Radioprogramma Uitvoering der Zuiderzeewerken. De Mosselenbrug. Voetbal. DE BROEKER VEILING. Gemengd Nieuws. Vreeselijke bomontploffing te Macedonië. Noodlottige bioscoopbrand in Finland. Het Vaticaan in Italië. Moord op een kind. Een Japansch luchtschip verongelukt. Onderhands voor drie millioen aanbesteed. Sliedrecht, 24 October. De diredtie van de Zuider zeewerken heeft thans onderhands aan de firma Joh. Kraaijeveld te Sliedrecht en de Mij. tot aanneming van waterbouwwerken te Bussern, voorheen L. J. Volker, op gedragen het aanleggen van den Zuidelijken afsluitdijk aan het ontworpen boezemmeer tusschen Wieringen en het vaste land van Noord-Holland, met bijkomende werken. De kosten bed'ragen ca. drie millioen. Men hoopt het werk binnen drie jaren gereed te hebben. De genoemde firma's hebben zich vereenigd tot de „Mij. tot Aanneming van Zuiderzeewerken." LUTJEWINKEL. Zondagavond trad in de tooneeizaaJl van den heer K. Zeeman Pz. alhier de bekende declamator Daan Pool van Oudesluis op. Niettegenstaande het zeer ongunstige weer. was de opkomst boven ver wachting zoo groot, dat de zaal vol was. De heer Pool werkte een schitterend program af. waarin ernst en luim een deel kregen, en deed dit op een wijze, welke aan den door hem verworven naam in deze omgeving, eer aan doet. Met belangstelling werd een en ander gevolgd en een dankbaar ap plaus gaf de voldoening weer. De voor Zondagmiddag uitgeschreven ringrijderij met paard en kar, kon als gevolg van het ongun stige weer niet doorgaan, DIRKSHORN. Onder leiding van den heer D. Groenhart werd Vrij dagavond ten 'huize van den heer T. IJff de algemeene vergadering van de vereeniging „Nut en Genoegen" gehouden. Bij de opening zegt de voorzitter, dat deze verga dering door verschillende omstandigheden uiterst ver traagd is. De secretaris, de heer R. v. d. Laan, leest daarna de notulen, die onveranderd worden goedgekeurd. Hierna geeft de voorzitter het woord aan den pen ningmeester, den heer L. Reuvers. Uit diens reke ning en verantwoording blijkt, dat het boekjaar 1926 1927 sluit met een batig saldo van f 44.72. Nagezien door de iheeren J. Smit en A. Kistemaker, wordt de rekening onder dankzegging goedgekeurd. Volgt verslag van den bibliothecaris, den beer R. v. d. Laan. Daaruit stippen we aan, dat nog steels een druk gebruik van de bibliotheek wordt gemaakt, dat in het afgeloopen jaar zelfs 812 nummers zijn uitge geven. De vereeniging beantwoordt dus wel aan haar doel, d.i. het verschaffen van Nut en Genoegen. Voorts blijkt, dat verscheidene nieuwe werken zijn aange kocht, waaronder er zijn, bijv. Joop ter Heul, die zeer in den smaak der lezers vallen. Ook zijn eenige boe ken op nieuw ingebonden. De voorzitter dankt den bibliothecaris voor zijn keu rig verslag. Bij de nu volgende geanimeerde boekbespreking is men het geheel eens over de waarde van Timmer mans .Pallieter", minder echter over diens werk „Naar het land der Appelsienen". Noemt de heer Van der Laan dit heel mooi de heer Reuvers qualificeert bet als zeer eentonig. Het oordeel aan de lezersl Besloten wordt, weder eenige werken aan te schaf- fen. Bij de rondvraag vestigt de voorzitter de aandacht op den minder goeden staat van een portefeuille van bet Leesgezelschap. Voor zoover mogelijk, zal vernieuwing plaats heb ben. Hierna sluiting onder dank voor de zeer prettige en leerzame besprekingen. HOOGWOUD. Uitslag van de op Vrijdag 21 October j.1. ten over staan van Notaris H. de Boer alhier gehouden verkoo- ping in het café „de Otter" aan de Gouwe aldaar, ■Van een huismanswoning, met schuur, erf, boomgaard en weiland, aan de Gouwe aldaar, groot 5 H.A., 28 Aren, 90 Centiaren, eigendom van den heer J. van der Mo len. Kooper de heer C. Kos, in de Kerklaan voor f 18010. HOOGWOUD. Naar we vernemen zijn de perceelen wei- en bouw land aan de Noorderpade, eigendom van den heer C. Kos, alhier, onderhands verkocht aan den heer W. Beets Cz. alhier. WIERINGEN. De arbeider C. Makkes van Medemblik, werk zaam bij de Zuiderzeewerken te Den Oever, alhier, had j.1. Zaterdag het ongeluk met zijn rechterhand tusschen een in werking zijnde lier te geraken, met het noodlottig gevolg, dat de twee middelste vin gers er bijna afknepen. Na door Dr. Piccardt ver bonden te zijn. werd de patiënt terstond door den heer Bruul per auto naar het hospitaal te Helder vervoerd, waar de vingers werden geamputeerd. Vervolgens bracht de heer Bruul de jongeman per auto naar Miedemblik. WIERINGEN. Men deelt ons mede, dat door den Rijksveld wachter Witvliet hij bakker M. Oden 8 gewichten in beslag zijn genomen, welke door den heer Oden in zijn bakkerij' speciaal voor het afwegen van deeg werden gebruikt, doch ongeëikt waren. Proces verbaal volgde natuurlijk. NOORDSCHARWOUDE. Hoe lang nog? De Mosselenbrug alhier, een brug waar over het ge'heele drukke verkeer langs den Langendijk geleid wordt, verkeert in zeer desolaten toestand. Dit is naar we vermoeden vrij algemeen bekend, druk als het reeds in verschillende corporaties besproken en in de bladen beschreven is. Borden zijn reeds sinds eenigen tijd aangebracht om de geringe draagkracht van de brug aan te toonen. We vinden het niet noodig opnieuw te releveeren welke strijdpunten deze brug in gemeenteraad, banne en polder Geestmerambacht heeft opgeleverd, daar dit voldoende bekend geacht kan worden. Ged. Staten stellen den polder Geestmerambacht voor een groot deel aansprakelijk voor den slechten toestand der brug en eischen een bijdrage van f 5000 voor het in orde maken van den onderbouw. De banne komt dan voor (het resteerende deel op en de gemeente verzorgt het bovendek. De brug is thans in een toestand dat het gebruik maken daarvan feitelijk niet langer verantwoord is. De muren verzakken en vertoonen scheuren en het bovendek ligt zoo los, dat zelfs de voetgangers dit be speuren. Toch zal het nog een heele poos duren eer tot verbetering wordt overgegaan, langzaam als de machine die dergelijke zaken moet klaar stoomen, nu eenmaal werkt. De noodige verbetering komt, daar zijn we zeker van, maar of dit nog zal gebeuren voor er ongeluk ken komen, zijn we zoo vrij sterk te betwijfelen. Ged. Staten hebben de aanvulling in het bijzonder reglement aangebracht, tegen welke nu nog tot 28 October bezwaren kunnen worden ingediend. De be zwaren moeten daarna, door de Prov. Staten behan deld worden en als het besluit niet naar den zin is van hen die de bezwaren indienden, bestaat nog be roep open bij de Kroon, van welke gelegenheid ook zeer zeker gebruik zal worden gemaakt. De vraag: Hoe lang nog?, heeft zeker voldoende re den van bestaan. Geruim en tijd zal (het zeer zeker nog zijn. Noch banne, noch gemeentebestuur nemen hier eenige verantwoordelijkheid op zich. Wie dan wel? Men mag toch niet verwachten dat Geestmerambacht, waar men ten rechte of ten on rechte meent niets met de zaak te inaken te heb ben, de verantwoording «gaat dragen. Meer dan noodzakelijk lijkt het ons dat hier niet gewacht wordt dat de zaak in hoogste instantie is uitgevochten, doch dat zeer spoedig op de een of andere wijze wordt ingegrepen. LANGENDIJK. Zooals we kort geleden meldden, besloot de N.V. Concordia te Noordscharwoude een huis vlij tten toon stelling te organiseeren. Thans zijn de data daarvan bepaald op 11, 12, 13 en 14 Maart van het volgend jaar. Het bestuur bestaat uit de dames Deutekom Berkhout, SwagerHopman en KeemanKaai. Er zal voor deze tentoonstelling gelegenheid worden ge geven voor het plaatsen van verschillende stands, terwijl er tevens een verloting aan wordt verbonden. We mogen verwachten, dat alles weer in de puntjes zal worden voorbereid en geregeld. NOORDSCHARWOUDE. In de laatst gehouden vergadering van Tuinbouw- belang bleken de leden vrij algemeen niet te gevoelen voor kunstmatige aanvoer in de maand December. Men was van oordeel«dat de toestand zelf oorzaak moet zijn of in die maand voldoende aanvoer van goede kwaliteit plaats 'heeft of niet. Verder werd meegedeeld, dat van de 1000 gereser veerde zetkoolen er 409 als de beste werden uitgezet, waarvan 32 pond zaad is gewonnen, een hoeveelheid die niet meegevallen is. Om de proef zoo goed mogelijk te doen slagen, zal aan 10 leden elk een ons zaad' beschikbaar worden gesteld, terwijl weer 600 stuks kool voor zetkool zijn uitgezocht. NOORDSCHARWOUDE. Ook in de vergadering van de afd. Langendijk van den L.T.B., bleek men niets te gevoelen voor maatregelen betreffende geforceerden aanvoer in de maand December. NOORDSCHARWOUDE. Bij de firma Kok, Tuinman en Wilken zal vanwege de Bataafache Import Mij. (Shell) een benzinetank geplaatst worden met een inhoudmaat van niet min der dan 6000 liter. ZUIDBCHARWOUDE. In den gehouden ouderavond der o. 1. school is als bestuurslid gekozen de heer P. Gutter. Als voorzitter werd gekozen de her S. de Boer en tot secretaris de heer P. van Eeten. ZUIDSCHARWOUDE. Onze oudste ingezetene, mej. Trijntje de Geus, wed. Jan Boon, hoopt den 26en October in goede gezondheid haar 95en verjaardag te herdenken. WIERINGEN. JL Zondag speelde Succes 2 thuis tegen Breezand 2 Om twee uur blaast scheidsrechter Lucker d e elftallen in het veld. Beiden zijn volledig, terwijl S. een gewijzigde opstelling heeft. B. wint den toss en de S.-midvoor trapt af. Al spoedig wordt de B.-kee- per aan den tand gevoeld, deze geeft niet thuis. B. zit intusschen niet Btil. De S.-verdediging moet alle zeilen bijzetten om! erger te voorkomen. Als onge veer een half uur gespeeld is, blaast scheidsrechter af voor een regenbuitje. Na 10 minuten is het weer droog en kan dus weer begonnen worden. S. komt direct overdonderend opzetten en weet den B.-keeper driemaal achter elkaar te passeeren. Even voor de rust krijgt B. een penalty, welke in een doelpunt wordt omgezet, 31. Hierop is het rust. Er wordt meteen gedraaid. B. komt er steeds beter in en spoe dig weten zij 3—2 te maken. Het is de S.-linksbin- nen welke 4—2 maakt. Dan volgt weer een opleving bij Breezand en maakt de midvoor 43. Beiden pak ken nu weer flink aan en het gelukt B. zelfs gelijk to maken, 4—4. Er moeten nog zes min. gespeeld worden. Van beide kanten wordt nu hard gewerkt voor de leiding. S. is hier de gelukkige en maakt 54, waarmede het einde komt. Van beide kanten werd aardig partij gegeven. De wedstrijd werd dan ook in zeer goede verstandhouding gespeeld. De wedstrijd Wieringerwaard I—Succes I ging we gens terreinafkeuring niet door. Succes 3 ging naar Helder 6 en werd even met 10—0 geconserveerd. Een zeer goede stemming voor de meeste producten. Wortelen stijgen in prijs bij goede aanvoeren. Bloemkool brengt nog goede prijzen op. Voor witte, gele en roode kool worden zeer bevredigende prijzen besteed; ook bieten worden goed betaald. De gunstige stemming, die zich sinds eenige weken op onze veiling openbaart, zette zich ook in de afge- lcopen week voort. En het is interessant en bemoe digend, op te merken hoe deze stemming afwijkt van die, ten vorigen jare in dezen tijd aan den dag tre dende. Het verschil is zeer opvallend en duidelijk sprekend. Om dit aan te toonen willen we enkele noteeringen van toen en nu tegenover elkaar stellen. Op 19 October 1926 werd voor de roode kool f 1.70 f4.30 besteed, op denzelfden datum van 1927 was de noteering aan de Broeker veiling f 3.50f 6.40. Gele kool gold in 1926 op genoemden datum f0.80f4.10, nu f2.60—f 5.30. De Deensche witte werd in 1926 op gemelden datum voor f 1.60f 2.10 verkocht, nu f 2.60 f3.20, terwijl deze dag nog de beste niet was. Voor uien besteedde men in 't vorige jaar op 19 October f 1.10—f 3.60, nu f 6.70 tot f 7.30. Voegen we daar nu nog bij, dat ook de andere aangevoerde producten een flink percentage boven die van verleden jaar uit steken, dan is er alle reden om optimistisch over den loop der markt tevreden te zijn. Er wordt vaak zoowel door outsiders als insiders beweerd, dat deze gunstige toestand vooral is toe te schrijven aan de omstandigheid, dat het vorige jaar zooveel meer werd aangevoerd dan dit jaar. Er komit nu maar „een beetje" aan de veiling, zoo wordt geargumenteerd. We hebben ons eens de moeite ge troost na te gaan, of deze voorstelling van zaken juist is. De lezer oordeele uit de volgende cijfers: In de week van 18 tot en met 23 October 1926 werden aan roode kool ongeveer 26 spoorwagens aangevoerd, dit jaar in de overeenkomstige week ongeveer 23 spoor wagens. Voor gele kool zijn deze cijfers respectievelijk 19 en 17 spoorwagens. Witte kool werd tot een to taal van 38 spoorwagens in bedoelde week van 1926 en 40 spoorwagens in deze week van 1927 geveild. Voor uien zijn deze cijfers ruim 6 spoorwagens in 1926 en 8 in 1927. (Men ziet daaruit alzoo, dat de geuite bewering onjuist is en er thans ongeveer even veel wordt aangevoerd als toen. Voor wat de uien betreft, zal dit ongetwijfeld moeten worden toege schreven aan de mogelijkheid van ze gedurende den winter te kunnen bewaren, wat voor een groot deel werd gedaan met de toen heerschende slechte prijzen, terwijl, wat de koolsoorten betreft, nu reeds winter- kool wordt geveild, wat het vorige jaar door de slechte prijzen als vanzelf niet plaats vond. Al deze omstan digheden wettigen de conclusie, dat, voor zooverre de toestand is te overzien, de vooruitzichten heel wat be ter zijn geworden. De aardappelen, welke werden aangevoerd, brach ten voor muizen f 3.50f 7.80 op, voor duken f 2.90 tot f 4.60 en voor Energie van f 4.70 tot f 5.10. Met de wortelen ging het naar wensch. Zaterdag was de dag al bijzonder goed. De prijs was namelijk van f3.70 tot f4.10. De overige dagen liepen de prij zen van f 2—f 3.50. De aanvoer beliep 72400 K.G. De aanvoer van bloemkool steeg de laatste twee da gen weer. Toen werden er 28000 stuks geveild. De prijzen voor reuzen, die tegenwoordig wel het veel- vuldigst worden gesneden, waren Maandag van f 20 tot f22.90, welke echter iri den loop der week met f 3 a f 4 daalden. Lecerf brachten f3 tot f5 minder op dan de eerste. Voor tweede soort wordt gemiddeld een gulden of 3 betaald. Roode kool deed het weer goed. Het mooiste, kleine goed werd tot f 6 en hooger geveild, voor de grootere soorten werd van f2.80 tot f4.50 betaald. De middel soorten werden verkocht tegen prijzen, liggende tus schen de genoemde. Groote gele zakte wat, het kleine mooie goed werd weer verkocht voor even beneden en even boven de f 5. Grootere soorten brachten even minder dan f 3 op. Alleen Zaterdag was dit f 3,50. Toen was het kleingoed ook bijzonder gewild, zoodat er tot f 5.80 voor werd betaald. Witte "kool bracht gemiddeld f 2 op, met variaties van 30 cent er boven en beneden, al naar grootte en qua- liteit. 1Deensche witte gold tot f 4.60 voor de mooi ste soort, f 2.50 was het laagste, dat er voor werd be steed. Uit het bovenstaande blijkt dus, dat het met de kool- prijzen naar wensch gaat. Voor uien was de kooplust al zeer groot. De prijzen liepen dan ook eiken dag op. Er schijnt veel vraag naar dit artikel te zijn. De prijzen liepen van f 6.40 f 7.50, zoodat ongeveer gemiddeld f 7 is gemaakt. Voor dezen tijd is dit een uitstekenden prijs. Ook voor drie lingen werd ongeveer dien prijs besteed. Nep moest het met de helft minder doen, doch de aanvoer is zeer ge ring. Voor de geringe hoeveelheden slaboonen werden beste prijzen betaald, tot f 29 zelfs. Snijboonen bradhten zelfs f 58.70 op. Bieten trok ook weer de aandacht, zoodat zeeT goede prijzen werden gemaakt, van f 1,904.80. Rammenassen golden van f 1,201,60. Tomatenaanvoer heeft niet veel meer te beteekenen. Slechts 215 Kg. werden geveild. De prijzen waren van f 6—6.70. Het was weer een goede week. KINDERVERLAMMING Uit Califomië en Oregon komen berichten van kin derverlamming op groote schaal Het departement van gezondheid gaf Woensdag last tot het sluiten van alle lagere scholen te Eureka en Arcadia, in Cali fomië In dit gebied zijn den laatsten tijd negen kin deren ten gevolge van de ziekte overleden. In Oregon heerscht de kinderverlamming in bijna alle deelen van den staat. In New York, New Yersey en andere staten van het Oosten van de Vereenigde Staten, waar de ziekte een paar weken geleden een epidemisch karakter be gon aan te nemen, is de laatste veertien dagen een opmerkelijke vermindering van de ziekte ingetreden. ERNSTIG. VERKEERSONGELUK TE BERLIJN. In de Eolingerstrasse te Berlijn zijn gisternacht twee tramwagens op elkaar geloopen. Van de passagiers zijn er niet minder dan 25 gewond, die allen door de brandweer naar 'het dichtstbijzijnde hulpstation werden overgebracht, alwaar de eerste geneeskundige hulp ver leend werd. De twee trams zijn zwaar beschadigd en moesten buiten dienst gesteld worden. KINDEREN AAN STUKKEN GERETEN. Uit Belgrado. In de nabijheid van Stroemitza (Macedonië) «heeft gisteren een vreeseluk ongeluk plaats «gehad. Een kind had een bom gevonden en naar een groep spelende kinderen overgebracht. Daarna wierpen de kinderen steenen naar de bom, om haar tot ontplof fing te brengen. Dit geschiedde inderdaad, met het gevolg, dat drie kinderen letterlijk aan stukken wer den gereten. De drie overige kinderen werden zoo zwaar gewod, dat inmiddels twee huinner zijn over leden; het zesde worstelt nog met den dood. Er is een onderzoek ingesteld om na te gaan, hoe 'het kind aan de bom is gekomen. EEN-EN-TWINTIG DOODEN. Uit Berlijn. Naar de avondbladen melden, is 'gis teren te Tammersfors een hevige brand uitgebroken in de cabine van een bioscoop-theater. Het vuur breidde zich snel uit tot de zaal. Een vijftigtal perso nen, die op het balcon gezeten waren, werden door de vlammen overvallen en sprongen in de zaal. Er kwamen 21 personen in de vlammen om en tailoozen werden levensgevaarlijk gewond. Eenige gewonden zijn reeds aan de bekomen kwetsuren bezweken. De Romeinsche kwestie. Het antwoord in de „Foggli d'Ordini" aangaande de Romeinsche quaestie (zie ons nummer van Zaterdag) is, meldt de correspondent van de „Times" te Rome, woordelijk door Mussolini gedicteerd. Dit antwoord werd met groote spanning in Vaticaan- sdhe kringen tegemoet gezien. Hooge dignitarissen van het Vaticaan telefoneerden met personen daar buiten, om van te voren reeds iets te weten te komen. Vooral naar den toon, waarin het stuk was opgesteld, was men zeer nieuwsgierig. De paus had te kennen gegeven dat hij direct op de hoogte zou worden .gesteld. En nauw- lyks had het eerste nummer van de „Foglio d'Ordini" de pers verlaten of de tekst der nota werd telefonisch aan den paus overgebracht. De eerste indruk van het fascistische antwoord was zeer gunstig; een uitvoeriger ingaan op de quaesties was niet verwacht, daar het onderwerp dit werd er kend met de grootste omzichtigheid dient behan deld te worden. Het Vaticaan is er o.m. zeer mee ingenomen, dat voor het eerst sedert 1870 in een officieel regeeringsstuk openlijk erkend wordt, dat er een Romeinsche quaestie bestaat en op een oplossing wacht. Ook wekte de opmerking in de nota, dat de territo riale quaestie niet de voornaamste is, geen verwonde ring; ook het Vaticaan geeft toe, dat sedert er in de laatste halve eeuw door de internationale gebruiken en de diplomatie andere wegen gevonden zyn om het prin cipe van souvereiniteit en onafhankelijkheid op zuiver juridische .gronden vast te stellen, de territoriale quaes tie niet de voornaamste is. Indien een oplossing op juridischen grondslag aan den paus zal worden voor gelegd, zal deze niet weigeren haar in overweging te nemen, mits deze oplossing alle uiterlijke teekenen be vat, die algemeen worden aanvaard als teekenen van souvereiniteit en onafhankelijkheid. In Frankrijk is het den laatsten tijd een paar keeren voorgekomen, dat iemand, die één zijner naasten uit deernis doodde, op het „niet schuldig" van de jury door den rechter werd vrijgesproken. In Engeland is Zaterdag een soortgelijk vonnis ge veld in een zaak, die groote beroering heeft gewekt. Een zekere Albert Davies, een 28-jarig werf arbei der, te Rock Ferry, had in Juli het stervensproces van zijn tuberculeuze driejarig dochtertje, dat aan hopelooze longonsteking leed, verhaast door haar in een badkuip te verdrinken. Voor het Assisenhof van Shester, waar deze triestige zaak Zaterdag werd be recht, bleek, dat Davies een leven van groote ellen de had gehad. Hij had' vijf jonge kindieren, wier on derhoud' hem de grootste zorg baarde, terwijl zijn vrouw, die tuberculeus en veel bedlegerig was, bit de geboorte van het vijfde kind overioed. Davies verloor echter den moed niet en betoonde zich een goed vader. Toen zijn dochter ziek werd en zij te kampen had met den dood, kon hijl de ellende van bei kind niet langer aanzien en ging, tot zijn daad over. 'Volgens de meerling van den dokter, die het kind behandelde, was haar leven hopeloos en was haar dood nog slechts een quaestie van een paar dagen. Davies' veTdediger verzocht de Jury uit te spreken dat de openbare aanklager niet bewezen had. dat het kind nog in levoa, was, toen het in «die badkuip werd gelegd. D'e rechter verklaarde in ziln resumé, dat welis waar vast was komen te staan, dat Davies, indien hij het leven aan ziin kind had benomen, dit uit liefde en medelijden had gedaan, doch dat de wet dit niet toestond. Hij1 verzocht de jury om, indien zij1 meende dat wanneer vaststond dat Davies met opzet zijn kind hot leven had benomen, wegens moord het „schuldig" uit te spreken, en indien zif meende, dat er redelijke twijfel was of het kind nog leefde, toen het in het bad werd gelegd, het „niet schuldig" uit te spreken. De jury sprak na kort beraad het „niet schul dig" uit, waarna Davies werd vrijgesproken f Tijdens de vlootmanoeuvres werd het luchtschip de N 3 door een storm genoodzaakt een noodlanding te doen op een eilandje bij de kust van Isoe. Deze noodlanding had zijn geheele vernietiging tengevolge. Nadat de bemanning zioh ontscheept had, dreef een windstoot het luchtschip naar zee, waar het vlam vatte en ontplofte. Het luchtschip, de N 3, dat eerst onlangs van Italië gekocht werd voor f 25000, was van hetzelfde type als de „Norge" waarmede Amundsen naar de Noord pool vloog. Volgens latere berichten werden de kruiser „Ka- soegja" en de ijsbreker „Otomari" uitgezonden om de •bemanning der N 3, waarvan een lid ernstig gewond moet zijn, van het eilandje af te halen, waarop zij zich redde, zonder er tot nog toe in geslaagd te zijn een landing aldaar te bewerkstelligen. Voor Dinsdag 26 October. 11.20 DAVENTRY (1600) Het Daventry-kwarteL 12.— HILVERSUM (1060) Politieberichten. 1230 LANGENBERG (460) Middagconcert. 12.30 HUIZEN (1840) Lunchmuziek door het trio Winkels o. 1. v. Piet Lustenhouer. 12.35 HILVERSUM (1060) Lunchmuziek door het trio uit 'Restaurant Trianon te Amsterdam. 12.50 PARIJS (R. 1750) Concert o. 1. v. van Albert Locatelli. 2.20 KOPENHAGEN (337) Namiddagconcert. 3.HILVERSUM (1060) Radio-knipcursus doojr Mevr. de Leeuw van Rees. 3.20 BERN (411 M.) Nlamidd agconceirt. 3.35 STUTTGART (380)i Nlamiddagconcert door 'Vlot rVruToomu'lfOQI 3.50 FRANKFURT (429) Concert door Huisorkest. 3.20 ZURIGH (588) Concert door de kapel Gallini 3.35 HAMBURG (395) Concert. 4.35 LANGENBERG (469) Vesper-concert. 5.05 PARIJS (R. 1750) Radio-concert. 5.20 BRUSSEL (509) Dansmuziek door de orkes ten van St. Sauveur. 5.20 HAMBURG (395) Concert. 5.30 HILVERSUM (1060) Vooravondconoert door het ANRO-orkest o. 1. v. Nico Treep. 6.19 HILVERSUM] (1000) Landbouwhalfuurtjle. Spreker: ït. S. Smeding: „De 'landbouwkun dige beteekenis van de drooglegging van de 0.20 DAVENTRY (1600) London Radio Danceband 6.45 HILVERSUM! (1060) Voortzetting cancert. 7.06 DAVENTRY (1600) Het Daventry-kwartet. 7.20 KOPENHAGEN (337) Populair orkest concert 7.45 HILVERSUM (1060) Politieberichten. 8.i HUIZEN (1840) Uitzending van den eersten Hilversumschen avond, met medewerking van het dubbelmannenkwafrtet Slt. Caecilial o. 1. v. Pierre Brull en solisten. .810 HILVERSUM (1060) Voordracht van Mevr. Ja van AmmersKüMer. Onderwerp: „De verhouding tusschen oudera en kinderen1 in de litteratuur. 8.40 BERN' (411) Orkest uit de Kurzaal. 850 PARIJS (R. 1750) Radio-concert. 9.— HILVERSUM (1060) Uitzending van de Re vue Hallo Batavia uit den Plantage Schouw burg te Amsterdam. 9.05 KOPENHAGEN (337) Kamermuziek. 9.25 BERN (411) Orkest van de Kurzaal te Bern. 9.50 HAMBURG (395) Concert. 10.30 HILVERSUM} (1060) Concert van gramofoon- platen, Operettemuziek. Revedlers, Dansmu ziek. 10.45 DAVENTRY (1600) Dansmuziek. Voor Woensdag 26 October. 11120 DAVENTRY (1600) Het Daventry-kwartet. 12.— HILVERSUM (1060) Politieberichten. 12.20 DAVENTRY (1600) London Radio danceband. 12.30 LANGENBERG (469) Concert o. L v. Peter Graef. 12.35 HILVERSUM (1060) Lunchmuziek door het trio van Restaurant Trianon te Amsterdam. 12.50 PARIJS (R. 1750) Radioconcert 220 KOPENHAGEN (337) Theeconcert. 3.— HILVERSUM (1060) Maak het zelf. De rubriek van Mevr. C. Schaake-Verkozen. 3.10 DAVENTRY (1600) Muziek, f 320 ZURICH (588) Concert door de kapel Gallini. 320 BERN (411) Concert uit de Kurzaal te Bern. 3.35 STUTTGART (380) Namiddagconcert. 3.50 DAVENTRY (1600) Het Daventry kwartet. 3.50 FRANKFURT (429) Nieuwe Dansmuziek. 4.20 BERN (411) Concert uit de Kurzaal. 4.20 HAMBURG (395) Dansmuziek van hotel At lantic. 4.50 LANGENBERG (469) Vesper concert. 5.15 HUIZEN (1840) Kinderuurtje, uit te zenden o. 1. v. Mej. G. Ingversen, te Amsterdam. 5.05 PARIJS (R. 1750) T.S.F. Revue. 520 HAMBURG (396) Namiddagocncert. 520 BRUSSEL (509) Concert door het stationstrio. 6.— HILVERSUM (1060) Diner-muziek door het Kling ensemble. 6.20 DAVENTRY (1600) Orgelconcert. 7.15 HILVERSUM (1060) Gezondheidshalfuurtje. Spreker: de heer A. C. Bos uit Egmond aan Zee. Onderwerp: „Kinderuitzending". 7.20 KOPENHAGEN (337) Symphonie-concert. 720 STUTTGART (380) Symphonieconcert door Phylharmonisch orkest. 750 HUIZEN (1840) Lezing en muziekavond. Spre ker Ds. J. A. Verhoog over: „De nood in den Z.O.-hoek van Drente". 755 FRANKFURT (429) Vroolijke avond. 8.10 HILVERSUM (1060) Avondconcert door het A.N.R.O.-orkest o. 1. v. Nico Treep. Soliste: Nelly Hugues (alt), 820 DAVENTRY (1600) LaTraviata, opera in drie acten van Verdi. 8.30 HILVERSUM (1060) Radlo-Tooneel. Opvoering van: „De erfopvolging bij Overpol", door W. Vogt. 8.40 BERN (411) Concert uit de Kurzaal. 8.50 PARTJSi (R.1750) Radio-concert georganiseern door ï'Echo de Paria. 9.15 HILVERSUM (1060) Voortzetting van het concert. 9.20 KOPENHAGEN (337) Orohestraal concert. 925 BERN (411) Concert uit de Kurzaal. 950 LANGENBERG (469) Concert door de trompet ters van de le atd. Art. reg. 6. 10.— HILVERSUM (1060) Nieuws. Persberichten van Vaz Dias. 1120 DAVENTRY (1600) Dansmuziek van het Cocll Hotel.

Schager Courant | 1927 | | pagina 6