RADIO- SACCO EN VANZETTI. Ernstige Spoorwegramp in Engelani De vlucht uit de Bolsjewistische Partij in Rusland. programma voor morgen. ment in geld 800 kronen, per drie maanden vooruit betaald; 7. biechtgeld en opbrengst van het zakje („klingelbeutel") op den eersten der drie groote feest dagen; 8. opbrengsten van alle bijzondere diensten („Stolgebtihren"); 9. in natura 14.47 K.L. graan, 22.28 H.L. koren, 188.30 H.L. boekweit; 10.22 partijen ge kloofd zacht brandhout Wie van puzzlen houdt, rekene nu eens uit, of dit een goed of een slecht tractement is. AANSLAG OP EEN RUSSISCHE VLIEGTUIGEN- FABRIEK In de grootste Russische vliegtuigenfabriek, te Tsjardsjoli, in midden-Rusland, is in den afgeloopen nacht een aanslag gepleegd. Met een tusschenpoos van 10 minuten zijn er twee heftige ontploffingen geweest. De werkplaatsen en de kantoorgebouwen eijn in do lucht gevlogen. Zeven arbeiders zijn gedood en twintig gewond. Vier geheel nieuwe vliegtuigen lijn vernield. De materleele schade wordt op 2 milli- oen roebel geschat Van de dadera ontbreekt elk spoor. PER VLIEGTUIG DE WERELD ROND. De Pride of Detroit, met William Brook als vlie ger en de heer Schlee als passagier, is Maandag van Detroit naar New York vertrokken. Dit is de eerste étappe van een vlucht om de wereld, die Brook wil ondernemen. Zijn route loopt verder van New York naar New Foundland, vandaar naar Ierland en dan over Stuttgart, Belgrado, Britsch-Indië, China, Japan naar San Francisco en terug naar Detroit. EEN DIERGAARDE ZONDER KOOIEN. Diergaarden zijn onbetwistbare nuttige instel lingen; door haar komt de mensoh in kennis, door eigen aanschouwing-, met de dieren van heel de wereldj die voor de meesten onzer anders altijd oflabereakbaar zouden blijven. Vandaar dan ook dJat onna iedere groote stad haar diergaarde heeft. Er zjjin ook schaduwzijden aan het onderhouden van dierenverzamelingen veerbonden. Het onslui ten der dieren in hokken en kooien is wreed, hot benadeelt volo dieren in hun gezondheid en het geeft eigenlijk maar een flauw beeld van heb le ven der dieren, die aict naar hun aard bunnen ven der dieren, die zioh in hun nauwcj ruimte niet naar hun aard bunnen bewegen. Mogen wij al dan ken, dat de apen, die we ïn de diergaarde zafini ll/llimn xrl n rrlnir. 40 t wij al —i r. Jaardei t jvxjku, vlugge tierige diertjes zhn, menschen, die in Indië do a-pen in de bosöchen konden) gadeslaauG halen medelijdend de schouders op voor de saaie sufferds in een kooi. Het was Karl Hagenbeek, de stichter van de bekende firma, welke heel ae wereld door dieren, uit alle hemelstreken levert, die qp de gedaohte kwam, dit aan diergaarden verbonden bezwaar te ondervangen en zrjtn denkbeelden in .toepassing) bracht in bet grbote dierenpark, dat h\ji fca StieL lingen bij Hamburg bezit. De bezoeker, die dit park doom detü hoofdingang binnentreedt, wandelt door schaduwrijke lanen naar het hooggelegen restauratie-paviljoen en -ge niet vau daar een schouwspel, zooals men er nec- Böna anders ter wereld een kan aantroffen. Voor hem strekt zioh eon vijven uit, die wat de grootbo betreft, Wel leani meer zou kunnen zijn eii die .met een groote verscheidenheid van fcvatervo-. gels ia bevolkt. Achter dezen vijver zijn groote zandvlakten, die tot woning dienen aan de dieren der woestijn en grasvelden, waar wilde paarden, zebra's yaks, aloopas, lama's en andere dieren ^ver blijven, Op willekeurige plaatsen zijn rotspartijen aangebracht met grotten, welke de dieren een sohuilplaats bieden. Dan rijst de grond' langzaam tot een kunstige nabootsing van oen Alpenlandschap dat bevolkt Is met alle diersoorten, welke in het hooggebergte leven. Voor de apen is een bofloh bestemd, waar zij naar hartelust van tak tot ^wk kunnen slingeren fin klauteren en hun leven lunchten alsof zij! nog in vrijheid verkeerden. Ook verscheurende dienen. Ieewwetn, tijgers, pan ters, jaguars, luipaarden, poenigs enz. loopen vrij' rond en kiezön zelf hun1 holen in de kunstmatige rotsen, -welke op het terrein zijn aangebracht. Diepe grachten, die voor de oogen der dieren door Vernuftig geplaatste spiegels onoverkomelijk breed lijken, houden hen toe hun terrein beperkt» waar^ door de veiligheid op afdoende wijze wordt ge waarborgd. Hagobeek's voorbeeld aal nu navolging vindein m Engeland, tot groote vreugde van alle dieren vrienden. De London Zoological Sosioty heeft 400 grond aangekocht, gelogen halfweg tussohen en Luton. waar een kweekplaats voor alle van de Brisohe fauna zal worden ingericht 4 nevens een soort van sanatorium voor de dieren uit den Londensehen Dierentuin- Dat ia echter nog slechts een begin. De ven- Heiliging- hleeft zich ook) het eigendomsrecht verzeg feercf van het aangrenzende Tm lgocxl Withdeau Hall, Waartoe ook Preston Park behoort en daar zal een dierenpark worden ingericht, waarvoor Hagcnbeck's tuin te Stollingen als model dienen zal, zoodat dus ook hier de dieren uit! alle weneldr deelen zullen leven op een wijze, die met hun nar tunrstaat zooveel mogeUik overoenfltelmt.. DOOR EEN BEET VAN EEN KTWAL GEDOOD. Miss Smithars, die tijdens haar vaoantie te ■Tjanna "Po— IU.*—o Jo— A— baden, onderr jl&ngsr hc« grooter en de pijn werd zoo ergt dat zij naar Londen moest terugkeeren, waar zij in een ziekern- hun woud opgenomen. De aandoening breidde ach uit tot het onddrste gedeelte van net gelaat en de hals. Een operatie had geen suöcas en) zjj' over? leed. De dokter constateerde bloedvergiftiging door een beet van een inseot of van een kwal, door da miss opgeloopen bij het baden in de zee. EEN BURGEMEESTER ALS VALSCHE MUNTER. .Te Oelanitz ten Zuiden van Plauetn in Saksen edngetn in het begin van de maand twaalf workr Beden in staking. Daar «if bij hun vakvereniging geen steun kregen, wendden de Stakers zioh tot afin burgemeester van de stad, Baohmiann, Cfud- metselaar en communist. Deze liet stadsbons drukken en schreef publieke geldinzamelingen ten bate van de stakers uit. Met de stadsbons gingen de stakers naar de èfiteaToriseerde kooplieden, dia hun de koopwaar toverden. De bons waren blijkbaar bij1 ^de dorde Intamaticinale inwisselbaar". De zegeering heöffc thans ingegrepen. De burgtemeeBter zal vervolgd worden wegens de uitgifte wan walsch gold. HET GESCHIL IN DE RIJNVAART GEBINDIGD. Ter 'bijlegging van hot conflict in de Rijnvaart, is gisteren een arbitrale beslissing geveld, die tot 1 April 1928 een loonsverhooging van 8 tot 10 pet. voorziet Voor do overige arbeidsvoorwaarden geldt een ter mijn tot 1 April 1929. Beide partijen (hebben de beslissing aanvaard en de Deutsche Verkehrsbund heeft verklaard de staking te zullen afwimpelen. GRIEKSCHE FASCISTEN. Te Athene is naar Italiaanseh model, een fascisti sche organisatie opgericht De leden dragen gele hem den. VADERMOORD. Te Notre Dame de Bondeville, in de buurt, van Rouaan, heeft oen jongen van zestien jaar in een twist zijn vader, die een woesteling en een dronkaard was en vrouw en kinderen mishandelde, met mes steken vermoord. Na den moord is de jongen zich bij de politie komen aangeven. DE VERMISTE VLIEGERS. Uit Honoloeloe, 23 Augustus. Het heet dat verschei den personen Zondag 8900 vt boven het eiland Mau- kai, een der Hawai-eilanden een groen schijnsel heb ben gezien. Men heeft er van hier drie militaire vlieg tuigen heengezonden om na te gaan of 'dat schijn sel ook afkomstig kon zijn van een der drie ver miste vliegtuigen. EEN MODERN BELASTINGOBJECT. De Antwerpsche correspondent der N.R.Ct meldt: Hier te lande bestaat oen weeldebelasting op het koop en of gebruiken van legio zaken, welke door den fiscus als luxe worden aangemerkt. De hiervoor reeds lange lijst schijnt binnenkort te worden uitge breid met de verzorging van het modern dameskapsel, n.1. -door een belasting op het bij-knippen en ondu- leeren. Daar tal van dames een dusdanige bewerking een of meermalen per -week volstrekt noodig schijnen te achten en het aantal coiffeurssalons voor dames zeer groot is, verwacht men dat de fiscus met de nieuwe ■belasting lang geen slechten greep zal blijken te heb ben gedaan. TEGEN HET ANALPHABETISME IN HONGARIJE. Men schrijft uit Boedapest <LdL 18 Augustus aan de N.RCt.: De minister van onderwijs in Hongarije heeft den strijd tegen het analphabetisme aangebonden. Welis waar heeft Hongarije door het vredesverdrag de stre ken verloren, waar de meeste analphabeten woonach tig waren: de ruwe en des winters moeilijk toeganke lijke bergstreken in het Oosten en Noorden, waar hoofdzakelijk Roemenen en Roethennen, gedeeltelijk ook Solwaken wonen. Desondanks echter kan ook in het tegenwoordige Hongarije 15.2 pet. der bevolking lezen noch schrijven. Op 3400 gemeenten zijn er waar de meerderheid nog analphabeet is. Verder heeft het land 7 comitaten en 1 stad, waar 70—80 der bevolking kunnen lezen en schrijven, 17 oomiat- ten en steden, waar 80—90 die edele kunsten mach tig zijn en 3 comitaten en 5 steden waar dit met meer dan 90 pet. van de inwoners het geval is. Deze laat ste comitaten zijn Sopron, Szombathely en Gyor, alle drie gelegen nabij de Oostendijksche grens, waar de bevolking over het algemeen cultureel hooger staat. Zeer ongunstig daarentegen is de toestand in de groote Hongaarsdhe laagvlakte, -waar de eigenaardige woonaard der bevolking het geven van onderwijs tot dusverre zeer bemoeilijkt heeft. De Hongaren wo nen n.1. voor een groot gedeelte niet in dorpen, maar op zgn. taya's, d.w.z. in kleine woningen (groote eischen stelt men hier te deze opzichte niet) midden op het landbezit Grooter worden echter nog de af standen, wanneer hier en daar tussohen de bezittin gen der boeren stukken woeste grond of moeras lig gen. Daarbij zijn er ook kleingrondbezitters, die 100, 150, 200 H.A. bezitten, terwijl op het grootgrondbezit de paohterswoningen over nog veel grootere opper vlakten verspreid liggen. Daarbij komt, dat tot dus verre de wegen onder die dingen behoorden, waar in Hongarije het meest bij het. Westen ten achter staat Deze iwegen, die maakten, dat in den winter de be woners der tanya's vrijwel opgesloten zaten, worden thans op groote schaal verbeterd, de moerassen op vele plaatsen drooggelegd en op de woeste gronden worden overal hoornen geplant, opdat Hongarije op die wijze een gedeelte van de bosschen terugkrijgt, die het bij het vredesverdrag verloren heeft Tege lijkertijd worden overal in de tanyastreken op cen trale punten scholon gebouwd, terwijl men daar, waar de afstanden te groot blijven, vanwege het mi nisterie voor de scholen wagens en paarden aan schaft, die de te ver wonende kinderen afhalen en des middags weer naar huis brengen. Volgens het programma van den minister zijn in het geheel 7000 scholen noodig, waarvan niet minder dan 4791 zelfs dringend noodig zijn. Van deze scholen zijn thans reeds 889 gereed, terwijl 343 nog in aan bouw zijn. Daarbij neemt tengevolge van de agrari sche hervorming en de daarmede hand aan hand gaande staatswoningbouwactie de behoefte aan scho len gestadig toe. Waar de regeering thans goedkoope kredieten ter beschikking stelt, verrijzen overal in den lande nieuwe boerenwoningen en op vele in per- ceelen verdeelde goederen ontstaan direct heele kolo niën. Daar zijn overal scholen noodig. In het geheel heeft de regeering den laatsten tijd 1412 nieuwe on derwijzerplaatsen geschapen. Wanneer ergens een nieuwe school gebouwd wordt, midden in een tanya- 9treek, dan zijn de onderwijzers, die daarheen gaan, werkelijke pioniers. Gelukkig heeft het onderwijzend personeel in Hongarije een prijzenswaardig idealisme. Veel geld heeft de regeering niet ter beschikking, prachtige scholen kan men niet oprichten, de onder- wijzerswoningen zijn meestal primitief genoeg en de' betaling is heel wat slechter dan bij ons en elders in Midden-Europa het geval is. Het idealisme van deze pioniers, dat meebrengt, dat zij ook buiten hun schooltijd nog heel wat teekenen en knutselen, ten einde den kinderen plastisch alles begrijpelijk te maken, dat idealisme helpt over veel heen, evenals de bij de Hongaarsche bevolking werkelijk bestaande wensch, haar kinderen te doen leeren, een wensch, die het idealisme van den onderwijzer zeer tegemoet kamt. In ieder geval kan men slechts zeggen, dat de minister van onderwijs bij zijn strijd tegen het analphabetisme een groote en schoone taak op zich ■genomen 'heeft 1 EU doodnn en vfftig gewonden. i In het graafschap Kent, nabij Seven Oaks, waar nog geen tiwee dagen geleden het noodlottige ongeval met het K. L. M. vliegtuig plaats bad; is een ern stige spoorwegramp gebeurd, die aan elf menschen het leven kostte en waarbij tevens nog 50 menschen gewond werden. Slechts drie rijtuigen bleven overeind staan; alle andere werden iceheel vernield en vielen om, w.o. ook een Pullman-rijtuig. Tot nu toe zijn elf dooden en vijftig gewonden geborgen. Over de oorzaak van het ongeval is niets bekend. De machinist en stoker zijn ongedeerd gebleven. Van twintig gekwetsten zijn de verwondingen ernstig. Omtrent het noodlottige ongeval deelt de corresp. van de Tel. aan zijn blad het volgende mee: Om 5 uur 's middags vertrok uit het Cannon Street station te Londen de sneltrein naar Deal, het bad plaatsje tusschen Dover en Folkestone. Men vermoedt, dat een verzakking van den grond in verband met de hevige regens der laatste dagen, de oorzaak is geweest van het feit, dat de trein vlak bij de Shore- ham Lanebruig ontspoorde. Op het oogenblik van het ongeluk werd met eeer groote snelheid gereden. De trein bestond uit zes rij tuigen, waarvan er geen 'enkel op de spoorbaan bleef staan. De locomotief en twee rijtuigen vielen omver. De Pullman-wagen kwam dwars over de spoorbaan te liggen. De machinist ontsnapte aan den dood; ook de con ducteur werd niet gekwetst Twee vrouwen, die in de nabijheid wonen, en een ontzettend lawaai hoorden, dat aan een onweer deed denken, verleenden de eerste hulp. Met in stukken gescheurde lakens werden de wonden der talrijke slachtoffers verbonden. Dokteren en verpleegsters waren onmiddellijk ter plaatse en een aantal particuliere auto's vervoerde de gewonden naar het Sevenoaks Cottage ziekenhuis en hert Holmesdale ziekenhuis. Het ongeluk had plaats toen de trein onder een brug doorsnelde. Een der rijtuigen kwam in botsing met een pijler van deze brug. Een passagier, die zich in een der achterste rijtuigen bevond, vertelde nog, hoe de trein plotseling begon te schudden. Het vol gende oogenblik weerklonk er een oorverdoovend ge raas, gevolgd door een angstwekkende stilte. Toen hoorde men plotseling hot schreeuwen en kermen van de tientallen gewonden. Men bood zooveel hulp als mogelijk was. Er waren slechts enkele doktoren in den trein, die zooveel mo gelijk bijstand verleenden. Voor zoover op het oogen blik bekend, bevonden er zich bijna geen vreemde lingen onder de slachtoffers. De Southern Railway Cy., op welker traject de ramp plaats had, heeft verklaard, dat de oorzaak tot op het huidige oogenblik nog onbekend is. ENGELSCHE VROUWEN IN RUSLAND GEVAN GEN GEZET. Volgens te Warschau uit Moskou ontvangen be richt hebben de Sowjet-autoriteiten gedurende de laatste paar dagen verscheidene Engelscho vrouwen gevangen gezet, die, omdat zij met Russen gehuwd zijn, die onderdanen zijn van de Sowjet-regeernig, haar Engelsclie nationaliteit hebben verloren. Men vormoedt, dat dit is geschied om der Sowjet- regeering een wapen in de hand te geven bij het voe ren van onderhandelingen met betrekking tot Engel- sche communisten, die gevangen gezet mochten wor den. VLOER INGEZAKT. Tijdens een verkooping in een winkel van een fail liet verklaarde firma in glas- en aardewerk te Stock- ton-on-Tees zakte Maandagmiddag plotseling de vloer in. Ongeveer 120 personen, onder wie een hon derd vrouwen, begeerig naar koopjes, vielen in den drie meter diepen kelder, waar een paniek ontstond. Velen geraakten onder den voet, twintig vrouwen en drie kinderen moesten naar het gasthuis worden vervoerd. De redding was zeer moeilijk, doordat de kelderdeur versperd was. Men moest, gebruik ma kende van de gebroken balken, om de gevallenen uit hun benarde positie redden. De vloer van den winkel was even vóór den aan vang der verkooping door een timmerman nagezien en veilig bevonden, EEN LUGUBRE AARDIGHEID. In den trein van Leipzig naar Hall© heeft een ver schrikkelijk voorval plaats gehad. Drie studenten in de medicijnen hadden gezien, dat een jong meisje alleen in de coupé naast de hunne reisde. Een van hen, die in zijn valies een doodskop had, zette deze een tulband op en plaat ste hem met behulp van een wandelstok plotseling voor het meisje. Zij gaf een luide gil en zeeg bewuste loos ineen. Toen zij weer bijkwam, constateerde men dat zij krankzinnig geworden was. De drie studenten zijn gearresteerd, DE ECHTSCHEIDING VAN CHARLIE CHAPLIN. Zooals vrij reeds gemeld hebben, heeft da recht bank tö Los Angdeö Maandag don eósoh vami Lita Grey tot echtscheiding! van Oharlia Chaplin toe gewezen. Dit is geeohiod bij' voorloopigi vonnis, dat over een iaar in kracht van gewijsde oreagaat. Van ChapJin'fi vermogen, geschat op 16 miljoen dollar, is haar 650.000 dollar toegekend- Voorts zain haar de bedde kinderen, jangjatjes vaa22 en 13 maanden, toegewezen. Binnen een uur tijda na de opening van de zaak had de rechtbank vonnis gewezen. Het op sensatie beluste publiek kon cn- Van de 650.000 dollar moet 200.000 worden vast gezet op naam van de kinderen. Dit is de tweede echtscheiding van öharlie. Zijn fierste vrouw Was de fUmspealster MBdred Harxna. Lita Grey hooft hij ini November 1924 getrouwd. Zjj was teen 16 jaar oud. De vlucht uit de bolsjewistische partij heeft de laatste jaren, aldus het Hdbld., zulke groote afmetin gen aangenomen, dat het centrale comité het noodig heeft gevonden een speciale commissie in te stellen, om het vraagstuk te onderzoeken en advies uit te brengen over de te treffen maatregelen om deze vlucht tot stilstand te brengen. Het onderzoek heeft vastgesteld, dat de vlucht be gonnen was in 1924 en dat sindsdien bet percentage van hen, die voor het lidmaatschap van de regeeren- de partij bedanken, steeds grooter werd; in 1926 heb ben 2 van de leiden verzocht hen van de lijsten der leden te schrappen. Indien deze vlucht reeds op zichzelf voor de regeerders 'zeer onaangenaam is (im mers menschen verlaten de partij ondanks de groote voordeelen die het lidmaatschap met zich meebrengt), zoo is nog onaangenamer het feit, dat de overweldi gende meerderheid der vluchtelingen arbeiders zijn, vooral vaklieden en geschoolde werklieden. In de ne gen bolsjewistische organisaties te Moskou en Peters burg waren de cijfers als volgt In het geheel hebben deze organisaties in 1926 verloren 8292 leden en con- didaat-leden (volgens de bolsjewistische statuten moet iedereen, die lid van de regeerende partij wil worden, een tijd lang candidaat-üd zijn, in welken tijd de organisatie kan vastatellen of hij wel waard is, in de partij te worden opgenomen); hiervan wa ren werkelijke arbeiders, d.w.z.arbeiders, die hun vak in werkelijkheid beoefenen en niet ambtenaar zijn gewordem 76.5 boeren die den landbouw beoefe nen 6.8 andere groepen 17.2 Ook in do overige plaatsen des lands vormen de werkelijke arbeiders de overweldigende meerderheid (in den regel 75 van hen die de partij verlaten, veelal zijn het do meest beschaafde en intelligente arbeiders. Dit betee- kent dus, dat dg bolsjewistische partij, die de bolsjc- wikl steeds de arbeiderspartij noemen, en die volgens Lenin geroepen was het proletariaat te leiden, in werkelijkheid in het geheel geen arbeiderspartij is, maar een partij van ambtenaren en intellectueel en. Dat deze conclusie juist is, bewijst 'het volgende feit. De plaatsvervanger van Stalin als secretaris-generaal van de bolsjewistische partij, do communist Molo- tow, heeft verklaard, dat volgens de officieele star tistiek de partij op 1 Januari 1927 1.122.874 leden teldo, •waarvan echte arbeiders slechts 81 (de Russische term luidt„rabotsjiej ot stanka", d.w.z. oen arbeider aan de draaibank; de draaibank is hier bedoeld als symbool van den arbeid; voor boeren geldt de term „ot soohie", d.w.z. „van den ploeg"). De practijk heeft bewezen, dat de bolsjewiki de officieele statistieken steeds sterk kleuren om ze zoo voordeelig mogelijk voor zich te maken. Dat beteekent, dat naar alle waarschijnlijkheid het percentage werkelijke arbei ders in de bolsjewistische partij veel kleiner is dan Molotow beweert Laten wij echter aannemen dat Mo- lotow de juiste cijfers geeft en dat de partij inderdaad 31 werkelijke arbeiders onder haar leden telt. Dan beteekent het toch dat pl.m. 70 dus de overweldi gende meerderheid van de z.g. „arbeiderspartij" geen arbeiders zijn. De leden, die de partij willen verlaten, moeten bij hun verzoek om ontslag tevens mededeelen, waar- mi zij de partij verlaten. Gewoonlijk worden de vol gende redenen opgegeven: huiselijke oneenigheden (de vrouw is geloovig on verzet zich tegen het lid maatschap van haar man), slechte gezondheid, ge brek aan tijd, het niet in staat zijn datgene te doen «wat een (lid van de partij gehouden is te doen. De controle-commissies, die de verzoeken moeten onder zoeken, hebben echter vastgesteld.dat de opgegeven redenen in werkelijkheid slechts uitvluchten zijn. De meeste „vluchtelingen" verluten de partij omdat zij ontgoocheld zijn, omdat zij niet meer gelooven aan de leuzen van de leiders. En deze ontgoocheling is Ihet sterkst juist hij de arbeiders, vooral bij de ge schoolde arbeiders. Dat is natuurlijk een bittere pil voor de bolsjewi ki en de controle-commissie probeert ze te vergulden door bij-omstandigheden te vinden, die het geval in een wat gunstiger licht moeten stellen. In het rap port van de commissie heet het, dat do vlucht mede verklaard moet worden door de onjuiste wijze van opvoeding der nieuwe leden, door de slechte organi satie van den arbeid in do communistische cellen, door het feit, dat bij het toelaten tot de partij niet voldoende aandacht gowijd wordt aan de. vraag of de candidaat wel een goed communist zal blijken te zijn, enz. Het is natuurlijk mogelijk, dat deze om standigheden ook van eenigen invloed zijn, maar de massale vlucht van de leden uit do partij alleen door dergelijke onbelangrijke omstandighoden te willen verklaren, is dwaasheid. De vlucht wordt in het geheele land waargenomen en overal vluchten dezelfde elementen, nl. de meest intelligente arbei ders; datwijst er op, dat er ook een algemeene oor zaak, moet zijn, die geen andere is dan de genoemde. n. Gen n gewc ncesku ee ma: hun Voor Vrijdag 25 Augustus. 7-45 11.20 PRAAG (349 M.) Orfericomoart. 8.1S 12.00 HILVERSUM (1060 M.) Palittebsrichteto. 12.20 HAVENTRY (1600 M.) Het Davontry.-kwar 8.20 12.35 HTLVEBSUM Lunolimnriek dbor het trio vam restaurant Trianom te Amsterdam. 12.50 PARIJS (R. 1750 M.) Orkleest «Sn solcHUanaert 12.50 ZURICH (588 MO OrKestöotaoert. 1.20 DAVENTRY Luuichmuziok. 1.30 IiAHGE'NRERG (469 MO CowoJert dtor de Isefflio-lratyal. 8.i 3.20 ROPENHAGEN (337 »M0 Concert door 8.50 het radiotrio. DAVENTRY Orgoloouiocrt (loon M- Ben- son, in de St. Mar» Le Roy Kerk. 4.30 DAVENTRY De I jamkin Radio ds.msba.nd BERN (411 MO OrhJostooMaari. 4.85 STUTTGART (380 MO Orkestöoinoart, Oo- nona Klara?, zang*. 4.55 HAMBURG (395 MO Cande)rt; Hans Doe- -109 ring dirigent. 9.20 5.50 SLVERSUM Voorayandoonoart. 3.05 PARIJS (R. 1750 MO Dansmuziek. 3.30 BERN (411 MO Orbestoonoeri. 9.50 6120 BRUSSEL (509 MO Concert door het uadio- trio. lO-lO 8.20 PRAAG (349 MO Dansmuziek. 6.30 LANGENRERG (469 MO Geneert. 10.20 6.20 HAMBURG (395 MO Dansmuziek. Iïts 10.25 "o cdock tea. 10.30 7.00 HILVERSUM Vrijt- Pret. Radioomroep. Lazina en muziekavond. 1 Lering onderwierp 10.35 De OÏozesfigutu-, door Dr. J. UT A. Fefcter, Rotterdam. 2. Radhcyolus. 7.05 DAVENTRY Liohte orksst-eonöert. 11.05 i 7.30 HAMBURG (395 MO Dansmumsic. Hun uitvaart 'Dd uitvaart van Sacco en Vanzetti zal Zondag wor den voorafgegaan door een gedenkdienst en een op tocht door de hoofdstraten, waarna de crematie zal plaats (hebben. Luigia Vanzetti neemt de asch van haar broeder mee naar Italië. Op weg daarheen, zal zij waarschijnlijk ©en bezoek brengen aan Londen, Stocholm, Berlijn en Parijs, Sacco's asch blijft in de Ver. Staten. De verdedigingscommissie en het nationaal burger- comiité hebben voor. 27—28 Augustus te New York een nationale conferentie bijeengeroepen, ten einde een Sacco-VanzettLbond te organiseeren. Voorts wil men een steunfonds stichten voor Sacco's vrouw en kinderen en een gedenkteeken voor do beide geëxe cuteerden oprichten. Getracht zal worden den Se naat er toe te brengen, de archieven van het departe ment van Justitie open te stellen, ten einde aan te toonen, da.t er een samenzwering Is «geweest om Sacco en Vanzetti ter dood te brengen. Nog altijd pro tosten. Na een meeting, die gisterenavond in Hydepark to Londen werd gehouden, als protest togen de executie van Sacco en Vanzetti en vier uren duurde, hadden kort voor elven ongeregeldheden plaats. Toen de meeting uiteenging, verdrong zich een groote -menigte voor de poorten van Marble Arch, waarop ongeveer «honderd politie-agen/ten een charge met den stok de- HrLVEHS'UM (1060 M.) Politieberichten. HILVERSUM Giememgjd) programma. Concert en E.adio-tooneel. v BRUSSEL (509 M.) Orgelconcert vi die Salie Delvoy, Brussel. BERN (411 M..) Pianoconcert door G. DAVENTRY Concert door de Militaire pKaAG (349 M-) Populaire muziek). L STUTTGART (380 M.) Populair concert. FRANEFURT (429 M.) Lottimg^ooncert. ZURICH (588 M-) Solistenconoarb. PARIJS (R. 1750 M!.) Concert. BERN (411 M.)) Concert door het orkest mu^EL (MO^O^oncert door Eet radio- ork'O s t KSNIGWiSTERHAUSBN (1250 M.) Ouyar tunes. BEEN (411 MO OrKasttaMerf]. HAMBURG (395 M.) Duitschia fcamormu- ziek, o. 1- v. Dr. E. Giinfeer. PRAAG (349 M.) Oanoelrt. KOPENHAGEN (337 MO Kamermuziek. ZURIOH (588 MO Marsohen en walsen. HILVERSUM Nieuws; Parsbonokten van hei Persbureau Vaz Ilias. PRAAG (349 MO Pormlmre muziek. BERN (411 MO tofckwrart. HILVERSUM Dansmuzieek uit Uaïe Central t« Soberaningen. DAVENTRY (1600 MO Dansmuziek door da Landen Raxiio Dansband. LANGENBERG (469 MO Dansmuziek. DAVENTRY (1600 MO AJfredo's Original Band.

Schager Courant | 1927 | | pagina 2