RADIO- Gemengd Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. Voetbal. programma voor heden en morgen. is or aandeelhouder van. Deze natuurgetrouwe voor stelling laat U de meelfabriek, zien, zooals ze zich in vol bedrijf aan U vertoont, als ge aan de Maashaven te -Rotterdam eoud't komen. Ze is 2 bil 8 meiter groot on men kan er geheol rondom loopen. Aan de ocne zijdo ziet ge de groote watervlakte en de groote laad ruimte in de spoorwagens en in de schepen, terwijl een groote zeeboot aan de kade ligt gemoerd, cn verschillende wagons dor spoorwegen op het terrein aanwezig zijn. Het geheel wordt electrisch terlicht en ziet ge tevens in mooie, goed gesloten flesschen de grondstoffen en producten tentoongesteld. Verschil lende tarwesoorten, uit alle deelen der wereld en de vele meelsoorten en afvallen der tarwe, worden U duidelijk getoond en verrijken uwe kennis. Op al die bokalen vindt ge duidelijk aangegevon, wat de in houd is. Go zult U een tocht naaj* die tentoonstelling dan ook volstrekt niet beklagen. Maar ook andere, interessante stands met machine rieön op bakkerijgebied zullen de aandacht vragen van de bezoekers. Verschillende attracties zullen het geheel des te aangenamer maken. De bakkers heb ben tegenwoordig (hun et-me er-brood campagne en zullen daarom hun best doen U het meest smakelij- lijke van hun bedrijf te laten zien. Een ieder i9 wel kom en het bestuur zal trachten den bakkersnaam te verhoogen en waardig te doen maken. Voor school kindoren, die in groepen, tot hunne leoring, deze ten toonstelling zouden willen bezichtigen, zal het be stuur zorgen, dat vakkundige inlichtingen kunnen word enverstrekt. Waar er geen moeite en kosten gespaard worden om deze zaak schitterend te doen zijn, verwacht het bestuur der Bokkersvereeniging Zijpe en Omstreken een druk bezoek. Reeds een groot aantal gouden, zilveren en ver guld zilveren medailles zijn beschikbaar gesteld en leggen getuigenis af van de groote belangstelling in welke de tentoonstelling zich mag verheugen. Ze zullen straJkö te bezichtigen zijn in de étalage van den heer K. S. Leguit, Hoep. PLANTENZIEKTENLEER. 253. (Vragen en mededeelingen, deze rubriek betreffen de. in te zenden aan den heer M. VAN STIJGEREN Heiloo, wat betreft Kennemerland en den Langendijk. Voor de Streek, de Bangert en de Beemster wende men zich tot den 'heer K. VAN KEULEN, Veenenlaan 88, Hoorn. Wegens vacantie is laatstgenoemde de eer ste helft van September niet te spreken.) Commissie van Correspondenten van den Planten- ziektenkundigen Dienst voor de Bangert en Omstr- Doze commissie bestaat uit de volgende heeren: P. Broertjes, Ooster-Blokker, voorzitter; J. van Veen J.W.zn., St. Nicolaasstraat, Enkhuizen; F. Veld, Ven huizen; F. Singer, Wijdenes; J. Maarse, Schellink hout; K. iW. Balk. en J. Keeman, allen te Wester-Blokker; J. Heering, W. de Jong en W. A. Klok, allen Bangert, Blokker; H. W. Balk, Bangert, Zwang; A. W. van dor Dcure on J. M. Duives, Zwaag, K. F. Kuiper. Wognuin; R. Sasburg, Benningbroek; cn P. Baud, Nieuwo jNiedorp. Slakkenbestrijding. Dq heer C. Velt, Correspondent van den Planten- kun'digen Dienst te Enkhuizen, schrijft mij hierover 'het (volgende: „Volgens' mijn laatsten brief zou ik u eens berich ten, welke uitkomsten ik 'heb gehad tegen slakken niet kalk en kopervitriool. Ik bob gebruikt: gozeef- dc schelpkalk; heb het gemengd volgens voorschrift van Wageningen en heb gebruikt 10 H.L. per H.A. Ik heb het gezaaid in den nacht, toen de 'grond flink nat was, zoodat ik kon verwachten, dat er zeer veel slakken zouden zijn. 'Het resultaat ia verrassend': ik zie nadien bijna geen slak meer. Ik heb het middel ook aan Jb. Boon te Boven- karspel gegeven, die 'had; een veld met vroege bloem kool, 'die allen zijn weggevreten, zoodat hij den grond weer heeft omgespit en 'meende, het dit jaar niet meer te bebouwen. Na bestrooiing met kopervitriool en kalk ziet hij geen slak meer en nu gaat hij nog slaboonen zaaien (Juni)". Vogelcultuur. De heer L. de Goede te Hoorn, bericht mij het vol gende: „Wetende U belang stelt, bericht ik U het volgende: Ons meezenpaar was uitgevlogen 10 Juni, Vrijdag, met achterlating, van 1 dood vogeltje. Het nestje di rect schoongemaakt en 's middags 13 Juni was er opnieuw een keurig nestje in. Vrijdag 22 Juli, 's morgens 8.30 uitgevlogen 6 en 1 bleef zitten, heeft mijn (vrouw op de hand genomen en na een poosje vloog ook deze in een nabijzijnden boom, dus 7 te zamen. Er was een winterkoninkje bij, maar kunnen niet constateercn of dit een der jongen was. We zouden wel zoo door willen gaan, doch verne men, dat het bij een tweede broed blijft. Wij hebben het nachtkastje schoongemaakt, ingeval de kans er mocht zijn. In het nestje is steeds een spin aanwezig geweest, heeft zeker geen schade berokkend. De jongen lagen 6 naast elkander en 1 boven op. Wij danken do heeren Velt en De Goede zeer voor hun mededeclingen en hopen, dat meerdere hun voor beeld zullen volgen, door mede te deelen Wat -zij on dervinden. 11c neem, zooals men ziet, deze mededee lingen gaarne op. en wel naar aanleiding van zijne ontevredenheid over de politiek der Regeering ten aanzien der ont wapening. Het ontslag gaat direct in, zoodat Lord Cecil dan ook niet moer naar de Volkenbondsvergaderingen to Genóvo gaat. Omtrent do redenen tot dit ontslag heeft de afge- tredene een uitvoerig memorandum uitgegeven en gepubliceerd. Lord Cecil vond de vlootconferentie van de Ver- eenigde Staten, Groot-Brittannië en Japan niet goed. Hij was het met de meerderheid der regeering niet geheel eens over het houden van deze conferentie, en wel in verband met het werk verricht en de vorde ringen gemaakt door de commissie van voorberei ding, inzake de ontwapening van den Volkenbond, waarin bij zoo n belangrijk aandeel nam. Lord Ce cil is nu van meening, dat definitieve mislukking van do drie mogendhedonconferentie een grooten slag beeft toegebracht aan de zaak der ontwapening. Hij heeft de meening opgevat, dat hij de zaak, die hem zoozeer ter harte gaat, heter buiten de regee ring staande, kon behartigen. EEN KAZERNEDAK INGESTORT. Livorno, 29 Aug. Het dak van de kazerne van het 88e regiment infanterie is hedennacht ingestort en kwam terecht in twee chambrees, waar 70 solda- aen sliepen. Soldaten en brandweer zijn bezig de slachtoffers te bevrijden. Reeds zijn een tiental gewonden aan getroffen. Het W.B. meldt, dat drie soldaten werden gedood en 24 gewond. Vijftien soldaten konden nog niet be vrijd worden. DE DIEPTE WAAROP WALVISSCHEN ONDER DUIKEN. In over Dovenstaanü o.m. het vo gent- De Walv.sschen (Balaena op.) blijken tot groo- fcere diepten te dalem dan de Vinvissohan (Baluen- optera sp.) en kunnen daardoor gemakkelijker buit gemaakt wordtm- Wanneer de Grcenlandsohe .Wal- visch (Balaena my9ticetus L.) aangevallen is, duikt bij gewoonlijk onmiddellijk en bevindt zich spoedig op groote diepte, wat uit het uitloopen der vanglijn blijkt. Na eanigen tijd komt hij' we derom dicht nabij de plek waar hij verdween, in uitgeputten toestand boven en kan zonder veel rncoite gevangen worden. Groote exemplaren blij ken tot op een diepte van 700800 vadem*) te dalen en blijven ongeveer een uur onder water. Somtijds eterft de Groonlandsohe Walvi-oh op een diepte van 800 vadem en nu en dap, zooals Sco- resby mededeelt, indien het water niet diep ge noeg is, strand hij al dalende^ op den bodem en vindt op die wijze^ den dood. Slechts in het g-erval dat hij in zeer diep water met den hand- of ^oh'ethaipoen worde a ingevallen, zo a's dit vroe ger gebruikelijk was, duiat de Groonlandsohe Wal- viseh tot op groote diepte en is voor hot buit ma ken een zeer lange lijn noodig; op gemiddelde diep te is eon veel kortere voldoende. Dat de Walvisr schen dus tot op groote .diepten kunnen dalen', is een feit gebleken, zij het dan ook, dat zij dit doende 't met den dood moeten bokoopen. Naar. O. yorondorstolt, sohjjnt de traan op aenigerlei wijze in verband te staan met die diepten, waarop do Walvisschen dalem. Bdj den Groanlanjdschen b.v. is zij veel dikker dan bij den Narwal (Monodon monooeros L.), wellicht kan hij daardoor den druk op groote diepten (tijdelijk ten minste), naar uit ©on en ander blijkt) weerstaan. pl.m. 1200—140Ü M. EEN VLIEGTOCHT OM DE WERELD. Twee Amerikaansche vliegers, Broek en Schlee, zijn (begonnen aan een vliegtocht om de wereld. Zij landden Zondagochtend te 10.33 op het vlieg veld Croydon bij Londen, waarmede zij den tocht over den Atlantischen Oceaan binnen 24 uur vol bracht hadden. Zaterdag waren zij van New-Found land opgestegen. Maandagochtend zijn de vermetele vliegers van Croydon opgestegen, met ais doel: Muncben. Maandagmiddag te 12 uur vlogen zij over Roer mond. De gele vliegmachine, „Pride of Detroit" ge- noémd, was zeer laag en raakte bijna de telegraafdra den langs de lijn Roermond—Vlodrop Indien zij en kele centimeters lager 'had gevlogen, waren ze naar beneden gestort. De vliegers kon men reeds eigen aardige gehaaste bewegingen zien maken. Zij vlo gen daarna over de daken, scherende langs de Heilige Hartkerk in het Roermondsche veld en verdwenen verder in Oost-Zuid-Oostelijke richting. De machine liad zeker een snelheid van 200 tot 250 KM. Intusschen zijn de vliegers -behouden en wel om ongeveer 4 uur te Munchen aangekomen. Het is de bedoeling der vliegers het record voor een tocht rondom de aarde te breken. Amerikanen hebben dat met booten en vliegmachines in 23 dagen klaar gespeeld. Ziji 'hopen het in veel korter tijd (te doen. De reis gaat over Europa naar Rangoon, dan naar Tokio en over Honolulu naar San Francdsco. De afstand van Tokio naar Honolulu is 3.880 EngeL sche mijlen, maar door een tusschenlanding op Mid- way-eiland wordt de aflstand verdeeld in twee stuk ken. waarvan hot langste 2600 mijlen lang is. De reizigers zijn nog /pas aan 'het begin van hun tocht, die heel wat van hun uithoudingsvermogen zal eischen. LORD CECIL NEEMT ONTSLAG ALS MINISTER. De Engelsche Minister van Buitenlandsche Zaken rd Cecil of Chelwood, heeft zijn ontslag genomen „Nature" van 20 dezer schrijft R. W. Gray bovenstaand o.m. het vo gende: wegen getracht wordt, de bezwaren van gezichtsbe lemmering. welke het onbewaakt doen zijn van on- kele overwegen, nog in den weg stonden, weg te nemen. Door aankoop van terrein zoo wordt b.v. -ien stuk (boomgaard aangekocht als anderszins, ds men bezig, hot mogelijk te maken, dat zonder gevaar voor ide veiligheid het aantal onbewaakte overwegen met nog enkele wordt vermeerderd. Wel zullen anderzijds enkele overwegen, welke thans onbewaakt zijn. weer bewaakt worden, aan gezien men van oordeel is, dat door do getroffen maatregelen de gezichtsbelemmering, ter plaatse in sommige jaargetijden niet voldoende verdwenen is. In de onderhavige gevallen zal deze bediening even wel geen personeel kosten voor de spoorwegen mee brengen. DOODSLAG TE HEERLERHEIDE. Zondagavond hoeft op don HeOTlemjerrweg' te Hoerlorheide een man don ruim 40 jarigen L. Reymersdal op een afstand van 10 M. met een revolver in de borst <gesohoten. De man, in den hartstreek getroffen, was pp slag dood. De dader heeft waarschijnlijk, vertelt de „Lirnb. Koerier", zoo gehandeld, omdat hij vroeger ver keering had met de oudste dochter van den ver-» slagene. welke voor eenigen tijd verbroken Is. In verband met deze verkoeling heeft de dader nog meer op züj'n. geweten. Hjj is n.1. al veroordeeld wegens schaking en eenmaal wegens bedreiging. De man wercf des nachts aangehouden te Bruns- sum en naar Heerlerheido overgebracht. MOORD TE CAPELLE A. D. IJSEL. Zaterdagavond. is, naar de „N. R.t O.'', meldt,, de 61 jarige rentenier G. Dekker Dz. in zijn woning te Capelle a.d. IJsel door een 19 jarigen arbei der vermoord. De dader moet het slachtoffer met vuistslagen hebben gedood. Hij heeft het lijk daarna in de rivier geworpen. De dader is in den nacht van Zondag op Maan dag van zijn bed gelicht en in arrest gesteld. Na aanvankelijke ontkenning ia spoedig een volledige bekentenis gevolgd. Hij moet aan Dekker geld naar verluidt een bedrag van f 40 schuldig zijn geweest, en over hot teruggeven is twist on tr efkan. Hij heeft daarbij Dekker met groote kracht eenige vuistslagen toegediend en verder door wor ging hem van het leven beroofd. Hij verliet daar na de woning en heeft in den loop van dep. avond als werkend lid nog deelgenomen aan een zanguit voering, die in de muziektent werd gegeven. Om half twaalf is hij weer naar het huis van den verslagene gegaan, met do bedoeling, het lijk te verbergen. Hij heeft het van het huis aan de bin nenzijde van den dijk over den openbaren weg jebracht, om het in de rivier te werpen, waarbij lij de hulp heeft ingeroepen van twee jongens, die juist passeerden. Zondagavond zijn do jongens in groote onrust bij don veldwachter gekomen om hetgeen zij wisten mede te deelen. Dat Dekker gedurende den Zondag niet ver mist werd, is begrijpelijk, aangezien hy[ ongehuwd was en alleen kluisde. Er wordt thans naar het lijk godrogd, waaraan ook een politieboot uit Rotterdam deelneemt. GEMEENTE ANNA PAULQWNA. Geboren: Cornelis, zoon van G. H. Geerligs en van G. M. Spaans. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. Overleden: Antje Stoffel, oud 83 jaar, weduwe van Albert Kos. CIRCUS HAGENBECK. Het Circus Hagenbeek heeft zijn tenten opgesla gen te Helder en brengt in de wijk bij den waterto ren aldaar heel wat vertier. Het is een heel wagen park. dat daar is gestationneerd en 't personeel niet gering in aantal. Maandagavond was het de openingsvoorstelling en honderden bij honderden belangstellenden stroom den de groote circustent binnen, die dan ook tot den nok toe gevuld raakte. Dit begin voorspelt veel goeds voor de onderne ming en vooral, nu wij mogen beweren, dat het uit gevoerde programma van Maandagavond niet zal nalaten, een krachtige welsprekende reclame te zijn voor het vele mooie, interessante, en boeiende, dat in Circus Hagenbeek is te zien en te beleven. Het uitgebreide programma werd bijzonder vlot afgewerkt en bood een keurige afwisseling. Een groote roofdierengroep, bestaande uit 4 leeu wen, vier ijsberen, 2 Kaukansche beren, een Tibe- taansche kraagbeer, een grijze Siberische beer en twee Duitsche tijgerhonden maakte een machtigen indruk. De dresseur Fritz Schilling, liet de prach tige wilde dieren doen wat hij verkoos, het was een zeldzaam interessant nummer. Toen werd de groote ijzeren kooi waarin de manége was herschapen, afgebroken en volgde in bonte af wisseling keurige paardendressuur, kunstrijden door dames en heeren, vier olifanten gedresseerd door den heer Jenko Doksanski. Hoogeschoolrijden met twee prachtige hengsten, door de heeren Emerich Ankner in Adolf Konyöt, „De Vliegende Menschen", die onge looflijke toerenverrichtteni hoog in den nok van het circus, met een Charlie Chaplin, die bewonderens waardig was o/mi zijn grollen en zijn .durf en behendig 'heid; de geheimzinnige Magiër Taift,d'ie voor je eigen oogen staaltjes vertoonde, waar je gewoonweg niet bij kon, een gezelschap kunstemakers, die pp het g'ebied van balanceerkunst de meest stoutmoedige kunststukken verrichtten, ongelooflijk vaardig en ge durfd, een. collectie van twaalf van de prachtigste Trakkener volbloedpaarden, waarmede de heer Eme rich Ankner de keurigste vormen van paardendres suur vertoonde, een ware lust voor de oogen. t En ja, zoo zouden we kunnen doorgaan en moesten we eigenlijk het heele programma een beurt geven. Maar we moeten eindigen met de atgemeene opmer king: het was een schitterend programma, schitterend uitgevoerd! De stallen van het circus Hagenbeek zijn een be- zienswaiaddigheid op zichzelf. Daar is een collectie paarden, tezamen, die een paardenliefhebber het hart doet opengaan, en een ware menagerie van groote en kleine wilde dieren, waar een ieder met de grootste belangstelling naar kijkt. Het Circus Hagenbeek is een bezoek in alle op zichten waard. UITBREIDINGSPLAN VAN MEDEMBLDL Met algemeene stemmen besloot de raad aan Ged. Staten ter goedkeuring in te zenden het in overleg met de Prov. commissie vastgestelde uitbreidings plan der gemeente (in aansluiting op den -Wiering^r- meerpolder en de voorgestelde kanalisatie). De begrooting van kosten geeft aan voor riolee- ring en bestrating, alsmede grondaankoop (zijnde f 83.000) totaal 11 175.000. De gronden zijn zoodanig getaxeerd, dat de uit komst redelijke bedragen aangeeft (gemiddeld f 2.10 per M.). en de opbrengst den kostprijs met f 15.000 overtreft. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Naar aanfleiding van een -persbericht volgens hetwelk het in de bedoeling van de Nederlandsohe Spoorwegen zou, liggen, aan het aantal onbewaakte overwegen in het geheel geeni verdere uitbreiding te geven, meldt men, dat bij de Nederlandse!* 'Spoor WIERINGEN. Succesnnieuws. Het was Zondag voor Succes een drukke, maar tevens een gewichtige dag. Om 11 uur speelde Succes II tegen Oudesluis II, voor de neder laagwedstrijden. Beide elftallen zijn volledig. S. is echter het meest aanvallend. De verdediging heeft dan ook druk werk. Eindelijk moet de O.-keeper toch zwichten voor een hard schot van Jan Lont. 1—0. Niet ontmoedigd pakt O. tooh flink aan en weet enkele malen gevaarlijk door te breken. Buegel maakt uit een scherpe voorzet 2—0 en even later maakt Jan Lont 3—0. Met dezen stand gaat de rust in. In de tweede helft gaan heide partijen vrijwel geluk op. Om beurten verkeeren bei-dc doelen in ge vaar. De S.ers werken hard, de voorhoede combi neerde mooi. Het is weer Jan Lont die de O.-keeper voor de vierde maal het nakijken geeft. 40. O. pakt nog even aan om tenminste de eer nog te redden, wat echter niet wil lukken. Met 4—0 voor S. komt het einde, hoewel OudesluzLs wel een tegenpuntje ver diend had. Om half twee had de uitreiking van het vaandel plaats. De heer C. J. Bosker, lid van het vaandel- comité, overhandigde met een toepasselijke toespraak het vaandel aan den heer Veltman, voorzitter van Succes. Voorzitter dankte voor de medewerking, in 'het bijzonder aan het comité en de dames, welke ge collecteerd hebben met lijsten bij de burgerij en aan allen die hebben medegewerkt dezen vaandeldag te doen slagen. Hierna werden een gedeelte der gewonnen prijzen aan het vaandel gehecht en werd een rondgang ge maakt door iHippolytushoef, voorop gaande met de muziekvereeniging „Harmonie", welke haar belang- looze medewerking weer verleende. Toen kwam Succes I en S.V.S. II van Helder in het veld. Succes I is volledig, terwijl S.V.S. II met een sterk elftal uitkwam. De S.V.S.-midvoor brengt de bal aan het rollen en direct ontwikkelt zich een vlug gelijkopgaand spel. Beide doelen verkeeren om beurten in gevaar. De verdedigingen blijven echter de baas. Een mooi schot van Slikker scheert buiten bereik van den S.V.S.- keeper de lat. Voor 'hands krijgt S.V.S. een penalty te nemen, welke door den Succes-keeper wordt ge houden. Uit een mooien aanval maakt Kroon mooi 10 en heeft Succes de leiding. S.V.S., eenigszins geprikkeld, pakt flink aan. Eenmaal heeft S.V.S. pech, als de bal tegen de bovenlat wordt geschoten. Even later weer een benauwd oogenblik voor het Succes-doel, nu zorgt Toon voor opluchting. Het blijft steeds spannen, geen van beiden weten het doel te vinden; de rust gaat in met 1—0 voor Succes. Na de thee dezelfde spanning. Het spel verplaatst zich vlug, doch doelpunten blijven voorloopig uit. S.V.S. zet er alles op, om gelijk te maken en bij een strubbeling voor het Succes-doel gelukt het hen ge lijk te maken, 11. Beiden werken nu hard voor de leiding. Eenmaal denken we Kooij 2—1 te zien ma ken, doch voor open doel struikelt hij, zoodat een mooie kans verloren gaat. De S,-rechtsbuiten krijgt ook een mooie kans, doe hzijn schot gaat over. Dan valt Jb. Koorn uit en speelt Succes met 10 man ver der. De S.-verdediging krijgt het dan zwaar to ver antwoorden, doch zij weet echter stand te houden. Succes weet enkele malen nog gevaarlijk door to bre ken, doch doelpunten blijven uit. Bij het einde is de stand nog 11 en is Succes nog ongeslagen. Dan komen Geel Wit I en H.R.C. 2 in het veld voor een propagandawedstrijd, welke door H.R.C. 2 met 43 is gewonnen. Met rust was do stand 21 voor II. H. had wel hot beste van het spol, hoewel G. W. goed partij gaf. De rechtsback speelde een goede partij. Op het laatste oogenblik maakte II. uit een penalty 43 en wist beslag te leggen op een mooi vérguld zilveren medaille, welke na afloop van den wedstrijd door den voorzitter word overhandigd. Alle drie wedstrijden werden door den beer Dol op correc te wijze geleid. Na afloop -der wedstrijden werd nog een gezellig bal in het café Bruul gehouden en kon deze dag als zeer goed geslaagd genoemd worden. Voor Dinsdag 30 Augustus. 12.00 HILVERSUM Cl« 60 M.) 1 olitdoberiohten. 12.20 DAVDNTRY (1600 M.) Corelli Wiudoatl/s Band en Mildred. Watson, soprano. 12.30 HILVERSUM Lunohmuziek door het tric van restaurant Trianon te A'dam. 12.50 ILAMBlURG (393 M.) Concert uit Hannover. PARIJS CR- 1750 AI.) Conoert door het on heet Albert LooatoIU. 1.30 LANGENBERG (469 M.). Conoert door de Iseglio-kapel. 320 DAVENTRY The Daventry Quartet and Paul ine Maunder, sopranoLeouore Szemi- nany, violin. 4 20 DAVENTRY William's Ilodgsoa Maible Arch Pavilion Orkest. BERN (411 M.) Orkest van de Kurzaal te Bern. 4.35 STüTTGART (380 M.) Conoert door het Omroeporkest. HAMBURG (395 M.) Populair oonoert, on der leiding van Hans Doring. 4.50 FRANRFURT (4298 AI.) Oonoert door het Huisorkest. Nieuwe dansmuziek. 5.05 PARIJS (R. 1750 MO Oonoert. 5.20 BRUSSEL (509 M.) Dansmuziek door die orkesten van het palais de danoa St. Saur vuur. 5.50 LANGENBERG (469 M.) Theomuzick. 6.00 HILVERSUM OVooravondaonoart door het Anronorkest., onder leiding van Nioo Treöp. Soliste mevr. Rep. van Nienop Blaauw Mezzosopraan. 7.05 DAVENTRY Conoert van liohte muziek. 7.20 PRAAG (349 M.) Uitzending uit het Nar ticaal Theater te Brünn. Een opera van 7.45- HILVERSUM Politieberichten. 8.10 HILVERSUM K-R-O- Ernst en luim. Met medewerking van de Trekvogels, de dames Truus ter Sboege, sopraan; Marcel lo de Haas, violiste; K. Sixma, tenor, en Frans Jansen, bariton. Piano en begelei ding door Fortunatus van Tulder, allen te Amst'jidanf. Spreker Henri 7t Sas. Woluwé, St. Pierre te Brussel. 8.20 ZURICH (588 M.) Operettemuziek door het huisorkest. HAMBURG (395 M.) Sommer der Musik Terugblik op de tentoonstelling Frankfiirt a. H. Muziekfeesten te Krefeld en te Baden,- Padea. BRUSSEL (509 M.) Conoert door het or kest van den dierentuin te Antwerpen. 8.30 LANGENBERG (469 M.) Openavond. 8.35 STÜTTGART —(380 M.) Die Strohwitwa Operette in drie acten. 8.50 PARIJS (R. 1750 Al.) Radioconcert. BERN (41 AI.) Orkestraal oonoert. Pro gramma van Lausanne. DAVENTRY Opvoering van een gedeelte van Lady Luok. een operette. 9.40 BERN (411p AI.) Orkest uit de Kurzaal te Bern. 10.20 PRAAG (349 M.) Popupulaire muziek. 10.30 HILVERSUAI Nieuws, Persberichten van Vaz Dias. 10.35 DAVENTRY Dansmuziek. Voor Woensdag 31 Augustus. 12.— HILVERSUM (1060) Politieberichten. 12.15 HILVERSUM, Carillonbespeling ter gelegen heid van den verjaardag van H.M. de Konin gin. Uitzending der carillon-bespeling te ge ven op het Koninklijk Paleis te Amsterdam door den carillonneur J. Vincent. 1220 12.50 12.50 1.15 1.20 120 2.30 320 420 4.30 5.— 5.05 520 520 520 5.20 5.50 6.20 ï.15 8.20 820 850 920 DAVENTRY (1600), London radio dance band en Lillard Ruth, soubrette. PARIJS (R. 1750), Concert. HAMBURG (396), Concert uit Hannover. HILVERSUM (1060), Lunchmuziek door het trio van Restaurant Trianon to Amsterdam. DAVENTRY (1600), Camille Cout urier's Ür- kest. LANGENBERG (4G9), Concert door de Iseglio kapel. HILVERSUM (1060), Openluchtmatineé van het Haagsch Harmonie-orkest o. 1. v. Henri Zeldenrust. DAVENTRY (1600), Licht klassiek concert door het Daventry strijkkwartet. BERN (411), Orkest van de Kurzaal te Bern. STÜTTGART (380), Namiddagconcert door het Omroeporkest. 4.50 FRANKFURT (429), Muziek van Humperdinck. Het huisorkest en Alice Brandt-Rau, sopraan. HILVERSUM (1060), Anroconcert. Vooravond concert door het Anro-orkest o. 1. v. Nico Treep. Solist A. C. M. Slinkert, bas bariton. PARIJS (R. 1750), Concert. PRAAG (349), Concert. BERN (411), Orkest uit de Kurzaal te Bern. BRUSSEL (509), Concert door het stations trio met medewerking van, Mevr. Daryse. HAMBURG (395), Dansmuziek uit het hotel Atlantic. LANGENBERG (469), Concert door de Iseglio- mLVERSUM (1060), Lezing door Dr. H. Groot over: Nieuwere denkbeelden over het ont staan van het sterrestelsel. HAMBURG (305), Namiddagconcert van den Propag. dienst. 6.30 HILVERSUM (1060 MJ Voortzetting concert. 6.45 'HILVERSUM. Aipollo. Het Haagsdh Gemengd koor ApoMo. Directeur: S. L. Wertheim, met mede werking van de dames Bi na Hoenders, aoirpaan en Dora Loirsch, piano. 7.45 HïUVE/RISUIM] Politieberichten. 7.50 DAVENTRY 'Variété. HILVERSUM (.1060 M. Uitzending uit het Kurhaus te S-cheveningen en Het Residentie orkest, onder leiding van Prof. Georg Schnee- voigt. soliste Bidgit Engell, sopraan. PRÏAAG (349 M.) Drchestraal concert. 8.20 KOPENHAGEN (337 M.) Muziek van Italiaan- sche componisten. STÜTTGART- (380 M.) Opera concert gespeeld door het philharmonisch Orkest Stuttgart. 8.35 FRiANKFUIRT (429 M.) Hans Bassermana (vi'- oblf) en Reinholt Merten (piano). 8.50 BERN (411 M.) Zang en piano. 850 PARIJS (R. 1750) Radioconcert, aangeboden door de Chausson fabrieken 'ZURICH (588 M.) Jodel en Dansavond. KöNIGSWUSTERHAUSEN (1250 M.) Concert door het Adolf Boeker orkest» 10.20 DAVENTRY (1600 M.) Concert van Joodsche muziek1. 1020 HILVERSUM (1060 M.) Nieuws- en Persberich ten van Vaz 'Dia® en N.O.V. Dansmuziek van de PachoïT Dancing te Rotterdam, door de The Harmony Six. 11.05 LANGENBERG (460 .M.) Uitzending uit Munster van het Afscheidsconcert van de Kapel Georg 'Lutter. 1105 KOPENHAGEN (337 M.) Dansmuziek van het Hotel Nimb, Orkest onder leiding van Jen® Warny.

Schager Courant | 1927 | | pagina 6