Schager Courant DE WETHOUDERSVERKIE ZING TE WINKEL. DE GEWIJZIGDE MOTOR- EN RIJWIELWET. Vierde Blad. Ingezonden Stukken. Onze Burgemeesterswoning. WETHOUDERSBENOEMING TE ZLJPE. De Vakbeweging in Engeland. Amerika's eerstvolgende sensatie. De Electriciteits- en Middenstandstentoon- ing (EMIT) te Schagen. Plaatselijk Nieuws. Zaterdag 10 September 1927. 70ste Jaargang. No. 8115. Aan de Redactie van de Schager Courant M. de R.l Naar aanleiding van de deze week gehouden wet houders verkiezingen, trok het volgende mijne aan dacht: Bij de herstemming te Wieringen, mochten de bei de candidaat-wethouders niet medestemmen. Bij de herstemming voor een wethouder te Winkel, waarbij bij de eerste herstemming vier candidaten betrok ken waren, «temden a 11 e n mede, evenzoo bij de volgende herstemming. Mijns inziens is een van beide gemeenteraden buiten zijn boekje gegaan. Maar welke? Misschien kunt Gij hierop een ant woord gëVen. Dankend voor de opname. OPMERKER. Met genoegen .willen wij hierop een antwoord ge- 1 ven. Oi. heeft bij de stemming van een wethouder te Winkel in de vacature-Kriek een informaliteit plaats gehad. Immers toen een herstemming plaats had tusschen de heeren Brugman, Kriek, Dekker en Kamp, hadden volgens art 46 der Gemeentewet, de betrok ken raadsleden, in dit geval dus vier, zich van stem ming behooren te onthouden. Artiikel 46 zegt dit zeer duidelijk als volgt: Zij onhouden zich van medestemmen over de zaken, die hen, hunne echtgenooten, of hunne bloed- of aanverwanten, tot den derden graad ingesloten, persoonlijk aangaan, of waarin" zij als gelastigden zijn betrokken. Eene benoeming wordt geacht iemand per soonlijk aan te gaan, wanneer hij behoort tot die personen tot welke de keuze door een voor dracht of bij een herstemming is beperkt En waar het meestemmen van deze vier raadsleden beslist van invloed op den uitslag der stemming kan geweest zijn, is deze benoeming alzoo ongeldig en zal een nieuwe wethoudersverkiezing in de vacature- Kriek moeten plaats hebben. Mocht, wat riiet te veronderstellen is, de Raad van Winkel uit zichzelf deze benoeming niet ongedaan maken, staat (fe weg open om protest aan te teekenen bij Ged, Staten en op vernietiging aan te dringen. Maar los van deze informaliteit, had de Raad van Winkel ook bij de stemming over de vacature-Kriek, geen tweede herstemming tusschen de heeren Kriek, Brugman en Kamp mogen houden. Artikel 51 der Gemeentewet toch zegt: Ingeval omtrent het benoemen of voordra gen van personen de stemmen bij herstem ming staken, beslist terstond het lol Dit staken van stemmen had plaats na de le her stemming toen de heeren Kriek, Brugman en Kamp ieder twee stemmen hadden, en 1 blanco. Due had achter deze heVstemming direot de loting moeten volgen tusschen de drie heeren die elk 2 stemmen hadden. Deze tweede informaliteit kan echter geheel buiten beschouwing blijven, omdat het meestemmen bij her stemming door de betrokken vier raadsleden de be noeming reeds ongeldig maakt. DE RED. Anna Paulowna, 9 Sept 1927. M. de R., Vaak gebeurt 't, dat 'n vreemdeling Anna Paulowna bezoekende, en langs de Kleine Sluis gaande, bij mij in 't café vertoevende, een praatje maakt over de plaats en dan wordt gewezen op de mooie villa's aan den overkant Gewoonlijk wordt dan gevraagd: wie wonen daar en dan hooren ze vreemd op, als ze 't tenminste niet reeds hebben gezien, dat de mooiste (volgens het mee- rendeel wordt. „Bouwlust" mooier gevonden dan die er naast staat) van de twee leeg staat De meeste vreemdelingen kunnen niet begrijpen, dat zoo'n prachthuis onbewoond is. Natuurlijk als hun het een en ander wordt uitgelegd, wie er vroeger woonde en waarom het nu leegstaat, wordt het wel begrepen. Maar als je ze nu op 't oogenblik gaat vertellen, dat de gemeente die villa heeft aangekocht voor ongeveer 5000 gld., wat algemeen een zeer lage prijs wordt ge noemd en dat het in de toekomst een bestemming krijgt voor burgemeesterswoning en dat het in de be doeling ligt van 't gemeentebestuur om 't geheel te sloopen en een nieuw gebouw te zetten, ik vermoed, dat ze dan wel zullen vragen: zijn de ingezetenen hier dan zoo rijk of zijn ze hun geld moe? Ziet, M. de R., daar wilde ik even op wijzen. Eén van de mooiste huizen van Anna Paulowna is het eigendom geworden der gemeente en zooals alge meen bekend is, omdat het bij regen iets lekt en het achterste gedeelte wat verzakt, moet het gesloopt wor den om plaats te maken voor een nieuwe villa. 'M. de R., dat gaat mij te hard. Van 't 'voorjaar bij de verkiezingen waren alle partijen zoo voor een ge paste zuinigheid, waren dat maar woorden om de kie zers te vangen? Hoe zijn de huizen van onze raadsleden? Lekken die nooit of verzakken ze niet. Zoo ja, waarom laten ze dan geen nieuwe bouwen, 't Zit er bij hun evenals bij «mij, misschien niet aan, maar als ze het niet uit eigen zak behoeven te betalen, ergo de belastingbeta lers het moeten doen, komt het er dan niet op aan? M. de R., mijn oordeel is, dat een raadslid de be langen der gemeente op dezelfde wijze moet beharti gen als waren het zijn eigen, met andere woorden, niet gepast zuinig te zijn, als 't uit eigen zak moet worden betaald en royaal als de heele gemeente er voor opdraait De burgemeester wees in de laatste zitting van den Raad bij de verkiezing der wethouders er op, dat zij niet tegen miskenning, als het moet, opzien, maar ik1 geloof, dat op deze wijze de miskenning der wethou ders en van den geheel en Raad, nog wel een graadje erger zal worden. M. de R., U dankende voor de plaatsruimte, Hoogachtend, C SLIKKER. Mijnheer de Redacteur, Dinsdag 0 September J.l. was een dag, waarnaar vele kiezers nieuwsgierig waren wie Wethouders zou den worden. Vooral in zijpe was dat ook het geval. Welnu, nu weten wij den uitslag. De heer G. v. d. Sluijs, Protestantsch wethouder, heeft plaats moeten maken voor een Roomschen, den heer P. Hoedjes. Kiezers van Zijpe, is dat wel uw bedoeling geweest met het uitbrengen van uw stem bij de laatste verkie zing voor den gemeenteraad? Ik kan en wil het niet gelooven. Het werd door het raadslid Doorn zoo te recht gezegd, dat hij er zijn spijt over uitsprak, dat onze zoo overwegende Protestantsche gemeente nu door een Roomsohen wethouder zal worden geregeerd. Want zoo is het nu. Het is van algemeene bekendheid, dat «de Vrij heidsbond (Raat, Hooij) de Roomsche partij heeft aangezocht tot samenwerking. De Roomschen konden dus hun eischen Stellen, waar zij gelijk aan hadden, en ook wel zullen hebben gedaan. De heeren van den Vrijheidsbond kunnen nu naar de pijpen der Room schen dansen en anders loopt het mis. De heer Hoedjes (of de pastoor?) regeert. Wij heb ben uit het verslag der Schager Courant van de raadsvergadering waarin de subsidieaanvrage voor het Roomsche Lyceum werd behandeld, kunnen lezen, welk een man de heer Hoedjes is. Het gezegde van den heer Hoedjes tegen onzen Burgemeester: „of zijn jelui 'Roomsche onderwijshatens'teekent «dan man voldoende. Is het niet meer dan erg, moéten wij Protestanten in de Zijpe dulden dat wij onder Roomsche vlag geregèerd worden? En waarom, omdat de heeren Raat en Hooi vijanden zijn van onzen Burgemeester en den heer v. d. Sluijsl Wat hebben wij met dde persoonlijke kwesties van die heeren te maken. Mo gen daarvoor onze Protestantsche belangen door die drie raadsleden Vrijheidsbond era worden opgeof ferd? Het is meer dan afkeurenswaardig en een smaad voor onze Protestantsche gevoelens. Het is in geen enkel opzicht mijn bedoeling met dit schrijven een lans te breken voor den heer v. d. Sluijs, maar d«k wil er toch op wijzen, dat de heer v. d. Sluijs zich steeds heeft opgeofferd voor het al gemeen belang, en in dat opzicht veel werk heeft ge daan, wat ieder, hetzij voor-' of tegenstander, van hem zal -moeten erkennen.' En diezelfde Protestant heeft in een overwegende Protestantsche gemeente zijn plaats moeten ruimen voor een Roomsch man, die nog nooit iets heeft gepresteerd. Ik ben geen voor stander van de vereeniging ZijpePetten, integen deel, maar ik hoop, dat als die vereeniging toch zal moeten plaats hebben, dat spoedig mag gebeuren. Dan zal de gemeenteraad in zijn geheel moeten aftre den, en krijgen wij opnieuw een gemeenteraadsver kiezing. Mijtn bedoeling met dit schrijven is, u op te wekken Protestanten,van welke partij ook.oan dam te toonen dat U er voor bedankt om zoo met Uw Protestant sche belangen door enkele heeren te laten omsprin gen. Toon dan, dat er nog genoeg Protestantsch bloed in uw aderen zit om aan den wensch van het raads lid Doorn te voldoen, om aan onze gemeente weer het Protestantsch karakter te geven. Werkelijk kie zers, de Roomschen zorgen zelf wel dat zij hun deel meer-dan voldoende krijgen, daaraan hebben wij niet mee te helpen. Een Protestantsch Kiezer te Zijpe. B), hetzij van die aotorrgtuteesi en twee wielen, waarmede geen grootere snelheid 'kan worden be reikt dan door den minister voornoemd is bepaald (rijbewijs C). Hij, die afgifte van een rijbewijs verlangt, richt een schriftelijk door hem onderteekemde aanvrage tot den Commissaris der Koningin in de provincie zijner woonplaats, of, ingeval hij in het buitenland woont, tot den Minister. Rijvaardigheidsbewijzen voor automobi listen en motorrijders. Binnenkort, naar alle waarschijnlijkheid ree Is op 1 November a.s., zal de afkondiging plaats hhben van het Koninklijk Besluit, waarbij de inwerkingtre ding van de gewijzigde Motor- en Rijwielwet en van het nieuwe 'Motor- en Rijwielreglement wordt be paald. Een geneeskundig onderzoek vooraf. Bij het aanvragen van nieuwe rijbewijzen zullen al len ook moeten overleggen een geneeskundige verkla ring betreffende geschiktheid tot besturen van motor rijtuigen. De nieuwe bepalingen zullen vooral aan de provinciale griffiën een zeer omvangrijke admini stratie veroorzaken, doordat de Commissarissen der Koningin aan alle bestuurders van motorrijtuigen, in het land woonachtig, nieuwe bewijzen hebben af te geven en de afgifte thans aan allerlei voorschriften en overlegging van stukken is gebonden. Rijvaardigheidsbewijzen voor Motorrijders. „De Minister van Waterstaat maakt in de „Ned. Staatscourant" van Donderdag 1 September 1927, no. 169 bekend, dat krachtens art. 87 van het Motor- en Rijwielreglement, vastgesteld bij Koninklijk besluit van 30 April 1927 (Staatsblad no. 143), aan den A. N. W. B., Toeristenbondvoor Nederland, de Ko ninklijke Nederlandsche Automobiel Club, de Ko ninklijke Nederlandsche Motorrij dersvereeniging en den Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland, machtiging is verleend, tot de afgifte van verklarin gen, als bij dat artikel bedoeld, welke verklaringen zullen worden aangemerkt als bewijsstukken, bedoeld in art 15, eerste lid, onder 4o, C, der Motor- en Rij wielwet, zooals de tekst daarvan is bekend gemaakt bij Koninklijk besluit van 27 Januari 1925 (Staatsblad n De^aandacht zij er op gevestigd dat door de ge noemde vereenigingen gezamenlijk is opgericht een bureau, genaamd Centraalhureau voor de Afgifte van rijvaardigheidsbewijzen, hetwelk met de voorberei ding voor en de afgifte van de bovenvermelde verkla ringen namens die vereenigingen zal worden be last". Bovenbedoeld Centraal-Bureau, gevestigd te 's-Gra- venhage, staat onder directie van den heer J. G. van Turenhout en is geheel gereed om onmiddellijk met de werkzaamheden aan te vangen. In ons volgend nummer komen wij uitvoeriger op de werkwijze van het Centnaal-Bureau terug. Voorloopig wijzen wij er op, dat ieder, die voor het eerst een rijbewijs aan wil vragen, of die in het bezit is van een rijbewijs, dat later dan 1 Mei 1924 afge geven is, zich moet voorzien .van een bewijsstuk van rijvaardigheid, dat moet worden overgelegd bij de aanvraag om een nieuw rijbewijs. Aanvragen om dergelijke bewijsstukken worden door het Centraal Bureau reeds aanstonds in behan deling genomen. Men zende daartoe per postgiro (no. 124149 's-Gravenhage) of per postwissel een storting a)d f4en vermelde op de strook van het stortings formulier: Naam, voornamen (voluit), geboorteplaats en geboortedatum, beroep, adres, alsmede of men e^n rijbewijs bezit (provincie, jaar en nummer). Het Gen- traal-Bureau zendt daarop den aanvrager een ont vangstbevestiging met nadere aanwijzingen omtrent de af te leggen rijproef. Drla verschillende rijbewijzen. Een rijbewijs, als bedoeld in art dor Motor- en Rij wielwet, wordt afgegeven voor het besturen hetzij van motorrijtuigen op meer dan twee wielen (rijbewijs A), hetzij van motorrijtuigen op twee wielen (rijbewijs Een verzoenende geeit trekt door de Vakvereeniglngen. Na de krachtproef, welke de Engrische vakbe weging bij de laatste algemeene shtlang heeft ge houden, die ten doel had, de regeering te dwingen in het conflict^ in de steenkoolnijverheid aan -de eisohen der m^nwerkers voldoening te helpen schonken en die op zoo^n noodlottige mislukking is uitgeloopen, schobt diezelfde vakbeweging thans nieuwe wegen in te slaan. De veronderstelling, dat deze nieuwe beweging een nieuwe gezindheid aan «dien dag zou leggen, is bewaarheid gewocrden. Was «de oude beweging eu steeds op uit om door middel van politieke drijvers te toonen, dat zij den vertegenwoordigers der „kapitalistische"'' maat schappij en desnoods de regeering de wet kon stellen, dé nieuwe beweging daarentegen tracht, in stede van vernietigend en verwarrend, con structief werkzaam te zijn. Op het welgemeend beroep van Baldwin, op de vak vereenigingen ge daan, om meer dan tot nu toe da machinerie voor overlag en verzoening te gebruiken, werd met on vriendelijk geantwoord. Over dis betrekkingen met de Russische arbeiders is men het in de EngeJsche Vakvereenigingen nu wel in zooverre eens, dat deze betrekkingen niet kunnen blijven voortbestaan, zoolang de Russen geen voornemens toonen om zioh te gedragen naar de voorwaarden, zonder welke geen samenwerking mogelijk is. Deze houding is heel goed te ven- klaren, waar de Russische Bolsjewiki tenslotte, hun zaak grondig bedorven hebben met boodschapt pen in1 snauwenaen «en hoornenden toon. Dit wen- soheu de E[ngelsoh.Q arbeiders zich niet lange® te laten welgevallen, hetgeen wel uit de groote mi tv derhöidsbeweging blijkt, die haar Russische ka meraden d§ handen nog boven het hoofd tracht te_ houden. Neen, het is thans een andere stroop ming, een verzoenende geest, die door de Eng sohe vakbeweging rondwaart en waarvan in j laatstgehouden congres te Edigburgh volop ge tuigenis is afgelegd. Dit oong'ree dm Jieeft met een meerderheid van bijha 2 millioen stemmen het bestursvoorstel aanvaard om de offioieele betrek- met de Russische vakvereenigingen af te Secretaris Citrine hield de groote toelich- tingsiede namens het bestuur en haalde tal van voorbeelden aan om te bewij'zen dat als de acti viteit «der Russen nog langer zou geduld wordeni, «die Engeköhe vakvereeniging niet langer baas zou zijn in edgen huis, en op den duurde slaaf van Moskou zou moeten worden. Er volgde een hJaftdg maar kort debat en de bekendmaking van de cijfers werd met luid ap plaus door die meerderheid begroet. Daarna sprak MaoDcnald het congres toe als leader van de arbeiderspartij'. Hij wekte alle vak- vereenigingon op om die politieke propaganda met ernst en ij«ver te blijven voeren, opdat bij! da vol- Reodfl rei'Slietfngjan wn zaiveeo labouc-moerdeEhed. aie hij alleszins mogelijk achtte het resultaat, van de stembus zou zifn._ Voor dat geval beloofde hjj dat de Wet op de indlustriaola geschillen onmidn dellijlk uit het Statut Book zou verdwijnen, onge* acht den eerbaed dia ook da arbeiderspartij steeds voocr eenmaal aangenomen wetten had betoond; zouden de Torys daarentegen, wel verzwakt, maar toeh nog net met een meerderheid uit de stembus komen, en zouden ziji in hun angist voor die tio«erJ komst «door een Wet tot harvorming van het la gerhuis oef beter tot beknotting der rechter van de democratische bevolking trachten door te drijven, op dezelfde wijze, als zij! de Vakver- j- hadden dcctn behandelen, met ge- van1 de guillotine (beperking van en andere middelen, dan zou ook voor die web geen achting worden betoond. Zij zon niet eens in heb Statut Book kunnen verschijnen, zoo geweldig zou de oppositie der partij! zich ontwik- keuen. Ver der verzooht MaoDouahi steun van de la- bourpartijj, ten einde de geheime diplomatie ein delijk den doodssteek te geven. Weer was een Volkenbcndsvergadering te Genève bijeen, weer had men de verwijten1 van de Nederlandsohe en Noorsohe ministers aatn het adres der groote mo gendheden gehoord, en weer zag men het schouw spel, dat drie groote mogendheden de rechten der kleine staten eenvoudig met voeten traden. Ook «dit beloofde hif, zou met de komst der labour re geering met eigen meerderheid veranderen In de middagzittmg werd een voorstal goedge keurd om een commissie naar Inrlië te zenden, ten einde «daar de arbeidersvoorwaarden en de mogelijkheid eaner politieke organisatie te bestu- deeren. Een andere oommissie werd benoemd, om rapport uit te brengen «over dumpjng en andere «eoonomische verschijnselen, die een nadeeligen in- vloed# ce tenen op de arbeidsmarkt en den handel en «distributie. Diaarna kwam Jack Jonas aan het woord, die een pleitrede hield voor de Vereenigde Staten van Europa^ met één president aan het hoofd. Toen hij in het vuur van zijn betoog uitriep: „Wat goed genoeg is voor Amerika, moet dan ook maar goed genoeg zijn voor Europa,' riep ren stem: „Dus ook met een drankverbod, Jaok?" waarop de vergadering in zulk onbedaarlijk gelach uitbarstte, dat de militante afgevaardigde van Silverton zijn rede vrij spoedig daarop afbrak. van Chicago «tan villa. tarwljl ook Tanaay itófin •trainingsplaate daar heeft uitgekozen. (Het stadion „Soldiers Field" in Chicago Is een groote ovale ruimte, waarvan de tribunes en ove rige zitplaatsen «aan meer dan 100.000 personen plaats bieden. 'Er worden daar jaarlijks groote baseball-matches zoowel als Rugby- en voetbahved strijden gehouden. Op de groote plaat», in het mid den waarvan de boksring wordt ongesteld, worden 40.000 zitplaatsen opgericht. Do prijzen der .plaatsen varieeron tusschen 5 on 40 dollars. Verder zijn maat regelen getroffen, omi 20.000 automobielen te kun nen paTkeeren. die tegen een halvon dollar gedu- renden den wedstrijd» worden bewaakt. _Op dien dag zullen extra-treinen van New Yorkl Cleveland, Saint Paul, Detroit. Indianapolis en vele andero groote steden naar Chicago rijden. Voor 100.000 gasten is gezorgd.dat aij! in Chicago kunnen over nachten. De hotelprijizen zijn daardoor tot het drie voudige gestegen. Wanneer men bedenkt, dat er in Chicago hotels zijn imet 3000 kamers, (allen met badl), tot een prijs van 10 dollar* per stuk. dan kan men zich wel voorstellen, welke geweldige uitgaven aan dezen wedstrijd verbonden zijn. De bokswedstrijd TmmeyDemp- sey. 140.000 .toeschouwers bren gen 3 millioen dollars In. In Aknerikia ia men midden in de voohbereidin- «gen voor het wereldkampioenschap boksen zwaar gewicht. Dank zijl de aan il«40.000 personen plaats 'biedende arena .Soldiers Ficlds" kon Chicago voor het treffen tusschen Tunney en Dempsey ditmaal New-York den loef afsteken. Het schijnt, dat de ontmoeting van 22 September a~a alle re cords izali slaan. Tot nu toe bedragen de record- ontvangsten. Dempsey—Tunney 1.896.723 dollar, Dempsey—Garpentie® 1.628.580 dollar. Dempsey— Firpo 1.188.822 dollar, Dempsey—Charkey 985.000 dollar. Daartegenover heeft de verkoop der plaat sen voor den aanstaanden strijd tusschen Tunney en Dempsey om het wereldkampioenschap reeds de exorbitante som van meer dan anderhalf (millioen do'llar bereikt. Dagelijks worden voor bijna '100.000 dollar aan 'kaarten verkocht en Tex Rlckard rekent op een gezamenlijke ontvangst van rond drie milli oen dollar. Een dergelijk cijfer zal misschien nooit meer bereikt worden. In geval van regen zal de dag van den strijd verschoven dienen te «worden. Deze risico schijnt «echter niet zoo groot te zijn, daar de weeiprofeten uitgerekend hebben, dat het op den 22sten S'eptemtoer gedurende die laatste 60 jaren maar 14 maal geregend heeft. De, belde tegenstanders ziin zich inmiddels druk aan het trainen. Dempsey, die zooals bekend, an ders in Los Angel es woont, huurde in de omgeving Over twee weken zullen de poorten der Emit wor den geopend, en «dan zal er gedurende acht dagen (van 22 tot en met 29 September), gelegenheid zijn «kennis te nemen van hetgeen op electrisch en ander gebied voor het publiek te koop is. Deze tentoonstelling wordt georganiseerd door de beide Middenstands vereenigingen en de vereeniging „Algemeen Belang", in samenwerking met het Pro vinciaal Electriciteitsbedrijf van Noordholland en zal een reden te meer zijn om tijdens de Winkelweek en de Harddraverij dag het publiek van buiten te trekken en daardoor weer eens te toonen hoe Schagen zichi beijvert steeds een Centrum voor Hollands Noorderkwartier te blijven. Wat heeft de electriciteit, hetzij in den vorm van licht, kracht of verwarming of in den vorm van radio, da laatste «jaren kolossale vorderingen ge maakt. Overal zien we rondom ons de electriciteit toege past. Steeds is men bij toepassing van electriciteit voor welk doel ook, op eigen voordeel of meer hygiëne, gemak of luxe bedacht, welke het finantieele offer waard zal zijn. Daarin slaagt men niet steeds. Men wordt dikwijls te goeder trouw verkeerd ingelicht, men stelt aan een apparaat te hooge eischen of het apparaat was van slecht fabricaat Om het publiek in de gelegenheid te stellen ken nis te nemen van de beste fabricaten welke er mo- menteël te leveren zijn, om «de installateurs als ver- koopers in aanraking te brengen met de vertegen woordigers dor electrotechnische industrie, daarvoor is deze tentoonstelling bedoeld. De statistieken wijzen uit. en iedereen -weet het, dat het platteland in hare electriciteits-behoefte nog ver achter staat bij de stad. Daarvan is meestal niet de stroomprijs de schuld, doch wel de onwetendheid van het publiek. Hoeveel nuttige huishoudelijke apparaten zjjn er waarbij de prijs van den stroom geen rol speelt. Toch zullen de electriciteisbedrijven er naar stre ven de tarieven zoo laag mogelijk te houden, om daar door medo te werken aan vergrooting van den afzet,, terwijl de fabrikanten en hunne vertegenwoordigers alsmede de installateurs zullen trachten slechts de beste producten op de «markt te brengen. Energiek moet door allen gewerkt worden om zoo mogelijk den achterstand in de electriciteitsbehoefte ten plattenlande in te halen, in ieder geval te zorgen dat 't platteland niet méér achterkomt. De installateurs moeten beseffen dat 't hier «gaat om een deel van hun «inkomen. In hoeveel provinciën en groote steden zijn de in stallateurs als verkoopers van electrische apparaten uitgeschakeld en hebben de electricifceitsbedrïjven hun taak overgenomen. Dit is slechts noodgedwongen geschied. Laat de installateurs thans toonen, dat zij op dit gebied wat willen presteoren, laat zij op de tentoon stelling komen om met de grossiers en de vertegen woordigers der electriciteitsbedrijven te confereeren en kennis te nemen van het tentoongestelde. Dc ten toonstelling zal hunne oogen openen, hun zal blijken, dat er nog een groot arbeidsveld braak ligt en dat zij waakzaam moeten blijven. De komende maanden leenen zich bij uitstek voor propaganda van electrische apparaten. Installateurs! Sint Nicolaas en Kerstmis staan voor de deur, maak het uw klanten gemakkelijk eeno keuze te doen uit Uwe voorraad electrische apparaten, gaat nu reeds etaleeren, of aan huis die keurige apr paraten toonen. Wanneer «gij het niet «doet, doet een ander het. Uwe moeite zal blijken spoedig beloond te worden. Elk apparaat van goed fabricaat door u verkocht, is een blijvende reclame voor Uwe zaak. Het publiek moet de tentoonstelling bezoeken om nu of later daarvan voordeel te hebben. Hoe dikwijls koopt men iets terwijl later blijkt dat men toch nog niet 't allerbeste heeft wat be stond, wo'OTi 't bestede bedrag. Tentoonstellingsbe- zoek moeten velen leeren. Schroomt niet bijl eiken stand goed Uwe oogen den kost to geven en wat U niet weet. te vragen. Een tentoonstelling heeft niet het vooropgezette doel dadelijk te verkoopen. doch wel zoo veel mo gelijk inlichtingen te geven. Goede tentoonstelling-bezoekers zoeken zoo veel mogelijk stille uren uit en haasten zich niet bij hunne rondgang langs de stands. De entreeprijs is zoo laag gesteld dat zeer veel publiek wordt ver wacht. Van de tentoonstelling kan nu reeds gezegd worden, dat zeer vele bekende electrotechnische in dustrieën via hunne vertegenwoordigers aanwezig zijn, de inschrijvingen zijn een succes geworden en vele inzendeV® zullen trachten met ijver hunne stand een keurig aanzien te geven Door de medewerking van het Provinciaal Elec triciteitsbedrijf zal getracht worden zoo veel mo gelijk alle practisch bruikbare apparaten in de ver schillende stands tentoongesteld, te hebben. In het tentoonstellingsgebouw, de nieuwe garage van den heer Boontjes, zal gelegenheid zijn een oogenblik' rust te nemen bij! een strijkje, terwijl er enkele dagen voor amusement een zeer bijzondere attractie zal zijn. Voor illuminatie en versiering van het gebouw wordt door de buurtvereeniging „Noord" gezoogd, die daarvoor van het tentoonstel- li ngshestuur een subsidie toegezegd kreeg. Dus Middenstanders van Schagen, het is nog niet te laat, er zijn nog enkele stands te huur en de prijs is billijk; laat «deze gelegenheid niet voorbij gaan. want juist een tentoonstelling brengt U in onmiddellijke aanraking met Uwe cliëntele en is een prachtgelegenheid. met en naast de steeds zoo uitstekend geslaagde Winkelweek Uw k u n n en te toonen aan onze zoo vruchtbare en «daardoor zoo uitstekend geschikte omgeving. (Zie de advertentie in dit nuimimer). BOUWTERREIN AANGEKOCHT. •De heer 'Schenk te St. Maartensbrug heeft aan gekocht een stuk bouwterrein aan het Noord, eigendom van den heer Portegies. De bedoeling is. daarop een renteniers woning te bouwen. imet ga rage on brug over de sloot.

Schager Courant | 1927 | | pagina 11