1 actieve Verkoopt s: Slagers-Halfwas, nette Huishoudster, s/< Timmerzaak JJ et Advertentiën. SPRUITKOOL Hooi en Stroo, Stroo te koop Hoofdherberg Binnenlandsch Nieuws. SCHAGERBRUG. Zaterdagavond jL trad de heer Frans Huil eraan, voordracht-kunstenaar te Amsterdam, op voor de vereeniging „Nut en Genoegen" alhier. De heer Hul- leman wist onmiddellijk contact met het publiek te krijgen. Zijn voordrachten waren van gezond, humo ristisch gehalte en vielen zeer in den smaak van de talrijke aanwezigen. Voorgedragen werden: 1, De Rottenvanger van Hameien; 2. Dé Jordaan-Jurist (door hem zelf geschreven); 3. Als vreemdeling in het Rijksmjuseum; 4. De Parel (uit het boek: Boeven en Burgers); 5. Moderne Ans; 0. De Koster van de Synagoge ('beide laatste door hemzelf geschreven); 7. Den Haag, Warmond en de Kaag (een zeilerslied), benevens nog verschillende kleine komische gedich ten. Spreker had groot succes met deze voordrachten. Het was een mooie nutsavond, waarop het Be stuur met groote voldoening kan terugzien. SCHOORL. Vrijdagavond vergaderde do vereeniging voor Vreemdelingenverkeer van Zuidelijk Schoorl, in 't lo kaal van den heer Jb. Schuijt. Slechts een twintig tal leden waren tegenwoordig, wat den voorzitter deed uiten, dat de aanwezigen dan maar moesten toonen, leden te zijn, welke 't wel meenen met hunne vereeniging. Spreker deelde uitvoerige bij zonderheden mede 'betreffende de actie van 't Be stuur tegen de opgerichte schietbaan bij Kaand>rp. Van 15 Juni tot 15 Augustus zal nu niet geschoten worden, zoodat voor 't seizoen de zaak thans eenigszins is gered. Verder memoreert spreker de bijzonderheden van het provinciaal wegenplan, lnzooverre dit voor Schoorl van belang is. Verder werd besloten, orm in 1928 weder, evenals vorige jaren, een gidsje uit te geven, zoo mogelijk in 't zelfde aantal als in 1927 en van 't zelfde formaat. Samenwerking met V.V.V. Groet zal in deze worden gezocht. Verder kwam in bespreking, 't organiseeren van een paar winteravonduitvoeringen. Van verschil lende aanwezigen kwamen wenschen naar voren; ten slotte werd besloten, twee gezellige winteravon den te organiseeren, t.w. één met een humoristisch tintje, en een met een wetenschappelijk onderwerp. Aan het bestuur werd de regeling van de bijzonder heden overgelaten. Vervolgens kwamen de bestuursverkiezingen aan de orde. Alvorens hiertoe echter werd overgegaan, besloot men aan de functie van secretaris een be looning van f20 te verbinden. Hlierna werd de heer H. Selhorst tot secretaris be noemd, zulks in de plaats van den heer D. Groen, welke heer wegens drukke werkzaamheden had be dankt. Natuurlijk kreeg de aftredende dank van den voorzitter voor zijn acht jaren lang vervulde be stuursfunctie, en kreeg de nieuwbenoemde felici taties. Na deze ceremoniën deed de voorzitter van de com missie, welke 't zomerfeest had georganiseerd, de heer J. Korver, verslag van 't gehouden feest. Dit verslag was optimistisch, daar 't feest een gunstig verloop heeft gehad. Wel was 't saldo niet zoo groot als in 1926, doch er was in voorraad een eereipoort en veel vlaggedoek, tezamen voor f 132.52, 't welk dit jaar was aangekocht en ook voor volgende fees ten dienstbaar kan zijn- De ontvangsten bedroegen f1159.68, de uitgaven f»91.01. H saldo f 168.67. Dit bedrag werd aan de reserve voor zomerfeesten toe gevoegd. Dank ibracht spreker aan alles., ook aan de ver- eenigingen welke hadden meegewerkt tot 't welsla gen van t feest, vooral ook de pers kreeg h woord van lof voor den velen steun. Verwacht werd dat ook dit feest weer aan zijn doel had beantwoord, nl. een reclame voor 't bezoek aan ons mooie dorp. (Applaus). De voorzitter dankte de commissie voor al 't werk dat door haar was verricht Van 't Informatiebureau werd medegedeeld, dat dit jaar o.a. 247 in- en uitgekomen stukken en 81 mondelinge aanvragen enz. waren behandeld. Deze getallen waren laag te noemen. Ook voor dit werk dankte de voorzitter. Tot leden van de finantieele commissie werden aangewezen de heeren P. Strooker, C. Ch. Kroon en P. Breed Jzn. Hierna had een lang debat plaats naar aanleiding van een ingekomen schrijven van V.V.V. Alcmaria en V.V.V. Bergen, waarin inliohtingen werden ge vraagd over de gedeeltelijke afsluiting der duinen, zulks in verband met ingezonden «tukken in de Alkmaarsche Courant De woordvoerders vonden de dingen overdreven en 't bestuur had, bij een onderzoek ter plaatse ook niet den indruk, dat hier zoo veel misdreven was, mits de afgesloten gedeelten na 15 Juli, dus na de broedperiode, voor 't publiek weder zou worden opengesteld. Waar de afsluiting voor bescherming der vogel- broed is bedoeld, meende*men dat na 15 Juli be scherming weinig zin meer sou hebben, 't Bestuur werd opgedragen dit ter bevoegder plaatse te rege len, Nog trachtte de heer J. H. Smits een besluit uit te lokken, waarin de heer Jansen, boschwachter door de vergadering in 't gelijk werd gesteld, doch de voorzitter vond dit als staande buitan de com petentie dezer vergadering. Van 't voorstel kwam don 'ook niets geen resultaat. Nog deelde de voorzitter mede, dat hem! van be voegde zijde was verzekerd, dat wanneer de duin- plassen, (liggende in 't afgesloten gebied) met ijs bezet zullen zijn, het schaatsenrijden niet belet zal worden aldaar. Dit is mooi, daar de duinijsbaan een geliefkoosd plekje is. Nog bracht de heer Zuurbier als beheerder van 't informatiebureau een geuit bezwaar ter sprake te gen de werkwijze van bureau. Spr. bracht hier de keerzijde van de medaille naar voren, terwijl de héér Groothoff volhield, dat de handeling minder juist geweest is. Lastige dingen, kwesties welke bij élk informatiebureau onvermijdelijk voorkomen. Hierna sluiting. ANNA PAULOWNA. Zaterdag en Zondag werd in d« za»l wan de „Vlas- en Korenbeurs een tentoonstelling van postduiven gehou- «7 vCre?' "^mïï VHrd*r" Paul ow- na, en „Het Noorden te Helder. Er waren niet'minder den 91 {mendingen, waerbü mededingende en 10 buiten mededinging. Hiervoor waren 37 medai le-pnjzen en 7 geldprijren ter beschik king, soodat de keunng door dat alles teer lang moest duren. De opening had dan ook weer later plaats dan was aangekondigd. De inzendingen waren verdeeld in een schoonheids- Klasse, een vliegklasse voor oude duiven, en een vlieg klasse voor broed 1927. Door een samenloop van om standigheden was voor den heer P. Swaerts de taak weggelegd, de tentoonstelling te openen. Deze begon met de moeilijkheden te sdhetsen, waarvan de voorbe reiding van een dergelijke tentoonstelling door men- schen, die allemaal bij dag hun werk hebben, gepaard gaat, maar door de medewerking der Zustervereeni- gmg „Het Noorden" was ten slotte toch iets tot stand gekomen, dat er inderdaad wezen mocht. Daarop gaf spreker een overzicht van het ontstaan der nog jonge vereeniging „Alt^d Verder", en haar werkzaamheden tot op dit oogenblik. Wij hoorden daaruit, dat zij 1 Nov. 1924 werd opgericht met aanvankelijk slechts 7 leden, doch dat het ledental voortdurend toenam. Aan vankelijk stelde men zich ten doel, onderlinge wedvluch ten te houden en we vernamen, hoe het daarmee ge gaan is. Later ging men zich aansluiten bi) den cen trale Nederlandsche Postduivenbond, waarna 4 April 1926 aan een wedvlucht in het buitenland (België) werd deelgenomen, welke echter voor de vereen, zeer nood lottig werd, waat door het slechte Ireer ging wel de Klasse Klasse helft der dtifven verloren. 4 April 1924 werd een on derlinge schoonheidswedstrijd gehouden, die voor de leden zeer nuttig en leerzaam is geweest, want daar door kwamen zij tot de ontdekking, dat het de jonge vereeniging nog aan de noodige routine en zelfs aan de meest elementaire vakkennis ontbrak. Deze over tuiging leidde op de laatste jaarvergadering tot het be sluit, ook dit jaar een tentoonstelling te houden, waar bij thans ook inzending van buiten de gemeente kon gedaan worden. Spreker dankte ten slotte de commissie voor de gToote moeite die zij lich wel had willen ge troosten, den keurmeester, den heer Kuchlein van Am- sterdam, voor *ijn moeilijken arbeid, de Pers voor haar belangstelling en de Heldersche Zustervereeniging „Het Noorden" voor haar medewerkinng. Hierna had de uitreiking der prijzen plaats. Bekroningen (Sdhoonheidsklasse) Klasse 1 le prijs zilveren medaille, K. Holtz, Helder Klasse 2 le prijs zilveren medaille, R. Gerings, Anna Paulowna. Klasse 8 le prijs bronzen medaille, P. de Vries, Anna Paulowna. 5 le prjjs plaquet, P, de Vries, A. Paulowna. 5 2e prijs verg. zilveren medaille, Gebr. Van Stein, Anna Paulowna. Klasse 6 le prijs verg. zilveren medaille, Gebr. Harthoorn, Anna Paulowna. Klasse 7 le prijs bronzen medaille, P. de Vries, Anna Paulowna. Klasse 7 2e prijs bronzen medaille, Gebr. Hoogewoning, Anna Paulowna. Klasse 8 le prijs verg. zilveren medaille, P. de Vries, Anna Paulowna. Klasse 8 2e prijs bronzen medaille, IJ. Hankes, Helder. Klasse 9 le prijs Sjaal, Gebr. Hoogewoning. Klasse 9 2e prfcs bronzen medaille, R. Gerings. KlasselO 2e prijs verzilverd bronzen medaille, Gebr. Harthoorn. Klasse 11 2e prijs verzilverd bronzen medaille, C. Spigt. Klasse 13 le prijs bronzen medaille Jb. Cornelissen Klasse 15 le prijs f 1.50, Gebr. Hoogewoning. Klasse 18 2e prijs verzilverd bronzen medaille, ,H. Koopman, Helder. Klasse 23 2e prijs fruitschaal, idem. Klasse 25 le prijs zaklantaarn, G. Snaphaan, Helder. Klasse 25 2e prijs bronzen medaille, Gebr. Van iStein. Vliegklasse, oud, 600 K.M. Klasse 26 le prijs zilveren medaille, H. Koopman, Helder. Klasse 26 2e prijs draagmedaille, Ch. van Triet, Helder. Klasse 26 3e prijs bronzen medaille, D. B. Steinroth, Helder. Klasse 27 le prijs zilveren medaille, A. C. de Prenter, Helder. 400 K.M. Klasse 28 le prijs zilveren medaille, M. H. Steinroth, Heidér. Klasse 28 2e prijs bronzen medaille, G. de Boe, Anna Paulowna. Klasse 29 2e prijs zilveren medaille, S. Schellinger, Helder. Klasse 29 3e prijs taart, Ch. van Triet, Helder. 200 K.M. Klasse 3Q 2e prija verzilverd bronzen medaille, Gebr. Hoogewoning. Klasse 81 2e prijs verzilverd bronzen medaille, W. Blaauboer. Vliegklasse, broed 1927 200 K.M. Klasse 84 le prijs verzilverd bronzen medaille, H. Koopman, Helder. Klasse 85 2e prijs sjaal, IJ. Hankes, Helder. Idem 100 KM. Klasse 86 Ié prijs verzilverd bronzen medaille, LJ. Hankes. Klasse 36 2e prijs 8 pond duivenvoer, S. Schellinger. Klasse 37 8e prijs verzilverd bronzen medaille, IJ. Hanüces. Hoogste aantal punten over het geheel, radio-luidspre ker, P. de Vries. Mooiste duif, f 1.50, P. dé Vries. Mooiste doffer, f 1.50, Gebr. Hoogewoning. Beste vliegduif f 1.50, A. C. de Prenter. Beste vliegdoffer, f 1.50, H. Koopman, Helder. WIERIN OERWAARD. Dameskoos „Pro Arte", Alkmaar, Dirigent Jae. Jansen Alkmaar. Zondagavond gaf bovengenoemd koor een concert in de zaal van den heer Van der Woude. De zaal was maar matig bezet en laten we dadelijk zeggen, de thuisblijvers hadden ongelijk. Het koor zong: „Les nymphes des bols", van Deli- bes, „Slaapliedje", „Elfenzang" en J)e Wind", Jac. Jansen en „Maitag", Rheinberger. Wat bij het aanhooren het meest opviel, was de uiterst beschaafde zang en de gezonde opvatting der werken, fijne nuanceering en mooie ruwe forto's, Jammer, dat er eenige sopranen ontbraken, hierdoor klonk hét over hét algemeen wat onevenwichtig. Mejuffrouw v. d. Oord uit Bergen, begeleidde de koren en kweet zich op lofwaardige wijze van haar moeilijke en ondankbare taak. We wenschen het koor een flinke aanwinst van so pranen toe, en hopen het dan hier weer te hooren; 't is alleszins de moeite waard. Medewerking velenden mej. Gouwe, viool, Alkmaar de heer Broeder, violoncel, Alkmaar, die met den heer Jansen twee trio's uitvoerden. Enseanblespel is ontzettend moeilijk en zelfs drie aan elkaar gelijkwaardige artisten hebben veel stu die noodig om één geheel te vormen. Dit in aanmer king genomen, hebben Yiool en cel, goed spel gele verd, ofschoon de viool wat onbewogen klonk en haar hooge noten niet altijd raak waren. De heer Jansen, als vakmusicus, was, zooals te be grijpen valt, de sterkste, en toonde zich niet alleen uitstekend pianist, doch ook geroutineerd ensemble- speler. Alles bijeengenomen een prachtige avond. We zeggen graag: „Tot weerziens", maar d$n voor een stampvolle zaal. ANNA PAULOWNA. Dé bouwplaats aan den Veerweg alhier, eigen dom van de heeren Keppel en Langereis. groot 22 H.A., is uit de hand gekocht door Mevr. Wed. Jb. Waiboer te Schagen ANNA PAULOWNA. Zaterdagavond gaf de Arbeiderszangvereeniging „De Stem* des Volks", directeur de heer C. W. Rus ting. een uitvoering, in Veerburg", met medewer king van Willem H. Gart (viool) en mei. Diek v. d. Brugge (piano), heiden te Helder, alsmede van een humoristisch Dubbelmannenkwartet en eenige di lettant-musici. Daar de keuring op de Postduivententoonstelling dienselfden dag gehouden, ruim twee uur langer aanhield dan waarop gerekend was, konden wij door deze verlating de uitvoering van „De Stem des Volks" niet hijwonen. Zeer tot ons leedwezen in derdaad. want waar den zang dezer jonge vereeni ging, die onder zoo voortreffelijke leiding staat, hebben wij stoeds met genoegen geluisterd! iWe vernamen echter, dat het een zeer mooie avond is geweest, doch dat de opkomst grooter had kunnen zijn, waaraan wellicht de zware mist niet onschuldig is geweest. BREEZAND. Door een groot aantal kweekers alhier is een coöpe ratieve bloembollenveiling gesticht. Tot administra teur werd aangesteld de heer P. Hartog te Schagen. BREEZAND. Wanneer een vereeniging e-im geldgebrek lijdt, -— van de méést# veréenigingen is dat een chronische kwaal, dan «rijpt ze naar middelen ter ««n«zinf, welke echter meestal, helaas, slechts tijdel ijk baten Zij klopt b.v. bij het gemeentebestuur aan en weet soms een subsidie los te krijgen, die gewoonlijk geen andere werking heeft dan een aspirientje tegen hoofdpijn. Dat wil zeggen, zoowel hoofdpijn als leége kas komen geregeld weer terug. Verschillende ver- eenigingen nemen daarom haar toevlucht tot een an der, vooral in de laatste jaren hier in het Noorden steeds veelvuldiger aangewend, maar blijkbaar nog altoos zeer afdoend middel, n.. de Bazaar, verbonden met verloting, enz. En zoo wist dan ook de christe lijke muziekvereniging „Soli Deo Gloria" (Aan God- alleen zij de eer) blijkbaar geen doeltreffender ma nier te bedenken om aan de noodige contanten te ko men voor herstel der in gebruik zijnde en aanschaf fing van nieuwe instrumenten wegens uitbreiding van het ledental, dan de beproefde en proefhoudend gebleken Fancy Fair. Deze fancy fair werd gehouden Donderdag, Vrijdag en Zaterdag en wel in de zaal van den heer Borst. Zij werd geopend Donderdagavond door den Burge meester. den heer G. J. Lovink en daarop volgde een concert van de feestende vereeniging. Hierna was gelegenheid de tentoongestelde collectie der gratis afgestane voorwerpen te bezichtigen en ge bruik te maken van de verschillende attracties, het geen dan ook met animo gedaan werd. Behalve een consumptietent toch waren er drie sjoelbakken, een rad van avontuur, een hoepla-tent, een schiettent en een grabbelton. Aan de fancy fair was nog verbonden een schilderij tentoonstelling, een tombola zonder nie ten en een verloting. Zaterdagmiddag was de Bazaar geopend voor kin deren. Vooral op den openings- en sluitingsavond was er flink bezoek, zoodat ongetwijfeld het beoogde doel wel bereikt zal zijn. WIERINEN. De Raad dezer gemeente vergadert hedenmiddag 2 uur, o.m. ter behandeling van het prae-advies van B. en W. op een voorstel van de heeren Lub, Oden en De Vries, inzake bouw van noodwoningen en keeten van Rijkswege voor de arbeiders bij de Zui derzeewerken: prae-advies omtrent een voorstel van den heer Oden tot verdeeling van de winst op den zeegrasoogst; voordracht tot aanschaffing van een vuilniswagen; voordracht tot het doen aanbrengen van een recti ficatie in de kadastrale leggers. WIERINEN. De electriciteita- en radiotentoonstelling van het P.E.N. en onze Middenstandsvereeniging, werd j.1. Vrijdag en Zaterdag niet overdruk bezocht, doch de Zondag was beter en gingen velen een kijkje nemen. Het totaal aantal betalende bezoekers bedroeg 750, hetwelk voor een driedaagsche tentoonstelling als deze wel wat weinig is, want het getal had in aanmerking nemende deze tentoonstelling iets nieuws was op ons schiereiland, verdubbeld wezen moeten. Wat de kook- en bakdemonstratie walke in 't Hotel Lont plaats haden, betreft, had, men niet over te klagen, gingen velen een 'kijkje nemen. Ook de in genoemd hotel te geven- bioscoopvoorstellingen, welker filmen hoofd zakelijk! de bedrijven van de Philipsfabrieken te Eind hoven en Stork's fabrieken te Hengelo op het doek brachten, mochen zich in een druk bezoek verheugen Over het'algemeen kan gezegd woTden dat deze ten toonstelling goed is geslaagd, deze gaf op gebied van electriciteit in huishouding enb edrijf veel te zien en te leeren. Als attractie werd door het P.E.N. aan iede- ren lOOen bezoeker een electrisch strijkijzer aangebo den, zoodat 7 personen tot de gelukkigen behoorden. Die 7 waren de heeren: H. Kracht te Poelweg, P. Klein Jz. te Hippolytushoef, J. J. Halfweg te Hippoly tushoef, S. Blaauboer Jz. te Hippolytushoef, D. S. Veerdig te Westerklief en de dames Anne Takes te Hippolytushoef en Elis. Luijt te Hipoplytushoef. Om 10 ur werd j.1. Zondagavond de tentoonstelling door den heer Bosker, voorzitter van de Middenstands vereeniging met een woord van dank voor aller mede werking gesloten. NIEUWE NIEDORP. Zondag jL gaf de gymnastiekvereniging „Hercu- les-Hébé" alhier in de Prins Maurits onder leiding van haar nieuwen directeur, den heer W. Keesman, terwijl de meisjes onder leiding stonden van mej. Sepers, haar eerste openbare uitvoering in dit seizoen. De voorzitter, de heer H. Del ver, opende onder een toepasselijk woord deze uitvoering, tevens mededee- lende, dat door ziekte een 20 k 25 adspirantleden niet konden medewerken. Hierna werd begonnen met de afwerking van het programma. Over 't geheel genomen is er goed werk geleverd. Enkele, zoowel vrije- als werktuigoefenin gen, lieten wel eens een ietsje te wenschen over4och van een anderen kant beschouwd, werden er o«!» ningen gemaakt, die zoo'n kleine fout weer dubbvl goed maakte, en bewezen, dat zoowel dames als be,. ren onder goede leiding staan. De brug en hoogrfl der heeren werd op een enkele mislukking na tot een goed geheel gebracht. Er werden zelfs heel zwt re oefeningen gemaakt, welke keurig en correct werden uitgevoerd. Vreemd en jammer was het we ook van deze heeren geen nummer vrije oef» ningen te zien kregen, welke toch zoo mooi ku& nen zijn. In de pauze werden nog chocoladereepen verkocht waar een aardige attractie aan was verbondea. Ni de pauze kregen we nog een tooneelstukje van j dames M. Blokker en A. Floor, getiteld „Klaas ei Griet, of de Boeren liefdesverklaring". Het was getwijfeld een zeer comisch stukje, zelfs de spi lenden proesten het zoo nu en dan uit van 't lachen waardoor, mede door enkele rumoerige jongelui, inhoud voor ons grootendeels verloren ging. To( slot kregen we nog de vrije oefeningen (N. richting en uitdrukkingsgymnastiek van de dames, welk keurig werden uitgevoerd. Als bewijs, dat dit eei waardig slot was, diene dat zelfs de rumoerige jon gelui, tijdens deze oefeningen zich oorrigszins kon den beheerschen. De nieuwe directeur en mej. Sepers hebben ge toond, flinke leiding te kunnen geven en bovendien door hun juistheid en cdrrectheid, in 't uitoefenen van de door hun zelf gedane oefeningen zeer goed gymnasten te zijn. Het was een welgeslaagde avont welke met eenige welgekozen woorden door di voorzitter werd gesloten. Na afloop bal. WINKEL. Naar men ons mededeelt is tot leider der gymt stiekvereeniging Sparta alhier benoemd de heer Keesman, gediplomeerd gymnastiekleider te Schagen WINKEL. We werden Zaterdag j.1. in de gelegenheid gesteld tegenwoordig te zijn bij de opening van den rJeu- wen winkel van den heer Blom en daar een kijikji te nemen. In de rij van de vernieuwde winkelt neemt die van den heer Blom een eervolle piaati in. Ruim en flink opgezet, zooals trouwens het ge- 'heele perceel is, zoowel woning als werkplaal doet het de uitstalling tot zijn recht komen vooral op zoo'n openingsavond, als bloemstukkei van aannemers en belangstellenden niet ontbreken. Een uitgebeide collectie artikelen voor radio vinden een plaats en de Philips-artikelen een eerste plaati en gedurende den avond was een der toestellen voortdurend ingeschakeld en was er onophoudelijk muziek. Vanuit dit perceel zal straks de radio- distributie ter hand genomen worden, als tenminsti de regeering,voorschriften het niet onmogelijk ma ken. Naast radio-artikelen is er nog plaats voor tal van andere, b.v. de gasvoorziening. Lampen, stellen en fornuizen naar keuze,'en voorts de afdeeling hula houdelijke artikelen, kortom een winkel met op velerlei gebied, een bezoek overwaard, en opening zoo kort voor St. Nicolaas zal daar goede gelegenheid voor geven BARSTNGEtRHiORN. In de Zaterdag gehouden vergaderingen van In gelanden' van den Kaagpolder en van den Hoog landspolder werd' uitvoerig van gedachten gewis seld over de bijdrage, welke aan de Strijkmolens der Schager Kogge is gevraagd voor het Kanaal KolhornStolpe. Deze besprekingen zijn in gecom bineerde vergadering gehouden. Ten slotte is hij meerderheid van stemmen beslo ten, tegen een bijdrage te stemmen. Dé Hiooglandspolder besloot dit met 17 tegen, 10 stemmen, de Kaagpolder met 14 tegen 13 stemmen. BAiRSIN GEtRHORNl Alhier hadden de volgende verkiezingen vo<y polderbesturen plaats. Herkozen de heer K. Jonker te Alkmaar tot Molenmeester van den Hooglands polder en de heer D. Blaauboer te Barsingerhom tot Molenmeester van den Kaagpolder. VEEN MUIZEN. Zondag j.1. is inplaats van wijlen den heer D. Ap pel tot Ouderling gekozen de heer H. Bruin (Berk- meer),. Inplaats van den heer C. Kleimeer. die' tot Kerkvoogd is benoemd, werd als Notabel gekozen de heer F. Kaspers, terwijl de heer C. Pool als Notabel' herkozen is. UOU nen Jf «di m indj KÊr na- I^H S 1' I el! I Wordt direct gevraagd: M M A B Z D st bij Weduwe. Zich te vervoegen bij Jb. van ZOONEN te Kolhorn. G« boren: SIMON, Zoon van HENK WILMS en AGAATH GEERLIGS. Anna Paulowna, 26 November '27. Heden overleed, na een langdu rig, doch geduldig lijden, onze ge liefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer A. Letjen, in den ouderdom van 52 jaar en 10 maanden. Zijne bedroefde Echtgenoote, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen en Verloofde, Wed. A. LEIJEN-Kindt. Groote Keeten, Callantsoog, 26 November 1927. Heden overleed, zacht en kalm, onze innig geliefde Moeder, Be huwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mej. Trijntje Dekker, Weduwe van J. Kooij, in den ouderdom van 82 jaar en 6 maanden. Ulit aller naam, Jb. KOOIJ. J. KOOIJ—Kooij. N. Niedorp, 26 Nov. 1927. Heden vervullen wij den treuri- gen plicht kennis te geven van het overlijden onzer geliefde Moe der, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder, f A. Jongejan, Wed. van A. Kuiper, in den ouderdom van ruim 80 jaren Familie KUIPER. Heerhugowaard, 26 November "27. Nette Werkster, biedt zich aan. Brieven onder lett. C, Bureau van dit blad. Heden overleed onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer Jacob van Bodegraven, la den ouderdom van 73 jaar. Mede namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, Wed. Jb. van Bodeqravbn— Blok. Schagerbrug, 28 Nov. 1927. Zij die iets te vorderen hebben van Mej. Wed. P. VAN DER OORD, voorheen wonende te 'tZand, wor den verzocht hun nota in te dienen bij den heer H. VAN KUIPERS, Bierkade, Schagen. Parfumerie Joyzelle, Haarlem DAMES I 't Beste adres voor Haarwasschen, Knippen, en onduleeren. Haarver ven en Haarwerken, is bij Mej. M. SMIT, Cornelis Bokstraat D 82m. AARDIGE ST. NICOLAASCADEAUX. Vrijdag 2 Dec. weer KNIPPEN bij D. Haverkorn, Molenweg, Wierin- gerwaard. VI, H.A. te koop, bil E. v. d. HORST, Veer- weg, Anna Paulowna. Gevraagd: een flinke bil O. J. Heiloo. PRANGER, Vleeechhouwer, los of geperst, bU J. K. BOONTJES, Café en Veestalling, Marktplaats - Schages Ongeveer 16000 K.G. Duivenboonenstroo en ongeveer 16000 K.G.Tarwestroc bij G. BAKKER, Groote Keeten, pet: 't Zand. TE KOOP, wegens veranderd van bedrijf, een met Kruidenierswinkel, in een welvarende plaats in W/ Friesland. Br. onder letter WX bureau dezer courant. Ager oor TE KOOP: een best beklante iherp op een groot dorp nabij Scha£ Koopsom billijk. Hypotheek bescr baar. Te bevragen bij A. SLEUTElf- Makelaar, Schagen. Gevraagd in alle plaatsen van voor het plaatsen van electrische «P* Karaten van wereldberoemde fabri» [uurkoop-systeem. Uitvoerige briev» fr. Alkmaarsche Crt., Alkmaar, letter B 380. Gevraagd: een leeftijd omstreeks 45 it 50 jaar, bij leenwonend heer. Fr. br. onder lett. K, aan M. J' MOSTERT's Adv.-bureau, out d 'oote «me s IG, rfumei '""li uits OU

Schager Courant | 1927 | | pagina 2