Samenwerking tusschen den Alg. NedL HBjn- werkersbond en den Kath. Boni RAAD ANNA PAULOWNA. Si NIET LANGER MOGELIJK. Het hoofdbestuur van den Algemeenen Nederland sehen Mijnwerkersbond heeft eergisteren besproken het schreven van den katholieken mijnwerkersbond met betrekking tot de samenwerking. Het hoofdbestuur be schouwde den brief als een minder ridderlijke poging van de leden van den'R.K. Mijnwerkersbond om ver breking'der samenwerking te bewerkstelligen. Overi gens nam het hoofdbestuur kennis van een artikel in het blad van den Katholieken Mijnwerkersbond, go* laatst 5 November j.1. waarin mevr, B. Buising van esouw, de medewerkster aan De Weiflcer, het orgaan van den Naderland&4hen MjjnwerkerSbor^d, om haar medewerking aan genoemd blad naar de meening van het hoofdbestuur van den Nederlandschen Mijnwerkers- bond wordt beleedigd. Een en ander was aanleiding voor het hoofdbestuur om te besluiten, het schrijven van den R.KL Mijnwerkersbond onbeantwoord te laten. De Heerlensche corr. van de N.R.Ct., teekent hier bij aan: Gelijk men weet heeft de RJL Mijnwerkers bond eenigen tijd geleden een schrijven gezonden aan den Nederlandschen Bond met het verzoek om verschil lende beleedigingen terug te nemen, daar, wanneer zulks niet zou geschieden, de samenwerking zou wor den verbroken. Waar thans het hoofdbestuur van den Nederlandschen Mijnwerkersbond heeft besloten het scjhrijven niet te beantwoorden en dus ook de beleedi gingen niet wenscht terug te trekken, zal hoogst waar schijnlijk door dit besluit een einde gemaakt worden aan de samenwerking, die geruimen tijd heeft bestaan tusschen de onderscheidene mijnwerkersbonden in Zuid Limburg. Vergadering van den Raad op Woensdag 23 No vember 1827, des middags 2 uur. Afwezig zijn de heeren Kuiken en Van den Berg, de eerste door ongesteldheid. Voorzitter de heer G. J. Lovink, Burgemeester, Secretaris de heer C. Keijzer. Na opening volgt lezing der notulen, die onder dankzegging worden goedgekeurd. Mededeelingen. a. Kon. Besluiten waarbij forensenaanslagen van G. Rotteveel, belastingjaar 1924—'26, K. Hulsebosch, belastingjaar 1923—"24 en 1925*26 en H. M. RuiJ- senaars Hz., belastingjaar 1924'25 is vernietigd. De Voorzitter spreekt zijn voldoening uit over den gunstigen uitslag en brengt den heer Lubbert hulde, dat deze den Raad van State heeft kunnen overtui gen dat de genoemde aanslagen gehandhaafd dien den te worden. Uit het applaus van den Raad blijkt wel dat men deze woorden van dank gaarne onderstreept. b. Ged. Staten hebben het besluit van den Raad dezer gemeente tot verkoop van huis en erf aan I. van der Panne dd. 21 Sept. jl. goedgekeurd. c. De suppl. begrooting 1927 is door Ged. Staten goedgekeurd dd. 12 October jl. no. 102; •cL De gemeentebegrootmg voor 1928 is door Ged. Staten goedgekeurd dd. 19 October jl. no. 53. e. Door C. Muntjewerf is zijne benoeming tot dood graver aangenomen. f. Het maken van gratis lichtpunten in de aan het laagspanningsnet in den Oostpolder aan te slui ten perceelen is aan den laagsten inschrijver A. Dek ker alhier, gegund voor f512. g. Voor den tuinbouwcursus te Breezand hebben zich 28 leerlingen aangemeld. Aan het hoofd van den cursus is een extra vergoeding voor verplaatsings kosten toegezegd groot f52. h. Het aantal leerlingen voor het vervolgonder wijs aan school I is tot 30 gestegen, waarom de cursus in twee afdeelingen is gesplitst; i. De bouw van een arrestantenlokaal is na ge houden aanbesteding opgedragen aan C. Kossen voor f 1423 en het glas- en schilderwerk aan A. Har der voor f 39. k. Het maken van een olectrische installatie in de school en onderwijzerswoning in den Oostpolder is opgedragen aan A. Dekker resp. voor f 40 en f 130. 1. Ingekomen is het verslag van de Malariacom- mlssie van hare werkzaamheden in 1927; m. De bouw van een overdekte speelplaats bij de Chr. school is onder goedkeuring van B. en W. gegund aan A. Schouten voor f 1958.50. n. Proces-verbaal van kasopneming bij den Ge meente-ontvanger. Da werkverschaffing en Armenzorg. o. Uitslag der conferentie met het Polderbestuur. B. en W. hebben in deze conferentie aan het pol derbestuur gevraagd of het polderbestuur weer gene gen was werk te verschaffen. Hierop werd een beves tigend antwoord ontvangen, mits de gemeente bereid was 50 in de" kosten bij te dragen. Ook werd over bestrating van de Benedenbuurt gesproken, doch daar gevoelde het polderbestuur niet voor, mede fn ver band.met het ongelijk liggen. Wel ia reeds begonnen de afwatering te verbeteren, door het maken van een afvoergoot en het opbrengen van extra grint en de toezegging is gedaan dat hieraan de hand zal worden gehouden. B. en W. hebben het polderbestuur dank gebracht, De voorzitter brengt thans eveneens het adres van de afdeehng Anna Paulowna van den Modernen Land- arbeidersbond ter sprake, in welk adres verzocht °m ®ven^ue®l productief werk te verschaffen. De Voorzitter zegt, dat de heeren al merken dat dit al voor elkaar is, tenminste als de hoofdingelanden dit goedvinden en als dat gebeurt, zal er spoed ook worden betracht B. en W. hebben ook bespraken het verhoogen van bet uurloon, maar daar was het polderbestuur niet voor te vinden. Het is een soort armenzorg en daar om willen ze de gemeente steunen. Want was het aat niet, dan zouden dit jaar de werken wel niet uit gevoerd worden, want we weten dat de finantieele toe stand van dien aard is, dat ze geen potje hebben. En ais het uurloon werd verhoogd, dan zouden allen de verhooging genieten en in verband daarmede wijst spr. er op, dat het loon feitelijk 25 cent is, maar dat oU cent wordt gegeven en menschen die verwijderd zijn om slecht werken of wegens te laat komen, toch o0 cent uurloon ontvingen. De heer Koorn zegt vorig maal bij het ter sprake brengen van den toestand der Benedenbuurt, wat bruut te zijn opgetreden, maar spr. wil nu zeggen, dat de weg flink hersteld is en daarvoor zijn dank be tuigen aan B. en W. en aan het polderbestuur. Als aan de verbetering de hand wordt gehouden, wordt de toestand wel goed. Den heer Van der Ham doet het genoegen dat d. en w. met het polderbestuur in overleg zijn ge treden, hoewel het hem minder genoegen doet dat over verhooging van het uurloon niet meer toezeg ging is verkregen. Uit de besprekingen in de vorige vergadering heeft spr. meenen te mogen beluisteren, k+ raa<* van oor<ieel waa dat het uurloon wat meer mocht wezen. Spr. zal er thans niet verder op ingaan en kijken als het zoover is, want de gemeente zou U1y dïgen middelen een toeslag kunnen geven. Spr. wijst er op, dat deze winter er ook weer leelijk in komt, Spr. vraagt voorts of het stofvrij maken van de wegen met het polderbestuur is besproken. De Voorzitter zegt, dat deze quaestie bij het pol derbestuur in bespreking is. De illusie omtrent het nooger loon hij werkverschaffing, moet spr. den heer van der Ham wel «enigszins ontnemen. De polder wil tatova, ocadot fewt tenslotte uit deraelfden sak komt En alt er gezinnen zijn, die hulp noodig hebben, dan wordt daarvoor wel gezorgd. De heer Keuris heeft den Voorritter hooren gen, dat de werkverschaffing beschouwd wordt als een soort armenzorg. Het kan wezen, dat in hcV. pol derbestuur het algemeen oordeel zoo is, maar spr. moet er tegen protesteeren als uit den Raad een der gelijke meening naar voren komt De Voorzitter wil niet -graag dat deze woorden ter kennis komen van het polderbestuur, want hij zou bang wezen, dat het werk dan niet uitgevoerd werd Protesteeren is wel gemakkelijk, maar de menschen moeten geholpen worden, De heer Kouris erkent dit, maar spr. kan niet goed keuren, dat het als armenzorg beschouwd wordt. Do voorzitter zegt, dat do werkverschaffing toch uit den aard een soort armenzorg is, het gebcürt om den menschen den gang naar het armbestuur te be sparen. De heer Keuris zegt, dat het is het helpen van de geheele gemeenschap, het is het aan den gang houden van de algemeen© machine en het is werk dat in andere tijden toch zou moeten geschieden. De Voorzitter zegt dat de heer Keuris zich dan be ter op de hoogte moet stellen, want het werk jn het poldert je was allemaal «gezocht. Nu de polder nog eens een ongelukje heeft, zou er geen sprake van de uitvoering der voorgenomen werken zijn; het gebeurt alleen om de ingezetenen te helpen. Dat neemt echter niet weg, dat het werk, dat er van komt, mooi is en we er wat aan hebben, maar het is fatsoenlijke ar menzorg. Het spijt spr. dat de heer Keuris meent te moeten protesteeren, want dat verdient het polderbe stuur niet De heer Keuris blijft het afkeuren als op de werk verschaffing het cachet armenzorg wordt gelegd. De Voorzitter zegt, dat de heer Keuris wat goed is ook goed moet noemen. B. en W. hebben het pol derbestuur voor zijn houding bedankt én dan is het niet aardig, dat aan den anderen kant wordt ge protesteerd. De heer Komen zegt, dat als de heer Van der Berg hier aanwezig was, deze B. en W. en het polderbe stuur dank zou zeggen. Spr. wil die taak thans over nemen en wijst op den prachtigen geest van samen werking tusschen gemeentebestuur en polder. Spr. hoopt dat zooveel mogelijk deze harmonische samen werking zal blijven bestaan. De mededeelingen worden hierna voor kennisge ving aangenomen. De besteldienst van goederen. In behandeling komt het voorstel van B. en W. tot het verhoogen met 100 van het tarief voor den besteldienst van goederen van en naar het spoorweg station en de benoeming van een besteller. Uit de mededeelingen van den Voorzitter echter blijkt, dat de heer Van Eekeren verzocht had om de f 40 toeslag die hem door de gemeente werd verstrekt, te willen verhoogen tot f 100. B. en W. wilden daar niet op ingaan, maar keurden goed, dat, evenals het tarief, dat vanaf de oorlogsjaren met 100 was ver hoogd, op dat verhoogde tarief bleef. De heer Jonker vindt een toelage van 140 toch ge ring. De Voorzitter wijst er op, dat behalve de f 40 uit de overgelegde cijfers een belooning bleek van f 12.18 per week en de heer Stammes oordeelt, dat de kostenbe rekening door Van Eekeren voor ket en wagen wel wat hoog was. Bovendien te Van Ewijcksluis is ook geen besteller en de heer Stammes zou daarom den toeslag van f40 willen handhaven en anders zou het tarief verhoogd moeten worden. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt be sloten en de heer Van Eekeren als besteller benoemd. Achterstallige belastinggelden. Op voorstel van B. en W. wordt besloten tot het on inbaar verklaren van diverse achterstallige belastin- gelden, o.a. ook van de gebroeders C. en F. van den Berg. Ten aanzien van den aanslag van deze beide personen gaan B. en W. noodgedwongen tot dit voor stel over, doch betreuren dat deze jonge menschen, willen doorgaan voor menschen uit den gegoeden stand, zoo weinig plichtsgevoel blijken te bezitten, door hun belastingschuld niet te betalen. De heer Komen sluit zich hierbij aan, zij zijn ver plicht de schuld aan te zuiveren als ze betalen kun- nen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. worat B. en W. stellen voor om voor het archief der ge meente aan te schaffen een album met foto's op den waters nood betrekking hebbende. Door den heer Jon ker te Heiloo zijn 300 photo's van den watersnood «gemaakt, die hij plus album voor 10 cent per stuk wil afstaan. De heer Komen zou het op prijs stellen, als de serie werd gecompleteerd met een photo van het watersnoodcomité. De Voorzitter zal moeite doen, deze photo mach tig te worden. De Raad keurt den aankoop goed. Het nieuwe bezit van de gemeente. B. en W. stellen voor, een perceel grond, groot 13 aren, te verkoopen aan L. den Das, ten einde hem in de gelegenheid te stellen, tot het verkrijgen van een plaatsje ingevolge de Landarbeiderswet en wel voor f910. Uit de toelichting, die de Voorzitter verstrek*, blijkt dat naast het verhuurde aan Jongejan9 ge rekend wordt op- het verdeelen in 4 bouwterreinen. De heer Komen vraagt welk gedeelte verkocht zal worden, waarop de Voorzitter antwoordt, van aan den kant van juffr. Boekei. De heer Komen geeft dan in overweging om grond aan den anderen kant te verkoopen. De koop van de gemeente valt niet bijzonder gunstig uit en spr. denkt nu aan de mogelijkheid bouwterrein te kunnen verkoopen aansluitende aan het bebouwde gedeelte. Wel mag het verkoopen van bouwter rein buiten de bedoeling van den Raad liggen, maar bij dezen koop is er wel meer dat buiten de bedoe ling is. Dia Voorzitter wijst er op, dat het de bedoeling was om den grond ingevolge de landarbeiderswet beschikbaar te stellen en daarom wordt de grond tegen den kostprijs 70 cent per M2. beschikbaar ge steld. Als er geen animo is voor dergelijke plaats jes, heeft spr. er niet op tegen grond voor bouw terrein te verkoopen en om aan den anderen kant te verkoopen, daartegen is geen bezwaar. De heer Koorn oordeelt, dat de vraag of er ani mo is nog in geen jaren is opgelost. De heer Van der Ham hoort ervan op, dat het de bedoeling was om den grond voor de landarbeiders wet te bestemmen en spr. zou daar ook niet erg voor wezen. Als er behoefte aan woningen is, kun nen er naast de bestaande elf woningen bijgebouwd worden,, in welk geval er bij iedere woning 2 snees grond blijft en spr. ziet in een dergelijke be stemming meer dan in de bestemming ingevolge de landarbeiderwset. In dat laatste geval helpen we alleen jonge menschen, de besten en eenigszins ka pitaalkrachtigen. Over de bedoeling echter is geen uitspraak geweest. De Voorzitter herinnert aan de besprekingen ln comité, toen spr. gewezen werd op het huis en spr. toen als antwoord gaf, daar niet te willen wonen, maar hem toen gewezen werd op den grond, die bij het hui9 lag en toen direct gesproken is over de landarbeiderswet. De heer Van der Ham zegt, dat er toch geen be sluit door den Raad is .genomen, de Raad staat ge heel vrij. 'De Voorzitter gevoelt meer voor de landarbeiders wet dan voor woningbouw. Oude brave menschen krijgen we toch niet ln de woningen en de heer Van der Ham heeft terecht opgemerkt, dat we, bij be stemming ingevolge de landarbeiderswet, de beste van de besten krijgen. De heer Van der Ham oordeelt, dat dan maar half aan het doel beantwoord zal worden en spr. wijst op de beroerde huizen, die hier bewoond wor den. De heer Stammes zegt, dat als er 100 woningen gorden gebouwd, ze binnen het jaar bewoond wor den door menschen van elders. Do Voorzitter zegt, dat hij niet veel bijzonders van do woningen der bouwverecniging heeft gezien. De heer Van der Ham zegt, dat dit niet zoo erg zal wezen, er mogen er wel eon paar wezen die niet betalen, maar weegt dat zoo zwaar? De heer Keuris meent ook, dat met dat bijltje steeds wordt gehakt. De Voorzitter wijst op de hooge huur. De heer Keuris oordeelt, dat getracht dient te worden, den grond voor woningbouw te gebruiken, voor de landarbeiderswet kan ook wel grond op een andere plaats gevraagd worden en spr. heeft ge hoord, dat dit ook is gebeurd. De Voorzitter zegt, dat als er particulieren zijn die een 10-tal huizen willen bouwen, ze op alle mogelij ke faciliteiten kunnen rekenen en spr. zegt, tot de heeren Keuris en Van der Ham: „stuurt ze me dan maar." De heer Komen wijst er op, dat de slechtere of minder goede woningen dan onbewoonbaar ver klaard moesten worden, want anders zou het bou wen van nieuwe woningen niet helpen en de vraag is of we aan die onbewoonbaarverklaring al toe zijni De heer Van der Ham zegt, zich niet tegen den vcorgestelden verkoop te zullen verzetten, maar over de bestemming van de rest zal nader gespro ken dienen te worden. Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofde lijke stemming aangenomen. In verband met de besprekingen die hebben plaats gehad met het brandweerpersoneel, wordt op voorstel van B. en W. de bezoldiging van dit personeel gewijzigd en wel in dien zin dat de be zoldiging voor de reserve zal 'zijn als van het vaste personeel. Voorts zal per dag de mlinimum-uitkee- nng f3 bedragen, per nacht f5. Geen vloekverbod. B. en W. stellen voor, afwijzend te beschikken op een verzoek tot invoering van een vloekverbod. Wel is het \loeken niet verheffend, maar het kwaad is heel moeilijk tegen te gaan door een verbodsbepa ling en B. en W. verwachten in dezen meer heil van opvoeding ln die richting. De heer Keuris wijst er op, dat het ook niet mo gelijk is, er controle op te houden. Het adres wordt voor kennisgeving aangenomen. Op de aanvraag van de vereeniging „A.L.E.G.O." om een subsidje van f200 voor 1928 wordt gunstig beschikt. De heer Koorn vraagt, of er wat gebruik van de cursussen wordt gemaakt. De Voorzitter zegt, dat het heel goed gaat, alleen niet wat het handwerkonderwijs te Oostpolder be treft. Het vergunningsrecht. Van do vergunning- en zaalhouders in deze ge meente is een adres ingekomen, waarin zij mede- deelen, dat een onderzoek is ingesteld naar de hef fing van vergunningsrecht en het heffen van be lasting op openbare vermakelijkheden in omliggen de gemeenten. Adressanten zijn na dit onderzoek tot de ontdekking gekomen, dat Anna Paulowna zeer aan de spits staat bij hare buren en verzoe ken daarom. het vergunningsrecht miet 50 procent te verminderen en de belasting van openbare verma kelijkheden eveneens en dus te brengen van 20 op 10 procent. In de toelichting wordt het volgende ter vergelij king medegedeeld: Wieringerwaard: geen belasting op openbare ver makelijkheden; vergunningsrecht Van der Woude f37.50; de anderen f25. Barsingerhorn: 10 belasting op openbare verm.; vergunningsrecht f25. Nieuwe Niedorp:: precies als Barsingerhorn. Winkel: 10 bel. op openbare verm.; vergun ningsrecht de groote zaken f75, de kleine f25. Callantsoog: 20 bel. op openbare vermakelijk heden; vergunningsrecht f25. St. Maarten: bel. op openbare verm. f3 per dag; vergunningsrecht Sehermerhorn f35, de anderen f25. Zijpe: Vergunningsrecht f10 per f50 huurwaarde, voorstellingen, uitvoeringen f5 per dag, voor bals van het vergunningsrecht. Als men nagaat, dat 't vergunningsrecht hier is: Smit f62.50, A. Keuris f50, W. Waiboer f75, C. Hoogmoed f5750, H. Jonker f13750, C. Slikker f11250, W. Kossen f75, J. A. Neuvel f16250, P. Swaerts f75, A. List f37.50, Jb. Borst f3750, ziet men dat dit een onnatuurlijk hoog bedrag is. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat vol gens de drankwet het vergunningsrecht per f50 huurwaarde loopt van tenminste f5 tot ten hoogste f 12.50. In onze gemeente word f 12.50 geheven en terecht staan wij dus aan de spits, wat trouwens te verwachten Is van een gemeente die subsidie geeft aan een geheelonthoudersvereeniging. Wan neer de caféhouders minder vergunningsrecht wil len betalen, moeten zij den drankverkoop van Za terdagsmiddags 6 uur tot 's Maandagsmorgens 8 uur stopzetten. Ook B. en W. hebben een onderzoek ingesteld en de Voorzitter noemt dan Helder, Wie- ringen, Wieringerwaard, Schagen, Warmenhuizen, en Schoorl, die allen f 12.50 per f 50 huurwaarde hef fen. Zijpe heft f10, maar in die gemeente, die on geveer dezelfde grootte heeft als de onze, is aan vergunningsrecht ontvangen f 960, in onze gemeente f 962.50, dus in Zijipe miaar f2.50 minder, terwijl daar veel minder bals en uitvoeringen zijn dan hier. Spr. heeft een groote lijst van plaatsen, waar op de plaatselijke belasting is aangegeven, en spr. noemt dan Wieringen 20 Julianadorp 20 voor bioscoopvoorstelling 25 Heerhugowaard 20 Schagen 15—25 voor uitvoeringen miet bal 50 hooger. En van de bals en uitvoerignen wordt zoo'n druk gebruik gemaakt, dat B. en W. nog niet over tuigd zijn, dat tot verlaging van deze belasting be hoeft te worden overgegaan. In Zijpe .werden 47 uit voeringen gegeven, hier hebben we 70 X uitvoerin gen en bals gehad. Nu we het toch over deze zaak hebben, zegt de Voorzitter, wil ik er op wijzen, dat het met die bals niet goed gaat. Plaatselijke ver eenigingen zouden na haar uitvoering vrij bal heb ben, omdat ze repetities in het café houden. Nu ge beurt het evenwel, dat vereenigingen die nooit in een café repetitie houden, als voetbalvereeniging en athletiekclub, ook vrij bal houden. Spr. is van plan geen balvergunning meer te geven. De Raad heeft ook gezegd, dat een kastelein die geen vereeniging heeft, 1 vrij bal zou krijgen, maar nu gebeurt het dat als op een gegeven oogenblik een caféhouder geen vereeniging meer heeft, hij aanspraak meent te mógen maken op een vrij bal. Op deze manier krijgen we er een kermis bij. Spr. is van plan dit tegen te gaan. De heer Jonker wijst erop, dat het vergunnings recht in 1911 naar den omzet, in gedistilleerd werd geheven en hoewel bij aankoop van het bedrijf met dezen verkoop al rekening is gehouden. Vindt spr. in die betaling wel eenige billijkheid. Later is de tijd beter geworden en toen is 'in 19171918 de heffing van het vergunningsrecht naar de huurwaarde be paald. Ben iend ecther kan wel begrijpen, dat die maatstaf thans niet meer deugt,* de verkoop is ach teruitgegaan en de heffing naar die huurwaarde is gebleven. Spr. wijst er oog op, dat hij riefc q toelichting op het adres niet best heeft kunjj eenigen* omdat het niet uitmaakt, wat «en betaalt. De Voorzitter zegt in antwoord op wat doo» heer Jonker gezegd ie. dat vroeger een boni 10 cent kostte, op 't oogenblik evenwel 25 een; herhaalt, dat men dan de drankverkoop van 'i dagsmiddags 6 uur tot 's Maandagsmiddagj moet stop zetten. De heer Jonker noemt dat g$en redeneerini eeni belastingbetaler dan reclameert over zijn slag, zou hem geantwoord moeten1 worden, <J dan maar oen paar weken niet moet werken worden zijn inkomsten1 minder. Men zal het met spr. cons moeton zijn. dat eon belasting dom omzet billijker Is. Ook voor personeel ting zijn de adressanten hooger aangeslagen," wat de vermakelijkheidsbelasting betreft, spr, er op, dat men aan handen en voeten is gebo Eon geheel jaar heeft men een vereeniging ln men krijgt er geen cent voor en als er dan mag je wat verdienen, maar zegt spr., laten het op een andere manier geven. Spr. wijst nadeelige gevolgen voor de vereenigingen, die' wel 3/4 van de 20 pet. moeten betalen, en die len met een leege kas. De Voorzitter zegt, dat goede plaatselijke v« gingen noodt tevergeefs een beroep op de gm hebben gedaan. De heer Komen kan zich met bet afwij'zend van B. en W. vereenigen en het deed hem gei van den Voorzitter te hooren, dat er teveel worden gegeven. Indien de huurwaarde als slag van het vergunningsrecht niet meer dei spr. willen, dat B. en W. dit onder de oogeu De vermakelijkheidsbelasting zou spr. niet verminderen, want uit niets blijkt, dat er redi vermindering is. Spr. wijst op het feit, dat nieuwe en een verbouwde gelegenheid is gekt en daaruit blijkt niet dat het een lijdend bedr Spr. verzoekt den Voorzitter, als hoofd der om op de algemeen erkende Christelijke feesi len Kestdag, len Paaschdag en len Pinksterdag Dit bla« d&g en tentiön DIT N vergunning te geven; er is al zooveel gelegen nogeli ?ri Groot; Tafel-, t lapstoï Th acht gpreien jakken, •Mpoi g t«lp- De Voorzitter zegt. dat reeds zooveel mogel die richting: wordt gegaan. De heer Rezelman verzoekt B. en W. eens gaan, of de regeling ten aanzien van de huurw billijk is te achten. Als de verkoop verminder het onbillijk wezen, de huurwaarde te handhi De Voorzitter zegt, dat B. en W. zich hierr de hoogte zullen stellen. De heer Keuris zegt dat als aap het verlai de caféhouders wordt voldaan, dit de gemeei verschil geeft van f 1608.82 en het is niet vaardigd, de gemeente een dergelijk bedrag houden. Spr. wijster op, dat de door den zatter genoemde plaatsen niet in de toelichtip het adres voorkomen, wat toch zeker wel in D|)Ci]J cadre van. het adres past. Al staan we aan dej het is gebleken, dat we niet te hoog zijn. De heer Koorn gevoelde aanvankelijk! wel i inwilliging van het verzoek, maar na het onden prae-atl door B. en' W. blijkt wel dat er geen onbillijk jnotie-\ in de regeling is. Door den Voorzitter is de voe! van o0 club genoemd, als zijnde een vereeniging. waai fotrijd men. geen recht op een vrij' bal heeft, maar ;wn ra wijst er op, dat voor kleedgel egenh ei d de foo pet Slikker een zaal beschikbaar stelt wat met nogp kosten gepaard gaat, dan dat een rederijkerski noodi 10 tot 12 maal repeteert. Om juist op die algen jaarvoi erkende Christelijke feestdagen geen vergunnia geven, vindt spr. niet goed, De jongens wor j^eif daardoor naar andere plaatsen, gestuurd, het Tan fjjj gaan in deze kom is niet zoo druk, de mensi fcrjjog staan hier nog niet zoo hoog. De beer Komen zegt, dat er toch nog een twi jjf<jrnor Zondag is. -4^ De heer Jonker begrijpt wel. dat er geen. PlKgchr voor de zaalhouders is, maar wijst er nogmaa net 1( dat voor het grootste gedeelte de belasting op pi VOrdci ke vermakelijkheden op de plaatselijke ven neentf gingen drukt. Spr. zou B. en W. in overwj willen geven, voor plaatselijke vereenigingen belasting van 20 pet. te veranderen in 10 pet 0.06 i Zou Van Z De Voorzitter zegt dat B. en W. er over n «chrap denken, maar de heer Jonker moet zich niet te illusies maken, er komen steeds meer nuts bij toestand is niet zoo somber als de heer Jonker schildert. De heer Stammes zegt, dat als bet mogelijk om van een Nut plaatselijke belasting te beffen daar wel voor te vinden .was. De heer Keuris kan in hoofdzaak onderscl wat door den heer Koorn is gezegd, echter nifij gedeelte waar de heer Koorn oordeelde, dat de"" derheid nog niet zoo hoog stond. Uit de nadere uiteenzetting blijkt wel, dal liaJe lijders laars nietad1 Aan d verruil d, •en j werkir Om Tvjr: Jkenr u'ii. au uauero untttJuzemug wei, -u» r^er. heer Koorn bedoelde, dat dit uit Christelijk oogj gezien, niet het geval was. 1*^ Zonder hoofdelijke stemming wordt afwijzend het verzoek beschikt. Aan ,D. A. Groen!eer en A. van Wijk wordt op verzoek een bijdrage verleend uit de gemeei* ingevolge art. 13 der Lager Onderwijswet lf Naar aanleiding van het verzoek van bet Bestuur wordt het regelmten van het Bui Armbestuur zoodanig gewijzigd, dat van personen, niet zal plaats vinden, voordi een geneeskundige schriftelijke verklaring is ken, dat de gezondheidstoestand in het gezin gevaar oplevert. Vastgesteld wordt een suppletoire begri dienst 1927 tot een bedrag van f 458954. Bij de rondvraag vestigt de heer Van der er de aandacht op, dat voor het afgeven van Van Ewijcksluis geen gelegenheid tot aftappen Zal in orde worden gemaakt. De heer Vian der Ham informeert naar tod tot rioleering of afhakken van de straat in de" put. De Voorzitter cal in geheime zitting over med'edeeling doen. Dé' heer Van der Ham' vraagt voorts naar derhoud dat de Voorziter zou hebben met het bestuur over de stichting van een Tehuis Ouden van Dagen. M De Voorzitter deelt mede, dat het Anribfld een onderzoek instelt, van 20 gemeenten zijn v berichten ingekomen. De heer Raven heeft gehoord, dat men Zodjj morgen aan de Kleinesluis bezig is geweest zand- en grintrijden. ten behoeve van den bouf"1 het arrestantenlokaal. De Voorzitter was toen niet aanwezig, ■secretaris bevestigt dat deze werkzaamheden ben plaats gehad. De Voorzitter zegt, dat dit niet in orde ifl eD.. spr. er geweest was, zou het niet zijn gebeuju °j gaat het Zondagswerken tegen, behalve het een speciaal geval betreft. De heer Keuris wijst er op, dat men te Kleinen' zeer zuinig is geweest met het strooien van en zegt, dat het te Van Ewijcksluis beter geschied. De Voorzitter deelt medé. dat me® Maandagsavonds reeds bezig is geweest, op d0 vaarlijkste plekken is zand gestrooid, maarJ< en daar is het weggewaaid. Het was een abnof® toestand. De heer Koorn stond! paf. toen hij zag hoe te Ewijcksluis gestrooid was. Spr. vraagt zich a' geen verordening moet worden vastgesteld, waa een ieder verplicht wordt voor zijn eigen rekr zand te strooien. De heer Keuris zal graag bij1 de agenda een' uitgebreide toelichting ontvangen en dan wei betreft d'e adviezen van B'. en W. Met dezen wensch van den heer Keuris Mi ning worden gehouden. Hierna sluiting.

Schager Courant | 1927 | | pagina 8