Doorbraak in den Anna Paulownapoider. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Marktberichten. Staatsloten5, VERGADERING VIERBOND. RECTIFICATIE. In het verslag der openingsplechtigheid van de nieuiwe zuivelfabriek) „De Vooruitang" te Juliana- dorp is in een deel der oplaag als voorzitter ge noemd de heer De Vries, dit moest zijn: de heer D. Vries. Dinsdag in don voormiddag bereikte ons het be richt, dat de nieuwe duiker, dlo betrekkelijk korten tijd geleden in den Molenvaartsweg gelegd ls, waa doorgebrokon. Aan den waterstand in de Molen vaart was het reedis te zien, dat er iets gebeurd was, want aan den rietzoom teekende zich een verlaging van den waterspiegel af van een paar voet,. Hoe dichter wij de plek van de doorbraak naderden, des te sterker bleek de stroom. Aan de vele menschen, was het al gauw to zien, waar het gat zich bevond. Maar ook aan een telefoonpaal, die, schuin naar de vaart afhangend, nog gedeeltelijk werd gedragen door de telefoondraden, doch beneden van schier al len steun beroofd was. Bij de plek zelf gekomten, zagen wij het water, kol kend en schuimend, zich door het gat storten, steeds gevoed door dat vani de Zandvaart en alle slooten en vaarten in den Westpolder, die met de Molenvaart in verband staan. Het bleek ons nu, dat niet de duiker in den Noor- dermolenvaartsweg was bezweken, zooals wij eerst gehoord hadden, maar dat er een gat was gekomen in den nog betrekkelijk nieuwen grond! er vüaik naast.- De geweldige stortregens van de laatste da gen zullen ongetwijfeld den bodem meer en meer doorweekt hebben en zoo wordt het verklaarbaar dat, mede in verband met den hoogen waterstand, het gat in korten tijd steeds grooter en grooter werd. De eerste pogingen tot dichten met zandzakken en groote steenbrokken moesten mislukken, tengevolge van de; sterk© watehpersing. Daarna werd1 en delen en balken aangevoerd en zal gepoogd worden door bekisting het gat te dichten. Maar inmiddels begon nen de landerijen achter den doorgebroken weg reeds onder water te loopen en de schippers, die gewaar schuwd waren, repten zich om zoo spoedig mogelijk uit de Molenvaart te komen, die voortdurend smal ler en ondieper1 werd. Een enkele schuit is blijven liggen, en doordat het water uit de richting Kleine Sluis niet geheel wegliep, had deze niet veel last. Toen we omstreeks negen uur 's avonds nog eens naar de doorbraak gingen kijken, hadden zich, ver lokt door het mooie weer, en wegens het beëindi gen van de dagtaak, daar honderden menschen ver zameld, allen vol belangstelling kijkend naar de pogingen die, onder leiding van den opzichter, den heer R. Dekker, en onder toezicht van het grootste gedeelte van het Polderbestuur, werden aangewend, om het versoheidene meters breede gat te dichten. Nadat men dit met een zwaren balk had overbrugd en een zeil had gespannen, was men thans met groo te steenbrokken en zandzakken in de weer, om de breuk zoo mogelijk te vullen, maar wij kregen den indruk, dat dit nog heel wat in zou hebben en het al thans nog wel eenige uren zou vereischen, vóór het gat nagenoeg gestopt zou zijn. Tengevolge van de bemaling bleek het, water op de landerijen echter eer af dan toe te nemen. Toen we, omstreeks 12 uur 's nachts, nog eens een kijkje kwamien nemen, waren daar nog slechts en kel toeschouwers aanwezig. Het water stroomde echter nog met groot geraas door de opening en we vernamen, dat men het stoppingswerk, wijl het ho peloos bleek, voorloopig had gestaakt. Dank zij de intensieve bemaling schijnt men de achter de doorbraak gelegen landerijen echter vrij wel droog te kunnen houden. Ook Woensdagmorgen om ongeveer 5 uur was het gat nog niet gestopt en vonden wijl bij de doorbraak niet anders dan een wacht. Men vertelde ons, dat liet gat voorloopig niet gedicht zou worden, maar dat de Molenvaart vanaf de richting van het spoor zou worden afgedamd. Dan kan het dichten van het gat met meer overleg en secuurder gebeuren. Het water in de landerijen was niet gestegen. Uit alles bleek dat men harder uitmaalde dan het wa ter binnendrong. Men vertelde ons dat zoowel de ma chine te Kleine Sluis als de beide machines te Ewijcksluis zoo hard mogelijk uitmalen. EEN SPOEDREIS PER VLIEGTUIG. Zaterdag bevond zich een vertegenwoordiger van een der grootste wereldfirma's, welke overal haar fabrieken gevestigd heeft, te Oslo en kreeg de me- dedeeling dat hij voor dringende aangelegenheden Maandagmorgen voor tien uur te 'sGravenhage werd verwacht. Hij wendde zich terstond tot 'den vertegenwoordiger der K.L.M. te Oslo met -de vraag of deze uitkomst kon brengen. De K.L.M. stond als altijd klaar. Een harer vliegtuigen te Kopenhagen gestationneerd, ver trok, bestuurd door den vliegtuigbestuurder Hon- dong. naar Oslo, nam daar den passagier op, die Zondag om twee uit de hoofdstad van Noorwegen vertrok en na een tusschenlanding te Gothenburg om acht. uur te Kopenhagen aankwam. In den nacht van Zondag op Maandag, om drie uur, vertrok een ander vliegtuig der K.L.M., bestuurd door Smirnoff, naar Amsterdam en kwam daar, zonder tusschenlanding, gistermorgen om zeven uur dertig aan. Daar stond een automobiel gereed voor den passagier, welke omstreeks negen uur te 's Gravenhage aankwam. Hij was dus nog een uur te vroeg voor zijn zakenbespreking. De passagier was zeer voldaan over de vlucht per K.L.M. en zal dergelijke bijzondere vluchten stel lig herhalen, wanneer de noodzaak zich daartoe voordoet. Onze luchtvaart Mij. heeft hiermede andermaal be wezen, dat zij terstond gereed is voor bijzondere op drachten. SACCHARINESMOKKEL. Zaterdag werd bij de Belgische douane aangehou den een partij spek, verpakt in kisten, verzonden door iemand te Maastricht en geadresseerd aan een ■adres te Brussel. Een der planken van een-kist was losgegaan, waardoor de douane er spoedig achter kwam, dat het spek diende tot dekking voor den in voer van 17 kg. saccharine, meldt de Msb. De kist werd gerepareerd en naar Brussel doorgezonden. Toen de geadresserde, geen kwaad vermoedend, den vrachtbrief voor het spek afteekende, werd' hij echter in hechtenis genomen en werd op het spek beslag gelegd. De afzender, die door de douane naar Lanaeken was ontboden, werd daar bij zijn aankomst gearres teerd en vervolgens in de gevangenis te Tongeren opgesloten. Er schijnen ook twee Belgen bij het ge val te zijn 'betrokken; deze moeten zich echter nog op vrije! voeten bevinden. POLDER SCHAGEN. Zaterdag werd het schilderwerk van bruggen, leu ningen, enz., van den Polder en de Banne Schagen aanbesteed, anet den volgenden uitslag. Ingeschreven werd door de heeren: P. Weeland te Schagen voor 1137.50, G. Meereboer te Schagen voorf 120, P. J. Renooij te Sohagerbrug voor f99, Jac. w. P°ol te Kolhorn voor f98.50. Gegund aan den heer Pool als laagste. RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffende het postkantoor Schagen over de maand Juli 1927. Aam bovengenoemd kantoor werd, in den loop der ?ê97b98nk,>06kde8 ilMWl9frd ™'28,,lt4 Derhalve zneer ingelegd dan terugbetaald f848.30. VAN DE WALVIS CH. Daar was een walvisch aangespoeld Zoo zeide men in Schagen. Ze spitst het oor, de krant, en zei: Daar zal Ik ereis naar vragen. Ze gingl op «tap naar d'eersten man. Die 't iedereen vertelde. Hij zei de bron die 't groote nieuwe Hem gisteren vermeldde. Maar of 't een walvisch was, och Jé, Dat wist hij niet precies meer. Een walrus, dacht hij, niet zoo groot, Was aangespoeld met 't vies weer. Nó-maar gevraagd aan d' eerste bron En die zei, 'k zag 't niet zelf, Maai- 't was een beest, heb ik gehoord, Van wel een voet of elf. Weer druk gevorscht naar 't waar en hoe En eindelijk wist de Schager, Het was een zeehond. Groot en dik? Wel neel het beest was mager. En zoo komt ook dit mager nieuws Testaan hier om te slikken, 'tls weer het oude lied: een berg werd muis je zou 't vertikken. SPARTA. De prijsuitreiking der door Sbarta I gespeelde Neder!aagHvedstiJijden z&H 'plaats hebben op Don derdagavond a.s. na afloop van den eerewedstrijd, welke zal worden gespeeld tusschen Sparta I en Alcmaria Victrix, welke grootendeels met hun eer ste elftal, uitkomen, waaronder de bekende Neder-, landsch-Elftalspeler Jan E1 f r i n g. Deze ontmoe ting zal' zeer 'zeker een prachtig slot zijn van Spar- ta"is Nederlaagwedstrljden. (De elftallen verschijnen a.v. tegenover elkander. Zooals blijkt, worden bij Sparta enkelle jonge spelers geprobeerd. AJicmaria Victrix: W. Koppen. 'J. Schuit C. Janzon. VI Wieringen. D. Zijlstra. D. Roozendaal. J. Ell f ring. J. Hotman. J. D.oeschot H .G. Reitsma. Jo. Bos. C Stammes. RL Rus. A. Watertor. B. Biersteker. W. Rus. Ju Watertor, J. Rus. G. Bos. Mr. J. Buiskool. P, Boon A. Windt Sparta I. VLIEGONGEVAL- Uit Andemuatt 8 Augustus. Vanochtend is de Zwitsersche vlieger-officier Gnex op den öothard- pas te. pletter gevallen. Men vermoedt, dat hij door mist ia verrast en toen te laag heeft gekoerst, zoo dat hijl tegen de rotsen is gevlogen. Hit lijk van den vlieger zat in de stuurstoel geklemd; zijn hoofd was tegen den 'kilometerteller verpletterd EEN BUEKLO O P-EPID EMIE. In het graafschap Somerset is een buikloopepi demie uitgebroken door het eten van een hoeveel heid bedorven ijs. Er izijn 250 slachtoffers, w.o. één dood© EEN HAAI GEDOOD. Een haai van 2.30 Ml. lengte is gisteren in den mond. van de Mersey bijl de Oostelijke sluizen gezien. Het dier is .even later door den schroef .van een schip getroffen en kwam na korten tijid dood aah de oppervlakte. Dit is de eerste maal. dat een haai zoo dicht bijl Liverpool is aangetroffen. EEN DOCHTER VAN DEN CZAAR? Reeds herhaalde malen zijn geruchten opgedoken over het nog in leven zijn van een dochter van tsaar Nicolaas II van Rusland. Onder )den naam van mevrouw van Ttsjaikowski leeft in Duitschland een jonge vrouw, die volgens haar zeggen, groot hertogin Anastasia. dochter van tsaar Nicolaas II is. Tot nu toe hadden de personen, die de familie van den tsaar gekend hadden, en de jonge vrouw bezocht hadden, zich na onderzoek in ontkennen- den zin uitgesproken. Een in Amerika levend Rus sisch schrijver. Botkin, zoon van een geneesheer van den tsaar, en die verklaard als kind wel met groothertogin Anastasia gespeeld te hebben, is door een Amerikaansch persagentschap naar Duitsch land gezonden en verklaart nu. dat «bijl in de jonge vrouiw, die op het kasteel Seech in Beieren leeft, be slist groothertogin Anastasia herkend heeft. DE CHOLERA IN TURKIJE De cholera heerscht nog steeds ernstig aan de beide zijden van iden .Sijattelarab. .Het aantal dooden bedraagt 187 te Abaldan,, 67 te Mohammerah. 62 te Basrah. Eer is geen enkele Europeaan aan de cho lera gestorven. 54000 personen zijn ingeënt te Basrah. EEN FAMILIEDRAMA- Uit Berlijn, 8 Aug. Vanmorgen is in Ratibor (Opper_Sdlezië) 'het lijk gevonden van den directeur van het filiaal der ,J>eutsohe Bank", Wilhelm Zau- berbier. Het lijk lag onder een verbrande auto. die tegen een boom gereden was. Een nader onderzoek wees uit, dat de overledene reeds door een schot in het hoofd gedood was. Een onderzoek in zijn wo ning bracht aan het licht, dat Zauberbier in den Ipop van den nacht zijn vrouw en twee kinderen heeft doodgeschoten. Zauberbier was eenige dagen geleden als directeur ontslagen, omdat hij niet te verantwoorden credieten had verleend. TOENEMENDE GEBOORTENVERMINDERING IN ENGELAND. Het geboorten-aantal neemt in Engeland snel af. Het (laagste cijfer isinds de invoering van den burgerlijken stand, met uitzondering van het laat ste jaar van den oorlog, werd' in 1926 geregistreerd. Uit de statistieken, welke thans gepubliceerd zijn, blijkt, dat 'het geboorteneijfer in Engeland zelfs be neden dat van EirankrijkJ gedaald, is en dat het laag- stecijfer is van a'li de voornaamste 'landen van Euro pa, behalve Zweden. Het gebooirteeijifer was 17.8 per 1000. tegenover 17.7 in 1918 welk) laatste cijfer als buiten gewoon laag werd beschouwd). Gezien de voortdurende geboorten-afnam e in de eerste helft van 1927, is het waarschijnlijk, dat het geboorteneijfer voor 1927 nog lager zall izijn dan dat van 1918. GROOTE KNOEIERIJEN. De Berlijrusdhe politie is de laatste dagen1 bij het hoofdtelegraafkantoor in de Duitsche hoofdstad omvangrijke fraudes op het spoor gekomen. Twee hoofdsecretarissen van de telegrafie hebben aan een bekende Beriijnsche firma voor niet geleverde goe^ deren te goed bons gegeven en daardoor de rijkspost, voor zoover tot nu toe is vastgesteld, voor een bedrag van 100.000 Mark benadeeld. Bij' het onder den grond aanleggen van telefoon leidingen worden cementen buizen gebruikt, die door particuliere firma's geleverd worden. 'Het toezicht op de leveringen is door het rijkspostministerie aan het hoofdtelegraafbureau toevertrouwd. Zoodoende hebben twee hoofdsecretarissen kans gezien, tegoedbons voor cementbuizen, die nimmer ge leverd zijn te verstrekken. De riikspost heeft op den heelen goederenvoor raad en ook op het kapitaal der betrokken firma beslag doen eggen. EEN BOMAANSLAG TE LONDEN. Hier is in het station bij Aldwych van den tunnel spoorweg een bom ontploft. De bom was niet door vaklieden gemaakt. De explosie geschiedde onge veer om 10 uur 's morgens. Niemand is gekwetst. DOOR EEN SNELTREIN GEDOOD. Sir George Lewis, leider van een bekende Londen- sche procurursfirma, is gisteren te Territet bij Mou- treux, waar hij de vacantie doorbracht, door de Simplon-exprossi overredonon gedood. DROOGTE IN ZUID-AFRIKA. Naar Reuter uit Londen meldt, is de waterstand in do Zambesi zoo laag, dat de zeehavens niet voor het riviertransport bereikbaar zijn. Het transport van den dit jaar grooten suikeroogst gaat per Trans-Zambesië-Spoorweg ONTPLOFFING TE MAAGDENBURG. De B. Z. meldt uit Maagdenburg, dat daar op een der voormalige forten, 't welk aan een vuurwerk fabriek verhuurd is, een zware ontploffing heeft plaats gehad, waarbij 9 personen zwaar gewond zijn. De ontploffing had, uit tot dusver onbekende oor zaak plaats in het oude fort no. 10, waarin niet de fabriek, maar wel een opslagplaats van vuur werk zich bevond. De ontploffing had zulk een kracht, dat groote stukken hout en steen tot 40 me ter ver weggeslingerd zijn. Alle daken en ruiten der omliggende huizen zijn vernield, evenals het meeste huisraad van ongeveer 20 gezinnen uit de onmid dellijke nabijheid. Het aantal gekwetsten meest door brandwonden of vallend gesteente bedraagt 42, waarvan 15 ernstig gewond zijn. Er kan nog nader tzn aanzien der ontploffing in liet materiaaldepot der Duitsch-Italiaanscbe vuur werkfabriek worden medegedeeld, dat zich aldaar op het oogenblik der ontploffing, waarvan de oorzaak nog steeds niet is opgehelderd, vijf Italianen en twee Duitsche arbeiders bevonden. De plaats van het ongeluk baadt het beeld van een gruwelijke verwoesting. De in de nabijheid gelegen fabrieksgebouwen en woonhuizen zijn als het ware weggevaagd. Gementblokken met eengewichtvan meer dan' een centenaar zijn door den kracht dei explosie over een afstand van dertig tot veertig me ter weggeslingerd. Een arbeidster wordt vermist. Men neemt aan, dat zij onder de puinhoop en bedolven is. Een der zwiaarverwonden is reeds bezweken. Omtrent de materieel© schade verkeert men nog in het onzekere. TIROOLSCH HOTEL AFGEBRAND. Naar uit Insbruct wordt gemeld, is ie Holzgau in het Lech-dal het beleende hotel „Zum ffirsohen" dcor een grooten brand vernield. In een bijgebouw uitgebroken, sloeg Eet vuur in ■korten .tijd naar het hoofdgebouw over, dat uit hout was opgetrokken. Het werd tot den grond toe vermeld. Onder de vele gasten, meest Duitsohers, brak een groote paniek uit- De meeste vreemdelingen, -a im bovenverdiepingen logeerden, sprongen, uit de vensters en van de baloons. In vele gevallen waren zij slechts in nachtgewaad1 gekleed. Ben kelln erin, een kamermeisje en een vreemde dame kwamen in de vlammen om. Drie dames en een heer werden gerwond bü het springen uit de vensters. Een dame, die uit de tweede verdieping sprong, braik' beide boenen. Het heele meubilair en alle bagagte der hotel gasten is verbrand. In het gebouw was ook het postkantoor ondergebracht, dat eveneens vernield 19. De 'eigenaar van het verbrande hotel, Hammerle, is onder zware verdenking van brandstichting ge arresteerd: Hammerle, die een.' dronlkaaard wtas en onder ourateele stond, schijnt de daad in dronkenschap, na een twist met zijn vrouw verricht te hebben. De brand heeft tob dusver vier slachtoffers ge maakt, daar ook de zwaargewonde kookster ge storven is. De nog niet bekende gast zou iemand uit Mün- ohen zijn. TERUGSLAG OP DE BOHEEMSCHE INDU STRIE DOOR VERANDERING DER TURKSCHE MODE. Het verbod, in Turkije uitgevaardigd om den fez te dragen en het besluit der Kemalistische re geering, aan de vrouwen verbiedende zich nog het aangezicht te omsluieren heeft een ernstige crisis veroorzaakt in de nijverheid van Tsjeoho Slowakië. In het Nobrden van Bohemen bestaan zeer groote fabrieken met duizenden werklieden, die aan mil- lioenen Turken hun tradioneel hoofddeksel vert- schaffen, en aan de vrouwen en dochters dezer Turken den neteldoek, waarmede zij volgens den Koran haar aangezicht moesten bedekken. D e neteldoekf abri kanten zijn tot den bedelstaf gebracht, maar andere fabrieken uit Tsjechoi SLot- walldë, bekend voor het maken' van goedkoop© VTcuwenhosdan, hebben juist betere zaken gemaakt. Intusschen hebben de fabrikanten, een anider hoofddeksel, waarvan de tegenwoordige prijs niet hoogier dan die van den fez en die aan die disr cipels van Islam hetzelfde voordeel geeft, in den handel gebracht, tni.1. de baskiöohe baret. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Aug. Bloemkool le soort f 4,409,20, 2e soort f 1 f 1,50 per 109 stuks, wortelen f 0,903,30 per 100 bos, roode kool le soort f 23,10, gele kool le soort f 3,104,30, witte kool (vroege) f 1,101,80, zilvernep f 12,10—12,70, slabooinien f 17,7021, bie ten f 4,20, schotSche muizen f 4,807,80, school* meesters f 8,80—8,90, Duo of York f 3,405,50, eigenheimers f 6,10-6,80, drielingen f 5— f 6,60, alles per 100 Kg. Totaal aanvoer: 18000 stuk's bloemkool, 3900 bos wortelen, 71000 Kg., roode kool, 27000 Kg. gele kool, 10000 Kg. witte kool, 800 Kg. zilvernep, 760 Kg. slaboonen, 630 Kg, bieten, 25700 Kg. aardappelen. WARMENHUIZEN, 9 Aug. Sohótsche muizen f "68, grove f 4,40, 'drie lingen f 4,905,40, schoolmeesters T 8,30—8,40, idealal f 4,20, eigenheimers f 7,10—8, graafjes f 7,50 k f 7,70, per 100 Kg., bloemkool le eoforb f 5,60 f 8,30, 2© soort f 0,601,10 per 100 stuks, slaboo nen f 17,90—19,70, zilvernep f 9,3010,30, zilverc- uien 8090 cent, zilverdidelingen f 3,20—3,40 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 30800 Kg. aardappelen, 88 Kg. slaboonen, 1500 Kg. zalveruien, 2780 stuks bloemkool. NOORDSOHAR.WCXÜDE, 9 Aug. Söhoitsibhe muizen f 5^20—6,80, dluken f 3,503,80, eigenheimers f 5,606,80, blauwe eigenheimers f 6,106,90, 'drielingen i .5,505,70, spercieboonen f 1420, zilveruien f 1 ,"70—1,40, drielingen f 34, zilvernep f 6,5010,90. uien f 4,39,i drielingen f 4,30 'a f 4,60, gele nep i 11.8012,20, roode klooi f 1,90 'a f 2,90, witte kool f 1,10-1>30, gele kool f 3,50 f 4,40, alles per 100 Kg., boswortelen f 1,602,20 per 100 bos, bloemkool,f 5,20—8,90, 2e gloort f 0,80 a f 1,50 per 100 stuks. Totaal aanvoer: 52200 Kg. aardappelen, 925 Kg. spercieboonen, 16SOO Kg. zilver uien, 700 Kg. uien, 25400 Kg. roode kool, 4000 Kg. witte kool, 4800 Kg. gele kool, 1300 bos Wortelen, 23000 stuks bloemkool. PCJRMEREND, 9 Aug. Op de heden gehouden weekmarkt waren aan gevoerd: kleine fabriekskaai f 32, met rijksmerk f 42, 50 stapels kleine boerenkaas met r.m. 42, 1 stapel commissie met r.m. f 49, 3 stapels Goudsohe kaas met r.m. f 39, 1410 Kg. boter f 1,751JS5; 758 Runderen w.o. 290 vette f 0,801,10 per Kg., 396 melk- en geldekoeien' f 185385, handel matig, JZ stieren, 30 paarden f 100200, handel stug, 197 vette kalveren! f 1,151,30, handel matig, 283 nuch tere kalveren voor d8 slacht f 1030, voor do fok f 1224, handel matig, 449 vette varkens voor de zout 62—66 cent, voor de slaoht 6468 cent per jiatig, f_ ren f 1624, handel matig, 24 bokken, kipederen f 6,257,25, cendeiwen' f 5, piepkuikens i 0,10 f 2,40. EÏERVMLING, FURMERBND, 9 Aug, (in hot gebouw der Afslagvcreenigi n£) Aanvoer 14161 kipeneren kw. A f 5,907,20, 475 idem Bi f 4,805,30, 5048 ceojdeieren1 ktw. A 5,10 5 40 OÓöP. VER. OENTR. EIERVEILING G.A. in hotel ..Paradijs." Aangevoerd 52680 eendeieren f 5,205,40, 58673 kipeieren, 70 Kg. f 8, 65GÖ Kg. 7,507,70, 63 64 Eg. f 7,207,50, 60—62 Kg. 6,70—45,90, 58—59 KgTf 6,50—6,80, 56—57 Kg. f 6,30—6,60, 53—55 f 6—6,40, 50—=52 Kg. f 5,405, pulederch f 4,805. Trekking van Maandag 8 Aug. 2e Klasse. le Liist. No. 4742 f 1500. No. 20127 f 400. No. 14047 f 200. Nos. 423 3224 5804 en 19848 elk' f 100. Prnzan van f 30. 30 40 42 182 1,98 270 291 389 362 363 398 438 495 588 703 749 751 851' 878 948 954 1043 11068 1186 1204 1365 1880 1384 1400 1408 1440 1519 1611 1617 1620 —22 1711 1716 1800 1902 1989 21107 —10 2149 2.326 2388 2394 2452 2457 2492 2527 2576 2599 2626 2723 2816 1864 2912 2914 2910 2926 2929 3019 3059 3119 3142 3206 *3252 3261 3353 3383 3465 3478 3583 3608 3672 370(7 3722 3727 3761 3814 3832 3893 3907 3908 3916 3943 395 1 3955 40QE( 4005 4033 4055 4099 4103 4112 412» 4137 42>8 4272 4273 4321 4338 4367 4369 M79 4618 4627 4629 46311 4644 4645 4693 4876 4~89 4907 4912 4947 4951 4961 5145 5170 5210 5G39 5257 5290 5340 5492 5538 5729 5645 5683 5723 5729 5742 5761 5779 5802 5827 5995 6028 6032 6109 6283 6293 6295 6332 6347 6354 6356 6405 6440 6443 6583 6637 6669 6773 6782 6856 6865 6880 —90 6920 6931 6957 6989 7006 7045 7054 7176 7181 7185 7286 7425 7462 7463 7522 7548 7674 7780 7810 7833 7889 7905 7923 8015 8047 8049 8084 8139 8204 8341 8313 8315 8341 8344 8410 8125 8429 8538 8555 8583 8613 8700 8749 8790 S829 8846 8847 8866 8885 8952 8978 9075 910S 912a <9170 9271 9296 9313 9392 9407 9465 9529 9541 9690 9706 9784 9852 9863 9914 9927 9986 10031 10038 10043 10066 10177 10180 —235 —316 —357 10390 10427 10441 10456 10522 10549 10573 10616 10721 10788 10809 —901 10948 11000 11016 —186 --J29 —329 11427 11454 11486 11490 —505 —520 —525 —556 11569 11615 11674 116S2 11749 11778 —786 —909 —94" —982 12593 12094 12102 12112 —149 —178 —190 —230 12232 12318 12323 12356 12357 12365 12398 12403 12437 12487 12517 12535 12570 12017 12S18 12761 12827 12836 12920 12950 13000 13017 13069 13070 13115 13'22 13218 13242 —254 13256 13332 13419 13464 13499 13509 13513 13533 13579 13625 13725 13775 13883 13924 14015 14082 —114 12L 14135 14211 14327 14463 14514 14530 —610 —634 14653 14667 14705 14722 14774 14799 14817 14872 14882 11938 14967 14978 15006 15016 15028 15058 15093 —10' —113 15167 15175 15262 15298 15336 15405 15413 15566 15601 15643 15672 15675 15688 15702 15830 15834 15869 15976 16007 16027 16128 16164 —176 —189 —235 —310 16373 16394 16411 16425 16530 16635 16640 16641 16670 —681 16713 16717 16788 16827 16845 16873 16936 17022 17094 17155 17194 17196 17219 17252 17306 —331 —382 —516 17755 17930 17960 17967 17989 18005 18033 18035 18056 18076 —114 —131 —141 —157 158 172 2.5 18218 18220 18286 18319 18395 18407 18433 18525 18610 18681 18729 18787 18801 19008 19063 19069 19076 1913S 19153 19219 19280 19424 19472 19497 19507 1952. 19,38 19616 19645 19648 19774 19776 1990S 19312 19935 20016 20163 20.89 20229 20252 2,232 20291 20318 20321 20333 29351 20354 '20391 20424 20455 20489 20512 20539 20560 20577 20626 2u664 20784 20847 20899 20947 20979 Op initiatief van de Langendijker Groentencen- trale werd jL Zaterdag in 'het Land'bouwhuis te Alk maar eene vergadering gehouden, waar de veilin gen van Broek op Langendijk, Noordscharwoude, Warmenhuizen en Obdam, benevens de vereeniging Koophandel vertegenwoordigd waren. De navolgende punten kwamen in behandeling: 1. Voor de mi nd e rwa ardi ge soort bloemkool een minimumprijs te bepalen. Kan het product den minimumprijs niet opbrengen, dan wordt het niet verkocht. Allen verklaarden zich Voor dit voorstel. Zoo spoedig mogelijk zullen de diverse vereeni- gingen ledenvergaderingen uitschrijven, om dit punt aan de 'goedkeuring van de leden te onder werpen. Voorgesteld zal worden de regoling 1 Oct. a.s. te doen ingaan en den minimumprijs te bepalen op f 0.70 per 100 atuika 2Het veilen van groenten, zooals kool, bloem kool, uien en peen onder het merk van het U.C.B. Ook dit voorstel, waardoor ieder aanvoerder het recht zal krijgen producten van prima kwaliteit te veilen, onder de garantie dat het voldoet aan de eischen die gesteld worden voor het verkrijgen van het U.C.B.-merk, werd met algemeene stemmen aan genomen. 3. Het bevorderen van den aanvoer van eerste kwaliteit kool in de maand December. Dit punt lokte eene uitvoerige discussie uit. Al len waren het er over eens, dat het voor den afzet van het product van groot belang is dat in deze richting iets wordt gedaan. De tegenwoordige toe stand, waarhij in de maand December bijna uitslui tend minderwaardige kool wordt verzonden, kan niet bestendigd 'blijven. Het is wel zeer begrijpelijk dat men de opgeslagen le kwaliteit stapelgroenten niet onmiddellijk na de berging weder ten verkoop aanbiedt, tenzij hooge prijzen daartoe uitlokken. Doch het is voor de reputatie van ons goede pro duct van veel belang dat in de maand December niet uitsluitend partijen, die niet voor bewaring ge schikt zijn, als 't ware als monsters van don totalen wintervoorraad worden verzonden. Bovendien is het bij den tegenwoordigen voorraad van ongeveer 10.000 waggons goede winterkool, noodzakelijk dat de afzet van goede kool zoo spoedig mogelijk aan vangt. Ten slotte werd besloten aan de leden voor te stellen na 1 Jan. tot den afloop van het seizoen 1 extfa-veilingskosten te heffen. Deze heffing zal die nen om voor de in de maand December aangevoer de kool een toeslag te geven van f 50.per waggon. Op deze wijze hoopt men den aanvoer van goede kool te bevorderen. Deze regeling zal dan voor ge zamenlijke rekening van de veilingen te Broek op Langendijk, Noordscharwoude en Warmenhuizen worden uitgevoerd. Eene commissie werd benoemd, bestaande uit de heeren S. de Boer, Broek op Lan gendijk, J. Ootjers, Noordscharwoude en P. Klant, Warmlenhuizen, die zal onderzoeken of op grond van de omzetcijfers in vorige jaren met eene extra heffing van 1 ter betaling van genoemden toe slag kan worden volstaan. 5. Het doorsnijden van witte kool vóór het veilen met het oog op eventueele randigheid. Na eenige discussie wordt besloten hiervoor gee- ne bijzondere regeling te treffen. Ten slott§ wordt nog besloten zoo spoedig moge lijk weder een vergadering te houden, om het voe ren van reclame speciaal voor kool te bespreken.

Schager Courant | 1927 | | pagina 3