Voorzitter raadt do memsohen oan, klachten bfó hom moe to doelen, als Aio or werkelijk zijn, on groeit don hoer Paarlberg! in overweging, dit aan die menschen moe te doelen. Omtrent vraag 4 zegt.de hoer Paarlberg mede- deelingen van plaats en datum ov prijs te stellen, omdat de raadsleden toch ook wel «en-? zullen wil len weten hoe de plaatselijke brandspuit werkt. Aoht jaar lang zijn Wij daarvan niet op de hoogte kunnen blijven. Voorzitter zegt, dat artikel 179 N. van de ge meentewet zeg. dat de regeling omtrent de brand weer geheel aan B. en W. is. Er nee 't bovendien geen exersitie plaats gehad, doch alleen een droge inspectie. Daarna stelde ik het op prijs om to zien hoe de spuit werkte en is door enkelen water gegeven. Als de raad het op prijs stelt ben ik eohter gaarne bereid den datum moe te deelen, als er een exersitie plaats heeft. De heer- Paarlberg is volkomen met deze toezeg ging tevreden. Voorzitter zegt verder hot een goed gedrags lijn te vinden die thans door de hoeren Paarlberg en Bakker gevolgd is, door de vragen soliriftelijk in te dienen. Hij hoopt dat de andere hoeren dit voorbeeld, willen volgen. Een uiting van sympathie. De heer Paarlberg 'zegt, dat zij voortaan zoo veel het kan deze lyn zullen blijven volgen, uit waarcLeorimg voor do wijze waarop do raadsleden worden voorbemd. Wij stelden daar tegenover, dat het voor B. en W. goed kan zijn, om vooraf te weten welke viagen naar voren zullen komen. We stellen het ten zeerste op prijs dat we p zoo uitnemende Wijze worden voorgelicht, en dat ia aanleiding tob heb volgen van deze ge dragslijn. De heer Bakker zou gaarne zien, als het geen rohado voor het onderwijs Is, dat da vaoantie voor de schoolkinderen eerder wordt Ingesteld. Voorzitter zegt deze zaak reeds met het bpofd der school besproken te hebben, omdat ook hu de vaoantie te laat acht. Het leerplan moet tooh Her zien worden in verband met het -7e leerjaar. Het is, aldus de voorzitter, de laatste verga dering die met de tegenwoordige samenstelling, gehouden wordt. Het is hier geen wreede stem busuitslag geweest, maar toch zal de lieerP. Kroon heengaan, al is heb dan ook geheel vrijwillig. Wat hom er toe geleid heeft zich niet meer beschikbaar te moeiten stellen is ons niet bekend, maar- ver trouwden dat hij er gegronde redenen foor gehad beeft. Ik heb ruim een jaar deze vergaderingen geleid en in dien tijd heb ik den hoed Kroon leereu kennen als een man, wars vani het gebruik van veel woorden, doch die zeer veel gevoelt voor de belan der gemeente Oudkarspel. De vergaderingen hij getrouw bijgewoond en het oommissiewerk heeft hij verricht zooals verwacht kon worden. Met het wel en wee van de gemeente bleek hy hot goed te meemen en het is steeds zijin ernstige streven gtewedst de gemeente goed diensten te bewijzen. Ik hoop dat ge ook na deze voor de vergaderingen uwe belangstelling zult toonen en we eventueel niet tevergeefsch een beroep od u zullen doen, terwijl ik don raad in uw vriendschap aanbeveel.' De heer P.' Kroon dankt voor de woorden en zegt altijd aangenaam onder deze leiding vergaderd te hebben. Steeds, zegt spr. tob den voorzitter, wist u den goeden toon te vinden, en! ik hoopt dat u nog lang in het belang van de gemeente zult mogen werken. Voorzitter ;dankb voor de genoegelijke samenwer king en sluit de vergadering.

Schager Courant | 1927 | | pagina 6