F De directeur der ütrechtsche gasfabriek. Ontploffing in een kruitfabri;k te Muiden. Nog neer politiek ia dei Radio-omroep. De veiligheidstoestand bii de NederL Spoorwegen. MUNHARDT's Ernstig ongeluk bij het rangeeren. Plaatselijk Nieuws. DE POSTDUIF TERUG. EEN GROOT OOGENBLIK. ONEERVOL ONT8LAG VOORGESTELD. Naar het „Utr. Nieuwsblad" verneemt, ral de Raad van Utrecht spoedig een voordracht bereiken om den directeur der gemeentelijke gasfabriek, den heer Bruinwold Riedel, tegen 1 November a.s. oneervol ont slag te verleenen. De corresp. van de Tel. verneemt omtrent dit ont slag nog het volgende: Zooals bekend, werd eenigen tijd geleden de di recteur der Ütrechtsche gasfabriek, de heer Bruin wold Riedel tijdelijk uit zijn ambt ontheven. B. en W. achtten het beter, dat de directeur geen toegang tot zijn kantoor zou hebben gedurende don tijd, dat een onderzoek zou worden ingesteld naar corruptie die ook in het Utrechtsch gasbedrijf zouden hebben plaats gehad. Wij vernemen, dat bet justitieel on derzoek in deze zaak nog niet geëindigd is. Reeds moeten echter verschillende feiten aan het licht zijn gekomen, die zouden aantoonen, dat in derdaad ernstige corruptie heeft plaats gevonden. Voorts vernemen wij, dat B. en W. in den raad zeer spoedig met een voorstel zullen komen, om in deze zaak een beslissing te nemen. Eerst zal echter het justitieel onderzoek moeten worden afgewacht. Het is intussdhen vrij zeker, dat de directeur oneervol zal worden ontslagen. Het gerucht, dat dit ontslag reeds 1 November a.s. zou ingaan, blijkt echter niet juist te zijn. Wel kan zeer spoedig een beslissing worden verwacht. In elk geval toch zal een open bare raadsvergadering moeten worden gehouden, waarin die beslissing da n zal vallen. Het staat vast, dat, behoudens onvoorziene omstandigheden, de eerstvolgende openbare raadsvergadering zal worden gehouden heden over drie weken. HUIS INGESTORT. Te Hillegom is in den afgeloopen nacht het huls bewoond door het gezin van W. van Putten, inge stort. HJet schijnt, dat de aannemer, die hee Evers udt Heemstede, de woning heeft willen afbreken, ten einde er winkelhuizen voor in de plaats te zetten en daarmede niet heeft willen wachten totdat de woning Maandag a.s. verlaten zou zijn. Hij maakte 8chraapwerk voor de fundeeringen en heeft het huisje daarmede ondergraven, met het gevolg dat het in den nacht is ingestort. De vader was niet naar bed gegaan, daar hij de instorting reeds vreesde. Drie kinderen kwamen on der het puin terecht, doch bekwamen wonder bo ven wonder geen ernstig letsel. Het gezin werd bij buren ondergebracht De poli tie stelt een streng onderzoek in. Een werkman ernstig gewond. Te Mui den ontbrandde Donderdagmiddag in een der gebouwen der kruitfabriek door nog onbekende oorzaak een hoeveelheid kruit Den werkman Blumm brandden de haren van het hoofd, terwijl hij aan gelaat, beide handen en armen ernstige verwondingen opliep. Zijn collega geraakte in 'brand. Andere werklieden duwden hem in het water, teneinde erger te voorkomen. Naast de R.K ook de S.D.A.P, Naar „Het Volk" weet te melden, heeft een com missie tot onderzoek van aangelegenheden de V.A.R.A. betreffend - samengesteld uit vertegenwoordigers van S.D.A.P., N.V.V. en V.A.R.A. haar arbeid beëin digd en een rapport uitgebradht, dat nog een week ter behandeling toegezonden zal Worden aan de besturen van de bovengenoemde organisaties. Het blad verwacht, dat nu zeer spoedig N.V.V. en S.D.A.P. bepaalde be slissingen ten aanzien van het radio-omro ep vraagstuk zullen nemen. Nu het politieke „half-uurtje" der R.K. aangekon digd is, schijnt dus ook de SJXA-P. te trappelen van ongeduld, meent de TeL Het Tweede Kamerlid Dtrop heeft den minister van waterstaat de volgende vraag gesteld: Is de minister in verband met de jongste ongeval len op de Nederlandsche Spoorwegen bij Rijswijk en Voorschoten alsnog bereid uitvoering te geven aan de op 10 December 1926 zonder hoofdelijke stem ming aangenomen motie-van Braambeek, luidende als volgt: „De Kamer: van oordeel, dat een grondig onderzoek naar den algemeenen veiligheidstoestand bij de Ned. Spoor wegen door een deskundige commissie, waarin ook de vakvereenigingen zijn vertegenwoordigd, gewenscht is, gaat over tot de orde van den dag"? HULDIGING WOUTER SLUIS. Op 7 Nov. zal het 100 jaren geleden zijn, dat Wou ter Slui9 in de gemeente Hoogkarspel werd geboren. 'De Noordhollandsche landbouw, tuinbouw, zuivel bereiding en veeteelt gevoelen behoefte om op dien dag den man, die met groote scherpzinnigheid en met veronachtzaming van zijn eigan belangen den landbouw heeft gediend, en wiens laatste jaren zoo zeer verdonkerd zijn door kommer en geestelijk lij den, hulde te brengen voor hetgeen hij deed. Op het Deutzen Hofje aan den Nekkerweg in de Beemster, de mooiste boerderij, thans toebehoo- rende aan de Ridderlijke Duitsche Orde, de Balge van Utrecht en bewoond door den heer J. H. Köhne, zal door den Voorzitter van een daartoe gevormd comité, den Heer D. de Boer Dz., te Stompetoren om 1 uur een gedenksteen onthuld worden. Vervolgens zal in het Heerenhuis te Midden-Beemster een her denkingsrede worden uitgesproken, door den heer Hylkema te Soestdulnen, oud-Rijkszuivelconsulent voor Utrecht. De secretaris van het comdté is Dr. L. T. C. Scheij, Rijkszuivelconsulent te Hoorn. ANNA PAULOWNA. Donderdagavond 27 October vergaderde de vereeni- ging „Sportlust" in de zaal van den heer C. Slikker. De opkomst had grooter kunnen zijn, maar gezien het buitengewoon slechte weer, viel deze hard mee. De voorzitter, de heer D. Koorn, heette de aanwe zigen welkom en lichtte vervolgens het doel dezer bijeenkomst toe,hetwelk hieop neerkwam: We zijn nu in de gelegenheid een flink sportterrein ter be schikking te krijgen en nu ligt het misschien op onzen weg, onze vereeniging „Sportlust", die ook volksvermaken beoogde,, te ontbinden en een nieuwe vereeniging te stichten, die speciaal het houden van harddraverijen ten doel heeft, verbonden met tentoon stelling en loterij. Na breedvoerige bespreking wordt evenwel besloten, „Sportlust" niet te ontbinden, imaar te reorganiseeren en wel in die voege, dat de vereeniging zich voortaan ten doel stelt het houden van paarden keuring, con- cours-hippique, maar zich toch in hoofdzaak tot het houden van harddraverijen zal bepalen. De statuten der gelijksoortige vereenigingen te Beemster, Medemblik en Enkhuizen zullen worden opgevraagd, oan als handleiding te kunnen dienen voor het samenstellen van concept-statuten, die Don derdag 10 November in behandeling zullen komen. Dan zal tevens de contributie worden vastgesteld. Wenschelijk wordt het daartoe geacht, om lid te wor den van da Nederlandaohe Harddraverij- en Renver- Hoofdpijn-Tabletten 60c* Kleapljn-Tabletten 30ct Laxeer-Tabletten 60c* Zenuw-Tabletten 75c« Maag-Tabletten 75ct Bij Apoth. en Drogisten eenlging en dat de functies van secretaris en penning meester in één hand zullen komen. Met het oog op de vrij omvangrijke werkzaamheden, aan deze dubbele functie verbonden, zal daaraan eenig honorarium verbonden worden. Tot voorloopig bestuur worden gekozen de heeren D. Koorn, D. Stammes, H. Stellingwerff, J. Leijen, Adr. Kos, E. v. d. Horst, A. Dekker, V. Kaan, P. van Eeten, C. Kaan en R. van Wieringen. Uit gevraagde inlichtingen bleek verder, dat het be doelde sportterrein ligt naast het Excelsior-terrein, dat het 380 M. lang en 17 M. breed is, zoodat de baanlengte hoogstens 350 Al lang en 7 M. breed kan zijn. Na nog enkele opmerkingen en vragen wordt de ver gadering gesloten, met dank voor de aangename sa menwerking. LUTJEWINKEL. Ouderavond op 26 October 1927, des avonds half acht, bij den heer K. Zeeman Pz. Niettegenstaande het ongunstige weer, is de op komst zeer goed te noemen en daaruit alleen is reeds op te maken, dat deze ouderavond een andere is als anders, immers toch de voorzitter, de heer Porie, die met enkele dagen zijn school, waaraan hij meer dan 26 jaar als hoofd is verbonden geweest, zal voor het laatst een ouderavond precideeren en daarmede afscheid nemen van de ouders der leerlingen en de ouders van hem. De voorzitter opent met een woord van welkom deze vergadering en deelt als terugblik over het afge loopen jaar mede, dat de school aan het vertrek van mej. Heitlager een goede kracht heeft verloren. De po gingen om een opvolgster te krijgen, vlotten nog niet erg, doch spreker hoopt het beste er van. Door een tij delijke hulp wordt de school voorloopig goed gehol pen. De secretaris de heer Brugman, leest daarna de no tulen der vorige vergadering, welke onder dankzeg ging worden goedgekeurd. Vervolgens brengt de secretaris verslag uit over het in 1926 gehouden St. Nicolaasfeest, dat als zeer goed geslaagd mocht worden beschouwd en voor ou ders en 'kinderen een echt feest was geweest Ook dit keurig verslag werd dankbaar aanvaard. Alle leden zijn thans aan de beurt van aftreding. Door bedanken van den heer Kistamaker, is er een vacature. Herbenoemd worden de dames Broersma—de Boer en Schoorl—Boekei en de heeren J. de Veer, D. Brug man Jbz., Jn. Kossen en C. Koorn, en 'benoemd de heer P. Jensma, die allen hun benoeming aannemen. Als volgend punt der agenda is thans aan de beurt een voordracht van den voorzitter over „Opvoeding". In meerdere gevallen geldt wel eens het verwijt dat juist de kinderen van hen, die zich bezighouden met opvoeding en zelfs opvoeders van naam zijn, het minst goed terecht komen. In verschillende gevallen komt dit ook voor, doch men mag die opvoeders daarvan al leen niet de schuld geven. Is in de allereerste jaren het huisgezin alles, later bij het schoolgaan begint het reeds, komen er andere invloeden en de wereld doet zich gelden en hoe ouder *t kind wordt, hoe erger. De samenleving is een belangrijke zaak, waar aan men ze niet 'kan en niet moet onttrekken, waar het anders eenlingen worden. Uitvoerig zet spreker uiteen met de kinderen niet altijd te willen houden zooals het vroeger was, dat gaat niet, de omstandigheden wijzigen zich snel en houdt ze niet in een toestand die voorbij is. Maak er een mensch van. doch verkeerd' is 't zichzelf daar voor als voorbeeld te stellen, doch een mensch, die zich aanpast aan de omstandigheden der samenleving. Houdt ze niet overal af, doch weest op uw hoede en zorg er iemand van te maken met een zelfstandig karakter. Zorg zelf. ten allen tijde een voorbeeld te zijn en de herinnering aan het ouderlijk huis hen afhouden zal van het kwade en terugbrengen tot het goede. (Applaus.) Dan is het woord aan den voorzitter der Oudercom- missie, den heer J. de Veer, die mededeelt, dat straks de heer Porie de school zal verlaten als gevolg der plaatselijke verordening, die zegt dat onderwijzers op 65-jarigen leeftijd ontslagen worden. Spreker brengt den heer Porie dank voor wat hij is geweest voor het onderwijs en voor wat hij heeft gedaan voor de Oudercommissie. In deze commissie toch was hij de rechte man op de rechte plaats en in het streven, de Oudercommissie te doen zijn een schakel tusschen ouders en onderwijzers, is hij zeer goed geslaagd. De Oudercommissie en met haar de ouders van Lutjewinkel, hebben echter gemeend meester niet zoo weg te mogen laten gaan, doch hem een stoffelijk blijk van waardeering te moeten medegeven als een blijvende herinering aan Lutjewinkel. Enkele dame9 hebben zich bereid verklaard eenig geld in te zamelen en daarbij had de voorzitter nog een potje van de Afd. der Holl. Maatschappij van landbouw, die de heer Porie als haar landbouwleeraar ook niet zoo weg wilde laten gaan. Met een toepasse lijk woord wordt dan aangeboden een dressoir en een twee persoons eiken ledikant, waarin door de Afd. der Holl. Maatschappij van Landbouw een spiraal matras is gekocht Waar zoo voor cmeester's rust is gezorgd, hoopt spreker, dat hij en zijn gezin er nog lang van moge profiteeren en het hem moge zijn een herinnering aan zijn werk, dat hem lief was. (Applaus.) De heer Porie dankt voor de hem geboden geschen ken, doch meer nog voor de gedachten die daaraan ten grondslag liggen. Spreker heeft met de Ouder- coimmissie prettig samengewerkt. Toen de Onderwijs wet dit instituut in het leven riep, waren er onder wijzers en ze zijn er nog, die zeggen: „wat moeten we daarmee aan." Spreker is er blij om geweest, dat er een weg werd geopend om ouders en onderwijzers in nauwere aanraking te brengen en hen te doen zien wat er al zoo ia de school gebeurt en waarom dat gebeurt. Ze leeren elkander kennen. Een onderwijzer die aan de school is gehecht en zijn werk lief heeft, stelt het op prijs met de ouders in aanraking te ko men. Niet altijd wordt bereikt wat men zich heeft voorgesteld, ieder ouder verlangt voor zijn kind het beste, ook al blijikt dat het minder capaciteiten heeft en ook de onderwijzer bereikt niet alles, hij moet alle leerlingen met verschil van aanleg, trachten klaar te krijgen, end at gaat niet altijd. Dan komen de ongun stige rapporten, ten spijt van ouders en onderwijzers. Teleurstellingen zijn niet uitgebleven. Er is echter één troost, n.1. dat niet alles afhangt van de school resultaten, het is meermalen gebleken dat een op school middelmatige leerling een flink man in de Maatschappij werd en omgekeerd een uitvlieger op sohool, later mislukte. Het slagen in de Maatschappij hangt niet alleen van de school af. Voorts doet het spreker aangenaam aan, dat ook de Afd. van de Holl. Mij. van Landbouw hem een aandenken medegaf. Als een der eerste bezitters der Landbouwacte kwam spreker in deze gemeente. Het was toen nog onbekend terrein, waarop die eerstelin gen pionniersweik gingen verrichten, onvoldoende toegerust en het slaagde met die beperkte hulpmid delen en hebben achter zich zien komen anderen, beter toegerust en van betere hulpmiddelen voorzien. Met nog een woord van dank voor zooveel belang stelling, ook namens vrouw en kinderen, sluit spreker dezen avond, zijn laatste Ouderavond. - ANNA PAULOWNA. Donderdagmiddag was schipper J, Volder met twee vletten, zwaarbeladen met graan on kaas. op weg naar Alkmaar, doch htf mocht, althans met zijn volledige vracht, de plaats van bestemming niet bereiken. Het Noord-Hollandsch Kanaal toch was, door het stormachtige weer tamelijk onstuimig, hetgeen tengevolge had, dat één der beide vletten, ter hoogte van 't Zand, plotseling water schepte en naar de diepte zonk. De knecht, die er op was. wist 5ich gelukkig intijds te redden WIERINGERWAARDi Bij een gehouden verkiezing, voor leden van het Kiescollege bij' die Ned. Herv. Gemeente, werden her kozen die heeren D. Jansen, H. Limpers, P. v. d. Lippe. en HL Boekei.. Voor de vacature, ontstaan we gens overlijden van Mej. (D. Blaauboer. werd de heer C. Bakker Gz. gekozen SCHAGERBRUG. Men deelt ons mede, dat de heer EL Rezelman, al hier, een nieuw woonhuis met veestalling zal laten bou wen op het erf van het thans door hem bewoonde per ceel. STOKER BEIDE REENEN AFGEREDEN. Nadat gisterochtend de train uit Middelharnis te Ooltgensplaat was aangekomen en de locomotief met goederenwagen aan het rangeeren was, is de 18-jarige stoker J. van der Sluys uit Sommelsdijk onder de lo comotief terecht gekomen; beide beenen werden hem afgereden. Nadat dr. Endt uit Ooltgensplaat het eerste ver band gelegd had, is de stoker onmiddellijk naar Rot terdam vervoerd ter opneming in een ziekenhuis. (3EMXENTE SCHADEN. Getrouwd: Nicolaas Gouwenberg on Jooet» Schal Pieter Renoolj en Dieuwertje Snijders, POLITIE. Gevonden: een Jas, een zakje met inhoud; eer., zakken. Verloren: een jas. MARKTOVERZICHT. AMSTERDAM, 28 October. Hedenmiddag is om kwart over drie de „Postduif" met luitenant Koppen, piloot Frijns en mecanicien Elleman, van hun vlucht uit Indië op Schiphol alhier teruggekeerd. Het was een beetje onverwacht, toen luitenant Kop pen gistermiddag precies 3 uur 22 met zijn „Postduif" op Schiphol neerstreek, omdat de algemeene gedachte was, dat hij tegen een uur of vier zou arriveeren. Toch stonden er, evenals bij de eerste twee vluchten,f al heel wat menschen in den druilerigen regen te' wachten, ofschoon Schiphol voor het overige niet het beeld bood, dat er een driemanschap verwacht werd, na de 'laatste étappe van een werkelijke wereldvlucht. Alleen 'n met vlaggen afgeschut gedeelte bij de eerste militaire vliegloods, waar de „Postduif" zou landen. Geen motorgeronk, geen vliegtuigen, die tot het ver trek gereed stonden, niets van dat; alles was leeg, alleen boven in de lucht joegen de grauwe wolken wild voort, totdat... eensklaps het toestel aan den ge zichtseinde verscheen on weldra op den grond neer streek. Zoodra de drie schroeven stilstonden, verdrong zich een groote menigte officieren, onder-officieren, vliegers en andere belangstellenden rondom het vlieg tuig. Koppen, Frijns en Elleman werden bekransd door de N.V. Ned. Vliegtuigenfabriek Fokker en zoo met een krans om den nek in hun vliegcostuum op de schouders gehesohen en naar een afgeschut ge deelte van het terrein gebracht. Daar ihield overste Hardenberg, commandant van de luchtvaartafdeeling, een korte welkomstrede' na mens generaal Snijders, die niet aanwezig kon zijn, maar namens wien hij in de meest hartelijke bewoor dingen de terugkeerende Indië-vliegers het welkom toeriep. Meer werd daar niet gesproken. Het duurde echter nog eenigen tijd alvorens de automobielen naar de stad konden vertrekken, want eerst moest de post nog worden gelost, hetgeen met eenige plechtigheid gepaard ging. Natuurlijk stonden fotografen bij hoopen te fotografeeren. Ook dat hield nog tijd op. Maar aangezien Koppen vanmiddag met recht uit de lucht was 'komen vallen en veel eerder was gearriveerd, dan men oorspronkelijk gedacht had, dat mogelijk zou kunnen zijn, was het toch nog vroeg, toen de automobielenrij, onder geleide van de po litie van Amsterdam, zich in beweging zette. Langs den geheel en weg waren de belangstellenden geschaard. Hier en daar in hoopen, zooals b.v. op de Zeilstraatbrug, waar de vliegers een aardige ovatie in ontvangst hadden te nemen. Zoo ging de weg van den stoet onder het Museum door naar Hotel de 1'Europe, waar de receptie gehouden wordt. Op het terrein waren bij aankomst nog niet alle autoriteiten aanwezig, omdat Koppen meer dan drie kwartier vroeger arriveerde, dan men eerst gedacht had. Een groot ©ogenblik. Het was een moment van ontroering, zegt het Hd'bld., een werkelijk groot oógenblik. Want was hw"niet slechts juist vier weken geleden, dat zich, in het nog vage licht van den komenden dag, op 1 October op dit zelfde terrein deze Fokker F VII A zich van den grond losmaakte en zijn koers Oostwaarts zocht: ons heerlijk Indië tegenl Tien dagen later stond ons dappere drietal Kop pen, Frijns en Elleman op het vliegveld Tjililitan, na dat zij de bijna 15000 KM. in negen vliegdagen hadden afgelegd. Een kort verblijf te Batavia: toen werd de post weer ingeladen. En de terugreis met de driemotorige Fok ker aanvaard. Behoudens die twee dagen oponthoud in Bangkok nadat de machine, in den zachten grond gezakt, een landings„poot" beschadigd had heeft de terug reis plaats gehad in hetzelfde vlotte tempo als de heenreis. En de optimistische toon der telegrammen van Koppen door Aneta verspreid duidde op een prettige kameraadschappelijke samenwerking der drie wij mogen gerust zeggen stoere mannen, een harmonische samenwerking, die absoluut noodig is voor het welslagen van een tocht als deze. En zoo heeft dan ten derde male een Nederlandsch vliegtuig, met 'n Nederlandsche bemanning de reis naar Indië gemaakt, terwijl het de tweede keer is dat de reis heen en terug door de lucht werd afgelegd. Er zit een climax in het geval. Wel te verstaan, van wege den tijd dien de vliegtuigen noodig hadden. Kop pen heeft den tocht naar Batavia in negen vliegdagen gemaakt en den terugtocht in tien. En hij heeft dus over de doorvlogen 30.000 K.M. slechts negentien vlieg dagen gedaan. Hetwelk zonder twijfel een zeer bij zondere prestatie mag worden genoemd. Gemakkelijk hebben de vliegers het niet gehad op hun terugreis, wijl zij om zoo te zeggen het slechte weer tegemoet vlogen. Maar zij hebben dapper volge houden: die elf-uurs-vlucht den voorlaatsten dag van Aleppo naar Belgrado was een bijzonder feit oo zich zelf. Door deze vlucht van Koppen is weer eens te meer aangetoond de bruikbaarheid van het vliegtuig vooral op groote trajecten. Weer een schrede dichterbij zijn wii gekomen tot de oplossing van het vraagstuk van een luchtvelbinding met ons Indië. Dat wij dit weder om te danken hebben aan een Nederlander, vervult ons allen met trots. Koppen, Frijns en Elleman hebben, met deze nieu we Indië-vlucht, een glorierijke bladzijde toegevoegd aan de reeds zoo opmerkelijke geschiedenis van onze luchtvaart. or.tmo de Ra tlerhoi lijkt i drang Rat b dat S' durvei Laa Chaui eigen* te zie: ben h gen. Den de m< tussch kend gaat macht voor J die bi den a plotse weeld zon v Btuit moed' haar wil ffl was, dat v oogen vrien< vlucht Ind lokt En.... verde trcffc tot 0 tro V onver sij tij lard i roeer, van minst pen c merk set h Tei heeft itn. khuli VT0PV detec gen 1 bete gedv toezie overg die di De handel in vette koeien was Donderdag j.1. vim felle prijshoudend, met een kleinen aanvoer; een enkelii r'~~~ ging nog voor 55 ct. In gelde- en kalfkoeien was hi minder in prijs, met geen vlottenden handel. Tod werden de beste koeien goed verkocht. In de stieren was het al heel stug, ze golden tot 40 ct. Vaarzei werden er veel aangevoerd, de handel was matL De Spanjool wou er hier niet aan. In Allernaar vei kocht een heel bekend koopman, P. Hoek, uit Win kei, welke hier elke week met verscheidene beesta markt, 15 vaarzen aan één koop voor den prijs vj f 275 per stuk; dat is een prachthandel geweest, man het waren ook de beesten er naar. Voor dien nu een heele prestatie; meteen maakte hij de kans i commissiekooper voor den Spanjool te worden. Met de graskalveren was het een saaie handel. De nuchtere kalveren werden vlug verkocht, prij houdend. Tegenwoordig worden er weinig aang voerd, vandaar die hooge prijzen. Bokken en geiten worden de laatste weken heel bö; verkocht, nu was de handel weer vlug. Vette schapen vlug, duur. O verhouders hetzelfdi voor de weide was er geen handel; magere, hand stug. De oude slachtschapen werden duur en vit verkocht, er is er nog één verkocht voor f48; in doe snee prijzen tot f42. Van de biggen is de handel de laatste weken nli te roemen, dat is met de schrammen precies hetzelfde die handel gaat regelmatig samen. Van de vette varkens was een V2 cent af, maard handel was toch vlug. Zouters tot 31 ct Op de kippenmarkt was beter handel. De boter werd met een trekikenden handel verkoel; iets minder in doorsnee. VERKOOPING BOERENPLAATS. In het Noordhollandsch Koffiehuis vain den hoer Zwaag had Donderdag j.1. dë afslag plaats van de la pitale boerenplaats „De Volharding" te Koegras, in bruik bij den heer J. C. N. Kikkert, en eigendom n den heer A. A. Kikkert. De uitslag was, dat de plaats werd opgehouden f 35987.02. VERKOOPING. Donderdag heeft in de Landbouwcoiëteit „Cérès" i hier de afslag plaats gehad van de bouwmanswonl met 23.00.05 H.A. wei- en bouwland: te Lutjewinb eigendëm van Mevr. wed. Dr. R. J. van der Heijdei Heemstede, en een perceel van den heer H. Schooit Uitslag is als volgt: Perqeel 1 en 2, weiland1, groot 2.40.50 H.A., koopt dè heer G. Kamp, Winkel, voor f 8370; perceel 3, 4i 5, bouwmanswoning met 4.45.45 H.A. wei- en ba» land), kooper de heer C. Over te Alkmaar, voor f 14JI perceel 6 tot en met 11, arbeiderswoning met 7.511 H.A wei en bouwland, kooper de heer P. Molenaar! Winkel, voor f 20.320; perceel 12 tot en met 18, wei-i 'bouwland, tezamen* groot 8.55.30 H.A., kooper de h* C. van Stipriaan te Lutjewinkel voor f 24.493.80. Totale opbrengst f 69.278.80. IGESZ BIOSCOOP. In de Igesz-Bioscoop draiait deze week weer eet Super-Paramountfilm, uit de gouden serie, nJ. „Hu: Groote Dwaasheid,,. Een film die ons weer eens hel puik der Paramount-artisten te zien geeft Gloria Swu son, Anthomy Jowitt, Alex Francis, Porothy Cunumingt, enz. enz. De regie is in 'handen van Allan Dwan, dea regisseur, die van Gloria's artistieke begaafdheden zoo handig partij weet te trekken. „Haar Groote Dwaas-1 Gel heid" is een der meest schitterende film, die dé Pan- mount Cy. dit jaar heeft uitgebracht. Een geschiede nis uit het frivole fashonable, geld-dronken Palm Beaat een der sdhitterendste wijken van New-York. Van mooi meisje (gespeeld door Gloria Swanson) die ziè door een gevaarlijken stroom laat meevoeren en h« middelpunt wordt van prachtige schandaaltjes. Het i niet alleen Gloria's grootste speelrol tot op heden (z; speelt een dubbelrol, n.1. twee volslagen verschillend! karakters) zij vindt ook gelegenheid' een oogenverblin dende weelde aan den dag te leggen. Hoewel het wufte lichtzinnige leven uit de Amerikaansche millardaii» wereld hier natuurgetrouw wordt uitgebeeld, heeft dl dialoog een mooien, diep ingrijpenden achtergrond. Dl °®oo: strijd van de moeder, die haar kind wil redden vooi de gevolgen van den misstap, dien de moeder in hr jeugd heeft begaan, toont maar al te duidelijk tragiek, die zonder overdrevenheid uit het gegeven voorschijn komt. De keerzijde van het blaadje, dat al toont hoe d'e meest brutale geldmacht niet in staat u het redne gevoel der moederliefde te dooden. Een prachtfilm, die in Nederland met enthoui werd ontvangen. BOND VAN PLAATSELIJKE ONDERWIJZERS. Voor een kleine schare belangstellenden sprak Wi dagavond in „Cérès" de heer S. N. Posthumus, h» bestuurslid van den Bond van Nederlandsche Onder»? ziers. Waar dé spreker oorspronkelijk voornemens mi de verhouding tusschen Bond en Moderne vakbewagi: te bespreken, wijzigde hij, met 't oog op de afweg heid der onderwijzers, zijn onderwerp zóó, dat de ai wezige ouders met belangstelling (hebben kunnen b ren, hoe de Bond zich de sdhool-inrichting in de t* komst voorstelt. Een prettige discussie over enkele* derwerpen, dë - Lagere school 'betreffende, volgde op 4 inleiding van den heer Posthumus, die op duidelijke ze da aanwezigen zijn inzichten in verschillende ken van school- en vakbond wist uiteen te zetten. Wij hopen van harte, den spreker eens weer te 1® nen hooren, en dan met mooi weer! VERKOOPING. Uitslag der verkooping op 27 Oc!t. te Schagen, tl overstaan van- Notaris Vrijburg. Een perceel weilü» aan de Valkooger-dijk in den polder Burghorn, gro* I.95.50 H.A., afkomstik van den heer S. Bruin. Koop« M. Louw, Sint Maarten, voor f 8590. MARKTFONDS. Het marktfonds ter verzekering van afgekej slachtvee, alhier, boekte in heti 3e kw. van 1927 runderen, waarvan 3 geheel en 306 gedeeltelijk W den afgekeurd. De ontvangsten bedroegen f 3916,06jf uitgaven f 3309.97. y THEATER ROYAL. Voor deze week gaat in Theater Royal een filnt* actie, spanning en schitterend spel, een episode uit* leven van een Parijschen Apache „De Rat" naar de film genoemd is. De Rat, was een der meest gevierde en tegelijk der meest gevreesden typen, uit de apachen-wereld, hun verzamelplaats hadden in het café van Moeder w line. Gevreesd om zijn bruutheid en voor niets w1!' kende durf, gevierdi om zijn uiterlijk, zijn jonge M'j' trekkelijkheid, die hem maakte tot de afgod van a' vrouwen uit zijn omgeving. Maar de Rat was trou hij had een vriendin, die zeer veel verschilde van vrouwen uit hun omgeving. Odille was als het meer een zuster voor hem, een vertrouwde, die leefde met hem in al zijn avonturen, geduldig alles v® droeg omdat ze zooveel vau hem 'hield, hem trouw omdat haar Rat haar alles was op de wereld. Zelie de Chaumet was een dier rijke vrouwen» alles bezat, wat zij slechts wenschen kon, die ieder o rer wenschen voldaan zag door den rijken Herrn^ Stetz. Juist daarom was ze onvoldaan, onbevredig®* zocht steeds naar nieuwe sensaties. UUJK Tot op een avond Stetz haar belooft te zullen Von(, nemen naar het café van moeder Colline, waar ze midden van het echte, brute apachenleven haar zu naar emotie en spanning ten volle zou kunnen Stetz gaat vooraf er heen met zijn vriend detecti' Oaillard, om te zorgen, dat Zelie er veilig en les zal kunnen beleven wat ze maar wenscht» Toevew Geb ZOON ïarsin^ Docht Bree 0n< MA D( f01 Zus Qa co De bun blijk vonc doch

Schager Courant | 1927 | | pagina 2