RADIO- Binnenlandsch Nieuws. Knoeierijen bij de gasfabrieken. programma voor tion- WINKEL. Voor het onderwij* aan schoolvrije jeugd, 'hebben zich aangemeld te Winkel 15 en te Lutjewinkel 5 leerlingen. Aaangezlen het getal te Lutjewinkel te gering is, aldaar een cursus in te stellen, zullen ook die leerlingen het onderwijs te Winkel kunnen volgen. DIRKSHORN. Vrijdagavond gaf de heer Jan Zwart, organist te Zaandam, zijn aangekondigd concert in de Ned. Herv. Kerk alhier. Uit de opkomst, ruim 260 personen, waaronder ook uit omliggende gemeenten, blijkt wel, dat zoo'n con cert wondt op prijs gesteld. En als steeds heeft het auditorium genoten van het meesterlijk spel van den heer Zwart. Ontbreekt ons wellicht de gave, de schoonheid van Bach's mu ziek naar waarde te schatten, schitterend vonden we daarentegen de Soncortfantasie „O S-anctissima" van Fr. Lux. Hieruit bleek weer, welke mooie registers het orgel beval, en hoe meesterlijk de heer Zwart daarvan ge bruik weet te maken. In het „Scherzo" van A. CTaussmann toonde do orga nist zijn groote virtuositeit. No. 8 van het programma: „Andante con moto" van A. Pomper, bleek een zeer mooie, lieflijk aandoende compositie, terwijl een prachtig slot werd gevormd met „Finale van Ev. Gez. 4: de Heer is God", gecompo neerd door den heer Jan Zwart zelf. NIEUWE NIEDORP. De heer J. J. van der Meulen, ontvanger der be lastingen te Borculo, is met intrekking van zijn ver plaatsing naar Gemest, verplaatst naar Nieuwe Nie- dorp. HARENKARSPEL Politie. Gevonden een portemonnade met eenig geld en sleutel. Tevens nog een huissleutel. Inlichtingen bij den veldwachter. DE 100.000. -Gisteren was de laat9te trekkingsdag van de 445e Staatsloterij en de 100.000 was nog niet gevallen. Er was derhalve .gistermorgen een enorme belangstelling voor deze trekking van de laatste honderd nummers. Met de helft van de groote buit zijn o.a. veertien employé's van het telefoonkantoor te Rotterdam gaan strijken, zij hadden namelijk een half lot. De f 100.000 viel op nummer 9818. De f 30.000 werd nog toegevoegd aan de f 100.000, dus een ieder ontvangt zoo plus minus f 4000. DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. Gistermorgen te 11 uur is nabij de suikerfabriek te Halfweg de ruim 20-jarige F., wonende te Amsterdam, door een uit de richting Amsterdam komenden auto aangereden. F., d'ie op de fiets reed, stak plotseling zonder een teeken te geven, vlak voor den auto den weg over, waardoor de chauffeur een aanrijding niet meer kon voorkomen. In bewusteioozen .toestand werd F. opgenomen en naar do Maria-stichting te Haarlem overgebracht. Daar bleek dat hij een zware hersenschudding had bekomen. Zijn toestand is zorgelijk. ALKMAAR. Benoemd ia tot leeraar in het Engelsch aan de sohool voor voorbereidend middelbaar technisch on derwijs te Alkmaar, de heer J. G. Hazeloop, hoofd eener o. 1. school aldaar. ZAKKENROLLER GEKNIPT. Een flinke jongen en een verstandig agent. Gistermorgen half elf kwam de 15-jarige kantoor bediende J. v. d. W., uit de Hendrik Costerstraat, van de kantoren der Nederl. Handelsmaatschappij te Rot terdam, waar hij voor zijn patroon, de firma C.., een biljet van f 1000 had gehaald. Hij kwam langs de Visohmarkt, waar het verkeer op dat oogenblik ge stremd was. Naast den jongen stonden drie mannen, oogensohijnlijk eveneens te wachten, tot de verkeers agent het teeken van doorloopen zop geven. Een de zer mannen hield een zwarte leeren tasc.h tegen den jongen aangedrukt, die toen eensklaps voelde, dat zich vingers bewogen langs zijn borstzak, waarin hij het biljet geborgen had. De jongen sloeg de tasch weg, greep den pols van den man en riep luidkeels: geef mij dat biljet van f 1000 terugl De beide andere mannen trachten nog den jeugdigen kantoorbediende te overbluffen,'door op luiden toon aan te bieden, mee naar de politie te gaan, maar de jongen hield voet bij stuk, en de zakkenroller gaf hem het ge stolen biljet terug. „En nu nog de f2, die los in mijn zak zaten", riep de jongen, om tijd te winnen en de aandacht te trekken, wat hem ook gelukte. Een vischboer en andere omstanders begonnen zich met het geval te bemoeien, en aangezien de drie mannen vreemdelingen bleken, die gebroken Duitsch spraken, en de jongen een flinken en betrouwbaren indruk maakte, begon het publiek er op aan te drin gen, dat klager en besohuldigde naar de Pauwen- steeg zouden gaan. De man, die het biljet gestolen had, sprong toen op het voorb&lcon van een wagon van tramlijn 7. De Jongen, de vischboer en anderen brachten den verkeersagent ter plaatse met een paar woorden op de hoogte, en deze agent liet nu het verkeer voor een kort poosje aan zijn lot over, sprong op een voorbijrijdenden auto, haalde dc tram op het Beursplein dn en haalde den zakkenroller van het voorbalcon, waar hij in een hoekje ineengedoken stond. De twee medeplichtigen waren inmiddels ont komen, 'doch de politie heeft een goed signalement van hen. Op hot politiebureau bleek de gearresteerde te zijn de 23-jarlge Pool G., die reeds meermalen wegens zak- i kenrollerij veroordeeld is. N. R. Gt. OP RUIM 102-JARIGEN LEEFTIJD OVERLEDEN. I De oudste inwoner van Veenendaal, Matthijs Die- penveen, verpleegde in het Oudeliedenhuis, is gisteren j in den ouderdom van 102 jaar en zes maanden over leden. MAG DAT? 1 Het Tweede Kamerlid de heer Brautigam, heeft den Minister van Binnenl. Zaken en Landbouw de vol- j 'gende vragen gesteld: Is het den Minister bekend, dat' door den burge meester van Huizen een circulaire van onderstaanden 'inhoud wordt verspreid: „Wegens staking bestaat bij de Scheépvaartvereeniging Noord te Amsterdam groo te vraag naar werklieden. Loon boven kost en lig ging f 5.60 per dag. Aanmelden Donderdag 13 October i vóór des morgens half tien bij den burgemeester ten j Raadhuize. De Burgemeester van Huize, (w.g.) Eg- berts"? Acht de Minister het juist, dat een burgemeester i zich aldus, door als aanwerver van werkwilligen op te treden, partij stelt in een conflict tusschen werkge- j vers en werknemers? EEN INBRAAK TE 'S-GRAVENHAGE. In den nacht van 4 op 5 Oct. j.1. is tijdens afwezig heid van de bewoonster ingebroken in een perceel in de Eerste Van den Boschstraat; een groote partij zil ver en sieraden werd ontvreemd, i Bij een onderzoek was ln een peroeel een stuk van I ©en enveloppe gevonden, waarop het adres van den jafzender vermeld stond. Men begaf zich naar het j aangeduide adres en daar verwees de afzender de j politie naar Amsterdam. Zoo kwam men de daders op het spoor en gisteren is te Amsterdam aangehouden een 19-jarig jong- mensch, dat reeds een vonnis achter den rug heeft, j en dat een volledige bekentenis betreffende dezen dief stal heeft afgelegd. I Tevens werd aangehouden een 59-jarig man, die in het geheel reeds meer dan 21 jaar gevangenisstraf heeft gehad. Als verdacht van heling van de gestolen voorwerpen werd nog aangehouden een 45-jarig per soon, wonende aan het Javaplein. De drie gearresteerden zijn naar Den Haag overge bracht. DE BELANGEN DER DIRECTEUREN. Men schrijft aan de Tèlegraaf. Waar telkens weer, dan hier, dan daar, een onderzoek wordt ingesteld, of een commissie benoemd in zake knoeierijen by gasfabrieken en zelfs de justitie er bij te pas komt, daar is het noodig, eens een lichtschijnsel te laten vallen op een wantoestand, die, hoe ook ontstaan, tot gevolg heeft, dat belastingbetalers benadeeld worden en welke toestand hoe eer hoe beter dient te verdwij nen. Het d'S hekend, dat de Vereen, van Gasfabrikon- ten, met als leden voornamelijk Nederlandsche Gemeen ten, in werkelijkheid is een Vereeniging van Directeuren van Gasfabrieken, omdat de leden (gemeenten) zich op de vergaderingen laten vertegenwoordigen door de di recteuren hunner gasfabrieken. Het is zoo te begrijpen, dat de directeuren gebruik maken van de Fabrikanten-vereen., ten einde eigen (directeuren-) belangen te behartigen. Welke deze direc teuren belangen zoo al zijn. kan blijken uit 't volgende geval, dat zich in de practijk heeft voorgedaan: Het gasbedrijf in een Nederlandsche gemeente werkte reeds eenige jaren met verlies. De gemeenteraad besloot deskundig advies in te winnen. Bij het on derzoek bleken uit het cijfermateriaal afwijkingen zoodot de gemeenteraad- besloot het onderzoek voort te zetten in het bedrijf zelf. Het is moeilijk na te gaan of het feit, dat de di recteur juist toen met verlof wenschte te gaan, al dan niet iets te maken had met lijdelijk verzet. Na dat uit het onderzoek, zoowel uit de boeken als uit het bedrijf, gebleken was, waar het lek te vinden was, begon een campagne tegen al degenen, die bij het onderzoek een leidende functie hadden hekleed. Deze campagne was tamelijk wel compleet in zoo verre als er werd gedreigd met tegenwerking en werk hij had nooit goed voor moeder kunnen spelen den laatsten tijd was hij ook nog een slech te vader geweest. Hij wist zich geen raad, toen het kind begon te huilen, wiegde het, liep de kamer met hem op en neer, en gaf hem lieve naampjes. Ein delijk haalde hij de flesoh en kreeg het kind stil door het teveel te geven. En toen begon de lange dag grijs en koud en voch tig, toch ging hij met het kind op straat en duwde vermoeid en verdrietig de kinderwagen voort, zwaar leunend op het stuur. Hij had alleen een korst brood gegeten en voelde zich ziek, door en door ziek en draaierig en koortsig. In het park gekomen, ging hij op een bank zitten en duwde werktuigelijk de wagen heen en weer. Toen kwa men de vreeselijke onwelkome gedachten en lieten hem niet meer'los. Nu wist hy, dat hij geen meester over z'n eigen lot was; de ontzaggelijke kracht der wereld de loop der gebeurtenissen dreven hem tegen zijn wil voort. Hij was in een draaikolk gekomen en wegge sleurd. Zelfs nu, Waren zijn handen gebonden, zyn eeni ge bevrijding was het recht om te sterven; dit was het mjuiste oogenblik, en dat recht had hy weg gegeven. Overyld had hij zyn woord gegeven en wat gaf het? Zyn geheele vroegere leven kwam hem voor den geest. In gedachten wandelde hy met Antje weer door de maanlichte straten, die wereld -scheen 'n tooverwe reld en die avonden het begin van zyn leven. En hy voelde zich weer trots op z'n onafhankelijkheid, even als toen hij haar had gevraagd z'n vrouw en de moeder van zijn kinderjaren te worden. Een gemakkelijk leven had zij niet verwacht. Daaraan waren zij niet gewoon. Maar ze hadden wel een gezellig thuis gekregen, al hadden zij maar twiee kamers. En z'n grootste trots was, dat hy de broodverdiener was en dat Antje vry was om vrouw en moeder te zyn. De geboorte van het kind had al hun spaarpenningen geëischt, maar hij was jong en sterk en had een paar stevige geoefende handen aan z'n lijf; ijverig was hij en ze hadden elkaar tooh lief. Bij dieize gedachten bukte de arme kerel zich nog dieper, en nu? Gebeurtenissen, waaraan hy geen schuld had, hadden z'n leven vernie tigd. Niemand trof de blaamde wereld draaide toch en vernietigde al draaien de. En hem had zij onmeedoo- gend vernield> niet alleen lichamelijk, maar ook geeste-* lijk. En nu was Antje weg en was de man geworden en hij moest thuis de vrouw zijin.Dit was f heilige.dat uit zyn leven verdwenen was en waarop hy zoo trots was geweestz'n onafhankelijkheid. Het was avond; Piet had het kind in zijn armen in Maap gesust en 't toen zacht en teer weggelegd Hy voelde zich veranderd; dacht er niet meer aan, hoe hongerig, leeg en koortsig hij was, maar liep de keuken op en neer. Hy verlangde naar AntjeGod, wat ver langde hij naar haar, naar haar droevige oogen-hadr magere ingevallen wangen, naar de aanraking van haar handen. De wereld had hem lam geslagen en haar uit broodroof bij don ©en, verdachtmaking bij den an der, terwi.il een derdo weid belachelijk gemaakt of gehoond. Alles om den knoeienden directeur de hand boven het hoofd te houden. En deze campagne werd gevoerd door..,, een bestuurslid van do Vereeniging van Gasfabrikan- ten! Op het oogenblik ,dat het leek al«of do cam pagne niets zoui uitwerken.kwamen twee andere bestuursleden porsoonUI'k zich Inspannen met do bedoeling te bereiken, wat aan één alléén niet was gelukt. Uit het bovenstaande feit (dat lang niet op zich zelf staat en geen uitzonderingsgeval is) dat be stuursleden van de Fahrikantcnvereeniglng hot aandurven' op to treden tegen een gemeenteraad en B. en W., ter wille van. een directeur, die dan toch feitelijk de dienaar i® van do gemeente, kan kan men afleiden, dat de gemeenten in haar eigen vereeniging weinig of niets te zeggen hebben. De directeuren voelen zich heer en meester en het schijnt wel, dat hier de oorzaak is gelegen van hot kwaad, dat dan hier, dan daar aan de opper vlakte komt. Laat de fabrikant gemeente) baas zijn en blijven in eigen vereeniging! Dat is een eerste nood zakelijke stap om misstanden te voorkomen. Immers het is ondenkbaar, dat bestuursleden van een (werkelijke) fabrikantenvereeniging hunne diensten zouden willen verleenen.om zichzelf scha de te berokkenen, door slechte elementen te dek ken en voor de handhaving dezer elementen t tegen over gemeentebesturen en anderen een intimidatie- politiek te voeren. WARMENHUIZEN. Dinsdag j.1. werd een vergadering van den Vier bond gehouden, waarin o.a. nogmaals de ontworpen regeling ter bevordering van den aanvoer aan de vei lingen van goede kwaliteit kool in de maand Decem ber onder de oogen werd gezien. Met het oog op het feit, dat thans reeds eerste I kwaliteit win terkool aan de veilingen wordt aange voerd, waaruit du* blijkt dat bij een redelijken prijs de mentaliteit van velen thans reeds zoo is, dat zij geneigd zijn het goede product ter verkoop aan te bieden, werd besloten voor dit seizoen nog geene maatregelen te nemen. Wel zullen de besturen ieder in eigen kring propaganda maken voor de idee, dat zooveel mogelijk een ieder in de maand December een© hoeveelheid eerste kwalitit kool ter veiling brengt. Mocht het an dit seizoen met den afzet toch onver hoopt niet naar wensch gaan, dan zullen de veilings- besturen voor het volgend seizoen toch weder maat regelen in overweging nemen. Men hoopt evenwel zooveel medewerking van d-e leden te zullen onder vinden, dat maatregelen overbodig blijken, daar een natuurlijke gang van zaken steeds te verkiezen is boven een kunstmatige. IS DAT OMDAT WU NEDERLANDSCH PRATEN? In „Het Kweekereblad" komt een vermakelijk ver^ haal voor van een bollen-reizlger. die op reis naar Gherbourg was om de boot naar Amerika te nemen, maar die daar door de Belgische douane weid opge- houden. Met nog een reisgenoot had hij plaats genomen in den Pari] ze na ar, om via België de snelle route te kunnen volgen. Hij heeft pech. De Belgische douane haalde een streep door de rekening. Mijnheer had, voor eigen gebruik, vijftig sigaren en eenige reclame-artikelen bij zich, die hij niet op gaf voor invoerrecht in België. Een vijftig sigaren, daar tilt een Holland niet zwaar aan. De Belgische ambtenaar echter wel. Toen die bij onderzoek van de bagage vond, dat er vijftig sigaren en nog eenige andere contrabande in den koffer zat, werd onze bollenreiziger uit den trom gehaald om zich te verantwoorden. Of hij nu al verklaarde, hetgeen hij met bewijzen kon staven aan pas en uitrusting, dat hij op weg was ,naar Amerika, dat gaf allemaal niets.Hij had de wet overtreden en moest zijn tol, boete, enz., betalen. Het onaangename van het geval was, dat de trein op punt stond te vertrekken, en hij in Zijn overhemd op het douanekantoor stond, toen de trein weg reed met medeneming van zijn bagage en overkleeren en hij bleef staan. De verontwaardiging van onzen bollenverkooper laat zioh niet beschrijven. Stel het geval, dat men ter wille van een klein verzuim zij'n aansluiting voor den trein en boot mist. Onze vriend, na zijn misnoegen te kennen te hebben gegeven, zon op een middel om toch de boot nog te pakken, en vond het in den vorm van een vliegmachine. Deze vliegmachine werd door hem gecharterd om hem naar de Fransche haven, waar de boot zou uitvaren, te brengen. Voor vijf tienhonderd francs werd het reisje aangenomen. De internationale overeenkomst op luchtscheep- vaartgebied schrijft echter voor. dat op Fransch ge bied, in dit geval Armentières. het Belgische vlieg tuig zich moest melden en doel en lading moest laten ins-pecteeren. En. o schrik.1 een nieuw be zwaar. De haven van afvaart is een Fransche oor- logahaven, waar geen buitenlandsche vliegtuigen mogen landen zonder vooraf vergunning te hebben. Bidden, smeeken. protesteeren hielp niet. Er zat niet anders op. dan weer terug te -keeren naar Bel gië. Onze bollenman kon het reisplan opgeven en keerde weer naar Sassenheim terug, om een vol gende boot af te wachten. Inmiddels moet hii hopen, dat Meeding en koffers behoorlijk geborgen rijn. 'Zoo'n teleurgestelde reiziger zal wel woest worden as hij een Belgischen douane- ambtenaar ziet. Zaterdag, Zondag en Maandag. 12.- 12.35 Zaterdag 15 October 1927. HILVERSUM (1060) Politieberichten. HILVERSUM (1060) Lu-nchmuziek door het 12.50 12.50 1.20 2.— 2.10 3.20 3.20 3.50 4.20 4.50 5.05 5.20 5.20 6.20 7.15 7.20 7.30 7.35 7.45 8.10 trio, bestaand© uit: Karei van der Ploeg (viool), Gruyter (piano). huis verdreven; beiden was onrecht gedaan, maar wie kon het helpen Daar was het kinddat kon toch maar niet aan z'n lot overgelaten wordendaar moest je voor zorgen, zooals Antje dat deeden daarvoor mocht je wel een beetje van je man-zijn opofferen. Eindelijk ging de deur open en kwam Antje binnen het was al donker geworden en de kamer leek grijs en spookachtig. Een oogenblik zag hij haar aan en toen 'be merkte hy, dat zij beefde van opwinding, meteen lette hy op dat zij twee papieren zakken droeg. Piet, het kind, hoe is het er mede? Hy kon nauwelijks antwoorden en stamelde: Het landgod, heel goed'en jij heb je wat? Ze zette de zakken neer. Eten, Piet, eten, en sloeg haar armen om hem Piet, Piet, ik heb watr-^- ik heb een dienst— een daalder per dag en voor drie maanden vast. Heerlijk,- nietwaar? z Hij trok haar naar zich toe en toen overmeesterde hem alle opgekropte gevoelens van dien dag, en van de lange i lange weken die voorbij waren. Z'n schouders schokten, z'n hoofd lag op haar schouder»— hij wist niet meer wat h(j deed of waar hij was, maar snikte en snikte al zijn leed uit. Piet, riep ze en hield hem nog vasten- alles 1» nu toch goed— trek het je niet zoo aan. Ik vind het heerlijk om te werken, echt waar hoor, en we kunnen nu toch leven. Wy kunnen nu afwachten, er.komt zeker weer een beteren tijd. Hy lachte door zyn snikken heen. Jij bent de man van ons tweeën jij bent de stüideU waar Maar maaic nu voort steek 12.2o de lamp aan en dok de tafel. Raad een» wat ik moe- gebracht heb raad eens- Spek? En wat voor «pek, riep ze. Hij kuste en kuste haar, aaide haar zachtjes over do wangen en keek haar in de oogen, groot en vol liefde op hem gericht, toen fluisterde hij zachtjes: Wacht even. Vlug liep hij naar de achterkamer, waar de ven sters op een donkere gracht uitzagen, schoof eon raam op, haalde het pistool uit zijn zak en wierp het met een flinken zwaai in het water. Plons en het ding was verdwenen. En Antje, die bezig was het eten klaar te maken, deed net of zij 'het niet b> merkte. Maar Piet atond nog voor het raam en keek naar de sterren in den hemel en toen wist hij en Antje wist het ook, dat de Groote Vrees voorgoed verdwenen was. Natuurlijk zouden er nog wel slechte en goede tij den komen, zo zouden wel meer zonder werk zijn en moeten zoeken en jagen, maar zij haddon leeren strijden, zooals alleen man en vrouw, die bij elkaar bchooren, kunnen strijden. Ze waren, hun dak en hun voedsel waard Jaap Frank (cello) en P. de PARIJS (R1780) Concert. LANGENBERG 469) Middagconcert door die Isegliokapel. DAVENTRY (1600) De London Safi Dance Band. HILVERSUM (1060) Filmmuziek. Aansluiting van de Cinema Royal aan den Nieuwc-dijk. to Amsterdam- Orkest o.l.v. Hugo de Groot. KOPENHAGEN (337) Namiddagconcert. BERN (411) Concert door het Kurzaal orkest DAVENTRY (1600) Radio Militaire Kapel. FRANKFURT (429) Concert door het Radio- orkest BERN (411) Concert uit de Kurzaal te Bern. LANGENBERG (469) Concert PARIJS (R1750) Radioconcert door de homoy nvne Band. BRUSSEL (509) Dansmuziek door de orkesten van L'Aibbay te Brussel. HAMBURG (395) Vroolijk weekeind© van den Prop. dienst. PRAAG (349) Opvoering van een operette. HILVERSUM (1060) Tuinbouwhalfuurtje. Spre ker de 'heer Charles F. Dix. ZüRICH (580) Populair avondprogramma. BERN (411) Dameshandharmonicavereeniging. FRANKFURT (429) Concert door het Munche- ner Guitaar Kamertrio. HILVERSUM (1060) Politieberichten. HILVERSUM (1060) Programma Radio-uitzen ding tot inzet van de propaganda-maand van den Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoor bedienden, met muziek en zang. LANGENBERG (469) Radio-cabaret BRUSSEL (509) Concert door het Radio-orkest. ZüRICH (588) Populair concert PARIJS (R1750) Concert aangeboden door Le Matin. DAVENTRY (1600) Concert PRAAG (349) Populaire muziek. BERN (411) Dansmuziek. BRUSSEL (509) Dansmuziek door het orkest van L'Abbay te Brussel. DAVENTRY (1600) Variété-programma. HILVERSUM (1060) Nieuws. Persberichten van het Persbureau Vaz Dias. DAVENTRY (1600) Dansmuziek uit het Savoye- hotel. LANGENBERG (469) Dansmuziek. Voor Zondag 16 October. HILVERSUM (1060), Vr. Pro*.. R. O. Morgenwij ding van den Ned. Prot. Bond te Hilversum. Spr. J. B. Schouwink over: Kom af. HILVERSUM, Kath. R. O. Kerkdienst. Uitzen ding uit de St. Martinus kerk te Sneek. Met medewerking van het zangkoor St Caecilia, onder leiding van kapelaan B. Th. Stoverink. PRAAG (349), Concert PRAAG, Orkest-concert. ZURICH (533), Middagconcert. BERN (411), Middagconcert door de Lfiindler Kapel. 1255 HAMBURG (395), Concert door den Prop. dien9t. 1250 HILVERSUM (1060), N.O.V. Kamermuziek. Uitvoerenden ,,'t Residentie-strijkkwartet", be staande uit de heeren Bram de Roo (eerste viool) Sal Rodriquoz (tweede viool), Max L. Spier (alt) cn Willem Wegerif (cello), allen le den van het Residentie-orkest en de heer Geor- Ees van Renesse (pianist). ANGENBKRG (469) Middagconcert 1.05 PARIJS (R. 1750) Radio-concert door de Pari- sienne Eclition. 2.— HILVERSUM (1060) Uitzending uit den Stads schouwburg te Utrecht,, van „Die Dollarprin- zessin", Operette in drie acten. Regie: Fritz Hirsch. 250 KOPENHAGEN (337), Concert door het Radio trio. 2.50 BERN (411), Namiddagconcert. 3.20 ZURICH (588), Namiddagconcert door de huis kapel. 350 PRAAG (349), Concert. 350 BRUSSEL (509) Populair concert 8.05 8.35 8.40 8.50 8.50 9.20 9.25 9.35 9.55 10.30 10.50 11.20 10.- 1U50 n.- 11.50 3.50 FRANKFURT (429) Concert d. h. huisorkest 4.05 STUTTGART (330) Populair concert 5.05 PARIJS (R. 1750) Radio-concert door de Ho- .monyme band. 5.10 DAVENTRY (1600) Piano recital. 550 BRUSSEL (509) Uitzending van de orkesten van het Danspaleis te St. Sauveur. 550 LANGENBERG (469) De pianosonaten van Beethoven. 6.50 ZURICH (588) Kamermuziekprogramma. 750 BERN (411) Concert 7.50 FRANKFURT (429) Wiener S&ngerknabon. Daarna Kamermuziek. 8.— HILVERSUM (1060) Pero- en sportberichten van Vaz Dias. 8.20 ZURICH (588) Orkest op verzoek van het huis orkest. 8.10 HILVERSUM (1060) Nationaal Engalsch pro- gramlma. 855 BRUSSEL (509) Galaconcert 9.05 KOPENHAGEN (38?) Populair Orchesrtr&al <J20 PRAAG (349) Dansmuziek door Jazzband. 955 BERN' (411) Concert uit de Kurzaal. 9.25 DAVENTRY (1600) Concert d. h. Radio-orkest 1020 KOPENHAGEN (337) Dansmuziek uit het res taurant Nimb. Voor Maandag 17 October. 11.20 DAVENTRY (1600) Het Daventry Kwartet. 11.20 KOPENHAGEN (337) Concert door strijkorkest. 11.50 HAMBURG (395) Concert uit Hannover. 12.— HILVERSUM (1060) Politieberichten. 12.30 LANGENBERG (469) Concert door het Orkest van de West-Duitsche Omroep. 12.35 HILVERSUM (1060) Lunchmuziek door het trio, bestaande uit Karei van de Hoek (viool), Jaap Frank (cello), en Piet de Gruyter (piano). 1250 PARIJS (R. 1750), Concert. I.20 DAVENTRY (1600) Orgelbespeling. 125 HAMBURG (395) Concert uit Bremen. 3.15 HILVERSUM (1060) Lezing, Paedag. reeks, door Mej. Tony Nieuwenhuis. Onderwerp: „Het ontstaan en voorkomen van Spraakge breken. 3.20 BERN (411) Concert uit de Kurzaal. 320 ZUIIICH (588) Concert uit Hotel Baur au Lac. 3.35 STUTTGART (380) Namiddagconcert door het Omroe p-orkest. 3.50 FRANKFURT (429) Concert door het Hulsor kest. Operamuziek. 4.20 LANGENBERG (469) Namiddagconcert. 4.40 HILVERSUM (1060) Kinderuurtje. Babbeltje van mevr. Antoinette van Dijk. 5.05 PARIJS (R. 1750) Literair en populair pro gramma 5.20 BRUSSEL (509) Concert door het stationstrio. 520 HAMBURG (395) Propagandaconcert voor het werven van luisteraars. 6.— HILVERSUM (1060) Gramofoonplaten-concert. 620 DAVENTRY (1600), Orgelconcert uit de Asto- ria Cinema 6.45 HILVERSUM (1060) Lezing door den heer O de Clercq. Onderwerp: Rookvrij stoken. 7.15 HILVERSUM De A.N.R.O. Taallessen, lste En- gelsche proefles voor beginners. De les te ge ven door Fred. Fry. 720 ZURICH (588) Concert door het huisorkest. 720 HAMBURG (395) Slavische Kamermuziek. 720 KOPENHAGEN (337) Concert van de Deen- ach© Vereeniging. 7.45 HILVERSUM (1060) Politieberichten. 8.10 HILVERSUM Avondconcert door het A.N. R.O.-orkest o. 1. v. Nico Troep. Solisten So- -phia Haase-Picnemian (sopraan), Mevr. Idft Fortuin v. Dantzig, piano. 8.20 BRUSSEL (509) Uizending van een operette. 8.20 LANGENBERG (469) Vroolijke avond. 8.30 ZURICH (588) Populair concert door het huie orkest. 8.50 PARIJS (R. 1750) Concert door Radio Selec- 025 BERN (411) Concert van de Kurzaal te Bern. 9.35 BRUSSEL (509) Dansmuziek uit Saint SftU- vour. 9.56 DAVENTRY (1600) Faust van Goethe. 10.30 HILVERSUM (1060) Nieuws. Persberichten van Vaz Dias. II.20 DAVENTRY (1600), Dansmuziek door de Clro» Club Dance Band.

Schager Courant | 1927 | | pagina 14