DE MODERNE DANS ndi Gemengd Nieuws. Een gerecht met bandieten. De doop van Prinses Charlotte. O, die HOEST-buien! ABDUSIROOP Hondsdolheid in Rusland. Stormweer. Auto-ongeluk. Concentratie in de filmwereld. Een huwelijk. Uien voorzangers. Een vliegongeluk. Vliegtuigongeluk. Binnenlandsch Nieuws. Drie gulden verdiend. De toren van Amstelveen door den bliksem getroffen. Verkiezing Kamer van Koophandel West-Friesland" Diefstal van postzakken. Een geval van chantage. Reclames. Waarschuwingssignalen. Hot volgende jaar kunnen de omstandigheden beter zijn, en mogelijk brengt ook de nieuwe verhouding tun- echen rijk en gemeente eenige uitkomst, Voonltter zegt dat uitgetrokken Is voor behangen secretarie f 100, buitenschilderen en sausen f 02B, voor do schoonmaakster f 200, meubileering raadhuis f 800, zoodat de raming voor een en ander toch reeds te laRg is. Het verfwerk i» voor het laatst In 1920 geschied, zoodat het niet gewensdht is daarmee te wachten, Hoogstens zou de post dan ook met 8 a 400 gulden verminderd kunnen worden. Do heer Slot is niet voor opschuiven. Het volgende jaur is er weer wat anders. De heer van der Meijden wil het schilderwerk uit voeren en de meubileering uitstellen. De 'heer Molenaar acht 300 gulden de moeite niet Na verdere bespreking doen de heeren Molenaar en van der Meijden geen voorstel, zoodat de post ge handhaafd blijft, waarin echter niet opgesloten ligt, dat alles ook wordt uitgevoerd. Gasprijsverlaging in 't zicht. Bij de begrooting van het gasbedryf zegt de voor zitter dat het vermoedelijk saldo van ruim 5000 gul den hoog is. De-productie wordt geraamd op 500.000 M3., zoodat het mogelijk zou zijn den prijs met 1 cent te verlagen. De commissie heeft het besproken, doch durft het nog niet aan. De bedoeling is te wachten tot de -bedrijfsuitkomsten van 1927, om dan daarna een voorstel te doen. Het staat er goed voor, zoodat de kans van verlaging groot is. De begrooting van het gasbedrijf wordt hierna vast gesteld op een bedrag van f70472 in ontvangst, en op een bedrag van f 64906.07 in uitgaaf; batig saldo f 5565.93. De voorzitter spreekt er zijn genoegen over uit, dat de begrooting in zoo korten tijd kon worden afgehan deld, en vooral ook dat dit ikon gesdhieden zonder po litieke uitingen, die slechts de hartstochten opwekken. De rondvraag levert niets op, waardoor de vergade ring omstreeks half vijf kon worden gesloten. SANTOS CASANI. „The Teacher ol Teachers". Hoofdstuk IV. HOE WORDT MEN EEN GOED CHARLESTONNER? Het zou een groote fout zijn, te meenen, dat de ge moderniseerde Charleston een stiefkind is. Integendeel, de Charleston wordt door meer menschen geleerd dan eenige andere dans, en dat terecht, want zooals hij tegenwoordig uitgevoerd wordt, is de Charleston in derdaad een der aantrekkelijkste dansen. Er was een tyd, dat de Charleston het uitsluitend bezit der negers was, en een ieder, die weieens getui ge is geweest van het onstidhtelijke schouwspel, dat wordt opgeleverd" door een neger, die een zijner eigen dansen interpreteert, zaj gemakkelijk begrijpen, waar om de Charleston in zyn origineele gedaante niet ge duld kon worden in de Europeesche danszalen. De Charleston in gematigden vorm was echter een succesvolle tooneeldans, een geliefd cabaretnummer, maar slechts kon worden uitgevoerd door experts, die aan de altijd nog vrij onstuimige bewegingen van den Charleston door het gemalk, waarmede zij hem uitvoer den, een zekere mate van sierlijkheid' wisten te ver- leenen. Nog kalmer, werd de Charleston een geschikte zoogenaamde „demonstratiedans" in de balzaal en daar- u:t is eindelijk de Charleston ontstaan, zooals hij alge- mppn gedanst wordt en die zich in korten tijd zoo'n ongelooflijke populairiteit heeft verworven. Zoo heeft de Charleston van tegenwoordig dus wei nig meer gemeen met den origineelen onbesefcaafden negerdans, maar daarvoor hebben de dansleeraren dan ook hard werk moeten verrichten, met als resultaat de •Tjvhtige, rhythmisch volmaakte, dans, die in de laat- t jaren aan het dansen in balzaal zoowel als salon rn groote attractie heeft verleend. Onze moderne „Flat Charleston" laat geen plaats voor de schoppende 'bewegingen van zijn voorgangers. Alle overdrijving is verdwenen en de voeten worden nu plat rehouden, en mogen bijna niet van den grond komen. Een danser, die dezen regel veronachtzaamt, kenmerkt zichzelf daardoor als ouderwetsch, en geen serieus dan ser zal zich dit verwijt op den hals willen halen. Het tempo van den tegemvoordigen Charleston is prec:es hetzelfde als dat van den Fox-Trot: 48 maten in een minuut. Het jachten der muziek, dat by den oorspronkelyken Charleston vereisdht werd, is thans niet meer noodig, maar wij hebben het rustige tempo van den Fox-Trot er voor in de plaats gekregen. Te genwoordig worden de eerste en de derde tel van elke maat geaccentueerd, en dit verleent den Charleston een zeer apart, kenmerkend, rhythme. Zijn figuren zijn beperkt in aantal, maar geroutineerde dansers beschik ken over zes of zeven variaties, die alle zeer bruikbaar zijn, en interessant om naar te zien. Er zyn vijf regels voor den Charlcstonner, vijf gou den regels, wier al of niet in acht nemen het verschil maken tusschen den styl-Charlestonner en den knoei- Charlestonner. Zij zyn niet lastig te onthouden, en eenmaal in het geheugen geprent, ook niet moeilijk in acht te nemen. De eerste regel is kort en krachtig: Dans op de zool van den voet. Het is logisch, dat het opgooien der bee- nen daarbij onmogelijk wordt, en daarmede tevens het ontstaan van elementen, die aan de populariteit van den beschaafden OhArlestonner slechts afbreuk kunnen doen. Regel twee is moeilijker in acht te nemen: Druk eiken tel van elke- maat afzonderlijk uit. Ellke maat heeft vier tellen, en yoor eiken tel bestaat er een spe ciale beweging. Door het rhythme van den Charleston is „pompen", d.i. familiare vekterm voor het wille keurig rekken en verkorten der maten, niet mogelijk, maar hoe dikwijls ziet men niet, dat de passen geheel tegen de maat in verricht worden. Dit is een slordig heid, die bij het dansen tot allen prijs vermeden moet wprden. Regel drie. Gedurende twee tellen van de maat moet het lichaamsgewicht op het rechter-, en gedurende de andere twee tellen op het .linkerbeen rusten. Dit is heel gemakkelijk te bereiken, b.v. door te oefenen, een, rechts, twee, links, drie, rechts, vier, links, en als hy dit eenmaal beheerscht, is de would-be Oharlestonner op weg een goede dito te worden. De vierde regel is een uitbreiding van de vorige: Het accent moet vallen op de eerste en de derde tel van ellke maat, We oefenen weer: een-strek, twee-buig, drie strek, vier-bulg. Het is werkelijk heel eenvoudig en met een weinig oefening gemakkelijk te leeren, De laatste der gouden regels is een regel, die van toepassing is op alle dansen, maar op den Charleston vóór alle») Niet overdrijven. Overdrijving is de laatste toevlucht van den sleahten danser, die sijn gebrek aan '.eohniek tracht te verbergen door de passen te camou- ileeren in overdreven bewegingen. Juist de rhythmi- sche beweging en de rustige onopvallende passen ma tten den Charleston tot een der beste van onze mo derne dansen. Volgende aflevering. HEERSCHT DE FOX-TROT ALMACHTIG? Het B.T.A. meldt uit Parijs. dat volgens een tele gram uit Cosablanca aan het „Petit Journal" zich aan de FrauBch-Spaansche grena in Marokko een voorval heeft afgespeeld, dat herinnert aan 'het op treden van de bende van Bonnot. Een chauffeur. Souvenpart geheeten. stal te Casa- blanca een zware torpedo-auto .In Te-toean vond hij twee medeplichtigen, waarop het drietal in de voornaamste btlouteriezaken aldaar inbraken pleeg den en voor twee mdllioen aan sieraden en briljan ten meenamen. 251.1 namen de wijk naar Fez. in de meening Oran te kunnen bereiken, doch toen de diefstal ontdekt was. werden drie auto's met ma chinegeweren- en met Spaansche politie bemand de dieven achterna gezonden, die aan de Marok- ka&nsche grens werden achterhaald. Er werd een woest gevecht geleverd, waarbij de bandieten ten 9lotte gewond werden en zich moesten overgeven. Zit werden naar Tatoean teruggebracht. 1 n den loop van het gevecht werden drie politie beambten gedood en vier gewond'. De gestolen bil- oudc zllm gevonden. MET VORSTELIJKE PRAAL. De doop van prinses Joséphine Cbarlotte. doch ter van kroonprins Leopold en kroonprinses Astrid, had Donderdagochtend, zoo niet in het openbaar, dan toch met waarlijk vorstelijke plechtigheid plaats in de marmeren zaal van het paleis te Brus sel. die tot een kapel was ingericht. Buiten het civiele en militaire Huis van den Ko ning en den Kroonprins, eni de ordonnance-officie- ren van de buitenil-andsche v-orsten en prinsen, waren in die zaal ve-reenigd o.a. graaf d'Ansembourg, gezant, van Luxemburg, die heer v. Dardel. gezant van Luxemburg, de heer v. Dardel, gezant van Zwe den, de voorzitter van de Kamer Brunet, de eerste minister J-asipar, de minister van iustitio Hijmana, burgemeester Max. Verschillende dezer persoonlijk heden waren door hun eohtgenooten vergezeld. Precies te half elf verscheen koning Albert en ko ningin Elisabeth, met groothertogin Charlotte van Luxemburg, prins Karei en prinses Ingeborg van Zweden (vader en moeder van prinses Astrid), ver der prins Axel van Zweden, prins Felix de Bour bon. echtgenoot van de groothertogin, prins Karei van België en prinses Clementine van België, we duwe van prins Napoleon, imet haar twee kinderen. Kort daarop deed kardinaal Van Roey, aartsbis schop van Mechelen, zijn intrede, met een klein ge volg ivan prelaten en priester-s uit zijn bisdom, waar na een nieuwe stoet versoheen. bestaands uit prin ses Astrid. die het doopklnd droeg, en den hertog en de hertogin van Brabant, de ouders. De doop werd naar den katholieken ritus gece lebreerd door kardinaal van Roey in groot ornaat. Het kind werd op de doopvont gehouden- door de groot-hertogin- Charlotte van Luxemburg, meter, en nrins Kare! van België, peter Het doopkleed be stond uit een 9luier. afgezet met kantwerk, dat had gediend' bij den doop van koning Jacobus III van Engeland. Na de ceremonie keerde de stoet, met het dooo- kin-d en haar ouders vooraan in dezelfde volgorde s.ls bii aankomst naar de .Salie Rouge" terug, waar T-eeds' de ofHeieren en- b-oo-gwaardieheidsbekleeders van-""s een, anderen weg waren aangekomen. Daar werd prinses Josénhlne Cbarlotte aan alle a.nwp-zWni voorcesteld, als ook aan de leden, van hpt. ciVele en militaire 'huis van -deni koning. Na de "f-remonie die te 12 uur was afveloonen, werd door vnrnten een gastmaal aangeboden aan alle ge- rnrv^i-den. Grijp ln Uw vertwijfeling niet naar een van die „kalmeerende" middelen, die ln werkelijkheid Uw longen verlam en. Toch behoeven Uw hoestbuien U niet uit den slaap te houden. Neem slechts de geheel onschadelijke, maar snel verzachtende en slijmoplossende AKKER'i Voorde Borst Te St. Petersburg zijn 'den laatsten tijd talrijke ge vallen van hondsdolheid voorgekomen; in 3 maanden tijds zijn 518 gevallen aangegeven, en 401 personen zijn gebeten en door het Pasteur-instituut, goeddeels met succes, behandeld. De laatste weken valt echter weer een daling van het aantal gevallen te consta- teeren. GROOTE SCHADE. Op de Fransche kust woeden hevige stormen, die groote schaden veroorzaken en het scheepvaartver keer belemmeren. Te Cherbourg is de geheele scheep vaart stilgelegd, terwijl te Omonville-la-Rogue door de vloedgolven tal van huizen werden overstroomd, zoodat de bewoners moesten vluchten. Nabij Plouguerneau is een En-gelsch stoomschip vergaan, de bemanning kon gered worden. 5 GEWONDEN. Te BerlijnReinickendorf reed gisterennacht een ■auto in volle vaart tegen een trampaal. Terwijl de chauffeur als door een wonder ongedeerd bleef," wer den drie reizigers zeer zwaar en twee licht gewond. Een der zwaargewonden is overleden. OP OOOP. GRONDSLAG, Twee groote hloicoopondernemingon to Hollywood, do Iniptratlon Plctures en de Edwin Carowo-ondornu- mlng hebben zich veroonlgd, en nog andere dergelijke organisaties zullen naar men denkt aan de fusie deelnemen. Het. totale Kapitaal «al vermoedelijk 25.000.000 bodragen. Het geheel zal op coöperatieven grondslag worden georganiseerd. Alle afdeelin-gschefs krijgen medezeggenschap in de leiding. PAST NIET SAMEN. Rochefort-aan-zee is op stelten gezet door het hu welijk van een kruideniers-bediende. Niet omdat een kruideniers-bediende niet zou -mogen trouwen, maar omdat de jongeman in kwestie, die achttien lentes telt, getrouwd is met een vrouw van zeven-en-zeven- tig winters. De ironische belangstelling voor dit huwe lijk is, volgens de Quotidien, zoo groot geweèst, dat er in de buurt van het stadhuis, lang vóór het plechtige uur, allerlei bijzondere orde-maatregelen moesten wor den -getroffen. De bruigom -en de bruid, de laatste aan den arm van een politie-agent, werden door een apar- ten ingang het stadhuis binnengelaten en weldra was de trouwzaal overstroomd door een luidruchtig pu bliek. Temidden van lawaai werden de jongen en de oude vrouw in het huwelijk verbonden. Langs een aparten trap en weer door den achteruitgang berei-kte het ongelijksoortige echtpaar de straat, maar daar stond al een groote menigte het op te wachten om het onder luid gejoel naar de echtelijke woning te gelei den. NIET ERG LEKKER. Nellie Melba, de vermaarde Australische zangeres, heeft «enig opzien gewekt met den raad aan zangers en zangeressen om uien te eten, omdat dit. goed voor hun stem is. Een blad merkt op dat de leden van operagezelschappen, die meer dan andere dienaren van de dramatische kunst van de uitademingen hun ner collega's te lijden hebben, weinig geestdriftig zul len zijn, indien deze raad opgevolga wordt. Endy Andriessen, die vroeger een bekende Brünhilde was, heeft indertijd geweigerd met een Siegfried die naar uien rook, samen te werken. Het eenige wat erop zit, is, merkt het blad op, dat aile opera-zangers en -zan geressen tegelijk uien eten, in welk geval men geen hinder van elkaar heeft. Zelfs knoflook verliest dan immers zijn verschrikking. HET VALSCHERM WERKTE NIET. Een militair vliegtuig dat gisteravond van Farn- borough naar Croydon vloog, kreeg onderweg een on gemak aan den motor in de buurt van Imberhome, in Sussex. De vlieger en de waarnemer sprongen daarom op 700 M. hoogte met valschermen uit het toestel. Het valscherm van den vlieger weigerde echter en hij viel als een steen naar beneden. Hij was op slag dood. De waarnemer daarentegen kwam behouden op den beganen grond neer. Het vliegtuig ging in vlammen op. EEN OMGEKOMEN. Uit New York (V. St.) wordt gemeld dat de vlieger luitenant A. Nelson la omgekomen bi) een botsing in de lucht. Hij was gezeten in een Curtlss-Havlk vlieg tuig en kwam ln aanraking met een militair vliegtuig voor bommenstroolen, van het Martin-type. Nelson viel te pletter; maar de drie mannen die in het andere vliegtuig waren gezeten, kwamen er goed af. Zij redden zich door met parachutes uit hun toestel te springen. DOOR TE 8CHRIJVEN. Vóór eenige dagen (aldus vertelt het „H. D.") werd een ingezetene van Haarlem betrapt dat hij met een vierwielig motorrijtuig zich niet hield aan de regeling van het verkeer, waarvoor hij van den agent van politie die »hem betrapte een proces-ver baal ontving. Hem werd, zooals tegenwoordig voor dergelijke overtredingen de gewoonte is, een bon netje overhandigd, vermeldende de overtreding en tevens de oproeping om. te verschijnen op de zitting van het Kantongerecht. N'u is het evenwel ook mogelijk om vóór den ver schijningsdatum zich te wenden tot -den ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het Kantongerecht ten einde de voorwaarde te vernemen, waaronder een strafvervolging kan worden voorkomen. De betrokken persoon die bovenomschreven over treding had begaan wendde zich ook persoonlijk tot clen ambtenaar met het verzoek op welke voor waarde hij van de strafvervolging vrijgesteld kan worden, waarop hij ten antwoord ontving, dat dit kon geschieden bij een boetebetaling van f8. De man vond dit bedrag veel te hoog en wees op den slechten tijd, enz., doch het hielp hem niets: de ambtenaar 'bleef bij de acht gulden en liet zich niet vermurwen. De bekeurde besloot nu schriftelijk de voorwaar- de te vragen. Men kan zich zijn verbazing voorstel len toen hij als antwoord op zijn brief de mededee- ling ontving, dat hij er met een boete van vijf gul den van af was. De man had dus met zijn brief drie gulden ver diend. Waarschijnlijk had de ambtenaar, die elk geval op zichzelf beschouwt, zich toen 'hij een beslissing nam- o» het schriftelijk, verzoek, niet -herinnerd dat hij te voren bij een persoonlijk onderhoud met den betrokkene een andere beslissing had genomen ten- aanzien van hetzelfde geval. TOREN VERNIELD. Woensdagnacht is de bliksem gesl-ageni in den to ren der Ned. Herv. Kerk te Atostelveen. bij Amster dam. Brand is niet veroorzaakt, maar het bovenge deelte van den- toren stortte met donderend geweld omlaag. me<t het uurwerk. Groote steenbrokken la gen tot op 100 M. afstand' van de kerk ever het plein verspreid. Het resteerende gedeelte van den toren vertoonde groote scheuren en zal moeten wor den afgebroken. Persoonlijke ongelukken hebben er niet bij1 plaats gehad. Men meldt nader uit Amsterdam aan de N.R.Crt.: Toen wijl -ons naar Amstelveen begaven, zaeieni wit uit -de verte aan den 27 M. hoogen toren, welks vrij' stomne spits nog als tevoren boven de omlig gende huizen en boomen uitsteekt, -niet» bijzonders, zoodat wil geneigd waren te denken aan een onjuist bericht. BIJ onze aankomst op het kerkplein bloek um» echter onmiddellijk dat da -manier, waarop <U bilkaom in don toren hooft hulegohouden. wet <U* gelilk bijzonder wae. al ie het oerste bericht, waaruit moni zou kunnen opmaken, dat ziezo geheel ie Iiim» stort, nlat zundor overdrijving. (Do in houtun balken geconstrueerde «pits is aan de westzijde geheel uit* eenweslugun; daarondor ii een diep gat, tor hoogt! van misschdon 5 metoa in de in roudo baksteunen opgetrokken toren geslagen, zoodat het bovenste gedeelte daarvan nog slechts op- twee kanten rust. Ook aan deze beide zijden is het metselwerk geen®, zins intact; het vertoont die-pe en lange scheuren, zoo-dat wat er van spits -en het bovenste gedeelte over i.s. zich- slechts do bedenkelijk wankelbaar evenwicht bevindt. Duidelijk ziet men, dat -de verwoesting is aangericht door een geweldige explosieve kracht, op gewekt door het luchtledig, -hetwelk de electrische ontlading veroorzaakt -hoeft. De slagi moet ontzettend zijn geweest; vele bewo ners van Amstelveen verkeerden in de meening. dat de kruitfabriek te Ouderkerk in de lucht was gevlo gen. Men beschouwt hot als een wonder, dat geen enkel huis door de zware brokken metselwerk, tot op betrekkelijk verren afstand weggeslingerd, ook maar in het minst beschadigd Is. De toreni is gebouwd dn 1920 door den architect Bakhuyzen en heeft toen een mager -houten toren tje. d'at tegen de kerk aanstond, vervangen. Dat er geen brand is ontstaan, schrijft men hier- aan toe. dat de bliksem vermoedelijk afgeleid 1» door i het metaal van het electrisch gedreven uurwerk en vandaar verder zilin weg gevonden, heeft lang» de lichtleldlng. waarmee dit uurwerk in verbinding staat. De klok ls blijven staan op precies kwart na 1. De geheele verlichtingsinstallatie der kerk is ver- 4 nield. Op de knooppunten der leiding is het piel» terwerk van de muren overal weggeslagen Het bovenste gedeelte van den toren, die niet van een bliksemafleider voorzien was. zal zoo. spoedig mogelijk worden gesloopt Bij.-de Woensdag gehouden periodieke verkiezing voor vijf leden der afd. Grootbedrijf en vijf leden der afd. Kleinbedrijf van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor West-Friesland, zijn bij candi- daatstelling gekozen verklaard: voor Grootbedrijf de aftr. leden M. A. Emmerling, N. Groot Nz., C. Kroon, F. F. L. M. Mlddelhoff, Joh. Veldstra. Voor Kleinbedrijf zijn candidaat gesteld de aftre- j dende leden P. de Boer Cz., Jac. de Bruljn, R. Eilander, J. Kamp Pz., Th. J. van Kleef, benevens de heeren K. F. Apken, Jb. de Haas, J. de Jong Kz., j J. Schipper en P. Tadema. Voor deze afdeeling ia derhalve een stemming noodig, die bepaald is op 7 Dec. e.k. EEN SLECHTE BUIT. De stoomtram van Heemstede naar Lolden ver voert o.m. ook zendingen der posterijen, waartoe achter de personenwagens een klein ouderwetsch tramwagentje aangehaakt is. De conducteur der tram is tevens met het toezicht op het postwagen- tje belast. Bij de plaatsen Hillegom, Lisso en Sas- senhelm komen postmensehen in- en uitladen, ter wijl bij aankomJst te Leiden ambtenaren van het postkantoor aldaar den wagon komen ledigen. Dit geschiedde ook met de tram, die Woensdag avond jl. te 7.20 uur uit Hillegom was vertrokken, maar de dienstdoende beambten constateerden te Leiden, dat 4 postzakken uit Hillegom verzonden, verdwenen waren, Een onmiddellijk ingesteld on derzoek in alle plaatsen tusschen' Haarlem en Lel den heeft tot resulaat gehad, dat de postzakken ge opend in den omtrek van Bloemen-daai werden te ruggevonden, terwijl de geopende pakketten langs den weg verspreid lagen. Of alle paketten terugge vonden waren kon men nog niet mededeelen. Van de daders ia tot heden nog geen spoor gevonden. Vermoed wordt, dat gedurende den rit dieven op het primitieve wagentje gesprongen zijn en er 4 postzakken hebben uitgehaald, in de meening, dat een dier zakken wel geldswaardige stukken zou in houden. Met de zakken zijn de dieven naar Bloe- mendaal gevlucht, waar de buit werd onderzocht, maar waar het bleek, dat de paketten slechts han delswaren, voornamelijk bloembollen inhielden, heben zij do paketten weggegooid. Men deelde nog mede, dat de verzending van geldswaarden in te genstelling mtet die van handel spaketten steeds on der bijzonder toezicht geschiedt: Detpolitie te Hillegom leidt het onderzoek. EEN FLINKE JUFFROUW. Een juffrouw te Rotterdam kreeg Dinsdagavond toen hap man uit was, bezoek van den 23-jarigen M. S. uit Amsterdam, die haar vroeg, hem f250 te geven; anders zou hij haar man vertellen, dat zij wel eens met een ander was uit geweest. De juffrouw zei zooveel geld niet te hebben, maar zij verklaarde zich bereid, ihet gevraagde bedrag te gaan leenen, bij kennissen. S. vond dit goed en ging met haar mee naar de woning van deze kennissen. Daar is hij buiten blijven wachten, tot de Juffrouw die binnen gewoon op visite was gegaan en geen geld te leen had gevraagd, weer buiten kwam. Zij vertelde, dat de kennissen haar niet vóór den volgenden dag konden helpen en vroeg zij om uit stel. S. stemde hierin toe en sprak af, de juffrouw den volgenden dag, dus Woensdagavond, op den Goudschen singel te ontmoeten. De juffrouw heeft evenwel in dien tusschentijd de politie gewaar schuwd. Toen zij 's middags op de afgesproken plaats kwam, waren een paar rechercheurs in de buurt. Voor alle zekerheid had de juffrouw een couvert'-, meegenomen, waaruit een bosje bankbiljetton van f 10 stak. Het waren evenwel geen echte biljetten, j maar reclame-papiertjes, welke een gelijken rand I als de bankbiljetten hebben. Toen S. de biljetten wilde aanpakken, ia hij aan- i gehouden. <1 Nadat Donderdagmorgen procesverbaal tegen hem I was opgemaakt, is hij weer op vrije voeten gesteld. 'i imt )lcl Als uw organisme zelf u door pijn. en kwalen, een duizelig gevoel, oorsuizingen en andere stoornissen waarschuwt, dat de nieren het urinezuur en andere ver giftige stoffen niet behoorlijk uit het bloed filtreeren, dient gij u in acht te nemen. Gy kunt het spoedig ge noeg zelf uitmaken. Let er op of gij last hebt van rugpijn, rheumati- sche pijnen, ischias of spit, een prikkelbaar, zenuw achtig, afgemat gevoel, een gevoel of uw ooren suizen of gonzen, te vaak of te weinig aandrang tot urinee- ren, troebel, te donker of te liefht gekleurd water. Brandend of pijnlijk bij de loozing. Zanderig, gruis* achtig of draderig bezinksel. Elk dezer verschijnselen kan beteekenen, dat uw nie ren hulp -behoeven. Gebruik dan onmiddellijk Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zy worden aanbevolen als hot middel, dat de verzwakte nieren opwekt, de urineloo- zing regelt en u bevrijdt van rugpijn, rheumatiek, en die andere ellendige verschijnselen van nieraandoening. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten A f 1-78 per flacon.

Schager Courant | 1927 | | pagina 10