Reclames. Gemengd Nieuws. de begraafplaat® Rhijnhof onder Oegstgeest uil de richting Haarlem met een snelheid van naar schat ting tachtig kilometer een groote Minerva, uit Bel gië afkomstig, eenige andere auto's achterop. Door don regen was de asfaltweg zeer glad, waardoor de Belgische wagen slipte en in volle vaart een Ford je aanreed, dat uit de richting Den Haag kwam. De Ford werd geheel vernield. Van de vier inzittenden werd een twaalfjarig meisje op slag gedood, een heer en dame zwaar gewond en een tweede dame licht gewond. De Belgische auto bekwam weinig schade, de inzittenden kregen lichte kwetsuren uoor het breken van ruiten. De eerste hulpdienst uit Leiden verleende genees kundige hulp en vervoerde de gewonden naar het Academisch Ziekenhuis. De politie uit Oegstgeest, bijgestaan door de Leidsche recherche, stelde onmid- ucllijk een onderzoek in. Kort na het ongeluk kwam de Officier van Justitie te 's Gravenhage, mr. Ryc- ken ter plaatse, op wiens last de Belgische chauf feur in hechtenis werd genomen. Op het lijk van het meisje en de beide auto's werd beslag gelegd. ui een plasregen werden ter plaatse de heeren Offenberg uit Leiden en Ameele uit Oegstgeest als deskundigen becedigd. Bij het onderzoek fungeerde de chef van de Leidsche recherche, de inspecteur Weyers, als waarnemend griffier. Het tramverkeer ondervond door het ongeluk ge- ruimen tijd vertraging.g ONDER EEN PAARD. De gemoederen werden Woensdag in het stille dorpje Schalkwijk plotseling in beroering gebracht door de tijding, dat op den Brink een ernstig on geluk was gebeurd, meldt het „U. D." De ruim 60- jarige A. Sprong, die met den bijna 80-jarigen G. Wieman voor een buurman, die ging verhuizen, een vrachtje hadden weggebracht, keerden met het ge leende paard en wagen huiswaarts. Even te voren had G. W. het voertuig verlaten, van welke gelegen heid drie jongens gebruik maakten om een eindje mee te rijden. Op den Brink wilde A. S. het voer tuig keeren en of het nu kwam dat er te kort werd gedraaid, of door de ongelijkheid van het terrein, het gebeurde. De brik schoot voorover en A. S. en twee jongens vielen tusschen het schild en het paard. Dit hierdoor geschrokken, begon te trappen en te slaa.'j, met het noodlottig gevolg dat de onderliggenden trappen kregen. De ongelukkigen die onder het paard waren te recht gekomen, waren er ernstig aan toe; A. S. had een gecompliceerde breuk bekomen aan het onder been. Een jongen, die er waarschijnlijk het slechtst aan toe is, bekwam een beenbreuk in het boven been, benevens zeer ernstige trapwonden aan het hoofd. Een andere jongen kreeg een gebroken bo venarm en verschillende hoofdwonden. Het derde jongetje schoot over het paard en bekwam eenige niet ernstige wonden. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse, zoodat de gekwetsten voorloo- pig konden worden geholpen. Daarna zijn zij naar Utrecht vervoerd. Het duurde geruimen tijd alvorens de anders zoo stille Brink zijn gewone aanzien had terug gekre- .gen. PORTIER TE VLAARDINGEN DOODGESCHOTEN. Gisteravond half negen vervoegde zich de 23-ja- rige ongehuwde A. v. d. Linden bij den portier van het havenbedrijf „Vulcaan" om werk. Toen hem ge zegd werd, dat er geen werk voor hem was, trok hij plotseling een revolver en loste een schot op den portier J. Bos. De getroffene zakte onmiddellijk in een en werd in ernstigen toestand naar het zieken huis gebracht, waar hij is overleden. De kogel trof hem aan het voorhoofd. De dader werd gearresteerd. HOOG WATER IN DRENTE. Uit Dalen wordt aan de Prov. Gr. Ct. gemeld: Het water is thans ten Zuiden van de Hoogeveen- sche Vaart zoo hoog, dat gerust van watersnood kan worden gesproken. Vele landerijen staan onder wa ter, de landbouwers, die hun vee uit het land hebben imoeten halen, weten daarmede bijna geen raad en ondanks de moeite, die de gemeentebesturen in sa- beurtcnis. Werd hij wakker, dan sprong ie het bed uit, kleedde zich, hield zijn bonzend kloppende sla pen onder het ijskoude water in de toiletroom, liep onhoorbaar door de groote hall, ontsloot de kleine nachtdeur en ging in een leunstoel op het breede lee- ge terras zitten, turend naar zee. In den teem-grijzen vroegmiorgen dobberden tries tig zwalkend op de lei-grauwe wateren enkele vaal purperen vis9chersschuiten. Troosteloos vereen zaamd lag het kleine grauw-gele strand tusschen de purper blauwe falaisen waartegen als silhouetten de grazende zwarte bokken en geiten schaduwden. Op den L oogsten top van een der heuvelen, starend over de wassende waterep, starend over de onein dige zee, de onmeetlijke ruimte door, hing een Christus genageld aan het kruis daar droomden enkele vrouwefiguren, wuivend zwaaiend naar hun mannen, die zwalkten op de afgronden. Langs de kust lagen strandstoelen, tentjes en hadwagens 'lijk door een storm weggesmeten wrakhout. Suf en lam zalig flapten de dauwnatte vlaggen in den triest bleeken na-nacht, op de zilv'rig-grijze tinnen van kurliaus en hotels. Door een enkel venster gloeide nog het weifelend lichtje van een veilleuse. Het daagde, langzaam-langzaam. Behoedzaam treuzelde het licht over de oude gebouwen, de ker ken, en torens van het stedeke en het gleed door de stillekens wijkende grijze lucht. Zeemeeuwen zeil den over de omspoelde wadden, lieten zich schom melen op het vloeiende water, zilver witte tintelin gen streelden de wemelende golven, als sneeuw- schuiml spatte de branding over de met wier be groeide rotsblokken. Huiverend zat de soezende Johnny naar het ver- bleeken van den hemelkoepel te turen, die ruimer omvaamde breed en hoog-ontzaggelijk de kuddende kleine heuvelen, de torens, en transen de wijde, wijde zee. Een enkele door het eerste licht omstraal de witte wolk zeilde 'lijk een viermaster statig door het oud-blauw azuur. Daar kwamen de garnalen- visschers, mannen, vrouwen en kinderen, met man den en bruine netten over de breede schoeren, aanzet ten, het stugge onverveerde zeevolk, zon geschroeid, tanig als oud leder, de huid der ouden gerimpeld en gekorven door wind en weer en 't bijtend zoute wa ter; de pezige bloote armen en kuiten, de forsche rompen en borsten, glansden op onder de eerste zon stralen. Hij zag de laatste nevelslierten verdampen en het verschroeide spichtige gras opkleuren. Luisterend, hoorde hij de wekkers afrinkelen hij stapte de* hall door, de vilten sloffen der huisknech ten kletsten tegen de hielen zwak geruchtten hun stemmen door "de lange gangen. Soezerig en rillend ging hij naar het koffie office waar de frisch wak kere buffet-juffers snel aan den arbeid togen. Zon der een praatje dronk hij zijn zwarte koffie en her vatte triest en loom zijn dagelijksch werk. De warmte hing lauw in de kleine slaapkamer van Johnny. Hij had zich half gekleed te bed gelegd, wijl hij niet zeker wist of 181, van de 5de étage, reeds thuis gekomen was. Onrustig woelde hij op z'n leger, afschuwelijke droomen kwelden hem, zijn (hersens werden als geklampt tusschen nagel vlijmende klau wen. Plots, slaapdronken, zat hij recht op; meenende dait er gescheld werd, hinkte hij naar de nacht-deur, opende die, zei „good night" iemand passeerde. Johnny liep vast en wilskrachtig.als een slaapwan delaar naar de lóft, de deurtjes stonden open hij stapte binnen, hield den staaldraad vast. Zachtjes gleed de lift tusschen de stalen banden. 181 Sir? vroeg 'hij bedaard. 22 Johnny second floor, zei de stem zachtjes. Johnny voelde een killen huiver over zijn zweet klamme lijf rillen. Schuw keek hij door het matglazen mrtje, waarin twee glad geslepen carkelvlakken menwerking met de directie® der kanaalmaatschap pijen en den prov. Waterstaat in Drente en Overijsel doen, om het water zoo spoedig mogelijk af te voe ren, blijft het hoog. Vele landbouwers boeken reeds voor honderden guldens schade, welke nog bij den dag toeneemt. De aanvoer van water uit de Veenstreken is zoo groot, dat de (Hoogeveensche Vaart ook moet loo- zeh in de stroompjes, welke in de buurt van Coe- vorden uitmonden in het afwateringskanaal Coevor- denAne. dat het water bij Ane loost in de Overijsel- sche Vecht. De directie der Hoogeveensche Kanaal maatschappijen is wel gedwongen het water in deze stroompjes te loozen, omdat zij het anders niet bin nen de kanaaldijken kan houden en over den weg gaat stroamen. Verleden week was dit op enkele plaatsen reeds het geval. Men dringt er in den raad der gemeente Dalen krachtig op aan om minder te schutten. De bur gemeester sprak er zijn leedwezen over uit, dat de directie der Hoogeveensche Kanaalmaatschappij, toen zij kon zien aankomen, dat het water hoog zou wor den, niet-direct is begonnen het water in de riviertjes te laten stroomen. Deze hadden dan nu minder water behoeven te verwerken en de waterschade was min der groot geweest Hij deelde echter mede, dat drukke besprekingen worden gevoerd tusschen vooraanstaande personen, om den door de normalisatie van de riviertjes wel veel verbeterden waterafvoer, nog zoodanig te ver beteren, dat men ook bij veel regenval, al te grooten wateroverlast kan voorkomen. WINDHOOS BOVEN WINSUM. Een windhoos van ongeveer 10 meter breedte is over dit dorp gestreken. Eenige boerderijen, fabrie ken en boomen kregen schade. Persoonlijke onge lukken vielen niet voor. VALSCH RECEPT. Gistermiddag vervoegden zïch in een apotheek in Den Haag twee mannen, die een recept afgaven van een bekend dokter, waarin deze den apotheker ver zocht 100 gram pantopon (een opiumpraepara&t) mee te geven. De apotheker vroeg den geneesheer telefonisch of de zaak in orde was. Het bleek, dat de medicus het recept niet opgegeven had. De apotheker zeide toen tot de 'beide mannen, dat zij het pantopon over eenigen tijd konden komen halen. Toen de mannen terugkwamen, zijn zij door de politie gearresteerd. AANGEREDEN. Gisteravond is de 73-jarige During op den Deven- terweg bij Zwolle aangereden door een vrachtwa gen, op weg naar Wijhe. De oude man, die op een helpen, meneer' waren, als de kijkglazen in een cabin aan boord. We zenloos tuurde hij voor zich heen, hoorde het bijna ruischlooze glijden, meende toch dat er iets haperde «.nu de machine schrok toen, wijl hij dacht aan no. 22 en die bekende jongensstem. Stopte! maar gleed nog verder door, wijl 'hij beneden het verdie pingsnummer op de 5de étage gesteld 'had. Hij was iets te hoog gestegen, trok den staaldraad op, en daalde, doch passeerde de tweede corridor zonder te kunnen stoppen. Nerveus en kribbig om zijn onhan digheid, trok hij geweldig aan het staalkoord, voelde het huisje trillen onder zijn trillende voeten. De lift suisde omhoog, snelde de tweede, derde en vierde étage toomeloos voorbij. Met wijd sperrende oogen volgde hij den loop, duizelingwekkend hooger en hooger meende toen, droom-verloren, te snok ken aan den staaldraad, maar 'net trillende kamertje steeg nog immer. Het angstzweet drong uit zijn schud bevende lijf, maar bijtend op z'n tanden vroeg hij bedaard, rug-gekeerd naar den klapstoel: Which floor did Jou say, sir? En 't antwoord klonk spottend onveranderlijk: The second Johnny my dear fellow num- *>er 22. x Woedend rukte de liftman aan den staaldraad en met ontzaggelijke snelheid daalde ide lift, de diepte in, zwart als een mijnput. The second, herhaalde de bekende stem grinne- kend; onhoorbaar met razenden gang plofte de lift de duisternis door. Weer rukte 'hij met bovenmon- schelijke inspanning, dacht nu op de tweede étage te zijn. Maar stil bleef de lift zweven tusschen de twee gangen in, daalde te ver bij het optrekken, steeg te hoog bij het neerhalen van het koord, dobberde op halve hoogte, steeg als een roeiboot tegen de gol ven en gleed weer neer. Een misselijk weegevoel bibberde door zijn lichaam en soms werd het hem- als tuimelde hij hoog in een schommel naar heneden los gelaten plotseling en almaar grijpend naar een houvast, dat nergens te vinden was vervolgd door die spottende stem, soms gierend gillend, dan weer vlak bij hem in 't oor prevelend: Second floor Johnny allright thans you. We zijn de eerste étage voorbij, gromde Johnny. Maar ik moet de tweede hebben, old fellow. De tweede is daar, zie maar. Thank you, grinnikte de stem. M'n kop is niet van staal. Ben je het? zei John en z'n stem trilde. Ik zelf, antwoordde de jongen. Koorts van angst rilde over. het lijf van den door nachtmerrie geworgden liftman. De tweede étage de tweede nummer 22! Wanhopig worstelde hij, trok aan de staaldraad toen zonder trekken meen de hij de lift toch op en neer te voelen schuiven soms stil zwevend dan suizelend snel omhoog, stij gend, al door stijgend, 'het nachtzwart in en dan eens weer terug donderend den afgrond in, zoo bliksem snel dat hij wankte op z'n boenen. Gierende angst neep hem de keel toe hij voelde een lichaam te gen zich aanleunen, opkruipen, terwijl het lauwe bloed over zijn handen lekte en de stem fluister de: The second Johnny where it is? iHere it is! schreeuwde de liftman opende ver woed de deur hij stak het hoofd naar buiten een slappe duw deed de opschuivende lift trillen schudden even schommelen met vreemd gekraak op en heer dan stil hangen onbeweeglijk. Door de open venstors klonk de ruischcnde zeebran ding. De zilte wind zoefde moigen-frisch door de bree de gangen. Toen de huisknechts dien morgen slof fend op hun vilten pantoffels naar beneden gingen, vonden ze op de tweede étage de lift hangen met den dooden Johnny. fiets zat, kwam te vallen, en een wiel van den vrachtwagen ging over hem héén. Dr. Spanjaard, te Zwolle verleende den zwaar gewonden man de eer ste hulp. Deze werd naar het ziekenhuis te Zwolle vervoerd, waar hij vannacht is overleden. VECHTPARTIJ. Eergisteravond omstreeks half tien is de Jans langstraat te Arnhem in rep en roer gebracht door een ernstige vechtpartij, waarbij het mes zijn werk heeft gedaan. De ruzie was ontstaan tusschen twee bewoners van de Janslangstraat, een 52-jarigen arbeider en den 41-jarigen harmonica-speler Z., die bekend staat als een vechtersbaas. Aanvankelijk zou, aldu9 de Arnh. Crt., des vuist het recht van den sterkste uit maken, maar weldra werd het mes getrokken. De harmonicaspeler kreeg twee diepe steken in de zijde en werd ernstig verwond. Hij werd naar het hoofdbureau van politie gebracht, waar hij voor- loopig verbonden werd. Daarna is hij naar het zie kenhuis overgebracht, waar hij ter verpleging is opgenomen. Zijn nier is geraakt. De dader is gearresteerd en in verhoor genomen. Gisterochtend is hij weer op vrije voeten gesteld. VROUW VERBRAND. Te Wierden is de vrouw van H. J. met haar klee- ren in aanraking gekomen met een brandend pe- troleumtoestel. Haar rokken vlogen in vlam. Zij liep naar buiten, waar buren het vuur bluschten. Met ernstige brandwonden aan gezicht, borst en oogen werd de ongelukkige overgebracht naar het zieken huis te Almelo, waar ze aan de gevolgen is overle den. 1 Om jong te blyven. Hiett fieah, dat uwt giezandJhiedd' te wensohem javeav laat, is waarschijnlijk de eenige reden, dat gij u door lichte zorgen reeds zenuwachtig, versleten en oud gevoelt. Misschien zdjt gij een dier noode- looze slachtoffers van een meraandoening. Laat deze te voorkomen nierzwakte u niet oud maken voor uw tijd. Zoek en verbeter de oorzaak van uw kjvaal. Tracht wieer flink en gezond te worden. Die pdjtn in de lendenen,dxe ellendige blaasstoornisseUy hoofdpijn en duizeligheid, dat afgematte, zenuw- 'aoht'ge gevoel behoeven u niet langer te kwellen. Alle tesamen maken uw leven tot een last, die zoodra gij uw nieren verzorgd hebt, verdwijnt. \erzwakte nieien kunnen meb Foster's Rugpijn Nieren Pillen versterkt worden, waardoor gij u in elk opzicht jonger voelt. Begin onmiddellijk mot hiet gobruik. Zonder uitstel. Wacht niet, tob gij last krijigt vani reumatiek, ischias, spit, blaas ontsteking of waterzucht- Ock tegen deij^lüke ernstiger kwalen worden Foster's Pillen auabe- volen, dioh voorkomen is altijd beter dan genezen. Verkrijgbaar (in glasverp kk'ng met geel e ikefc let h'Or vooral op) bij1 apotheken en drogisten a f 1.75 por flacon. 1 EEN CADEAU VAN FRANKRIJK AAN HET BRTT- SCHE RIJK. Tijdens den oorlog in 1916, hebben tal van gemeen ten uit het vereenigd koninkrijk, die aan Frankrijk een blijk van bewondering voor zijn heldhaftigheid wilden geven, aan Poncaré, den toenmaligen presi dent van de Republiek, een boek aangeboden, dat adressen van hulde en dankbaarheid bevatte. Poincaré heeft indertijd dit boekwerk aan de Na tionale Bibliotheek doen toekomen en er is toen te Parijs een commissie gevormd om het gebaar der Engelsche gemeenten te beantwoorden. Deze commis sie besloot de Britsche natie een boek aan te bieden, waarvan tekst en illustraties een beeld zouden geven van Frankrijk in het verleden en het heden. De vol gende week zal het werk aan minister Ohamberlain worden aangeboden bij een ontvangst op het Parij- sclhe stadhuis. Poincaré en Briand hebben een voor rede voor het werk geschreven. WATERSNOOD TE BERLIJN. Gedurende uren regende het te Berlijn onafgebro ken. Het water heeft groote schade aangericht. Som mige deelen der stad staan blank, o.a. het Tempel- hofer vliegveld en de daarheen leidende straten. In Berlijn—Lichtenberg staan hier en daar de straten een nieter onder water, zoodat de tramdienst moest worden gewijzigd. VERDELGING VAN ZEELEEUWEN. De Girenchy, een schip van de Canadeesche regee ring, is onlangs te Vancouver teruggekeerd van zijn tocht in de wateren van Britsch Columbia, waar het de zeeleeuwen met machinegeweren is gaan uit roeien. Dit jaar zijn er 1665 gedood, en er is weer een bitter twistgeschrijf aan den gang tusschen zalmvis- schers, de regeering en dierenvrienden. De twee eerst- genoemden bestreden n.1. dat de zeeleeuwen schade lijk zijn voor de zalmvisscherij, terwijl de laatsten dit tegenspreken en zeggen, dat de zeeleeuw zich voor namelijk met week en schelpdieren voedt, en dat de visschers de zeeleeuwen ten onrechte betichten om de aandacht er van af te leiden, dat zij zelf de zalmen uitroeien door te intensief visschen. VRACHTAUTO DOOR EEN TREIN OVERREDEN. Op de lijn WarschauBrest-Litowsfk (Polen), is een vrachtauto met 12 menschen overreden door een passagierstrein. Er zijn 3 dooden, 6 ernstig en 3 licht gewonden. EEN ZEEBEVING? De passagiers van de groote Fransche passagiers boot Franee, een schip van bijna 24.000 ton, hebben Dinsdagavond bij Fire Island een merkwaardige er varing opgedaan. Bij stil weer en een kalme zee werd h'et schip plotseling heen en weer geschud, zoodat de passagiers uit 'hun stoelen of 'kooien vielen, waarbij enkelen lichte verwondingen opliepen, o.a. de Fran sche tennisser Borotra, die zich naar New York begaf om aan de wedstrijden voor den Davisbeker deel te nemen. De kapitein verklaarde* in zijn veertigjarige erva ring nooit zoo iets ondervonden te hebben. Het schip werd twaalf keer achtereen heen en weer geslingerd, toen was de zeer weer kalm. De kapitein gelooft met een onderzeesche aardbeving of vulcanische uitbar sting te doen te hebben gehad. SNEEUW IN TIROL. Uit Innsbruck, 25 Aug. In den afgeloopen nacht hebben zich boven geheel Tirol zware onr wedjers ontlast. Hedenochtend was 'heb gebergte tot aan d'e WooiidJgreais met verschie sneeuw be dekt. Het water in1 de Inn een do Sill is snerk gestegen. Ook uit Bozen en Meran wordt noodweer go- meld. STORM IN NIEÜW-SCHOTLAND. Ben storm, welke soms een snelheid van 70 K.M. bereikte en gepaard ging met zwaren regenval heeffc in1 Nienw-'S: hofland voor duizenden dollars schade .aangericht. Bijna alle telegraaf en telefoon verbindingen werden ernstig beschadigd. Halifax is nagenoeg geheel van do buitenwereld afgeslo ten, daar die hoofdwegen, die naar de stad lei den. onder water staan. Aanvankelijk vreeede men voor het lot van het Zweedsoh-Amerikaiansche stoomschip „Stockholm van bijöa 13.000 ten. Een draadloos bericht meldde echter dat het schip zich reeds buiten de gevaar lijke zone bevond. LIEFHEBBERIJEN.VAN FILMARTISTEN. Bij de belangstelling .van het Amorikaansobe publiek voor het dagolijfcsch leven van bekende figuren, of zij1 danpresident of hotelportier, miL l'aidair of bankroetier .zijn, is het begrijpelijk, dat men ook wil. weten, wat de liefhebberij'^n zijin van bekende filmsterren. Een bekende onderneming deelt zulks van enkele van haar spelers en speel sters mede. Lon Ohaney, de „man, die de Mappen krijgt* in de film van dien naam, is bijzonder trotschi op zijn kookkunst. Lon Chaney is in het dagelijk- sohe loven,voo goed als op vele van zijn films, een eenzelvig man, .ondoorgrondelijk voor wie met hem omgaan. Van het gezelschapsleven in Holly wood moet hij niets hebben. Als hiji niet voor do film behoeft te spelen, maakt hjj zelf filmoto's, zit hfj te prutsen met zün radio, leest hij een mooi beek... of doet proefnemingen in de keuken. Chaney heeft men ge rol gespeeld, waarop hij stof fen kan, maar als hij' op grootspraak betrapt wordt, is het. dat hij. smakelijker ©en gans kan braden dan wie ook, man, vrouw of kind, in Cali- fornië. Ramen Novarra is een kraohtmensch. Worste len, hardkopen, hoogspringen, kogelstooten en tennis lieebben hem zjjn prachtige figuur gege ven. Ook boksen behoorde eenmaal tot zijn lief hebberijen, maar daar heeft zijn filmdirecteur een eind aan gemaakt. Wat zouden Ramon's be^ wonderaarsters zeggen als hij op het doek ver scheen met een gebroken neus of een bloemkoolr oor? Renée Adorée, de vrouwelijke hoofdfiguur uit de Groote Parade, houdt er een geweldige me nagerie op na.. Daar zijn beren en leeuwen onjde&t gorilla's en nijlpaarden. Maar, net als Buzi.au s circuspaardien: „Ze zijn niet. echt." Het zijn pop pen, Haar collectie van diarpjppeu is wellicht ©enig in de wereld en menige filmster benijdt haar daarom. John Giltiert, Renée's, partner in de Groote Pa rade, studeert in zijn vrijen tiid in de rechten- Hij hoopt het nog eens tot de balie te brengen! al zal hij er zijn filmspel niet voor opgeven. Joan Crawford fietst. Dat zou hier in Noden? land niets ongewoons zijln. In Californië is het echter geen gewoonte in. kringen, die zichzelf res- peoteeren, om te fietsen. De kleine Joan heeft echter in de fümstad het rijwiel weer in eeare hersteld. Lilian GIsh is een gvoot liefhebster van bor duren, en Marion Diavis, ten slotte, is een geest driftig golfspealster. N.Rt.Crt. TWEE ENGELSCHE OORLOGSVETERANEN. Jon es en Othello zijn twee veteranen uit het begin van den oorlog. Het zijn twee paarden van de bereden artillerie, die den slag bij Bergen overleefd hebben. Zij genieten thans oen rustigen ouden dag op een boerderij bij Sudbury, waar zij in hooge eere worden gehouden. AANVAL OP EEN TREIN IN MEXICO. Volgens een door het dept. van buitenl. zaken ont vangen bericht heeft gistermorgen 4 uur een gewa pende bende van vele honderden mannen tien mijlen ten Z. van Acaponeta in het Mexicaan9che district Nayarit een aanval gedaan op. een trein van de Southern Pacific Railway. Er werden, zestien per sonen gedood of gewond. Een Amerikaansche vrouw werd ernstig gewond. Er bevonden zich nog 10 andere Amerikanen in den trein, doch geen (hunner werd gewond, hoewel er 40 schoten op den trein werden gelost. DE STROOIEN HOED HERLEEFT. De prins van Wales, die een van de toonaangevers is van de Engelsche heorenmode, heeft in Canada, waar hij op het oogenblik vertoeft, een strooien hoed gedragen. Foto's van den prins met dit hoofddeksel zijn in Engelsche bladen verschenen en hebben do jongelui uit gegoede kringen» die de laatste jaren dit luchtige hoofddeksel hadden afgezworen, bewogen het weer in eere te 'herstellen. De studenten zijn in deze de baanbrekers. ,EEN LUCHTREIS OM DE WERELD. Dr. Eckener, de leider van do Zeppelin-werf te Friedrichshafcn, die eenigen tijd te Buenos Ayres heeft vertoefd in verband met den voorgenomen luchtschip-dienst tusschen Europa en Zuid-Amerika, is eergisteren weer scheep gegaan naar Duitschland. Voor zijn vertrek heeft hij een vertegenwoordiger van de United Press meegedeeld dat hij in den zomer van het volgend jaar een reis om de wereld gaat on dernemen met de Zeppelin L Z 127, die thans to FriedriehShafen wordt gebouwd en begin Mei 1928 klaar zal zijn. Het nieuwe schip krijgt een inhoud van 105.000 M3., d.i. 35.000 M3. meer dan eenig ander tot dusver gebouwd luchtschip. De wereldreis, die van west naar oost zal gaan, om van de meestal uit het westen komende winden te profiteeren, zal beginnen te Friedrichshafen. De eer ste etappe loopt tot een plaats op de Aziatische kust van de Stille Zee. Vandaar gaat het naar San Diego in Californië, dan naar Lakéhurst (New Jersey) en het laatste traject loopt vandaar terug naar Frie drichshafen. De Zeppelin zal ook nog een tocht rechtstreeks naar Lakéhurst en terug ondernemen om nadien aan de Compania Transarea Colon in charter te worden af gestaan. Het is deze maatschappij, welke den gere geld en dienst SevillaBuenos Ayres zal organisee- ren. Voor de maatschappij zullen later nog twee groote Zeppelin's, van 130 en 140.000 M3. inhoud, wor den gebouwd. BERGTREINTJE IN EEN RAVIJN GESTORT. Uit Chamonix, 25 Aug. Het treintje van Chamonix naar het Mer de Glacé is gederailleerd, waardoor de locomotief en de eerste wagen in een ravijn vielen. (Het aantal gewonden is nog niet vastgesteld; men •vreest dat er dooden zijn. L'Auto geeft nog de volgende bijzonderheden over de ontsporing bij Chamonix. Het zeer ernstige onge luk gebeurde na het vertrek van Mont Envers bij Chamonix om 4 uur 50. De locomotief stortte in een 15 M. diep ravijn, met hot eerste rijtuig, waarin 60 rhensdhen zaten. Men heeft de eerste slachtoffers reeds opgehaald, onder wie zich eenige Alpinisten be vinden. Ér zijn 50 (15?) dooden en 20 gewonden, van wie eenige er zeer ernstig aan toe zijn. De namen zijn nog niet meegedeeld. HET NIEUWE WETBOEK VAN STRAFRECHT IN ITALIë. Rocco, de minister van justitie, heeft een nieuw wet boek van strafrecht ontworpen, waarvan de laatste dagen verschillende bijzonderheden bekend zijn ge worden. Het telt 751 artikelen. De speciale wet, waar bij de doodstraf werd gesteld op aanslagen op leden van het koninklijk huis of den minister-president, is in het nieuwe wetboek opgenomen. Voorts is dit voor al merkwaardig wegens de zware straffen op misdrij ven tegen de zeden. Op verleiding staat een straf van ten hoogste drie jaar, veriioogd tot vijf jaar als het slachtoffer minderjarig was. Souteneurs kunnen tot een maximum van zes jaar veroordeeld worden. Echt breuk ien concubinaat kunnen gestraft worden met een gevangenisstraf ten hoogte drie jaar. AARDBEVING OP FORMOSA. Uit Tokio, 25 Augustus. Hedenochtend heeft op Formosa, in do buurt van Tainan een aardbeving gewoed. Er zijn tien menschen omgekomen en meer dan 100 gewond, Voorts zijn over de 200 huizen ver nield.

Schager Courant | 1927 | | pagina 10