De Gooische Stoomtram. Hoog water in den polder „Het Grootslag". Gemengd Nieuws. Bij Oosterhout moest men drie wielrijder» in de richting Nijmegen passeeren die naast elkaar op den weg reden. Van de tegenovergestelde richting nader den tegelijkertijd twee dames, eveneens op de fiets.. De heer Schilt kon niet meer door de haag van wiel rijders heen komen en reed tegen een van de uit de richting Nijmegen komende wielrijders op. De motor sloeg over den kop en de heeren Schilt en Stout werden- een eind weggeslingerd. Zij liepen verschil lende bloedende verwondingen op, terwijl van den heer Schilt een arm werd ontwricht. Door dr. Zeyder uit Lent werd hun geneeskundige hulp verleend. Ernstiger is het gesteld met de wielrijdster, die aangereden werd. Deze, mejuffrouw Hendriksen uit Zwolle, is zwaar gewond per auto naar het zieken huis te Arnhem overgebracht. SCHAGERBRUG. Het burgerwoonhuis met 63 A. bosch, afkomstig van den heer P. Oosterman, en onlangs in publieke veiling gekocht door den heer A. Buij te Breezand, is idoor dezen weer verkocht aan den heer Jb. Kooij- man alhier. DE BURGEMEESTER VAN HAARLEMMERMEER. Gisteravond is de burgemeester van Haarlemmer meer, mr. A. Slob, bij het aanrijden van een jong paard op den Nieuweweg te Hoofddorp, bij het ne men van een bocht, met den wagen- omgevallen. De spoedig ter plaatse zijnde geneesheer constateerde hersenschudding. Mr. Sldb werd naar zijn woning overgebracht. Zijn toestand is naar omstandigheden •bevredigend. DE HAASTRECHTSCHE DIJK. Gistermorgen is op den beruchten Haastrechtsphen Dijk tusschen Haastrecht en Oudewater wederom een auto van den dijk gestort. Een auto, komende uit Rotterdam en op weg naar Utrecht, moest een van den anderen kant komende auto passeeren. Bij het uitwijken op de berm zonk deze weg en stortte dé auto omlaag. Zij kwam. beneden aan den dijk in een moddersloot terecht. De kop van de auto zat ge heel in de modder. Van de drie inzittenden kregen twee wetsuren aan het hoofd, doordat zij tegen de voorruit werden geslingerd.. De gewonden werden naar Gouda vervoerd. Het ongeval had plaats op het gedeelte van den dijk, waaraan nog geen herstellingen waren gedaan. HOOG WATER IN ZUID-OOST DRENTE. De regenval van de laatste dagen heeft het water in de omgeving van Coevorden en Schoonebeek zoo hoog doen stijgen, dat het zelfs voor ouden van da gen ongekend is in dezen tijd van het jaar. In Schoo nebeek staan vele landerijen blank en zijn vele land bouwers genoodzaakt het vee uit de weide te halen. Niet alleen weiland, maar ook bouwland staat ten noorden van Coevorden onder water. Er zijn ver schillende perceelen, waar de aardappelen onder water staan en ook waar de pas gemaaide haver "en rogge zoo ongeveer 30—40 cm. in het water staan. Ten noorden van Ballast, een buurtschap in de omgeving van Coevorden, heeft de politie al twee nachten de wacht gehouden bij enkele gevaarlijke punten langs het Loodiep. Indien hier de dijk werd doorgestoken, zouden de landbouwers meer naar het noorden gelegen spoedig geen overlast meer van het water hebben, maar zouden alle landerijen ten wes ten en ten noordwesten van Coevorden onder water loopen. In den nacht van Maandag op Dinsdag heb ben de agenten twee personen gezien, die schijn baar de bedoeling hadden den dijk door te steken, maar die verdwenen, toen zij de politie zagen. In de Venen is de toestand treurig, in het bijzon der voor den landbouw. Ook hier staan de vruchten op vele plaatsen als het ware in het moeras. De oogst kan men niet van het land krijgen, terwijl nog zeer weinig koren binnen is. Zelfs op de 'dal gronden begint de gevreesde aardappelziekte zich te vertoonen., tengevolge van het vele regenwater. NEDERL. VEE NAAR TSJECHO-SLOWAKIJE. Men meldt uit Praag: In den loop der laatste vier maanden zijn bewilli gingen gegeven voor den invoer van Nederlandsch vee tot een gezamenlijk contingent van 900 stuks. In verband met de regeeringsactie tot bestrijding van den melknood zijn door Tsjecho-Slowakije 300 stuks melkkoeien van Nederland betrokken. AUTOBOTSING. Bij Huis ter Heide is gistermiddag op den Rijks straatweg een militaire vrachtauto van het corps Luchtdoelartillerie bij het uitwijken voor een wiel rijder in botsing gekomen met een luxe auto. In deze laatste auto zaten tal van personen, w.o. een dame en een heer die ernstig gewond werden. Op de militaire auto zat o.m. de sergeant Unkraut die eveneens zwaar werd gewond on naar het militaire cospitaal in Utrecht vervoerd. VERBETERING VAN DEN VAARWEG OVER HET ALKMAARDER MEER. Behalve de Westfriesche kan aal plannen hebben Provinciale Staten van Noord-Holland ook vastge steld een plan tot verbetering van den vaarweg over het Alkmaarder meer, van de Zaan door Tapsloot, Markervaart, Stierop en Alkmaarder meer tot Noordh. kanaal. Daarvan zijn de kosten geraamd op f80.000, waarvan 1/3 door het rijk, 1/3 door de pro vincie, 1/0 door Alkmaar en 1/0 door de Zaanland- sche genieenten bij te dragen. De gemeenteraad van Koog aan de Zaan echter heeft op een vraag dienaangaande van Ged. Staten op voorstel van B. en W. besloten hierin niet bij te dragen, omdat het belang der gemeente hierbij niet in voldoende mate betrokken wordt geacht VERNIETIGING VAN VISSGHERSBOOTEN. Te Oostende heeft het volgende plaats gehad. Ge durende het vorige en dit jaar werden van de Maat schappij „Les Pêcheries du Littoral" drie motor-vis- schersbooten vernietigd. Aan de verzekeringsmaat schappij werd in alle drie gevallen als oorzaak op gegeven, dat de booten op een verdwaalde mijn wa ren geloopen. Dit wekte wantrouwen en had een ge rechtelijk onderzoek tot gevolg. Aan het licht nu zou zijn gekomen, dat de aan mijnen toegeschreven ontpiOffingen opzettelijk veroorzaakt zijn en wel op instigatie van Aug. van de Walle, directeur van bovengenoemde visscherij. Van de vei zekerings maatschappij werd resp. 350.000, 500.000 en 700.000 francs ontvangen. Bij het verhoor van v. d. W. heeft deze verklarin gen afgelegd, welke zijn aanhouding en overbrenging naar de gevangenis te Brugge tot gevolg hebben gehad. Hbld. DOOR DEN STROOM GETROFFEN. Uit Haarlem, 18 Aug. Een knecht van den schilder M. te HooMdurp, die werkzaamheden ver richtte aan een dakgoot» had het ongeluk uit te glijden. Hij greep zioh in zijn val vast aan een der bjj de woning gespannen electrische draden- Op zijn hulpgeroep kwam iemand toesnellen, die mefc een geïsoleerde tang den draad doorknipte. De knecht klaagde over pijn in de ledematen. Een zijner handen is gedeeltelik verbrand. Zijn toestand is niet levensge\aarlijk. EEN PREDIKANT NIET BELASTINGPLICHTIG ALS FORENS. Naar wij vernemen, hoei't een predik/wit, die be zwaar maakte tegen aanslag in de Ibremsenbelasr ting der gemeen e war hoe kerkgebouw zij nor ge meante staat» duoh waar hij niet woont, van Ged. Staten van Nfcord-Holland een beschikking out vangen, waarbij hij van deze belasting wordt vrij gesteld. Ged. Staten waren van oordeel, dat ean predikant geen betrekking vervult, die hém belas tingplichtig maakt als forens. Tel. DE KANALISATIE VAN WEST-FRIESLAND. Uit Hoorn, 18 Aug. B. en Wi. alhier stellen, i den raad voor hen te jnaohigen voor de kanalisatie van West-Friesland de gevraagde jaarlijksche bij drage van maximum, f 10.000, in 40 jaar te, voldoen» te verleenen. Zij spreken daarbij heb yerurjuwen uit, dat het kanaal OmvalHuigendijkAvenhorn?— Hoorn, hetwelk zal aansluiten op het kanaal Hoorn huis'ZwaagdijkMedemblik, volgens den reeds eerder door het college te kennen gegeven wensch zal worden uitgevoerd ongeveer overeenkomstig het tracé 1 der Provinciale Oommissie en dus in elk geval zal komen aan de Noordzijde der stad. HISTORISCH GENpOTSCHAP OUD WEST- tt. FRIESLAND. Uit Medemblik, 17 Aug. De historische hoofd stad van West-Friesland ontving Woensdag de 1 imeeme vergadering van het (genootschap in „xjjdt Wapen1 van Medemblik," onder leiding van dr. G. O. van Balen Blanken. In zijn' openingstJ woord kon de voorzitter wijzen op den groei der vereeniging pn ean werkzaam jaar. Dit bleek ook uit het jaarverslag van den secretaris, den heer Ruvtermau. De geschiedenis van West-Friesland verkrijgt steèds meer beoefenaars; onder leiding! van rector Roozen worden zelfs opgravingen gedaan- Besloten wordt. o.a. tot het uitgeven van een tweeden letterkundigen bundel. De eerste uitgave is jeem. suooes geweest. Tevens zullen andermaal prijsvragen worden uitgeschreven (novellen en schetsen)De heer A- Roggeveen, oud, burgemeester van Opperdoes, leverde een keurige bijdrage: „Op uw steel door Wes t Fries Land. Als plaats voor de volgende jaarvergadering werd Schagen aangewezen, t De talrijke aanwezigen maakten vervolgens ge bruik van die gelegenheid tot bezichtiging van de Bonifaduskerk, heÉ weeshuis, heb JCcgganhuis, het kasteel Radboud en de Zuiderzeewerken, alsmede van de ten raadhuize aanwezige merkwaardige do cumenten, betrekking hebbende op de geschiedenis van Medemblik. In den namiddag had een opvoering plaats van. een tweetal bekroonde éénaoters, n.1. ,,'t Kedo" en Jto Vreemde eend in de bait," of: „Vraijen is 1 in Wiest-Friefich dialect. wie tot op dat oogemblik nog aan haar schuld had getwijfeld» die is daar thans stellig, des te vaster van overtuigd. Ik geloof graag! aan uw goeden wil, maar daar u mijn kind niet voor de gevangenis hebt kunnen behoeden, bewaart u haar dan ten minste voor de Schande van dien anderen laster." Rudolf was opgesprongen; toornig én radeloos Rep hij de kleine kamer op en -neer, die Greta ondanks haar geringe middelen altijd' een vriende lijk aanzien had weten te doen behouden- „Met andere woorden: ik moet mij geheel en. al van u afwenden, moet u rustig aan uw lot overr* laten. Maar_ u biebb etr dan wel aan gedacht, me vrouw Willisew, dat u daardoor misschien uw eenigen oprechten vriend verstoot en dat er moge lijk neg eens dagen kunnen! komen, dat u zulk ben vriend maar al te zeer noodig zoudt hebben?" „Wat geeft het, daaraan te denken. Hoe het ons zal gaan, weet ik al te goed', Greta zal altijd weer dezelfde ondervinding opdoen als in haar laatste, betrekking en op een goeden dag zullen wij vóór de keus gesteld worden, oifi te verhon geren of ons met kolen delven rust te verschaffen: voor de slechtheid der wereld." „Dat nooit. Maar wat voor een ondervinding is het, waarvan n daar sprak. Juffrouw Greta was toch zoo tevreden met haar betrekking van boek houdster. Heeft men1 haar dien opgezegd?" „Zeker, en nog wel op staandeu voet. Haai pa troon had juist da dieratalgesohiedenis vernomen, zooals iedereen ze wel te weten zal komen. Ik mocht het u niet 'zeggen Greta heeft het mij verboden. Maar ik' zie niet in, waarom ik aaarvan een geheim zou maken. En zooals het daar ging zal het later natuurlijk overal gaan. Uw vriend schap, mijnheer Imberg, zal haar daartegen moei lijk kuïren beschermen, en daar wij! nooit uw on dersteuning in den vorm van geld of geldswaard© zullen aannemen, raag u zichzelf antwoord geveö op de vraag, o fde nadoelen van deze vriendschap vooa* mijn dochter misschien niet veel grooter zonden zijn dan de voordeelen." Rudolf Imberg antwoordde niet. Nog twee of drie keer liep hij zwijgend heen en weer, toen nam hij plotseling zijn hoed. „Tk moet over hetgeen n me daar -re^eld heb', rerst ©ene kalm nadenken, mevrouw Willisen, voor met het geheels wegenvraagstuk in het Gooi zou bezig houden. Een andere strooming uitte daarente gen de vrees, dat men zich daardoor in de ruimte zou verliezen; men /neende dat uiting moet worden gegeven aan de ontevredenheid van het publiek over de wijze, waarop de Gooische stoomtram in den dienst voorziet. De meening van die strooming werd be lichaamd in een formule, door den heer G. P. J. van Overbeek te Bussum opgesteld, voor een opdracht van de vergadering aan de commissie. Die formule houdt in, dat wordt besloten tot instelling van een commissie, welke tot taak heeft een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid, een oplossing te krijgen van het Gooische tramvraagstuk, waardoor wordt voldaan aan de eischen van veiligheid en gemak, welke het moderne verkeer mag stellen. Na een langdurige discussie aanvaardde 'de ver gadering die formule. Voorts nam zij aan een voor stel van mevrouw Boissevain om aan de commissie op te dragen, zich onverwijld tot de regeering te wenden met een adres, waarin wordt aangedrongen op verbetering van den bestaanden toestand. Dezer dagen hebben wij, aldus de Tel., naar aan leiding van het ongeluk bij Laren, nogmaals een on derhoud gehad met burgemeester Jhr. Van Nispen van Sevenaar. Deze deelde ons mede, dat hij tegen de tram op zichzelf geen bezwaren heeft, mits zij maar.... gemoderniseerd wordt. Zooals de toestand thans is, mag hij geen dag langer geduld worden. Wat b.v. de trambaan zoo buitengewoon gevaar lijk maakt, is, dat zoo goed als nergens z.g. contra rails zijn aangebracht. Wat dit voor gevaren ople vert, zouden die wielrijders kunnen vertellen, die bij het passeeren of oversteken der rails zijn komen te vallen. Bij mij voor de deur, zoo vervolgde de burgemees ter, vallen op natte Zondagen geregeld 15 a 20 wiel rijders. De slechte toestanden van weg en materieel da teeren geenszins van den laatsten tijd. Het vorig jaar reeds, zeide Larens burgemeester, heb ik aan den heer L. W. Capel, Rijksinspecteur der Spoor- en Tramwegen, een brief gezonden, met een zeer duidelijké omschrijving van de trambaan van de N.V. Gooische Stoomtram in de gemeente Laren. Deze brief, die 5 Aug. 1926 werd verzonden, ging ver gezeld van een kaart, waarop de situatie in onze ge meente stond aangegeven. Op dien brief, aldus jhr. v. Nispen van 'Sevenaer, hebben wij nimmer ant woord ontvangen. Zulks wekte te meer bevreemding, als ik u vertel, dat toen wij ons naar aanleiding van het droevige gebeuren, tot den Raad van Toezicht wendden, wij het antwoord kregen, dat eventueele klachten gericht konden worden tot den.... rijksin specteur, i.c. den heer Capll. Zonder verder in herhaling te willen treden, deelde e burgemeester ons mede, dat 'n spoedig herstel van de trambaan dringend geboden is. Bovendien zal de tramdirectie zorg hebben te dragen, dat haar ma terieel zoodanig in orde is, of komt, dat geen verdere ongelukken, als thans geschied, kunnen gebeuren. Tevens is het gewenscht, dat op die plaatsen van de trambaan, waar geen verharding aanwezig is, waardoor het uitwijken met voertuigen levensgevaar lijk wordt, groef rails en bestrating wordt aange bracht. fj©n* Gisteravond is te Laren een door eenige honderden belangstellenden bijgewoonde vergadering gehouden ter bespreking van het tramvraagstuk. De vergade ring werd geleid door den heer .Korthals Altcs. Mr. Pennink zette in zijn inleiding uiteen dat er maatregelen genomen dienen te worden om het ver keer op den weg „veilig te stellen" voor de Gooische stoomtram, veiliger althans dan het op het oogenblik is. Spr. deed het voorstel, een commissie te benoemen, welke het noodige ten deze zal voorbereiden. Bij de zich over dit voorstel ontwikkelende discussie kwam de gedachte naar voren dat de commissie zich ik een besluit neem. Ik kan dua gedurende djeze drie maanden in hét geheel niets voor u doen1?" „Neen, niets. M^h.dochter heeft ervoor gezorgd, dat ik intussohien .niet van honger behoef om te komen, ion indien, zooals ik met beslis bhedd gevoel, de doodsengel ondanks..." „Uw somber© voorgevoelens zullen u naar ik hoop ditmaal bedriegen, zooals zij' u tot nu toe gelukkig nog altijd bedrogen hebben," viel Rudolf haar in de rede. „Ik zal me dus den eersben tijd niet bij u opdringen, maar ik ben natuurlek altijd tot uw bfflohikking, indien u meent op de een' of andere Wijze van mij'n diensten gebruik te kunnen maken. Na d© invrijheddstelling van juffrouw. Greta zult u in iedior geval wel veraer van mijl hooren.'f Hij nam snel a&oheid en mevrouw. Willisen dacht; toen de deur achter hem dichtviel, vol bit terheid: Ik wist het immers wel hij denkt daar niet aan. Maar dan is heb ook het beste, dat ik opheldering heb gebracht. Wat tracht zij het ang stig voor mij1 te verbergen, ik weet toch, dat er een dwaze hoop in haar hart leeft. Maar zij' be hoeft nog niet ongelukkiger te Worden dan zij reeds is. Wij! beleven al genoeg ellende en verdriet. Zijn plan om zich nog naar de gevangenis te begeven, had Rudolf Imberg niet ten uitvoer ge bracht. Hij keerde daarentegen rechtstreeks naar zijnbureau terug en verzooht Dokter Volkmar in zijh plaats dusdanige stappen te doen, die hem toelaatbaar en doelmatig voorkwamen, om de in 't algemeen geoorloofde kleine gunsten inzake verv- ~1,en bezigheden voor Greta Willisoai te ver- irygen. Volkmar bemerkte, dat zntat jonge compagnon gedurende dit gesprek en ook de volgende dagen nog veel ernstiger eu stiller was dan anders. JEIij werkte met verdubbelden ijver, maar den rük aan menschenkenuis zijnden vriend ontging het niet, dat hij\ zijd werk niet met ambitie verrichtte, ma,ar dat hij zich daaraan geheel overgafom andere nijnlijka gedachten te verbannen of ze tot Rijgen be brengen. Hü stelde geen vragen, want hij wist dat Rudolf Imberg niet tot de mededeelzame nac- turen behoorde. Wordt vervolgd. Het weer is den laatsten tijd wel erg regenrijk. Of het erg zegenrijk is, weten we niet. Men kan van hét 'goeie zelfs te veel krijgen. Dit is ten minste het jeval met het water in Drechterland. Sommige stuk- een land staan er blank, als een gevolg van het voort durend rijzen van het waterpeil, dat zelfs al hooger staat dan dat in de laatste week van 1925, toen van uit. de Bloembollenveiling „West-Friesland" een te legram aan het bestuur van den Polder „Het Groot slag" werd gezonden, met het verzoek tot het maken van een derde stoomgemaal. Sindsdien is de bemaling wel verbeterd. Maar toch moeten er watermassa's ver malen worden, die thans, door den enormen regen val, zoo geweldig zijn, dat de drie stoomgemalen, of schoon op volle kracht doorwerkend, het nauwelijks bewerken kunnen. Het bestuur van den Polder, en niet name den voorzitter, den heer Rood van Boven- karspel, komt alle lof toe voor zijn activiteit. Direct na den aanhoudenden regen zijn Zondag door den voorzitter 2 machines in het werk gesteld en 's avonds acht uur de" derde. Zelf was de heer Rood op An- dijk aanwezig om des nachts den stand van het water te controleeren. Wij informeerden Donderdagmorgen nog even maar deii toestand en naar men ons meedeelde, was het water nog wel eenige centimeters hoven peil, maar .overal was de toestand veel beter, dank zij het krach tige malen. Vanaf Zondagavond 7 uur wordt er door de 3 machines totaal 800 P.K. gemaald. Men schrijft nog het volgende aan de Enkhuizer Courant: Het begint hier in den polder zoo zachtjes aan een verlegen boel te worden. Ondanks alle machines aan het malen zijn en er per minuut idem zóóveel ku bieke meters water uit halen, staan de laagst gelegen akkers zoo goed als onder water. Van het opdro gen der greppels is geen sprake meer. Alleen de hoo ger gelegen stukken zien tot nu toe triomphantelijk over hun verdronken makkers heen. De zoogenaamde Oudemoerspolder achter Groote broek staat geheel onder water. De dijken konden het niet langer houden. Het grasgewas zal er niet zoo bijzonder veel last van hebben, maar ook was deze bezet met heel wat andere vruchten als bloem kool en andere waterhoudende producten. Deze moeten allen als verloren worden beschouwd. Hedenmorgen was men met man en macht in de weer om de „polder van Broers" voor overstrooming te bewaren. Het water stond eerst gelijk met den dijk en kwam er op sommige plaatsen reeds over heen. De Amerikaansche molen, .die anders zulke uitnemende diensten verricht, werkte nu precies contra. Er kwam meer water in dan er werd uitge werkt Als gevolg van den hoogen stand. Krachtig in grijpen was dus noodzakelijk en men heeft toen de kolk dichtgegooid en de laagste plaatsen van den dijk opgehoogd: Nu «het water iets zakt is de alge- meene toestand iets gunstiger, maar krijgen we meei: zulke dagen als Zondag en Maandag, dan moet ge vreesd worden voor enorme schade door het verdrin ken van allerlei gewassen, die toch al geen al te beste oogst beloofden door het ongunstige weer. Het jaar 1927 zal met zwarte letters worden vermeld in de analen der landbouw. Ook in die onzer polders. van "hun overredingskracht gebruik maken, maar desnoods krachtige maatregelen nemen. De paus heeft reeds zijn goedkeuring uitgesproken over het herderlijk schrijven der Lombardijsche bis schoppen, gericht tegen de huidige mode, met name die op de Lido. Vele winkels in Italië etaleeren speciale model len van behoorlijke kleeding: de mouwen bedekken driekwart de armen, de rokken reiken tot ver onder de knie, de boord bedekt den geheelen hals. HEVIGE OVERSTROOMING BIJ WLADIWOSTOK Ten gevolge yan een overstrooming zijb 29 per sonen verdronken en ongeveer 20.006 perso-nen dak loos geworden. Véle duizenden vierkante mijlen zijn overstroomd. SLECHT WEER IN ARMENIë. Tal van menschen, waaronder ook kinderen, ver scheidene huizen en vee zijn meegesleurd door een bergrivier, die tengevolge van den storm buiten haar oevers was getreden, in den omtrek van Delijean in Armenië. Er zijn 16 bruggen vernield door stroomen, die door de jongste wolkbreuken gezwollen waren. De steen koolmijnen van Soetsjansk hebben het werk moeten staken. De bewoners zochten een toevlucht op de na burige heuvelen. Er zijn menschen omgekomen. HET OUDSTE ECHTPAAR. Gisteren hebben te Farnborough in Kent de heer en mevrouw Taylor, eeri huiselijk feestje gevierd. Mevr. Taylor werd 103 jaar oud; de heer Taylor was dat in April 1.1. reeds geworden. Wellicht is dit het oudste echtpaar ter wereld. AUTO-ONGELUK. Te Igensdorf bij Fürth is een auto bij een krom ming van dep weg met zoo'n vaart tegen een huis in aanbouw gereden, dat alles zes inzittenden er uit geslingerd werden en op slag dood waren. EEN GRUWELIJK VERHAAL. Op 93-.iarigen leeftijd is onlang9 in Siberië de her bergier Domischenko overleden. De man was 60 jaar geleden naar Siberië verbannen, had een herberg ge opend en trok veel gasten. Zijn pasteien en koteletten waren beroemd. Nergens in den omtrek waren die zoo lekker te verkrijgen. Toen de man dood was, heeft de gendarmerie een afschuwelijke ontdekking ge daan. Zij vond achter de herberg een kuil met de ge raamten van zeventig menschen en in den kelder zes vaten met gepekeld menschenvleesch. Het schijnt, dat Domischenko eenzame reizigers dronken voerde en dan vermoordde. Achteraf blijkt, dat herhaaldelijk gasten plotseling verdwenen. De waard placht dan te zeggen, dat zij voor dag en dauw verder getrokken waren. DE TOREN VAN PISA. Naar V.D. uit Rome verneemt, heeft een speciaal benoemde commissie thans rapport uitgebracht over de vraag of er werkelijk gevaar bestaat voor een in storting van den toren van Pisa. De commissie heeft vastgesteld, dat de toren inderdaad blijft verzakken, doch dat dit zoo langzaam geschiedt, dat er geen onmiddellijk gevaar bestaat. Hoewel de toren steeds scheever komt te staan, is hij gedurende de laatste twintig jaar aan den top niet meer dan ruim een half inch méér gaan overhellen. In de laatste ne gen jaar bedroeg dit verzakken niet meer dan 4/100 inch per jaar. De commissie acht het niet raadzaam te trachten de fundamenten van den toren te vernieuwen, daar het gevaar voor instorten daardoor eerder vergroot, dan verkleind wordt. De commissie geeft in overwe ging den grond rondom de fundamenten te voorzien en vooral te zorgen voor een goeden waterafvoer, daar gebleken is dat de fundamenten van den toren in slechten toestand komen te verkeeren tengevolge van het binnendringen van water. IN DE BERGEN VERONGELUKT. Een Duitsc'he dame en twee heeren, allen uit Keu len afkomstig, hadden de roekeloosheid om zonder rids den Mont Blanc te gaan bestijgen'. Zij vertrokken uit St. Gervais-les-Bains en klommen over de Tête- Rousse naar de Aiquille du Gouter. Daar werden ze door den mist overvallen en moesten den nacht in de sneeuw doorbrengen. De dame werd door de he vige koude bevangen en stierf zonder dat haar hulp kon worden geboden. Een groep gidsen uit St. Gervais en Chamonix slaagde er met groote moeite in de beide uitgeputte bergbeklimmers en het lijk te vinden. EEN SCHEEPSRAMP. De „Giornale d'Italia" meldt, dat het vrachtschip „Primair", op reis van Genua naar Cagliari, in de Tyrrheensche zee verdwenen is. Aan boord bevonden zich elf man equipage en drie GEEN KORTE ROKKEN! De huisvaders moeten hun 'gezag doen gelden, op dat hun vrouwen zich fatsoenlijk kleeden. Broeders moeten er op aandringen, dat hun zusters geen te korte jurken dragen. Dit is in het kort de uiteenzetting van het stand punt der katholieke kerk, gepubliceerd in het offi cieele orgaan van het Vaticaan, de „Osservatore Ro- mano", welk blad een campagne op touw heeft gezet tegen de onwelvoeglijke kleeding in Italië Moeder en dochters moeten worden gedwongen het gezag van haar man en vader te eerbiedigen, zoo luidt het verder. Indien hij weigert tusschenbeide te komen, ostelt dit hem bloot aan de verdenking, dat de bedoelde kleeding zijn goedkeuring heeft. Broe ders moeten er op letten, dat hun zusters zich houden aan de christelijke beginselen. Zij moeten niet alleen DRANKWETAMBTENAAR VERMOORD. In het graafschap Logan, in West-Virginië, zijn dezer dagen een drankwetambtenaar, zijn zoon en 'n derde in een hinderlaag gevallen en vermoord. Een broeder van den vermoorde, die wist te ontkomen, kwam de misdaad aangeven. Hij vertelde, dat dev vermoorden met hem en vier anderen een kamp hadden betrokken, doch ontken de, dat dit in verband zou staan met het zoeken naar geheime distilleerderijen. Verscheidene mannen had den het kamp bezocht en de kampeerders gewaar schuwd, dat zij vóór een bepaalden tijd moesten ver trekken. Die waarschuwing was echter in den wind geslagen. Even nadat de gestelde termijn verstreken was, hadden geweerschoten geklonken, waardoor drie mannen gedood werden en een gewond. De po litie is van oordeel, dat de miisdaad het werk is van „moonshiners" (personen die zioh 'bezig hou den inet het in het geheim distilleeren van whisky) die een onverzoenlijken haat hebben gezworen aan de drankwetambtenaren. EEN STOOMSCHIP IN EEN ROOKSCHERM. Toen het nieuwe Fransche s.s.- „Ile de France" Dinsdag New York naderde zagen honderden pas sagiers op de in een schitterenden zonneschijn ba dende dekken een bombardements-vliegtuig naderbij komen dat tot hun verbazing een rookscherm om het schip liet dalen zoodat het in een witten sluier gehuld werd. Enkele minuten lang bleef de sluier hangen tot hij door den donkeren romp van het schip werd doorboord. Deze proefneming, welke werd uitgevoerd door den chemischen oorlog-dienst' van het leger der V. S. was bestemd om de uitvoer baarheid. aan te toonen van het aan het oog ont trekken, door middel van rookschermen, van aan vallende Vliegtuigen, zoodat eventueel afweerge schut op een schip niet zou kunnen dienen. Dit moet de eerste keer geweest zijn dat er een rook scherm is gelegd om een passagiersschip. De rook heeft een zwakke lucht van chloorgas. IN EEN KANO OVER HET KANAAL. Twee Duitschers, een medicus en een student, zijn erin geslaagd het Kanaal over te steken in een rub ber kano van 12 voet lengte. Zij zijn om 5 u. 30 in de St. Margarethabaai geland, waar zij den nacht overblijven. EEN JEUGDIGE MOORDENAAR. In het dorpje Besseringen, in het Saargebied, beeft een ll-jarige scholier een 60-jarigen arbeider met revolverschoten gedood. De ouders van den jongen leefden sinds geruimen tijd in onmin met den naast hen wonenden arbeider. Toen deze gisteren met de moeder van den knaap een woordenwisseling had en haar te lijf ging, loste de jongen, die aan het ven ster zag, dat zijn moeder mishandeld werd, het noodlottige schot op den huurman.

Schager Courant | 1927 | | pagina 10