Dadhuls. Ik herinner me nog wel de fonkelende op stellen in de Oude en de Nieuwe Langendijker Cou rant van mijn hand, waarin gezegd werd lat de waterleiding er zeker zou komen. Nu hebben we het water en het badhuis. Nu de baders nog. Ik heb de badinrichting te Apeldoorn bezocht, waar ze bijna geen raad wisten met de fietsen, en wensch dat ook het bestuur hier spoedig geen raad '.veet met alle fietsen, want elke fiets brengt oen bader med. Wo kunnen er zeker van zijn dat deze stich ting eon succes van de afd. Langondljk geworden K Dat zo zoo populair mag wordon, dat zo zicli zelf ten volle zal kunnen bedruipen. Voorzitter wljet er op, dat Ds. Pleischer moffeltjk niet tot do werkers voor de badinrichting behoort hooft, doch zoer zeker op ons gebied zijn sporen wol verdiend hooft gotuigt zijn luidende functie in het Groene Kruis. Burgemeester WJJnveldt dankt voor do uitnoodi- ging aan hem en den raad on brengt hulde aan het bestuur voor hetgeen «bot stand gebracht Is. Hoe. wel hot fhiierr goon zwom:-, doch eon badhuis is. bon ik aldu® spreker, todhi blij, dat het woord zwem- er enkele malen bijgevoegd is. Eenmaal1 hoop Üki bier ook nog oena eon zwemin richting te krijgen, waarvoor hier zoo'n schitterende gelegenhedd is. Veel wordt hier gedaan op bet gebied van Athr letiek en Gymnastiek, dochi ook die zwemkunst be hoort er bij. Laat dit de voorloop er zijn. Ze zal zicbi zeker, in) een toenemend belangstelling blijven verheugen. (Voorzitter zegt fin deze streek met zijn vele kans op .typhus, een zweminrichting niet mogeliik te ach ten, omdat het Waardje, wat-toch-de geschik'ste ge Jegenheid is, toet bet overige water in verbinding staat. Het gevaar daarvan is werkelijk niet te on derschatten. U bent hier frisch aangekomen e.n nog niet zoo met do situatie bekend. Zeer dankbaar ben ik dat de waterleiding er gekomen ds. doch een zweminr&ching zal fik me altijd tegen blijven ver zetten. Burgemeester Van Spengflen verheugt het .dat we Vandaag op deze iwijiz© bij' elkaar zijn. Eindellijk zijn we nu .zoover. Ik! ben aldus spreker, thans al heel tevreden. Laten straks de jongens maar zwemmen zooals de ouden thans baden. De waterleiding heb ben we verplicht gekregen, en ik juich bet toe, dat we hem hebben. We hebben thajnis het badhuis, niet verplicht, doch ik hoop. dat de vele voorstanders door de daad het voorbeeld aan anderen zullen geven. Het spreekt vanzelf, dat de gascommissie be reid) was, het verzoek toe te staan. We hebben het echter aan den uitvinder Kramer te danken. Toen het denkbeeld naar voren kwam heeft de secretaris, de heer Staal eerst geglimlacht, doch spoedig gaf die glimlach een andere uitdrukking. Een compli ment. aan den heer Kramer is hier wel op zijn 'plaats. Behalve de gascommissie hebben echter meer dere raden zich ook niet onbetuigd gelaten, door reeds een memori'epost op de begrooting uit te trek ken. Ik hoop echter, dat een verzoek aan de ge meente niet noodig zal zijn. Mocht het echter on verhoopt tegenvallen, geloof ik niet, dat de ge% meentebesturen zich onbetuigd zullen laten. Nog»-" maals dank aan het bestuur voor zijn arbeid. •Voorzitter boopt, dat het gesprokene van den heer Van Spengler de voohbode mag zijn svan een be slissing op een verzoek om warmte en licht. Met een: propaganda voor de badinrichting, gaeft de voorzitter gelegenheid om de inrichting te gaan bezien. De bezichtiging. IWe togen toen naar bet terrein van de lichtbé- dxijVen, waar de badinrichting is ondergebracht ln het gebouw en op de plaats waar zich vroeger de ovens bevonden. De entrée is op de meest geschikte plaats aangebracht, maar niet zoodanig, dat ze direct bil aankomst opvalt. Die als vreemdeling het terrein komt bezoeken, zal het niet gewaar worden, dat in1 dat gebouw een praohtinrichting als deze is ondergebracht. Het geheel ziet er zoo keurig uit dat wo het niet bofcor zouden kunnen wensohen, al zal dan met oenige drukte het waohtJooaoltjo niet te groot bllji- kon te zijn. Kr in met de beschikbare ruimte gewoekerd en allee is voorzonver het mogilijk -was, zoo geriefelijk moMlHk ingericht. J ta eerste dour Ixrengt u in eon kleine entree, die u ,al diroot een blik geeft dn hot gezellig inge- riohto wachtloeaoltje, waar go de badvrouw aan wezig zult vinden. Deze brengt u roohtsaf in da gang, waarop de deuren uitkomen van liet kuip bad, en de vier douchobaden. Voor deze vijf lokaaltjes zijln in de gang twee flrroobo geisers aangebracht, die .zoigan dat u het bad op elke gowcnsohto temperatuur zult kunnen ontvangen. t De lokaaltjes zien er keurig uit. De wanden zün mot tegels bezet, de vloer is wit beton; onder ao douche is oen dieper gedeelte om heb water op te vangen, dat daarna door een afvoerpijp weer wegh loopt. Tien gerieve van hen, die het douche of tegenbod gebruiken, is "een houten raampje aanwezig, om op te gaan staan, en er is voldoende gelegenheid aangebracht om kleeren enz. aan op te hangen, terwijl elk lokaaltje een stoel bevat, die zakje* goede diensten bewijzen zal. Eén greep aan een kruk en men heeft het water koud of warm. kortom ari is niets nagelaten om de gebruikers van het bad zoo aangenaam moge lijk te jjaaken. Vermelden we nog, dat elk lokaaltje voorzien is van eleotrisoh licht, meenen' we een juiste be- ^Inijving^gedaan te hebben van 'hetgeen wa ge- We gingen toen ten zeerste voldaan naar „Gocor oordia" terug, waar nog door enkelen het woord gevoerd werd. De heer Prése spreekt er zijln verwondering over uit, dat iets dergelijk^ in1 zoo'n kleine ruimte kon worden ondergebracht. Hij' toont zich tan hoogste voldaan, en hij twijfelt niet, of een regen bad een maal gebruikt, zal door meerderen gevolgd wor den. waardoor de inrichting spoedig te klein zal blijken te zijn. Die heer van Spengler brengt dank aan de uitt- voerdera yam het werk, en de heer du Barok hoopt dat het bestuur de mogelijkheid vanj baden voor de schooljeugd onder oogen zal zien. De heer Staal zegt, dat dit reeds in gedachte is, omdat .in Wocrmerveer hiervoor gelegenheid gegier ven wordt. Het bestuur zal er zeker heb zijne toe doen'. De heer Frése deelt mee, dat men in Alkmaar in dit opzicht ten zeerste teleurgesteld is. Nadat nog door den heer Dijkhuizen enkele woorden gesproken' zijn, deelt de secretaris het een en ander over de tarieven' ineet, die zoo billijk mo gelijk gestald zijn. Tweede klas is een kuipbad 50, of bij abonnee ment 40 Cent, en douche of regenbad 20 en 15 ct. Eerste klas baden zijln hooger in .prijs, doch het bad wordt er piet beter door. Daarna wordt de bijeenkomst met dank' door den voorzitter gesloten. i

Schager Courant | 1927 | | pagina 8