RADIO- Gemengd Nieuws. Botsingen tusschen Japansche oorlogsschepen. Het spoorwegongeluk bij Chamonix. De ontbinding van het lersche Parlement. Diefstal en zelfmoord. Binnenlandsch Nieuws. programma voor Do wagens rollen verder het schaduwbeeld van Parijs langs. Want geldoft niet, dat ge Parijs kent, wanneer gij het slechts overdag gezien heeft! Parijs heeft duizend gezichten en een van de schoonste ge zichten toont de gesluierde nacht. Verdwenen is nu al het schreeuwende, onrustig en mondaine leven, alleen de massa blijft in het donker achter, uit den nacht stijgt .boven vergankelijkheid de eeuwigheid op. Een witte minaret steekt boven een phantastische stad in de Oriënt uit: de Parijsche Moskee. Tusschen de donkere huizen ligt verrassend schoon in 'het zil veren schijnsel van de maan de arena van een antiek amphitheater: les Arênes de Lutèce, sedert ecnige jaren volkomen uitgegraven. Een reuzenknuppel het Pantheon. Een slapend park le Jardin du Luxembourg. En nu langs den oever yan de Seine, de gids werpt met geschiedenissen en jaartallen om zich heen hij kan zijn herinneringen onmogelijk mieer aan banden leggen, totdat iemand achter uit den wagen roept: „Zwijg nu maar, vanaf hier zijn we met alles op de hoogte!" Tot aan Montmartrc. De bonte vlammen lokken. De mode molen Moulin Rouge draait er lustig op los, het geschminkte Parijs voor de minder be gaafde genotzoeker lacht. breed en gemeen. De wa gens gaan echter door, daar de bezoekers voor deze plaats eerst na middernacht komen. In bochten gaat het omhoog naar Sacré Coeur. Enkele lichte vrouwen sluipen langs den weg onder de witte kerk, een schel gelach klinkt uit een ver dacht huis, maar daar beneden, aan den voet van deze hoogte, ligt Parijs, beschenen door de zilveren stralen van de maan, stil en machtig, ligt daar de oude stad met de eeuwige jeugd. „Tot slot zal u de verblijfplaats van de Parijsche kunstenaarswereld getoond worden, het leven op Montmartre", roept de gids luid. „Dames en heeren, nu gaat de pret beginnen!" En werkelijk, daar is de pret, in Grenier de la Dutte. Een wilde massa geniet daar het leven, een roes gelijk. Een tenor weet met zijn ontroerende stem voor een vluchtig moment al deze lachende gezichten to ontplooien en er zelfs een traan op te tooveren, maar dat is maar een ondeelbaar oogenblik, dan begint de pret opnieuw; een danseres staat echt Montmartreleven 1 de castagnetten voor een Spaan- sche dans en aan het slot van elk nummer roept de dikke directeur met de slingerende broekspijpen en de vuurroode das: „Mesdames, Messieursub en d'amour!" En allen brullen werkelijk de kreet van verliefde zaligheid mee, zelfs de dame met den uilebril, die mischien aan haar eigen jeugd terugdenkt en nu geen apgst meer schijnt te hebben voor Joan en Ethel. Maar do Parijsche nacht is nog niet ten einde,, neen, hij begin eest voor de gelukkigen. De meisjes jubelen, de negerdanser springt plotseling in hot mid den van den dansvloer op begint een Charleston de kerel is dus ook door het gezelschap betaald cn heeft alleen maar om der wille van een grooter effect als „noble etranger" meegereden! en de gids staat aan de deur cn geeft vertrouwelijke inlichtingen* Dan keeren rle wagens tenslotte weer huiswaarts. „Un cri d'ameur!" klinkt nog vanuit de verte de stem van den dikken directeur. Voor jou, Parijs! Uit Tokio, 25 Aug. De kruiser „Jindzoe" is bij nachtelijke manoeuvres in de zee bij Maizoeroo in botsing gekomen met den torpedojager „Warabi De torpedojager zonk in vijftien minuten tijds, waar bij negentig matrozen en, onderofficieren het leven verloren. Slechts 22 opvarenden brachten er het le ven af. Gelijktijdig had een botsing plaats tusschen den kruiser „Naka" en den torpedojager „Asji waarhij 27 miannen het leven verloren.. Do „Jindsoe en de „Asji" werden zwaar beschadigd. Een zegsman van het departement van Oorlog ver klaart, dat de vloot haar manoeuvres reeds be ëindigd had en op weg naar haar basis maatregelen had getroffen om zich te beveiligen tegen een nach telijken aanval van torpedojagers. De maan was schuil gegaan, de oorlogsschepen hadden hun lichten gedoofd en stoomden met groote snelheid voorwaarts toer; een flotielje torpedojagers een. aanval deed. Het schijnt dat de „Warabr en de „Asji" een po ging deden om voor een der kruisers langs te va ren, die niét tijdig hun koers konden veranderen om een botsing te voorkomen. Latere berichten over de scheepsramp in Japan, ter hoogte van Maizoeroe, aan de westkust van liet liooideiland van Japan, geven een nog hooger aantal slachtoffers dau aanvankelijk wa» gemeld, Het laatste bericht spreekt nl. van 130 dooden, onder wie 12 ofifeieren. Do kruiser Jindzoe was aan den tooeg zóó gehavend, dat het schip naar de haven moest worden gesleept. Van het geramde Bchip,. de Warabi, dat zonk, zijn 90 minderen en 12 officieren verdronken. De tweede botsing tusschen den kfuiser Naka en de torpedojager Ashi was ook noodlottig, maar niet in dezelfde mate. De Nrfka kon onder eigen stoom de haven bereiken; de Ashi "Woest weliswaar I naar huis gesleept worden, maar bleef toch drij ven. Er waren echter 27 dooden. Onder degenen, die aan boord van de Naka waren wa9 prins Hirojosji Foetsjima. Hij bleef ongedeerd. (Zie 3e blad.) Het spoorwegongeluk bij Chamonix is veroorzaakt door het weigeren van de remimen, waardoor de dal- waarts rijdende frein een snelheid van 90 kilome ters bereikte en ontspoorde. Daarbij stortte de mo torwagen op den wagen, waarin de reizigers zaten en verpletterde hem. Volgeqs de laatste berichten zijn er 21 dooden en 28 gewonden te betreuren. De meeste reizigers waren toeristen en hoofdzakelijk Engelschen cn Duitschers. De- ramp had plaats voor het hotel Montanvert. Het personeel van het hotel verleende de eerste hulp. Een half uur na het. ongeval was de eerste hulpex peditie uit Chamonix ter plaatse. Het opruimings- werk hfeeft den gehoelen nacht geduurd. Er liggen nog eenige van de gewonden op sterven. De dooden zijn bijna allen herkend. Er zijn Fran- schen, Engelschen en Duitschers onder. Gronde Nederlanders. Voor zoover valt na te gaan, zijn er geen Neder landers om het leven gekomen. In den trein zaten er evenwel verscheidene. Tot de gewondon behooren de heer en mevrouw Van Oven uit Den Haag, die logeerden in Hotel des Alpes te Chamonix. De hoer' Van Oven heett een ernstige beenfractuur, zijn echt- genoote heeft een rib gebroken. Beiden zijn opge nomen in het ziekenhuis te Bonneville. Het been van den heer Van Oven is Vrijdagmorgen gezet. De heer van Voort van Beest uit Den Haag, die zich eveneens in den trein bevond, kreeg slechts eenige zeer lichte kwetsuren. Hij bevindt zich thans in zijn hotel. In den tweeden wagen, die, doordat de •koppeling afbrak, niet naar boneden viel, zat nog een NederlandSche familie van vier personen. Zij zijn met don schrik vrijgekomen. Nog meer dooden. Cliamk>nix. 26 Aug. Op het oogenblik heeft men '5 dooden en een dertigtal gewonden geteld. Het kabinet-Cosgrave heeft twee stembusoverwin ningen behaald bij tussehentijdsche verkiezingen in hei. graafschap en de stad Dublin en heeft er hu geen gras over laten groeien en aanstonds de par- lementsontbinding doorgezet. Het kon dit niet eer der doen, omdat de regeering zonder die twee zetels niét over een meerderheid in de Dail beschikte, wel ke volgens de grondwet noodig is voor een ont- bindings-besluit. Thans is die meerderheid, van één stem verkregen en gaat de regeering, sterk door het in Dublin behaalde succes, de algenieene verkiezin gen onder gunstige voorteekenen tegemoet. Zij kan wijzen op een staat van dienst, die er mag zijn en bewijst, dat de overeenkomst, met de Engelsche re geering de vrijheid en zelfstandigheid vaiv den Vrij staat in geenen deele belemmert. Allengs zal deze overtuiging toch veld moeten-winnen onder het volk dat niet blind kan blijven voor de economische voor- deelen, die voor Ierland uit een goede verstandhou ding met Engeland voortvloeien. De groote strijd zal bij de verkiezingen gaan tus schen de partij van Cosgraye en die van De Valera, wiens -onvruchtbare oppositie er op gericht is, om zich van Engeland geheel los te maken. Die leuze zal op den duur zeker haar trekkracht verliezen, naarmate het volk beseft dat geen enkele knellende band Ierland meer aan Engeland gebonden houdt. In hoeverre ze nu nog trekt, zal op 15 September moeten blijken. Belangwekkend belooft de verkiezingsstrijd stellig te worden. Verduistering van 100 mlllioen lei door den directeur der Roemeensche staats drukkerij. Boedapest, 26 Aug. De directeur Tomescu van de te Boekarest verschijnende Roemeensche staats courant Monitorul Official heeft onthullingen ge daan over verduistering op groote schaal bij de Roe meensche staatsdrukkerij, gepleegd door den direc teur-generaal Falcoianu, die met zijn secretaris in hcehlenis is genomen. Falcoianu heeft bekend, dat hij gedurende de twee laatste jaren c.a. twee millioen lei uit de schatkist heeft verduisterd en zich bovendien nog 70 millioen lei uit andere bronnen heeft toegeëigend. Men acht hét niet onwaarschijnlijk, dat het verduisterde be drag in totaal meer dan 100 millioen lei bedraagt. Men verwacht nog meer arrestaties. Tomescu pleegt zellmoord. De directeur van de Roemeensche staatscourant Tomescu heeft zich in zijn bureau door een revolver schot van het leven beroofd. Op zijp schrijftafel vond men een brief aan de politie, waarin de bedriegerijen van Falcoianu werden onthuld! De Roemeensche staatsdrukkerij had jarenlang onder leiding van haar chef enorme sommien verduisterd; de direc teur van de staatscourant, die medeplichtig was, wenschte zijn geweten niet langer' te bezwaren en betaalde zijn onthullingen met een vrijwilligen dood. De directeur der - staatsdrukkerij ontkende alle schuld, zijn secretaris echter bekende, waarop ook de directeur door de mand viel. In de laatste jaren hadden zij gezamenlijk 22 millioen lei aan staats gelden verduisterd en de directeur-generaal had bo vendien nog alleen 70 millioen in den zak gestoken. STORM OP DE OOSTZEE. Berlijn, 26 uAg. Boven do Oostzee woédt sinds gisteren een geweldige storm. De piqr van tiH ingisdorf is ern-tig becEadigi., Hét stoomboot- verkeer moest worden gestaakt;. Telefoon- en tel© graifdraden zijü bijj massa's geknapt, zoodat do verbinding tusschen de hoofdstad en de meeste Ooetzeebadplaatsen verbroken is. Do schade is nog niet te schatten. WATERSNOOD TE BERLIJN. Te Berlijn is Donderdag meer regen gevallen dan sedert 50 jaar het geval is geweest. Ook Vrij dag negende het weer uren lang. Toch is hot de brandweer gelukt, het centrale vliegveld, heb Tempelhofer Feld, dat Donderdag in een meer herschapen w 8. weer droog te leggen. Het zil nu «en draineerin tallalie krijgen, bonderdag was het vliegverkeer natuurlek niet, mogelijk;. GEMEENTE ZIJPE. Ondiertroaiwd: Petrus Frederieus van Vliet, 31 jaar, veehouder te Voorschoten, -en Camelia. J<>- hamaa Visser, 31 jaar, zonder beroep-, te Zftpe. DE GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. In de Donderdag gohouden gemeenteraadsvergade ring werd een heftig debat gevoerd naar aanleiding van het feit, dat B. cn W. do'7de klasse van de 0e ge meenteschool, waarvoor niet veel leerlingen waren aangegeven, niet in stand hatjden gehouden en aan de Kroon vergunning 'hadden gevraagd, het onderwijs in die klasse gedurende een jaar niet te doen geven. De sociaal-democratische wethouder -van onderwijs -verweet het college, dat men dezen maatregel had ge nomen in zijn vacantie, -zonder hem erin te kennen en -zonder het advies van de commissie van toezicht op het lager onderwijs in te winnen. Na zeer uitvoe rig debat, waaraan verschillende reedsleden deelna men, werd besloten de handelwijze van B. en W. goed to keuren en (besloten de ingekomen stukken van on derwijsorganisaties en ouders voor kennisgeving aan te nemen. Vastgesteld werd een concessie voor do Noord-Zuid- Hollandsche Automobiel-Mij. in Den Haag, waarbij aan die maatschappij vergunning wordt verleend, alleen en uitsluitend auto's voor het stadsverkeer" te exploiteeren. De dienst' zal zoo spoedig mogelijk in werking worden gesteld. Een beginsel-besluit werd genomen inzake het uit breidingsplan, waardoor het mogelijk zal worden, ki de toekomst een breeden verkeersweg in de binnen stad aan te leggen. De raad besloot tot aankoop van het voormalige tol huis hij de Schermerpoort, omdat dit pand eigenaar dig iii de omgeving past en behoud ervan ten behoeve van het stadsbeeld ter plaatse aanbeveling verdient. Aan het eind van de vergadering heeft de voorzitter afscheid genopien van do vertrekkende raadsleden (mevrouw Westerhof en de heeren Van Drunen en Plevier (s.-d.), de heeren Bak en Geels (r.-k.) en mr. J. P. Bosman (v.b.). Spr. memoreerde wat er gedu rende de jonigste raadsperiode in deze gemeente is tot stand gekomen en sprak zijn erkentelijkheid uit over de prettige samenwerking met de aftredenden. Aan mevrouw Westerhof (bood do burgemeester een bloemstuk aan en op haar plaats prijkte ook een bloemstuk van de s.-a. vrouwencluh, waarvan zij pro- sidente is. BOTSING TUSSCHEN TRAM EN AUTOBUS IN ROTTERDAM. Op den Rottordamschenj Rijksweg, halverwege de gemeente Overschie, botste Donderdagavond een ino- tortram van den dienst RotterdamOverschie tegen een zware autobus van de Z.-H. Autohandel-Mij. te Den Haag, die een geregelde verbinding onderhoudt tusschen Scheveningen en Rotterdam (Waalhaven). Even tevoren was een flinke regenbui gevallen, die de straat zeer glad had gemaakt. Juist op een van de vele bochten van dezen beruchten weg, kwam de mo tortram uit de richting Overschie aanrijden. Van don tegenovergestel den kant naderde de autobus. Het rechtervoorwiel bleef in de rails glijden en het geluk te den chauffeur niet, zijn wagen-tijdig uit do rails af ta krijgen. Met vrij groote kracht botsten de twee voertuigen tegen elkaar op en de schok; was zoo he vig, dat hot voorste deel van de motortram werd op gelicht eii opzij de geworpen. Gelukkig stond juist langs de bocht een sterk houten hek, waartegen de tram bleef hangen. Ook de voorzijde van de auto bus .werd vrij ernstig beschadigd. De passagiers in de tram en de bus kwamen met den schrik vrij. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Naar de „Limb. Koerier" verneemt, wordt op last der regeering een onderzoek ingesteld naar de prac- tische waarde van het toestel, door dr. Stassen te Elsloo uitgevonden ter beveiliging van onbewaakte overwegen. Een conferentie tusschen een door het rijkstoezicht op spoor- en tramwegen aangewezen in specteur en den uitvinder ds reeds gehouden. HET LEGER IN NED.-INDI3. Volgens „De Volkskrant" publiceert het bestuur van het R.K. Werkliedenverbond de volgende waarschu wing: „In den laatsten tijd wordt meer dan gewone pro paganda gemaakt voor het werven van jongemannen ten bate van het leger in Nederl. Oost-Indië. Zoolang evenwel in Indië in de kazernes toestanden bestaan, welke voor de jongens een zeer ernstig beletsel zijn om te blijven leven, zooals dat, naar onze beginselen behoort, waarschuwen wij dringend de ouders en hunne -jongens tegen het aangaan eener verbintenis. „De toestanden -zijn er zoo, dat de jongens, mensche- lijkerwijzo gesproken, zedelijk haast zeker ten onder gaan". PORTEFEUILLE MET 11600 VERDWENEN. Iemand uit Haarlem, die voor zaken eenige dagen in Den Haag vertoefde, is Donderdagavond eerst met eenige vrienden naar verschillende café's geweest en tenslotte belandde hij in een verdacht huis aan de Naaldwijksohestraat. Het slot van de 'geschiedenis was, dat hij zijn por tefeuille, waarin zich f 1600 bevond, miste. Het staat nog niet vast, dat deze hem in de Naald wij ksche- straat is ontroofd, of dat ze op andere manier is zoek geraakt. DE MOORDAANSLAG TE VLAARDINGEN. De 24-jarige portier J. Bos te Vlaardingen, op wien een moordaanslag is gepleegd, is in het ziekenhuis te Vlaardingen aan de gevolgen hiervan pverledem" VRACHTAUTO OVER DEN KOP. Donderdagmiddag is op den Ringdijk van den Haar lemmermeerpolder onder Oude Wetering een vracht auto, ingericht voor veevervoer, door het breken van •het linker voorwiel over den kop geslagen. Twee paarden, die in den wagen werden vervoerd, geraakten te water, doch waren spoedig op het droge. De bestuurder bleef ongedeerd, iemand die naast hem zat, werd, naar wij in „De Msb." lezen, zeer ernstig aan de bcenon. gewond. EEN KOE, DIE TWEEMAAL VERKOCHT WERD, Dinsdag verkocht een koopman 'uit Winsclioteoii op de veemarkt te Groningen een jonge koe. De koo- per en de verkooper verwijderden zich een oogenblik, zoodat de koe onbeheerd bleef staan. Toen een ander liefhebber daar langs kwam, stonden er bij het beest twee jonge mannen, die -zeiden dat zij de eigenaars van de koe waren en het dier aan hem verkochten. Toen in een caf de 'betaling geschied was, kwam de eerste kooper opdagen, en het bleek, dat de beido jonge mannen met het geld reeds verdwenen waren. De recherche heeft ze 's nachts aangehouden. Hot zijn H. D., oud 18 jaar, en J. P. oud 22 jaar, beiden van Leeuwarden. Zij hadden reeds goede sier gemaakt •van het geld en werden in beschonken toestand naar het hoofdbureau gebracht. Zij zullen ter beschikking van de justitie worden gesteld. RELLETJES IN ROTTERDAM. De straatrelletjes, die sinds eenigen tijd te Rotter dam gaande zijn met de SgccoVanzetti-zaak als ge- reede aanleiding, worden nog steeds voortgezet. Ei genlijk zijn 't niet meer dan gewone kwajongens-bal dadigheden, die echter do belangstelling hebben van alle elementen, die tuk zijn op relletjes. Vrijdagavond zijn er heel wat lantaarns stuk ge smeten, en ten slotte moesten de ruiten van het Druk- kerij^ebouw van De Rotterdammer het ontgelden, trwee groote spiegelruiten van een filiaal der Rotter- damscho Melkinrichting werden kapot gesmeten, enz. De politie was echter op haar qui-vive en in groote macht bij de hand, zoodat 'het gepeupel geen kans kreeg. Enkele belhamels werden ingerekend. EEN AUTOBOTSING. Ten gevolge van het rijden met verblindende ver lichting, is Donderdagnacht 1 uur, op den Haagweg nabij Delft een auto van den. heer Lantermans uit Hillegeraberg, met groote snelheid gereden tegen een auto van den heer Rijkenberg uit Den Haag. Belde bestuurders werden door glasscherven in het gelaat getroffen en verwond. Na ter plaatse te zijn verbon den, zijn zii door passeerende auto's naar huis ver voerd. Beide auto's werden zwaar beschadigd en met behulp van een kraanwagen naar Den Haag en Hil legersberg teruggebracht. Zaterdag, Zondag en Maandag. Voor Zaterdag1 28 Augustus. 12.00 HILVERSUM (1060 M.) Politieberichten;. 12.20 DAVENTRY (1600 MO Het üaventrykwar- tet. 12.35 HILVERSUM Lunch muziek van het trio van het restaurant Trianon te Adam- 12.50 PARIJS (R. 1750 M.) Concert. 1.20 DAVENTRY (1600 M.) Lunchmuziek. I.30 LANGENBERG (469 AL) Concert door de Iseglio-kapol. 2.00 HILVERSUM Filmmuziek; aansluiting aan Cinema Royal ta Amsterdam. Orkest ondier leiding va.n Huglo de Groot. 8.20 STUTTGART (380 M.) Concert, o. 1. v. R. A. Bolnmger. DAVENTRY Populair concert. 4.20 ZURICH (588 MO Concert. Kapel Busch, in hotel Baur au Lao. BERN (411 MO) Orkestoonoert. 4.50 HAMBURG (335 M.) Hans PiïUner, Ri- chard Straus. FRANKFURT (429 MO Conoarty stukken on klassieke muziek. 5.05 PARIJS (R. 1750 MO Dansmuziek. 5.15 HILVERSUM Loziiig do r mevr. Ktha Fles, over: De stad Rome en het Fasoisnie 5.20 BERN (411 M.) Orkestconcort. BRUSSEL (509 MO Dansmuziek door de orkesten van 6t. Sauvuur, het paleis de Dance te Brussel. PRAAG (349 M.) Orkestenncert. 5.40 ZURIOH (W M.,) Concert 6.50 LANGENBERG (469 MO Orkestoonccrt door hot Woranorkeet. HILVERSUM Pleinconcort door hot har monisch genootschap op hot Heeuiraa&sch- ptein te I(otterdam. 0.20 HAMBURG (395 M.) Vroolijk concert. 7.05 DAVENTRY Do militaire bandmuziek. 8.10 HILVERSUM Amre- •jp-retbe. litvoer ng: Dollar-p insoi. Operette in 3 aeten Muziek van Lo Fali. Algemoerae voorbere.dng door Chris dQ Vcs. 8.20 BRUSSEL (509 M.) Concert door h-et radio orkest. BERN (411 MO Volksavond. DAVENTRY" Me Loudon Radio dans- band, o. 1- v. S. Firauan. PRAAG_ (349 MO Populaire muziek, orkest taubcuriin, zang. ZURIOH (588 MO Populaire avond. HAMBURG (395 MO An den Quellen der Musik, zang en muziek op .Ysland. 8.35 STÜTTGARfT (380 MO Sonateixavond. 1KANKFURT (429 MO) Operette-mOziek. 8.50 HAMBURG (395 MO Militaire marsohan van beroemde componisten, uitgevoerd door de kapel de politie in Hamburg. 9 05 PARIJS (R. 1750 M.) Concert. 9.20 BRUSSEL (509 MO Concert in de Kurzaai van Ostendo. 0.35 STUTTGART (880 MO Radio-cabaret. 9.40 PRAAG (349 M.) Orkestconoert. 9.5 KOPENHAGEN (387 MO M dern* operette muziek door bet radio-orkest. 10.20 PRAAG (349 MO Populaire muziek. 10.25 BERN (4il M.) Dansmuziek. 10.30 LANGENBERG (469 M.) Dansmuziek. HILVERSUM Nieuws, Persl>eriolitön van Vaz Dias. 10.35 DAVENTRY Pqpulaim klassieken. 10.40 1ZURICH (588 MO Da^mimek. 10.50 BRUSSEL (509 MO Daiismuziek. Voor Zondag 28 Augustus. 8,30 tTI LVERSUM (1060 MO Morgenwijding, m^t medewerking yan mei- Anmio Kuyer, sopraanzangêres; Gerard van den Bedt, to- norzangor, en Henk Iliml nbol, piano. Spreker Pastoor L. II. Perquin, voorzitter van don K.R.O. Allen te Amsterdam. II.20 PRAAG (349 M.) Orkeitooiioart. •11.50 HAMBURG (895 MO Concert door ©en or kest van sohooljiongens. 12.20 PARIJS (R. 1750 M.) Gewijde, muziek- 12.80 HILVERSUM N.O.V. Uitzenidihg van nieuwe gramofoonpLaten 12.50 LANGENBERG X4G9 MO Concert door het politieorkest te Barmen. 1.05 PARIJS (R. 1750 M.) Concert. 1.25 HAMBURG (395 MO Orkestoonoert. 1.80 HILVERSUM Instrumentaal, concert. Werken.1 .voor twee violen mot pianobege leiding, door do" hoeren van Sam Swaap en. AdoliuiC Poth. Aan den yleuged J. JL Gra- velotDe. i 8.G0 HILVERSUM Familie ^.Speönhoff. 3.30 KOPENHAGEN, (337 MO Trio-concert. 8.50 DAVENTRY (1600 MO Conoert door ecu militair orkieet. KOPEN HAGEN (337 MO Theeoonjoert door het radio-trio. 4.00 HILVERSUM N.O.V. Hollandsche k.n- derk. ron met pianobegeleiding, uii to voe ren door het koorenscui blo van ALario v» d. 4.20 sfcSraXJABfr (383 M.) Orfcoitmurick. 5.0J JHtUSSliL, (509 M.) JJansmiuaok van Uit St. Sauvour. Brussel. 5.05 PARIJS (R. 1750 MO Dansmuziek. 5.20 PRAAG (349 AI.) Militair concert. 5.50 LANGENBERG (46.9 MO Orkodconoert uit Elberfeld. HAMBURG (395 MO Conoert uit oafo Wall- liof. 7.2) 1 R AG (349 MO nt.and n? van Fidolfcv rpera van Beethoven. 8.00 HILVERSUM Nieuws, Persberichten van Vaz Dias. 8.15 HILVERSUM KurhausoonoerfcAanslui ting van hot Kurlmufco Sohoveningen. Het Residentieorkest, onder leiding van J gn&z Neumark, 6olisfc; jSoverin Eisenborgor 8.20 ïlAJfflTOG (895 M.) Die Frau im DunM, daarna concert van café Wall hoi'. KOPENHAGEÏN (337 MO Melodiën en zang uit de 18o eeuw. BRUSSEL (503 M.) Kamermuziek. STUTTGART (38b M.) Variet'-conoert. LANGENBERG (469 AL) Schamvald puulel Operette uit Zeilen, dairaa. dansmuziek. 9.20 BRUSSEL (509 M.) Dansmuziek uit de Kurzaal van Ostendo. 9.59 KOPENHAGEN (83/ MO Conoert door het Radioorkest. 10.50 BRUSSEL (509 MO Dansmuziek uit de Kurzaal te Os bende. 11.05 LANGENBERG (463 MO Dansmuziek uit Keulen. 11.20 KOPENHAGEN (337. Ai.) Dansmuziek uit Nimb. Voor Aljaandig 29 Augustus. 12.00 irrLVERSUAl (1060 MO Politieberichten. 12.20 DAVENTRY (1«H) M.) Daventry-kwartut- 12.35 IHLVERSUM Lunch muziek door het trio van restaurant Tiiancxn to Adam. 12.50 HAMBURG (395 AIO Conoert .uit Hannover PARIJS IR. 1750 MO Concert met mede werking van Hemry Georgas cn zijn Jazz- oiro's. 1.20 LANGENBERG (469 MO Concert door de 8.20 dTvEXT^ - Tho Daventry Sixtefc. 4.85 STUTTG-AKT (880 Al.) Namiddagojnoert door het Omroep-orkest. 4.40 IXTLVERSUAI Kindéruurljé. Babbeltje van mevr. Antoinetto van Dijk- 4.50 FRANKFURT (349 AI.) Concert door hot Huisconcert. Operamuziek. 5.05 PARIJS (R. 1750 MO Dansmuziek. 5.20 BRUSSEL (509 MO Concert door het sta- tkmstrio met medewerking van metf. Ver- schueren. 5.50 LANGENBiERG (469 MO Middagconcert. 6.00 HILVERSUM Anro-co-ndart. Vooravond concert door het Anroorleest, onder ..leiding van Nico Troop. Solist Alberb Jansen, piano 6.20 DAVENTRY Het Daventry-kwarfceb. 7.20 HAA1BURG (395 MO Huisconcert van don Prop. dienst. 7.45 HLLVER.SUAf Politieberichten. 8.10 HILVERSUM Lezing door Jhr. A. O. de Alaroce van Swindoreu, over een reisver haal of zooiets. 8.20 BRUSSEL (599 MO Concert door hot Sta tionsorkest met medewerking van mej. Annio van Groningen.. KOPENHAGEN 837 MO Fransche muziek. 8.85 LANGENBERG (469 AL) Spreoh Chor und Ruims. 8.50 PARIJS (R. 1750 MO Concert. 9.15 .HTLVERSUM KoivhausconcertAansluit tuig van hiefc Kurhaus to Sohevmingetn1- Heb Residentieorkest; o. 1. v. Ignaz* .Neumark. solist: Saiu Swaap. 9.20 BRUsSEL (509 MO Dansmuziek door^ de orkesten van heb paleis de danoe St. Sau vour te Brussel. 9.55 DAVENTRY Kamermuziek: en radio- ioomeol. 10.15 HILVERSUM Nieuws, van hot Pers bureau Vaz Diaa. 10.20 PRAAG (849 M.) Populaire muziek. 10.80 HTLVERSUAI Dansmuziek door Teddy Stavee, and his Band, van ^ïet paviljoen Eiche te Zandvoort. 10.50 LANGENBERG (469 MO Conoert door de kapel Alfred Hampe,

Schager Courant | 1927 | | pagina 12