ARMOE-RAPPORT. Nieuw succes voor Lindbergh. De reis van den Emir. Burgerlijke Stand. Binnenlandsch Nieuws. Het aantal millionnairs in ons land wordt grooter. Berucht rijwieldief gearresteerd. Onverantwoordelijk. Tweede Kamer. Plaatselijk Nieuws. Predikbeurten. Marktberichten. Uit latere berichten blijkt, dat dit drama tloh op verrassende wijze schijnt te ontknoöpen. 1'Oeuvre komt nu n&melljk met de volgende op zienbarende mededeeling: Gedurende 24 uur heeft men naar aanleiding van het verhaal geloofd, dat een gomaskerde bandiet de villa was binnengedron gen 011 do oude dienstbode had vermoord. Maar na uon langdurig verhoor heeft mevrouw Gortois, de eigenaresse van de villa, bekend, dat rij zelf de da- dores was. Na een onbelangrijk twistgesprek heeft zij haar dienstbode met een bijl de hersens ingesla gen. Het drama had zich 's avonds om 7 uur afge spoeld. De moordenares, die 83 jaar oud is, had een gedeelte van den nacht bost eed om de tmiso en scène in elkaar te zetten, ten. einde de politie te kunnen misleiden. VAN BAI.I.TNGFIELD NAAR MEXICO-CITY. Kolonel Lindbergh heeft een nieuw vliegsucces aan zijn reeds groote successen toegevoegd, n.1. door een non-stop vlucht van 3200 KM., hij is gevlogen van Balling-field nabij Washington naar Mexico-city. Hij is Dinsdag om 12.24 vertrokken en Woensdag om 8.39 aangekomen. Het weer was slecht. Er heerschte eerst groote ongerustheid in de stad, toen Lindbergh niet op het verwachte tijdstip, 26 uur naar het vertrek uit Washington arriveerde. De vrees maakte evenwel plaats voor groote vreugde, toen Lindberg boven het vliegveld Val Buena werd gezien, waar 'hij om 20.39 (Greenwichtijd) onder onbeschrij felijk enthousiasme der bevolking daalde. De juichende menigte die men op 25.000 tot 30.000 personen schat, verbrak de politie-cordons. waardoor het noodig werd den vlieger te doen escorteeren door eèn wacht van politie-agenten op motorrijwie len. Lindbergh begaf zich direct naar president Cal- les, die hem hartelijk begroette. Oo'k de Amerikaan- sChe gezant was ter verwelkoming aanwezig. De vlucht heeft 27 uur en 10 minuten geduurd. BET AFSCHEID VAN ZIJN VOLK. Voordat de vorst van Afghanistan zijn groote reis aanving heeft hij aan een groote menigte, bestaande uit alle klassen van de bevolking en burgerlijke en militaire autoriteiten verklaard, dat zijn reis niet voor zijn genoegen, doch alleen voor hun belangen werd gemaakt. Deze verklaring strekte om de oppo sitie, welke door eenige van 's vorsten meer conssr- vatieve onderdanen tegen de langdurige reis van Z. M. was ontwikkeld, te temperen. Hij verzocht zijn „kinderen", zooals hij de menig te aansprak, door het opsteken der handen plechtig te beloven, dat zij gedurende zijn afwezigheid de wetten des lands zouden eerbiedigen. Een oogenblik zag emir Amanulla de duizenden opgestoken handen in stilte aan; toen verzocht hij •den leden van zijn gevolg achter hem met hem het zelfde te doen als een belofte, dat ziji onder alle om standigheden de geboden van den Islam met de uiterste gestrengheid in acht zouden nemen. Daarop stapte de vorst tusschen de menigte en k'-os willekeurig een soldaat, een student, een schrij ver en een gewonen man van de markt uit. Met tranen in de oogen omarmde hij hen als de vertegen woordigers van de vier klassen van zijn onder- «tanen. De vorst heeft drie weken voor afscheidsbezoeken noodig gehad, doch dit afscheid van zijn volk was wel het treffendste moment. De oppositie tegen de reis van den emir naar Euro pa is buitengewoon krachtig in de Oostelijke pro vincie. waar de stamhoofden bevreesd zijn voor de veranderingen, welke door nieuwigheden uit het Westen aangebracht zouden kunnen worden. Er zpn teekeningen, dat de Russen reeds trach ten den mdrulk te geven, dat het bezoek aan hun land het belangrijkste feit van de vorstelijke reis zal zijn. Het officieele blad van den vorst, „Amani-i-Afghan", dat te Kaboel verschijnt, publiceert den tekst van een telegram van Kalinin aan vorst Amanulla, waarin hij den emir tot een bezoek aan sovjet-Rusland uitnoo- digt, en het antwoord van den vorst, waarin hij de uit- noodiging aanvaardt. GEMEENTE ANNA PAULOWNA- Geboren. Maartje Cornelia, dochter van J. Geluk en van P. Blok; Theodora Maria, dochter van J. F. van Kessel en van A. Beers; Klaartje, dochter van J. van den Hoonaard en van J. C. Grin; Trijntje, dochter van B. Jeeninga en van W. van der Vaart. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Geene. Overleden: Pieter Voorthuizen, oud 85 jaar, echtge noot van M. de Koning; Jacob Scheltus, oud 87 jaar, weduwnaar van Ariaantje Butter. GEMEENTE ZIJPE. Overleden: Catharlna Cornelia Veeken. 25 dagen, dochter van Petrus Veeken en Cornelia Konijn. Trijntje Dekker. 79 jaar. wed. van Jan Klare. Kan, de kwieke reis-minister, Is weer eens op reis geweest Naar de stille Friesche heide, Waar de armoe nooit geneest, Waar ze in hun krotten wonen. Schuw, verwilderd en onrein, Al die bleeke vaderlanders, Die toch vaderlanders zijn! Kan kwam eens een kijkje nemen Met een zuiver mensch'lijk doel, Als een éénloopend minister, Zonder paperassen-bool! Zonder eerste of tweede Kamer, Zonder rede of debat. En de armoe wist voorloopig Niet, wie of ze voor zich had! Zelden had men van ministers Op de stille hei gehoord, Liever werd men dn zijn krotje Niet door het fatsoen gestoord, Want een huis beteekent trouwen, Trouwen vraagt een extra duit, En die schoot er nooit op over, Alleen liefde, daarmee uitll Suffe, opgeschoten slungels Plooiden grijnzend hun gezicht, Hier en daar bleef 't krakend deurtje Voor den reis-minister dicht! Afgedankte, slappe moeders Keken schril en menschenschuw. Opgeschrikte armoe-vaders Deden hebberig en ruw! Bravo, ware Excellentie, Excellent door wat U deed, Op de hoogte door aanschouwing Van dit groote menschenleed. Kenner van de wonde plekken, Zoo verborgen in ons land, Leest eens Uw gevoels-rapporten, En logt dan een nood-verbandü OUDKAJR8PSI» D« ra&d dezer gemeente vergadert Vrijdagavond Aan de orde komt o.m, le. een afwijzend prae-ad> vies van B. en W. op het verzoek van de voetbal- vereentging D.T.8., om dón avond per week het gymnastieklokaal te mogen- gebruiken voor haar z.g. wintertraining; 2e. voorstel tot het aangaan van een rekening-courant met de boerenleenbank, tot een bedrag van ten hoogste 7000 gulden; 3e. be noemingen. OUDKARSPEL. Voor de vereeniginig ter bevordering van het Vak onderwijs in Westfriesland, zulilen door den heer J. N. Voorbrood, techn. ambtenaar bijl de arbeidsinspec tie te Haarlem, in elke afdeeling een drietal derin gen worden gehouden: le. Inleiding; algemeens beschouwing; aandrijving van werktuigen. 2e. Houtbewerkingsmachines. 3e. Als voren; Slotbeschouwing. Voor de afd. Langepdijk zijn deze avonden vast gesteld op 16. 20 en 22 Deo. NOORDS CHARWOUDE. We hebben gisteren een deel van onze avond doorge bracht in de kolfbaan van den heer J. de Bakker, die, tot alle hoeken met publiek gevuld was. Reeds twee dagen eerder moeten alle plaatsen be sproken zijn geweest. Te verwonderen was dat niet, want het was alom be kend dat het op turngebied een avond zou worden, zoo als we nooit eerder gezien hadden. Het was de groote keurturnavond, welke door de turnkring H.N.K. gegeven werd als slotavond van de cursus Mies, die hier gedurende 3 maanden gehouden is. Ook Melchior Wezel die elders een cursus geleid heeft, was aanwezig, en de beide Zwitsersche heeren hebben bewezen, dat ze op turngebied wat weten te presteeren Ook de cursisten, bestaande uit een twaalftal turners van hier en uit den omtrek bewezen dat ze uit de cfur- 6U9 leering hebben getrokken. Hercules van hier en turners van Oude Niedorp zorgden voor de noodige aanvulling, waardoor het ge heel een goedgevulde en prachtige avond werd. Vooral ook de dames van Oude Niedorp en St. Maar tensbrug gaven iets moois te zien. De rythmische oefeningen vooral hadden de onver deelde aandacht en belangstelling. De heer Mies werd namens de cursisten een stel schilderijen aangeboden, die hem in zijn heimat een aan gename herinnering kunnen zijn aan de dagen hier doorgebracht. Hij dankte voor de waardeering, die hieruit spreekt, en wees op de vordering die zijn cursisten gemaakt had den, en op de wenschelijkheid, van het bezit va» een speciaal turnlokaal. De bondsvoorzitter dankte allen voor de betoonde medewerking. (Nadruk verboden.) December 1927. KROES. lief hadden, zochten „dekking"1 voor het geweervuur, in de loodsen der Groetenveiling. Een machinist die met i'n machine achter de pastorie stond, resd opzij om soo uit aiin levensgevaarlijke poeitie te komen. Toen het personeel van de Westlandsche aan de pas torie liet verzoeken om het levensgevaarlijke schieten te staken, deed men preaies, alsof men niets had ge hoord. Teneinde raad werd het politiebureau te Delft op gebeld. Een rechercheur werd onmiddellijk naar de pastorie te Den Hoorn gezonden en gelastte den bur- gerwachtelingen het vuren te staken. Daarna zijn de leden van de Burgerwacht naar beneden gekomen en hebben op den beganen grond hun „werkzaamheden" verder voortgezet. Wij hebben, aldus het Hdbl., naar dit verhaal van „Het Volk" een onderzoek doen instellen door onzen correspondent te Delft. Hij bericht ons, dat volgens mededeeling van de politie te Delft de zaak zich heeft toegedragen, zooals de berichtgever van „Het Volk" schreef. Hij meldt er bij, dat te Delft een behoorlijke schiet baan is. Schipluiden ligt ongeveer een uur van Delft. In de Novemberaflevering van {hot Maand schrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek zijn gepubliceerd de uitkomsten der Vermogensbe lasting over het belastingjaar 1926-1927. Er blijkt uit. dat het aantal millionnair9. dat over 1920-1921 bedroeg 1239, met een gezamenlijk vermogen van 2704 millioen, en over 1925-1926 ach teruitliep tot 1067. met een totaal-vermogen van 2255 millioen, over 1926-1927 wederom steeg tot 1145, met een vermogen van 2475 millioen. Gaat men de verhouding na van het vermogen van deze groep personen tot het vermogen van alle aangeslotenen te zamen, dan blijkt dat deze verhouding over 1920- 1921 bijna 20 te zijn, over 1925-1926 ruim 17 pet. en over 1926-1927 ruim 18 pet. Voorts wijzen de cijfers uit, dat te 's Gravenhage naar verhouding het grootst aantal vermogens boven f 100.000 voorkomt, nj. 27.60 pet., daarop volgen Amsterdam met 22.45 pet., Nijmegen met 21.15 pet., Arnhem met 20.81 pet. en Rotterdam met 20.24 pet. DIT JAAR 30 FIETSEN ONTVREEMD. Uit VGravenhage, 14 Dec. De Haagsche politie heeft de hand kunnen leggen op een rijwieldief, die heel wat op zijn kerfstok heeft. Het was de recherche opgevallen, dat er op het Kerkplein bij het Hoofd postkantoor telkens fietsen, die daar door bezoekers aan het postkantoor onbeheerd waren neergezet, wer den ontvreemd. Gisteren heeft men een 24-jarigen man op heeter- daad kunnen betrappen, juist toen hij op een rijwiel sprong, dat bij het postkantoor stond en waarmede hij weg wilde rijden. Bij verhoor bekende hij, dat hij in den loop van een jaar ongeveer 30 stuks op den kop had weten te tikken. De man, T. genaamd, is zonder'beroep en geen bekende van de Haagsche politie. Van heling is in deze zaak niets gebleken. Tel. SCHIETEN MET SCHERPE PATRONEN. De Delftsche correspondent van „Het Volk" meldde dezer dagen, dat te Den Hoorn, gemeente Schipluiden, de burgerwacht haar geweren inschiet met scherpe patronen uit het zolderraam van de R.K. pastorie. Ver leden week Donderdag om negen uur 's morgens be gon het vuren. Gericht werd op een adhter de pastorie gelegen poel. Een negentig tal geweren werd inge schoten. Nabjj deze pastorie ligt de Delftsche Groen- tenveiling, een der grootste veilingen uit het land. En achter de pastorie staat een nieuw gebouwde R.K. school, bezocht door zeer vele kinderen. Het personeel van de Wesfclandsche Stoomtram dat op het terrein achter de pastorie aan het werk was, bemerkte, dat er verscheidene van de afgevuurde kogels, z.g. „af zwaaiers" niet in den poel achter de pastorie teredht kwamen, doch blijkbaar op steenen waren afgestooten en over het terrein van de Westlandsche en de Groen- tenveiling hun weg zochten. Het personeel floten de kogels om de ooren en deze arbeiders, die hun leven Wat enorkte Haimea tocfi onder de preek van den domlné. Meer dan erg. Hjj maakt» m$ wakker I HET WETSVOORSTEL-ALBARDA MET BETREKKING TOT DE ZEVEJARIGE LEERPLICHT VERWORPEN. Zijn wetsvoorstel verder verdedigende, merkte de heer Albarda in de gister gehouden zitting van de Tweede Kamer op, dat er bij de regeering g6en prm- cipieele of financieel bezwaren tegen de zevenjarige leerverplichting bestaan; alleen overwegingen van doelmatigheid en mogelijkheid, doch deze kunnen niet gelden. O.m. wees de heer ALbairda er nog op, dat 30.000 40.000 kinderen gebaat zullen zijn bij de vervroeging der zevenjarige leerverplichting. Voorts kwam spr. nog een» terug op de houding van den heer Suring en diens vrienden, die ln hun aangenomen motie van 19 November 1926 invoering van de zevenjarige leerverplichting „mogelijk, urgent en onverwijld" noodig achtten. Zij gaven de leiding, doch de leiding ia den heer Suring niet waardig. Voor de Kerstklokken luiden, zeide spr., zal de heer Suring voor den derden keer de motie-Suring verraden hebben. Spr. meende dat dit Kamerlid tegen het voorstel is, omdat 'n soort boycot over socialistische voorstellen zou zijn uitgesproken. Maar, riep de heer Albarda uit. met het oog op de houding der R. K. arbeiders, kan zoo'n boycot niet straffeloos geschieden. Nadat nog enkele sprekers het woord hebben ge voerd, waarbij ernstig gewaarschuwd werd tegen een opnieuw ontbranden van den schoolstrijd, werd het voorstel-Albarda met 52 tegen 39 stemmen verwor pen. Vóór stemden de s.d., de v.d., de v.b. en de heer Arts (R.K.V.P.). DE OORLOGSBEGRGOTING. Beperking der bewapennlg. Bij de voortgezette beschouwingen over -de Oorlogs- begrooting was het weer de bezuiniging, die volgens den een niet ver genoeg doorgevoerd was en vol gens den ander veel te ver ging. Zoo had de heer Oud er nog best wat af willen doen, want, zeide de ze afgevaardigde, om oen goede weermacht te heb ben, zou er nog veel meer gevoteerd moeten worden en het feit, dat ons tegenwoordige leger niets kan uitrichten, maakt de positie van lederen minister van oorlog zoo hopeloos. Ook de heer Ter Laan (s.d.) vond den toestand van ons leger hopeloos, waaraan hij in een uitvoerige speech uiting gaf. Bij deze critiek werd er door den heer Duymaer van Twist (a.-r.) op een gegeven oogenblik bij interruptie aan herinnerd dat in 1914 de socialisten voor de legercredieten stemden en dr. De Visser (c.-h.) riep: „De nationale gedachte overheerscht de nationale geschillen." De heer Ter Laan (s.-d.): In 1914 stonden we voor het feit, dot we nu eenmaal een weermacht hadden. Mlen moet de geschiedenis niet vervalschen! Dr. de Visser (c.-h.): Hlet was mr. Troelstra, die ge noemde woorden sprak, waaraan ik heb herinnerd. De heer Duymaer van TWist (ar.): Ze zaten in hun rikketik. (Gelach.) Een heel ander geluid liet de heer Tilanus (c.-h.) hooren, die er op wees, dat de tegenwoordige ver houdingen in Europa nog zoodanig zijn, dat wij nog lang niet volkomen gerust kunnen zijn, zoodat de zorg voor 's lands verdediging de plicht van de regee ring blijft. Ernstig waarschuwde deze afgevaardigde er daarom tegen, de bezuinigingsschroef nog sterker aan te draaien. De uiterste grens is bereikt en de heer Tilanus riep den minister daarom toe: Tot hiertoe, maar nu niet verder! Met het oog op de knoeierijen te Woerden drong hij aan op scherpere controle van het departement en het schenken van meer aandacht aan de brieven der Rekenkamer. Minister Lamhooy, daarna aan 'het woord komende, wees er op, dat de Regeering het een dure plicht acht, met de beperking der bewapening zoover mo gelijk te gaan. Het was echter des ministers vaste overtuiging dat wanneer we in 1914 weerloos waren gew.eest, ons land het tooneel van rampen, en misère was ge worden. De heer Duymaer van Twist (a.r.): Dat willen de heeren! De heer Van Zadelhoff (sxL): Dat laten we ons niet zeggen; dat laten we ons niet zeggen (rumoer; geha mer des voorzitters). Voortgaande, bestreed de minister de opvatting van enkele afgevaardigden, als zou de toestand van ons leger geheel hopeloos zijn. Een ernstige waar schuwing liet de minister hooren naar aanleiding van de uitlatingen der sociaal-democraten, die bij mobilisatie of uitbreken van den oorlog de regee ring door dienstweigering of algemeene staking in moeilijkheden denken te brengen. De sociaal-demo craten kunnen, zoo zeide de minister, wanneer zij bij mobilisatie de overheid naar de keel grijpen, op krachtige maatregelen rekenen. De Minister ried den leiders der sociaal-democratie in dezen tot groote omzichtigheid aan, verklarend in deze moeilijke om standigheden genoeg vertrouwen in ons volk te heb ben om de Regeering te steunen. (Instemming.) Hierna brak de minister zijn rede af, welke hij den volgenden'morgen zou voortzetten. De stukken worden goedgekeurd, met dank aan den penningmeester voor zijn loffelijk beheer. Beeloten werd, volgen» overeenkomst met het gemeentebestuur, 75 van f 13.88 (sijnde het ger«. serveerde hoven de f250) aan de gemeente uit U keeren. Een voorloopig seleoenprogramma voor 1028 werd opgemaakt. Openingsconcert Hemelvaartsdag 17 Mei 1928; sluitingsdag 9 Sept. 1628. Daar bewezen is, dat de zakonmenschen veel pro. fijt van den Muziektuin hebben, zal getracht worclen, het aantal donateurs onder de neringdoenden to ver-, grooien. Gomeend werd dat velen zich oen iets «toom ter offer voor den Muziektuin wel mogen getroos ten. Hierna sluiting. DE ROZENKRANS. Zooals wordt gemeld zal op den len Kerstdag het bovenstaande tooneelstuk in het Noord-Hollandsch Koffiehuis nog eens worden opgevoerd. In het Theater Royal heeft het een stampvollen zaal gehad, ondanks dat zullen er nog velen zijn, die het niet hebben gezien, anderen die het nog eens zullen willen zien. Het stuk, inhoud, enz., behoeven wij by onze lezers niet meer introduceeren. De roman voor Florence Baroley, waaraan dit stuk is ontleend, is ongeveer door een ieder gelezen en over de opvoeringen van dit succes stuk door de Vereenigde Schouwspelers is men overal blijkens de resenties enthousiast; enkele bewijzen daar van volgen hieronder: De Tijd van 6 Mei: Honderd voorstellingen!!! Verreweg de beste premiere van den laatsten tijd te Amsterdam! Enny de Leeuwe was zuiver-ontroerend door haar zoo eenvoudig-natuurlijk, warm-menschelijk tevens weloverwogen, beheerscht spel. Zéér bijzonder was hare creatie van Jane Champion. Pierre Mols als Gerard Dalmain... weet zidh heel gelukkig te hoeden voor 't overdreven-gevoelige. Ook zijn spel is fijn en juist afgestemd. Zoo weten deze twee het laatste be drijf op te voeren tot een prachtig, boeiend slot met diepere accenten. Een voortreffelijke voorstelling, die warme aanbe veling verdient!! Heldersche Courant van 8 Juli '27. Beide avonden was de zaal uitverkocht! Over „De Rozenkrans" heeft iedereen met iedereen gesproken, en iedereen wil het gezien hebben. Subliem in één woord was het spel. Voor al de fijne acteur Pierre Mols was naar onze meening onovertref baar. Niet minder subliem was Enny de Leeuwe, een onzer beste tooneelspeelsters. In zulke scène's toonen de acteurs, wat zij waard zijn. Twee uitstekende uit voeringen van den eersten rang! Haarlemsch Dagblad (J. B. Sdhuil) van 22 Sept '27: De zeer goed verzorgde vertooning door de „Ver eenigde Schouwspelers" verdient de belangstelling on getwijfeld. Het succes van de eerste voorstelling was zeer groot. Zoodat „Do Rozenkrans" ook zeker te Haarlem verslonden zal worden. En zoo gaat -het in verschillende toonaarden door. SCHAGER MUZIEKTUIN. Woensdagavond vergaderde de Muzlektulncom. missie, er waren van de 13 leden, 12 present. Het jaarverslag, door den secretaris, don heer Joh. W. Govers uitgebracht, was ln optimistlschon toon gesteld. Ondanks dot het weer den af geloop--n tornar niet meewerkte, kou de commissie over de resulta ten en over het bezoek tevreden lijn. Tevens is nu wel gebleken, dat de Tuin levensvatbaarheid heeft De penningmeester, de heer P. Lap, deed rekening en verantwoording. De winst- en verliesrekening sloot met een saldo winst van f 48.87. niettegen staande dit Jaar oon soltuld van 11120 was betaald van f277.41. Afgeschreven ls op den inventaris f200, toodat de Inventaris nu nog voor f 200 op de balans staa t De balans vermeldt als bezit f200 Inventaris, en f63.88 kasgeld, totaal f263.88, welk bedrag in het credit als reserve ls geboekt. De commissie, belast mst het natiën der rekening, de heeren Kouseband «n Gorter, had geen enkele be- msrking. ZONDAG 18 DECEMBER. JullanaJdorp, Gebouw The Star of Hoipe, nam, 7 uur, de hoer Looij van Rotterdam. NED. HERV. KERK te: Schaden, voorm 10 uur, Da. van Dijk. Hipmolytushoef. nam. 7lA uur. Religieus Spel door Jongere inbond te Helder. Anna Paulowna. voorma. 10 uur. Ds. Van Beek. Valkkoog, voorm. uiur. Da Tinholt. EenAgenburg. vooim. 10 uur, Da E. R. Damsté vaal Huisduinen, Julianadorp, geen dienst Huisduinen, nam. 7 uur. Da. El R. Damsté. St. Maartensbrug, voorm. 10 uur. Ds. C. C de Kloet, van Helder. Burgerbruig, zie St. Maartensbrug. Ondesluis, nam. 7 uur, Ds. WitkopL Scbagcrbrug, zie Oudesluis. DirkiS'horn. geen Samenkomst. Ouldkarspel, voorm. 10 uiur, Ds. Jelleima. Winkel, voorm. 10 uur, O®, dé Leeuw. H'eer-Hugowaardvoorm. 10 uur, Ds. Boeke. Veenhuizen, geen dienst. Oude Niedorp, nam. 7 uur. Ds. Schermerhorn. Barsimigerhorn, voormi. 10 uur. Ds. Van Loon. Den Oever. nam. 2 uur. Ds. O. rL. van der Veen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, voorm. 10 uur. Ds. R. v. d. Veen. Stroe, voorm. 10 uur Ds. O. L, v. d. Veen. Nieuwe Niedorp. geen dienst. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 11 uur, Ds. J. F. van Deijne van Zaandam. Nam. 6 uur, Ds. Hak1 van Alkmaar. Breezond, voorm. 10 uur, de heer Boon. GE RE FKERK te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur. Leesdienst Nam 2K uur, Ds. v. d. Zee van Amsterdam-West. MAANDAG 19 DECEMBER. 't Zand (Zijpe). Bovenzaal café Schrieken, nam. 1% uur, de heer Sevensma van Amsterdam. DINSDAG 20 DECEMBER, 't Zand (Zijpe). Bovenzaal café Scihrieken, nam 7# uur, de heer Looijl van Rotterdam. S'CHAJGEN. 15 December. 2 Stieren f 195—260, 7 geldekoeien, magere f 160— 240. 100 idem. vette f 300-410; 8 kalfkoeien f 240- 310; 20 vaarzen f 80150; 2 graskalveren f 50—00; 16 nuchtere kalveren f 14—26. 75 schapen vette f26—37, 1119 overhouders f2431, 19 varkens, miag. f 16—22, 79 idem, vette p. Kg. f 0.58 —0.63, 50 biggen f9-il4, 60 konijnen f 0.50-3, 131 kippen f 0.75—2, 6 eenden, haantjes f050—2, 92 Kg. boter f 1.90—230. EIERVEILING SCHAGEN. 15 December 1927. Aangevoerd waren 68 partijen 9055 stuks 'kipeieren, 2 partijen 49 stuks eendeieren. De prijs liep van f 8.10 tot f 10.70, bruine eieren van f 10.50 tot f 10.70, jonge kipeieren van f7.50 tot f8.10. De veiling duurt voort. NOORDSCHARWOUDE, 14 Dec. Uien f 8.609,30, drielingen f 9.209.50, nep f 5— f 5.30, grove uien f 9.309.50, peen f 3.408.70, roode kool f 9.4012.50, doorschot f 8.9011.10, gele kool f 4.106.60, doorschot f 8.40—4.80, Deensche witte kool f 8.604.30, doorschot f 2.608.60 per 100 Kg. Totaal aanvoer 18600 Kg. uien, 6000 Kg. peen, 103200 Kg. roode kool, 35200 ,Kg. gele kool, 45800 Kg. Deen* sche witte kool. WA ARMENHUIZEN, 14 Ded 2.80, drielingen f 8.50, grove uien f 9.20 por 100 i Totaal aanvoer: 47475 Kg. roode kool, 6100 Kg. gil* kool, 13550 Kg. witte kool, 75 Kg. uien. AMSTERDAM, 14 Dec. 203 vette kalveren le kw. i 1.081.20, 2e kw. f O.W 1.06 Vb, 3e kw. f 0.80—0.90, 41 nuchtere kalvert» f 1220, 720 varkens Holl. Overz. en Geld. vleesch 1® kw. f 0.730.74, een prima varken boven noteeriotf» Holl. 2c kw. f 0.71—0.72, vette f 0.71—0,72. HOORN, 14 Dec. .Aangevoerd 186 varkens, vette f 0.500.61, Wu" tera f 0.530.56. Handel goed. ALKMAAR, 14 Dec. Witlof I i 22—32, II f 8—18, per 100 Kg., boerenkool f 1.10—6, groene kool f 0.80—8.40, per 100 etuke, roode kool f 2.808.20, per 100 Kg., prei f 2—8 per 100 bof, uien f 5,60—9.10 per 100 Kg., andijvie f 0.60—Ü0 P** 100 ft uk»,

Schager Courant | 1927 | | pagina 6