DE GESTOLEN BROCHE. Donderdag 25 Augustus 1927. 70ste Jaargang No. 8106. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Feuilleton. Reclames. Gemengd Nieuws. SCHACER 11(11111 Ritus- EOORAIHT. Uitmuit- Lnltmllii Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woenr/lag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, vorden Adver- tentiön nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 8 maanden fl.65. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TIÖN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno, inbegrepen). Groote lettors worden naar plaatsruimte berekend. Meervoudige Kamer. Zitting van Dinsdag 23 Augustus. Uitspraken. Jan K., Enkhuizen, verduistering, geen uitspraak. Teunis A., St. Pancras, wederspannigheid, f 10 boete of 5 dagen. Nieuwe zaken. VERFOEILIJKE BUITENSPORIGHEDEN. Heden werd door de meerv. Kamer der Strafrecht- bank met gesloten deuren voortgezet de zedezaak contra den 27-jarigen landbouwer en milicien ser geant Mijndert H. te Medemblik, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring, als verdacht van mis drijf bedoeld bij art. 248bis Wetb. van Strafr., het plegen van ontucht met een minderjarige van het zelfde geslacht. J D'aarna werd eveneens op dezelfde wijze, dus niet voor het publiek toegankelijk, een dergelijke zaak tegen den pl.m. 50- h 60-jarigen ingezetene Jan B. te Nibbirwoud, wélke verdachte zich evenzeer in voor- loopige hechtenis bevindt. Hierna sluiting. Voor den Politierechter. Middagzitting van Dinsdag 23 Augustus. Politierechter Mr. Krabbel. TEN UITVOERLEGGING VOORWAARDELIJKE VEROORDEELING. Deze zaak, contra M. wordt krachtens wettelijk voorschrift, op verlangen van den veroordeelde, bui ten tegenwoordigheid van publiek behandeld. SCHENDING VAN BRIEEGEHEIM DOOR EEN KANTOORHOUDER. De 44-jarige geschorste kantoorhouder van het bij kantoor der posterijen te Kolhorn, Pi eter Corn. O. te Kolhorn, had zich in 1925 schuldig gemaakt aan ver duistering van f 350, die hij wederrechtelijk zich had toegeëigend uit een hem ter verzending toevertrouw den brief, terwijl hij daarop om deze verduistering te bemantelen, oonige andere brieven heeft geopend en weggemaakt. Voor dit feit alléén staat hij terecht. Verdachte wordt door Mr. de Groot verdedigd. De 60-jarige visscher Liefhebber te Kolhorn heeft in Sept. 1925 aan verdachte een bedrag van f343 ter hand gesteld en heeft toen tevens een brief verzon den, die op deze storting betrekking had. Het geld was bestemd voor de firma Pen te Lemmer. Liefhebber ontving op een en ander niet het min ste antwoord en daar hij verdenking koesterde tegen den kantoorhouder, schreef hij opnieuw een brief, doch postte die te Barsingerhorn. Daarop ontving hij een schrijven van de firma, houdende mededee- ling dat geen geld ontvangen was. Deze brief was door den verdachte geopend, gelezen en doorgezon den. Liefhebber sprak er den kantoorhouder over aan, waarop deze beweerde, dat de administratie in den Haag niet in orde was. Eenigen tijd later ontving Liefhebber echter een schrijven van de firma Pen, dat het geld was ont vangen. Ter wille van het gezin van verdachte werd van deze zaak geen werk gemaakt, doch blijkbaar is later het gebeurde toch ter kennis van de justitie gekomen en werd tegen O. een strafvervolging inge steld. Zekere heer De Boer wordt door de verdediging ge hoord als getuige decharge. Deze getuige heeft omtrent het gebeurde een rapport uitgebracht. Getuige volhardt bij de daarin uitgesproken con clusies. De Officier, mr. v. d. Feen de Lille, vordert tegen verdachte, die volledig heeft erkend, 3 mlaanden gev. De officier acht deze schending van vertrouwen bui tengemeen ernstig, vandaar deze betrekkelijk ern stige vrijheidsstraf. Mr. de Groot, het woord verkrijgende, dankt den heer Officier voor de welwillendheid om hem in de gelegenheid te stellen dezen verdachte te verdedigen. Dit is echter ook de eenige dank die de verdediger aan het O.M. verschuldigd is. Pleiter bestrijdt daar na de dagvaarding en [beweert, dat de bewuste brief niet i9 toegeëigend of weggemaakt. Hij behandelt deze stelling in het breede en zegt het te betreuren dat deze zaak nog aanhangig is, vooral omdat de kwestie tusschen belanghebbenden! was geregeld. Pleiter wijst op de geblinddoekte juffrouw die in den gevel van bet recbtsgebouw is geplaatst in verband met de verantwoordelijkheid van den alléén recht- sprekenden politierechter. Het algemeen belang J wordt niet geschaad, indien deze man niet wordt veroordeeld. Het ontslag uit zijn betrekking is, vol gens pleiter voldoende straf. Ten slotte vraagt plei ter gerechtigheid en roept, die in bij ,d«n politie rechter. Na uitvoerige ré- en dupliek tusschen het O. M. en den verdediger, bepaalt de Politierechter dat het on derzoek niet volledig is geweest en beveelt een nader onderzoek aan en stelt de stukken in handen van het genootschap tot zedelijke verbetering. MISHANDELING DOOR EEN AANNEMER. De 40-jarige aannemer Jan R. te Heiloo heeft op Zaterdag 11 Juli den voeger Joh. de Jong mishandeld en uit zijn kantoor gezet. De heeren hadden een kwestie over voegwerk en de Jong kwam op des aannemers kantoor, na ontvangst van een door hem ontvangen briefkaart. Verdachte is 13 jaar geleden ook al eens wegens mishandeling veroordeeld. Volgens de Jong voert hij met R. een civiel proce9. Verdachte heeft de deur in 't slot gegooid en heeft de Jong met 2 handen krachtig in de keel gegrepen. Verdachte noemt dit sterk overdreven en ontkent de deur in 't slot te hebben geworpen. Daar is gebleken, dat de Jongh blauwe plekken en ontvellingen aan keel en borst vertoonde, meent de politierechter dat de zaak zich niet zoo erg onschuldig heeft toege dragen. Eisoh f 50 boete of 50 dagen. Vonnis conform eisch. WEDERSPANNIGHEID. De niet verschenen verdachte Jacob B., wonende te Enkhuizen, heeft zich met geweld verzet tegen den dienaar van politie Weijland, die hem ter zake openbare dronkenschap aanhield, met de bedoeling hem in arrest te stellen. Het was een ernstig verzet, Weijland werd onder meer tegen het onderlijf getrapt. Eisch f40 boete of 40 dagen, veroordeeeling f30 boete of 30 dagen. EENVOUDIGE BELEEDIGING. Mej. Ariaantje de B., huisvrouw van der M., wo nende te Helder, heeft op 19 April haar stadgenoote Petronella A'driana v. Doorn, de echtgenoote van den heer Slechterhorst, in het openbaar beleedigd. De wet noemt dit een eenvoudige heleediging, doch naar onze meening zijn de bewoordingen van deze helee diging niet eenvoudig genoeg om er melding van te maken. De aanleiding van het conflict was een mat tenklopper, die op het erf van verdachte terecht kwam. Gevorderd wordt f 15 boete subs. 15 dagen. Mr. Zeegers, advocaat te Helder, optredende als verdediger, acht de tenlastelegging niet bewezen. Pleiter memoreert dat do beleodigde vroeger is ver oordeeld wegens mishandeling van zijn cliënt. Plei Novelle van REINHOLD ORTMANN. (Vrij naar het Duitsch.) 11. „En hoe zal het nu met onzen toekomstigen om gang worden? Uw moeder heeft mij om zoo te zeg gen haar huis verboden en hoe stuitend haar rede nen daarvoor ook waren, kan ik haar toch ook niet geheel en al ongelijk geven, te oordeelen, naar het geen zij mij mededeelde." „We zullen elkander dan waarschijnlijk niet meer zoo vaak mogen zien als vroeger misschien slechts dan, wanneer het toeval ons op zekeren dag op een andere plaats weer bijeen zou brengen. Maar ik mteen, dat wij daarom niet minder hartelijk en vriendschappelijk aan elkander behoeven te den ken." »U vat deze verandering nogal licht op, juffrouw Willisenzei hij in een aanval van bitterheid. „En u zoudt het toeval, dat ons op die andere plaats hij elkaar zou kunnen brenigon, natuurlijk zoo behoed zaam mogelijk uit den weg gaan. Ik echter zal geen rustig uurtje meer hebben, want onophoudelijk za.l mij de gedachte pijnigen, dat u den zwaren strijd om het bestaan hebt te voeren dat u misschien in nood zult geraken en de wanhoop ten prooi zult worden, terwijl ik u niets van mijn overvloed zou mogen geven, om u uit dien ongelukkigen toestand op te heffen." Thans was zij het, die hem vrijwillig haar handen toestak. „Door zulke zorgen moet u zich niet laten verontrusten, mijn vriend! Ik ben in het geheel niet zoo trotsch, als u wel schijnt te gelooven. Als het ons eenmaal werkelijk zoo slecht zou kunnen gaan, zooals u het daar uitschildert, dan ik beloof het u dan zal ik mij stellig tot niemand anders om nulp en bijstand wenden dan tot u." „Werkelijk? - Zult u dat do«n? - U belooft me dat plechtig, juffrouw Greta?" het' "7 En nu W0est u daarom niet boos op maj nu is het toch misschien beter, dat u Sfi'J1! °^n® mooder terugkomt. Zij oordeelt ï?/eA*ngen' ?°,n beeti0 zonderling, en ik zou blJ öiaar zwakke gezondheid gaarne iedere op ter beschouwt de klacht dus als een repressaille- maatregel en verzoekt clementie. Vonnis f 10 boete of 5 dagen. ZWIJNTJES JAGERIJ. Die loswerkman Hendr. van O. te Helder, hardhoo- rig en met één oog, heeft in den laten avond van 19 April een rijwiel, dat geplaatst was tegen den muur van een café in de Koningstraat, weggenomen. Hij heeft toen het uiterlijk van het gestolen rijwiel ver anderd, door er de lantaarn en klokslot af te nemen. Deze methamorphose was echter oorzaak dat hij ge snapt werd. Verdachte werd namelijk op 17 Juni aangehouden door een agent, omdat hij zonder licht reed en deze agent herkende toen het rijwiel, dat als gestolen was aangegeven. De fiets was het eigen dom van zekeren SiewerB, De Officier vordert 5 maanden gev. De Politierechter acht een rapport ge- wenscht en schorst de behandeling voor onbepaal- den tijd. MISHANDELING. Petrus Z., geboren 1902 te CaBtricum én aldaar woonachtig op het Schelpstet, staat terecht wegens mishandeling van' den getuige Hoogesteijn. Verdach te werd bij zijn werkzaamheden lastig gevallen door den hond van A. Hoogensteijn. Hij begon het dier met klinkers te bekogelen en toen de eigenaar daar over aanmerking maakte, kreeg ook hij een straat klinker tegen het hoofd met zooveel kracht, dat hij bewusteloos neerviel. Hij bekwam een zoodanige bloedende hoofdwond, dat hij gedurende 4 weken zijn werk niet kon beoefenen. De getuige reclameert 155 wegens doktersonkosten en arbeidsverzuim. Eisch f50 boete of 50 dagen. Vonnis f25 boete of 10 dagen, met toewijzing van de vordering tot een bedrag van f25. MISHANDELING VAN EEN KIND. De niet verschenen verdachte Anthonius de J., is niet versohenen en heeft zich te verantwoorden ter zake mishandeling van de 9-jarige Maria Meijering van St.. Pancras, die hij op 21 Juni te Oudorp over den grond had gesleurd. Verdachte reed op de fiets en beweende 'dat (het meisje hem had uitgelathen. Eisch en vonnis 110 boete of 10 dagen. WEDERSPANNIGHEID. De paardenkoopman Nanno Sp. te Schagen, was op 20 Juli zoodanig hoven zijn theewater, dat de aan wezige rijks- en gemeentepolitie het noódig oordeel de hem in te rekenen. Verdachte scheen die meening niet te onderschrijven en verzette zich zoo krachtda dig, dat hij ook nog een procesverbaal opliep ter zake wederspannigheid. De verschenen beklaagde zegt dat hij zich het ge beurde niet kan memore eren. Hij was dronken. Volgens rijksveldwachter Visser is deze verdachte dikwerf lastig voor de politie. Ook in dit geval trad hij provoceerend op en maakte de politie bespotte lijk. Het werd een ernstig verzet, voortdurend tracht te de arrestant de politieambtenaren op de voeten te trappen. Eisch f 100 boete of 60 dagen hechtenis. Uitspraak: f 50 boete of 20 dagen. MISHANDELING IN VEREENIGING. De gezusters Wilhelmina en Maria Cornelia D., 'n paar te Egmond aan Zee wonende dames, hebben in den nacht van 6 op 7 Juni, ter gelegenheid van de kennis aldaar, in het lokaal van Gravemaker, haar vroegere, thans te Enkhuizen wonende dorpsgenoote Kneertje Groen, huisvrouw C. v. d. Leek, gezamen lijk in het gelaat geslagen. Eisch tegen W. D. f40 boete of 40 dagen eh tegen M. D. f 30 boete of 30 da gen. Vonnis W. D. f30 boete of 15 dagon en M. D. f 40 boeet of 20 dagen. BELEEDIGING. De niet verschenen verdachte Pieter D. te Enkhui zen, heeft volgens dagvaarding den getuige Mara- nus in het openbaar grofelijk beleedigd. Nadere détails niet voor publicaties geschikt Eisch f 10 boete of 10 dagen. Vonnis overeenkomstig requisitor. Sluiting. Iedere moeder dient Foster'a Zalf voorradig te houden, want kinderen lijden vaak aan jeukende huidroos, uitslag, schavingen of puistjes. Foster'a Zalf is zeer heilzaam voor dergelijke kwalen, en wordt ook aanbevolen tegen ringworm, insectónbe- ten, psoriasis en eczeem. Foster'a Zalf is alom verkrijgbaar f 1.7B per doos, f 1.per tube. winding sparen. U begrijpt me, niet waar? En u duidt het mij niet ten kwade?" „Neen", zei hij. „U hebt gelijk het is het beste, dat ik ga". Maar bij hield haar handen nog steeds vast en keek haar aan, alsof toch het laatste woord tusschen hen nog niet gesproken was. Hij was 'bitter ontevreden met zich zelf, want hij voelde, dat de "wijze waarop hij zijn aanzoek had gedaan en hoe hij haar weige ring had opgenomen, geheel en al niet de ware uit drukking zijner gevoelens was geweest. Hij gevoelde een aandrang haar eenige warmtevolle, hartelijke woorden te zeggen woorden, die haar zouden over tuigen, hoe gaarne en met hoeveel blijdschap hij haar jawoord zou hebben ontvangen. Maar dat hartelijke woord wilde hem maar niet te binnen schieten, zoo lang het daarvoor nog de geschikte tijd was geweest, en toen zij dan ook met een vriendelijk: „Vaarwel dan, mijnheer Imberg!" haar handen uit de zijne had genomen, was het te laat. Tot aan de buitendeur deed zij hem uitgeleide en bij het afscheid nemen zei hij tot baar, wat men tot iederen anderen bekende zou zeggen, van wion men voor langen tijd afscheid neemt. Teleurgesteld en diep terneergeslagen ging hij weg. Greta Willisen echter luisterde achter de gesloten deur, tot het geluid van zijn voetstappon weggestor ven was. Toen. snelde zo naar de huiskamer terug, deed de grendel op de deur en viel, het .gelaat in haar handen verbergend, uitgeput op een stoel neer. Met bijna bovenmenscholijke inspanning had "zij zoolang haar zelfbeheersching weten te behouden en had den man, dien zij' met de gansche kracht van haar jonge en reine hart beminde, tot op het laat ste oogenblik een vriendelijk glimlachend gelaat ge toond. HOOFDSTUK VIL Dokter Volkmaar, die twee dagen later van zijn zocmeiwtstapje terugkeerde, was geheel en al ont steld over Rudolf Imberg, die er zeer slecht uitzag. Hij twijfelde niet, of de bovenmatige lichamelijke en geestelijke verzwakking, die hij in zijn overigens zoo krachtigen en elastischen vriend ontdekte, stond in een of ander verband met diens onzinnige huwe lijksplannen; maar zoo angstvallig als hij het tot nu toe vermeden had over dit onderwerp te praten, deed hij ook thans geen enkele vraag, hoe belangstellend hij ook naar Rudolfs wedervaren was. EEN KNAP CHIRURGISCH WERKSTUK. Af dn toe komt bet voor, dat de slokdarm van den mensch geen voedeel meer door laat, omdat er door een verwonding of door een vergiftiging een vernauwing in oe buis is gekomen door lifc- teekenweefsel. Niet altijd is zulk een vernauwing, operatief te behandelen; dan moet bij de patiënt een maagfistel worden aangelegd en ,moet hij al zijn voedsel door deze fistel naar binnen krijgen; het behoeft niet te worden vermeld, hoe onaange naam zulks voor den patiënt ia, die daardoor eigenlijk van het gewone leven is afgesloten!. Vóór 20 jaar al is de bekende chirurg Qésar Roux uit Lausaune erin geslaagd om tolk Jen patiënt te helpen, door bij hem ook een koolfistel aan te leggen en nu beide fistels door een kunstmatige buis te verbinden. Zulk een operatief ingrijpen SS altijd een kunststukje en daarom mag men dr. Fonio uit Langnau bij' Bern wol geAukwensoheai die in da „Siohwledz Mfed. Wloiohf' het «arhaal doet van een patiënt, die nu al aoht jaar zulk een ver- vajngalokaarm gebruikt en gewoon aan tafel kanl 'en. 1 Ln 1908 nam die patiënte m een huiBelhTteni. twist Oen hoeveelheid kristallijn kaRumpermangainaat in; zij gang niet dood, maar zijl kreeg een vernauwing! van Iden slokdarm, die zoo nauw! werd, dat in 1918 er niets mee® doorging en er eten! maagtiabal moiest aangelegd Worden. In 1919 begon dr. Fonk» met de operaties. Eleröt miaaikte hij van de barets huid een lange buis, die ook van binnen met huid was overdekt. Daarna isoleerde hij in de buik een stuk dunnen darm en verbond hiermee het onder eind van de buis van ,huid met de maag. En éin delijk werd het boveneind van de kunstmatige buis met den slokdarm verbonden. De operatie is zoo goed gelukt, dat patiënte gewoon kan eten ea slikken en dat het eten orp volkomen normale* wijze in den maag terecht komt. Het varhaal geeft oen aardig voorbeeld waar toe de tegenwoordige chirurgen ui staat zijn, dank rij da vervolmaking van de ohirurgisohe techniek. EEN EIGENAARDIG PREDEKANTSTRACTEMENT. In de „Saemann" roept de Evangelisch-Lutersche Kerk te Neuhaus aan de Klausenbeek (Burgenland) in Oostenrijk sollicitanten op voor het ambt van pre dikant aldaar. De bezoldiging is te merkwaardig, om niet te vermelden. Ze luidt in den omroep aldus: 1. Een prachtige pastorie met prachtige schuren; 2. grooten ooft-, groenten- en grastuin (1*4 juk)3. ak kers (4% juk); 4. bosch (2% juk); 5. de gemeente zorgt voor allen arbeid in tuinen, akkers en woud, waarvoor1 de predikant 550 kronen betaalt; 6. tracte- Hij drong er echter met groote beslistheid op aan, dat Rudolf iets moest doen ter versterking zijner ge zondheid, wat nu juist zoo gemakkelijk was, daar bijna de helft van de vacantie der gerechtshoven nog voor hen lag en het kleine getal vacantiezaken zonder moeite door Volkmar zelf afgehandeld kon worden. Hij had gevreesd, dat Imberg aan zijn voor stel hardnekkigen weerstand zou bieden, maar hij zag tot zijn groote vreugde, dat deze vrees geheel ongegrond was. Weliswaar verklaarde de jonge rechtsgeleerde eerst, dat hij geen herstel van gezond heid behoefde en dat hij het eerst wel eens met zich zelf zou overleggen, doch reeds den volgenden mor gen zei hij: „Je hebt gelijk het zal mij goed doen, wanneer ik een paar weken vrijaf neem. Van een bijzonder verlangen om te reizen is bij mij weliswaar met veel te bespeuren, maar ik krijg misschien pas schdk in de zaak, als ik eenmaal goed en wel onder weg ben". Dokter Volkmar kon zich zijn vreugde niet verhe len, die hij wegens de verstandige toegevendheid van zijn in zooveel andere dingen vaak oigenwijzen col lega gevoelde. „En heb je over hot doel van jo tocht reeds een plan gevormd?" vroeg hij. Rudolf 'Imberg knikte ontkennend. „Het is mij geheel onverschillig, waar dk heenga Jii hebt veel gereisd, misschien kun jij me hierin raden". „Moor dan dat, mijn Jongen. Ik zal me zelfs ver oorloven een beetje de baas over jo to spelen. Ga jij maar naar huis om je koffer te pakken. Ik zal je van avond jo ronidreisbiljet kant en klaar thuisbezorgen, en per slot van rekening is het immers vroeg genoeg, als ej dan pas hoort, welke koele plekjes ik voor je uitgekozen heb". Rudolf had niets tegen deze eenigszins eigenmach tige oplossing in te brengen. Hij toonde zich nog mis noegd noch blij verrast, toen hij 's avonds vernam, dat hij via Munchen en Innsbruck naar de Tiroler bergen zou reizen. „Naiirurli'k drijf ik mijn voogdijschap ndet zoo ver door, dat dk je voor den geheelen duur van je reis een bepaald verblijf zou voorschrijven", zei Volkmar, .jnaar dk denk dat de plaats, waar ik logies voor je besproken heb, voor jou als geschapen is. Niet te eenzaam en ook niet elegant, midden in 'n heerlijke landelijke omgeving. Bevalt het je echter niet, dan kun je natuurlijk je tenten ergens anders opslaan". Rudolf dankte hem voor zijn vriendschappelijke maatregelen en vóór hij hem den volgenden morgen aan het slation voor het laatst de hand drukte, zeide hij: „Je zu/lt ondertusscben wel eens informeeren hoe het Mevrouw Willisen en haar dochter gaat, niet waar? Natuurlijk zoo voorzichtig en bescheiden mo gelijk en in ieder geval zoodanig, dat zij niet we ten dat je het feitelijk voor mij doet". „Daar zal ik mijn beste 'krachten aan wijden, hoe wel deze opdracht me eenigszins zonderling voor komt. Zul je dan niet gedurende je afwezigheid met haar correspondeeren?" „Neen. En opdat het soms niet tot pijnlijke mis verstanden zal leiden, zoo verklaar ik je bij deze: Ik zal juffrouw Willisen niét trouwen". „Niet? Zie je wel, ik wist het immers, dat je nog intijds tot linkeer...." „Vergeef me, dat ik je in de rede val. Ik zal haar niet trouwen, omdat ze me eondge dagen geleiden rondweg de bons gegeven heeft" „Jou afgewezen? Is het mogelijk? En om welke reden?" „Om de redenen, waarop ik aanspraak maakte. Ik meende haar niet to mogen bedriegen door haar een hartstochtelijke liefde voor to huichelen en zij is to trotsch zich to bindon aan oen man, die vol gens haar overtuiging slechts uit modelijden aan zoek doet om haar hond". „Een vreemd nieisjo op mijn woord 1 Maar in ieder geval la hot zoo 'het beste, zoowel voor jou als voor haar. Wees ervan verzekerd, dat ik een waak zaam oog op het lot van beide dames zal houden". „Ik dank Je. En nu nog iets: mijn vader ia een oude man - er kan them iets mensdhelijks overko men, en zooals wij momenteel tot elkander in be trekking staan, zou hij mij misschien niet eens daar van in kennis stellen, indien hij ziek werd. Je zult dus ook je zorgen een beetje in die richting moeten uitstrekken". „Natuurlijk, daar kun je op rekenen - En nu - prettige reis, mijn Jongen! Keer weer terug met blo zende wangen en oogen vol levenslust. Haal je geen muizenissen in je hoofd, integendeel, schudt iedere booze gril van je af en doe haar in den diepsten Ti- roolschen afgrond storten." De trein zotte zich in beweging en Rudolf Im berg zakte met gesloten oogen diep in do zachte kus sens, teneinde iedere poging van toenadering van zijn medereizigers te voorkomen. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1927 | | pagina 1