Ons korte verhaal BLAUWBAARD". Bkinenlandseh Nieuws. Gemengd Nieuws. Volksspelen. i De derde da? werd irorezet met het houden van Volksfeesten, gearrangeerd door de buurtcommissie van het Noord. Met het oog op den beschikbaren tijd waren de voorgenomen wedstrijden: Hardloo- pcn met hindernissen voor jongens en Mastklim- men voor mannen en jongens, vervallen en had den nu plaats de wedstrijden achter kinderwagens voor meisjes en wortelslaan voor jongens. Aan de wedstrden achter (kinderwagens voor meisjes namen 20 meisjes deel. Het weer hiefld zich hoewel het wat koud was. best, hot zonnetje bleef vrij geregeld present en er was dan ook flinke be langstelling. Halfweg de baan was aan weerszijden een stoel geplaatst en daarop moesten de deelneem sters de kleine (pop) deponeeren. Etn dat deze hin dernis niet gering geschat moest worden. 00 t moment toch dat men zijn grootste «nelheid had ontwikkeld bewees wed he tveelvuldig kantelen van den kinderwagen met ais noodlottig gevolg, verlies van den strijd. R De uitslag waa. Ie prijs Oor Revers. Be prils Ma ria Schouten. Se prijs Maria Rezelman. 4e prUa Ma- rie v. d. linden. 6e prijs A. Tijken. 8e parijs R. W i smeijer Het wortelslaan ia en blijft een vermakelijk spel en dat er nog steeds liefhebberij voor bestaat, be wees wel het groot aantal deelnemers, niet minder dan 40 jongens. Hier was de uitslag: le prijs Gerrit Boontjes, 2e prijs A. Kossen Kz.. 3e prijs W. van Rooijen, 4e prijs E. v. Vliet, 5e prijs W. Kemp. 6e prijlzen J. van Dok. De prijzen bestonden uit zeer mooie kunstvoorwerpen. De uitreiking der prijzen had 's avonds half zeven in het lokaal van den heer Jm. Blaauboer plaats. HET BLOEMENCORSO, RECLAMEOPTOCHT, ENZ. Toen het Maandagmiddag naar twee uur liep, was het langs onzo straften druk en beweeglijk en steeds meer kwamen de bezoekers, maar vooral de bezoek sters, opdagen. De roep van vorig Jaar van Schagen'a Bloemencorso was zóó goed geweest, dat men als van zelf groots belangstelling had voor wat dit jaar zou worden te zien gegeven. Zóó goed on smaakvol in zijn gdheel waa do stoet dit jaar lang niet. Maar wat er was, mocht toch wel gezien worden. Er waren kindernummers zoo fijn en snoezig, dat men er met groot genoegen naar keek. Een paar mooie auto's en dan allerlei reclame voor verschillende zaken en firma's, die ook hun beste beentje hadden voorgezet. Bijzonder aardig waren ook de paar ouderwetsdhe kleederdrachten, in tegen stelling met het heden. Onze Harmoniekapel was weer present, ditmaal ge holpen door de vereeniging St Louis van Alkmaar. En niet waar, deze jongelui in hun witte pakjes, mochten or zijn, kranig hoor! En wat veel zegt, het heeft niet geregend geduren de de optocht De stoet had veel bekijks, wat 's avonds, toen ze verlicht rond ging, nog in grgotere mate het geval was. Ook toen was het aardig, maarvoor een geïllumineerde stoet was er tekort werk gemaakt van de verlichting. Het was wat triest 's Avonds bij de prijsuitreiking was hot in het lokaal van den heer J. K. Boontjes propvol, maar toch leuk en gezellig. De heer C, Blaauboer dankte allen die (hadden mee gewerkt om den optocht te doen alagon, recht harte lijk, terwijl Burgemeester Cornellssen daarna over ging tot het bekend maken van den uitslag. Groep: Kleine stukken: le prijs, kinderen Oveidljk, bokkenwagen; 2e prijs, herfststemming, kinderen Ver meulen; 3e prijs, karretje, kinderen Schenk. Grooto stukken: le prijs M. C. Tuinman, Ford in Schagor kleuren; 2o prijs fam. Huiberts, wagon. Humor: Groepen: le prijs meisjes Boontjes: Voor heen en Thans; Zo prijs: Indisch Vorstenpaar, J. Ko ning en N. Bakker; 8e prijs kindoren Boonackor: Trien en Bram op de Wmkelfeesten. Reclaaneafdeeling: le prijs K. W. Plevier, Autohan del; Zo prijs K. Leguit, bakkerij wagen; Se prijs firma Bonk, met Benks Ochtendvoer. Aan de auto-Scbager Courant, die buiten mededin ging meereed, werd een eervolle vermelding toege kend. De uitslag aan den avon'doptoeht was: prijs f 15, kinderen Overdijk; prijs f 10 M. C. Tuinman; prijs f 5, fam. Huiberts. Humoristische groep: prijs f 15 J. Koning en N. Bak ker. Reclame: prijs f10 K. Leguit; f10 P. Renooij; prijs 16 Michelinbanden; prijs f B mej. Ploeger, Modevak school. Een zeer interessant gezicht leverde de vlieg- demonstratie op van een vijftal vliegmachines van De Kooij. Dat had de algeaneene en onverdeelde be langstelling. TAN DE MOLENSTRAAT. Om' 5 uur werd begonnen met de volksspelen, uitge schreven door de Buurtcommissie van de Molenstraat en ook hier werden de wedstrijden een groot succes, èn door het grooi aantal deelneemsters en deelne mers èu door de groote belangstelling van het talrijke publiek. De wedstrijden hadden voor de kinderen in de Oosterstraat plaats en hadden tot uitslag: Autoped-race voor meisjes, 26 deelneemsters; de eerste drie prijzen werden toegekend aan Betsy de Nijs, T. Schouten en A. Tijken; de overigen na lo ting aan Martha Zijlstra, Marie Simons, Marie Eriks, Neelie Lutjeharms, Jannio Neefkes, Nellio Hoogland, G. Tijama, Annio Kroone en T. Bregman. Tonkruien met houtjesrapen voor jongens: 25 deel nemers, de eerste drie prijzen aan: Jan Renooij, Nic. Groot en Jac. Dekker; de overigen aan C. v. d. Lin den, P. Goedhart, S. Domper, L. Koomen, G. Boontjes, Jn. Steen en P. de Ruiter. De prijzen bestonden uit diverse voorwerpen, door verschillende zakenmenschen beschikbaar gesteld. Op den Stationsweg had de behendigbeidsrit met Fordauto plaats. De deelnemers, er waren er 21, moesten hier, staande op een zwiependen balk, die op het chassis van een Fordwagen lag, en zich vast houdende met één hand, 3 balletjes op een bordje we ten te behouden. Een kunstje dat al heel wat behen digheid vereischte en waarbij de moeilijkheid nog werd veihoogd, doordat de Ford zigzagsgewijze naar het einddoel werd erereden. En menige deelnemer moest dan ook noodgedwongen zijn rollend balletje achterna, wat natuurlijk de noodige hilariteit ver schafte. Als overwinnaars kwamen uit de baan: le prijs f 15 K. Roggeveen Dz., 2e prijs f 7.50 A. Houtkooper, 3e prijs f5 Mich. Brammer, en een troostprijs, een worst, J. H. Lutjeharms. OP STRAAT bleef het gezellig en druik en daar het weer zich goed hield, liep alles dezen eersten dag rond zonder te grooten tegenspoed. Het was een bijzonder aardi'ge dag geweest en ook de EJBLLT. had weer drukke belangstelling. De 3500ste bezoeker werd verrast met een electrisdh strijkijzer van f 12.50 en een groote taart. Naar gelang het aantal bezoekers (sters) stijgt, worden de fraaie geschenken steeds grooter en kostbaarder. HARDDRAVERIJEN. Vandaag de twee harddraverijen, waarvoor het aan tal aangiften zeer groot is» ROZENKRANS. In het Theater Royal komt 13 October het beroem de tooneelstuk: „Do Rozenkrans". Het stuk wordt op gevoerd door De Vereenigde Schouwspelers, die in Amsterdam en overal oldors een reuzensucces met de opvoering hebban. E.MXT. Aan het verzoek van de Jury voor do E.M.I.T., om de ouden van dagen van alle gezindten gratis in de gelegenheid te 9tellen de tontoonstelling to bezoeken, werd zeer gaarne door het bestuur voldaan, zoodat de oudjes eenige aangename uren op de tentoonstelling hebben doorgebracht 'CFhilamere Cottaiae.) djoor Aazla/th«J Grósfcle. Vtcrota. De kamer draaide om haar heen. Later leek het haar vreemd dat zij dadelijk zoo zeker was geweest. Gerald Martin was Charles Lemaitre. Ze wist het opeens met onbetwistbare zekerheid. Brokstukken van gedachten on herinneringen warrelden door haar brein, als stukken van een legkaart, die op hun plaats moesten worden gelegd. Het geld voor bet huis had zij betaald het was alleen haar geld; de effecten had zij aan hem toever trouwd. Zelfs haar droom kwam haar nu in zijn ware ibéteekienils dim die WeicLaichte» Dielp bihnen dn. haar in haar onderbewustzijn moest ze voor Gerald Mar tin altijd bang zijn geweest en had hem altijd wil len ontvluchten. En dit diepe gevoel had haar altijd naar Dick Windyford doen uitzien om hulp. Dat was ook de reden waarom ze zich de waarheid zoo spoedig realiseerde, zonder twijfel of aarzeling. Zij zou het volgende slachtoffer van Lemaitre worden. Heel spoedig, misschien. Ze schreeuwde het haast uit van ontzetting toen ze zich iets -herinnerde. Woensdag 0 uur, 's avonds. De kelder met de platte vloertegels die er zoo mak kelijk waren uit te nemen. Vroeger had hij ook een van zijn slachtoffers in een kelder begraven. Het had Woensdagavond moeten gebeuren. Maar om dat van te voren precies op te schrijven krankzinnig. Neen, het was logicöh. Gerald hield; altijd een nauw keurige lijst aan van zijn bezigheden: moord was voor hem net zoo goed een bezigheid als wat anders. Maar wat had haar gered? Had iets op liet laatste oogenblik vermurwd? Neen, kwam bliksemsnel het antwoord oude George was het geweest. Nu begreep ze de ontoombare woede van haar man. Zonder twijfel had hij den weg vrijgemaakt door iedereen te vertellen, dat ze den volgenden dag naar Londen zouden gaan. Toen was George onverwachts komen werken, had over Londen gesproken en zij had het verhaal over verteld. Het was te riBkant om haar dien avond uit udan weg te ruimen, voor het geval de oude George dat gesprek sou herhalen. Maar heft had weinig ge scheeld. Als zij toevallig die onbeduidende opmer king niet herhaald bad Alix rilde. Maar. er was geen tijd te verliezen. Ze moest direct weg vóór hij terugkwam. Vliegensvlug deed ze de rol uitknipsels weer in de 1», schoof hem dicht WEERINGEN. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de O. L. school te Oosterland zijn benoemd de dames M. G. Dekker van Vlieland en E. F. de Wit van Helder en aan die van Westerland mej. N. A M. Bergwerff van Helder. JULIANADORP. Voor het verrichten van het jaarlijksche krooswerk in de vaarten, slooten, enz., van den polder „Het Koe gras", waren Zaterdag j.1. 3 biljetten ingeleverd en wel allen in massa als volgt: A. Kossen te Juliana- dorp f614, K. Wijnsma te Koegras f 579.50 en Alb. Nuijens f436. Wii vernamen dat een en ander aan den laags/ten inschrijver is gegund. ST. MAARTENBRUG. Vrijdagavond hield de Har ddrav erij v ereeniging „Klein Begin" een algemeene vergadering in het lokaal van den heer van Buren. Aanwezig! 9 le den. Nadat de voorzitter, de heer A. Appel de vear- met een woord van welkom bad geopend, volgde voorlezing en goedkeuring van de notulen door den secretaris, den heer G. Groot. Tot bestuurs leden werden bij' acclamatie herkozen de heeren P. Apeldoorn en G. Blaauboer Iiz.. terwijl de heer K. Swap als zoodanig werd benoemd. De rekening van den penningmeester werd ver volgens nagezien en in orde bevonden onder dank zegging voor het nauwkeurig beheer. Het voorstel van het bestuur om een draverij te houden op Dins dag 4 October, nam. 2 uur, om prijzen van f 150, f 70. f 40 en f 15. werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Verder werd besloten om een intee- kenlijsf. tnjï de ingezetenen te laten circuleeren. Niets moer aan, de orde zijinde, bracht voorzitter een woord van dank voor de aangename besprekingen. Met de hoop dat het feest in alle deelen mocht sla gen, en de ingezetenen flink op de 'lijsten zullen teekenen. volgde sluiting. ST. MAARTENBRUG. Tot tijdelijk (waarnemend) onderwijzeres aan de O.L.-school alhier is benoemd. Mej. F. H. Frummel te Ellst (wachtgeldster). BURGERBRUG. Naar wij- vernemen, heeft de heer Jb. Gerrits al hier bedankt als Bestuurslid van de afd. Zijpe Callantsoog van Het Witte Kruis. INBREKER BETRAPT. In den nacht van Zaterdag op Zondag bemerkte een bewoner van een pand aan denCrooswijkachcn Singel, dat zich op de tweede verlepte? van dat pand inbrekers bevonden. De bewoners stelden een onderzoek in, waarop de inbreker, zich betrapt vindend, uit het raam sprong. Hij' bezeerde zich vrij ernstig aan zijn voet en omdat toevallig twee dienders passeerden en de man zich door de bles sure niet spoedig uit de voeten kon maken, is hij gegrepen. Op hem werden gouden on zilveren sie raden gevonden voor een vrij aanzienlijk bedrag. In de woning aan den Crooswijkschen Singel is de hoed van den man gevonden. Ondanks deze aan wijzing ontkent de aangehoudene. SCHEIDSRECHTER CONTRA JAN PUBLIEK. Be wedstrijd FortunaA.S.C.. die Zondag te VlaaT dingen werd gespeeld, heeft een emotievol verloop gehad. Reeds in de eerste helft, toen een der Lei- denaars zoodanig werd verwond, dat geneeskundige hulp onmiddellijk noodig was. werd het publiek rumoerig, omdat de scheidsrechter de heer Van Leersum den wedstrijd, staakte, toen er geen dokter op het terrein aanwezig bleek en een der A. S.C.-ers zelf arts zijn clubgenoot wilde be handelen. Na de rust werd het steeds erger en 8 minuten voor het einde verbrak het publiek de om rastering en stormde het veld op. De heer Van Leersum die zeer kordaat optrad liet het ter rein door de politie ontruimen en de resteerende minuten werden zonder publiek uitgespeeld. Zelfs bestuursleden van de thuisclub werden verwijderd. Na afloop ontsnapte de heer Van Leersum 'via Ke- thel. De toestand van den A-SX-^er bleek achteraf niet ernstig te zijn. CONCURRENTIE MET ROTTERDAM. De Peuple meldt, dat de maatschappij tot exploi tatie van de Belgische spoorwegen heeft beslaten, do tarieven voor het vervoer van steenkolen in transito naar Duitschfland zoodanig te verlagen, dat vervoer niet duurder komt, dan wanneer do kolen over Rot terdam gaan. OVERSTROOMING. Tengevolge van den ruidwesterstorm is het Lemster Hof Zaterdag door het zeewater overstroomd. Het vee kon tijdig in veiligheid worden gebracht GAS VE RSTIKKIN G. Do 22-jarige M. van der Burgt uit Rosmalen is gisternacht, tijdens ziin wacht bij do machinewerken van den «puidudker biji Sluis O., in de Z~WiTlems~ vaart, door gasverstikklng om het loven gekomen. De man was niet gehuwd. Omtrent de oorzaak is nog niets bekend. TEUiING VAN DIENSTSTUKKEN DOOR DE GE MEENTEBESTUREN. Dé minister van binnenlandsche zaken en land bouw heeft aan de gemeentebesturen meegedeeld, dat z" wederom een telling van verzonden dienststukken moeten houden en wel gedurende de week van 17 tot en met 22 October. Het resultaat van de telling moet vóór 16 November aan den minister door tusschen- komst van Gedep. Staten worden opgegeven. In verband met de in den loop van dit jaar gehou den verkiezingen voor de Prov. Staten en de gemeen teraden, wil de minister bovendien gaarne een opgaaf ontvangen van de aantallen stukken, die daarop be trekking hebben gehad. en sloot hem weer. Toen stond ze bewegingloos als uit steen gehouwen. Ze had het piepen van het hekje gehoord. Haar man was teruggekomen. Een oogenblik stond Alix als versteend, toen kroop ze naar het raam, keek naar buiten van ach ter het gordijn. Ja, het was haar man. Hij glimlachte in zichzelf en neuriede een deuntje. In zijn hand hield hij een groot voorwerp; toen ze dat zag, stond 'haar hart stil. Het was een spik-spLinternieuwe schop. Als bij instinct werd Alix er zich van bewust vanavond moest het gebeuren 1 Méian en waö no«i één katos. GeWaUd, dfie een dkrun- tje neuriede, liep om 't huis. Zonder een moment te aarzelen, vloog ze de trap ai het huis uit. Maar juist, toen ze de deur wilde uitgaan, kwam haar man van den anderen kant van het huis. Hallo, zei hij waar moet jij in zoo'n vaart naar toe? AÉx streed wanhopifei om even kalm te schijnen als altijd. Haar kans was op dat oogenblik verke ken, maar als ze voorzichtig was en niet zijn ach terdocht wekte, zou die weerkomen. Misschien, wel nu Ik wilde naar het eind van de laan loopen en dan weer terug, zei ze met een stem, die in haar eigien ooren zwak en onzeker klonk* —Goed, zei' GeraOd, dan ga, ik met je msea. Niee alsjeblieft niet, Gerald, ik bon zenuw achtig. hoofdpijp bieb ik ook ik ga liever alleen. Hij! keek haan oplettend1 tnam. Ze verbeelde zich een oogenhQdikje achterdocht in zijn oogen te lezen. Wat ©dhleellt er aan, Alitx. Je bent izoo bleek oh beverig. Niets. Zij foroeaido ndcbBell om (flink tó rijn glimiltajch.be. 'Ik heb toobfdpSjia, dat ds aflléfc Een wandeling zal me froedl doen. Waarom zeg j'e dan, dart Je mij' niet gebruikten kiuimt, zei Gerald) rojet rijm vlugge glimlach. Ik ga mee <ot£ je ,wilt of niet. Ze durfde niet tegenspreken. Ala bij vermoedde, dat zlji wist Na krampachtig pogen slaiagde rij er in_ Kater normale (manier van doen eenigsains terug te krij gen. Toch' had zijl het zeer onbehaaglijke gevoefl, dat hij haar zoo nu en dia® tob terijd'e gadesloeg, alsof "hij niet geheel1 voldaan was. Zliji voeflide dlat zijn arg waan niet heeliemaa! weg wa®. Toen ze iln huis terug waren, stond 'hii at oro. dat Ze even ging lig. gen en bracht haar eaui do cologne om haar sla pen moe te waisschen. Hij! was, al» ffteed*, de toege-i 1 wijde echtgenoot. Allöc voelde zichzelf zoo bulbe- 1 loos alislof Ze met handlen en voeten in een kliem zat, Hii! wilde» hater geen oogentböik alleen laten. Hij ging met hater raaJan de (keuken om haar te helpen het eenvoudige koude matei' naar bi'nneni ta bren gen. Tijdien» den maaltijd had zif een gevoel of zü In het belang van een beperking van uitgaven wijst de minister de gemeentebesturen nog op de mogelijk heid, In vele gevallen van kaartformulieren gebruik te maken. Verschillende mededeelingen van onbelang- rijken inhoud kunnen als briefkaart verzonden wor den. Behalve de besparing op de portokosten, wordt hiermede ook een bezuiniging op het materieel ver kregen. EEN ERNSTIGE FAMILIETWIST. Zaterdagavond omstreeks kwart voor tien heeft aan den Veerschendijk te Hendrik' Ido Ambacht een ernstige vechtpartij plaats gehad. De 60-jarige M. v. d. R. os daar n.1. door zijn schoonzoon Van W., die biji hem inwoont, zoo imet een mos bewerkt dat het slachtoffer op last van een inmiddels ge- waarschuwden geneesheer onverwijld naar het zie kenhuis te Dordrecht moest worden vervoerd. Van R. had ernstige steekwonden in zijn rug. Familie twist schijht van dit voorval de oorzaak. De dader is door de politie gearresteerd. OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond omstreeks 9 uur is de 72-Iarige fuffr. De Vries te Alkmaar bij' het verlaten der RJL kerk door een personenauto uit Bergen aan Zee aange reden en gedood. OM DEN SCHNEIDER CUP. 453 K.M. per uur. Venetië. De Schneider Cup weru gewonnen 0oor den Engeischen aviateur luitenant Webster, die het 355 K.M. lange parcours in 46 min. 2Q sec. aflegde. Zijn uurgemiddeide bedroeg 453.45 K.M. Tweede werd luit. Wortsley (Engeland) die in 47 min. 46 sec. den vereischten afstand aflegde. De overige deelnemers, de Italianen di Bernardi. Guaz- zetti en Ferrarin en de Engelschman Kinkead gaven den strijd op. TWEE SPOORWEGONGELUKKEN. De zware regen3 der laatste dagen hebben in En geland gisteren twee spoorwegongelukken veroor zaakt die beide goed zijn afgeloopen, maar die eeni ge (honderden zangers uit het Noorden, die het na tionaal zangersfeest in het Kristallen Paleis zouden bijwonen, de opening der concoursen hebben doen missen. Bij Peterborough in Northamptonshire ontspoorde een goederentrein der London- en Noord-Ooster maatschappij en in Bedfordshire zakte een deel van een dijk in en kwam op de rails terecht. Voor de volgende trein naderde was het ongeval echter reeds bemerkt. AARDBEVINGEN IN RUSLAND. Uit de Krim komen berichten van nieuwe aard bevingen. In Sebastopol waren de schokken het he vigst. Er zijn eenige ernstige gewonden. EEN CYCLOON. Uit Weenen, Een wervelstormheeft in eenige plaatsen in de omgeving van Graz geweldige schade aangericht Te St. Ruprecht werd een boer, die op het land werkte, twee meter hoog en 30 meter ver weg ge slingerd, waarbij hij een hersenschudding kreeg. Vijf personen werden door vallende dakpannen ge kwetst. To Unterrohr werd een boerenknaap gedood. GEVAARLIJK VUURWERK. Blijkens een Reuter-bericht uit Baltimore is er in den nacht vah Donderdag op Vrijdag brand uitge broken in de munitie-opslagplaats van Curtisbay. Menschen, die daar in do buurt wonen, vermolden het onophoudelijk ontploffen van granaten. Men hoort het knallen tot wijd in den omtrek. KINDERVTRLAMMING IN DE VER. STATEN. In de Ver. Staten neemt het aantal gevallen van kinderverlamming weer toe. DE ONWEERSCATASTROFE IN ZWITSERLAND. Omtrent het noodweer van Zondag meldt een V. D. bericht nog de volgende bijzonderheden: Schaun staat grootendeels onder water. In Graubunden was het onweer het ergste sedert 1868. In Chur moest reeds in den voormiddag een bataljon sappeurs te hulp worden geroepen om te Trimmin, waar een ge weldige steenlawine over een breedte van 120 m. elk verkeer stremde,den weg weer vrij te maken. Bij Tavanasa, waarheen eveneens hulp moest worden gezonden, werd een huis met 8 bewoners en een baanwachtershuisje in den Rijn geslingerd. Te Wal- tensburg werd de verbindingsbrug met het station verwoest. Een veldopzichter verdronk, terwijl zijn begeleider zwaar gewond werd gered. In de ge meente Ringenberg moest de geheele bevolking voor een steenlawine vluchten. Alle telefoonverbindingen zou stikken, maar zij. dwong tzichzeflf om te eten en zelfs om vroolijk en natuurlijk te schijnen. Ze wist nu, da/t ze voor 'haar loven vocht Zij was met dezen mam heeletmiaial' telleen, mijlen ver vam mensch'elljke hujllp; aan zijn genade overgeleverd. Haar een'ige kans iwias dat ze (hem van zijn vermoedens afbracht, 'zoOidtet hij haiar oen piaar, oogenbliikken aiUeen 'liet lang) genoeg om hater de tefllefoom d'n de hal te gaan en (huilen te vimteen. (Dat waa nul haar ©enige hoop». Een oogenblik hoopte rij', dat hijl vanavond ook misschien van plan veranderen zooi. stel. d'at ze hem vertelde, d'at Dick Wimdyfopdi zou komen? De woorden trilden op haar lippen toen ver wierp ze deze hoop plotseling. Deze man zou1 zich toch voor 'de tweede maai niet Daten dwarsboomen Er was iets beslists en opgewondens onder zijh ,<x>!genis<hijrilijlki kalm' uiterlijk, dtet haar 'n we© ge voel bezorgd©. -Ze zou den midaadl er alleen door verhaasten. HÜj' "zou hater op staanden voet vermoor den en IDick Windyford ktelm opbellen, dat ze uit moesten. O, als Dick Wïndyford vanavond maar kwam. Als Dick.... Plotseling flitste een ildae door haar brein. Ze koek vam terzijde scherp inaar haar man, alsof ze bamig was, dia.t hij, haart gedachten zou lezen. Met het uitwerken Vteni hét plan nalm haart moed! toe. Haan doen en laten werd' ®oo natuurlijk, dat ze er zelf verbaasd' over iwas. Zij maakte koffie klater en nam di© mee naar buiten, naar de stoep*, waar ze dikwijls op mooie avonden zaten. Wat ik zeggen wik zei' GenaildJ plotseliing, wij zullen straks ook eens gaan ontwikkelen, •Eén rilling liep Aids langs den rug, maar ze ant woordde achteloos: Kan je 't vanavond) "niét alleen? Ik bén mloie. Het duurde niet lang. Hij glimlachte in zich zelf. En iik) beloof je, dat £0 fltnaks niet meer moe zult rijn. De wordten schenen hétm te amuseeren. Alix ril de. Nu moest ze haar plan 0Oinder uitstel' uitvoeren. Ze stond) op'. 1 Ik imoet den slager nog! even opbellen, zei ze terloops. ï)an hoef jij er 'niét heen, Dén slager? Op dézen tijid? - Zijn winkel! is natuurlijk dicht, dommert. Maar zijh huis ook. En morgen is het Zaterdag en hij moet mij vroe^ kalfscotetetten brengen, voor iemtehd ahdlers ze bestelt. 't I® een goeiert. 'dtet wil) (hijl best voor. me doen Ze ging! vlug! het huis in en slaat de deur achter zich dicht, Ze hooide dat Geral'dl zei1: .doe de deur niet dicht" en had vlug! een tentwoord Maar: An dere komen er motten bÜnnen. Ik houd niet vten motten. Of ben je bang Idlat ik een beetje met dien slager gekheaid ga maken? tamfle Jongen. Toen ze eenmaal! binnen was. greep ze naar den hoorn van de telefoon en gaf het nummer op van „Het Wapen van 'Engeland". Ze werd' direct ver bonden* Mr. Windyford F Is htf thuisP Kan ik hem sproken P Toon kroeg ze aan geweldig© schok. Do deur word geopend; en haar map stond in do hall. Gta toch •weg, Giecrald:, aai zo korzelig. Ikj vind hot afschuwelijk aha iem!amd luistert als ik m 't teledbneieren ben. Hij lachte haar uit en wirp rich opi oen) stoel. Is 't dia slagia» heusoli, dio 3© tetetfoneerdiP spotte Kg. Alix was wanhopig'. Haar plan had gietfaald'. Direct zou Dick Windyford' aan do talefoon zjin. Zou ze alles riskeeran en om hulp roepen P En toen, terwijl ze zenuwachtig1 op het toestel drukte, en onwillekeurig dien haak heen en weer bewoog, vloog een ander idee door haar hootfd', de redding. Het zal moeilijk zijn', dacht ze biji zichzelf. 1Ik (moet mijpjhbottfa 'er bij houden en de goede woorden üaczen en geen oogenblik stotteren, maar ik geloof dat ik het uoeni kan. Het moet. Het was tot haar doorgedrongen, dat, als ze op de juiste momenten den haak neerdrukte en weer las liet,ze een noodkreet aan Dick zeul kun nen geven zonider dat haar m'an hjöt merkte. Op dat oogenblik hoordé ze da stom' van.' Dick Windyford aan: den anderen kant van de telefoon. AHt haalde diep adem. Toen sprak ze: TJ spreekt met Mrs. Martin van villa de Nachtegaal. Kom) alsjeblieft (druk op dan haak) morgen vroeg niet zes mooie kalfscoteletten. (haak los) het is heel belangrijk (haak' neer) dank u wel, Mr. (Hetworthyneemt u mij niet kwalijk dat ik u zoo laat opbel, maar deze kalfsootele»tte(a zijn hleuseh een zaak van (haiak los) laven odi dood., (druk op den haak). Goed, morgen vroeg dan. (haak los). Zoo spoedig mogelijk. Zie hing den hoorn weer op eol keek, moeilijk ademhalend, Waar haar man. Is dat de manier, waarop je den slagen telefoneert zed Gerald. Zoo züW wf vrouwen nu eenmaal, zei Alix luchtig. Zij kookte van' opwinding. Hii, had geen achterdocht. Dick zou komen, zelfs al begreep hij Ze ging Waar de zitkamer en draaide het eleo trisch licht op. Gerald volgde haar. Je schijht nogal opgewekt, zei hij, terwijl hij haar nieuwsgierigaankeek. Ja, mijh hoofdpijn is over. Ze ging op haar gewone plaats zitten en gi lachte tegen haar man, toen hij zich 121 den s tegenover haar liet vallen. Zij; was gered. Het was nvijf minuten voor half negen. Laag voor dat (negen uur waö, zou Dtick! er zyW. Wordt vervolfeidi.

Schager Courant | 1927 | | pagina 2