Ailtmiit litiis- Eerste Blad. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Feuilleton. GOUDEN KETENEN Gemengd Nieuws. Het klooster in de bergen. Het grootste passagiersvliegtuig. De „gestolen" Russische petroleum geboycot Woensdag 26 October 1927. SCHADE! 70site Jaargang No. 8141. COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentlön nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. UitgeversN.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden fl.65. Losse nummers 0 cont. ADVERTEN- TIöN van 1 tot 6 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsna inbegrepen). Groote lettors wordon naar plaatsruimte borekond. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. VOOR DEN POLITIERECHTER Zitting van Maandag 24 October. WEDERSPANNIGHEID. Renó L., niet verschenen-, heeft zich op 3 Juli' te Texel schuldig gemaakt aan ernstig verzet tegen den Jrigadior v. Twuljver en drie andere politiebeamb- ten, die hem hadden aangevat omdat hij de openbare orde verstoorde. Verdachte is van huis uit een Belg en is lastig als hij' hier op heeft. Eisch 2 maanden ge vangenisstraf. Vonnis .t maand gev. belemmering. Evenmin zijn verschenen de Belgen G. M. de V. en Renó de V, Deze hebben ter zelf der gelegenheid als ie voren gemeld, getracht den verdachte uit de vo rige zaak met geweld uit de handen der politie te bevrijden. Zij hebben bij die gelegenheid getracht de politie te slaan en te trappen. De Officier vordert in dit geval tegen ieder 2 maanden gev. Vonnis 1 maand voor leder. BELEEDIGING VAN EEN AMBTENAAR. De persoon van Corn. v. d. G., metselaar en tuin bouwer te Koedijk, heeft in den nacht van 9 op 10 Augustus den gemeenteveldwachter Bleijendaal van Ou-dorp beleedigd. Het was aldaar kermis. Verdachte bad te veel alcoholhoudend vocht geconsumeerd, welk gebruik nadeelig op zijn zenuwen scheen te hebben gewerkt. Eisch f 30 boete of 30 dagen. Vonnis f20 boete subs. 20 dagen. MISHANDELING. De 23-jarige bouwvakarbeider Joh. K. te Medemblik, heeft aldaar op 12 Augustus den 18-jarigen metse laar b. J. M. Reus, in het gelaat gestom.pt. Deze ver dachte is voor eenige weken veroordeeld tot f40 boete of 40 dagen, wegens poging tot zware mishan deling op een ouden werkman op het bouwwerk. Verdachte zegt, dat men zijn zuster had lastig ge vallen. Hij was daarover ontstemd en kan zich niet herinnoren of hij geslagen heeft. Eisch f 15 boeto of 15 dogen. Vonnis vonform eisch. VERSTOOTING VAN HULPBEHOEVENDE KIN DEREN. De 42-jarige werkman Carel L. S. te Hoorn staat terecht ter zake dat hij op 23 Augustus zijn twee minderjarige kinderen uit het huis heeft verwijderd. Hij was. hangend een echtscheidingsprocedure met zijn echtgerioote, verplicht voor die kinderen te zorgen cn hij had die verplichting ook aanvaard. Verdachte zegt, niet in staat te zijn geweest om die kinderen te onderhouden. De politierechter wijst verdachte op het belang van zijn kinderen en tracht hem te bewegen weer met zijn vrouw samien te leven. Ook met de vrouw spreekt Mr. Ledeboer in dien geest, doch zijn pogingen hebben geen succes. De vrouiw is thans huishoudster op een weekloon van f 4. Volgens den man heeft de vrouw hem verlaten met medeneming van de meubelen. De vrouw ont kent dit. door E. PHILIPS OPPENHEIM, Schrijver van: „Rijk en geen Geld, Millionair tegen wil en dank", e.a. Geautoriseerde vertaling d. DICKY WAFELBAKKER. 26. „Wij moeten een zitkamer hebben," zei hij. „Ik kan al die menschen niet zien. Ik vrees, dat ik een- lafaard begin te worden." Deane ging naar het bureau en spoedig bevonden ze zich op de derde verdieping in een kamer die op North- cumberland Avenue uitzag. Er stonden meubelen in het vertrek, welke met schreeuwerige tinten fluweel wa ren overtrokken, vergulde spiegels en een salonkastje. Rowan, die in de lift iets had- zitten mompelen, blijk baar verlangend' dat zijn beide metgezellen zouden zwij gen, viel bijna op hetzelfde oogenblik, dat de deur ge sloten werd, op een divan neer. „Ik ben op," kreunde hij, „Totaal op." Winifred zonk op haar knieën naast hem neer en sloeg haar armen om zijn hals. Deane wendde zich af en liep een weinig verlegen op het venster toe. Onwil lekeurig voelde hij, dat hij op een lége wijze misbruik zou maken van de omstandigheden, wanneer hij thans naar gezichtje zou gadeslaan, en niettemin,1 verlangde hij er voortdurend naar om te zien, of in 'haar oogen werföeljjk een zachtere uitdrukking was gekomen, of baar lippen inderdaad! beefden, terwijl ze op het voor- hoofd van haar broecr gedrukt waren. „Basil," fluisterde ze, „zoo mag je niet spreken. Toe, boud je goed, jongen. Mijnheer Deane is hier. Hij is met me meegekomen. Ga nu rechtop zitten en spreek met hem." Rowan herstelde zich. Hij richtte zich op en op een *enk van haar kwam Deane wederom naderbij. /Rowan," zei 'hij, „het spijt me ontzettend, je zoo te ®oeten zien." j „Het is mijn eerste dag uit de gevangenis," antwoord de Rowan, „en het is een beetje onaangenaam, vooral Wanneer het einde zoo nabij is. Ik zal je niet lang op houden. Het was heel vriendelijk van. je om te ko men." Deane knikte. „Ik wilde, dat ik iets voor je kon, doen, Rowan." »Er is niets," antwoordde Rowan. „Het meisje wendde zich om. „Als je me noodig hebt, Verdediger Mr. Leesberg wenscht wijziging van de beschikking en werpt de mogelijkheid op, dat de vrouw voor de kinderen zal zorgen, als zij van haar man een wekelijksche bijdrage krijgt. De vrouw zegt, dat zij daartoe geen kans ziet. D.e agent Plant heeft de op straat zwervende kinde ren aangehouden en zijn ze in het bureau van poli- iiie ondergebracht. De verdachte zegt, dat hij weke lijks f 8.75 inbracht voor het onderhoud der kinderen. Ilij is nu in gemeentedienst en verdient f24.96 per week. De Officier brengt in het midden dat in strijd met de rechterlijke beslissing de kinderen geduren de 1 jaar hebben doorgebracht bij de moeder. Spreker vindt het vreemd dat de procureurs zich niet met die verwaarloozing der beschikking hebben bempeid. De Officier acht het den plicht van den vader voor die kinderen te moeten zorgen en vordert f25 boete of 25 dagen hechtenis. Mr. Leesberg zegt, belangeloos voor verdachte te opponeeren en wijst er op, dat verdachte gunstig bekend staat en pleiter zal de echtscheidingsstukken overleggen. Volgens pleiter is het de schuld van de trouw 'dat de kinderen in hulpeloozen toestand zijn gebracht. Pleiter concludeert dus dat bij het opleg gen der straf clementie zal worden betracht. Ver dachte wordt veroordeeld tot 1 maand gev. voor waardelijk, met 2 jaar proeftijd en zonder bijz. voor waarden. Verdachte 'berust in dat vonnis. BELEEDIGING VAN EEN RIJKSVELDWACHTER. Terzake dit feit staat terecht Willem T., te Blok ker, niet verschenen. Eisch f30 boete of 30 dagen. Vonnis f20 boete of 20 dagen. MISHANDELING. De 42-jarige chauffeur H. C. S. te Helder, heeft op 7 Augustus zijn coUega v. d. Wijst tegen het hoofd geslagen. Hij weid boos, omjdat getuige, evenals ver dachte, chauffeur van een autobus, geregeld voor zijn beurt naar voren drong. In de vergunning staat dat leder op zijn beurt moet vertrekken, zegt vedachte, doch deze bepaling blijkt op dit document niet voor te komen. Het be treft die autotousdienst van het station Helder naar Huisduinen'. Die Officier herinnert aan de autobus- misère voorheen te Helder. Het was en is daar nog 'n bende. Eisch f 25 boete of 25 Vonnis conform. Hij heeft 8 kinderen! DIEFSTAL. De niet-verschenen verdachte Hendr. D. te Hoorn heeft in den nacht van 13 op 14 A"ugustua van deni woonwagenbewonendjen (Scharenslijper Corau v. d.' Koog weggenomen een rijwiel, dat v. d. K. bij zijn woonwagen had neergezet. Eisch 8 maanden gev. Vonnis overeenkomstig eisch. HAZAHDSFEL. De metselaar Adrianus de M. te Bergen heeft op 31 Augustus- te Alkmaar bij de draverijen1 der Ken- nemer Sportclub gelegenheid gegeven tot wedden. Onder anderen aan den boerenknecht Cornelis Veul te Callantsoog. Hij heeft gewed op het paard Mlarkies en verdachte f 5 ter hand gesteld. Verdachte verklaart alleen maar tusschenpersoon te zijn geweest bij de bookmakers. Voor echter die overeenkomst tot stand kwam, werd verdachte aan gehouden. De zaak wordt een week aangehouden, ten einde verbalisant Staats te hooren. NOG EEN BOOKMAKER. De 41-jarige koopman Simon B. te Amsterdam staat eveneens terecht voor verboden hazardspel, gedurende de draverijen te Alkmaar op 21 Augus tus. Deze verdachte heeft getuige J. S. Goedhart te IJmuiden in de gelegenheid gesteldi op een der dra vers te wedden. Getuige verloor en zou juist aan Basil," zei ze, „dan kun je me in de kamer hiernaast vindiein." „Wil je wat cognac laten brengen?" vroeg hij. „Ik moet een paar minuten spreken en ik voel me zoo zwak." ■„Ik zal in de andere kamer schellen," zei ze, „en het daar bestellen." Ze verdween door de tusschendeur. Deane, die tot de ontdekking kwam, dat hij haar langzame, kalme be wegingen onafgebroken had gevolgd, keerde zich nog maals naar den man, die naast hem 'zat. „Ik had noodt gedacht, dat ik je terug zou zien," be gon Rowan. „Ik heb mijn best gedaan, Deane. Ik ver zoende mij met Sinclair: hij was maar al te blü iemand te hebben met wien hjj drinken konen het duurde niet lang, of hij begon te spreken over die aanspraak, welke hij op de Kleine Anna Goudmijn had." „Geloofde hij het?" vroeg Deane. „Beslist," antwoordde Rowan. „Daarvan ben ik heel zeker. Hij was er absoluut van overtuigd, het zoodra hy het in handen van een advocaat gaf, jij bij hem zou moeten komen om hem af te koopen, ook al zou het je de helft van je vermogen kosten. Hü wachtte in die dagen, om te zien, of je niet uit jezelf kwam opdagen." Deane knikte. „Vertel me, hoe alles zich heeft toe gedragen," vroeg hij. „Het ging op deze manier," vervolgde Rowan, moei lijk en heesch pratend. „Dien bewusten avond was hij niet heelemaal dronken. Ik drong te veel aan op die claim en toonde ook vermoedelijk te veel nieuwsgierig heid om te weten, waar hij het stuk bewaarde. Hij kreeg plotseling argwaan en werd twistziek. Hij pro beerde mij er uit te gooien en toen ik hem tot be daren wilde brengen, sloeg hij me. Hij was een sterke man en ik ben den laatsten tijd zwak Ik geloof, dat hij het plan had' mij te vermoorden. Ik herinner me nog vaag, dat ik reeds half op den vloer lag. Mijn voorhoofd1 bloedde, en hij vloog krijschend van woede op mij af. „Ik zal je afmaken," bruid© hij. Toen bracht ik hem een slag toe, hopende hem alleen bewusteloos te m!aken, en zooals je weet, werd' hij gedood. Een kort oogenblik vergat ?k alles omtrent het document, en dacht ik er alleen aan om te ontvluchten. Ik heb pech gehad en ben niet geslaagd. Ik vrees, dat ik alles aar dig verknoeid heb, Deane." „Het spijt me werkelijk, dat ik je ooit dat voorstel heb gedaan." i „Het was jouw schuld niet," antwoordde Rowan. „Niets van dit alles spn gebeurd zijn, als ik niet bü je gekomi was. Ik had het voornemen hem te be stelen, als ik er kans toe zag... dat wil ik toegeven maar meer niet. Het was nutteloos van mij om te verdachte f 5 betalen, toen deze werd bltrapt. Eisch f 40 boete of 40 diagen. Vonnis f 90 voeta of 30 EENVOUDIGE BELEEDIGING. De 49-jarige vischventer Willem Sch. te Ekmond aan Zee heeft op 11 Augustus zijn schoonzuster, de wed T. Groen beleedigd, door haar een dief te noe men. Verdachte zegt het niet meer te weten. ïüj. is door die vrouw in overspannen toestand geraakt. Miej. Visser—Groot heeft' de heleeddging imede aan gehoord. Eisch f 20 boete of 20 dageik Vonnis f 10 boete of 10 dagen, 1 DIEFSTAL UIT EEN WIKELLADE. Die 20-jarige los werkman Aldr. B. te W'ognum moet zich verantwoorden wegens diefstal van f 4.75, welk bedrag hij' zoo respectievelijk heeft weggeno men uit de winkellade van den winkelier Knip te Hoorn. Verdachte is ter zake diefstal al eens voor waardelijk' veroordeeld. Verdachte pleegde het mis drijf om aan kermisgeld te komen. Geëischt wordt 6 maanden gev. Vonnis 3 maanden gev, MISHANDELING. De 42-jarige chauffetu" Ariön B. te Winkel, dienst doende op een autobus, heeft op 24 Augustus den getuige P de 'Boer mishandeld, door hem in 't ge laat te slaan. Verdaohte werd boos, omdat getuige ondanks herhaalde signalen niet wilde uitwijken met zijn vrachtrijiderskax. Verdachte zegt. dat de Boer dikwerf last geeft Esich f 10 boete of 10 dar gen. Vonnis dito. BELEEDIGING EN WEDERSPANNÏGHEID. De 45-jarige werkman Joh. Joz. V. te Enkhuizen, die thans 3 weken hechtenis opknapt heeft op 28 Augustus te Einkhuizen den agent Ubfbels belee digd en zich daarop met geweld tegen dezen amb tenaar verzet Hij. staat op de zwarte lijst Verdach te zegt maar 2 potjes bier te hebben gedronken. Volgens den verbalisant is verdaohte schandelijk opgetreden. Hiji staat zeer ongunstig bekend. Gevorderd wordt tegen verdachte, die reeds 14 maal is veroordeeld, 5 maanden gev. Vonnis 3 mnd. MISHANDELING. De verdachte M. JL niet verschenen, heeft op 21 AUg. den 17-jarigen schdldersknecht J. J. Klein ge slagen. Het feit is gepleegd ln de Spoorstraat te Helder. Verdachte viel zeer onheusch uit tegen eenige meisjes, waarover getuige aanmerking maak te. Verdachte gaf hem toen een slag. Eisch f 80 boete of 30 dagen. Vonnis dito. Sluiting. «EEN INTELLECTUEEL ZOMER-CENTRUM". Het schoone klooster in de bergen bil Grenoble, aan reizigers door de bergen van Dauphiné wel be kend, zad, na vier-en-twintig jaar te hebben leeg- gestaam. een nieuwe bestemming krijgen. De Alge meens Raad van het departement der Isère heeft n.1. van het groote gebouwen-complex van bet oude Karthudzer-klooster een „intellectueel zomer-cen- trum" gemaakt. Het groote klooster imet zijn vele vertrekken is tot een uiterst eenvoudig hotel inge richt, waar geenszins het gewone publiek, maar intellectueele arbeiders 's zomers tegen zeer gerin ge vergoeding rust kunnen genieten en arbeiden te- trachten onderhandelingen met hem te openen. Hij was over het algemeen genomen veel t© vertrouwend'. Hij sprak van een millioen pond als afkoopsom. Hoe staan de zaken nu?" vroeg hü eensklaps. „Wie heeft dat papier in zün bezit?" Deane aarzelde even. „Ik weet het niet." Rowan's gezicht betrok, en men kon duidelijk be merken, dat hij teleurgesteld was. „Ik had' het idee," zei hij langzaam, „dat jü een poging gedaan zou heb ben om het te bemachtigen. Alles werd e enigen tü'd in het vertrek in het hotel gelaten. Het zou gemak kelijk geweest zü'n om het gedaan te krijgen," „Ik heb een poging aangewend," zei Deane bedaard, ,4k doorzocht de heele kamer om dat papier te vinr den, maar kon het niet ontdekken." „Jijzelf?" vroeg Rowan gretig. „Ja, ik hoorde, dat er iemand wiasf die de bezittin gen van Sinclair zou komen opeisdhen, en dat deze daarom naar Scotland Yard overgebracht moesten wor den. Ik nam een kamer in het hotel en wist een sleu tel te krijgen. Ik liep alles door, wat de man had." „Het papier bevond zich in den borstzak van zü'n grijze jas, in die voering," zei Rowan. „Ik heb die plaats gevonden," antwoordde Deane, „maar er was niets meer in." Rowan veegde het zweet van zü'n voorhoofd af. Zijn ademhaling kwam moeilü'k en de opwinding begon hem reeds uit te putten. „Maar op dien avond was het toch daar," riep hij uit. „Een paar minuten van te voren trok 'hü' zijn jas uit en ik zag hem in de voering teu." „Het eeniige wat ik zeggen kan, is dat de voering van de grijze jas losgetornd was, alsof er iets uitgehaald was. Het document was er niet in, en ook nergens an ders in d'e kamer. Ik liep een groot risico," ging hij voort na een oogenblik gezwegen te hebben, „zóó groot, dat ik er zelfs op het oogenblik niet goed aan durf te denken, doch het was te vergeefs. Iemand schijnt mü' voor te zijn geweest." „Had iemand anders er de lucht van beet gekre gen?" vroeg Rowan. „Heb jü' eenig vermoeden, wie het kan zü'n?" vroeg Deane. Rowan keek hem met .groote, verbaasde oogen aan. „Je wilt toch niet inisinueeren, dat ik het verraden heb?" begon hü'. „Niet opzettelü'k," antwoordde Deane. „Is er echter niet iemand, met wie je er over gesproken hebt?" Rowan schudde het hoofd. „Alleen met mü'n zuster," zei hü', „en zij kan zwijgen als het graf." .Niettemin is het papier weg," gaf Deane te ken nen. „Iemand moet het in zü'n bezit hebben, en houdt het thans. Ik veronderstel, dat dit met de een of an- mldden van de prachtige bergwereld. De algemeens raad der Isère werkt, om dit plan te verwezenlij ken, samen met de universiteit van Grenoble. met het Inernationale Instituut voor intellectueele sa menwerking, met het office national der Fransche universiteiten en scholen, de vereeniging van let terkundigen, journalisten-organisaties, enz. De kos ten der onderneming hoopt men hoofdzakelijk te kunnen bestrijden uit de opbrengst der entreegelden van de Grande Chartreuse, (di. het Karthuizep- klooster). iVoorts hoopt men in een vleugel van het kloos ter een museum te openen, waarin een overzicht ge geven wordt van de kunst, die in den ilooiü den eeuwen in Fransche kloosters is ontstaan. PLAATS VOOR 30 PERSONEN* I Een ontzaglijke Britsche eendekker, het grootste passagiersvliegtuig, dat nog gebouwd! is, staat op het vliegveld van Martleeham gereed om beproefd te worden. Het weegt 20 ton en wordt gedreven door drie groote Rolls-Royce-motoren met een gezamen lijk vermogen van 2100 P.K. Bet draagvlak heeft een breedte van 45 ml In de kajuit is plaats voor 30 passagiers, die ook meer ruimte zullen1 hebben om heen en weer te loopen dan nog in eenig ander vliegtuig beschikbaar was. De „stroomlijnen" zü'n zoo ontworpen, dat hef vliegtuig een! zeer groote snelheid kan ontwikkelen. De firma Beardmore Co. heeft het vliegtuig voohet luchtministerie gebouwd. HIER WORDT GEEN S OW JET-BENZINE VERKOCHT", I Men weet, aldus de N. R!. Grt.. dat de Daily Mail een veldtocht begonnen was, om de petroleum, ben zine en andere producten van da Russisch© raffina derijen in Engeland te boycotten* De redeneering van de Dtally Mail is deze: die olie en benzine komen van petroleum-velden, die aan de Elngelsohe beleggers ontstolen zijn; de winsten worden besteed voor oompiotten Wen Engeland in de heele wereld te smeden; en die complotten ont redderen den Britschen handel en nijverheid. Vol gens de Neftidnoj Bulletin, een officieel Sojewtblad, is uit de opbrengst van de olie 25 pet. van het geld] afkomstig geweest dat verleden jaar voo® de roode propaganda beschikbaar was. De winsten zijn sterk verminderd sedert de boycot-veldtocht begonnen Het Engelsche blad maakt thans een lijst open baar van tien groote verbruikers, die zich verbon den hebben geen' gestolen benzine te gebruiken. Bo venaan staat de groote Londensche omnibus-maat schappij, die elk jaar 30Vi millioen gallons benzine (1 gallon 4Ü4 L.) noodig heeft. Steeds meer garages sluiten zich bif de boycottr beweging aan en daar vindt men een Wij et aange plakt luidende: .Hier wordt geen Sowjet-benzine verkocht." OM HET VERLIES VAN HUN HOND. Te Berlü'n—Schoneberg heeft zich een bejaard! echt paar met cyaankali vergiftigd1- De beide hjken wer den gisterochtend in de woning gevonden. Droefheid over het verlies van hun hond; schijnt de echtgenooten in den dood te hebben gedreven. Htm vermogen heb ben zij nagelaten ^an de vereenigiiiig voor dierenbe scherming. dere bedoeling geschiedt." Even keek hij peinzend voor zich uit en toen zei hü aarzelend: „Misschien deed1 je beter er eerst je zuster naar te vragen om er zeker van te zü'n, dat rij nimmer met iemand anders over het bestaan van dat papier sprak." „Wü zullen het haar onmiddellü'k vragen," riep Ro wan uit. „Ik doe het alleen om jou. Laat mü' eveto opstaanHelp me, wil je? Ik zal haar gaan roepen" Deane stak zü'n hand uit. „Nee," zei hij» »3Q uioet je niet te veel opwinden, Rowan. Ik zal op de deur kloppen en je zuster waarschuwen." Rowan leunde hü'gend achterover. Deane liep de ka mer door en tikte op de deur, welke naar het andere vertrek leddde, „Juffrouw Rowan," zei hij. Bü'na onmiddellük opende zü* de deur. „Ja wat is er?" klonk het angstig. Deane ging ter zü'de staan. „Uw broer heeft U iets te zeggen." HOOFDSTUK IV. Een vraag. Winifred kwam lan grafurn de kamer binnen. Het leek Deane, die haar nieuwsgierig gadesloeg, alsof zü er zich op voorbereid had uitdagend te zü'n. Er was geen verandering in de uitdrukking op haar gezicht gekomen, en het kwam hem voor, alsof 'haar lippen nog vaster dan te voren opeengeklemd waren. Zè ging da delijk naar haar broer. „Je hebt te veel gepraat, Basil," zei za „Je weet dat het niet goed voor je is." Hü boog zich over tot een tafeltje, dat dicht bü hem stond en dronk een teugje cognac. Hü zag er inder daad heel slecht uit. De kringen onder zün oogen sche nen als met een zwart potlood te zün aangebracht en zün hand beefde zoodanig, dat de helft van de cog nac gemorst werd. „Winifred," zei hij, „ik moet je een vraag doen. Je herinnert je natuurlü'k, dat ik met je sprak over een document, hetwelk Sinclair bezat? Ek had geprobeerd daarover met hem te onderhandelen en het terug te krü'gen voor mijnheer Deane." „Ja," antwoordde ze heel bedaard, „ik weet heel goed, dat je hierover met me sprak." „Wü' hebben redenen om aan te nemen," iging hü op hijgenden toon voort, „reden om aan te nemen, dat het document gestolen werd. Mü'nheer Deane wenscht nu te weten, of jü wellicht ook over het bestaan van dit papier me iemand anders gesproken hebt." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1927 | | pagina 1