Courant OTCI ZILVER ;oc RAAD OUDE NIEDORP. Tweede Blad. ZIJP ietei erk ZïZrZ tTv& W0Men de Het welkome geschenk <gero>' Schaft maan Dinsdag 8 November 1927 70ste Jaargang. No. 8148. uit N„ oprit vorden mkomat Schag« 's avond Moert inschjl s., n.m, ngewacb ïr n.m.ï r A. Vergadering van den Raad op Zaterdag 5 Novem ber 1927, des morgens half 10. Aanwezig de leden J. Wit, J. Bakker Jz., Th. Tromp, G. Liefhebber, D. Kriller, J. van Zoonen en j. Ligthart. Voorzitter: de Burgemeester. De notulen der vorige vergadering worden onver anderd vastgesteld. Ingekomen stokken. Aan de orde is: 1. Ingekomen stukken, a. Jaarverslag 1926 der vereeniging tot bevorde ring van het vakonderwijs in West-Friesland. b. Jaarverslag 1926 van de werkzaamheden van _e Noordholl. Commissie ter bestrijding van de malaria door de bevolking. Beide verslagen zullen gedurende de maand No vember voor de leden ter inzage worden gelegd. Schrijven van Burgemeester en Wethouders der gemeente Barsingerhorn, d.d. 1 Oct. j.1., ten ge leide van een afschrift van de begrooting van den vleeschkeuringsdienst in den kring Barsingerhorn voor het tijdvak van 1 Oct.31 December 1927 en 1 Januari—1 October 1928. Wordt voor kennisgeving aangenomen, d. Adres van J. Biersteker te Oude Niedorp, d.d. 29 September j.1., houdende verzoek om vergunning tot het aanleggen van een geleiding ten behoeve VölJ^ van een door hem te stichten radio-distributie-on derneming!) voor Oude Niedorp en Verlaat. e. Aangehouden adres van C. Coops te Nieuwe iJJiedorp, d.d. 26 Februari j.1., als voren, f. Adres van W. Kolkman te Zijdewind, <Ld. 23 October j.1., als voren voor Zijdewind en 't Veld. Burgemeester en Wethouders adviseeren het ver van J. Biersteker en W. Kolkman in te willi- t 60 ci 'is baar tOOP: >chuu ieuw), bi nt met alles e Schapc geseftto. cn kan il makelas aar li reclai 8en onder nader door hun College te stellen voor waarden. De heer Van Zoonen had het juister gevonden dat de raad met de door B. en W. te stellen voor waarden bekend was gemaakt. De Voorzitter herinnert er aan, dat door het aam hangig zijn van een wetsontwerp, alle verzoeken zijn opgeschort, totdat het ontwerp door de Staten - r Generaal is aangenomen en in verband daarmee s oCnaj| kunnen B. en W. thans de te stellen voorwaarden nog niet meedeelen. Het is de bedoeling in die voorwaarden de bepaling op te nemen dat beroep bij den gemeenteraad open staat. 1UI De keer Van Zoonen merkt op, dat dus nog niet met de aansluitingen wordt begonnen. Conform het voorstel van B. en W. wordt be sloten. g. Adres van J. Bakker Jzn. te Zijdewind, d.d. 24 October j.1.,houdende verzoek hem te willen ver- ioopen een perceel grond, gelegen in de z.g. „Bulle- wid" aan de Weel, ten behoeve van een plaatsje lis bedoeld bij de Landarbeiderswet. De Voorzitter deelt mede, dat omtrent dit punt geen advies door B. en W. wordt overgelegd, omdat bij dit college geen voldoende overeenstemming be staat over den verkoopprijs. De heer Liefhebber oordeelt, dat de heer Bakker zelf landeigenaar is, dus beter land aan zijn zoon kan afstaan. De gemeente heeft niet veel land aan den weg en zou dan andere menschen er mee kun nen gerieven. ij H. A. De Voorzitter zegt, dat oorspronkelijk de bedoe- Brei nng was om 15 snees te verknopen, maar omdat niet meer dan f 1500 aan totalen grondprijs mag worden besteed, gaf dat moeilijkheid.. Het zal B. en J W. aangenaam wezen, eens een stem uit den Raad OQv te hooren, welken prijs bedongen moet worden, van De ileer noemt f 125 per snees. 'an HOi De tleer Van Zoon6n vindt dit per H.A. berekend, een te hoog bedrag en vreest, dat met dien prijs geen stuk brood wordt verdiend. Spr. vindt een prijs van f 100 meer dan voldoende. De heer Ligthart ondersteunt het idée-Liefhebber. De heer Van Zoonen vraagt, of de gemeente niet verplicht is, aan een aanvrage om land te voldoen. "De Voorzitter zegt, dat als door den aanvrager gfen land kan worden aangewezen, de gemeente verplicht is tot aanwijzing en desnoods tot onteige ning dient te worden overgegaan als er 5 aanvra gen zijn- Het voorstel-Liefhebber, om geen land te verkoo- pen, wordt verworpen met 5 tegen 2 stemmen, voor Hemden de heeren Liefhebber en Ligthart. Het voorstel-Van Zoonen om den prijs op f 100 per «nees te bepalen, wordt aangenomen met 4 tegen 3 Hemmen, tegen stemden de heeren Ligthart, Wit en Liefhebber. h Adres van het bestuur der afd. t Veld van den R-K. diocesanen Land- en Tuinbouwhond, houdende verzoek om toekening van een subsidie van f80. B. en W. adviseeren het verzoek in te willigen. Overeenkomstig der advies wordt besloten, i- Schrijven van het dagelijksche bestuur der öanne Oude Niedorp, d-d. 15 October j.1., No. 25, daarbij verzoekende een jaarlijksche vergoeding van '10.—- te willen verleenen voor derving van gras- gewas als gevolg van een door het gemeentebestuur °P den wegberm bij Blokhuizen geplaatst bord «aundplaats voor woonwagens". K™,en w- adviseeren de jaarlijksche bijdrage te D0Wen op f5.—v Beheer Kriller vindt het verzoek van het Banne- oesiuur alleszins billijk en denkt dat de weg door «!ooK?nwijzing tot standplaats voor woonwagens ajecüt of heelemaal niet te verhuren zal zijn. ue Voorzitter deelt mede, dat B. en W. daaren- hfltS TaQ 001x1601 ziin> 'dat door de plaatsing van uei oord, de huuropbrengst van andere grasbermen hr-t. xail ^v0r t algemeen was de huurop- K. van b0doeld perceel in de laatste jaren niet «oog en daarom oordeelen B. en W. een vergoeding 15.voldoende. De heer Wit zou het beter vinden als heelemaal «jen vergoeding werd gegeven, om de door B. en aangevoerde redenen. voorstel van B. en W. wordt met 4 tegen 3 harten verworpen, tegen stemden de heeren Ligt- Van Zoonen en Kriller. diner Joorstel-Wit, om in 't geheel geen vergoe- TtrrJru i. geven' wordt niet ondersteund en daarom acht .1.5 voorstel 0111 f 10 vergoeding te geven ge- j ais te zijn aangenomen. v.n ?aPP°rt van de Raadscommissie van schouw van de gemeenteladen. rap£ort MiJkt' dat d« l&nrf.rl]en in t &1- in bevon<l<!n. het land zal w? Groot, tot nu toe ongeploegd en k. Afschrift vaa het proeea-verbaal van opname te sprti Beurt". van boeken en kas van den gemeente-ontvanger, d.d. 30 September j.1. L Missive van Ged. Staten, d.d. 1 Sept. J.1., nog 65, houdende machtiging tot het weder aangaan eener gemeenschappelijke regeling van den vleeschkeuringsdienst. De onder k. en 1. genoemde stukken worden voor kennisgeving aangenomen. m. Adres van het bestuur van den Bond tegen het schenden door vloeken van Gods heiligen Naam, d.d. 26 October, houdende verzoek om vaststelling van een vluekverbod. De Voorzitter zegt, dat het bekend is, dat reeds voor 1924 een vloekverbod hier is vastgesteld en in verband daarmee stellen B. en W. voor, het adres vcor kennisgeving aan te nemen. Aldus wordt besloten. n. Schrijven van B. en W. der gemeente Barsin gerhorn ten geleide van een exemplaar der door Ged. Staten op 28 September j.1. goedgekeurde ge meenschappelijke regeling van den vleeschkeurings dienst, zooals deze op 1 October j.L in werking is ge treden. Wordt voor kennisgeving aangenomen. De betonnenbz-ug in den Oude Niedor- perweg. 2. Voordracht van Burgemeester en Wethouders om voor rekening van de gemeente te nemen 50 van het V* gedeelte der kosten van den houw eener betonnen brug in den Oude Niedorperweg bij de grensscheiding Nieuwe Niedorp-Oude Niedorp. Den leden is een schriftelijke voordracht toege zonden. De heer Van Zoonen zegt, dat hem uit de memo rie van toelichting is gebleken, dat de nieuwe brug in eigendom en onderhoud van de gemeente Oude Niedorp zal komen. Spr. vindt dat niet billijk en meent dat de gemeente Nieuwe Niedorp nog weer belang bij de brug zal hebben. Aan de gemeente Oude Niedorp. Wanneer de brug bijv. over 100 jaar ver nieuwd moest worden, zou de gemeente Oude Nie dorp alleen voor die kosten komien te staan en dat acht spr. niet billijk. De heer Wit is het met den heer Van Zoonen eens, en vindt dat lammeren op andermans erf niet noodig. Onze gemeente heeft evengoed al ge noeg te doen. Als men Gero geeft, doet men „haar" altijd een genoegen Elke moderne huisvrouw kent het en heeft het leeren waar- deeren, en iets ontbreekt haar altijd nog In Gero 1 Waarom dan nog langer gezocht? Geef haar GERO I De heer Bakker is het ©enigermate met de beide vorige sprekers eens, maar omdat de gemeente Oude Niedorp de aanleiding en oorzaak is geweest dat deze nieuwe brug moet worden gemaakt, is het billijk, dat de gemeente in de kosten bijdraagt. De heer Van Zoonen zegt, daar ook niet tegen te zijn, maar om de brug in eigendom over te nemen, dat wil spr. ten sterkste tegengaan. De Voorzitter zegt, dat door ons toedoen de brug buiten de as van den weg kwam te liggen en het dus ook billijk was, dat de gemeente Oude Niedorp een deel van de kosten zou dragen. Er is een ver gadering geweest van B. en W. van Nieuwe Nie dorp en Oude Niedorp en het bestuur van den Nieu we Niedorperpolder, waar men niet tot overeen- steming kon komen. Bij wijze van compromis i9 teen voorgesteld 'dat de brug in ons eigendom zou overgaan. Gezien de constructie van de brug hebben we de zekerheid dat we voor 100 jaar van vernieu wing e.d. af zijn en zal het onderhoud zich bepa len in hoofdzaak tot wat verven. Spr. erkent de juistheid van het bezwaar van den heer Van Zoo nen, maar spr. stelt zich voor, dat hij de toename van het verkeer, in de toekomst niet alleen onze gemeente, maar iedere corporatie aansprakelijk ge steld zal worden als weer tot vernieuwing van de brug moet worden overgegaan. B. en W. vreezon bovendien, dat Ged. Staten onze gemeente thans aansprakelijk zullen stellen, omdat de brug thans buiten de as van den weg ligt en dan is het beter op de zaak vooruit te loopen. Met den gedachtengaag van den heer Wit is spr. het niet eens, er is hier een billijkheidsmotief aanwezig. De heer Van Zoonen kan zich het standpunt van den Nieuwe Niedorperpolder indenken, er is hier geen sprake van een polderbelang, maar heel an ders is het met de gemeente Nieuwe Niedorp. Wat het aansprakelijk stellen in de toekomst betreft van iedere corporatie, dat is toekomstmuziek. De Voorzitter wijst op de weifelende houding van de gemeente Nieuwe Niedorp en om den knoop door te hakken hebben B. en W. voor een tijd van 100 jaren dit kleine ding willen aanvaarden. De heer Van Zoonen wil een gecombineerde ver gadering van de raden der gemeenten Nieuwe Niedorp en Oude Niedorp, teneinde tot eed com promis te komen. De heer Liefhebber wil, na hetgeen door den heer Van Zoonen naar voren is gebracht, wel hooren wat Nieuwe Niedorp in die gecombineerde vergadering te zeggen heeft. De Voorzitter merict op, dat dan toch altijd nog overblijft een meerderheids voorstel van B. en W. Het voorstel van B. en W. wordt verworpen met 4 tegen 3 stemmen, tegen stemden de heeren Wit, Van Zoonen, Kriller en Liefhebber. Het voorstel-Van Zoonen om een gecomibineerde vergadering van beide Raden te houden, werd aange nomen met 6 tegen 1 stem, die van den heer Wit. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot publieke verhuring der aan de gemeente toebehooren- de bouwlanden, voor het tijdvak van 1 December 1927 tot 1 December 1931. Aldus wordt besloten. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van het raadsbesluit cLd. 6 September j.1., strekkende tot wijziging en aanvulling der begrooting dienst 1927. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. De gemeentebegrootiiig. 5. Behandeling der gemeentebegrooting, dienst 128 en de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur, dienst 1928. Hierbij zijn te behandelen: a. diverse verzoeken om bijdragen uit de gemeente kas voor 1928; b. een voorstel van Burgemeester en Wethouders terzake de beharding van den Reidersweg en de ver breeding van den Oude Niedorperweg. Achtereenvolgens worden de volgende subsidies toe gekend: Aan de Noordhollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis, afdeeling Nieuwe Niedorp en Oude Niedorp f400.— voor wijkverpleging en f200.— voor t.b.c.-be- strijding; aan de Schager Handeldrijvende en In- dustrieele Middenstandsvereeniging te Schagen voor haar handelswinteravondschool f 10.per leerling, lot een maximum van f 30.—; aan de Vereeniging tot be vordering van het Vakonderwijs in Westfriesland f 10.aan de Commissie voor de Malariabestrijding 1 cent per inwoner. Algexaeeue beschouwingen. Door 'den heer Van Zoonen worden algemeene be schouwingen gehouden, waarbij deze er allereerst op wijst, dat z.i. de begrooting geen gunstig beeld biedt van de geldmiddelen der gemeente. En deze meening staaft spr. door er op te wijzen, dat de begrooting be gint met een vermoedelijk batig saldo van f1500.— van den dienst 1927, hoewel nog niet vast staat dat er een batig saldo is. In de 2e plaats is de post inkomsten belasting geraamd op f 13600.vorig jaar f 10.000. Als spr. het 1/3 van het vorig jaar neemt op f 3600.—, blijkt dus dat voor het komende belastingjaar 2/3 deel f 10.000— bedraagt, dus de geheele belasting voor dat jaar geraamd wordt op f 15000.—. Spr. vindt dat hooge bedrag een groot bezwaar, omdat de inkomens in onze gemeente niet hoog zijn. Ook een post „on voorziene uitgaven" van f 400,vindt spr. te laag en spr. vraagt of B. en W. het met zulk een kleinen post aandurven. Spr. wijst dan vervolgen® op de belang rijke offers die voor wegverbreeding enz. van de gemeente zullen worden gevraagd en oordeelt dat dus erdege rekening moet worden gehouden met de draag kracht} der gemeente en dat het beheer zoo zuinig mogelijk zal moeten worden gevoerd. Tenslotte vraagt spr. aan B. en W. volgend jaar bij de begrooting over te leggen een staat van schulden. De Voorzitter zegt, dat in het betoog van den heer Van Zoonen een somber geluid is waar te nemen en' uiting wordt gegegven aan da meening dat de ge- meentefinantiën niet bepaald voorzichtig zijn beheerd. Afgezien van het feit, dat de heer Van Zoonen, in tegenstelling van wat men ziet van zijn partijgenoo- ten, optreedt als zuinigheidsapostel, meent spr. dat de vrees van den heer Van Zoonen overdreven is. In de eerste plaat® wijst spr. er op dat juist in verband met den minder gunstigen toestand van land- en tuin bouw, reeds enkele jaren een gedeelte van het buiten gewoon hoog batig saldo, overgeschreven wordt op den volgenden dienst en ook nu weer is dit gedaan met een bedrag van f 1500.Door bijzondere omstan digheden is volrig jaar voor inkomstenbelasting een post geraamd van f 9000.en ten aanzien van deze opmerkingen door den heer Van Zoonen, oordeelt spr.: dat de heer Van Zoonen wat verward is in zijn rede- neerin'g, wat komt doordat hij zeker niet voldoende op da hoogte is van de begrootingsvoorschriften. Door gaans is een post voor inkomstenbelasting geraamd van 13 k 14000.gulden en zoolang we het vermenig- vuldigingscijfer niet hooger behoeven te bepalen dan 1.8 is er geen reden om te oordeelen dat het er met onze gemeentefinantiën niet rooskleurig voorstaat. Uit de gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistieken 'blijkt wel dat Oude Niedorp behoort tot de categorie waar een betrekkelijk lage belasting wordt geheven. Spr. wijst verder op het feit, dat geen opcenten op verschillende belastingen worden gehe ven en dat de gemeente geen moeite heeft geldleenin- gen geplaatst te krijgen. De post „onvoorziene uitgaven" is hier nimmer aan gesproken en dient, als een sluitingspost te worden beschouwd. De heer Van Zoonen zegt bang te zijn, dat in April a.s. het vermenigvuldigingscijfer moet worden ver hoogd. Vervolgen® wordt overgegaan tot artikelsgewijze behandeling van de begrooting. Een principieel debat. Bij den post subsidie Bijzondere Vrijwillige Lan- storm, zegt de heer Van Zoonen, dat dit de ©enigste post is, waartegen hij principieele bezwaren heeft. Spr. is tegen eiken vorm van militarisme en de Bijz. Vrijw. Landstorm is ook een soort militairisme. In ons land zal wel geen revolutie ontstaan en het is ongeoor loofd om het eene gedeelte van de bevolking te wa penen tegen het andere gedeelte. De Bijz. Vrijw. Land storm is er bovendien niet om de democratie te steu nen, maar kan een gevaar worden voor de democra tie en lijden tot fascisme. Spr. stelt voor den post te schrappen. De Voorzitter zegt, dat de heer Van Zoonen een principieel debat uitlokt. Spr. oordeelt dat zoolang het gevaar voor revolutie niet is te ontkennen, zoo lang heeft de Bijz. Vrijwillige Landstorm bestaans recht, en zoolang de S.D.A.P. zich op het revolution- nair standpunt stelt zoolang is er reden om den B. V. L. te steunen. Spr. ontkent dat er onder de le den van B. V, L. geen democraten zouden zijn. Wat de bewering van den heer Van Zoonen betreft, dat er in Nederland wel geen revolutie zal uitbreken, spr. wijst op de gebeurtenissen te Weenen, in Ned.-Indië en op de propaganda die gevoerd wordt door de com munisten in de havensteden. Dat de heer Van Zoonen tegen elke bijdrage voor militairisme is, er zullen in ons land zeer weinig werkelijk militairisten zijn, maar het is de quaestie hoe men het militairisme be schouwt Oo'k de communisten zijn tegen het mili tarisme, maar in Rusland heerscht het grootste mi litairisme. Het is in zeer veel gevallen niet de wapens neer, maar de wapens hier. Spr. wijst er verder op dat hij den heer Van Zoonen niet had behoeven te ant woorden, want dat het hier reeds een uitgemaakte zaak 'betreft, maar dat had den schijn kunnen geven van een machtsvertoon. De heer Van Zoonen wijst in zijn antwoord op den weinigen invloed van de communisten hier te lande en op het feit dat Nederland niet te vergelijken is met Ned.-Indië, waar de bevolking tamelijk onmondig en toegankelijk voor het communisme is. De S.D.A.P. tracht langs democratischen weg, langs parlementai ren weg de meerderheid te krijgen. De Voorzitter echter wijst op de verklaringen van verschillende leider® der S.D.A.P., waaruit blijkt, dat de S.D.A.P. zich van het begin harer actie op het revolutionnair standpunt heeft geplaatst en dat nog doet en zal blijven doen en zoolang de heer Van Zoo nen geen leider van de S.D.A.P. is, zoolang kent spr. meer waarde toe aan de verklaringen van. die leiders dan aan 'die van den heer Van Zoonen. De heer Kriller vindt ook, dat de post wel geschrapt kan worden. Het voorstel-Van Zoonen om don post van de be grooting af te voeren, wordt verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Vóór stemden de heeren Van Zoonen, Kriller en Liefhebber. Den Voorzitter moet van het hart dat deze post op de 'begrooting was geplaatst met de medewerking van de andere fractie. De heer Van Zoonen: Er is een veranderd inzicht. Inlichtingen over enkele andere posten worden ge vraagd, die door den Voomltter worden verschaft, waarna aan de orde komt de behandeling van den Reidersweg. De Voorzitter doet mededeeling over het onderzoek dat is ingesteld en over de bemoeiingen van den Prov. Waterstaat, 'die tenslotte hiertoe hebben geleid, dat thans wordt voorgesteld over een breedte van 4.50 M. en 9proeiphaltmortelbeharding te doen ma ken. De kosten worden geraamd rond 120.000.—, die van klinkerbestrating op f 21500.—. De heer Van Zoonen betreurt dat de leden geen uitgewerkte voorstellen bij de agenda hebben ontvan gen en spr. had zich liever eerst ter plaatse op de hoogte gesteld. Spr. wijst er voorts op, dat de wegver breeding en wegbeharding zware lasten op de ge meente drukt. Bij den heer Liefhebber rijst dat bezwaar ook, de verbreeding en beharding van Reidersweg en Oude Niedorperweg zal oorzaak zijn, dat we een schulden last van f 60.000.— krijgen en wat er dan nog in do toekomst overblijft te doen, zooals herstel van de school. De Voorzitter wijst er op, dat het hier geheel be treft een beginselbesluit. Naderhand komen de plan nen definitief ter sprake. De heer Kriller zegt, dat het zeker niet mogelijk is, dat de weg b::gestraat wordt De Voorzitter antwoordt ontkennend. De heer Kriller merkt voorts op, dat het een het gevolg is van het andere, de verbreeding is eenmaal geschied. Zonder hoofdelijke stemming wordt in beginsel be sloten tot 't maken van 'n sproeiphaltmortelweg, ter breedte van 4.50 meter. Wat de verbreeding van den Oude Niedorperweg betreft, wordt door den Voorzitter medegedeeld, dat de kosten die oorspronkelijk gedacht waren op f 7500 a f 7000, thans globaal geraamd worden op f 5000. Er ia een begin gemaakt bij Terdiek en in 1928 zal het werk worden voortgezet, oon dan in 1929 of 1930 met een voorstel tot beharding te komen. De heer Van Zoonen vraagt of niet kan worden aan- gestraat, op sommige plaatsen kan toch geen verbree- diing plaats hebben. De voorzitter deelt mede, dat waar verbreeding niet mogelijk is, de weg een voldoende breedte heeft. Ook hier betreft het weer een beginselbesluit. De begrooting wordt daarna voorloopig vastgesteld op f 37906.54y2 voor den gewonen dienst en op f25015.85 voor den kapitaalsdienst 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om hun College een crediet te verleenen van f400. voor de verwarming door middel van gas van het lokaal der laagste klassen der O. L. school te Oude Niedorp, onder daarbij te stellen voorwaarden. Na toelichting door den Voorzitter en eenige be spreking wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. TV. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om eenige perceelen weiland bij de eerstkomende ver huring te bestemmen als cultuurgrond. Conform het voorstel wordt besloten. 6. Vaststelling suppletoir kohier hondenbelas ting, dienst 1927, tot een bedrag van f2.50. 9. Voordracht van Burgemeester en Wethouders nopens een te verstrekken voorschot ad. f 3600. ingevolge de landarbeiderswet aan J. Bakker Jzn. te Zijdewind;, no. 163 voor de verkrijging in eigen dom van een plaatsje aan de WesL Wordt goedgevonden. Het Dag. Bestuur werdt nu minder een stemmig. ló. Aangehouden voorstel van R. en W. om den Wethouder Th. Tromp aan te wijzen als gevolmach tigde voor de verkiezing van hoofdingelanden en hoofdingelanden-plaatsvervangers van het Hoog heemraadschap N.-H. Noorderkwartier. Hierbij is te behandelen een schriftelijk ingediend voorstel van het raadslid J. Ligthart om de volmachten voor polderverkiezingen en polderbelangen in t® trekken. Burgemeester en Wethouders deelen mede, dat zij hun aangehouden voorstel intrekken en stellen thajns voor om de volmacht voor verkiezin gen omtrent bestuursfuncties in te trokken. De heer Ligthart verklaart, thans zijn voorstel in te trekken en verklaart, dat zijn voorstel niet ten doel had wantrouwen jegens den heer Tromp uit te spreken, maar alleen de bedoeling had dat de gemeente niet zou deelnemen aan de verkiezingen. De heer Wit kan zich met het voorstel van B. en W. niet vereenigen, en spr. wijst er op, dat de ka tholieken in de vorige vergadering e en wethou derszetel hebben overgegeven, maar om nu dit weer prijs te geven, vindt spr. niet goed. De Voorzitter zegt, dat het hier meer een compro mis-voorstel betreft, het is niet van groot belang of een waterschap rechts of links bestuurd wordt. De heer Tromp zegt, dat hier straks over veran derd inzicht is gesproken en waar de zaken zoo staan, wil spr. ook behouden wat wij hebben en spr. zal zich dus nu niet meer houden aan het voorstel van B. en W. De heer Van Zoonen wijst er op, dat als men de toezegging in de vorige vergadering om samen te zullen werken, zoo letterlijk opvat, men er nooit een andere meening op na zal mogen houden, en dat i9 toch onhoudbaar. De Voorzitter denkt, dat het de bedoeling van den heer Tromp is, dat waar een ander lid van het Dag. Bestuur zich straks niet gebonden achtte aan de voordracht van B. en W., dit au niet het geval is met den heer Tromp. De heer Tromp zegt, dat dit de kwestie is, spr. eerbiedigt ieders meening. De heer Kriller vindt het jammer, dat het zoo gaat en spr. wijst er op, dat indertijd de volmacht aan wijlen burgemeester Nagelhout op een leelijke ma nier is ontnomen. De Voorzitter wijst er op, dat de liefde niet van één kant dient te komen. De heer Wit is het met den heer Kriller eens, dat het niet goed is geweest zooals de volmacht aan burgemeester Nagelhout werd ontnomen, maar is het 'dan goed de volmacht aan ons te ontnemen? Het voorstel-Van Zoonen, om geen gevolmachtig de te benoemen, wordt vervolgen» aangenomen met 4 tegen 8 stemmen, tegen stemden de heeren Bakker, Tromp en Wit. 11. Benoeming van een lid der eommissie va® uitvoering van den vleeschkeuringsdienst, kring Barsingerhorn, zoomede van een plaatsvervangend lid dier commissie, zulk» als gevolg van de nieuwe gemeenschappelijke regeling inzake dien dienst, welke per 1 October j.1. in werking is getreden. Het aftredend lid, de heer B. J. F. Meijer en het aftredend plaatsvervangend lid, den heer J. Wit zijn herkiesbaar. De heer Wit stelt zich niet meer herkiesbaar. De heer B. J. F. Meijer wordt benoemd tot lid, de heer Tromp tot plaatsvervangend lid- Het P.E.N. niet actief. 12. Rondvraag. De heer Kriller vraagt, of gewerkt wordt aan de lantaarns, die aangesloten zouden worden. De Voorzitter deelt mede, dat na het genomen be sluit mededeeling van het P.E.N. is gedaan en het P.E.N. 14 dagen geleden weer is aangeschreven, maar tot nu toe heeft spr. er niets van gehoord. Spr. moet de klacht van het hart, dat het P.E.N. in deze zaak niet optreedt als behoort te geschieden. De aansluiting is toch ook in het belang van het P.EiN. De heer Van Zoonen vraagt, of in de politiever ordening een bepaling is opgenomen betreffende het vasthouden van honden gedurende een zekeren tijd van het jaar.

Schager Courant | 1927 | | pagina 5