SchagerCourant RAAD ZIJPE. RAAD SINT MAARTEN. RAAD CALLANTS00G. RAAD NIEUWE NIED0RP. Tweede Blad. TIME TO RE-TYRE? Woensdag 7 September 1927. 70ste Jaargang. No. 8113. Vergadering op Dinsdag 0 September 1027, des morgens 10 uur. Aanwezig allo loden. Voorzitter do heer Jb. de Moor, Burgemeester, Secre taris de hoer J. de Boer. De nieuwe Raad bestaat uit de 'heoren: C. Nannis, J. A. de Wit, P. Hoedjes, H. Dignum, C. Hooij, J. Raat, W. Jimmink Hz., G. v. d. Sluijs, P. Doorn, J. Hoogland en P. de Boor Ez. Aan de orde is beëediglng van do nieuwe raadsle den, die in handen van den Voorzitter de vereischte eed en of beloften afleggen. Voorzitter feliciteert de heeren. Volgt wethouders verkiezing. Vacaturen-Van der Sluijs: J. Raat 0.stemmen, G. v. d. Sluijs 5 stemmen. De eerste dus gekozen. Vacature—J. Raat: P. Hoedjes 6 stemmen, G. v. d. Sluijs 5 stemmen. De eerste dus gekozen. Beide heeren nemen hun benoeming; aan. Voorzitter feliciteert met deze benoeming, hoopt dat de heer Hoedjes, evenals degene die hij vervangt, se rieus de "belangen van de gemeente zal beharlgen en hoopt op een aangename samenwerking met hem. Voorzitter richt nu warme woorden van waardee- rin.g en hukte tot den heer Van der Sluijs en drukt zijn spijt uit dat de heer Van der Sluijs niet als wet houder is herkozen. Dat spijt spr. zeer voor hem zelf en voor de gemeente. Voor hemzelf, omdat hij gedurende 8 jaar op de meest vriendschappelijke en aangename wijze met den heer Van der Sluijs heeft saamgewerkt. Voor de gemeente spijt het hem, omdat de heer Van der Sluijs zijn taak "steeds op de meest serieuze wijze heeft opgevat en steeds onpartijdig heeft ver vuld. Hij had altijd tijd en capaciteiten om het be lang van de gemeente te dienen en dus zeer veel werk heeft hij gedaan, dus veel moeite en arbeid zich getroost, om het algemeen belang te dienen. En spr. komt onwillekeurig tot de vraag: Waarom moet zoo iemand heengaan? Is er iemand die hem kan wijzen op tekortkomingen? en moet hij daarom zijn plaats inruimen voor een ander. Waa zijn werk niet goed? Heeft hij het beheer der gegmeente niet goed gevoerd? Was hij in zijn optreden partijdig? En spr. is er van overtuigd, dat hij zijn werk heeft gedaan op een- wijze, dat niemand daarop een vin ger kan zetten. Zijn beheer, ook zijn finantieel beheer, verdient alle lof, ofschoon men den laatsten tijd wel eens hoorde: Van der Sluijs is duur. De cijfers echter sj)raken een andere taal. Partijdigheid heeft hij nooit getoond, 'integendeel, steeds was hij bereid te helpen, te steunen, zonder aanziens des persoons. En ik zeg het met overtuiging, Van der Sluijs mag met trots op zijn werk terugzien. En dat de stemming nu voor hem een ander aanwijst, dat is jammer, maar daarbij zal hij zich hebben neer te leggen. Maar wat hij heeft gedaan, daaroo kan hij met voldoening wijzen, veel als door hem voor de gemeente Zijpe is gedaan. De heer Van der Sluijs begrijpt, dat er aan den uit slag der stemming niet is te tornen, en dat zal spr. ook niet doen. In zijn werk dat hij heeft gedaan, ligt vopr hem de beste voldoening, omdat hij het deed steeds in het waarachtig belang der gemeente. Spr. brengt dank voor de vriendelijke woorden, ook voorden vriendschappelijken omgang. Ook den secre taris brengt spr. dank voor het vele dat hij van hem heeft genoten en de wijze waarop hij hem steeds tpn dienste is geweest. Steeds was hij bereid tot voor lichting en steun en het moet voor een wethouder, die een moeilijke taak heeft te vervullen, .een steun zijn als hij zich op een man als De Boer'kan beroepen. Spr. brengt dank aan alle ambtenaren die hem steeds wilden helpen en voorlichten. Hij hoopt dat de nieuwe wethouder zijn voetsporen zooveel mogelijk zal volgen en dat alles in het belang der gemeente zal worden doorgevoerd als liet mede door spr. is op gezet. Er zijn enkele moeilijkheden geweest, spr. nam veel het initiatief en dan»stuit men vaak op moei lijkheden en soms verzet. Er waren er ook enkele in .den Raad, ook in de gemeente die tegenover hem stonden, maar laat het hier.nog eens g'ezegd worden, dat alleen het gemeentebelang mij heeft gedreven en ik hoop van harte, dat wat ik heb magen helpen op bouwen, zal blijken te staan op een goed stevig fun dament en dat daaraan met ijver en toewijding zal worden doorgewerkt. De heer «Hoedjes neemt de taak van wethouder op zich, in de hoop met Burgemeester en den heer Raat aangenaam te kunnen samenwerken. Spr. wil voor de belangen der gemeente opkomen en roept daar om den steun en medewerking van den Raad, secre-. taris en ambtenaren in. De heer Doom had gaarne een andere uitslag voor de wethoudersbenoeming gewenscht. Hij feliciteert de katholieken met de behaalde winst. Het spijt spr. dat in een gemeente, die voor protesthnt is en die^ altijd een protestantsch gemeentebestuur heeft gehad, nu door een roomschen wethouder zal worden be- .stuurd. Spr. gelooft echter wel dat dit in de toekomst wel weer anders zal worden, gaarne als de kiezers er toe zullen meewerken om het protestantsch karak ter der gemeente te handhaven. Spr. hoopt en gelooft wel dat de heeren Raat en Hoedjes de belangen der gemeente zullen voorstaan. De heer Nannis zal geen lange beschouwingen hou den, maar brengt hulde aan den heer Van der Sluijs voor de wijze waarop, hij zijn wethouderstaak heeft vervuld. Spr. heeft. 8'jaar met den heer Van der Sluijs zitting gehad, maar zijn oordeel was steeds wel doordacht, zonder politieke bijbedoelingen en steeds was zonder onderscheid het gemeentebelang het richt snoer.» Spr. brengt den heer Van der Sluijs ook na mens de arbeidersorganisatie dank voor het vele dat hij voor de arbeiders heeft gedaan. Spr. hoopt dat het nieuwe collego met evenveel ijver die belangen, zoo wel wat werkeloosheid als de zorg voor de ouden van dagen betreft, zal voorstaan en bevorderen. Hierna sluiting. Vergadering van den raad der gemeente St. Maar ten op Dinsdag G September 1927, 's morgens 10 uur. Voorzitter de heer A. Klerk, 'burgemeester, te vens secretaris. ■Afwezig, is de heer Glas wegens ziekte. De Voorzitter heet de leden van den raad wel kom, in het bijzonder de hoer Wit, die thans we derom! na oen ziekte aanwezig is. JDe Voorzitter beëedigide thans de leden van den raad. De nieuwe Raad bestaat uit de heeren: J. Glas, A. Wit, Jn. Schoori, IC Wit Dz., A. Brak Jr., 1 Stoop en P. Gootjes. ï)e Voorzitter zegt daarna ongeveer het volgende: Nu gijt den eed hebt afgelegd, feliciteer ik U en «preek er ihljto voldoening ov»r -uil, dat 6 aftffeden&e leden zich opnieuw hebben candidaat laten «tellen, terwijl gil (tot de heeren Wit en Brak) thans voor het eerst in onzen raad zitting hebt. Ik hoop, dat kil1 allen zakelijk zult zijn en het persoonlijke verre van u zult afwerpen. WUI zullen wel eens van meening verschillen, maar dit is goed. immer» bij wrijving van gedachten zal de gemeente wel varen. Thans volgde de algemeene felicitatie. De notulen worden vervolgens voorgelezen. De heer -Stoop vraagt naar aanleiding van de no- tulon of de audiëntie al heeft plaats gehad. De Voorzitter antwoordt, dat hij nog geen ant woord hoeft gekregen op zijn aanvragen, dus de audiëntie niet plaats gehad heeft. Wethondersverkioring. Dei verkiezing van wethouders heeft vervolgens plaats. Gekozen worden de heeren A. Wit met 5 stemmen, en d'e heer J. Glas eveneens met 5 stem men, terwijl de heer P. Gootjes 1 .stem- krijgt. De lieer A. Wit neemt zijn benoeming aan. Do Voorzitter stolt voor. daar de ziekte van den heer Glas misschien nog wel een tijdje zal duren, eon tijdoUJk wethouder te benoemen. Do eorste stemming was als volgt: de hoor J. Schoori 2. de heer P. Gootje 2, de heer K. Wit 1, de heer C. Stoop 1 stem. Bijt de derde stemming verkregen de heeren J. Schoori en P. Gootjes alk 3 stommen. Na loting wordt de heer P. Gootjes als tijdelijk wethoudor benoemd verklaard. Deze neemt zijm be noeming als zoodanig aan. De Voorzitter deelt mede, dat op' het vermenig- vuldigingscijfer voor de Inkomstenbelasting de ver eischte goedkeuring is ontvangen. Van Ged. Staten is Ingekomeneen schrijven, dat zij machtiging verl-eenen om aan te sluiten Ml den Vleeschkeuringskring Barsingerhorn. Ingekomen is een brief vas den Vleeschkeurings kring Barsingerhorn, met verzoek wederom aan te sluiten bij den kring, thans voor 1 jaar. ten ge leide van een reglement thans geldende voor 1 jaar met stilzwijgende verlenging met 1 jaar. Niemand blijkt bezwaar tegen aansluiting t& hebben, waarop dus wederom voor 1 jaar aanslui ting volgt. Gejneentebegrooting. I Thans volgt de behandeling van de begrooting. De Voorzitter deelt mede, dat de inkomstenbelasting thans f 17200 bedraagt. De heer Stoop vraagt of naar aanleiding van art. 206 L.O.-wet het Rijk niet iets bij kan dragen voor de bijzondere school. De Voorzitter zegt, dat hij een poging zal wagen maar verwacht dat het niet veel zal geven, doch hij zal de zaak uitzoeken en probeeren om iets te krijgen. De heer Stoop deelt mede, dat voor 1926 voor de Bijfc. school' is ontvangen if 360, voor 1927 f 400 en voor 1928 toegestaan f 400. Spreker vraagt of dit niet te laag is. De Voorzitter antwoordt, dat dit bedrag "niet te laag is. het is f 200 voor elke vakonderwijzeres voor elke bijzondere school. De heer Schoori vraagt of 50 voor een wethouder niet te laag is. daar een wethouder te Schagen f 400, te Zijpe f 300 en te Koedijk, dat bijna even groot als St. Maarten, f 150 p. jaar krijgt. Besloten wordt met algemeene stommen als salaris vast te stellen f 100 voor eiken wethouder, toe Voorzitter deelt mede, dat de1 subsidie voor biet. Burgerlijk Armbestuur voor 1928 bedraagt f 2400 terwijl! er een nadeelig saldo is van f 2800. De Voorzitter verzoekt verhooging van deze sub sidie. temeer daar Ged. Staten er ook op hebben aangedrongen'. Wethouder Wit zegt. dat ook dit jaar de land verhuring zal plaats hebben en de grondprijzen te rug loopen en de inkomsten voor het armbestuur dus nog minder worden. De Voorzitter stelt voor, dit bedrag van f 2490 op f 3000 te brengen en de gemeentelijke inkomsten belasting dan te1 verhoogen, wat dam op een bndrag van f 17600 zou komen. Besloten wordt de subsidie op f 2800 te zetten. De begrooting wordt vervolgens aangenomen op een bedrag van f 44334.06^ in ont vangst en uitgaaf; onvoorziene uitgaven f 369.08. De begrooting van bet Armbestuur is f 13491.50; onvoorziene uitgaven f 111.50. Wordt goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat de heer P. Kos be reid is gevonden de functie van doodgraver te ver vullen. Met algemeene stemmen wordt besloten hem- te benoemen. Aan de orde komt thans het ontwikkelingson- derwijs. Er is beschikbaar voor de bijzondere scho ten f 240, voor de openbare scholen f 360. Verleden jaar werd de school te iStroet door 14, «die te Rijpdo door 12, te Eenigehburg door 15 leerlingen be zocht). Voor St. Maarten en Valkkoog is het niet doorgegaan wegens te weinig belangstelling. De heer Gootjes is sterk voor handhaving van den ontwikkelingscursus. Spr. stelt voor, het minimum voor St. Maarten wegens teruggang van schoolbe zoek van 65 tot 41 leerlingen, terug te brengen van 10 op 8 Teorlingen De heer Stoop vraagt of het geven van onderwijs den onderwijzer vrijt staat in welk vak hij' dat wenscht te doen. De Voorzitter zegt. dat onderwijs moet worden gegeven in Lezen. Rekenen, en Ned. Taal. bene vens e enige bijvakken. De heer Stoop; 'wenschte naast de hoofdvakken eenige bijvakken te geven, dte het meest in den aardi liggen van de leerlingen. De Voorzitter zou het op prijs stellen als daar omtrent in overleg zou worden getreden met' B. en W. De heer Stoop veiwacht, dat de toeloop van leer lingen toe zal nemen, indien afgeweken zal mogen worden van behaalde bijvakken. Besloten wordt dezen winter wederom een ontwikkelingscursus te geven. Hierna volgt sluiting. Vergadering van den Raad op Dinsdag 6 Sept., des voormiddags 11 uur. Voorzitter de heer Mr. D. Breebaart, burgemeester, tevens secretaris. Aanwezig alle leden. De nieuwe Raad bestaat uit de heeren: S. Kooger, R. Hollander, C. Mooij, H. Kruisveld, M. Vries, J. C. v. d. Plas en F. X. Veul. Voorzitter heet de aanwezigen welkom en opent de vergadering. De beëediglng van de nieuwe raadsleden. De nieuwe leden leggen de vereischte eeden of be loften in handen van den voorzitter af, waarmede ze als lid van den gemeenteraad geïnstalleerd zijto. Voorzitter zegt, dat hiermede de belangen der ge meente in handen van de nieuwe leden gelegd zijn en hoopt, dat, ofschoon tot nog toe steeds droeve toonen omtrent de gemeentefinanciën vernomen zijn, dit in de toekomst beter zal worden en de gemeente door een niet overdreven zuinigheid maar evenmin door te groote uitgaven een krachtig en gezond tijd perk tegemoet zal gaan. Benoeming wethouders. Bij de daarop volgende benoeming van de nieuwe wethouders worden de heoren Kruisveld en Kooger gekozen, de heer Kruisveld met 6 stemmen en de heer Kooger met 5. De heer Hollander kreeg 2 stem men. De belde heeren nemen hunne benoeming aan en De FISK-boy het symbool van een kwaliteitshand. Neemt dus FISK, als de tijd daar is om nieuwe banden te koopen. de band, die minder kost dan hij moest kosten, N.V. „R. A. M. V LEEUWARDEN, Rnlteralcwartier 37-45 - T«I«f. 232 AMSTERDAMt N.Z. Voorburgwal 75-77 - T«L 35397 Vraagt Uw handelaar* Depót te Alkmaar: Jac. Slotemaker, VerL Stuartstraat - Telefoon 1113. na door den voorzitter gefeliciteerd te zijn, waarbij spr. tevens dank brengt aan denbeer Vries,die bijl de tegenwoordige politieke constellatie in den gemeen- toraad niet opnieuw gekozen ie, nemen de beide hee ren Kruisveld en Kooger op de wethouderszeteis plaats. De heer Vries dankt den Voorzitter voor diens vriendelijke woorden en hoopt, dat in de toekomst de politieke uitingen niet meer zóó scherp naar vo ren zullen treden, als dat tot nog toe geweest is. De notulen van de vorige vergadering worden hierop, na een paar kleine opmerkingen vastgesteld. Ingekomen stukken en mededeelingen. Van Ged. Staten is goedkeuring ontvangen op het raadsbesluit tot wijziging van de begrooting, dienst 1927, alsmede op de af- en overschrijvingen, dienst 1927. Voor kennisgeving aangenomen. Is ingekomen van den Vleeschkeuringsdienst, kring Barsingerhorn, de -notulen van de vorige vergade ring, alsmede het verslag over den dienst van 1926. Zal bij de raadsleden circuleeren. Tevens is ingekomen het verslag van het Prov. Waterleidingbedrijf en het verslag van den Keu ringsdienst voor Waren te Alkmaar, 'Vam de- Bataafs-cbe Import Maatschappen „Ace tyleen™ is het verzoek ingekomen, omi biji het per ceel van den heer A. Vader een benzinepomp tè mo gen plaatsen. B. en W stellen voor, het verzoek in te willigen, maar onder voorwaarde dat. de pomp aan den over kant van den weg geplaatst wordt. Allen voor. Van een daartoe ingestelde commissie om te ko men tot verlaging van den stroomprijs, van het Prov. Electriciteitsbedrijf, is het verzoek ingekomen om haar in haar actie te steunen. Deze steunverleening zal met kleine kosten gepaard gaan, doch waar de gemeente er belang bij heeft stellen B. en W. voor, op het verzoek in te gaan. Algemeen goedgevonden. Van de Vereeniging van Burgemeesters en Secre tarissen in het Kanton Schagen is een subsidie aanvrage ingekomen, berekend tegen 1 cent per in woner. Zal bij de begrooting van 1928 behandeld worden.' Eenige bewoners van den Uitlandschen weg hebben zich tot het gemeentebestuur gewend met het ver zoek dien weg bij het gemeenteljjk electrisch net aan te sluiten. Voorzitter merkt op, dat inwilliging van dit ver zoek niet zoo eenvoudig is. B. en W. stellen daar om voor, het stuk voorloopig in hun handen te stel len, opdat zij eens bij de belanghebbenden kunnen informeeren, hoeveel deze in de extra kosten willen bijdragen en hoeveel lichtpunten en krachtinstalla ties zullen worden aangesloten, om dan later met definitieve voorstellen bij den Raad te komen. De heer Veul vraagt, of dan voor deze uitbreiding niet hetzelfde geldt als voor andere gedeelten. Voorzitter zegt, dat met het ook op den finantieelen toestand van het bedrijf en de rentabiliteit van deze uitbreiding niet maar zoo op het verzoek kan wor den ingegaan. De heer Veul geeft echter als zijn standpunt te kennen, dat wie de lasten in de gemeente draagt, er ook de lusten van dient te hebben. Voorzitter merkt nog op, dat de bewoners in Koe gras ook extra bijdragen. Tenslotte wordt algemeen met het advies van B. en W. meegegaan. Van de commissie tot het rijden van schoolkinde ren bij slecht weer is het verzoek ingekomen om ge meentesubsidie tegen f0.50 voor ieder kind. De Schager Handeldrijvende en Industrieele Mid- denstandsvereeniging vraagt voor eiken leerling uit de gemeente Callantsoog, die de Hand els wint er- avondschool te Schagen bezoekt, een subsidie van f 10.—. Van het Centraal Genootschap tot herstel van kinderen te Callantsoog, is het verzoek om f50 sub sidie ingekomen. Al deze subsidieaanvragen zullen bij de begrooting van 1928 behandeld worden. De straatverlichting. In verband met de straatverlichting in het dorp en bij het Sluisje is door den heer Zeeman een kos tenberekening opgemaakt, waarbij deze komt tot een uitgave voor het dorp van f07 en dan jaarlijksch voor iedere lantaarn f 20 B. »n W. zijn na gedaan onderzoek tot de conclu sie gekomen, dat het, met het oog op den finantiee len toestand van het bedrijf, beter is, om den toe stand te laten, zooals hij is, dus de lantaarn aan óen weg, die naar Schagen gaat, daar te laten en gr-pp andere meer te plaatsen. Waar de lantaarn nu geplaatst is, is de uit- en toegang van het dorp en tevens is het daar de gevaarlijksto plaats, terwijl aan het andere einde van het dorp de weg recht is, waardoor er weinig of geen gevaar bestaat, Daarbij bestaat de kans, dat, wanneer deze lantaarn ge plaatst werd, er misschien nog meer aanvragen binnenkomen. »ok de heer Kooger ziet de noodzakelijkheid van een tweede lantaarn niet in. De heer Kooger, die het punt ter sprake gebracht heeft, merkt op, dat op de plaats waar ie lantaarn nu staat, geene menschen wonen, terwijl op de door hem aangegeven plaats een paar menschen, die hij als voorbeeld noemt, er veel profijt van zouden heb ben, wat voorzitter echter doet opmerken, dat hot niet aangaat om maar een paar inwoners boven dc anderen te bevoordeelen. Hierna verklaren zich allen voor het voorstel van B. en W. Wat betreft de verlichting bij he Sluisje, hierin meenen B. en W., ondanks de hooge kosten tot oen gedrag van f 162.50 te moeten toestemmen, met hot ook op het verkeer, dat daar plaats heeft. Allen voor. Vleeschkeuringsdienst „Barsingerhorn1". Ook de heer Kruisveld ziet de noodzakelijkheid van cept-gemeenschappelijke regeling van den nieuw op te richten Vleeschkeuringsdienst „Barsingerhorn De nieuwe regeling gaat 1 October in en wordt aan gegaan voor den tijd van 1 jaar, waarna telkens met 1 jaar verlengd zal worden. Nadat het voorstel artikelsgewijze door voorzitter behandeld is, verklaren allen zich voor het toetre den voor den tijd van 1 jaar. Heffing van opcenten op de personeele belasting. Wetsvoorstel tot wijziging van de Verordening tot heffing van opcenten op de-hoofdsom der personeele belasting. Voorzitter zegt, dat het voorstel door B. en W. on der de oogen is gezien, maar aangezien zij de hef'- fing van 100 opcenten niet billijk vinden, stellen zij voor, dit tot op de helft te verminderen en voor het dienstjaar 1928 50 opcenten te heffen. Algemeen goedgevonden hierop goedkeuring van de Kroon te vragen. Vaststelling der rekeningen. De commissie, belast met hot nazien der rekenin gen, brengt bij monde van den heer Kooger verslag uit, waaruit blij'kt, dat alles in orde is bevonden. De gemeenterekening, dienst 1926, sluit voor den gewonen dienst met een nadeelig saldo van f20.02. Dó inkomsten bedroegen f 45636,4054 en de uitgaven f 45616.3854. De kapitaalsdienst sluit met een batig saldo van f 32.81e. in ontvangst op f 10573.26 en in uitgaaf op f 10540.43. De rekening wordt voorloopig vastgesteld. De rekening van het G.E.B. sluit voor den gewo nen dienst met een voordeelig saldo van f 1490'.57 in ontvangst op f 13594.06 en in uitgaaf op f 12103.4854. terwijl de kapitaalsdienst in ontvangst en uitgaaf ■sluit op een bedrag van f3240.0754. De rekening wordt algemeen goedgekeurd. De rekening van het Algemeen Armbestuur sluit met, nle<no ^oordeelig saldo van f935.22y2, in ontvangst op f3518.22, en m uitgaaf op f2582.99y2. Ook deze rekening wordt goedgekeurd. Aanbieding begrootingen. Do gemeentebegroóting, dienst 1928, wordt aange boden, sluitende in ontvangst en uitgaaf tot een bo- £38551.59^2 betreft den gewonen dienst en f37532.83, wat betreft den kapitaalsdienst. »nYi?or kwade posten is gerekend eon bedrag van f2800.—, terwijl de inkomstenbelasting geraamd wordt op f 16137.73. Idem van het G.E.B., sluitende in ontvangst en uit gaaf op een bedrag van f 11082.58, wat 'betreft den ge wonen dienst en op f 1862.23y2 wat betreft den kapi taalsdienst. Idem van het Burgerlijk Armbestuur, sluitende in ontvangst en uitgaaf op f3145,—. Daarbij is de sub sidie van de gemeente .wederom op f16000 geraamd. Voorzitter wil nog naar aanleiding van de ge- meentebegrooting opmerken, dat de 'financieele toe stand van de gemeente op het oogpnblik niet. ongun stig 'is. to noemen en wanneer hij blijft zooals hij thans is, dan zal spoedig tot verlaging van de belas ting kunnen worden overgegaan. De begrootingen zullen door een commissie, be staande uit de Raadsleden, uitgezonderd de wethou' ders, worden nagezien. Rondvraag. Bij de rondvraag wil de heer Kooger nog even terug komen op de woorden, door den heer Vries gespro ken, naar aanleiding van den politieken toestand. Of schoon spr. zich dankbaar verklaart voor het vertrou wen, dat de raadsleden in hem stellen, door hem als wethouder te verkiezen, zal hij, zegt' spr., niettemin de richting blijven gaan, die hij tot nog toe altijd gegaan is, en daar geen oogen'blik van afwijken.. De heer Veul brengt dank aan de kiezers, «die hem. in den Raad brachten, en hoopt op een prettige sa menwerking. Nadat voorzitter dank heeft gebracht voor de ge voerde besprekingen, jvordt de vergadering gesloten. IVergadering! van, den Raad op Dinsdag 6 Sep tember 1927. Voozitter de heer A. 'Visser, burgemeester, secre taris de heer P. Haringhuizen. Met een comité-vergadering begonnen. Hoewel de raad vandaag voor 't eerst in zijn nieuwe samenstel]img bijeen is. heeft toch reeds voor de openbare vergadering een coraitévergadering plaats gehad en wordt de openbaro vergadering te ruim elf uur geopend. De nieuwe Raad bestaat uit de heeren: 'H. Keesom, A. Visser, P. Pluister, D. Wit Czn., Jb. Kooij, G. Gaijaard envH. Borst. De 'installatie. De Voorzitter installeert allereerst zich zelf en legt daartoe de vereischte eeden af. Daarna leggen de overige leden in handen van den Voorzitter de eeden of beloften af. De Voorzitter verklaart de leden voor geïnstal leerd en spreekt er zijn genoegen over uit, dat het' meerendeel der leden voor hem bekende gezich ten zijn. waaruit de conclusie kan worden getrok ken. dat de. gemeentezaken z.ijn behartigd op een wijize als 'de burgerij! wenschtc. Spr. hoopt op een gezellige, pleizierige «samenwerking. Ook! de heer Borst is voor spr. geen onbekende, waar, deze in de vorige 4-jarige periode ook. raadslid is geweest cd spr. verwacht, dat de heer Borst weer op dezelfde wijze zal voortwerken in het belang dor gemeente. De heer Borst dankt voor dezq woorden en hoopt mede te werken tot den bloei van de gemeente. De heer Borst danikt voor deze woorden en hoopt mede te werken tot den bloei van de gemeente.

Schager Courant | 1927 | | pagina 5