cnagerCourant FISK Tweede Blad. HET NIEUWE ELECTRISCHE GEMAAL TE KOLHORN. DE NOORDERMARKTBOND. GLADDE WEGEN Binnenlandsch Nieuws. Reclames. KORTE BERICHTEN. Donderdag 17 November 1927. 70ste Jaargang. No. 8154. Zooals bekend, zullen aanstonds de Strijkmolens van de Schager Kogge buiten werking worden ge steld en zal hun taak straks worden vervuld door ihet nieuwe electrisch gemaal te Kolhorn. De werkzaamheden aan dit nieuwe gemaal zijn reeds zoover gevorderd, dat men Woensdagmiddag het oogenblik gekomen achtte om proef te malen. Van het Bestuur van het Heemraadschap der Strijkmolens van de Schager Kogge waren in het nieuwe gemaal aanwezig de heeren C. Kooij, dijk graaf. J. Plu-ister, D. Blaauboer, C. Bakker Az. Jm. Blaauboer Kz., de heeren R. Kaan en G. O. Boom, voorzitter en lid van de Technische Adviescommissie uit de Vereeniging van Noordholland9che Water schappen, de heer Pannevis van de N.V. Machinefa briek „Hoogenlande", ingenieurs van deze fabriek en van „Heemaf", benevens de opzichter de heer Ch. Dekker te Sohagen en de uitvoerder van den bouw, den heer A. Droog Kz. te Kolhorn. De machine-installatie, geleverd door de N.V. Ma chinefabriek „Hoogenlande", voorheen Pannevis en Zoon te Utrecht, bestaat uit 2 lagedruk schroefpom- pen, die door middel van geruischlooze, Kruppsche, transmissies gekoppeld zijn met electromotoren, en elke pomp heeft een wateropbrengst van 120 M3. per minuut, bij een op.voerhoogte van 1.15 meter. En elke schroefpomp wordt aangedreven door een Heemafmotor van 65 P.K, met circa 1000 omwentelin gen per minuut. Voor elke pomp is een z.g. ontluchtingstoestel met roteerende vacuumpomp aanwezig, die wordt aange dreven door een direct gekoppelden draaistroommo- tor van 3 P.K. I Uit deze technische omschrijving blijkt wel, dat hier een gemaal is geplaatst dat er zijn mag en het was dan ook met groote belangstelling dat de resultaten van het proefmalen werden tegemoet gezien. En al kon dan één pomp nog niet in werking worden ge steld, toen te ruim 3 uur de tweede pomp begon te werken, was reeds dadelijk te zien, welk een groote hoeveelheid water door dit gemaal verplaatst kan worden. Aan water is op dit oogenblik geen gebrek, de stand was dien middag boven peil en bij' dezo windstilte zal dan ook zeker wel een dankbaar gebruik van de in stallatie worden gemaakt Met recht hoorden we de opmerking maken, dat de af geloop en week, met weinig wind, doch veel re gen, een slechte propaganda-week was voor de „Hol- landsche Molen". Het lag in de bedoeling van het bestuur van het (heemraadschap om na de spertijd, dus vanaf 's avonds 6 uur, door te draaien, en zeer zeker zal dan een flinke hoeveelheid water geloosd zijn. De werkzaamheden in en om het gemaal waren nog in vollen gang, maar toch wordt reeds den in druk gevestigd, dat hier een inrichting wordt ge bouwd, die tot voldoening zal strekken van polder bestuur en uitvoerders, en niet minder van de Tech nische Adviescommissie uit de Vereeniging van Noordhollandsche Waterschappen, welke commis sie bestaat uit de heeren R. Kaan, voorzitter, E. J. F. Thiemens, G. O. Boom, J. G. Bijl en J. N. J. Zee man, secretaris, en welke commissie de plannen ver strekte en de geheele uitvoering leidde. We kunnen verder nog mededeelen, dat het beton werk, en wel behalve den geheelen onderbouw, ook de persbuizen door den dijk, die niet van ijzer doch van beton zijn vervaardigd, is uitgevoerd door de Maatschappij Fabriek van Cementijzerwerken „Wit- tenburg" te Amsterdam. Het ligt in het voornamen van het polderbestuur om over 3 weken het nieuwe electrische gemaal of ficieel in werking te stellen. Het Bondsbestuur vergaderde Dinsdagavnd. in het lokaal van den heer L. Dekker. Voorzitter de heer S. Brugman, secretaris de heer J. Kliffen. Afwezig waren de h.h. Gootjes, Dekker en Band. Na opening der vergadering en lezing der notulen, werd verslag uitgebracht van een tweetal vergade ringen van den Vierbond en de buitengewone verga dering der Prov. Commissie. Uit deze verslagen stip pen we aan, dat in de Vierbondsvergadering beslo ten werd voorioopig niet over te gaan tot uitkeermg van een toeslag op in December geveilde eerste soort kool. Dat door den heer Valstar een schema werd gegeven van het reclameplan voor dit seizoen. Uit de mededeelingen van den heer Ootjers bleek, dat juist Dinsdagmiddag nog eens was vergaderd met betrekking tot de reclame, in welke vergadering mede aanwezig was de heer Wagenaar voor den handel. Voorioopig werd nu vastgesteld, dat naar verschillende plaatsen in Duitschland en Oostenrijk bij de zakkenkool tevens verzonden zullen worden eenige kratten met kool. Mede zullen proefzendingen plaats hebben naar verschillende plaatsen in Ame rika, terwijl extra reclame voor onze artikelen ge maakt zal worden in Engeland, met proefzendingen in kratten, hetgeen ook zal geschieden naar verschil lende plaatsen hier te lande. Voorts zullen op rui me schaal worden verspreid de bekende reclame platen. Voor dit al zal de meest geschikte tijd van het seizoen worden afgewacht. Op een vraag naar het bedrag van het reclamefonds, wordt meegedeeld, dat tie circulaire aan de veilingsvereenigingen gezonden voor verhoogde bijdrage speciaal voor de N.-Holl. reclame, wel eenig succes heeft gehad, doch dat in vele vereendgiingen hieromtrent eeni besluit genomen zal worden in de jaarvergadering van 1928. In de Dinsdagmiddag gehouden vergadering bleek door den heer Wagenaar nog eens met kleim. te zijn aangedrongen op invoering der peensorteering. De heer Ootjers betreurde het ten zeerste, dat onze peenverbouwers niet van het groote belang doordron gen blijken te zijn. Met betrekking tot de in onze pro vincie te stichten demonstratiebedrijven voor glas- cultuur kon worden meegedeeld, dat het bedrijf voor deze omgeving wordt gesticht aan den Waarddijk nabij de Broekerbrug. De aanbesteding heeft plaats gehad, een 'bedrijfsleider is er voor gevonden. Het oppertoezicht over de bedrijven berust bij de Prov. Commissie, die daarbij ten zeerste zal kunnen pro- fiteervjn van de ervaring op dit gebied van den secre- te der Prov. Commissie, den heer Balk; voor elk bedrijf wordt dan nog een plaatselijke commissie van toezicht aangewezen. Voor ons bedrijf zijn daarvoor reeds aangewezen de h.tu 3. Ootjers en P. Kostelijk, terwijl nog twee leden uit den L.T.B. aangewezen zullen worden. De bestuursleden worden opgewekt niet alleen zelf belangstelling te toonen, doch ook de tuinders op te wekken daarvan door veelvuldig bezoek te doen blijken. Het door de Prov. Commissie ontvangen bloem koolzaad voor haar in Italië geteeld, is onder de veilingsvereenigingen verdeeld. Het aandeel toege wezen aan den N.M.B. moet weer worden verdeeld onder de aangesloten tuinbouwvereenigingen. Een hiervoor opgemaakt staatje wordt voorgelezen en er langt de goedkeuring der vergadering. Eeni-ga ingekomen stukken worden voor kennisge ving aangenomen. Voorstellen voor de in Dec. te houden vergadering der Prov. Commissie worden niet ingediend. Officieele afgevaardigden zullen worden aangewezen door de afdeelingen St. Maar ten en Harenkarspel Oost. Op voorstel van den voorzitter wordt besloten de bestuursvergaderingen in het winterseizoen *'s mid dags te houden. Breedvoerig wordt nog eens gediscusseerd over het besluit tot verplicht vellen van ook door de keu ringsdiensten goedgekeurde pootaardappelen. Deze discussie leidt echter nog niet tot een bepaald voor stel, er zal nog eens rijpelijk over nagedacht worden een oplossing te vinden. Uit mededeelingen van den Veilingsleider blijkt, dat deverhandeling van sneezenkool niet geregeld geschiedt over het betaalkantoor. De afdeelingsbe- 9turen dienen voor fraude boete op te leggen. De bij bouw van telefoon blijkt een goede verbetering te zijn, besloten wordt nog er licht in te brengen. De verlichting bij den paardenstal is aangebracht. De veilingskosten enz. door de Spoorwegmaatschappij geëischt, zullen voor de helft worden gedragen door den N.M.B., voor de helft door Gebrs. Witte. Het openhouden der vaart zal geschieden als den vorigen winter. De mededeeling, dat het fooienstelsel weer schijnt binnen te sluipen, geeft aanleiding hiertegen voor al ook door de afdeelingsbesturen zoo krachtig mogelijk op te treden. Hierna sluiting. fn herfat en winter leveren voor anto'a, gemonteerd met Flsk'banden, niet het minste gevaar op* Immers» Fiek'banden hebben een zeer speciaal onti-sUpping-proflel en zijn uiterst zorgvuldig geconstrueerd» waardoor zfl op een langen levensduur «wijzen kunnen» Neemt den band, die minder kost dan htj moest kosten. N.V. „R. A.M.L" LEEUWARDEN Ruiterskwartier 37-45 - Tal. 232 AMSTEROAMt N.Z. Voorburgwal 75-77 Telefoon 35397 Depót te Alkmaar: Jac. Slotemaker, Veri. Stuartstraat - Telefoon 1113. HARENKARSPEL. lAfeemeeiKe vergadering van de Pluitmveevereeni- ging „Ons Belang" te Dirkshorn, op Maandag 14 No vember 1927, ten huize van den heer D. Swager. Aanwezig met het Bestuur 15 leden. De voorzitter, de heer C. de Vries, opent met een welkom de vergadering, en had gehoopt, hedenavond in verband met een voorstel op de convocatie, meer dere leden hier aanwezig te zien. Hij hoopt dat de besprekingen van heden avond zakelijk mogen zij'n. De secretaris leest hierna de notulen, die ongetwijr zigd worden goedgekeurd. Van den heer Van der Sluis was bericht ingeko men, dat hij, in verband met drukke werkzaamhe den bedankt als penningmeester en ook tevens als bestuurslid van de vereeniging. Hierna volgt bespreking: Voortzetting van denj Voederhandel. Die heer Homan vraagt wat de aanleiding, is tot deze vraagt Die voorzitter zegt. dat het met den voederhandel niet loopt zooals het Bestuur, dat wenscht.. Voor eerst is het zeer moeilijk om de concurrentie het hoofd te bieden' wat betreft het "gemengd voer. en wat betreft bet ochtendvoer, dit zou nog wel gaan, doch onze tegenwoordige voederverkooper wenischt dit voeder zeüf niet te mengen, zoodat de leden even goed biji anderen hun voeder kunnen bestellen en dan wordt het nog thuis gebracht, wat imede ook een factor i& Nadat hierover een h'eele tijki gespro ken was, blijkt het, dat geen der leden er tegen is om den voederhandel maar uit te schakelen. Tot commissieleden voor het nazien der rekening over 1927 werden bij acclamatie gekozen de heeren S. Wit en H. Belie. ÏHierna volgt Bestuursverkiezing. Diaar alle be stuursleden ieder jaar aftreden, doch herkiesbaar zijn, worden/ bij de nu volgende stemming hekozen de heeren C. de Vries, S. Veter, G. Kuiper en ML Klerk, terwijl in de plaats van den heer Van der Sluis na lang stemmen de heer J. Rentenaar wordt gekozen, als oudste in jaren tegenover den heer HL Belie. Iedere moeder dient Foster's Zalf voorradig te hou den, want kinderen lijden vaak aan jeukende huidroos, uitslag, 6chavingen of puistjes. Foster's Zalf is zeer heilzaam voor dergelijke kwalen, en wordt ook aanbe volen tegen ringworm, insectenbeten, psoriasis en ec zeem. Foster's Zalf is alom verkrijgbaar a f 1.75 per doos, f 1.per tube. Die te verloten Witte leghorn-haan ter waarde van f 5 wordt bij; loting gewonnen door den (heer J. Dlk- kerboom. De heeren) 'G. Kuiper en 0. Veter doen hierna ver slag van; den verkoop van eieren van foktoomen, waaruit blijkt, dat door hen zoo ongeveer 2000 eieren zijn verkocht. Bij: de ronvraag vraagt de heer Rentenaar of er binnenkort weer een keuring zal worden gehouden van foktoomkippen door een deskundige. De voorzitter zcfet, dat dit meer een voorjaarswerk is en zegt dat dJi/ zeker weer zal gebeuren. Niets meer aan de orde zijinde, sluit de voorzitter onder dankzegging voor de aangename bespreking, de vergadering. HARENKARSPEL. Dinsdag hadi in het lokaal van den heer Broersen te Kalverdijk de verkooping, plaats van eenige per- ceelen bouwland, eigendom van den heer W. de Jongh te Zijpe, ten overstaan van Mr. C. J. de Lange, plaatsvervanger in het vacante kantoor van wijlen den1 heer A. P. H. de Lange te Alkmaar, en werden als kooper toegewezen: Perc. 1, 2 en 3. groot 1.07.40 H.A-, de heer Duisem voor de som van f 3536.—. Perc. 4, groot 0.42.— HA. de heer Ml Blokdijk, voor de som van -f 1417.50. Perc. 5, groot 38 A., de heer >C. 'Kruljer |&z. voor de som van f 1488. Perc. 6, groot 33 A., aan den heer J. Rlood, voor de som van f 966.—. Perc. 7, groot 32 aan dien heer Jb. Slpaans Cz., voor de som van f 972. Perc. 8, groot 55.50 A„ aan de wed. Jb. Karsten voor de som van f 1645.—. Perc. 0, groot 57.80 A., aan den heer WL Govers, voor de som van f 1715. Perc. 10, groot 25.40 A., aan den heer R, Kruijer, voor de som van f 756—, Perc. 11, groot 5450 A., aan den heer N. Boon, voor de som van f 1380.—. Perc. 12, groot 20 A., aan dien heer W. Kaandorp, voor de som van f 50150. Perc. 13, groot 1850 H, aan den heer C. Kruijer Pz.. voor de eom van f 512.—. Perc. 14 en 15, groot 47.70 A., aan den heer G. Boekei voor de som van f 1280.—. Perc. 16, een akker grasland, 't Zwiel, groot 41 A„ aan den heer J. Burger Jz. voor de som van f 476. Totale opbrengst f 16.646.—. WINKEL. Hulde aan de Post. Het volgende kan als tegen hanger dienen van de berichtjes, die vaak worden gelezen over brieven, die pas maanden en zelfs ja ren later aan hun adr©3 worden bezorgd, zoo schrijft een lezeres aan het „V)acL" En zij vervolgt: Majn zoon ontving dezer dagen een brief uit Tsje- cho-Slowakije mlet bet volgende, waarlijk zeer on volledige adres: Herrn M. W. L., Akerendamlaan 15, Holland! Ik weet natuurlijk niet, aan welk postkan toor deze brief het eerst in Holland aankwam, maar dit postkantoor zette bij hét adres: „zie bij' Win kel" een klein plaatsje in Noord-Holland een m.i. gróót blijk van kennis met geschiedkundige na men! De post in Winkel haalde dit door en zette: „zie bij Beverwijk", waar de brief ook werkelijk aan zijn bestemming kwam en N.B. met slechts zeer weinig vertraging! Is dit geen sterk staaltje van de bekwaamheid en accuratesse onzer Posterijen? —Hulde aan onze Ne- derlandsche postbeambten! BURGER BRUG. Zondag j.1. gaf de gymnastiekvereemiging de „Zij^ per Sportclub" alhier in café Langend ijk, onder lei ding van haar nieuwen directeur, den heer J. MooJj uit Alkmaar, haar eerste openbare uitvoering in dit seizoen. De opening van deze uitvoering vond plaats met de opstelling van alle gymnasten zoowel groot als klein, onder een toepasselijk woord van mej. J. Bos, voorzitster, wat een heel aardig effect gaf. Daarna werd begonnen met de afwerking van het nogal tamelijk rijk voorziene programma. Over 't geheel1 genomen is er goed1 werk geleverd. Enkele zoowel vrije- als werktuig-oefeningen, lieten wel eens een ietsje te wenschen over, doch van een anderen kant beschouwd werden er toeren gemaakt, die zoo'n kleine fout waer dubbel- goed maakten. De langzame oefeningen der dames werden keurig uit gevoerd. 'De brug en hoogrek der heeren werden op een enkele mislukking na tot een zeer goed geheel gebracht. Er waren zelfs toeren bij; die sommigen het hart deed kloppen. Overigens muntten groepen, plastische standen en tableau uit door hun keurige en correctheid. Onze nieuwe directeur heeft niet alleen door zijn flinke leiding getoond een goed directeur te zijn, maar bovendien door zijtn juistheid en correctheid in 't -uitoefenen der verschillende door hem zelf gege ven oefeningen, een zeer goed gymnast te zijn. Na afloop naturlijk 't gebruikelijke bal tot «lot WTERIN GER WAARDl Ter gemeente-secretarie alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent een paar gevonden dameskou sen. ANNA PAULOWNA- Wegens het verbouwen van de R.K. school, wor den thans de lessen voortgezet in de dans- en too- neelzaal van de Vflas- en Korenbeurs, zoodat dus het onderwijs door de verbouwing niet stil behoeft te staan. ANNA PAULOWNAL Nadat op 31 Mei 1919 de vereeniging T.A.G.O. was opgericht trad in het eerste daaropvolgende winter seizoen de heer Alt. toonkunstenaar te Böl-sward als spreker op. TA.G.O. was natuurlijk toen nog maar heel weinig bekend den -heer Alt kende men hier heelemaal niet en dan die meneer zou spreken over oen opera! Hoe kon d&t nu interessant zijn voor een meerendeel» leekenpiublüek? De opkomjst was dan ook niet zoo heel groot. M'aar, hoewel we nog geen electrisch licht hadden-, zoodat (en dit nog wel na heel veel gesukkel! geen al te heldere ilchtbeeden het gesprokene illustreerden, de lezing! zélf hadi desondanks zóó ingeslagen, dat de heer Alt zich -hier plotseling als spreker een goeden naam had veroverd, dien hJJI sedert weer ieder sei zoen heeft weten te handhaven. Maar 'het T.A.G.O.-publiek, zoo -oordeelde het Be stuur, heeft sedert heel wat wijziging ondergaan, velen ook zijn vertrokken naar elders en er zuilen- dus betrekkelijk weinigen zijn, die des -heeren Alt'» eerste lezing destijdis hebben bijgevTbond, terwijl dié enkelen deze moode rede nu we zoo'n uitstekende lichtbron hebben, ongetwijfeld nóg wel eens willen hooren. En zoo trad de heer Alt hier dan Dinsdag avond voor de 2de maal met ,,Faust"op thans voor een talrijk publiek, dat den spreker bij het einde huldigde mot een langdurig applaus, ten bewijze hoe zeer de rede had voldaan. (Bij het sluiten deelde de voorzitter mede, dat Vrijdag 20 Januari de heer Portielje, inspecteur van „Artis" een lesing zal houden. PROCES TEGEN DEN COMMUNISTISCHEN LEIDER. Het proces tegen den communistischen leider, Max Höiz, die wegens moord op een 1-andgoedbozitter tot levenslange gevangenisstraf werdi veroordeeld, zal niet worden herzien. Zekere Frieh -had wel is waar boweerd de aan Höl-z ten laste gelegde misdaad te hebben gepleegd, maar de autoriteiten meenen aan de geloofwaardigheid van Frleh's verklaringen te moeten twijfelen. MISLUKTE BEROOVING AAN HET CENTRAAL STATION TE AMSTERDAM. Dinsdagmiddag, omstreeks kwart voor drie heeft een ongeveer 29-jarige man op het Centraal Sta tion te Amsterdam getracht zijn slag te slaan. Hij drong een coupé binnen van een trein, die op het punt stond naar Hilversum te vertrekken. In de coupé zat alleen een dame en terwijl hij' haar een revolver voorhield, rukte -hiji haar taschje weg cn ging ermee aan den haal achtervolgd door de juf frouw en eenige andere personen. Hij wist van het station te komen, doch daar viel hij spoedig in handen van een politieagent die de vluchteling on middellijk in de gaten had. De man bleek nog in het bezit te zijn van -het taschje en van het „wapen", dat een sp-eelgoedrevolver bleek te zijn. Hiji is in verzekerde bewaring gesteld. PRINS HENRY VAN HET PAARD GEVALLEN. Op den vossenjacht is prins Henry. de zoon van de koning van Engeland, Maandag uit den zadel geworpen. Hiji kreeg een hevigen schok, -maar kon spoedig een nieuw paard beklimmen. Zijn broer, de Prins van Wales, schijnt dus con currentie te krijgen. I HOEI EEN KLEIN KINDJE STIKTE. Te Nbrwich werd Maandag het lijkje van een kind van zeven weken gerechtelijk geschouwd. Men hadi het kind dood in zijn bedje gevonden. Eien dok ter zeid-e dat een klein veertje in de larynx van bet kind gevonden was. Het scheen dat dit veertje uit een hoofdkussen- afkomstig was, dat hot kind het met ademhalen binnen gekregen hadi en toen ge stikt was. DE VALS CHE HONGAARSCHE EFFECTEN. Boekarest, 15 Nov. Naar de Az. Est -uit Parijs meldt houdt de politie aldaar zich in verband met de vervalsching van HongaarBche effecten, bezig met de rol, die zekere Detzinyi, een Tsjechisch onder daan. gespeeld moet hebben. De berichten, dat van Hongaarsche zijde dingen gedaan waren, waarbij Fransche belangen benadeeld werden, evenals het noemen van Millerand en een aantal te Parijs ver blijf houdende Hongaren in verband met de ver- valschingszaak. zouden van hun afkomstig zijn. UIT DE SPAANSCHE POLITIEK. Madrid, Primo de Rivera -heeft een beschikking geteekend, waarbij de nationale vergadering het dossier wordt toegezonden betreffende de politieke verantwoordelijkheid sinds 1919. I DE OPSTAND OP DE SOLOMONEILANDEN. Coberra. De eerste minister beeft gezegd, dat wegens het ongezonde klimaat de kruiser Adelaide van Malaita Soloanoneilandenteruggeroepen is, waar landingstroepen aan wal gezet waren-, naar aanleiding van de vermoording van een aantal amb tenaren en pol'itie-beambten door de inboorlingen. Hiji was -overtuigd dat een klein getal vrijwilligers en de i-nboorlingen-politie nu de orde kan handha ven. 1 EEN NIEUWE NON-STOP-VLTEGTOCHT NAAR BRITS CH-INDlë. De vliegers Mo Intosh en Hinckler zijn van het vliegveld Upavon in Wiltshire om 1 uur 10 vertrok ken voor een non-stcyp-vliegtocht noar Brtisch-Indiö i EEN NIEUWE MTTRAILLETTSE Naar gemeld wordt, is op initiatief van de Argen tijn sche staatsbank te Buenos Aires voor tal van belangstellenden een nieuw type klein-model mi- trailleuse gedemonstreerd dat 10 schoten p. seconde kan afvuren. Dit machinegeweer zal gebruikt wor den voor beveiliging van geldtransporten tegen roof overvallen. I RAADSELACHTIGE ZIEKTE ONDER DE SCHOOLKINDEREN. Naar uit Berlijn wordt gemeld, is opi bevel der autoriteiten de achtste klasse der Pankower ge meenteschool eenige dagen gesloten. Van de 40 kin deren dezer school waren er 30 onder dezelfde ver schijnselen van braken, koorts, gele kleur der huid. -ziek geworden. Het door den schoolarts ingestelde I onderzoek leverde geen- duidelijk resultaat op. Alle ziektegevallen verioopen goedaardig. DE ZELFMOORD-EIPIDEMIE. IN HONGARIJE EN DfUITS CHLAND BOVENAAN. Er is weer een statistiek verschenen over het aantal zelfmoorden voorkomende in Europeeache landen, Hongarij'e staat weer 'bovenaan. Het aantal zelfmoorden per '100.000 inwoners genomen, be droeg per jaar in Hongarije 27, in Duitschland 26 in Tsjecho Slowakije 25 Zwitserland en) Oostenrijk 21. Vrijstaat Danzig 23. Andere landen toonen een beduidend lager zelf moorden-aantal'. Voor Zweden bedraagt dit 16 per 100.000 inwoners, voor Denemarken 15, voor Frank rijk en- Italië 9, voor Spanje 4, voor Griekenland 2. DE BRITSCHE TROEPEN IN CHINA- Sir Laming Worthington Evans, de minister van oorlog, heeft gisteren in het Britsche lagerhuis mee gedeeld, dat alle reservisten, behalven degenen die wegens ziekte of andere onvoorziene oorzaken moe ten achterblijven-, China voor Kerstmis zullen heb ben- veriaten. Hij kon echter niet zeker meedeelen of degenen* die met de laatste schepen vertrekken, nog tijdig vóór Kerstmis thuis zullen zijh. WINTER IN ENGELAND. Te "WHlmslow zijn een heer en een dame door het ij» gezakt. In Cheshire en bij' Madchester was het schaatsenrijden al begonnen, doch weldra zette de dooi in en werd) het ijs onbetrouwbaar. In Y-orkshire moest men op 'het eind der afge- loo-pen' w-eeki met sneeuwploegen werken. Te Aberdeen lag de sneeuw tien inches dikl KIND VAN DRIE JAAR UIT DEN TREIN GEVALLEN OF— GEWORPEN Men meldt uit Boxtel aan het „Hgz": 'Maandagmorgen tuSscben half 8 en 8 uur is uil den trein- tussohen Boxtel en- Ol-sterwijk. een kindje van ongeveer 3 jaren oud geworpen of gevallen.; het kindje is later langs den spoorweg gevonden en leefde gelukkig nog; het was slechts weinig ge blesseerd aan het eene handje en aan het go- zicht je Het ia te hopen dat de politie er in slaagt, dit drama op te helderen. CAPABLANCA-AUECHIN. Capablanca wint een partij. Buenos-Aires. Capablanca heeft de 29e partij go- wonnen na 70 zetten. Alle stukken, ook de Koningin nen, waren op het laatst afgeruild en „Capa" was een pion vóór. Dit bracht de beslissing. De stand is nu Aljechin 4 pnt., Capablanca 8 pnt. Remise 22.

Schager Courant | 1927 | | pagina 5