AlpiitD lïieiïs- Eerste Blad. MARKTOVERZICHT N00RDSCHARW0UDE. Feuilleton. GOUDEN KETENEN Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Tm VERKOUDHEID ABDUSIROOP Woensdag 16 November 1927. SCHAKER 70ste Jaargang No. 8153. COURANT. Dit blad verschijnt viermaal por week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, vorden Adver- tentiön nog zooveel mogelijk in het eorstuitkomend nummer geplaatst. UitgeversN.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 8 maanden fl.65. Losse nummers 3 cont. ADVERTEN- TïöN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bowijano, inbegrepen). Groote lettors worden naar plaatsruimte borekcnd. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. Ook deze week geen groote aanvoeren. Weer een mooie verhooging van prijs voor roode kool. Prijzen tot bij de 8 guldejn. Gele kool de beide laatste dagen iets la ger. Witte kool prijzen vrij gelijk geble ven. Deensche witte kool iets lager, naast belangrijk grootere aanvoeren. Hooge prijzen voor uien. Peen werd niet vee! aangevoerd." De prijs bleef vrij gelijk, j BloemkoolprIjzer, sinds de vorige wed: veel verbeterd; aanvoer minder. Meermalen hooren we van onze tuinders de opmer king maken dat de aanvoer niet igroot is. Maken we «hter een vergelijking met de beide vorige jaren, dan ralt het ons op, dat dit jaar het wint hij de meeste produdten. Alleen voor twee jaar terug werd in de- telfde week een 10-tal wagons roode kool meer aan gevoerd, doch overigens is van alle producten dit jaai de aanvoer het grootst. Toch kan veilig worden aange nomen dat dit jaar de voorraad het kleinst is. Het spreekt vanzelf, dat de prijzen daarvan de hoofdzaak zjjn. Deze zijn zoo ongeveer het dubbele van de toen genoteerde prijzen. Zooals we in de aanhef meedeelden, gaf deze week een belangrijke verhooging voor sommige producten. Roode kool noteerde de voor-laatste Zaterdag f 4.70 tot f 6.50, en nu Zaterdag f 5.207.90, na een gelde lijke stijging van dag tot dag. Hierover kan men dus uitstekend tevreden zijn, vooral nu zelfs bij de hoog ste aanvoer op Zaterdag de prijzen nog omhoog gingen Voor deze prijzen is bet geen wonder, dat reeds win- terkool in belangrijke mate wordt aangevoerd. De aanvoer van gele kool was het dubbele van die van de vorige week. De prijzen die de eerste dagen vrij vast waren, liepen de beide laatste dagen even terug. De mooiste partijen waren van Zaterdag tot Zaterdag 30 cents lager. Witte (kool bleef bij tamelijk lageren aanvoer den ge- heeleni week vrij gelijk in prijs. Van week tot wede waren ze een dubbeltje hooger. De aanvoer van Deensche witte kool was het drie dubbele van den vorigen week. Deze toename heeft op den prijs geen invloed ge had, althans het verschil is niet noemenswaard. De doorsneeprijs is wel een tikje lager, doch de beide Zaterdagen waren de prijzen ten hoogste f 3.60. De uien zijn weer een flinke sprong omhoog ge gaan. Ze brachten Zaterdag, toen de markt het hoogst was, het dubbele op van den eersten Zater dag in October. Zaterdag 5 November was de no teering f 8.30—8.80, en nu Zaterdag na een dage- lijksohe verhooging f 10.30—11.60. D'e aanvoer was echter belangrijk minder. Ook de drielingen en de nep gingen omhoog, doch in eenigszins mindere mate. Peen had ruim de halve aanvoer van de vo rige week. De prijs was ten hoogste f 3.50, wat vrij gelijk is aan de vorige week. D'e aanvoer van bloemkool' was eveneens minder, maar de prijs was Zaterdag het dubbele van den iVorigen Zaterdag, toen de noteering zeer laag was. De hoogste noteering. was f 11.70 voor de beste en 3.10 voor de tweede soort. Kroten werden ook nu niet veel aangevoerd1 en prijs was sterk afwisselend van f 1.80—4.40., (De totaal-aanvoer was 315.000 K.G. uien, 306.000' K.G. peen. 363800 K.G. roode kool, 102800 K.G. gele kool, 158.600 K.G. witte kool, 189.600 K.G: Deensche witte kool, 3725 K.G. kroten, en 22.100 stuks bloem kool, totaal ongeveer 90 wagons, waarvan ca. wagons per spoor verzonden werden. door E. PHILIPS OPPENHEIM, Schrijver van: „Rijk en geen Geld, Millionair tegen wil en dank", e.a. Geautoriseerde vertaling d. DICKY WAFELBAKKER. Hij boog voor haar en verliet de jonge vrouw, zon der haar zelfs de hand te reiken. Gedurende een kort oogenblik stond ze doodstil, terwijl haar oogen strak gericht waren op de deur, waarachter hij verdwenen was. Toen liep ze langzaam op haar bureau toe, en bracht bet vaasje, waarin de enkele roode roos stond, aan bar lippen. Nog geen seconde later lag het in stuk- ba op den grond. Er was een hoogroode kleur op bar wangen en haar handen waren tot vuisten ge told. „Uk: haat hem/* mompelde zhartstochtelijk, „Ik bat hem nu meer dan ooit." Winifred' praatteveel drukker dan' gewoonlijk .ge durende het korte diner, dat zij in een der deftigste restaurants gebruikten. Deane, die zich in het begin weinig moe voelde, was tamelijk stil, doch het duurde niet lang of hij gaf zich met hart en ziel aan do nieuwe rol, welke hij op zich had genomen. Wini fred droeg een japon van zwart fluweel en een lang paarlsnoer, hetgeen dien middag door den juwelier, aan wien zij de verlangde tinten had opgegeven, ge zonden was. Ze zag er dien avond totaal niet als een bugelsche uit en Deane zag hoe er vele blikken in haar richting werden geworpen. Een paar keer bemerkte hij, dat verschillende men- scfaen blijkbaar over hem zaten te praten. Menigeen Kende hem van gezicht en het leek .wel, alsof de een Oen ander op hem attent maakte. Sommigen verhaas te er c?ver' de jonge vrouw die hem ver.ge- rT v j Z*°k n^e^.. schaamde onder de gegeven oms tan- ergheden, nu hij als het ware aan den rand van ea «grond stond, zich met hem in het publiek te ver- Zwijgend reden ze naar het Opera-gebouw. Niette min kwam het Deane voor, alsof zijn metgezellin dien ,.Meen weinig minder ongenaakbaar was dan ge- verbaasde er ach over zich er op te 3eQ»ppen, dat hij zich hoe langer hoe voor h"» VOOR DEN! POLITIERECHTER. Strafziting van 'Maandag 14 November. Heden werdl voortgezet een zaak contra H. v. O., die op 23 Augustus jJ. terecht stond. Gehoord wordt de heer Wiggers. als rapporteur der reclasseerdng' Verdachte is momenteel werkeloos. Gevraagd wordt een voorw, straf. Edsch 5 maanden, gev, voorw. met 3 jaar proeftijd ter zake rijwieldiefstal Vonnis conform eisch. ALS VOREN. Ook' wordt verder behandeld een zaak' contra Jo zef P., ter zake eenv. beleediging. Deze zaak is voor 6 maanden door den, Politierechter behandeld en aangehouden) ten einde een reclasseeringjsrapport af te wachten; De Officier requireert thans f 10 boete of 10 dagen. Vonnis f 5 boete of 5 dagen. DIEFSTALLETJES. De 21-jarige naaister S!ara v. d. S. te Helder, heeft in haar naaihuizen kans gezien verschillende voor- wep.en van waarde en ook' geld weg te nemen. Zoo 'ontvreemde zijl ten nadeele van getuige La Fêbre een gero zilveren vork en lepel, die zijl uit een lin nenkast heeft weggenomen. Getuige mej. v. Leen, huisvrouw HL dte VWes, heeft gemist een paarlemoeren tornmesje, een naal denkoker en een portemonnaie met f 3. Verdachte erkent den diefstal van deze voorwer pen en geld. Eindelijk heeft zijl ontvreemd ten na deele van' getuige Dieen eenl bedrag van f 650. Getuige heeft meer geld gemist, terwijl verdachte een totaal bedrag, van f 100 niet tegenspreekt. Het meisje pleegde deze diefstallen niet uit armoede of broods- gebrek. Zijj naait thans thuis. Bij De verkoudheid is niet het ergste. Maar hoed U voor de ergere gevolgen van eea verwaarloosde kou, die zoo gemakkelijk optreden. Be gin liever bij het begin en verzorg reeds een „gewone" verkoudheid met AKKER'S Voorde Borst stemmingen begon te interesseeren. Er waren zelfs oogenblikken, dat hy zich verbeeldde iets van teeder- heid in haar oogen te zien, en het leek hem, alfsof haar hand'je niet meer zoo volkomen gevoelloos in de zijne lag. Natuurlijk was het louter verbeelding, zei hij by zich zelf en hij was een dwaas al die dingen te veronder stellen. Dit was de eerste maal dat zy samen een opera bij woonden, en hy had zich voorgesteld, dat zy evenals by vorige uitvoeringen slechts belangstelling zou too- nen voor de menschen om haar heen. Dien avond ontdekte hy echter, dat er dingen be stonden, welke haar konden ontroeren, niettegenstaan de het niet in zyn macht lag eenige emotie by haar op te wekken. Hy zag, hoe er een vochtige glans in haar oogen kwam, terwyl ze naar de wondermooie mu ziek luisterde. Op een gegeven oogenblik beroerde haar hand als by toeval de zijne en gedurende enkele se conden liet ze haar vingers daar, zonder zich terug te trekken. Hy verbaasde zich over de rilling van ge luk, welke door hem heenvoer. Op dat moment vergat hy alles om zidh heen en dacht alleen d'e jonge vrouw aan zijn zijde. Was zij werkelijk tot liefde en hartstocht in staat? Onwillekeurig bukte hij zich een weinig om 'haar oogen te kunnen zien. Hieruit had nog nimmer zulk een gloed gestraald, en hy had ook nog nooit haar mond zoo bloedrood gezien. Eensklaps nam zy (haar waaier op en bedekte hiermede haar gezicht. Hun oogen hadden elkaar niet ontmoet, en zyn groote, brandende vraag was niet beantwoord geworden. Deane kwam weer volkomen tot bezinning, toen het gordijn tenslotte viel. Winifred haalde even diep adem en leunde achterover in haar stoel. „Wil je niet weggaan om te kunnen rocken?" vroeg ze kalm. „Ik heb niet d'e minste 'behoefte aan praten. De muziek is schitterend." Hij verliet haar zonder een woord te zeggen. Toen hij echter de laatste stoelen van de stalles bereikt had, keek hij nog even om. Winifred had zich totaal niet bewogen, en haar oogen waren half gesloten. Ze scheen nog geheel ••nder den indruk der muziek te zyn. Zachtjes neuri"-ndi begaf hy zidh naar den foyer... Het bleekthans heel duidelijk, dat rij altyd een masker in zyn tegenwoordigheid droeg; daarvan was hy nu overtuigd. Het was alsof er eensklaps een Ioo- den gewicht van zyn schouders werd genomen. Hij be greep op dat oogenblik, dat het engagement, hetwelk hem alc hr~\ belachelijks was voorgekomen, een van de meest begeerlijke dingen was geworden van zijn heele taen. ESsch 3 maanden gev. met met 3 jaar proeftijd. Vonnis conform met de verplichting tot schadeloos stelling der benadeelden. DIEFSTAL VAN EEN FLESCH WIJN. De 30-jarige tuinder A. J. K., uit Heemskerk staat terecht ter zake diefstal van een fleaoh, gedeeltelijk met wijh gevuld, ten nadeele van den caféhouder Dekker te Akersloot, welk feit gepeeld* is in den nacht van 2 Augustus. Verdachte beweert gemelde flasch cadeau te heb ben gekregen' van iemand' met voornaam Henk, hoe hij verder heet weet hij niet. Die kastelein zegt, dat de flescb in de: tapkast stond Die kelner-metselaar-tuinbouwer P. Tromp wordt gehoord als getuige a decharge. Hij, weet niet of bijl de flescb wijh aan iemand vekodht heeft. (Rijksveldwachter Leegwater zegt. dat verdachte zeer slecht bekend: staat. Höjl is meermalen verdacht van diefstal en eenmaal wegens inbraak. D'e zaak wordt aangehouden tot a.a. week, ten einde nog twee getuigen! tei hooren. SMAAD. De 56-jarige arbeider Dtrk van DL te (Bergen heeft op, 3 September, volgens dagvaarding, de eer en goede naam van getuige mej. v. Noort, omtrent wie (hij! minder vleiende praatjes heeft verkocht te genover het echtpaar Tamis. Hij' moet onder meer gezegd hebben, dat bedoelde juffrouw (een oplichter was. Verdachte wordt verdedigd door mr. Wynne, advocaat en procureur. Hij' zegt. dat het zijn doel is geweest het echtpaar Tamis te waaifechuwen tegen deze vrouw, omdat zij hein voor f 21) heeft afgezet Als getuige a decharge wordt op verzoek van ver dediger gehoord de schoonzoon van verdachte. Die Officier verwerpt het beroep op algemeen be lang en eisch f 10 boete of 10 dagen. Mlr. Wynne ontkent dat het te laste gelegde bevat het element van artikel 2bis daar het opzet niet heet bestaan om aan de zaak ruchtbaarheid te ge ven. Het algemeen belang kan ook gelden speciaal voor eenige bepaalde personen-Pleiter concludeerde vrijspraak. Re- en dupliek; Handhaving der respec tieve meeningen, Vonnis vrijspraak opl juridische gronden. MIHANDELING. De niet-versohenen verdachte C. P. ML heeft op 19 September den chauffeur van R'ooij1 in het gelaat geslagen, welk feit is gepleegd te Hoorn op het Breed. Getuige van Rooij1 is niet verschenen. Tus- schen verdachte en dezen getuige heerscht geen aan gename verstandhouding. Verdachte is vechtlustig en onverschillig, Eisch f 30 boete of 30 dagen. Von nis f 20 boete of 20 dagen. MISHANDELING VAN EEN VROUW. De 21-jarige werkster He^na S. te Ehkhuizen is op 20 September mishandeld van haar echtge noot Pi eter D., welken man zij' om de voortdurende mishandelingen, die ziji van hem ondervond, heeft verlaten. Hij heeft haar op den bewusten datum geslagen, op den' grond geworpen en bij de beenert over de straat gesleurd' Ook de vorige week stond deze onverlaat terecht en werd wegens mishande ling van zijtn echtgenoot© veroordeeld tot 1' maand gevangenisstraf. Eisch 1 maand gev. Vonnis 1 week gev, VERNIELING. De niet-versohenen verdachte Pieter DL te Enk- huizeni heeft in den nacht van 18 op op 19 Sept. in caféstemming een tweetal palen der Harddrave- rijivereenigiiug vernield. Schade 3 gulden. Eisch HOOFDSTUK XVH. Een wanhoopsbezoek. De groote advocaat, welke op telefonisch verzoek van Deane naar zyn (kantoor was gekomen, zat tegen over hem in een gemakkelyken stoel. Zijn optreden was ernstig, doch volstrekt niet ontmoedigend. „Je moet niet vergeten, Deane," begon hij, „dat heel veel van het overtuigende document afhangt. Hier mede staat of valt het als ware de heele zaak. Wan neer de verdedigers niet in staat zijn die bewuste acte te vertoonen, of een afsdhrift daarvan, of getuigen voorbrengen, die er een eed op kunnen doen, veron derstel ik niet, dat ze ons veel kwaad kunnen berok kenen. Tot op heden hebben wy nog geen kennisge ving ontvangen, dat de andere party in het bezit is van de acte in kwestie. Mag ik eens weten, Deane, hoe jouw opvatting over een en ander is?" „Voor zoover ik kan nagaan is er geen sprake van dat er een dergelijk document bestaat." „In dat geval," vervolgde de advocaat, „behoef je je over het verdere verloop ook volstrekt niet ongerust te maken. Het spreekt vanzelf, dat Hefferom niet voor langen tyd veroordeeld zal worden. Dat heb je toch zeker ook begrepen, niet waar?" „Volkomen," antwoordde Deane. „Dit zou 'ik ook allerminst wenschen. Het lag niet in mijn voornemen den man te vervolgen, doch het was de eenige manier om hem voor een poosje kwijt te raken." „Het spyt me ontzettend, dat alles door het publiek en de pers zoo ernstig werd opgenomen. Het heele gevalletje schijnt van zulk een groot belang te zyn geweest, dat zelfs je aandeelen er door zakken. „Een kans voor den een of ander om geld t& ver dienen," merkte Deane lachend op. „Ik dank je wel, dat je zoo goed bent geweest hierheen te komen, Har- daway." Kort daarop vertrok de advocaat en geruimen tijd zat Deane peinzend voor zidh uit te kijken. Hij was een veel te eerlijk man om zich niet ontzettend te er geren over het verloop, hetwelk dg zaak thans geno men had. Niettemin bestreed hü Hefferom toch eigen lijk slechts met zyn eigen wapenen. De man was een voudig een oplichter en zwendelaar en niets anders. Dit feit kon Deane echter moeilijk in een ander parket brengen- En verder was dat meisje, er nog bij in hetj spel. De herinneringen' aan haar gelaat vervolgde hem: het was maar al te duidelijk gebleken, op welk een wan hopige manier zy zou strijden. Wanneer dat document van Sinclair inderdaad het papier waard was, waarop het was geschreven, dan was hy de «huidige-, de f 12 boete of 12 dagen. Uitspraak f 10 boete of 10 dagen. MISHANDELING. Eten zaak, waarin modi getuige noch' verdachte is verschenen, wordt evenwel toch behandeld. Het betreft een ruzie tusschen patroon en knecht Ver- dachtft een schippersknecht werd! door zijn schipi- per ontslagen. Vonnis f 15 boete of 15 dagen. i HAZARDSPEL. Die koopman J. P. G. te Den Haag heeft op 22 September iri café v. du Zee te Enkihuizen gelegen heid! gegeven tot een verboden hazardspel. Hij, liet een persoon uit het publiek f 10 zetten op een kaart in een spelletje, dat genoemd wordt: „Mljin en Dijn". Verdachte zegt, dat het een spelletje hetrof onder elkander en niet voor publiek. D'e Officier is van andere meening en vordert re kening houdend met het hooge bedrag waarom is gespeeld, f 40 boete of 40 dagen. Vonnis a.s. week* MISHANDELING MET EEN BIERFLESGHJE. De polderwerker Eghert ML. geboren te Nieuw- Wolda en verblijvende in een polderkeet te Medem- bliki heeft in don nacht van 18 op 19 September in het café v. d. Hart den getuige J. Doesburg zoodanig met een bierfleschje op het hoofd geslagen, dat hij een bloedende wond bekwam en zich onder genees kundige behandeling moest stellen. Verdachte heeft de doktersrekening betaald, doch ontkent het feit ge pleegd te hebben. De mishandelde zegt, dat hij! ver dachte pertinent herkent als de dader. Getuige Dekker zegt, dat verdachte inet een bier fleschje tegen Doesburg z'n kop heeft aangegooid. Eten mede-polderjongen zegt daarentegen dat ver dachte niet gegooid of geslagen heeft. Een tweede grondwerker verklaart, dat wel met een flesch' is gegooid en DPesburg aan het (hoofd) raakte. Wie gooide weet getuige niet. D'e Officier noemt het eenl eenigsznis duistere zaak., doch houdt zich aan de twee eerste getuigen; Verdachte staat gunstig bekend JEisoh, f 35 boete of 35 dagen. Vonnis: verwijzing, naar de meervoudige strafkamer. I. VERBODEN WEDDENSCHAP. D'e incasseerder Pieter EL t'e Beverwijk! heeft opi de draverijlen der Kennemer Siportclub te Alkmaar aan dien getuige de Groot uit Zaandam1 gelegenheid gegeven tot hazardspel, welk feit is gepleegd' op 2 October. De Groot heeft f 10 gewed op „Omega" en jammerlijk verloren. D'e Officier vordert f 30 boete of 30 dagen. Verdachte vindt het wel wat hoog. HU kan dat geld niet uit zijn huisgezin missen. Uitspaak f 60 boete of 30 dagen. WEDERSPANNIGHEID. Dte ongehuwde arbeider Anton Ml te Alkmaar heeft zich in beschonken toestond op 'Zondag 2 Oc tober met geweld verzet tegen den agent van politie v. d. Brink, die hem ter ontnuchtering naar het ar restantenlokaal wenschte over te brengen. Verdach te is thans lid van het Kruisverbond. Edsch aanhou ding voor onbepaalden termijn. Wordt alzoo aan gehouden1 tot 16 Januari. EENVOUDIGE BELEEDIGING. D'e heer Izak B., reiziger te Rotterdam, heeft op 22 Augustus in de optische winkel van den heer J. Sauwers den getuige Meuienberg: beleedigd, door 'hemi te qualifieeeren' als een oplichter, wiens par ticulier leven ook niet veel was. De heer Meuien berg is grossier te Rotterdam. D'e geïncrimineerde woorden tegenover den heer S'auwers en zijn doch ter mej. C. C. Lauwers, De heeren reizen in het zelfde handelsartikel. dief. Hij bewoog zich onrustig op zijn stoel heen en weer. Het was bijna een opluchting voor hem, toen de sdhel van de telefoon zich liet hooren. „Spreek ik met mijnheer Deane?" vroeg een vrou- „Ja," antwoordde hij. „Met mijnheer Stirling Deane?" „Ja, wat is er?" vroeg hij vlug. Een oogenblik heerschte er doodsche stilte. De stem door het toestel had heel angstig geklonken en er lag een bekende klank in. Duidelijk onderscheidde hij het getik van een Zwitschersche klok en terwyl hij den hoorn nog aan het oor had, klonk het geluid van een vogel en daarna weer stilte. Hy stond op het telefoon bureau op te bellen, toen er een vreeselyke kreet werd gehoord. „Stirling... Mijnheer Deane... Stirling Deane. Oh, kom..." Het laatste woord klonk gesmoord, alsof een handi op den mond van de spreekster werd gelegd. Toen on derscheidde hy het vallen van een stoel of ander meu belstuk en daarna weer stilte een stilte, die krank zinnig maakte... Deane belde het telefoonbureau op. Het meisje aan het toestel werd! verontwaardigd 'over den heftige® toon, waarop hy sprak. „U moet me onmiddellijk vertellen, met wie ik zoo even verbonden was," riep hij uit. „Wanneer heeft men mij opgebeld:?" „Ik heb er geen flauw idee van," klonk het tarten- dte antwoord. „Gaven de menschen dan geen naam op?" „Ik verkies te weten, door wie ik werd opgescheld en U moet het mie direct vertellen," drong hij op ge- strengen toon aan. ;„Wij nemen nooit notitie van plaatselijke gesprek ken," antwoordde de juffrouw „Wilt U zoo goed zijn af te bellen?" „Wacht even!" riep Deane woedend uit. „U moet me eenvoudig aanhooren. Het is hier een heel belangrijke kwestie. U spreekt met Deane Stirling Deane, di recteur van de Goudmyn-onderneming. Ik ben zoo juist opgescheld geworden door een vrouw, die in moeilijk heden schynt te verkeeren... iemand, die om hulp riep. Ze werd van het toestel weggerukt, voordat ze me kon zeggen met wie ik sprak. U moet het nummer voor my te weten zien te komen. Het moet, verstaat U me? Het geldt hier wellicht een zaak van leven of dood." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1927 | | pagina 1