DE POSTVLUCHT NAAR OOST-INDIE. Ernstig auto-ongeluk bij Vinkeveen. Een motorongeluk met doodelijken afloop te Kolkslois. Vrouwenhanden PUROL Wegentoestand Burgerrlotbrng. Candidaten Hoofdingelanden en Plaatsver vangers Hoogheemraadschap NoordhoDands Noorderkwartier. Groote brand te Amsterdam. Wat kost een traan. Vanaf Amsterdam is Zaterdagmorgen in de vroeg te de derde vlucht per vliegmachine naar Oost-Indië ibegonnen. Over dit vertrek schrijft de N. R. CL het volgende: Dat het een volmaakte onmogelijkheid zou zijn. Hol landers voor iets in geestdrift te brengen, bij het voorspoedig einde der laatste Indië-vlucht, hebben we het reeds naar het rijk der legenden verwezen, waar het als interessant verzinsel nog wel even lang zal blijven gedijen, als h.v. het praatje, onlangs door een vreemdeling over ons land opgedischt, dat men er op straat in alle eeuwigheid nooit iemand ziet lachen. Men zou voor niets ter wereld in dat nuchtere Hol land warm loopenl Wie het hebben uitgevonden, had den zich eens de moeite moeten geven, in het holst van den Vrijdagnacht, langs den duisteren Sloter- straatweg, waarover de Zuidwestenwind zoo af en toe een regenvlaag striemde, naar Schiphol te gaan. Het was geen pleiziertocht, maar dan hadden zij ettelijke honderden op dezelfde onderneming aange troffen, en lang niet allen in een gerieflijke' auto, maar zeer velen ook worstelend te fiets tegen regen en wind, en zelfs voetgangers, die er heel wat voor over hadden, om luitenant Koppen en zijn wakkere gezellen een vaa®wel toe te roepen op zijn vlucht naar Oost-Indië, waarmee hij' wil aantoonen. dat men in een dag of twintig heen en terug naar post Indië kan vliegen. Luitenant Koppen en zijn gezellen, die het nachte lijk uur (want het was nog stikdonker om zes uur des morgens) voor het vertrek hadden uitgekozen, om nog vóór het vallen van den avond Belgrado 01 Sophia te kunnen bereiken, teneinde zeker te zijn, dat zij nog bij daglicht hun motoren aan een grondig onderzoek na de eerste étappe zouden kunnen onder werpen. Honderden belangstellenden uit Amsterdam, maar ook uit Leiden, Haarlem, omliggende dorpen en ver der afgelegen plaatsen, stonden reeds te 5 uur op het donkere vliegveld in spanning het uur van ver trok af te wachten. Bij het licht van een auto werd De Postduif, het driemotorige F. VlI-toestel, hetwelk thans de groote reis door het luchtruim is aangevan gen, naar buiten gereden. De laatste voorbereidingen liepen vlot van stapel bij het verblindende licht van de nachtverlichting. Terwijl de expeditie-chef van bet postkantoor Centraal-station den postzak, bevattende 600 brieven en 15.000 briefkaarten, die door den di recteur-generaal van de posterijen en telegrafie, ir. Domme, persoonlijk aan luitenant Koppen was over gedragen, inlaadde, namen deze en zijn gezellen, de vlieger Frijns en de mechanicien EUerman. afscheid van bun vrienden en familieleden. De jeugdige mevrouw Koppen hielp haar man in zijn dikke uitrusting, de motoren draaiden, dat het vuur eruit spatte, de luchtreizigers bestegen hun toe stel, en te 6 uur precies gaf ir. Damme het vertrek sein door het afschieten van een lichtkogel. Dan sneldo het toestel over het veld, uit het gezicht der toeschouwers, die onmiddellijk in de donkere lucht keken, of zo het daar nog niet zijn Oostelijken koers zagen kiezen, de opgaande zon tegemoet. Maar er verscheen niets; bet licht der nachtvorlich- ting was intusschen gedoofd, men hoorde in de verte nog oven de motoren, maar duidelijk nam men waar, dat hot toestel zich nog op de aarde bevond en- stilstond. En spoedig verspreidde zich daarop het teleurstel lende bericht, dat er een, zij het dan ook onbeduidend, ongoval was gebeurd, waardoor de vliegers wel een uurtje zouden worden opgehouden. Het bleek, dat het vliegtuig „taxiënd" bij het nemen van den draai, die het met den neus in den wind moest brengen, over den vetten kleibodem geslipt was, met het gevolg, dat de band van een der wielen zich had losgewron gen en was gesprongen. Het verhelpen van deze „panne" heeft ruim een uur genomen; acht minuten over zeven nam de F VII haar tweeden aanloop, en eenige oogenblikken daarna zagen wij haar hoog in de lucht de eerste stralen van de opkomende zon opvangen en zich scherp afteokenen tegen den in gouden gloed staanden Oostelijken hemel. De telegrammen hebben later gemeld dat Belgrado is gepasseerd en men Zaterdag reeds in Sofia is ge land. De reis liep vlot, alleen last van regen. Toen was 2010 K.M. afgelegd in 11 uur. Luitenant Koppen seinde 2 October: Wij zijn vanochtend om zeven uur te Sofia opge stegen en hebben de 1550 KM. naar Aleppo in acht uren afgelegd. Het was een goede reis: wij hadden echter veel last van de zon. De landing te Aleppo verliep vlot Morgen vliegen wij naar Busire, een afstand van 1800 KM. Het vliegtuig dat den 15den Juni met den heer Van Lear Black naar Indië vertrok, vloog den eer sten dag naar Boedapest, den tweeden naai" Konstan- tinopel. Hier had het een dag oponthoud door slecht weer en formaliteiten, eoodat toen Aleppo eerst op den vierden thans reeds op dan tweeden dag la gehaald. De Postduif vervoert 669 brieven en 1423 briefkaar ten. Drie menschen verdronken. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag van die vo rige week is omstreeks twee uur een ernstig auto ongeluk bij Vinkeveen gebeurd, waarbij dne men schen bet leven hebben gelaten. De auto was afkom stig uit Amsterdam en geraakte bij de Baambrug- sche Zuwe in het water. In den wagen zaten p per sonen, drie Amsterdammers en 2 bewoners uit Vin keveen. Alleen de 'chauffeur en het mieisje dat er inzat, zijn door vlug toegeschoten fauipgered. De verongelukten zijn het echtpaar r. d. Zijden, uu Amsterdam* zoomede de heer J. van Eijk, uit Vin keveen. Omtrent heb ongeluk deelt de Tel nog hot vol gende mees Nadat de auto ongeveer een honderd Meter ae Baambrugsche Zuwe opgereden wan, geraakte hij plotseling in den kant en sloeg om in de naastge legen zeer diepe sloot. Twee wielrijders* die op eenigen afstand het ongeluk zagen gebeuren, scho ten onmiddellijk toe en wisten mei groote moeite den chauffeur zoomede het meisje van deni heer van Eijk te redden. Inmiddels zakte de auto steeds verder overzij en kwam daardoor ten slotte geheel onderstboven te liggen, waardoor het reddingswerk zeer bemoeilijkt werd. Na eenigen tijd gelukte het echter ook de drie andere inzittenden, het echtpaar Van der Zijden en den heer J. van Eijk, te bevrijden. Het bleek echter, dat bij dezon de levensgeesten reeds geweken waren. Dit maakte den bestuurder zoodanig van streek, dat hij als waanzinnig heen en weer liet*, ten einde er ger te voorkomen, heeft m)on hem tenslotte wegge leid. Omtrent de oorzaak van het ongeval kan nog niets mot zekerheid worden gezegd; misschien kan mep uit het verhoor van den shauffeur iets opma ken. Naar werd medegedeeld, Rebben de fnzitten- den zich op do kermis uiterst behoorlijk gedragen, zoodat invloed van sterkedrank als uitgesloten mag worden beschouwd. Men acht het niet onwaarschijnlijk, dat de auto op den ter plaatse nauwelijks twee M. breeden weg is geslipt en daardoor in den kant is terechtgeko men, Sporen wijzen er op, dat de chauffeur alles in het werk heeft gesteld om den wagen op den weg te krijgen, hetgeen echter niet heeft kunnen baten, daar een berm niet aanwezig is; de sloot ligt on middellijk naast het verharde gedeelte van den weg. Het echtpaar Van der Zijden, sinds 1926 gehuwd, laat een kind van nauwelijks zeven weken achter. De auto is door de politie in beslag genomen. Een en ander heeft te Vinkeveen grooten indruk gemaakt. Zaterdagavond1 te ongeveer 10 uur heeft tusschen Kolksluisi en Zand een droevig1 ongeluk plaats gehad, dat helaas aan een jongen man van 26 jaar het leven heeft gekost. Bijl den heer V. te Koegraa was reeds enkele da gen een motorrijwiel geplaast. dat na gerepareerd te zijn dan Zaterdagavond' door den eigenaar, den heer Stroobacb van Zaandijk' gehaald werd. Een vriend van S. was meegekomen en zou rijden. S. zelf bad op de duo plaats genomen. Wat er in de nabijheid van Kolksluia gebeurd ia valt niet met zekerheid te zeggen, of een duostang brak of dat er iets anders is gebeurd; 't is niet bekend, doch op een gegeven oogenblito kwam S. dusdanig op den berijder van het motorrijwiel terecht, dat deze zijn stuur niet langer meester kon blijven en aan den kant van den weg terecht kwam. De berijder kwam er met eenige lichte kwetsuren af. doch de toestand van den duorijder liet zich reeds dadelijk ernstig aanzien. Een even later passeerende auto werd aangeroe pen, om vervolgens in et d en patiënt de gene eskun dige hulp van Dr. O. in te roepen. Diens assistent heeft onmiddellijk die hulp van Dr. v, d. S. van Schagen ingeroepen en per auto is daarna de pa tiënt naar Schagen vervoerd; teneinde in het RiK. Ziekenhuis aldaar te worden opgenomen. ■Gedurende den nacht evenwel verergerde den toestand zoodanig, een hersenschudding was gecon stateerd, dat dadelijk de familieleden te Zaandijk zijp gewaarschuwd en de zwager van den ongeluk kige na de eerste waarschuwing te Schagen aan kwam. Zondagmorgen, nog voor dat de vader aanwezig was, ia de patiënt overleden; De overledene stond in zijp woonplaats bekend als een oppassende jonge man en een kalme motor rijder. OUDESLtJIS. De heer J. Muntjewerf Pz., wachtgelder bij de Nederl. Spoorwegen te öudesluis. is benoemd bil den buitendienst aan het station Anna Pauilowrta. WIKKEN GEN, Ten overstaan van Notaris Obreen werd ï.1. Za terdagavond in bet EOotel van den heer M. de Haan te Hippolytushoe f en ten verzoeke van meji. de weel C» de Wit en kinderen publiek verkocht: Elen woonhuis, boet, erf en boomgaard!, staande aan de hoofdstraat te Hippolytushoef, groot 500 M2. Kooper werd de hoer Henn. Dijkshoorn alhier, voor f 3260.—'. WTERINGEN, Een Jubileum. Naar w0 vernemen hoopt de heer C. V. Koora te Dten Oever op Woensdag 5 OcL aji. den dag te herdenken, dat hiji voor 25 jaar werd aangesteld als organist bij de Ned. Herv. KeKk van Oosterland aa. Aan belangstelling zal bet zeker wel niet mankeeren. W ARMENHUIZEN. Vrijdagavond vergaderdee de afdeeling Warmeiu huizen van het Witte Kruis. Als gewoonlijk was de opkomst slecht, waarover de voorzitter, Dr. G. van Hesteren, bij de opening zijn spijt uitsprak. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. De (bespreking van den beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering leverde geen bijzonders op. Den afgevaardigden werd vrij mandaat gegeven. Tot afgevaardigden werdten benoemd Dr. G. van Hesteren en De. G. Homstra,, tot hun plaatsvervan gers S. G. Rijprna en M. Kleik. Uitgezien werd naar middelen, om verbetering in den financieelen toestand van de vereeniging tot bestrijding der tuberculose. Op voorstel van den heer M. Klerk werd1 besloten, vrijwillige fa&rlijksche bijdragen van de leden te vragen voor de th.c.Jbe- strijding. Het verdere tekort zal door een geldlee- ning gedekt worden. (Bij de sluiting sprak de voorzitter hartelijke woorden van afscheid tot Zr. M. W. ter Burg- die zoo veel voor onze af deeling heeft gedaan, doch wegens haar huwelijk haar werk gaat neerleggen. Hi? deelde mede. dat Zr. A. M. ter Burg de opvolg ster van haar zuster zal zijn. - OUDE NTEDORP. Vanwege de Banne alhier zal Woensdag 12 Oebobar a.s. de verkiezing! plaats hebben vaeteta lid van heti dagelijksob beêfctuux! en een hoofdbas iland. Periodiek toedea afl <3. Liefhebber ea A- WINKEL, -Bij dè te TTtredhtl gehouden IntJerWatfiotalala Brood- en Bésèhui Wedstrijden, Tritgaajadè van dJè Zeela ndi afabriek, werd de inzending! van die Cböp- brood bakkerij ,,De Tijdgeest" alhier, bekroond in klasse A, met een verguld btronaetö plaquette. Waar deze bekrooning werd toegekend' ui dè duizenden ingezonden brooden «m; tienduizenden) be schuiten, pleit dit zeer zeker voor dè qaaliteat van het product, en had genoemde Ooöp. nog een bij- [ere ieleoifcatie van de oommissie in ontvangst te nemen. wieringerwaard. We hebben J.I. Zondagmorgen kunnen eohstar 8 oren dat de mgnectyan ta if Aofl wel weten* waar de kerk staat. Bjj het afscheid Jttfmietai door Dé. Groeöeveld was U.I. een veel «rpoberr aantal aanwezig dan gewoonlijk het geval is. Züiü eerrw. had als tekst gekozen Joh. 14, de laatste woorden van vers 31: Staat op. Laat ons van hier gaan!. Dat de Kjerketuaad van Wiesrimgen! ook naar hieé was ge komen* werd door Dominee», die aldaar eemi tijd lang consulent is geweest, zeem op prijs gestald. Als consulent voorn Kplhiom en hier 15 thans aangjewgnap Da- vam Laan van! EEN EIGENAARDIGE DIEFSTAL. Totan VrijdaginSidda dè heer H., die kunstzaal De Sirkel in! de Laan v. voort te 'b Gravenhage zrioh ia ziini kantoortje be gaf om de werkster te betalen, kwam hij tot de ontdekking, dat een gèldflristje, inhoudende 200 gld., verdwenen was. Terwijl zich bezoekers in de kunst- zaal bevonden was het kantoortje eenigen tijd onbeheerd geweest. De heer H. stelde de politie van het geval in kennis. Het was eohter zoo gauw niet uit te maken, wie va» de bezoekers het kistje gestolen fcc« hebben. Omstreeks 6 uur werd de hoor H. opgebeld door het Theater Hjeorongraoht, waar rian intussohem het volgende had afgespeeld. Ba dat gebouw wa* ren vele handen bezig om de laatste werkzaamlup den te verzichten aan! de daan plaats gehad) hetn bende verbouwing, die vandiaagj geneed! moest zijn omdat vanavond eerste voombeUingj moest hebben. Zoo was daar ook oen! t timmer man aan jhieb in orde brengén van. eemi privaat, ijl vijf minuten! verlaten voor Keb vwth richten van andere werkzaamheden;. Toen de .tim- morman terug kwam was de WlCUdBOE gesloten en h:i gelukte hem eerst tra herhaald duwen, :h'aar open te krijgen. Er viel een lat, die aan den binnenkant tegen de duer was geplaatst en iege lijk kwam er een man te voorschijn, die het priy vaat verliet en zich naar den uitgang van het oedde. De timmerman zag op den grond leed liggen en toen hij dit opraapte lag daar een opengebroken geldkistje. Zijn eerste ge dachte was den man,, die dit moest hebben ach-1 tergelaten, te achterhalen, doch dit gelukte niet, want de dief had zijn fefcs vaan dè dour( staan en was er daarop vandoor gegaan. Heb geldkistje was opengebroken mieb behulp van een beitab dien de timmerman daar met ander gereedschap had ach tergelaten. Het geldkistje bevatte nog! verschillende papde* ren van de kumstzaal De Sirklel. Zoo kwam] men ertoe, de directie der kunstzaal onmiddellijk telen fonisch te waarschuwen. Wat dan diel3 ertoe geleid heeft, op deze zonderlinge Wijze het geld van jötfn hulsel te ontdoen, blijft voorloopdg een raadsel. De veronderstelling ligt voor dó hand, dat hij met de omstandigheden) in het theater goed op de hoogte is geweest. VERKWISTING VAN GEMEENTEGELD? Het Gemeenteraadslid te 's Gravenhage, de heer L. de Visser, heeft del volgende schriftelijke vragen tot B. en W-gericht: Ie het aan B. en Wi. bekend, dat dè nog korV geleden geopende „Oranje Nassau-school" aan da Weissenbrucnstraat, een gebouw met tien lesloka len en gymnastieklokaal, elk' leslokaal ontworpen voor 48 leerliingen, hetwelk aan de gemeente f 100.000 heeft gekost, is aangevangen met sleehts ruim twintig leerlingen r Zoo niet, willen B. en WI. dan direct een onder zoek instellen naar dè juistheid van deze gegevens en die resultaten vain dat onderzoek aan dien Raad! bekend maken? Indien het gevraagde juist is, zötn B. en Wl< dlaü ook Iniet van oordeel., dat door heb betretfreoda bestuur van deze christelijke bijzondere school op ergerlijk lichtzinnige wijze met da gemeentegelden tP en Wi- bereid, oen ernstig, onderzoek in te stellen naar de betrouwbaarheid van de door het schoolbestuur voornoemd blij da aanvrage in* gediende lijst met handtoakecningeu on het resul taat daarvan eveneens aan den Raad bekend te maken? welke huishoudelijke arbeid verrichten, blijven zacht, gaaf en blank door Doos 30-60-90, Tube 80 ct OVERREDEN. Op den Rotterdamischeöij weg te Délfb waren gisteravond werklieden dier GemleentèbedrijVen be zig met herstellingen' aan een eleotrisohan kabel. Daartoe was een tentöè opgeslagen. Om' half negen kwam uit de riohbing Rotterdam een! auto, die midden op de werklieden] inreed. Enkelen van) hen werden ornjvergeworpen ön da auto reed over hen heen. Do bestuurder van de auto moed snel door, doch op ongeveer 1 KJVT. afstand van de plaat» van het ongeval sprong rijtm achterband. Toon gelukte het den automobilist aan te houden, terwijl intusschen do politie gewaarschuwd wjas. Drie arbeiders moes ben per auto naar hot gasthuis worden vervoerd. De bestuurder van de auto, iemand uit Den Haag» verklaarde aan de politie, dat hij hot tentje te laat had opgemerkt. .De auto ia voorloopig in beslag genomen. Zaterdagavond vloog de heer >D. v, <L VI. van Pet ten hij 't oversteken van den Rijksstraatweg! alhier met z'n motorfiets en duo-rijder door den in slechte conditie verkeerenden weg finaal over den kop. De berijder zelf bekwam ernstige wonden aan banden en aangezicht, zoodat 't bloed uit een ontstane won de in zijn voorhoofd!, hem over gelaat en kleeren gutste. Dè eerste hulp werd verleeend bij den heer P. de Nijls, Na verbonden en wat tot rust gekomen te zijn. kon hij toch na verloop van eenigen tijd, on der geleide van zijn duorijder die er met een paar lichte schrammen afkwam- weer huiswaarts koe ren. SCHOORL. Zondagavond JJ. kondien we in de zaal van den heer Jac. Schuijt nogmaals de genoegens smaken welke een goede vertolking van de revue .Heb je 't bekeken" medebrengt. Konden we dit voorjaar te Scboorldam reeds van deze klucht genieten, ook nu weder viel te constateeren. dat het Schoorldamsche revuegezelschap beschikt over goede krachten, uit damea en heeren, die de kunst verstaan, om het pu bliek gedurende den geh'eelen avond te vermaken We beschreven eerder reeds den inhoud van deze revue. We loeren daan een hoogst gezellig drietal kennen, ten eerste: de oer-komiek George. welke aan Toosje, de koningin der onderwereld!, en aan haar echtgenoote. Kareltje, 't wel en wee van de aarde, of liever meer speciaal van dat gedeeltee aar de, hetwelk tot onze naaste omgeving behoort, laat zien. Gezonde critiek op de dingen bleef natuurlijk niet uit, terwijl de tafereelen even zoovele gebeu-r- telijkheden uit onze samenleving deden aanschou wen. Op werkelijk vindingrijke wijze is 't den schrijver der revue, den heer H. M. Laurman, ge lukt, dat alles weer te geven. Hi) verdient werkelijk hulde daarvoor, evenals het echtpaar Loevens, dat voor costumes, grimages en regie zorgde: Allen, waren goed op dreef en het spel verliep vlot, iets wat voor een revue noodig is. Gaarne zien we volgend jaar het gezelschap weder teug, waar we niet twijfelen, of de heer H. M. L. zorgt wel weder voor een nieuwe klucht. WINKEL. Dé afdeeling Winkel der N_H, Vereeniging Het Wite Kruis vergaderde Vrijdagavond bij den heer R. Laan alhier. Tegenwoordig waren 18 leden. De voorzitter, de heer J. Koster, opent met een woord van welkom de vergadering, waarna de no tulen door den secretaris worden gelezen en onver anderd goedgekeurd. Mededeeling wordt gedaan van den stand der materialen en dat deze een belangrijke aanvulling hebben gehad1 door aanschaffing van een uit spring- veeren bestaande matras. Dè brug voor het wijkge^ bouw is geheel in orde en deze zaak ia met den dokter afgewerkt. Dè beschrijvingsbrief der algemeene vergadering werd behandeld, doch' gaf geen aanleiding tot het doen van voorstellen of geven van opdrachten, en de te benoemen afgevaardigde krijgt vril mandaat. Wel zal de vraag naar voren gebracht worden, of artikel 8, van het concept-reglement niet beter wa re. indien vastgelegd werd, dat de eerste zes maan den de volle uitkeering van loon bij ziekte vaststond' en dit zoo noodig en zoo mogelijk langer werd ge handhaafde 1 Besloten werd! twee afgevaardigden en twee plaats vervangers te benoemen. Hiertoe werden benoemd tot afgevaardigden de hoeren G. J. van Leersum en L. van Wijk, en tot -plaatsvervangers de heeren B. Splani tem Tl Reumkes. Allen nemen hunne benoe ming aan. Tot bestuurslid' werd' herkozen de h'eer G. J. van Leersum, die de benoeming onder dankzegging aan vaardt. J s Tot leden der commissie; die de rekening over 1927 zullen nazien, worden benoemd de heeren D, Brugman Jbz,, H. Beukman en W. Roggeveen. Goedgevonden wordt de plaatsing van een ge denksteen in 't gebouw der afdeeling, als herinne ring aan het vijftigjarig bestaan der afdeeling en als gevolg daarvan de stichting van het Wijkgebouw Bovendien zal aan de muur een bord worden aan gebracht, vermeldende dat aldaar het materiaal van het Wtite Kruis is geborgen Na ampele bespreking werd besloten een ligtent te doen maken van de laatste constructie. In verband met juist bekend geworden pogingen van de aid. Schagen der vereeniging Het Roodo Kruis om1 te Winkel een cursus „Eerste Hulp bij Ongelukken" te houden, werd het bestuur machtL. ging verleend, om indien deze poging niet slaagt zelf hiervoor zoo mogelijk te zorgen. Op voorstel van een der aanwezigen zal het Be stuur overwegen, do mogelijkheid tot stichten eener gelegenheid: tot het nemen van kuip- en douche- baden en hieromtrent in de volgende vergadering mededeeling te doen. De rondvraag levert niets op. Daarna is de vergadering gesloten, In de Zaterdag jl. gehouden vergadering van de R.-K. Rijkskieskring, organisatie Helder, zijn voor bovengenoemd waterschap candidaat gesteld voor de a.s. verkiezing van Hoofdingelanden en plaats vervangers: Voor district Helder tot Hoofdingeland J. Burger, Burgemeester van Harenkarspel Voor district Hoorn tot Hoofdingeland C. Rood, Zaadhandelaar te Bovenkarspel. Voor district Purmerend tot Hoofdingeland J. J. Groot, Veehouder te Beemster. Voor district Hoorn tot plaatsvervanger A. Coeq- mandeur, Burgemeester van Spanbroek. Voor district Purmerend tot plaatsvervanger J. Apeldoorn, Wethouder te Bergen. Een dienstbode gestikt Te Amsterdam heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag een brand gewoed, die aan een dienst bode het leven heeft gekost. Tegen 5 uur bemerkte een nachtwaker, dat er rook kwam uit de zolder verdieping van het perceel Emmastraat 1, het bo venhuis van de Bodega hoek Emmastraat-Willems- parkweg, bewoond door mevr. Schram. Op zijn bel len kwam de dienstbode, de 50-jarige Marianne Sqbafer, in nachtgewaad, naar beneden. Het meisje ijlde naar boven om kleeren, enz. te halen, terwijl de nachtwaker de brandweer alarmeerde. Toen dezo kwam, sloeg de vlam reed» naar buiten. Snel word water gegeven en zoodra dit mogelijk was, drong do brandweer het huis binnen. De brandwachts vonden de dienstbode uitgestrekt op den vloer van haar zolderkamertje. Het vuuir was hiertoe nog niet doorgedrongen, maar do vrouw was blijkbaar door den rook bodwelmd. Pogingen om door middel van een zuurstofapparaat haar levensgeesten op to wok ken, mislukten. Het stoffelijk overschot werd per auto-brancard van den geneeskundigen dienst naar het Wilhelminagaethuis vervoerd. Uitgebrand zijn de slaapkamer, de badkamer en zoldervertrek en de gang. alles op één verdieping ge legen. De bewoonster, mevr. Schram, was afwezig. Zij keerde te 6 uur, toen de brand gebluscht wa», van een feeestje terug. De brand is door onbekende oorzaak in de slaap kamer ontstaan. DAT LIEP VRIJ GOED AF. Uit Delft, 2 Oct. Gisteravond omstreeks acht uur is op den Rotterdamschen weg nabij de Zweth een ongeluk gebeurd, dat wonder boven wonder geen ernstige gevolgen heeft gehad. Eenige mjonteurs en werklieden waren daar ter plaatse bezig met het herstellen van een defect in een kabel van het gemeentelijk electrisch bedrijf al hier. Over het aan den kant van den weg gegraven gat was een tent geplaatst, waarbij geheel volgens de voorschriften drie seinlichten waren aangebracht Terwijl de werkzaamheden in vollen gang waren, ia een auto komende uit de richting Rotterdam met groote vaart tegen de tent gerden. Op dat mo ment waren drie werklieden in den kuil en nog acht personen in de onmiddellijke nabijheid aan den arbeid. In de volslagen duisternis waren aanvankelijk de gevolgen niet te overzien. De monteurs C. R. en J. C. V., beiden alhier, en de werkman C. B. uit Schiedam, die in de tent werk zaamheden verrichtten, bleken kwetsuren te heb ben opgeloopen. Met een passeerenden auto werden zij naar het gasthuis alhier vervoerd. Gelukkig! ble ken de verwondingen niet van ernstigen aard te zijn. R. had een hoofd- en armwonde bekomen. V. had, behalve een gekneusde rib enkele ontvellingen aan hoofd en armen opgeloopen, terwijl B. door den Bchrik geheel van streek bleek te zijn. Allen konden spoedig naar hun woningen worden overgebracht. Ook van de arbeiders, die bij de tent aan het werk waren, hadden enkelen blessures bekomen. De auto, die na het gebeurde doorreed, was even later genoodzaakt te stoppen wegens een lekken achterband. Bestuurder was de heer J. L. R. uit 's Gravenhage. Behalve deze, zat ook nog een dame in den auto. Men vermbedt, dat R. onvoldoende heeft uitgekeken. Het door de politie ingestelde onderzoek is nog niet geëindigd. Na verhoor kon de heer R. met den inmiddels gerepareerden auto zijn tocht voortzetten. ANNA PAULOWNA. Op de Internationale Bakkerstentoonstelling te Utrecht behaalde onze pilaatsgenoote, de firma Wed A. N. Kassen, een lsten prijs, bronzen medaille, in de afdeeling AL beschuit. ANNA PATJLOWNAi. Maandagmorgen werd de brandspuit gealarmeerd Het bleek, dat er brand was uitgebroken in d« kapberg van den heer A. van Duin. welke geheel afbrandida Dè oorzaak! schijnt onbekend. Natuurlijk, er zijn tranen, die zoo kostbaar zijn, dat zij zelfs met een heel menschenleven niet be-| der vc taald kunnen worden, en er zijn ook andere tranen»! werke: die zoo gemakkelijk vloeien en zoo billijk zijn, alf over e regendroppels en de lente. De waarde van groots toegenegenheden laten zich raèeilijk berekenen. Een Parijsche advokaat heeft echter toch een poging ge waagd zich met deze berekening bezig te houden- Of zij is opgegaan, is nog niet bekend. In de kleine geschiedenis komt een Ameri kaan voor. In alle geschiedenissen, die tijdens hé groote verbroederingsfeest te Parijs verteld werder speelden de Amerikanen de hoofdrollen. Gewoonlijl ontwei marcheerden zij in den oorlog, vroolijk en zegevie rend. De Amerikaan waar het hier echter over gaa is uitgewezen, hij wachtte het einde van het fees niet af en vluchtte heimelijk op een boot naa Amerika, nadat hij zich eerst nog, dadelijk bij zijl aankomst in Parijs, met een fatsoenlijk Franscl Mer! 'kunsti der be Vele bracht komer delen grosaf heeft uitges] kende dan oc eerster «hoest

Schager Courant | 1927 | | pagina 2