RADIO- Burgerlijke Stand. Binnenlandsch Nieuws. FESTIVAL TE NIEUWE NIEDORP. Voetbal. programma voor heden en morgen. het gebeurde, dat op het station Empalme een andere machinist den dienst van hem over moest nemen. BEROOFD EN UIT DEN TREIN GEWORPEN. Naar 1'Oeuvre meldt, is een 31-jarig-boekhouder uit Kaïro, die via Italië naar FranJcrijk terug keerde, in den> sneltrein tussohjen Modana en St. Jean de Maurienne door vier kerels aangevallen ctie hem berooiden en vervolgens uit den trein wierpen. Reizigers in een toerauto zagen den -otrv gelukkige op den spoorweg liggen en hebben hem in ern tig gewonden1 toestand naar het ziekenhuis te St. Jean gebracht. Daar heeft de man ©en be schrijving gegeven van zijn aanranders. EEN GRUWELIJK TOONEEL BIJ CASSEL. Omtrent de ontzettende ontploffing in de basalt groeve 'bij Cassel, kan nog het volgende worden mee gedeeld: Ongeveer een half uur van Zimmerode, in de na bijheid van het dorpje Michelsberg, bevindt zich een basaltkegel, aan welks helling zich de groote basalt- groeve der firma Sieke en Co. te Cassel bevindt. In deze groeve heeft de ramp plaats gegrepen. Vrijdagmiddag was 'een vijftien meter diepe T-vor- mige boorschacht zoover gereed gekomen en voorzien van een explosieve lading van 3700 K.G., dat men ver wachtte de lading na het afsluiten der betonneering Zaterdagavond tot ontploffing te kunnen brengen. Het 'betonneeren van de boorschacht is noodzakelijk, om de kracht te kunnen verwekken, benoodigd voor het in beweging brengen van circa 30.000 M3. basaltsteen. Juist op het oogenblik, dat zich acht arbeiders voor ■de uitvoering dezer betonneeringswerkzaamheden in de schacht bevonden en drie andere arbeiders aan de opening werkten, hoorde men plotseling een eigenaar dig dof geruisch. Dit werd veroorzaakt doordat plot seling een der beide dynami'etladingen ontplofte. Het betonnen dek werd dientengevolge doorbroken en de acht arbeiders door den geweldigen luchtdruk door de booropening naar buiten geslingerd. Van deze acht menschen heeft men nauwelijks één enkel herken baar lichaamsdeel teruggevonden. De ongelukkigen werden letterlijk in stukken gereten. Stukken ledema ten en huid werden tot op tweehonderd meter van de plaats des onheils op hoornen en struikgewas terugge vonden, zoodat men nog urenlang bezig was de lichaamsdeelen «der omgekomenen bij elkaar te zoe ken. De drie arbeiders, die aan de booropening aan het werk waren, werden door den luchtdruk tegen den rotswand geslingerd, door neerstortende steen massa's gedood en eveneens onherkenbaar verminkt. De geweldige slag der ontploffing werd in den ge heel en omtrek gehoord. In de dorpen, waar bijna overal bloedverwanten der omgekomenen wonen, ont stond groote opwinding. Over de oorzaak der ramp tast men nog in net duister. 'li MiJjÉ IN KRANKZINNIGHEID. Uit Gjentofte wordt gemeld, dat een 20-jaTig per soon in een aanval van krankzinnigheid de vrouw van zijn vriend heeft vermoord en vervolgens een 5-jarig kind' en een huurman, die ter hulp snelde, levensgevaarlijk heeft verwond. Eerst na een hevige worsteling gelukte het den krankzinnige te overweldigen. TRAMBOTSING IN WEENEN. In de wijk Ottokring zijn gisteravond. 2 trams op elkaar gereden. De eene sprong uit de rails en ramde de andere aan terzij. Er zijn 62 gewonden, van wie 9 ernstig. DE VERMINDERING VAN DE BEZETTING VAN HET RIJNLAND. Uit Genève, 5 September. Vanmiddag heeft Briand, uit naam van de Belgische, de Engelsche, de Fransche, de Italiaansche en de Japansche regeering aan Stresemann een officieele mededeeling toege zonden over de onlangs besloten vermindering van de bezettingstroepen in het Rijnland Briand beves tigt daarin de vermindering met 10.000 irnan en zegt, dat deze zoo spoedig mogelijk haar beslag zal krijgen. Over de bijzonderheden, met name de ver lichting, die deze vermindering met zich mee zal brengen voor de bevolking van de bezette gebieden, zijn nog nadere mededeelingen in het vooruitzicht gesteld. OVER HET KANAAL VAN BRISTOL. Gisteren is voor het eerst iemand er in geslaagd het Kanaal van Bristol over te zwemmlen. De 20-jarige mejuffrouw Kathleen Thomas heeft den afstand van 36 K.M. tusschen Penarth en We9ton super Mare in 7Yt uur afgelegd. Wegens de sterke zij stroomingen acht men dit feit op een lijn te stellen met het zwem men over het Engelsche Kanaal Verscheidene be kende zwemmers hebben het reeds tevergeefs be proefd. GEMEENTE HEERHUGOWAARD. GeborenAdriaan Cbrnelis, 2300001 viam Simon Dek kers en van Wijntje dia Roer; Simou, zoon van Pietier Korsten en van Alida Polamd'; Aimie> doek- ter van Alewijh Otfc en van Alida Kramer; Joe hannes Sim mi, zoon van Dirk Dudink en van Hen- drika van SehagenJohannias, zsoon van Jan Groenveld en van Maria Bakkom; Thoodorug, zoon van Cornelis Rood en van Eneglina Roodt; Jaoo- bus, Cornelis, zoon van Johamjnes Petrus Koemis en van Jansie Beers; Johannes Jaoobus en Theor dorus Qornelis, zoons van Petrus Does an van Elisabeth Stefc; Guurtruida, Maria, dochter van Aiie Sjjs en van Aafje Koppas; Johannias Nioo- laaa, zoon van Cornelis Komen en van Aagtfel Dcodeman; Geertrida Cathanna, dochter van Ja oobus de Nrjs en van Alida Pronk; Ariaantje Ca- tharina, dochter van Johannes Huberbus yan Straa- ten en van Catharina Maria Tesselaar; Anthonius Franciscsus, zoon van Andriee Herlijn en van Trijntje Volkers. Overleden: Antonius Berkhout, oud' 1 jaar, zoon van Antonius Berkhout en van Cornelia Tromp. Ondertrouwd: Johannes Wesber, weduwnaar van Marijtje Kuij'pers, en Deuwierttjle Frederiks, bei den alhier; Dirk Brugman, weduwnaar van' Mar- faretha Johanna Beijheveld! te Winkel, en Keeltje 'rins alhier; Johannes Bijvoet te Obdam en Trui tje Veldman ïalhier. Getrouwd: Johannes Wester, weduwnaar van Ma- rijtje Kuipers, en DLeruwertb'fe Fredariks, beiden alhier. GEMEENTE ST. MAARTEN. Geboren: Gecne. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. Overleden: Rens Schennerhorn, oud 14 jaren, zoon van Dirk Schermerhom en van Maria Waiboer. GEMEENTE SCHAGEN Overleden: Pieterr Lute, oud 78 jaren, weduw naar van Maria Kaas. Rens Kaan, oud 76 jaren, weduwnaar van Neeltje Waiboier. POLITIE. Gevonden: een1 manchetknoop POGING TOT DOODSLAG. Gistermiddag kwart voor 1 kwam de 37-jarige schoenmaker H. v. B. uit de Van Alkemadestraat te Rotterdam thuis. Hijl ontdekte toen. dat een 22- ïarig familielid, zekere P. C. v. d. W. zijn vrouw de SO-Jarige A. C. v. S. bet hof maakte, v. B. greep een schoenmakersmes en viel daarmede v. d. W aan. Hij bracht hem een aantal steken toe in de borst, den rechterarm en in de zijde, v. d. W. zakte bewusteloos ineen. Daarna wilde v. B. zijn vrouw i aanvallen. Zij vluchtte het huis uit en de straat op. Daar wist v. 'B. haar evenwel spoedig in te halen en op den hoek van de Meermansstraat en •de Warme ezjeniersfetraait, du® bij het Van Alkle^ madeplein heeft hiji zijn vrouw in de borst, den hals en in den linkerarm gestoken. Terwijl hij nog aan het steken was. wist een voorbijganger den arm van v. B. te grijpen. Op den hoek van heide straten is1 een café. De caféhouder, die op het la- waal was komen toeloop en, wist toen hei mes uit de hand van v. B. te rukken. De vrouw is het café binnen gevlucht Burgers hebben daarna den dader naar het po litiebureau aan de Meermanstraat overgebacht waar hij is opgesloten. V. d. W. en de vrouw zijn naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. De vrouw kon. na behandeld te zijn naar huis terugkeeren, V. d. W., die inmiddels weer bij kennis was gekomen is ter verpleging opgenomen. DE WEREIJ1BEROEMDE KAASMARKT. Als een bewijs voor de scherpzinnigheid van de post ook in het buitenland, en voor de groote be kendheid van de Alkmaarsche kaasmarkt wordt gemeld, dat ten bureele van den directeur voor het marktwezen te Alkmaar dezer dagen een prent kaart i® ontvangen uit Rome, die als adres alleen de volgende woorden droeg: Aan de werelberoemde kaasmarkt. Een plaatsnaam ontbrak. De kaart was rechtstreeks naar Alkmaar gezonden. Afzender was de „.vader"1 (chef) van het kaaadragersgilde alldaar, die een uitstapje naar Rome maakte. RADIO VAN NEDERLAND—AUSTRALI&. Op telegrafisch verzoek uit Melbourne heeft rnien te Eindhoven op 2 dezer des avonds met den Phi lips kortegolfzender het station 3 LOs te Melbourne, aangeroepen, dat op een golflengte van 29.8 M. zou antwoorden. Deze eerste poging tot een kruisge- sprek over een afstand van ongeveer den halven aardomtrek slaagde echter niet. daar het station te Melbourne hier slechts uiterst zwak werd ont vangen. zooat de mededeelingen niet konden worden gevolgd. Blijkens liater ontvangen telegra fisch bericht uit Melbourne werden de woorden met den Philipszender overgebracht aldaar uitste kend verstaan. LUCHTBALLON GEDAALD. Zondagmiddag om half zes is in de Groote Lindt te Zwijndrecht een met vijf Duitschers bemande luchtballon geland. De ballon, welke behoorde aan den Deutschen Lufltfahrtverein was des morgens omi 11 uur uit Essen opgestegen. IN KOKEND ETEN GEVALLEN. Tet Deventer is gisteren een 2-jarig kindi van de familie 5., wonende in de Molenstraat aldaar in een pan met kokend eten gevallen, tengevolge waarvan het ernstige brandwonden bekwam' en naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. De toestand van de kleine is levensgevaarlijk. DE RAMP VAN DE JAPANSCHE MARINE. De Japansche gezant, de heer Koki Hirota. heeft gisterochtend aan de waarnemend-chef van den Marinestaf kapitein-luitenant ter zee A. Vos den dank overgebracht, mede namens de Japansche Marine, voor ide deelneming door de Nederland- sche Marine betuigd, bij de ramp die de Japansche Marine kortelings heeft getroffen. DE 50000 TB ENSCHEDó. Trii deze stad. die langzamerhand 50.000 inwoners zal tellen, heeft de eigenaar van een beddenmaga- zijn, in navolging van wat er in Groningen heeft plaats gevonden, een fraaie gestoffeerde wieg be schikbaar gesteld voor den 50.000sten wereldburger Dit voorbeeld is gevolgd door een bakker, die een krenten wegge van 50 pond zal aanbieden bij de geboorte van de(n> vijftigduizendste. CALLANTSOOG. Vrijdag 2 September werd de jaarvergadering ge houden van het Centraal Genootschap voor Kin- dertierstellings- en Vacantiek'olonies, afd. Callants- oog. in het lokaal van de heer Jac. van Scheijen te Groote Keeten. De opkomst was zeer gering, Voorzitter, de heer Jac. van Scheijen, heet de aanwezigen hartelijk welkom, tevens zijn afkeuring er over uit sprekende, dat de vergadering zoo slecht bezocht is, en verzoekt de secretaresse. Mevr. Smit- du Pied, de notulen van de vorige vergadering te willen lezen. Deze worden onveranderd goedge keurd. Mevr. Smit deelt mede, dat de afdeeling thans 100 leden telt. Er zijn in het afgeloopen jaar 2 kinderen uitgezonden, waarvan het resultaat heel 'goed is geweest. Over het uitzenden van kinderen werd nogal van gedachten gewisseld. Voorzitter deefljb mede. dat in het najaar een lezing zal worden gehouden door den heer Bos uit Egtmond, om te trachten meer leden in Koegrae— Calïantsoogi te werven. Mr. Breebaart geeft het bestuur den raad om in overleg, te treden met het bestuur van de afdeeling 't Zand. om de leden, die uit de gemeente Callants- oog daar zijn ingeschreven, te laten overgaan naar onze afdeelingi. i<# Wordt voorgesteld om subsidie aan te vragen bij het gemeentebestuur, met het oog op de financiën wordt dit wefi noodi» geoordeeld. Door de penningmeesterease. Mevr. Breebaart Van der Horst, wordt rekening en verantwoording gedaan. De ontvangsten bedroegen f 10650, de uit gaven f 88. batig saldo f 18.50. Boeken en bescheiden worden nagezien door do heeren W. Zeeman en R. Hollander en werden in de beste orde bevonden. Bestuursverkiezing. Periodiek aftr. Mevr. Bree baart—v. d. Horst en den heer Jac. van Scheijen. Beiden worden met meerderheid van stemmen her kozen en nemen hun benoeming weder aan. Rondvraag. 'De heer Smit vraagt wanneer het bestuur denkt die vergadering met den heer Bos te houden. Voorzitter zegt van zoo spoedig moge lijk. als het den heer IRos gelegen komt. Er wordt ook nog gesproken over de uitbreiding van het be stuur. met 2 leden. En wordt besloten omi dit tot een volgende vergadering aan te houden. Hierna -sluiting. Zondag was de dag van ons Festival en dat is ge vierd onder de beste omstandigheden wat het weer betreft, wat men zich kon denken en wenschen, im mers het was volop zomer. Zondagmorgen werden de voorzitters, directeuren van de op het festival optredende muziekverenigin gen door Burgemeester Visser ontvangen en daarbij waren leden van ons gemeentebestuur en van ver schillende instellingen hier aanwezig. Burgemeester zeide in zijn welkomstvoord het vol gende: Het is me een aangename taak hier welkom te mogen heeten directeuren en voorzitters der deelne mende gezelschappen, weesmeesters, architect Van Reijendam uit Alkmaar, commissie muziektent, be stuur van „IJs- en Volksvermaak" en directeuren en voorzitters van zangvereeniging, fanfarecorps en strijkorchest alhier, 't Zal U wel niet hebben ver wonderd, dat ik het eerst het welkom gericht heb tot de heeren directeuren en voorzitters der aan ons festival deelnemende fanfare- en harmoniegezel schappen, daar zij on?e gasten zijn. Zij komen uit ge heel noordelijk Noord-Holland om met ons te vieren de opening der muziektent. Ons gemeentebestuur waardeert dit ten zeerste en nam gaarne deze gele genheid te baat om daaraan uitdrukking te kunnen geven. De daarstelling van een muziektent in on§ dorpje, is naar onze meening een gebeurtenis, die wel degelijk waard is dat er een officieel cachet aan wordt gegeven. Deze mooie muziektent op een der schitterendste plekjes van ons dorp verhoogt niet alleen het aanzien van onze plaats uit schoonheids gevoel, doch schept tevens de gelegenheid om de innerlijke schoonheid te verhoogen. Muziek werkt immers veredelend op den mensch. Verschillende sprookjes en legenden zijn daar om dit te bewijzen. Hoewel op dit terrein voor mij voetangels en klem men liggen, meen ik toch met gerustheid te kunnen onderschrijven, dat de beoefening der muziek een weldaad voor velen is. Wanneer ik slechts naga de namen der deelnemende corpsen, dan wordt toch reeds duidelijk, dat de deugden „volharding", „een dracht" en „kunstzin' aangekweekt worden, dat daardoor ontstaat „harmonie" en dat dan daaruit kan voortvloeien het „crescendo" en „excelsior". Het is ons aangenaam dat een 12-tal corpsen gehoor gegeven hebben aan de lokstem van „IJs- en Volks vermaak" en daardoor hebben gelogenstraft de pes simistische meening, dat een festival uit den booze was De meening heerschte, dat de wereld thans uit sluitend in het teeken van wedstrijden staat. Wij verwachten, dat ge straks zult toonen, dat gij ook zonder jury U kunt geven, dat ge muziek beoefent om de muziek zelve. Wij wenschen, dat het festival van hedenmiddag een propagandistische waarde mag hebben, die een nog grootere ontwikkeling van het muziekamateurisme in de hand moge werken. Ter wille onzer gasten heb ik reeds over de opening der tent gesproken, terwijl ik had moeten beginnen met de daarstelling. Het is aan U, Niedorpers, bekend, dat uit den mooien droom van het fanfarecorps, via de medewerking van Gemengd Koor en Strijkorkest, er een fancy-fair geweest ls, die door de groote pres tatie der Niedorper burgerij schitterend is geslaagd, ook in financieel opzicht. Het saldo echter was niet voldoende om een tent te bouwen in overeenstem ming met Nieuwe Niedorp's verlangen, 't Was we derom onze Weezenadministratie, die de reddende band uitstak en op zich nam om tegen storting van bet fancy-fair-saldo te zorgen voor den bouw van een geschikte tent. Het is mij een zeer aangename taak om aan heeren weesmeesters namens het ge meentebestuur en dus namens de gansche burgerij, voor die daad dank te zeggen. U heeft daarmede het belang van ons dorp ten zeerste gediend, terwijl juist uw wijze van ingrijpen ons behoedt tegen het teloor gaan van eigen persoonlijk initiatief. Door de toezeg ging van de weezenadministratie kon de commissie voor de muziektent, bestaande uit afgevaardigden der Weezenadministratie, Gemengd Koor, Strijk orkest en Fanfarecorps, met haar werk beginnen. Vele besprekingen hebben plaats gehad, lang is er overwogen over de plaats, deskundigen zijn gevraagd om hun oordeel te geven of het een nis of een tent •moest zijn. Aan den heer Van Reijendam werd opge dragen om teekening en bestek te maken. Gaarne 'brengen wij dank zoowel aan de commissie voor het vele werk dat zij verricht heeft, als aan den heer Van Reijendam voor hetgeen hij heeft gepresteerd. Zijn bekwaamheid in het ontwerpen is ook hier weer gebleken. Hij heeft een nis daargesteld, die gezien mag worden. Met bewonderenswaardige juistheid heeft hij een gebouw ontworpen, dat in die omge ving op zijn plaats is. Over enkele jaren zullen nis en achtergrond één zijn. Onze hulde daarvoor. Ook aan de Gebr. De Heer, de bouwers der tent, richt ik een woord van <ümk voor de vlotte, flinke, kranige manier, waarop ze het werk hebben afgeleverd. Het was onze vereeniging „IJs- en Volksvermaak", die de opening der muziektent feestelijk wilde gedenken. De burgerij steunde dit idee krachtig en door vrij willige bijdragen kwam ongeveer het voor onkosten benoodigde bedrag bijeen. Gaarne breng ik ook aan dit bestuur onzen hartelijken dank voor hetgeen het heeft gepresteerd. Mijne heeren, de muziektent is gereed, vanmiddag zal zij officieel in gebruik geno men worden. Door een repetitie van ons fanfarecorps is gebleken, dat het klankgehalte uitstekend is. Het is de wensch der Ned. Herv. Weezenadministratie, dat de drie muziekgezelschappen van ons dorp dik wijls over de tent zullen beschikken om daarin hunne repetitiën te hóuden en ons zoo nu en dan te ver gasten op een uitvoering. Voorts zal genoemde ad ministratie het zich tot een eer rekenen, wanneer zij de muziektent zoo nu en dan disponibel kan stellen voor van buiten komende muziekgezelschappen, zoo als b.v. vandaag geschiedt. Stellig wordt dan bereikt, hetgeen de weesmeesters zich gedacht hadden toen zij zich bereid verklaarden om de muziektent te la ten bouwen. Mijne heeren, het gemeentebestuur van Nieuwe Niedorp heeft u uitgenoodigd hier bijeen te komen om gezamenlijk een dronk te wijden op het welslagen van ons feest Wij hopen van ganscher •harte, dat dit feest opnieuw moge bevestigen, dat Nieuwe Niedorp de kunst verstaat om op waardige wijze feest te vieren. Dat het zoo moge zijn! Het woord werd vervolgens nog gevoerd door den heer H. Wilbrink, den heer Joh. W. Govers van Scha- gen en den heer Van Reijendam, die allen woorden van hulde en erkentelijkheid wijdden aan dezen festivaldag. In welgekozen woorden dankte onzen Burgemeester voor het gesprokene. Nadat de fotograaf een kiek had genomen, ging het naar de Kerkstraat. Hier werd een gezamenlijken marsch geblazen. Op het festival traden een elf vereenigingen op en werd er in 'doorsnee heel goede muziek gegeven, 's Middags was het bezoek druk en was bet ook in de andere lokaliteiten levendig en gezellig. Het verlote instrument kreeg Julianadorp, terwijl aan elk der deelnemende vereenigingen een herinne- ringsmcdaille werd uitgereikt Het was een mooie en goedgeslaagde feestdag. BREEZAND. Zondag speelde Breezand I tegen D.O.S.K.O. I om een verguld zilveren medaille, uitgeloofd door den heer C. v. d. Linden, voorzitter van „Breezand". B. miste Koster, terwijl D. tot rust met 10 man speelde. D.O.S.K.O. had eerst het windvoordeel en was het eerst in den aanval Tot rust ging de strijd vrij gelijk. D. doelpuntte het eerst, terwijl B. in de laatste mi nuut vóór rust gelijk maakte. Na rust was B. gerui- men tijd in de meerderheid en voerde den stand op tot 4-4. Toen vond B. het blijkbaar welletjes en de fut ging er uit. Hiervan wist D. te profiteeren en bracht den stand op 4—Er was toen nog 5 minuten te spelen, waarin beide partijen zich terdege inspan den. Er kwam echter geen verandering meer, waar door het Breezand voor het eerst gelukt is D.O.S. K.O. een nederlaag toe te brengen. Scheidsrechter Vos leidde uitstekend. Breezand II speelde te Oudesluis tegen D.O.S.K.O. II, met als uitslag 2—2. WIEREN GEN. Zondag speelde Succes 11 tegen Kleinesluis II voor de Nederlaagwedstrijden. Kleinesluis II kwam met een aardig elftal in het veld. doch wisten niet veel uit te richten tegen de veel zwaardere Suc- cessers Voor rust speelde K. voor den wind en speelde een goede partij! en hadden ook wel een puntje verdiend. Bijl S. wilde het echter niet erg vlotten. Met rust was de stand no~ blanco. Na de thee kreeg S. het windvoordeel en wisten drie maal' te doelpunten en kwam het einde met een 3O-overwinning; voor S. Kleinesluis had wel een tegenpuntje, verdiend, doch) voor het doel was het steeds mis. Oma 3 uur komien Succes I en Wieringerwaard I in het veld voor de Nederlaagwodstrijden. W. raadt het best en verkiest het windvoordeel. Beide partijen pakken direct flink aan. Direct zitten de S.'ers1 voor he W.-doel, doch Schenk c.s. zuiveren met verre trappen het terrein. W. zit inmiddels ook niet stil en de S.-verdediging heeft ook handen vol werk om erger te voorkomen, wat hen voor- loopig goed afgaat. S. krijgt enkele corners te ne men, welke niets opleveren. De W-midvoor lost enkele vinnige schoten. De S.-keeper is op zijn post. Dan geeft de W._midvoor weer een schot, de S.-keeper beoordeelt den bal verkeerd en rolt in het verlaten doel. W. leidt met 1—0. S. niet ontmoedigd, pakt flink aan, doch de W— verdediging keert alles., hoewel S. geen geluk had. De rust gaat in met 1—0 voor W. Na de pauze heeft S. bet windvoordeel en zetten er alles op, om gelijk te maken. W. heeft dan ook druk werk. Het gelukt den S.-rechtsbuiten den bal in het doel1 te schieten. Doch tot ieders verwonde ring kent scheidsrechter bet punt niet toe wegens buitenspel. S., eenigszinis geprikkeld, zet er alles op en gelukt het Jan Lont met een mooi schot gelijk te maken. 11. De S.'ers zijn niet meer te houden en bij een strubbeling voor het W._doel verdwijnt de bal opnieuw in het doel, 2—1. Dit punt was echter niet vrijl van buitenspel. W. wijzigt haar op stelling, doch de Successers werken bard en geven W. geen kans. W. krijgt nog een corner te nemen, welke mooi voor het doel wordt geplaatst, de S- back kopt den bal weer het veld in. Spoedig komt het einde en is Succes I nog steeds ongeslagen. Beide wedstrijden werden geleid door scheids rechter Steinman van Helder, op vrij goede wijze. Dinsdag 6 September. 12.— HILVERSUM (1060) Politieberichten. 12.20 DAVENTRY (16Ö0) Henri Sensicle Kwintet. 12.35 HILVERSUM (1060) Lunchmuziek door het trio van het Restaurant Trianon te Amsterdam. 12.50 PARIJS (R. 1750) Concert door bet orkest Al- bert Locatelli. 1.30 LANGENBERG (469) Kamermuziek. 320 ZURIGK (4)11) Namiddagconcert door 't buis orkest 3.20 DAVENTRY (1600) Het Daventry Kwartet 420 William Hodgson's Marble Arob Pa- vilion Orkest 420 BERN (411) Orkest van de Kurzaal te Bern. 435 STUTTGART (380) Namiddagconcert door bet Omroeporkest. 4.50 FRANKFURT (429) Moderne dansmuziek. 5.05 PARIJS (R. 1750) Concert 5.20 BRUSSEL (509) Concert door bet stationstrio. 5,50 LANGENBERG (469) Namiddagconcert door de kapel van de Schutzpolizei. 6.HILVERSUM (1060) Vooravon'dconcert door bet Anro-orkest o.Lv. Nico Treep. 6,20 DAVENTRY (1600) Lon'don Radio Danceband. 7.45 HILVERSUM (1060) Politieberichten. 8.20 BRIUSSiEOL (509) Uitzending van 't orkest te ge ven door de Société Royale de Zoologie te Ant werpen. 8.20 ZURICH (411) Muziek van Brahms. 8.20 PRAAG (349) Concert. 8.20 HAMBURG (395) Een vroolijke avond. 8.20 DAVENTRY (1600) B.B.C. Promenade concert 8.30 LANGENBERG (469) Don Cesar Operette in 3 bedrijven 8.25 STUTTGART (380) Uitzending van der Mi kado. 8.50 PARIJS (R. 1750) Concert 8.50 BERN (411) Orchestraal concert 9.40 Orkest van de 'Kurzaal. 9.55 DAVENTRY (1600) Variété Programma. 10.20 PRAAG (349) Populaire muziek. 10.25 BERN (411) Orkest van de Kurzall Bern. 1050 HILVIER1SUM! (1000) Nieuws- en Persberich ten van Vaz Dias. 10.50 DAVENTRY (1600) Dansmuziek door Debroy Somer's Dance Band. Voor Woensdag 7 September. 12.00 HILVERSUM (1050 M.) Politieberichten. 12.20 LAVEN TRjY (1600 M.) London radio danoe band. 12.35 HILVERSUM Lunchmuziek door het trio van restaurant Trianon te a'dam. 12.50 HAMBURG (393 M.) Conoert uit Hannoror. 1.20 DAVENTRY Oamille Gauturiar's orkest. 1.30 LANGENBERG (469 M.) Conoert door liet orkest van den West-Luiteohen omroep. 4.20 BERN (411 M.) Orkest van de Kurzaal te Bern. ZURICH (588 M) Kape.1 Bosch Palm. 4.30 STUTTGART (380 M.) Namiddagoonoert- 4.45 HILVERSUM Voordracht van het Klingtrio. Solist A- J- van Harfcogh. 4.50 FRANKFURT (429 M.) Moderne dansmu- 5.20 PRAAG (349 M-) Conoert. HAMBURG (395 M.) Dansmuziek uit hefc hotel Atlantic. BERN (411 M.) Orkest v. d. Kurzaal te Bern. BRUSSEL (509 M.) Conoert door het star tions-trio. 6.30 HILVERSUM Voortzetting voordracht van het Kling-trio. 5.50 LANGENBERG (469 M.) Namiddagconcert van de kapel van de Sohutz-Polizei. 6.00 HILVERSUM Lezing door G. A. Bur ger: „Nu 1928 nadert/' 6.45 HILVERSUM Russische -pianowerken van Serge Boot Kiewiz, uit te voeren door den heer Hugo van Dalen. 7.45 HILVERSUM Politieberichten. 8.10 HILVERSUM Avondconcert door heb Anro-crkeet, onder leiding yan Nico Treep, met medewerking van nuejHelen© Gals sopraan. 8.20 PRAAG (349 \M.) Conoert. DAVENTRY Conoert van Britsohe Cbm ESgENBERG (469 M.) Hoffman's Erzai- lungen. Fantastische opera in drie aotem, een voor- on een naspel. ZURICH (588 M.) Oonoert door heb orkest van de ItaHaansohe opera. 9.40 BERN (411 M.) Orkest uii de Kurzaal te Bern. 8.35 BRUSSEL (509 MO Fragmenten mt de Lakmé opera. 9.35 FRANKElURT (429 MO Uitzending tut da Feestzaal van de Stadthalle. 9.50 PRAAG (349 MO Pianoreoitalt. 9.55 DAVENTRY Operettemuziek. Hot: radio orkest en het radio-koor. 10.25 BERN (411 M-0 Orkest van de Kurzaal te Bern. 10.30 HILVERSUM Nieuws. Persberichten v. Vaz Dias. Dansmuziek uit de Psohcor-dan_ cing^' te Rotterdam, door de „sud Ameri* cana Brasileira Band

Schager Courant | 1927 | | pagina 6