RAAD ANNA PAUL0WNA. [ftimllnaties aan te houden uit overweging om dat e Verlangde inlichtingen van Ged. Staten nog niet «ren ingekomen. Aangezien deze nog niet zijn verkregen, stel lk U Ki', het schrijven aan te houden tot dat de informa- iën zijn ontvangen, In. verband met weinig beschikbaren tijd voor de dto. begr. arbeid en voor behandeling in den nieu- ren raad wordt het wenschelljk geacht de behande- ing der begrooting 1928 in de volgende vergadering an de orde te stellen. Installatie van de leden van den Raad. Door de leden van den Raad worden achtereen- iolgona in handen van den Voorzitter de vereischte 10(1*01 of beloften afgelegd. De Voorzitter spreekt de heeren als volgt toe: Nu Gij als leden van den Raad der gemeente Oude (fiddorp in mijne handen naar uwe keuze de ver lichte eedon of beloften hebt afgelegd, wil ik mij nel enkele woorden tot U richten. Allereerst bied ik U allen mijn gelukwenschen aan met uwe benoeming tot lid van den Raad, eene gDorinlng die zeker, als een onderscheiding kan gorden gevoeld. Wanneer wij op Oudejaars-avond onder den in- Iruk verkeeren van het vergankelijke, dan zijn we al- jebt geneigd in gedachten het saldo op te maken an' ons gebeuren in het eindigend jaar. ,In een soort Oude jaar sa vond stemming werden we ;ebracht toen op 22 Augustus j.L de oude Raad in >oltalliR6 vergadering voorset laatst bijeen was en iye afscheid hadden te nemen van een drietal leden, lat niet in den nieuwen Raad zou terugkeeren. Maar niet zoodra heeft het nieuwe jaar zijn intrede jedaan, of de overpeinzingen van den Oudejaars- ivond eindigen en de Oudejaarsavondstemming paakt plaats voor blijdere stemming; blijmoedig raan we het nieuwe jaar in, vol van nieuwe ver pachtingen en in stilte koesteren we de hoop, dat bet nieuwe jaar ons alle goeds zal schenken. In een nieuwja&rsdagstemming verkeeren we hans. Mei hoopvolle verwachtingen treden we de »lerjarige zittingsperiode in; we nemen ons het beste voor en we koesteren de hoop, dat in dit nieuwe tijd vak onze verwachtingen voor ons en het algemeen lölang en op de gemeentenaren niet teleurgesteld lullen worden. Zooals het echter gaat in 't anenschelijk leven, zoo >ok in het politieke leven. Al ras moeten we ervaren, lat het in menig opzicht toch anders liep, dan we verwacht hadden. Ook als raadslid zullen teleurstellingen uw deel lijn, uwe verwachtingen zullen misschien niet alle verwezenlijkt worden, en als ge meent, het algemeen belang te hebben gediend, dan zal men u misschien ;och becritiseeren. Misschien zelfs zult, ge instede van verwachten dank, ondank moeten oogsten. 'Niet ton onrechte zegt het spreekwoord: „Wie aan len weg timmert, heeft veel bekijks", rn.a.w., wie in iel openbaar werkt, zal becrltiseerd worden. Wanneer go meent bet ieder naar den, zin te kun- len maken, zult ge bedrogen uitkomen. I.aai geweten en plichtsgevoel Uw leidslieden zijn. !oo treffend juist is de raad van Vader Cats in zlJn lichtregelen: „En weet ik anders geenon raad, Ais dat men uit een vroom gemoed, In alle ding zijn beste doet, En laten mans en vrouwen dan, Al zeggen, wat men zeggen kan, Daar was toch nooit zoo vroom een ziel, Die niet in spotters handen viel." Wielnu, M.H., nemen we deze wijze raad in acht ji laten we aldus beraadslagen en handelen, dat wij eder vt>or ons naar ons beste weten arbeiden in het lelang der gemeente. Dan zullen we elkaar waardeeren en zullen onze üscussies den goeden toon dragen en zich bewegen in de beginselen. Dan zullen we misschien met loedvolle overtuiging ons standpunt verdedigen, taar elkaar ook. do vriendenhand kunnen reiken. Mogo hot U gegeven zijn, om aldus de waarachti- belangen der gemeente te behartigen. (Teekonen van instemming.) Benoeming van twee wethouders. De heer Wit verklaart voor eeno herbenoeming liet in aanmerking te willen komen. Volgt eerst stemming in de vacature-Wit. Benoemd wordt de heer G. Liefhebber met 4 stem- tten. De neer T. Tromp verkreeg 2 stommen. Daarna volgt stemming vacature-T. Tromp. De heer T. Tromp wordt benoemd met 6 stemmen, stem blanco. Dk) Voorzitter zegt hierna het volgende: Hoeren Weihouders! Ik feliciteer U mot hot vertrouwen, dat de Raad D U heeft gesteld, door U te bonoemon tot wethouder lezer gemeente. Waar de wethouders naar de woor- leu der gemeentewet zijn geroepen, om den Burge- aeester bij te staan in het bestuur der onderschei- leno takken van do huishouding der gemeente, is lei niet te verwonderen, dat ik m)ij interesseer voor iel raadsbesluit, dat do wethouders aanwijst, al heb i constitutioneel, samen te werken met elk college, lat wettelijk is geformeerd. Mijnheer Tromp! Gij zijt na op 10 Aug. 1920 be toomd te zijn tót wethouder, thans voor 4 jaren her- Lozen. Ik hoop, dat ge met dezelfde ijver voor de ge meentezaken blijft bezield, met ruimen blik, den pols slag van den tijd voelende, de gemeentebelangen zult )oha.rt,igen en dat de prettige samenwerking besten- iigd blijft. Mijnheer Liefhebber! Gij wordt voor het eerst ge- oepen tot het wethouderschap. Met vertrouwen reed ik U tegemoet, hopende, dat dit vertrouwen liet beschaamd wordt. Er zal veel van U ver lacht worden, omdat gij de opvolger zijt van een ian, die niet alleen hoogachting geniet en deze naar [lijn oordeel ook verdient, maar die tijdens zijn wethouderschap ook groote diensten aan de ge- leenschap heeft bewezen. Ik hoop dat gij een waardig opvolger zult zijn en at de prettige verstandhouding en de aangename menwerking, in het belang der gemeente, ons tot ar blijft strekken. Ik zou onvolledig, ja ondankbaar zijn, indien ik iet ook enkele woorden richtte tot den heer Wit, ie genteend heeft geen wethoudersfunctie meer te loeien a&hvaarden. Mijnheer Wit! Tijdens mijn burgemeesterschap, en ik meermalen met U in aanraking geweest. Vele ergaderingen hebben we gehouden en ook buiten iet college heb ik U ontmoet. Ik heb u leeren waar- Beren en hoogachten als iemand, die'de belangen er gemeente, zooveel als in zijn vermogen is, wil ehartigen. Gij hebt veel voor de gemeente gedaan, 'an 7 Sept. 191217 Juni 1920 waart ge wethou- er, totdat gij op 4 Sept. 1923 wederom tot wethou- er \yerd gekozen. Men kent als een ernstig man met uitstekende araktereigenschappen. Als ik U zou móeten karak-- Sriseeren zou ik U schetsen als het type van een bordhollander in zijn goede hoedanigheden, uw ja fas ja, Uw neen, was neen, al waart ge niet zoo tug, dat* ge Uwe meening wijzigde, indien ge be eft e, dat anderer meening beter was dan de Uwe. lij wist U aan te passen aan de tijdsomstandigheden, 8» Meeft niet alleen bij het heden, maar ge wildet ook vooruitzien en ge hebt geen al te vertrouwelijke ffllpoogjos gegeven naar den tijd dien. achter ons to. Ik breng U een woord van dank en 'hulde en spreek 'flhoop uit, dat het U gegeven zij nog vele jaren «l thans ais raadslid de gemeente te dienen. Teekenen van instemming. De hoer Tromip zegt hartelijk dank voor de woor- '®n die voorzitter tot hem heeft geriabE en spr. 'oopt, dat onder de eminente leiding van den Voor- liter de belangen der gemeente door hem zullen 'lijven worden gediend zooals tot dusver. Spr. richt >ok woorden van erkentelijkheid tot den heer Wit, waarmee bij steeds op de meest vriendschappelijke wijze heeft samengewerkt. Ook de heer Liefhebber brengt Voorzitter dank voor zijn vriendelijke woorden en zegt den Raad dank voor het vertrouwen in hem gesteld. Ook spr. hoopt in het belang der gemeente te kunnen werk zaam zijn en hoopt, dat te kunnen doen onder aan gename samenwerking met de andere leden van het Dagelijksch Bestuur. De heer Wit zegt ook dank voor de hem gewijden woorden van waardeering en zegt den heer Tromp dank voor de algemeene samenwerking en spreekt de hoop uit, tiat er zal worden samengewerkt tot bloei en vooruitgang der gemeente. De heer Van Zoonen spreekt zijn erkentelijkheid en dank uit aan de katholieke raadsfractie, die het mogelijk heeft gemaakt, dat ook een ander deel der gemeentenaren een vertegenwoordiger in het Dag. Bestuur heeft'gekregen. Dat dit n iet zóó was is als een leemte gevoeld. De geheele burgerij zal het zeer zeker waardeeren, dat ook in dit opzicht het stelsel der- evenredige vertegenwoordiging in praktijk is gebraaht. De heer Tromp hoort deze woorden met genoegen en gelooft dat uit deze nieuwe samenstelling van het college van B. en W. een nog betere en nauwere samenwerking-zal worden verkregen. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verhooging van den pensioensgrondslag van den ge meenteveldwachter. Voorzitter deelt mee, dat B. en W. dezen grond slag willen verhoogen met de bedragen aan inkom sten die door den gemeenteveldwachter in andere functies worden genoten. De grondslag moet dan wor den verhoogd van f1500.— op f2425.—. Voor de ge meenten zijn de finantieele bezwaren niet groot De heer Van Zoonen vraagt naar de te betalen pen sioenbijdragen. Voorzitter zegt, dat de pensioenbijdrage 15 is waarvan de gemeenteambtenaren 8Vfe betalen. De pensioenbijdrage zal iets verhoogen, maar toch niet noemenswaard. Het voorstel wordt met algemeene «temmen aan genomen. 6. Aangehouden voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aanwijzing van den heer Th. Tromp als gevolmachtigde- voor de verkiezing van hoofdinge landen en van hoofdingelanden-plaatsvervangers van het 'Hoogheemraadschap Nooïdhollands Noorderkwar tier. De heer Ligthart z^gt: De reden waarom ik het voorstel van B. en W. om volmacht te geven voor de stemming van het Hoogheemraadschap in de vo rige vergadering wilde aanhouden, was wel deze: Niet zoozeer om deze volmacht te verleenen, maar veeleer om de volmacht voor andere waterschappen in te trekken. Het kan mijn goedkeuring niet wegdragen, dat er vanwege de gemeento volmacht wordt gegeven voor stemmingen in de polders aJs anderszins. Ik vind het niet. prettig wanneer men een voorstol heeft en het wordt dopr anderen niet gedeeld, men dan ook wordt tegengestemd door de gemeente door Iemand die wel volmacht, maar soms geen kennis van die poldenbelangen heeft..Daar wij allen onze penningen aan de gemeente moeten offeren, zou ik gaarne zien dat de gemeente zich op dit punt neutraal hield en de belangen des polders aan de ingelanden overliet. Dus zou Ik het voorstel wel willen doon om deze vol macht met den nieuwen Raqd wederom in te trek ken. De heer Liefhebber meent, dat het beter is de alge meene volmacht in te trekken. Onze gemeente bestaat uit 2 categoriën van menschen en het geeft steeds aanleiding tot verschil en tweodraeht, als zulk een volmacht op een eenzijdige wijze wordt gebruikt. De heer Wit verklaart er zich tegen de volmacht in te trekken. Ook de gemeente moet als landeigena- res haar stem uitbrengen. De heer Kriller acht deze volmacht voor het Hoog heemraadschap niet zoo'n groot bezwaar. Wel echter voor de waterschappen in onze omgeving. Daar zijn nogal eens kwesties en dan is het niet goed dat de gemeente zich daarin partij stelt. De heer Bakker acht het noodig dat ook een ge meente, een publiekrechterlijk ljchoam, zijn stem uitbrengt. .Er bestaat ook nog alle gelegenheid on\ overleg te plegen. Do heer Van Zoonen acht het noodig, dat mon mot volmachten zeer voorzichtig is. De gevolmachtigde brengt naar eigen opvatting veelal zijn stem uit en dat geeft veelal aanleiding tot onaangenaamheden. Daarom is snr. voor het intrekken van do volmacht. Voorzitter wijst er op, dat Ligthart veel vorder nu gaat mot zijn voorstel dan In de vorige zitting. Toen heette het dat in den ouden Raad niet voldoende geschikten aanwezig waren en dat do nlouwe Raad het college was, dat aangewezen was om In deze oen beslissing te nemen. Nu is het een voorstel tot alge- heele intrekking van de volmacht. Voorzitter meent, dat. ook de gemeente de plicht hoeft", om evenals elke particulier, voor haar belangen op te komen en dus ook deel moet nemen aan eventueelo stemmingen van waterschapsbesluiten. Ieder publiekrechterlijk lichaam heeft naar spr.'s oordeel die plicht en als de gemeente dat niet zou doen, zou het al een heel slechr voorbeeld geven. Voorzitter meent echter, waar dit voorstel van den heer Ligthart vreemd is aan do orde van den dag, het beter is, het nu niet te behandelen, het bij iB. en W. in te dienen en de leden alle gelegen heid te geven er nog eens ernstig over na te denken. Als gevolg daarvan zal ook het voörstel van B. en W. moeten worden uitgesteld. De heer Liefhebber acht het boter niet een alge meene volmacht te geven, maar dit te doen voor elke gelegenheid apart Voorzitter zegt, dat dit toch vrijwel hetzelfde is, de gevolmachtigde stemt dan ook naar eigen inzien. Dit laatste wil de heer Liefhebber blijkbaar vast leggen. Den heer Tromp stemt het niet aangenaam, dat vlak nadat de leden van den Raad hun eeden heb ben afgelegd, een dergelijke discussie wordt gehou den, alsof de gevolmachtigde niet genoeg op de belan gen der gemeente zou letten en dus 'de zaken niet eer lijk zou behandelen. Aangenomen wordt met algemeene stemmen, het voorstel van den heer Ligthart nu niet te behandelen en dit voorstel, zoowel als dat van B. en W. in de volgende vergadering te behandelen. Aangeboden wordt concept-besluit tot wijziging der begrootmg, dienst 1927. Voor de gewone uitgaven be draagt het bedrag dezer wijzigingen f 15101.97. Aleemeen goedgevonden. Aan de orde is de voorloopige vaststelling der ge meenterekening. Een commissie vdn drie leden heeft zoowel de gerpeenterekening als die van het Arm bestuur nagezien en adviseert tot goedkeuring. De gemeenterekening sluit in ontvangst op f 35893.70Vfe, een uitgaaf van f 31149.35, voor zoover het den gewonen dienst betreft. De kapitaalsdlenst f 675. ontvangst, uitgaaf f 659.15. De rekening van het Bur gerlijk Armbestuur geeft een ontvangst van f3537.90, een uitgaaf van f2962.56. Met algemeene stemmen worden beide rekeningen goedgekeurd. De rondvraag. De heer Liefhebber wijst op de Oude Niedorperbrug, dat de schoeiiing daar noodig gemaakt moet worden en dringt op spoed in deze aan. De heer Kriller vestigt de aandacht op den steiger van Meereboer. Voorzitter belooft voor beide gevallen een spoedig onderzoek. De heer Wit zegt, .dat de heer Over grond aan de gemeente wil afstaan voor 50 ct per M2. Voorzitter brengt den heer Over dank voor zijn aan bod en hoopt dat dit een voorbeeld moge zijn voor andere landeigenaren. Hierna sluiting. Vergadering van den Raad op Dinsdag 6 Septem ber 1927, des middags 3 uur. Voorzitter de heer G. J. Lovink, burgemeoster, secretaris de heer C. Keijzer. De nieuwe Raad bestaat uit de heeren: D. Lubbert, W. Komen, G. v. d. Berg Jr., K Keuris, Jb. v. d. Ham, Jb. Raven Jbz., D. Koorn, G. Kuiken, D. Stammes, H. Jonker en C. D. Rezelman. Met de volgende woorden opent de Voorzitter de vergadering: Mijne Heeren, Het is naar wettelijk voorschrift, dat na de plaats gevonden Gemeenteraadsverkiezingen, op den eersten Dinsdag in de maand September vergaderd wordt en de nieuwe Raad als zoodanig optreedt. Zooals de heeren dus hier aanwezig zijn, vormen zij den Nieuwen Raad, al gaat een hunner, n.1. de hoer Koorn, zijn vierde periode reeds in, anderen hun derde en tweede en is het eigenlijk alleen de heer Ra ven die hier thans een nieuweling is. Ik heet de hee ren welkom in deze vergadering en dan in het bij zonder den heer Raven, dien ik feliciteer met zijne be noeming en dien ik toewensch, dat hij met evenveel waardigheid en daarbij mert evenveel genoegen zijn zetel zal innemen en blijven bekleeden-als dat het geval was met zijn voorganger, den heer Bakker, die door zijn vertrek uit de gemeente niet meer voor een herbenoeming tot lid van den Raad in aanmerking wenschte te komen, en hoop ik, dat de heer Raven veel in het belang der gemeente zal helpen tot stand brengen. De andere heeren, die zooals ik reeds heb opge merkt, bij vernieuwing hier weer worden beëedigd en geïnstalleerd, feliciteer ik van harte met het ver trouwen, dat de kiezers andermaal in hen hebben willen stellen en mogen^zij het zich allen tot een eer rekenen, dat -hun mandaat als raadslid, dat bij de laatst gehouden' verkiezing wederom in handen van de kiezers gesteld werd, hun xaet zooveel vertrouwen is teruggeschonken geworden. Met dank aan de heerefi, dat zij allen hunne be noeming of herbenoeming hebben willen aannemon, ópen ik deze vergadering. (Bewijzen v.an instem ming.) AJs eerste punt op de agenda wordt genoemd: Be- eediging -der raadsleden. Ik verzoek de heeren dus den eed of de belofte in mijne handen te willen afleggen. Nadat dit is geschied, neemt de Voorzitter nogmaals het woord en zegt: Mijneheeren, De vereischte eed of belofte werd door u afgelegd. Daarmede wensch ik u van harte geluk en hoop ik, dat u allen de kracht en wijsheid zal wor den geschonken met veel vrucht en tot eigen voldoe ning in het. belang der gemeente werkzaam to kun nen zijn. Ik hooj) tevens, (lat de toon, welke hier steeds heeft geheerscht, ook in deze ko mende periode niets to wenschen zal overlaten, on dat gij allen met behoud van eigen beginsel en In zicht getrouw aan do thans afgelegde eed of belofte, zelfs bij ernstig meeningsverscnil eerbied zult botoo- nen voor andere opvattingen en eindelijk, dat hot ons, zoo samen werkende, zal mogen gelukken don bloei on vooruitgang dor gemeento Anna Paulowna krach tig te bevorderen. En hiermede verklaar ik u geïnstalleerd tot lid van den Raad. Dè notulen wordon gelezen, ze worddn ondor dank zegging aan den secretaris vastgesteld. Hededeellngen en ingekomen stukken. Ingekomen is de begrooting voor 1928 van de Ge zondheidscommissie te Schagon. D# forensenaanslag van den heer Blaauboer-Vries is door Ged. Staten gehandhaafd, het beroep van do gemeonte inzake den forensenaanslag van den hoer Groneman daarentegen is door de Koningin verwor- P God. Staten hebben goedgekeurd het raadsbesluit tot -aankoop van de eigendommen van de erven Wed. Wai boer—Jimmink. Deze stukken worden voor kennisgeving aangeno men. De Wethoudersbenoeming. Aan de orde wordt gesteld de benoeming van wet houders. Voor de vacature-Stammes worden uitgebracht op de heeron: Rezolman 1 stem, Stammes 7 stemmen, Keuris 2 stemmen on Raven 1 stom, zoodat do hoer Stammes is gekozen. Voor de vacature-Lubbert Is do uitslag dor stem ming' aldus: Van dor Hafln 1 slem, Koorn 2 stemmen, Lubbert 6 stommen. Keuris 1 stem en Raven 1 stom, zoodat de heer Luboort is gekozen. üp do vraag van don voorzittor of boido hooron de benoeming aannemen, wordt door beiden bovestigond geantwoord. Dit gooft den voorzitter aanleiding tot het uitspro ken van do volgende woorden: Dan wensch lk de heeren Stammes en Lubbert geluk met hunne herbenoeming tot wethouder dezer gemeento, waarin zij mi. oveneons kunnen zien een waardeering voor den arbeid die de hoeren «samen in hot belang der gemeente hebben verricht, de heer Stammes gedurende do afgeloopon 4-jarige periode, do heer Lubbert sedert 22 Januari 1926, toon hij tot wethoudor werd gekozen en zal dat dunkt mij voor de heeren een spoorslag zijn op den ingeslagen weg voort te gaan. Ik weet bi' ondervinding, dat het ambt van wethou der -vooral in deze gemeente veel vraagt en aan de functionarissen als zoodanig hooge eischen worden ge steld, maar evenzeer weet ik en daarvoor dank ik u beiden nog eens hartelijk, mede namens de gemeente, dat gij beiden niet tegen moeite, werk en als het moet zelfs niet tegen miskenning opziet, maar naar eer en geweten met lust uw plicht als wethouder blijft vervullen. Wat mij persoonlijk betreft, hoop ik in het alge meen gemeentebelang nog lang met de heeren prettig te mogen samenwerken. Aanbieding Gemeentebegrooting 1928. De gemeentebegrooting voor 1928 wordt aangebo den. Ze sluit in ontvangst en uitgaaf: gewone dienst met een bedrag van f 149845.90; kapitale dienst met een bedrag van f25.25. De post onvoorziene uitgaven is f 10650.53, terwijl de post plaatselijke inkomstenbelasting f3000 lager geraamd is kunnen worden. In verband met een schrijven van Ged. Staten, waaruit bliikt, dat voor 15 Sept. a.s. niet kan worden goedgekeurd hot raadsbesluit tot 't aangaan van een geldleening*, omdat nog een onderzoek moet worden ingesteld naar 't plan tot uitbreiding van 't laagspan ningsnet te Oostpolder, wordt voorgesteld tot wijzi ging van het besluit tot het aangaan van een tijdelijke geldleening en wel zóó, dat voorloopig een afzonder- iijk leeningsbesluit wordt genomen voor het maken van de speelplaatsen, het arrestantenlokaal en den aankoop van de eigendommen van de Erven Wai boer—Jimmink. Na toelichting wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. De ambtswoning voor den burgemeester. De voorzitter deelt mede, dat over de aangekochte ambtswoning voor den burgemeester, het advies is aangevraagd van den architect Dekker te Schagen en den gemeente-opzichter. Beide heeren zijn ter secre tarie aanwezig en om het advies te hooren, sluit spr. de openbare vergadering. Na heropening deelt de voowltttr mede, dat blij kens hot uitgebrachte advies, de architecten 't niet raadzaam achten, op de bestaande fundeeringen te bouwen en dat geen afdoende verbetering zal kun nen worden verkregen en dat zij daarom adviseeren tot het bouwen van een nieuw huis en daarvoor to gebruiken materialen van het af te breken perceel. Zonder bespreking besluit de Raad overeenkom stig dit advies. Verkoop eigendommen. B. en W. stellen den Raad voor de gemeente-eigen dommen, thans in huur bij den heer Van de Panne, aan den tegenwoprdigen huurder te verkoopen en wel voor een bedrag van f 3600, zijnde het bodrag dat de gemeente betaald heeft om oigenares te worden. Door den voorzittor wordt medegedeeld, dat Van de Panne hiermede accoord -ging. De huurder is ar beider, kan het huis zelf in orde laten maken, wat. omdat do gemeente haar eigendommen altijd goed in orde wil hebben, haar nogal wat zou kosten en dan de huurprijs aanmerkelijk zou moeten worden ver hoogd. En wanneer Van de Panne het perceel huurt, zal de man er nog een rustige oude dag hebben. Als tot dozen verkoop wordt overgegaan is in alle op zichten aan onze wenschen, die we bij den verkoop hadden, voldaan. De heer Kuiken kan heel goed met het voorstel van B. en W. meegaan. De heer Raven informeert naar de grootte van het terrein en naar de huur. De voorzitter antwoordt dat de grootte is 34.80 aren en de huur is f 4 per week. De heer Raven vindt dat de huurwaarde al hoog is en het is eigenaardig dat waar de gemeente bijna inooit eigendommen had, nu dit hoekje land, dat toch wel voor iets anders geschikt is, de Provinciale weg komt er langs, te verkoopen. De voorzitter zegt, dat het de vraag is of daar de hoofdweg komt De heer Van der Ham zegt, dat we ons moeilijk met den persoon kunnen inlaten die het perceel huurt. Wij, zegt spr., «t$an op het standpunt, dat het hier een goede plek betreft en men weet niet hoe de ge meente het perceeltje noodig kan hebben. Spr. vindt het beter dat de gemeente het niet verkoopt, het is wel niet direct een bron van inkomsten, maar een strop is het ook niet. Den voorzitter spijt het, de heeren aldus te hooren redeneeren, de gemeente heeft evengóed een aardig stukje land en van deskundigen heeft spr gehoord dat dit perceeltje slecht bouwterrein is. Spr. ziet er dan ook geen voordeel in om het terrein voor de gemeente te behouden, theoretisch mag men het willen behouf den, practiach is het beter het te verkoopen. Do heer Van der Ham zegt dat dit niet is te bekij ken, -het pakhuis «van Krouwel is ook boven do voor malige kolk gebouwd. Zapals hot terrein aan. don har den weg ligt., kan liet voor vorschillendo doeloinden wel worden gebruikt De voorzitter gelooft niet dat de gomoente zoo uit geput zal geraken, dat daar gebouwd zal wordon, het ligt zoo in de diepto. De heer Koorn meent dat hot niot zooveol dieper ligt den hij Jorigejen. Do hoor Stammes: Togonpver den dijk wol. De voorzittor vraagt zich af, wat dan de to bouwen arbeiderswoningen wol niet zullen kosten. De hoer Van dor Ham zegt, dat hot nog do vraag is of er Arbeiderswoningen zuilen komen. Do heer Keuris zegt ook dat gemeente nu eigen dommen hoeft en verschillende dingen tor sprake zijn ge woest on dan als antwoord word gegeven: we hebben geon terrein. Laten wo dan nu dit terrein ook behouden. Er wordt gezegd dat na hot in ordo maken, Van do Panno hoel wat duurder zou moeten huren, maar als hij koopt cn hij rekent rente, aflossing en onderhoud, zal hot niet zooveel verschil gevon. Do heer Kuiken hooft 'bij een aanvraag van oen plaatsjo wel eens gehoord, dat er geon grond was, maar waarom zou do gemeento dan nu den. man njet heipon. Risico voor de gemoonte 1§ er niet Do voorzitter onderschrijft deze rodoneering, wo bobben een. halve bunder gekocht bij JongoJan on dat is gedaan om de monschen to helpen, niet met do bedooling hot to behouden. Nu kan do man direct worden geholpen en ie Wj goodkoopor klaar dan wan neer hij nad gehuurd. Do hoer Koorn deert, do opvatting van do S.D.A.P.- Jotlen, het torrein ligt aan groot vaarwator on men weet niet wat er kan gebeuren. De heer Van den Borg kan zich met het voorstel van B. on W. voreonigen, vooral omdat hot practiach ovoroonkomt et hot, dool waarvoor spr. zijn stem hooft gegeven aan hot voorstel tot aankoop van do eigendommen. Ook do hoor Rozolman gaat inót hot voorstel van B. on W. moo, voor bouwgrond is hot ongeschikt on spr. kan niet demkon dat wo dien grond noodig bon bon, omdnt wo hier wel grond hebben. Hot voorstol van B. en W. v^mlt aangenomen mot 7 tegon 4 stommen, tegon stemden de hoeren Koorn, Raven, Van dor Ham on Keuris. Vooraehot LandarbefdersweL Van den heer J. Blaauboer, Meerweg, is Ingekomen een aanvrage om een voorschot van f3600, ingevolge do Larwlari)Gid8wot. Do aan te koopen halvo 1LA. grond zal koston f 1500, hot to bouwon huis f 2500. B. en W. stellen voor op het verzoek gunstig to ba* schikkon, mita hot Jdjk het voorschot goeft Aldus wordt besloten. Van den heer M. Broers is een verzoek ingekomen om voor den bouw van eed dubbele woning, de rooi lijn vast te stellen op 6 meter uit het hart van de sloot B. en W. «tellen voor om het verzoek in afwijking van de bouw- en woningverordening, toe te staan. Ook dit wordt goedgevonden, maar de heer Van der Ham herinnert er aan dat geen verzoeken zouden warden behandeld als ze niet op de agenda voorkwa men. De voorzitter dacht wel dat de leden geen bezwaar •hadden om het yerzoek in te willigen, maar er zal re kening gehouden worden met de opmerking van den heer Van der Ham. Rondvraag. De heer Raven dankt den voorzitter voor de woor den die deze bij de opening tot hem heeft gesproken en hoopt in het belang van de gemeenschap werk zaam te zullen zijn, evenals zijn voorganger. De heer Stammes dankt den voorzitter voor de woorden die hij bij de opening en bij zijn herbenoe ming als wethouder heeft gesproken en hoopt dat hij de gezondheid en lust moge hebben om met den voor zitter en den heer Lubbert samen te werken als tot nu toe is gedaan. De verblijfplaats der Belgen. De voorzitter deelt mede, dat op verzoek van den heer Van der Ham een onderzoek is ingesteld naar de verblijfplaatsen der Belgen. Door de® dokter is dat onderzoek geschied, en deze deelde inedc, dat de •vcrblijvén over het algemeen vrij goed waren en la ter zal de doktor nog wel eens hier en daar kijken. Dé verblijfplaatsen zijn minstens zoo goed, j& beter, dan in de woonarken van Van der Velde en wat de gezondheid bertfo, licht en lucht, zijn ze ook heter ge huisvest dan de Belgen die hier een huis bewoneit Mochten de verblijfplaatsen niet wonden goedgekeurd, dan zou de dokter graag willen weten welke normen gesteld worden. De heer Van der Ham zegt dat de dokter de man is die het beoordeelen kan en als die zóó rapporteert,

Schager Courant | 1927 | | pagina 7