Radioprogramma Henri Polak heeft bedankt als voorzitter der S.D.AJP. Marktberichten. Emigratie ran Duitsqhers naar Australië. De ongehuwde wereld. Het crediet voor Zuiderzeevisschers verhoogd. Voetbal. Gemengd Nieuws. Na den opstand in Mexico. Uren lang boven den afgrond gehangen. Een geheimzinnige ziekt;. Een kasteel in vlammen opgegaan. Een gruwelijke daad van een waanzinnige. De trek over Het Kanaal. Waar de vroolijkheid heerscht. ringswaardige wijze het onderwerp van hedenavond, n.1. „Zijn Faustuitbeeldiingen uit Woutertje Pietersen, Gotz Kraft, Jorn Uhl, Kor Jans", naar voren wist te bren gen. Het zou te veel zijn om alles wat spreker heden avond ons heeft verteld en geleerd, hier weer te geven, maar dat het een b(j uitstek genotvollen avond was, bewijst wel het aplaus dat in ontvangst was te nemen. Wjj twijfelen dan ook niet, of bij een weder optre den van dezen geachten spreker van hedenavond, zal de opkomst minstens zoo goed zijn. Nadat voorzitter onder woorden van dank deze bijeenkomst heeft gesloten, gaan allen, welke dezen avond hebben bijgewoond, hoogst voldaan naar huis. HET SPOORWEGONGELUK BIJ RIJSWIJK. „Staatscourant" No. 202 bevat thans het besluit van den Minister van Waterstaat waarbij wordt bepaald, dat omtrent de botsing van de treinen 1144 en 1145 der Nederlandsche Spoorwegen bij Rijswijk, in den nacht van 15 op 16 October 1927, een onderzoek in het openbaar zal geschieden. Tot leden van de commissie van onderzoek ten aanzien van dat ongeval zijn, zooals wij reeds meld den, benoemd ir. A. H. W. van der Vegt, hoofdinspec teur-generaal der spoor- en tramwegen, te 's Graven- hage, tevens voorzitter; ir. L. M. Barnet Lyon, oud lid van den raad van toezicht op de spoorwegdien sten, te 's Gravenhage, en F. L. D. Nivard, wethouder der gemeente' Rotterdam, te Rotterdam. Aan de commissie is als secretaris toegevoegd ir. D. Verhoop, Rijkshoofdlngenieur voor de spoorwegen, te 's Gravenhage. DE POSTDUIF. Het Haagsche Aneta^antoor meldt dat blijken in gekomen telegrafisch bericht de „Postduif" in Bang kok is aangekomen. Het toestel maakte een vlotte landing maar zakte, toen het naar de loods werd gerold, in den zachten grond. Bij het vrijmaken werd een der wielsteunen licht beschadigd. De reparatie zal vermoedelijk een oponthoud van twee dagen veroorzaken. Wij vernemen, dat de heer Hênri Polak kortgele den heeft bedankt als voorzitter der S.D.A.P. Pogingen door andere leden van het Partijbestuur aangewend om hem op zijn besluit te doen terugko men, zijn tot heden niet geslaagd. Ze worden echter voortgezet. BOOZE GEESTEN. Een fabrieksarbeider te Nieuwer-Amstel werkte sa men met iemand die beweerde met duistere mach ten op vertrouwelij'ken voet te staan. Het gevolg van 'dezen buitengewonen omgang was dat de desbetreffen de persoon een z.g. „kwade hand" had, welke bij de minste aanraking ongelukken veroorzaakte. De fa de terugspringende bal langs den verrasten D.-kee- per vliegt. 3—1 voor S., waarmee de rust ingaat. Na de rust is D. het meest in den aanval en de S.-achterhoede krijgt het zwaar te verantwoorden, doch zij weert zich geducht, vooral de keeper is ge weldig op dreef. Wanneer de D.-linksbuiten een vrije schop mooi voor 't doel plaatst, verkleint de rechtsbinnen met een prachtigen kopbal den ach terstand. De vlugge S.-voorhoede is echter zeer ge vaarlijk met haar uitvallen en uit één hiervan brengt zij den stand op 4—2 voor S. Wanneer 10 minuten voor het einde bij een D-aanval de S.- keeper zich1 boven op den bal werpt op het moment dat de rechtsbinnen schiet, belandt de bal bij den rechtsbuiten, die den achterstand verkleint tot 4—3. Even voor het einde maakt de ©.-linksbinnen zich vrij met den bal en kogelt den gelijkmaker in 't net. 44, in welken stand geen verandering meer komt. Beide elftallen kunnen op een goeden wed strijd terugzien, welke in de beste verstandhouding werd gespeeld. D. II hield zich schitterend, door met 8—0 in Den Helder van S.V.S. III te winnen. A.s. Zondag ontvangt D. II, Geel-Wit van Helder. PURMEREND, 18 October. Op de heden, gehouden veemarkt waren aangevoerd': Kaas. 20 st. kleine fabriekskaas met r.m. f 49, 38 st. kleine boerenkaas zonder r.m. f 46.50, 2 ®t. Goud'sche kaas f 52, 517 K.G. boter f 2.30—2,40. Vee. 650 stuks runderen* w.o. 325 vette f 75106, handel matig, 299 -melk- en gelde koeien f 125385, 26 stieren, 35 paarden f 100200, handel matig, 51 i vette kalveren f 135150, 188 nuchtere kalveren voor I de slacht f 1139, voor de fok f 12-28, 747 vette I varkens voor de zout 61-64 cent, voor de slacht 6064 cent, handel stug, 68 magere varkens f 2536, handel stug, 360 biggen f 1220, handel stug, 1185 schapen vette f 3042, handel matig, 80 lammeren, kipeieren f 1011, piepkuikens f 0.20—8.50, 250 manden appe- WARMENHUIZEN, 18 Otober. Roode kool le soort f 4,305.50, uitschot f 1.602, witte kool le soort f 1,992,30, per 100 Kg., bloem kool le soort f 6.909,80 per 100 stuks, nep f 3,20 f 3.60, drielingen f 5.906.20, uien f 6,40, grove uien f 6,b0, peen f 2,502.90, idem kleine f 1, p 100 Kg. Totaal aanvoer: 26900 Kg. roode kool, 50500 Kg. witte kool, 500 Kg. nep, 3800 Kg. uien, 3650 Kg. peen, 365 stuks bloemkool. NOORDSCHARWOUDE, 18 Otober. R. duc f 4.80, uien f 67.10, drielingen f .6,206.80, nep f 3,103,80, grove uien f 6,707.10, peen f 2,40 f"2.80, roode kool f 4.506.80, gele kool f 2.40—-5,40, witte kool f 1,802,40, Deensdhe witte f 2.903,20, kroten f 4,20, spercieboonen f 20, alles per 100 Kg., boswortelen f 2 per 100 bos, bloemkool f 12,2015.90, 2e soort f 2,102,80 per 100 stuks. Totaal aanvoer: 2000 Kg. aardappelen, 24000 Kg. uien, 21600 Kg. peen, 48200 Kg. roode kool, 18400 Kg. gele kool, 71200 Kg. witte kool, 1000 Kg. Deensche witte kool, 1000 Kg. vinding op te doen ten opzichte van problemen 'be treffende het versterken van punten op de rijkslucht wegen met vliegtuigen uit Engeland en andere deelen van 'het rijk. De toestellen zijn het Supermarine Southampton- type, elik voorzien met twee Napier Lion-machines van 450 P.K. Het eskader zal onder commando staan van kapitein Rrowne-Cave; elke boot Is bemand met twee officieren en twee mecaniciens. De bemanning zal aan .boord kunnen slapen en ko ken. Reeds is te dien einde te Felixstowe een proef ge nomen en toen bleek dat men twee tot drie dagen aan boord kon blijven. Heden zullen zij naar het Fransche zee-vliegtuigen station bij Bordeaux vliegen; vervolgens zullen zij tot de Middel'landsche Zee gaan en dan de kust volgen tot Italië; daarna gaan zij verder naar Alexandretta en over 150 mijl woestijn-gebied naar den Golf. Doel is, om 'dan nog de geheele Indische kust langs te vliegen en over Rangoon en 'Singapore naar Australië te gaan, om daarna, na een toohrt door.dit werelddeel, naar Singapore terug te keeren. Waarschijnlijk zullen zij Karachi den 18den Novem ber bereiken. Bombay dn Januari, Calcutta in Fe bruari, Singapore aan het eind van 'die maand en Batavia in Mei. Twee vliegbooten zullen bun op last van de regee- ring van Australië waarschijnlijk boven de Austra lische wateren tegemoet gaan en hen tot Singapore terugvergezellen. Naar Reuter uit Melbourne meldt, zijn daar meer dan 200 Duitsche en Dhitsch-Zwitsersche landver huizers aangekomen met een boot uit Bremen. brieksarbeider werd door den duivelskunstenaar bij kroten, 45 Kg. spercieboonen, 250 bos wortelen, 4200 bet oor getrokken en onmiddellijk zwol dit vol-i ,0 gens den betrokkene op, een kneep in den neus en j X7o i's oo e i a dit lichaamsdeel werd gelijkvormig aan een volrijpe» J®10®1^00' L7 /oonïZa^n f I biet, een druk op het hooti en er Ontstond eene verk JOO stuks, wortelai f 2.90-3,10, roode kool le soort zwering in de hersenen. Teneinde raad liep de ge-1 4-5°-ff'4^00.1 le 4°°? f, *}£-?*& w"S plaagde arbeider naar een „helderziende" juffrouw JfMO aan den Amsteldijk te Amsterdam. Deze ontdekte on-5:2°' f JLfT6; in middellijk de booze geesten; het was alleen aan het i oïnnn ftuf. biiomVnoi 5?nn sterk gestel van het slachtoffer te danken dat nog i?0 KgV TrionaT niet meer onheilen over hem waren gekomen. O.a J*^1,^ -had de man sigaren van zijn belager «Ingepakt, wat g' volgens de juffrouw al zijn tanden en kiezen had kun- K' rammenaa- nen kosten. Als recept gaf zij, bij het spreken met EIERVEILING, PURMEREND, 18 October. den man, op een meter afstand te blijven en een (in het gebouw der Afslagvereeniging) koffieboon in den mond te nemen. Vermoedelijk heeft1 Aanvoer: 4142 kipeieren, kw. A f 1010.90, 406 kw. het slachtoffer zich niet aan het recept gehouden, B f 6.807,50, 2782 eendeierén kw. A f 7-7,10. want hij heeft zich gisteren onder behandeling van een specialist moeten stellen. Tegen den duivels kunstenaar kan echter niets meer worden onderno men, deze i9 n.1... plotseling doodgebleven. Uit Amsterdam. De Credietvereeniging voor de Zuiderzee heeft het crediet, dat de vissohers kunnen aanvragen, verhoogd met vijf procent van de geschat te waarde van schuit en netten. SPARTA Zondag j.L draaide het competitierad lustig, ge holpen door prachtig voetbal-weer. OOOP. VER. CENTR. EIERVEILING G.A. in hotel „Paradijs". Aangevoerd 28594 eendeieren f 6.90—7.40, 38732 kip eieren, 70 Kg. f 11,20—11,30, 65—66 Kg. f 10.70—11, 63—64 Kg. f 10.30—10.70, 60—62 Kg. f 10,10—10.50, 58—59 Kg. f 9.80—10.20,'56—57 Kg. f 9—9.40, 53—55 Kg. f 8,30—8.80, 50—52 Kg. f 6.50—7, 40—50 Kg, f 6.30—6,50. KETELONTPLOFFING. Uit Johannesburg, 18 Oct. Bij een geweldige ke telontploffing in de electrische centrale te Brakpan (Victoria-Vallen) werd een Europeaan gedood en werden vier inboorlingen zwaar gewond. COOK NIET NAAR WARSCHAU. De Poolsche consul-generaal te Londen heeft ge- Voor Sparta was het ook een belangrijke dag, weigerd aan Cook, den secretaris der mljnwerkersfe- immers Sparta I speelde haar eerste wedstrijd in deratie, die de vergadering van het executief oomi- dit seizoen en nog wel thuis, tegen Hollandia 3 té der mijnwerkersinternationale te Warschau wil- uit Hoorn. de bezoeken, een pasvisum te verleenen. Dientenge- De uitslag 9—0 in 't voordeel van Sparta zou volge zal geen vertegenwoordiger van den Britschen wellicht doen denken aan een schitterende partij bond de vergadering kunnen bijwonen en kan het voetbal van Spartaansche zijde, doch hoewel er comité zijn werkzaamheden niet aanvangen, hard' gewerkt is, was het spel lang niet wat we De Britsche minister van Buitenl. Zaken weigert voorheen gewend waren van onze jongens. Vooral tusschenbelde te komen, voor de rust kleefden aan het eftaf als geheel veel fouten, doch hieraan was misschien de langdurige BRUTALE DIEFSTAL. rustperiode wel eenigszins schuldig. I In het bekende restaurant „ZJuin KJausner" te Na de rust vlotte het spel beter en uitgezonderd Berlijn is een brutale diefstal gepleegd. Terwijl in eenige pittige aanvallen van de nog zeer jeugdige het op de lagere twee verdiepingen gelegen restau Hollandia-spelers. kon Sparta geleidelijk den stand rants de noenmaal-drukte was begonnen, verscheen tot 90 opvoeren. De eerste inzet is dus succesvol op het kantoor op de derde verdieping een als heer ■geëindigd. gekleed man die onmiddellijk een revolver trok en Sparta 2 is ondanks alle goede voorspellingen van de vier aanwezige kantoorbedienden daarmee in Zaterdag j.1. met den kous op den kop uit Helder bedwang hield. Hij liet zich 3000 mark uit de kas teruggekeerd. Met 51 moest ze de meerderheid overhandigen en verdween na eerst de telefoon van Helder 5 erkennen. leiding nog onbruikbaar te hebben gemaakt. Na de rust schijnen onze jongens werkelijk pech te hebben gehad, anders was de uitslag gunstiger I ONTPLOFFING IN STEENGROEVEN. voor hen geweest. De Engelsche bladen maken melding, van een Sparta 3 heeft het thuis ook niet kunnen bol-ontploffing in de steengroeven te Mbulmein in werken tegen Helder 6 en met 31 togen de Hel- Burma (Z. voor-Indië). Zes dooden en negentien derschen vrooöjijk naatr. Nloord-Hollandsch noord)- gewonden zouden te betreuren vallen. punt als overwinnaar. Voor Zondag a.s. moeten wederom drie elftal- EEN INVLOEDRIJK CHINEES ALS KLOOSTER- len op het groene veld verschijnen. LING. N S. I gaat de reis ondernemen naar DT.S. te Oud- In de abdijl van de Benedictijnen van Lophem is karspel en onze jongens zullen zich terdege moeten onlangs de heer René Lu Cheng Hsiang als kloos- inspannen. om de volgelingen van Swager c.s. van terling opgenomen een vroegere minister van Bui- het lijf te houden. VerdeT als gelijk spel zullen ze tenlandsche Zaken van China welk ambt hij voor het dan ook wel niet brengen. tweemaal vier jaar behield, later president en se- S. 2 ontvangt thuis Kleinesluis, de spelers van 't dert 1922 gezant van China te Bern in Zwitserland, tweede elftal hopen al op slecht weer, om zoodoen- Toen hij zich reeds in de abdij te 'Lophem bevond de* de hattrick te verrichten K.S. te verslaan. We is hem door generaal Tchang te Ling nog herhaal- zullen zien. delijk gevraagd geweest, het eerste ministerschap te S. 3 gaat naar Kleinesluis 2 en kan, indien wordt Peking te aanvaarden, aangepakt, 2 punten rijker terugkeeren. j Voor hij zich in het klooster begaf, heeft hij! als blijk van kinderlijke getrouwheid en liefde aan den - OUDESLUIS. Paus al zijn decoraties geschonken, met een brief, Zondag j.1. speelde D.OBJC.O. I haar eerste com- waarin hij uiting gaf van zijn dankbaarheid je- petitiewedstrijd op eigen terrein, en had hiervoor gens God en van zijn volledige en liefdevolle aan- bezoek van S.V.S. II uit Helder. D. begint met 9 hankelijkheid aan den H. Stoel. Aan het Missie-mu- man. waarvan S. spoedig weet te profiteeren, ende stum van Scheut schonk hij verschillende merk- leiding neemt. Spoedig komt dan de 10de man en waardige voorwerpen uit zijn Chineesche collecties, we krijgen tot de rust een mooi vlug en gelijk op- Het plan bestaat, dat de heer Lu na zijln novi- gaand spel te zien. QD. heeft dan het eerst succes, caat naar China zal vertrekken, om aldaar samen wanneer de rechtsbuiten een voorzet van links in met twee andere Benedictijnen, die reeds vertrok- het doel plaatst, 1—1. S neemt echter weer vrij ken zijn om de zaak voor te bereiden, een abdij spoedig de leiding, wanneer de D.-keeper een bal voor inlandsche Benedictijnen te stichten, voor de voeten van een S.-speler slaat, plaatst deze den bal in het doel. 21 voor S. Aan den anderen EEN GROOTE VLIEGTOCHT. kant schiet de D.-voorhoede verscheidene ballen Gisterochtend zijn te Plymoufch vier militaire water-1 rakelings over en naast, doch doelpunten blijven vliegtuigen opgestegen voor een tocht naar Singapore uit. Een kwartier voor rust komt bij D. de 11de man en Australië. Zij zullen een afstand van 25.000-mijl af- het elftal compleet maken. S. komt dan vrij' ge- leggen en twaalf maanden wegblijven. Daarna zal ver- makkelijk aan haar derde doelpunt, wanneer een moedelijk een ba9is voor vliegbooten te Singapore in- D.- achterapeler tegen een S.-speler aan schiet en gericht worden. 'Men hoopt op dezen tocht ook onder- De eerste steen afgebroken. Gewapend met een houweel en een spade heeft de eerste-burgemee9ter van Brighton gisteren de eer ste steenen losgewoeld van het oude aquarium, dat een sta in den weg vormt en bovendien een zeer lee- lijk gebouw is. Het^al op korten afstand door een modern aquarium vervangen worden. 5 millioen dollar schade. Volgens berichten uit Washington heeft de Mexi- caanscbe regeering de door den opstand veroorzaak te schade op 5 millioen dollar geschat. Men wil deze uit de in beslag genomen eigendommen van dè re bellen dekken. Reuter meldt uit Mexico, dat volgens de bladen een dertigtal opstandelingen, onder wie hun hoofdman Margarito Gomez, lid van de volksvertegenwoordi ging van den staat Mexico (niet generaal Ab. Gomez, de goeverneur), gedood zouden zijn in gevecht met de bondstroepen bij Tacualzan. Waarna de man dood bleek. ■Een toerist uit Zurich is een dezer dagen onder tra gische omstandigheden in het kanton Schwyz, toen hij het evenwicht verloor en in een afgrond stortte. Het touw, waarmee hij aan den gids verbonden was, hield den schok uit en de ongelukkige bleef 40 M. lager boven den afgrnd hangen. Pas tegen den avond kreeg de gids, die al dien tijd had volgehouden, maar alleen niet in staat was geweest den man op te hijschen, hulp. Toen men het touw had ingepalmd bleek de toerist dood. In het Engelsche marktstadje Southam, in War- wiekshire, heerscht een geheimzinnige ziekte, die de dokters nog niet hebben kunnen onderkennen. Er zijn reeds twee menschen aan bezweken, twaalf an- j deren lijden er nog aan. Al de gevallen zijn voorgekomen in één rij huizen, De verschijnselen doen denken aan tyfeuze koorts, maar de ziekte moet iets anders zijn, omdat het on- derzoek negatief is uitgevallen. Parathyphus kan het ook niet zijn. De patiënten hebben een hooge tem peratuur, een snellen pols en zijn meestal 'hard ziek. Men is bezig m'et bloedonderzoek van de patiënten, maar tot dusver is men daar niet verder mee geko- men. Bij een brand in het kasteel Affing bij Augsburg, zijn 6 personen om het leven gekomen, terwijl er 30 werden gewond, van wie 10 ernstig; Een bibliotheek met meer dan 1000 kostbaj-e werken ging verloren. De brand beeft zich zeer snel uitgebreid, wat zijn •oorzaak vindt in het feit, dat hij reeds gedurende menige dagen onbemerkt moet hebben voortgewoe- kerd. Het groote aantal dooden en gewonden was te wijten aan het instorten van den hoogen toren. Ook de nog overeind gebleven muren dreigen in te ator- I ten. In een aanval van verstandsverbijstering heeft een arbeider te Weibig zijn 30-jarige vrouw, zijn 6-jarig dochtertje en zijn 74-jarige schoonmoeder vermoord. De man heeft, zich na zijn misdaden opgehangen. In de drie zomermaanden heeft de stoomvaart dienst Do ver-O ostende 227.000 reizigers vervoerd, te gen 187.000 in 1926 en 143.000 in 1913. I Steeds mleer Engelschen blijken dus hun vacanties op het vasteland door te brengen. De stad met de meeste cabarets. I Sjanghai, met zijn twee millioen inwoners, waar onder 100.000 vreemdelingen, en één der grootste ste den in China, aldus de N.R.Rrt., heeft meer cabarets clan de vier groote wereldsteden, Londen, New York, Parijs en Berlijn, tezamen. Op elk punt in de inter nationale nederzetting is er een cabaret „even om den hoek van de straat". Zij varieeren van deftige arktuinen tot schemerig-verlichte en goedkoope danshuizen, met zaagsel op de vloer, waar zeelieden van alle nationaliteiten drinken en vechten. Over moeilijke tijden, sluitingsbepa'lingen of den staat van beleg bekommert men zich niet in deze gelegenheden. Het nachtleven van Sjanghai is een wonder voor den onbekenden bezoeker.. Tal van tragediën spelen zich in deze lokalen af, maar over 't algemeen is er meer vroolijkheid. De Chineesche vrouwen hebben hun eigen caba rets, waaf ze in Europeesche kleuren miet kort haar verschijnen, de laatste dansen vertoonen en sigaret ten rooken. De meeste dansmeisjes in Sjanghai ko men uit Rusland. PLANTENZIEKTENLEER. 260 Prijsraadsel. Hier volgt weer eens een prijsraadsel. De avonden zijn nu reeds mooi lang, dus nu moet de jeugd maar weer eens aan 't raden gaan. De prijs bestaat weer uit een brochure over plantenziekten, getiteld, tenziekten die veel in Noord-Holland voorkomen,* ten van aardappelen en kool. Met deze brochux* men dus vader of broer of oom blij maken. Ieder, die meer dan de helft der raadsels goed hi ontvangt een prijs. Hier volgen nu de raadsels in dichtvorm. De opL n ff s] m a VirW* anfnm/iwrl wïwih v. H. *.4. 1 r sing, dUs het antwoord, moet rijmen op woord van den derden regel. het Welke peper lust je graag» Werkt verkoelend op je maag, Zeg 't maar als je 't zeggen kunt. n Welke traan wordt nooit gesdhreid, Maar zorgvuldig toebereid, In een mooie flesch gedaan. m Welke kers ziet gansch niet rood, Eet je lekker op je brood, Pas geplukt en kruidig versch. rv Welke knecht spreekt nooit een woord, Doet zijn werk steeds ongestoord, Nooit eens met de meiden vecht. V te o D van «en D der leei b. sie Btre ren opg het dra in me da Welke koek vliegt door de. lucht, Maakt daarbij een groot gerucht, Vergeefs ik naar zijn nestje zoek. VI Welke taal spreekt -iedereen, Al heet je Piet, al heet je Leen, Al ben je een Vlaming of een Waal vn Welk land] hoort van iedereen, Al ben je een Griek, al ben je een Dt lp Al ben jé ook nog zoo'n rare klant. VIII Welke veer droeg nooit een kip, Is op de landkaart maar een stip, Over een poos kom ik er weer. IX Welke veen heeft nooit gerookt, Wordt geen vuurtje van gestookt, Soms ga ik er wel eens heen. Met welke dingen speelt geen kind, Aardigheid er niet aan vindt, En er dus niet om kan zingen. XI Welke sluis 6chut nooit een schip, Is er op de landkaart ook een stip, Ik voel mij er geheel niet thuis. XII Welke „maar" is gansdh niet fout, Is gelegen aan het hout, Is gelegen daar en daar XIII Welk end is niet erg ver weg, Weet je 't niet of weet je 't zeg, Is een stadje welbekend. XIV Welke schoten zijn nooit raak, Veroorzaken ook geen gekraak, Soms ligt het er vol met booten. XV Welk recht struikelt niet op straat, Waar het drukst verkeer langs gaat, Is gelegen aan den Vecht M No bal atr pei eei stii hei jas ste Paj acl ia gei mi I is dei Kr eei I hie sla in XVI Welke schuit bevaart men niet, Raakt dus ook niet tusschen 't Is meestal zoo droog als kruit riet, Hoorn. K VAN KEULEN. 11.20 11,50 12.00 12,20 12.30 12.35 12.50 2.20 2.20 3.20 3.30 3.35 3.35 3.50 4.20 4.20 5.00 6.20 6.45 6.50 7.15 7.20 7.20 7.20 7.20- 7.20 7.45 8.05 8.10 8.30 8.40 8.40 8.50 9.20 9.26 10.10 10.15 10.50 lei de te ge ke Voor Donderdag 20 October. DAVENRTI (1600 M.) Het Daventry-kwarte HAMBURG (395 M.) Concert uit Hannover. HILVERSUM (1060 M.) Politieberichten. DAVENTRI (1600 M.) Het Daventry-kwartib HAMBURG (469 M.) Middagconcert door de b pel Mario Iseglio. HILVERSUM (1060 M.) Lunchmuziek door trio, bestaande uit Karei van de Hoek (viool), Jaap Frank (cello), en Piet de Gruijter (pW (f PARIJS (R. 1750 M.) Concert door het oj* 1 van Albert Locatelli. ZURICH (588 M.) Namiddagconcert doortt •huisorkest KOPENHAGEN (887.M.) Conseert door trio i solist. BERN (411 M.) Concert uit de Kurzaal. HILVERSUM (1080 M.) Wie niet verg# worden. Uurtje poor wees- en ziekenhuizen I thuiszittenden, verzorgd door Mevr. Ajitoineö van Dijk. STUTTGART (380 M.) Namiddagaoncert, HAMBURG (395 M.) Huisconcert. FRANKFURT (429 M.) Concert door het M orkest. Nieuwe operettes. BERN (411 M.) Concert van de Kurzaal. LANGENBERG (469 M.) Namiddagconcert. HILVERSUM (1060 M.) Vooravondconcert doe het A.N.R.O-orkest, o. 1. v. Nico Treep. DAVENTRI (1600 M.) Lodon Radio Dance Band. HILVERSUM (1060 M.) Lezing door den h( C. C. Bender. Onderwerp: „Het karakter van bewoners van het oude Egypte." FRANKFURT (429 M.) Opera-uitzending. goletto. HILVERSUM (1060 M.) De A.N.R.O.-taalles» le Eng. proefles te geven door Fred Fry. LANGENBERG(469 M.) Concert van het kest van de West-Duitsche Omroep. BERN (411 M.) Kamermuziek-programma. KOPENHAGEN (337 M.) Klassieke muziek, I speeld door het Radio-orkest. ZURICH (588 M.) Italiaansche avond. Cona door het huisorkest. STUTTGART (380 M.) Concert. HILVERSUM (1060 M.) Politiebericht. DAVENTRI (1600 M.) Variété-programma. HILVERSUM (1060 M.) Aansluiting van Concertgebouw te Amsterdam. BRUSSEL (509 M.) Concert door het Rai ZURICH (588 M.) Italiaansche Serenaden. BERN (411 M.) Conaert. PARIJS (R. 1750 M.) Concert. KOPENHAGEN (337 M.) Weensche dansB ziek, gespeeld door het radio-orkest. BERN (411 M.) Concert door het Kurzaal- kest. BRUSSEL (509 M.) Dansmuziek. HILVERSUM (1060 M.) Nieuws. PersbericW van Vaz Dias. c'\ DAVENTRI (1600 M.) Dansmuziak uit M v«y HoteL

Schager Courant | 1927 | | pagina 6