COÖPERATIEVE 2UIVELBANK jonge Huishoudster, een «ast Werkman, flinke Schippersknecht. Kalfschotten te knap, DEPOSITO'S - EFFECTEN - REKENING-COURANT. Plaatselijk Nieuws. DE BROEKER VEILING. Marktberichten. C0RNELIS VAN HAM, ALKMAAR TAR5AV0N le klas Burgers Rijwielen 2 beste gende woorden: „Begeef u naar de rechtbank te Roane en vraag er het dossier L. 1 N. 162". Het briefje was gedagteekend 5 Februari 1784. De student, Lacosta, begaf zich naar de rechtbank en énkele dagen later werd hem medegedeeld, dat hij aanspraak maken kon op een kapitaal van acht millioen lire. De jonge man dorst de mededeeling niet gelooven, maar moest zich ten slotte gewonnen geven. Vriend van den befaamden naturalist Buffon, had Fabrier de Revisa een boekje geschreven, dat vrij onverschillig onthaald werd. Daardoor ontmoedigd, zegde hij de wereld vaarwel, verwaarloosde zijn stu dies en stierf weldra, van iedereen vergeten. Alvorens te sterven, maakte hij echter een testament op, waar bij hij zijn nalatenschap vermaakte aan detge, die zijn boek aandachtig zou gelezen hebben. Hij maakte daarop een exemplaar over aan de bibliotheek van het Vaticaan. Na 150 jaar was Lacosta de eerste die het boek ter lezing vroeg en hij is er ruimschoots voor beloond. Of hii echter zonder last vanwege de erfgenamen van Fabrier de Revisa in het 'bezü der nalatenschap zal komen, blijft te bezien. EEN ONTPLOFFING. Te Brooklyn is een bom ontploft. Een groot aantal vensters werd gebroken; niemand werd echter ge wond. De ontploffing wordt in verband gebracht met de viering van het „Feest van den Arbeid". EEN SPOORWEGAANSLAG. Op 2 en 3 Sept. vonden beambten van den con troledienst op de lijn Aaken—GueLich een ijzeren dwarsligger dwars over de rails gelegd. Het staat wel vast dat deze er opzettelijk is neer gelegd. De dader is onbekend DE BEDRIEGER BEDROGEN. Uit Parijs, 4 Sept. De Aero Club de France heeft besloten, het hoogterecord, waarop -de vlieger Cal- lizo aanspraak maakte, voorloopig niet te erkennen. De vlieger zou dit record 29 Augustus j.1. geves tigd hebben in een Blériot-vldegtuig. De constructeurs van de machine hebben evenwel de Aero Club mede gedeeld, dat naar hun meening de aanvraag op re corderkenning ongegrond moet zijn. Callizo zal thans voor een speciale commissie gehoord worden. Men vermoedde reeds, dat de vlieger een ont#erlijke poging zou doen om het record op zijn naam te krij gen. Hij had daarvan reeds tweemaal eerder werk ge maakt, door op 10 October en vervolgens op 23 Au gustus een zoogenaamd record te vestigen. Een extra- barograaf werd daarom zonder zijn voorkennis in het toestel verborgen. Gemeld wordt, dat toen Calldzo landde, dit instrument een hoogte van slechts 4000 M. aantoonde, ofschoon het' instrument bij zijn zit plaats 13.000 M. aangaf. ERNSTIGE TRAMBOTSING TE WEENEN. In 'het Weensche district Ottakrirug zijn gisteravond twee trams op elkaar gebotst, waarbij een van beide uit de rails sprong en de andere remde. Daardoor wer den 30 personen gewond, de meesten ernstig. DOODELIJKE SPRONG. Uit Altenburg, 4 September. Nadat zijn vrouw tot tweemaal toe een geslaagden sprong met een val scherm gedaan had, is het den vlieger Triebaer den derden keer mislukt. Het valscherm ging niet open en de vlieger stortte van 500 M. hoogte naar beneden. Hij was terstond dood. TWEE VLIEGERS VERBRAND. Een vliegtuig, dat bij dichte mist opsteeg voor een oefeningstocht naar Metz, is bij La Malmaisson met de toppen der boomen in aanraking gekomen en neer gestort. Het toestel vatte vlam en de beide inzitten den, een tweede luitenant en een monteur, zijn 'beide verbrand. PER MOTORFIETS DE WERELD ROND. Twee Londensche motorwielrijders, Taverner en Hall, zijn Zaterdagochtend uit Goventry vertrokken voor een reis om de wereld van 16.850 mijl te land in 120 dagen met een motorfiets en zijspan. De tocht dient om de betrouwbaarheid van de Britsche motor fiets te bewijzen. Zij zullen om beurten sturen en achterop zitten, het zijspannetje dient alleen voor, hun 'bagage, proviand en een tent De route gaat door Frankrijk, Dultsobland, Oosten rijk, Hongarije, Zuid-Slavië, Armenië, Turkije, Perzië, Indië naar Australië, dan door de Vereenigde Staten naar New York, vanwaar zij over Liverpool naar Coventry terugkeeren. HOLLANDSCH VEE IN BRAZILI8. Hr. Ms. Gezant te Rio de Janedro vestigt de aandacht op een artikel, voorkomende in het al daar verschijnende dagblad „O Jotrnal" van 10 Ju ni 1.1., dat' tot opschrift heeft „De melkgevende rassen'" en verschillende in Brazilië ingevoerde melkrassen Vergelijkt. Op de goede qualibeitem van het' Hollandsen vee wordt door den schrijver de aandacht gevestigd, hetgeen móge blijken uit de navolg ML'dio aanhaling, waarvan die vertaling in het Nederlandsoh als volgt luidt: „Van de bovengenoemde rassen gëlooVen wij1, dat zich heb HjollandSche vee in de aigemeene sympathie Van do fokkers m«g verheugen, terwijl Van de overige rassen de een die gunstigst rnogq» lijke opine heeft de ander ze daarentegen ooi- gunstig beoordeelt., De verbreidheid van het ras onder ons, het goede onthaal, dat het ondervindt van de zijde van de veehouders, dit gevoegd) bij' de met te miskennen goede e'gen schappen, leveren de beste bewijzen, dat het Hollandsche vee het meest gesohikt is vcor de omstandigheden van dit land'. jx ■a,ü'e0nJ dat deze koeien dia mee9t melkgeven de ter wereld zijn, beter dan de andlare leenen zij ?r -®-°h toe met Voordeel door ben, die in melk handelen, geëxploiteerd te worden. Etn geetn andere kan deze koe in onze stallen overtrelfen. Zjji is de koningin der melkkoeden." SPOORWEGONGELUK IN INDIANA. Uit Princeton (Indiana), 3 Sept. Bij een botsing tusschen een personentrein en een kolentrein, zijn vier personen gedood en een twaalftal gewond. VUURWERKFABRIEK VERWOEST. Bij een ontploffing in een vuurwerkfabriek in de voorstad San Martin, werden elf personen gedood. Door den brand, die op de ontploffing volgde, werd de fabriek totaal verwoest „SIAMEESCHE TWEELING". Uit Londen, 3 September. Vandaag is alhier een „Siameesche tweeling" geboren. Beide babies leven, doch voor het leven van een hunner wordt gevreesd. Door de doktoren is met x-stralen onderzocht, of het mogelijk is de beide lichaampjes langs operatieven weg te scheiden. UIT EEN POSTZAK GESTOLEN. Eerst Zaterdag is aan het licht gekomen, dat Dins dag j.]. de inhoud van een postzak, waarin zich onge veer 7500 pond sterling aan Engelsche bankbiljetten bevonden, uit den trein tusschen Bouraemouth en Londen is geroofd. De bankbiljetten zaten in twee pakken in den zak en de diefstal moet tusschen eerst genoemde plaats en het Londensche postkantoor plaats hebben gehad. Nadat de zak geopend was, werd hij weer netjes verzegeld, waardoor de diefstal eerst werd bemerkt bij opening van den zak in het postkantoor. De politie weigert omtrent dit misdrijf nadere in lichtingen te verschaffen. ZIJN VROUW VERMOORD. Uit Roermond,, 3 Sept. Naar wij vernemen, heeft de heer M., die, zooals bekend, door de Justitie ver dacht werd zijn vrouw in zijn woning aan de Schoen- rnakersstraat te hebben vermoord en daarna 'brand te hebben gesticht, voor den rechter-commissaris een volledige bekentenis afgelegd. ONGELUK IN EEN BASALTGROEVE. Uit Cassel, 2 September. Volgens het „Kasseier Tagebl." zijn in een basaltgroeve bij Zimmersrode, tengevolge van het ontijdig ontploffen van een pa troon, een aantal arbeiders door rondvliegende stuk ken doodelijk getroffen. Elf hunner, meerendeels vaders van gezinnen, zijn reeds overleden. TYPHUS, DYSENTERIE, VERLAMMING. In de kreits Hersfeld, regeeringsdistrict Cassel, zijn volgens het „Berl. Tagebl." in verschillende platte landsgemeenten gevallen van typhus en dysenterie geconstateerd. Reeds zijn drie slachtoffers te betreu ren. De ziekten breiden zich uit. In de kreits Hersfeld zijn ook eenige kinderen aan ruggegraatsverlaimming overleden. de gelegenheid te baat, om een woord van dank te brengen aan directeur, bestuur en leden van Harmo nie en van het Schager Strijkorchest, zoowel als aan de heeren Sprengers en König voor hun bereidwillig heid om dezen avond voor hun rekening te nemen. Voorzitter sprak de hoop uit, dat 1928 ons een mooier seizoen zal brengen, de commissie zal haar uiterste best doen met een mooi afwisselend pro gramma te komen; spr. eindigde met een hartelijk „tot weerziens in 1928!" Hierna kwam het beloofde toegiftje van 'de Har monie, dat vermoedleij'k heel wat jonge voetjes stie- kum een paar oharleston-schuivertjes heeft doen ma ken. En toen gingen we allemaal voldaan „huistoe". BUURTCOMMISSIE LOET. Gisteravond vergaderde in het café „De liggende Os" bovengenoemde commissie. Als bestuursleden werden geko-zen Mevr. HouTosser-Tresles, mevr. StammesKroone en de heeren C. Houtlosser en A Keesman Besloten werd de 5 bruggen op de Loet te verlichten en het benoodigde geld daarvoor te verkrijgen door met een lijst rond te gaan. Van de op deze lijst te teekenen bedragen hangt het af wat er verder nog kan worden gedaan. DE GROOTE PARADE. De toeloop naar deze anti-oorlogsfilm, die in het Theater Royal wordt afgedraaid, is enorm. Het beigon Vrijdagavond met een goed bezette zaal, Zaterdagavond vol, Zondagmiddag geheel bezet en Zondagavond een overstelpende toeloop, waarbij een paar honderd menschen minstens moesten worden te leurgesteld, Maandagavond een 'best bezette zaal en als laatste toegift nog een voorstelling op heden avond. En het is wel teekenend voor deze film dat al die honderden menschen maar één roep laten hooren: ge weidigi III aangrijpend!I! Dat aigemeene oordeel is het beste bewijs, welk een enorm werk King Vedor, de regisseur hier heeft ge wrocht Het is een geweldige tragiek die op het doek wordt gebracht, hier en daar wat afgeleid door gezonden humoer, .die de bezoekers weer wat in hun evenwicht brengt en op adem laat komen, vooral in het tweede gedeelte, waar de oorlogsjammer, de oor logsgruwel er op zoo doeltreffende wijze voor oogen wordt gesteld. Wij zullen er niet meer van zeggen, genoeg als onze lezers reeds van onzen indruk hebben kennis kunnen nemen. Maar iets moeten wij nog relevecren en dat is de wijze waarop hier de muziek het gebeuren op het doek illustreert. Dat is in één woord schitterend. We/lki een illusie krijgen wij van het ratelende trom mel'vuur, wij hooren de kogels fluiten, het gekerm der gewonden, het gebonk der kanonnen, alles wordt ge daan om wat de oorlogsfilm ons laat zien, een hoo- ger effect, een overweldigenden indruk te geven, en dat leek zóó volkomen, dat men vergeet, dat hier de werkelijkheid niet tot ons spreekt. Dat is prachtig werk, waarvoor wij gaarne onze hulde bren gen. Wij wijzen op de in dit nummer voorkomende ad vertentie over de laatste voorstelling op «heden avond. GOED AFGEKOMEN. Zondagmorgen werdi de 9-jarige R.K. alhier, dii© op de flets reed, aangereden door een snel rijdende auto, miet het gevolg dat hijl omver geworpen en wel 10 meter ver werd meegesleurd. Diepe schaaf wonden en verdere blessuren maakten het noodza kelijk, dat het ventje naar bed moest worden ge bracht. waar hijl op last van den dokter nog in ob servatie wordt gehouden. Het gaat echter gelukkig goed met hem. HUIS VERKOCHT. Het burgerwoonhuis in de Regentenstraat, eigen dom van de familie Roggeveen en bewoond door den heer T. Koordes, is, naar we venemen, gekocht door mej. wed. P. v. d. Veer, alhier. EEN MEETING. Op het terrein van den heer Lm. Blaauboer, Noord, had Zondagmiddag een meeting plaats, die blijkens aankondiging,' uitging van samenwerkende anti-mili- tairisten uit Helder, Wieringen en Winkel. Tevoren was met een auto, voorzien van verschil lende opschriften, den strijd tegen het militairisme betreffende, een rondgang door de gemeente gemaakt waarbij tevens gecolporteerd werd met couranten. Voor de meeting zelf, waar als sprekers optraden Jo van den Eijnde, met het onderwerp: „De zaak Sacco- Vanzetti" en Jos. Giezen, die tot onderwerp had ge kozen: „Naderende Oorlog", was de belangstelling al buitengewoon gering. AANBESTEDING KROOSWERK. Uitslag der, aanbesteding van bet kroozen der slooten, behoorenide aan de polder en de banne Schagen. 1. Hooglandspolder, gegund aan J. Schoorl en L. van Tiel, te Harenkarspel, voor f 128. 2. De Neskaag, gegund aan P. Molenaar, aan de Nes alhier, voor f243. MUZIEKTUIN. Zondagavond had in den Tuin het aangekondigde sluitingsconcert plaats. Het Was mooi weer, du9 was er een flinke opkomst. En met genoegen heeft men geluisterd naar dit concert, waarvoor toch zoo weinig tijd van voorbereiding is geweest, zooals we vorige week meldden. De Schager Orchestvereeniging gaf een goed stuk muziek. Mooi vonden we vooral no. 4 van het pro gramma, het Andante Cantabile uit de le Sympho. nie van Beethoven. Wat ons bij, herhaling trof, de kleine bezetting van dit orchest laat het vooral in den Tuin nu en dan wat ijl. Komt muziekbeoefenaars in Schagen en onmiddellijke omgeving, directeur Hove nier zal van de Schager Orchestvereeniging nog veel moois kunnen maken als u zich daarbij aansluit. De heer Sprengers gaf weder een paar keurige piano-soli. Mooi was de Impromptie as-dur van Schu- bert; vol bewondering waren we opnieuw voor zijn techniek in de Rapsodie Hongroise van Liszt, welke od verzoek van meerdere tuin-leden werd gespeeld. Leo König maakte een uitstekend debuut als pianist. Na een korte aarzeling en een inspelen met een étuide van Chopin als we 't goed hoorden, speel de hij vlot zijn drie programma-nummers, waarnaar wij en blijkbaar ook het publiek, met veel genoegen luisterden. Een ietsje meer eenvoud, dan verwachten we voor de toekomst heel wat van dezen «jongen pianist Ten slotte onze Harmonie-kapel. We voelen dat het daarmee in stijgende lijn blijft gaan. Vlot wer den haar 4 nummers gespeeld, en we hoorden nu en dan zeer mooie gedeelten. Ga zoo voort Harmonie, blijf vlijtig en ernstig studeeren jonge leden, wij zien bij dezen vooruitgang uwe vereeniging nog worden tot één der beste dillettanten-corpsen. Na no. 12, Waria van Andrieu, kondigde de voor zitter van de Muziektuincommissie aan, dat de Har monie nog een nummertje toe zou geven, doch dat hij vooraf van de gelegenheid gebruik wilde maken om een kort sluitingswoord te spreken. Het weer, zei spr., heeft ons dit seizoen niet altijd aangenaam behan deld. Dit gaf wel eens aanleiding tot teleurstelling. Maar "n paar «dingen gaf de commisie aanleiding tot verheugenis. In de eerste plaats dat bij eenigszins bruikbaar weer er altijd veel belangstelling van leden en publiek was, ten tweede dat onze eigen vereenigin- gen en enkele andere medewerkers, steeds blijk geven 'dat we op hen kunnen rekenen. Van harte nam spr. Vrij sterk verminderde aanvoer van aard appelen tegen staüonnaire prijzen. Worte len worden bijna niet meer aangevoerd: slechte prijzen. De verschillende vroege koolsoorten, roode, gele en witte, loopen in prijs achteruit. Bloemkool sterk zak kende prijzen bij verhoogden aanvoer. Vrij groote aanvoeren van slaboonen, be vredigende prijzen. Tomaten zijn duur. Uien vrijwel dezelfde prijzen. Wis die atata tiek van uitvoer der tuinbouwpro- du ton welke aan Langendijk 'en omstreken wor den Verbouwd, bekijkt, zal hebben opgemerkt, dat de waard'ör per gawieatóeenheid vrij; wat hooger is dan verleden jaar. Dit wilf nog niet zeggen dat de toestand nu schitterend is; de prijzen van ver leden jaar waren zoo buitengewoon slecht, dat de verhouding met die v«an dit jaar al zeer gunstig kan lijken, zonder dat van een goeden prijs ge sproken kan worden. Dit is hier het geval. Wel is er geen reden om te hard te klagen, maaij toch moet men uit de gunstige verhouding met heb vorige jaar in dezen tijd niet de oonolussie trek ken, 'dat het de hauwiers nu bijzonder naar den vleoze gaat- Een gelukk'g verschijnsel is het in- tussohen dat het met de n'eiiwe teelt zoo voor spoed®, ja, boven verw ohtang gaat. Dat gee 't moed voor aen veranderde teel wij ze, die meerdere malen een ernst"g onderwerp van discussie heeft uitgemaakt in ve gideringen onzer tuinders. In- tussohen vreozen we, dab de kleine luiden onder de bouwers het momenteel er weer het slechtst aan toe zijn. Hun ontbrak het noodi ge kapitaal om ean3 wat anders te beproeven, de noodige kunst-' mest kon niet worden aangekocht, om' een goeden oogst te verzekeren, zoodat heb niet hoeft ta ver-1 wonderen, dat het collége van Ged'. Staten geen stezben a ndransf uitoefent, om tob verdere aflos sing van het tuindersoredieb te komen. Heb lijkt ons niet onmogelijk toe,# dat wal enkele van die posten door de Provincie zullen moeten betaald worden, en wij! gelooven, dat zij een goed werk zou doen, als daarmee niet te lang giewaohb werd). Dat kan den last van die menschen slechts verp lichten. /.TH De aardappelenaanroer begint aanmerkelijk te slinken, zoadat het met «de .vroege aardappelen- campagne nu wel gauw gedaan zal zijta. De priiu zen zijn tot .op net oogenblik goed gebleven. Schotsohe muizien werden deze week ook weer ver kocht voor f 6 'a f 7, schoolmeesters brachten zelfs f 9,30 «op. Duken een minder soort aardap pel, werd yoor f 9 verkocht. Drielingen gingeini voor goede prijlzen van «da hland). gemiddeld r 7.50. In totaal wei-den nog gea» spoorwagons geveild. Van weinig beteekenis is de aanvoer van. wor telen, De boswortelen, «die er kwamen, golden £2,60 de losse wortelen van f 12.60. M«et die bloemkool wou het deze Week niet vlot ten. Het warme weer Was «oorzaak, dat ze flink bloemde en de aanvoer dus betrekkelijk groot kon zijn. De prijzen leden ander beide factoren. Door de warmte was er grootte vrees, dab ze niet in goeden toestand ter bestemde plaats zou komen, welke vrees niet ongegrond is, doch op ervaring berust. Door den grooteren aanvtoer werd daarbij* den prijs ook nog gedrukt, vooral in 't laatst der week. Maandag zette die bloemkool in met een ino- teering f 11.7$«17,80, welke Dinsdag Van 14.7Q —21.50 monteerde, doch Vrijdag besteedde men f 4.70—11, en Zaterdag f 5—9.20. Als men bedenkt, dat de vorige week nog f 40 Werd' betaald, was deze achteruitgang wel zöer sterk. Tweede soort bracht de heele week nauwelijks f 2 op. De heele aanvoer baliep rond 143000 süuksi. Van roode kool werden ruim 28 spoorwagons geveild. Was den prijè in den aanvang nog on geveer dezelfde als die der vorige week, gemid deld f 4, al spoedig kwam daarin een ongun stige kentering. Woensdag maakte men gemid deld ruim f 3; Donderdag en Vrijidag ongeveer hetzelfde. Zaterdag was de noteering f 2.203.70. De hoogste prijs1 werd weer betaald voor het klei ne goea. Omtrent de gele kool valt «ongeveer hetzelfde op te merken, alleen mét dit verschil, dat al da delijk een jarijszaldring viel waar ta nemen. Zoo was den prnis Zaterdag der vorige wteak nog f 5 7.30; de nieuwe week zette in met f 4.405.50. Zoo blijft het bijna de heele week, zoodat hier een aanmerkelnken achteruitgang viel te betreu ren. Ongeveer 12 spoorwagons wei-den aangevoerd. Ook witte kool deelde, al was het in geringe mate, in dezen achteruitgang. Gemiddeld werd in 't begin der week nog f 2 of iets meer be taald; op 't laatst kon ze dien prijs niet meert ha len. In totaal bedroeg de aanviaer ruim 1 4spooav wagons. De uienprijzen bleven vrij' stationmair. Van ruim f 4 tot .ruim f 5, enkele partijen haalden zelfs f 0. Drielingen werden verkocht voor f 3.044.80, nep van f 4.709.40. De laatste 2 diagen was de doorsnee-prij'3 f 5-50- Zilver-nep bracht ongeveer f 14. op, drielingen f 4.50. De ainvoer vian slaboonen waö vrij belangrijk: 10100 Kg. De prijzen varieerden Van f 7.6017.20; in het laatst der week Waren de prijzen aan den zakkenden kant Lest beet. De tomaten sloegen bet record De A-kwaliteit begon met een prijs van gémidL deld f 25. die daarna steeg tob f 29.20 en ein-^ digde met f 30.70. Met B-ioort was het raspeo_ tievalijk f 22—23.30 en f 29.30. C staag Woensdag tot^ f 25. CC-kwaliteat maakte f5. Dat zijn prijzen, waarmee men meer dan tevreden is. ALKMAAR, 8 Sept. Op de heden gehoudlen veemarkt waren aange voerd: 1 paard 150400, 59 melkkoeien f 250 f 400, 39 nuchtere kalveren (slacht) f 822, 211 Vette schapen f .3036, lammeren f 2029, 14 schrammen 2584, 144 biggen (10 weken) f 12 20, 6 bokken en geiten f 13. ALKMAAR, 3 Sept. Op de heden gehouden botermarkt waren de prijzen- als volgt: boter le soort f 0.95—1.05, 2e soort 8090 cent per Kg., eieren (groothandel) i 78, (kleinhandel) f 78, eandiederetn f 6. WARME NHUIZEN, 5 Sept. Sohctscbe muizen f 8,10, per 100 Kg., bloemkool le soort f 59,50, 2& soort f 1,101,20 per 100 stuks, slaboonen f 10,1011,70, nep 6,607, uien f 5.10, drielingen f 4.404.50 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 800 Kg. aardappelen, 20 Kg. slaboonen, 1250 Kg. nep, 1700 Kg. uien, 380 st. bloemkool. WARMENHUIZEN, 3 Sept. Schotsche muizen f 7,908,20, drielingen f 6.50 6.80, egenheimers f 6,60—8, bi- aardappelen f 7.90 per 100 Kg., bloemkool le soort f 4.907.40 2e soort 4000 cent per 10) stuks, slaboonen £870 12.60. gele nep f 7,207,S0, uien f 4,905,10. drielingen f 4.10—4,60, zilvernep f 18,90 per 1C0 Kg. Totaal aanvoer: 2850 Kg. aardappelen, 15 Kg. zilvernep, 910 Kg. slaboonen, 5850 Kg. gele nep. 5100 Kg. gele uien, 380 stuks bloemkool. ALKMAAR, 3 Sept. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvier: 9200J kipeieren, 5658 Kg. f 7.30—7,70, 58—60 Kg. f 7,50—7,70, 60—62 Kg. f 7.70—8.10, 62—64 Kg, f 8—8.70, 11000 eendëiaren 'f 6.?0u N OORDS CHA RW OUDE8 Sept. Schotsohe muizen f 78.60, doken f 8,203,60, eigenheimers f 6,607,30, bl. eigenheimers f 6.70 7.10, bl. aardappelen f 4.90—5.60, drielingen f 6.506,90, spercaeboonen f 6,8015.10, ramme nas f 3.50, uien f 3.805.10, drielingen f 44,10, gele nep f 5,60—8,20, peen 1.501.60, kroten t 2.60, roode kool f 3,204,10, witte kool 1,60 2.30, gele kool 5,106,10 per 100 Kg., bos wortelen f 3.10, peer 100 bos, bloemkool r 6,10— f 11,80, 2e soort r 1,70—5 per 100 stuks, Totaal aanvoer3020Q Kg. aardappelen, 7400 Kg. spanne-1 boonen, 100 Kg. rammenas, 22400 Kg. uien, 15010 Kg. peen, 700 Kg. kroten, 14000 Kg. roode kool, 14500 Kg. witte kool, 2500 Kg. gele kool, 800 bos wortelen, 16400 stuks bloemkool. NOORDSCHARWO'UDE, 5 Sept. Siohctsohe muizen f 7,40-7,6Q, duken f 3,303,60 eigenheimers f 6,50, spercieboonen f 9.1014,80, uien f 5,105,30, drielingen f 4,204,70, gele nep 6,407,70, peen f 1,501,60, roode kool f 3,50 4,40, gele kood f 4,70 per 100 Kg., boswortellen f 4,20 per 100 bos, bloemkool f 6,7012,70, 2e ■'soort f 1,803,80 per 100 stuks. Totaal aanvoer: 11000 Kg. aardappelen, 1900 Kg. spercieboonen, 10200 Kg. uien, 2400 Kg. peen, 3500 Kg. roode kool, 500 Kg. 'geile kool, 530 bos Wortelen, 9300 et. bloemkool. ALKMAAR, 5 Sept. Op de heden gehouden weekmarkt waren' aan geveerd: 29 vette kaaien f 2.704.10, 10 vette kal veren f 70150, per ned pond f 1.15—1.40, 25 nuchtere kalveren (slacht) pier eb. f 8—25, 690 vette varkens zware, per ned. pond' 6568 cent, zouters 67 cent. AMSTERDAM, 5 Sept. Tarwe oude f 14.50—15.50, nieuwe f 11.5014, rogge f 10,503)1,50, cbevaRer f 1213, haver 10,5011,50, groene «erwten f 2024, vale erw ten 2530, alles per 100 Kg., karwei per 50 Kg. f 17.50. AMSTERDAM, 5 Sept. Aangeveerd 411 vette koeien, le soort f 1.06— f 1.16, 2e soort f 0.90<1.04, 3e stoort 70—88 cent per Kg., 1600 melk- «en kalfkoeien f 280375, 75 vette kalveren, le soort 8086 cent, 2e soort 70 80 cent," per Kg., 54 nuchtere kalveren f 13 f 20, 109 schapen 2736, 507 varkensi, Holl., Overz. en Gel«d., le kW. 8081 cent, per Kg., een enkel varken boven noteering,. Holl. 2ë kw. /980 oent, vette varkens 7679 cent per Kg., 12 paarn den t 125—225 WINKEL, 5 Sept. Appelen f 413, peren! f 216, pruimen t 14 27, aardbeziën f 2425, tomaten f 610, au gurken 1017, slaboonen f 37, önijboonen f 5 11„ aardappelen f 2—3 per 100 pond, bloemkool t 5—16, andijvie f 23, komkommers f 37, rar barber f 12 per 100 stuks. ALKMAAR, 5 Sept. Appelen 6—46, peren f 438, augurken 12 70, per 100 Kg., bloemkool I flD-,80, II f 36 per 100 stuks, roode kool f 3,505,60, gele kool 32.40 per 100 Kg., wortelen f 3,50—-/,7G per 109 bos, uien f 3,20—4,60 per 100 Kg., spi nazie 1220 oent per bakje, kropsla f 1,20—3,50, komkommers 2,50—10.20, andijvie 0,301.70 per 109 stuks, snijboonen f 6—24, enkele spercie boonen, dubbele spercaeboonen f 5—16.40 per. 100 Kg, Heden overleed zacht en kalm, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader iu den ouderdom van ruim 76 jaar. Uit aller naam, Wed. C. v. HAM—Keuris, Schagen, 6 Sept. 1927. houdt zitting in café „De Beurs" te Schagen eiken 2en en 4en Donderdag der maand, van 9.30-11.30 uur. Biedt zich aan bij man alleen. Brieven met postzegel voor ant woord onder letter Z, Advertentiebu reau Firma Gebr. GROOT te Nieuwe Niedorp. (WETTIO GUCPOrtECOO) HAARWASCHMIDDEL HEUKL003 TEERZEEPPREPARAAT VERKRIJGBAAR itiFLESSCHEN VAM VERSCHILLENDE GROOTTE. ATDOCXO MIOCCL TIOCN ROOS. TARSAVON C0MB\NY HAARLEM Gevraagd: bij B. KEPPEL, Veerweg, Anna Paulowna Over te nemen: 2 nieuwe met lamp en bagagedrager, luxe Bur gers, Velpspotprijs, heeren f 60.—, dames f 62.50, met nog volle garantie, vrij zicht. Br. no. 764, uitgevers dezer Courant. Direct gevraagdeen Adres: D. HAVERKORN, Wierin- gerwaard. volbloed, met hooge productiecijfers, bij P. Visser Azn., Slikkerdijk, Wierlngerwaard.

Schager Courant | 1927 | | pagina 3