Schager Courant Derde Blad. Plaatselijk Nieuws. JOHNNY DE L1FTMAN. Staatsioter" Binnenlandsch Nieuws. Zaterdag 27 Augustus 1927. 70ste Jaargang. No. 8107. WINKELWEEK-ATTRACTIE. Evenals ieder jaar zal ook ditmaal voor die winkelweek weer oen n.ttraotüo worden aainffebor don aan hot belangstellend publiek; niet alleen strekkende tot hot bevorderen van do bezichtiging der mooie etalages, maar vooral ook ter bevorde ring van hot knopen, gedurende de winkelweek- dagen. De smaakvolle etaleering en versiering der uitstalkasten, dient als middel voor den winkelier om de clientèle te trokken, hem iets bö laten zien, de attractie, om gedurende de winkelweek het koopen aanlokkelijk te maken. De commissie heeft het navolgende plan: Een prachtig prima gouden horloge wordt voor den aanvang der fee ten opgewonden en gaande gebracht en bij den burgemeester gedeponeerd- De winkeliers, die aan dé attractie deelnemen, kunnen zieh bij de oommissie een aantal insehrij- vrngsbiljieittien verschaffen, welke biljotitlen zij aan hunne oliëntèle uitreiken bij het doen ^yan in- koopen tot een zeker bedrag. Ieder, die in t be zit kemt van een dergelijk mschr ijvïngsbi 1] et, kan daarop invullen den tijd aangegeven in nua*, minu ten, seconden, waarop hij raadt dat hef; boyenge-1 noemde gouden horloge zal stilstaan. Het hor- lome zal worden toegewezen, aan dengeno, die dan tijd raadt, of die er het dichtte bh raadt. Ook voor naastopvolgende raders worden prijr zen disponibel gesteld. Ons dunkt: een heel eenvoudig raadseltje waaraan iedereen kan meedoen, en dat door zijn aanlokkelijke winstkansen niet zal nalaten tot deelname op te wekken. En dat is per slot van rekening het doel ook. WAT DE WINKELWEEK AAN FEESTELIJKHE DEN ZAL BRENGEN. Wij zijn weer eens op onderzoek uitgegaan, om en zon lezers het een en ander te kunnen vertel len over hetgeen de winkelweek aan feestelijke" heden zal breng n. en kunnen het programma in hoofdstukken als volg4 mededeeleïl Zaterdagsmiddags n i de oft'icieele opening, zal eerst een Kinder- >pt ochfc met- muziek plaats heb ben, en daarna, kinderspelen. Van het onderwijr zend pers'xoeel is hiervoor de volle medewerking verkregen. 's Avonds op do Markt een variëerend program ma van zang, muziek, gymnastiek, enz., door de plaatselijke vereenigingen. Zondag middags groote nationale^ wielerwedstrij den op de Gedempte Gracht. Hiervoor worden de beste amateur-wielrenners uit den lande +0r deelname uitgenoodigd. Zondagsavonds muziek door de Gemeente; nLiu- minatia, en den versierde straten; feesttebjkneden, en de diverse lokaliteiten als: cabaret, baosooop, dancing, enz. Die Maandagmorgen is gewijd aan volksspelen in de verschillende wijken aer gemeente, waar zich buurtcommissios hebben gevormd. 's Afaandagsmiddags groot bloemencorso, waar aan verbonden een ai'deoling reclame en een af- deebng humoristische groepen. Voor de twee laatstgenoemde afdeedingen zonder verplichte bdoa- menversiering. 'a Avonds herhaling van do© middagoptochtl, dooh met verliohting. De dagen van het haute sadson waren aangebroken. De enorm groote passagiersbooten van Folkstone voerden de Engelsche pl-eizierredzigers, die een paar blauwe dagen op het Continent vólden toeven, naar de breede terrassen, kaden en falaises ider Franscbe badplaats, waar thans de Engelsche taal overheersch- te. 'De hotels en pensions wemelden van coquette misses en tufisteen-oude ladies, van kaalgeschoren gentlemen met geruite pakken en flanellen panta lons, met een binocle tasch aan een riempje over den schouder, een strand-Magazine in de hand. 's Avonds, was de chique, gemeubelde, glinsterend witte (hall van bet Grand Hotel des Badns de ver zamelplaats der hotelgasten. Daar zaten de continent- srghtsee-„ers", onder 'het getemperde licht der electri- sche lampen te keuvelen en kwaad te spreken, on derwijl met kleine teugjes hun „café-noir" en de pit tige kloosterlikeuren leegslurpend. Hier werden de familie's besproken en over de tong gehaald, plan nen gemaakt voor zeiltochten en auto-coursen; hier haalden de jonge dochters naijverige moeders over om nieuwe japonnen te krijgen en werden de toilet ten en juweelen getaxeerd van madame zus en zoo. Voor die mondaine hall, waar de zijden en satijnen rokken ruischten als een lu we lenteregen op mal sche boomblaren, stopten de breack's de clarence's, auto's en omnibussen en werden de nieuwe gasten gracielijk ontvangen als cordiale princessen en ambitieus gran- dessen. Om die zich nooit vermoeiende, zich altijd vervelende en bebabbelende luxe-menschen, de hoe ren in evening-dress, de dames in avond-toilet, be woog zich modest het altijd wakkere, pientere hotel personeel met veel strijkages en galante nijgingen. Als een maarschalk stond er de lange vijf voet lange portier, hevig vervuld, steeds in houding, altijd met datzelfde arrogante glimlachje op zijn leepe facie, al tijd voorkomend en minzaam beleefd, zich meester, voelend van de situatie bij het aankomen der bui- tenlandsche gasten, in-een-krimpend tot een allerge woonst soort mensch bij bet af-reizen van een gloei- end-rijke familie; naast dit factotum, schijnbaar in- aig-timide, inderdaad trotsch en onafhankelijk, dren telden de grooms, kleine vlugge jongens met vive, kwieke bewegingen, kort af en prompt in hun ant woorden, rap als de wind op hun steeds glimmende fietsen, rennend met brieven en telegrammon, voor n elk gereed om boodschappen te doen, het snelst terug voor de vlotst betalende©. In hun nabijheid, ook waar verguld, stond Johnny, wanneer ie geen werk n de lift had, die achter de breed waaierende palm blaren hing, tusschen de „toilet-room" en de portiers loge, een altijd stijgend en dalend mahoniehouten sal onnetje met matglazen deurtjes en venstertjes, ge- ïeel bekleed met roode pelucho kussens. Bijna alle kamers en salons waren bezet; het Grand üotel leek een reusachtig groote bijenkorf met veel ïutteloos brommende hommels en vlijtig werkende >Jjen. De lift stond geen minuut meer stil en Johnny weefde maar tusschen de étages van 's morgens tot snachts. De liftman moest altijd present zijn; met 'n •ïeriijk ■crebaar opende hij de glazen deurtjes, met veel •gards voor de oude dames en een vriendelijken glim- ach voor de jonge meisjes, ernstig en vaderlijk ver manend de young gentlemen, die ol zoo dol graag de Voor beide optochten; en voor de verschillende afdeeling°n wordl°n prijzen beschikbaar gesteld. Twee muziekcorpsen zullen hunne onmisbare diensten bewijzen. De Dinsdag die sluitingsdag, is geheel gewijd aan de twee groote draverijen der Harddraverij-- veneeniging West friesland," waarvoor dour de extra ho'-ge uitgeloofde geldprijzen een groote deelname van do beste dravers in den lande is te verwachten. Er wordt n.1. voor de voormiddag- dravorjj f 850.uitgeloofd, en voor de namiddag- draver^ f */50.wat tezamen f U00.mavkt, f 1 8'ö. moer dun vuige jaren. Her kan niet anders of hiervor zil animo zijn, met een vinnigen strijd om de belangrijke geldprijzen. Dinsdagsavonds het bekende s hitterende vuur werk, aangcb dm ©ar do gomeemo Ho ugen. Dat er nedcren av md dor feestdagen illuminatie is ön muziek door Sohagcm/s straten, vetrmoklou wo nog vollcdigtheidshalve. 1 Lebben de eigenlijko winkelweekfeesten dus ge- gedurende 4 dagen plaats, van 24 tob en met 27 September, ier g-aab tevens mede gepaard de electriciteits en middenstandsten- toon a t e 11 i n g, deze wordt van 22 tot en met 29 September gehouden, in do groote garage van don heer C. Boontjes op het -Koord- Het word# een tentoonstelling zeer leerrijk op het. gebied van landb uw, industrie en huishouding. Weet men dan tenslotte, dab ook de b a k k e r jjV tentoionst ell i n g in deze dagen valt, die gelioudem zal wond'®. in het N"oordhollandsoh_ Kjofh fiohuis; dan zal ieder overtuigd zijn, dat in de laatste Siaptemberweek in Schagen veel belangr rijks en veel gevoegelijks te zien en tel toeleven zal zijn. VERKOCHT. Het 1 gemant „De Zwaan,'' in de Nieuwstraaf alhier, voorheen van den heer Boon, is overge gaan aan de Heanekans Bierbrouwerij, exploitant is thans de heer Wit. van Donderdag" 25 A'.ig- 3e Klasse 4e Hist. No. 17507 f 400. No. 541 f 200. Prezen van f 45. 34 404 450 499 616 693 887 902 1009 1128 1230 1334 1469 1541 1571 1651 1846 2123 2143 2261 2562 2655 3005 3325 3484 3738 4077 4193 4256 4383 5474 5516 5592 5620 5690 5967 6084 6512 6844 6934 7543 8043 8147 8274 8384 8462 9251 9250 9398 9875 9876 10387 10453 10725 10880 123.9 12771 12S15 12859 12887 13139 —191 —267 13319 13376 13421 13497 13520 13573 13603 13689 —706 13810 13923 13963 14223 14379 14459 14592 14..97 11851 15617 15821 17122 17407 17632 17789 1S424 18726 19078 19666 19881 19921 20078 20320 20434 20503 20709 3 aKÏisse 3e Lyst: 48780 m. NIEUWE NIEDORP. Woensdagavond gaf het fanfarecorps „Excelsior" onder leiding van den heer P. Dekker, ter beoor deeling van het klankgehalte eenige nummers ln de nieuw gebouwde muzaektent. Was liet eerst) de bedoeling een tweetal nummers te maken, werd er .thans een zestal nummers gegeven. Het bleek, dat het klankgehalte, onverschillig van welken kant men de muziek hoorde, uitstekend voldeed, wat een felicitatie waard is, gehoord, dat er zoo vele tenten, wat heb klankigienaltei betreft, zoo heel best niet voldoen. De nummers, welke ten gehoore werden ge bracht, zijn goed uitgevoerd, al moest men zich ook met kaarslicht behelpen, omreden de gaslo ding nog niet was aangesloten. Het talrijk opgekomen publiek heeft zaer waarschijnlijk genoten van het gepresteerde, Jam mer dat clje jeugd zoo luidruchtig en daardoor onnoemelijke badplaatsverveling wenschten te ver drijven met een fantasie-prikkelend groot ongeluk. Johnny stond onder het liften meest redht op in zijn kluisje, vragend aan de gasten welk nummer en which floor. Engelsc'hen gaven regelmatig kort be scheid: the first, the second of hooger, terwijl de. Franschen, Hongaren en Russen meestal een praatje hielden met den liftman. Johihny, als chasseur de Parijsche hotel wereld in gejaagd met een karmijnrood buisje, dito jkepi en donker blauwe broek, nadien garg.on de salie en som- meiller d'étage in een der grootste globe-trotters-ka- zernes, was op een -morgen hij het al te snelle trap- penrennen, uitgegleden en had zijn enkel gebroken. Sinds dien was hij voor de service niets meer waard, 'n Kreupel paard wordt afgemaakt, 'n kreupele „zim- mer" wordt gesjeesd. Hij kende maar amper de vreemde talen; anders was er misschien een portier, interprete of chef de salie uitgegroeid. Hij kende wat Engelsch van 'hooren zeggen, en wat Duitsch, kon iets beweren over het weer, de stoomboot-afvaarten en den treinenloop, de bagageg, kon een warm of koud bad bestellen, en er ontpopte een eenvoudige liftman uit den kwieken „zimmer", met lange jas, verguld- omboord, passementen op 'de mouwen en een platte pet op het zwarte krulhaar. 'tWas een deftig kalm man, die een goed figuur maakte naast den portier, wanneer hij niet op en neer balanceerde in het vijf verdieping hooge gebouw. Reeds vijf seizoenen werkte hij in de lift van het Grand Hotel, van 1 Mei tot 1 Octobor en hield 's win ters een klein cabaret in de rue Montmartre bij de Hallas centrales, dat zijn vrouw in den zomer behar tigde. Diep in de schaduw-koele hall, waar altijd elec- trisch licht gloeide, stond of zat hij nu van 's morgens half acht tot 's nachts wanneer de laatste rijke gasten van de speelzaal kwamen. Hij was een bleeke zwarte Auvergnat, beleefd en bescheiden, iets stiller en pein- zenider idan vroeger, na zijn negen-weken lange ver blijf in het maison de Dieu, waar ie tijdens z'n been breuk gelegen had, temidden der ellendige misère der „ville de lumière". Op een smoorheeten Julimiddag stond de portier dommelig loomi de ansichten te sorteeren en boekte daarna brievenport voor no. 22, een Russische fami lie, die Engelsch sprak als geboren Britten. Blijft no. 22 nog lang hier? vroeg Johnny, die gedachteloos naar het gloeiend heete strand keek. Nog veertien dagen minstens, zei de geeuwende portier, z'n kaarteninventaris opbergend en gereed een middag-tukje te genieten. Ik wou dat ze morgen afreisden, mompelde Johnny. Die oudste jongen bezorgt me lederen dag de kippenkoorts in do lift. Al twee keer heb ik hem bij de kladden genomen; anders was-ie om_zeep ge weest 't is een lamme jongen. Zeg 't aan z'n vader, zei de portier induttend. Z'n vader, z'n vader dat is zoo'n rare die springt zelf de lift uit voor ze stil staat. Ik heb eens dat ongeluk gezien met die juffrouw van 83 uit het Palast hotel. De portier soesde al. Het was tus schen drie en vier uur s middags en de meeste gas ten lagen in hun zon-beschermende stoelen aan het strand of luierden achter de geblinde vensters op hun koe slaapkamers en salons. De vermoeide grooms sliepen met open oogen op een rustbank in de schemer-blauwe hall, droomend, over enorme pourboire's, louis d'or van excentrieke Amerikanen. Alleen Johnny waakte, hinkte over de dikke loopers langs het glanzend waaierend palmengroen, heen en weer van de lift naar de portiersloge, met soms een zeer hinderlnk was. Een volgende beer zal het zeer wenschelüb zijn, indien die ouders hun spruit ten een paar uurtjes onder hun hoede nemen. Gevonden en ter secretarie gepeponeerdeen mje.sjieshoed en een horloge. WEBRINGEN. De waterleiding op Wieringen is klaar. Het aantal aansluitpfichtigen bedraagt 7oU, waarvan 8ó pot. zich v ot aansluiting hoeft aangegeven. Hëi meerendeel der onthouders beroete zuh op eetn goeden bak, een beste put, vrijheid van aain* sluitingden hougen kostprijs en andere ver woei m. ad den. DK was in andere gemeen ten een maal ook zoo, maar thans zou niemand heb heer lijke water meer willen, missen. HERIJK VAN MATEN EN GEWICHTEN. Wij herinneren belanghebbenden, dat vóór 1 Ootooer van dit jaar olie maten en gewichten» die gebruikt worden of voorhanden zijn op plaatsen van verkoop o. d., moeten voorzien zijn van de letter O. Voor diegenen, die tot nu toe in de laatste z jaren verzuimd hebben, hunne maten en gewich ten te laten herijken, bestaat daartoe alsnog ge legenheid des Maandags en des Vrijdags van 9.30 toit 3.30 uur aan hlet Brouwersgracht na. 276. EEN HOOS. Aan den Zuidwestelijke© hemel vertoonde ach Woensdagmorgen een hoos- Zijn lange afhangende slurf wa.6 vele meters lang. Het schijnt een zeer makke hoos geweest te zjjn, want personen uit Harenkarsped, boven welke gemeente zij zich ^n de beginne vertoonde, wisten geen enkele nadaer 1:~e uitwerking van de gevreesde wervelwolk. Joon- kra.ht.g taeruemenden wind wieffld de fijen vaarliike wolk uit elkander gejaagd. EEN EIGENAARDIGE ZAAK. Voor het kantongerecht te Heerlen kwam giste ren een eigenaardige zaak voor, Aan een slager uit Brunssum was ten laste gelegd, dat hij op zijn erf, in staat van dronkenschap verkeerend, de orde had verstoord, zoodanig dat zich een groote menigte voor zijn woning verzameld had. Het eigenaardige van deze zaak was nu, dat als getuige charge was ge dagvaard de inspecteur van politie en als getuige décharge waren opgeroepen een hoofdagent en een agent van hetzelfde politiecorps. Alle drie hadden het oploopje voor het huis van beklaagde gezien. De inspecteur verklaarde dat de slager dronken was; hij had aan de beide ondergeschikten opdracht ge geven, den man te arresteeren. Dezen hadden dU echter geweigerd, daar huns inziens de man heele- maal niet dronken was. Zij verklaarden voorts dat de oploop voor het huis van den slager een gevolg was van een schuttersfeest, dat in de buurt gehou den werd. De ambtenaar van het O. M. achtte het ten laste gelegde bewezen. Spr. zag in de verklaring van de getuigen a décharge een bevestiging van hetgeen door den inspecteur was gezegd. Hij eischte f10 boete subs. 8 dagen hechtenis. Als verdediger trad op mr. N. Becker uit Sittard, die zeide, dat het proces verbaal van den inspecteur voor een groot deel op fantasie inoet berusten. Spr. vroeg zich af, welk belang de 'beide getuigen décharge er bij kunnen hebben gehad om niet aan het bevel van hun su perieur gevolg te geven, als zij niet ten volle over tuigd zijn geweest van de niet strafbaarheid van 'smans handeling. Spr. vroeg vrijspraak. Uitspraak Maandag a.8. OVERMATIG GEBRUIK VAN ALCOHOL. Gisterochtend zagen eenige voorbijgangers een man in de Musschenbroekstraad in Den Haag in zwaar beschonken toestand op het trottoir liggen. Zij waar schuwden de politie en onderwijl had een der om wonenden den bejaarden man met behulp van an deren op een stoel gezet. De man rook sterk naar spiritus, en in zijn zak werd nog een flesch gevonden, welke bijna vol was. De agenten zag, dat 't onmogelijk was den man loopende naar het politie-bureau over te brengen. praatje voor den achter het guichet zittenden secre taris of met een femme de chomhre die met airs van een princessë-in-rouw, door de glanzend witte hall schreod. —Er kwam een bagageknecht, 'n grof rie kend wezen, de fijn grijze slaapstilte verstoren. —i Hoe laat reist de familie van 67 af, Mr. Johnny? vroeg hij. Die blijven nog drie dagen, maar gaan van 67 naar 151 vierde étage. Moeten we al die bagege naar boven sjouwen? zei hij norsch. Nee, in de loge hangt het briefje met de num mers van de kisten, die petite vitesse naar Trouville gaan, de anderen moeten boven zijn op het vierde. Zijn ze goed? vroeg de man met een veil gebaar, van vinger en duim. Harder dan een vijf fnncs, pruttelde Johnny: De chausseurs loopen weg als ze hem aan zien ko men. 'n Slecht seizoen, bromde de knecht Het is me 't zoodje wel, dat tegenwoordig op reis is. Slachters, bakkers en kruieniers allemaal menschen die denken, dat je voor je plezier op een badplaats hom- me de bagage bent. Klagers hebben geen nood, antwoordde Johnny en hinkte naar de lift; 66 schelde om afgehaald te worden. Dat was 's middags een gezellig uur in de ruime koele hall, waarin de brons-groene palmen tusschen enkele bloeiende bloemen ruischloos opspoten met breed waaierende stralen, waar het bleeke licht over suizelde, dat door de hooge vensters neerzeefde langs de roerloos hangende bloemkorven en de schors-beplakte bakken met trillende venus-blaar- tjes. Door de wijd open poort zoefde het ziltige zee briesje, dat treuzelend rimpelde het blanke zilverige water. Even hoorbaar spoelden de schuimwitte gol ven langs het gouden strand, kleur schitterend te gen de onyx groene falaisen. Johnny, steeds onrus tig in het haute saison, van ochtend tot avond in be weging, met precies afgemikt vijf en een half uur slaap als ie 's nachts niet opgebeld werd, kon 's mid dags geen dutje nemen, hield dan 'lijk een groote portier „cour" en voelde zich grand seigneur. Zelfs de fijn gewiekste „chef de réception", wiens rugge- graat bij z'n geboorte geknakt was, ontsnapte niet aan een kort gesprek. Van de oudste kamermeiden, heele dames als ze uittrokken, hoorde hij de kleine schandaaltjes der étage's, van den croupier de groo- tere sensationeele uit de speelzaal en de „interpróte". een cosmopoliet, die (zooals ze trouwsen allemaai zeggen) gestudeerd had, maar ook bankier, bank roetier, detective, zaakwaarnemer, kelner, soldaat in 't vreemdelingenlegioen, hofmeester op een trans- atlantiker, saltimbanque en goudzoeker geweest was kon zulke moppige verhalen doen uit zijn loopbaan, dat het stille middaguur vlug heen snelde. Zoo vlogen de dagen van het groote seizoen om slapend wakend in zijn klein kamertje achter de toiletroom, present op alle uren van dag en nacht, luisterend naar de bel als een waakhond, uitfoete- rend de chausseurs wanneer ze te lang onder weg bleven, altijd in de lift stijgend en dalend op en neer den godganschen dag. Op een avond even voordat de electrische schel len als razend begonnen te trilrinkelen vóór het aan vangen van de table d'hóte, moest Johnny den speel- achen jongen der Russen van 22 naar de tweede étage liften. Toen viel het vreeselijk ongeluk voor, dat schrik en ontsteltenis en stof tot praten gaf aan de loom- Transport met de politie-auto was noodzakelijk. De man, die niet in >staat was, een been te verzetten, werd gebracht naar het politiebureau aan den Hus- wijkschenweg. Korten tijd later is daar overleden. Een dokter van den geneeskundigen dienst stelee hartverlamming ten gevolge van overmatig gebruik van alcohol vast. Het lijk is naar de lijkcnbewaarplaats op de al- gemeene begraafplaats overgebracht. Het is nog niet bekend, wie de man is. Het signa lement is als volgt: middelmatig postuur, ongeveer 55 jaar oud, vermoedelijk Israëliet, lengte ongeveer 1.60 M., laag voorhoofd, grijzend*haar en ringbaard, bruine knevel, donkere wenkbrauwen, rond gezicht, bij de linkerheup een lidteeken. Rij was gekleed in een oud jaquet met een gri^sgeruite jockey-pet. De commissaris van politie der af doeling C. in Den Haag verzoekt een ieder, die omtrent de identi teit van den man eenige inlichtingen kan verschaf fen, zich bij hem te vervoegen. EEN BRUTALE OPLICHTER. Het jonge mensch, dat de laatste dagen o.m. te Enschede en te Zwolle op behendige wijze van men schen, bij wie hij een kosthuis zocht, geld had weten los te krijgen, heeft nu te Ruurlo het volgende bru tale stukje uitgehaald. Hijl meldde zich daar ter secretarie en deelde mee, dat hij, uit Ahaus komende, van Groenlo naar Ruur lo was geloopen en onderweg zijn portemonnaie had verloren. De jongeman zag er netjes uit, zoodat men geen argwaan kreeg. Op zijn vraag, of nuen hem niet kon voorthelpen, deelde de ambtenaar hem mee, dat er geen ondersteuning werd verleend; alleen wer den desgevraagd een boterham en logies verscnaft. Neen, dat was de bedoeling niet. Als hij maar even mocht telefoneeren naar Ahaus aan een vriend om een telegrafischen postwissel. De ambtenaar verwees hem naar het postkantoor. De ambtenaar aldaar geloofde zijn verhaal, ging met hem naar de spreek cel, waar hij per telefoon de mededeeling kreeg, dat er dadelijk een postwissel telegrafisch zou worden verzonden. Doch toen de postwissel wat lang uit bleef, kreeg hij honger en vroeg hij den ambtenaar of deze hem niet een voorschot kon geven op den wissel. De ambtenaar liep er in en gaf het jonge- mehsch f5. Laatstgenoemde heeft zich niet meer laten zien. EEN GEVAARLIJKE DRAAIMOLEN. De 17-jarige G. Engelman zou Dinsdagmiddag op de kermis te Oosterhout een ritje met den fietsen- molen maken, die electrisch voortbewogen wordt, meldt het „Volk'. Hij raakte hierbij een ijzeren ver- bindingsstang aan, met het gevolg, dat hij daaraan bleef hangen. De stroom moest worden uitgescha keld. Nadat ruim twee uur met kunstmatige adem haling pogingen waren gedaan om de levensgeesten op te wekken, kon slechts de dood worden geconsta teerd. De oorzaak moet daarin gelegen zijn dat de elec trische draden niet goed geisoleerd waren en con tact konden miaken met den ijzeren stang. EEN KNAPPE VAL. Op staatsmijn Maurits viel Dinsdag J. C. uit El3- loo van het 20 meter hooge dak van den losvloer van die mijn. Bij zijn val sloeg hij driemaal over den kop en hij kwam terecht tusschen een der sporen op het mijnemplacement. De man werd bewusteloos opgenomen, maar na een half uur kwam hij weer bij. Hij had slechts lichte schrammen opgeloopen. TE VER IN ZEE GEWAAGD. Gistermorgen heeft zich op het badterrein van de Mij. Zeebad Scheveningen ondanks vele waarschu wingen van het badpersoneel een gezelschap van zeven personen te ver in zee begeven. Drie zwem mers begaven zich, voorzien van een lijn in zee en slaagden erin, ofschoon niet zonder moeite, zes d;jr zeven personen op het droge te brengen. Een even wel,. een 23-jarigen jongeman uit Rotterdam, heeft men niet kunnen redden. Pogingen om den ver dronkene te vinden bleven tot dusver vruchteloos. AUTO-BOTSING. Donderdagmiddag omstreeks halfzes reed op den Leidschenweg tusschen de Haagsche Schouw en de kruising van den Hoogenhoschweg ter hoogte van luie, zich dood vervelende badgasten. Terwijl John ny het kleine spui-raampje sloot en met z'n rug een éénig moment naar de deur stond, stak de jongon zijn hoofd naar buiten om een vriendje, dat beneden wachtte, iets toe te roepen. De nooit rustende lift steeg en verpletterde den schedel van den vijftien jarigen jongen tegen een ijzeren bint in den liftko ker. Een kreet, die snerpend gierde door het slaap- suffe hotel de jongon viel morsdood in de armen van den door schrik verlamden liftman. 1 Het Grand Hotel des Bains was uitverkocht. Het personeel werkte dat de pezen kraakten, in een aan houdenden ren alle dagen door, uitputtend het sterkste willen' en kunnen, afmattend de stugste energie. De kamermeiden werden korzelig, bleek zuchtig en brutaal, de kelners tobherig en onvoor zichtig, de chefs korter van stof en driftiger. En somls werd de herrie in de zweetbenauwde sous-ter reinen zóó ontzettend, dat de gangen er van daver den en de menschen beesten leken die vochten in vuur en sissend dampenden stoom. Dan werden de jenuwen tot brekens toe gespannen en het werken werd een marteling voor het tobbende personeel. Op de zwierig versierde luchtige corridors draaf den de kelners, geruischloos snel op de caoutchouc hakken en vinnig keken ze naar de nummers op het aanwijsbord, die met zes en acht tegelijk voor sprongen, terwijl de giftig valsche electrische schel len maar door bleven rinkelen, snerpend kort, één, twee of driemaal, tergend langzaam van 167, dien vent op het vijfde, die nooit snel genoeg bediend werd. De chausseurs zaten zenuwachtig gejaagd op hun bankje, de ruwe bagageknechts foeterden wan neer de zwaar beladen omnibussen weer aandreun den, alléén de portier bleef ijskoud en hooghartig, steeds gesoigneerd tot in de toppen der vingers, loe rend naar de beurzen der vertrekkenden, taxeerend mot bijna onfeilbaren 'blik, de „arrivó's" en ramend wat er voor zijn moeite en dol over zou schieten. Johnny hield na het vreeselijk ongeluk geen „cour" meer in de koele hall. De lift stond geen kwartier meer stil; zonder ophouden gleed hij op en neer; en zelfs 's middags, wanner een ieder 'n ha- zenrust genoot, tuurde hij met levenlooze oogen naar het goudgele strand, dat als een breede schaal ge vangen lag tusschen de donker-groene falaisen. De gasten kwamJen en vertrokken met tientallen; het was een rusteloos heen en weer getrek en het kon brommen en gonzen in het hotel als in een reusachtig groot hommelnest. Johnny stuwde de al toos moede, nooit iets uitvoerende pleziermenschen van de eerste naar de vijfde verdieping op en neer. Zelden nog hield hij een praatje met de gasten. De schrik van dat ontzetteüd ongeluk lag hem onder al het bedrijf door loodzwaar op de hersens. Bij elke .horting, bij den minsten stoot van de lift bibberde en trilde hij als een espenblad. Niemand die er no titie van nam. Dikwijls, wanneer hij 's nachts zijn hazenrust nam in het kleine kamertje, werd hij badend in het zweet wakker, was het hem als hoorde hij weer dien 9chreeuwgil door zijn hersens snerpen. Dan kon hij met weerzin zijn handen betasten en voelde hij weer dat slappe jongenslijf tegen zijn borst leunen. Iedere daad van dien ongeluksdag was diep in zijn herin nering gegrift en nu nog elk uur van zijn leven ver weet hij zich dat 't zijn bloedeigen schuld was ge weest. '8 Nachts, wanneer allen zich in hun doozen te slapen hadden gelegd en hot gonzend ademsnui- ven door de gangen leek te ritselen, dan verwerkten zijn nooit rustende hersens, die afschuwelijke ge-

Schager Courant | 1927 | | pagina 9