Denkt aan dan UITVERKOOP van Mantels en Japonnen. [Al S. GODSCHALK, KANTONGERECHT SCHAGEN. ila Jil ien dienstrooster, waaraan men zich niet te houden heeft -.En nu weet het nog minder. Geen succesvolle dag voor de Schager politie. De morgenstond heeft gond in den mond e h NGERI izie IT ind; KORTE BERICHTEN. Ann Ofiei dat natuurmachten, nX. herhaalde aasdherlnRtB, de bouwwerken deden instorten. Wanneer men de ruïnes bezoekt, dan U het ver heugend te mogen constateeren, dat het terrein af gesloten is en dus gevrijwaard tegen het weghalen van materialen door de bewoners, zooals dat helaas maar al te erg in Ephesus geschiedt. De wandeling door de ruïnes der oude stad geeft een duidelijk beeld van de tijdperken, door (mij hierboven beschreven. Men kan de verschillende muren gemakkelijk terugvinden en tevens de meest belangrijke bouwwerken van elke periode. Men ziet hoe de waterleiding van omliggende bergen Per gamos nadert en hoe van die zijde de stad onneem baar was daar de rotsen stijl, ja bijna onneembaar loodrecht naar beneden reiken. Slechts uit de vlakte, waar thans de nieuwe stad ligt, was Pergamos toe gankelijk. De overblijfselen van de stadspoorten toonen, hoe sterk de verdedigingswerken geconstru eerd waren en hoe een vijand zeker ook daar geen gemakkelijke taak bij de bestorming van deze op een vriji stijle berghelling gelegen vestingwerken gehad zal hebben. Slechts later, na de uitvinding van het buskruit, was de grootste kracht ^ebroken. Men ziet in het museum der ruïnes de zware steenen kogels, waarmede de staJd gebombardeerd werd en men kan zich voorstellen hoe door de in de muren geschoten bressen de vijandelijke scharen de stad binnen drongen en de tegenstand der burgers ge broken werd. Wat zullen die marktpleinen, winkel galerijen en mooie straten een levendig beeld gege ven hebben in de dagen van de koningen uit het huis Attalos. Hoe fraai ligt nog dat stadion daar met de termen (baden.). Hoe trotsch lag daar boven op den hoogsten top het paleis van Attalos. D'aar, even lager, vinden wiji. hetgeen overgebleven is van den tempel van Athene, een der oudste (4e eeuw voor Christus) bouwwerken. Wanneer wij van hier een blik naar omlaag werpen, wij zijn hier hoog, n.1. ruim 300 Meter boven den zeespiegel, zien wijl bet altaar van Zeüs liggen. Of liever de treurige resten daarvan. Zooals bijna overt-tl elders, heeft ook) hier de destructieve hand van het Christendom de antieke schoonheid verwoest en op de plek, waar Zeüs aan beden werd. een aan den een of anderen heilige geweide kerk gebouwd. Wiji komen langs de bibliotheek, langs het Paleis van Eumenos II, maar ik wil U neigens ophouden, want ik wil U brengen naar het Gymnasion, dat in drie afdeelingen verdeeld was. n.1. in een voor jongens, een voor epheben en een voor jongelingen. Verschillende inschriften op de muren noemen na men van studeerenden. In de beide laatste eeuwen voor Christus hebben hier verscheidene jongelingen hun studie voltooid, om daarna rondom de Middel- landsche. Zwarte en Kaspische Zee, in Syrië en Palestina, in Kurdistan en Perzië en elders bij te dragen tot de ontwikkeling der menschheid. Moeilijk is na te gaan hoeveel zijl precies Mee dragen zullen hebben. Doch hier staande tusschen de ruïnes van deze bergstad, ruines getuigende van geestkracht, bekwaamheid en macht, voelt men, wanneer met naar de vlakte, die zich daar zoover het oog reikt uitstrekt, ziet, dat die invloed in élk geval van de allergrootste beteekenis moet zijn ge weest. Twee duizend jaar en meer geledenl Wat voelt men zich klein en nietig. Terwijl allerlei go- dachten in mij omgaan, daal ik weer af naar de nieuwe stad Pergamos. waar de Vali Pacha van het nieuwe Turkije ons zou wachten. m*r FABELACHTIGE LAGE PRIJZEN. WAT BIJ Zitting van Donderdag 15 December 1027. VOOR DEN KINDERRECHTER. Een viertal zaakjes worden met het oog op den jeugdigen leeftijd van verdachten met gesloten deu ren behandeld. Veroordeeld worden Joh. H., overtr. Motor- en Rijwielreglement f6 boete of 1 week tuchtschool; B., idem, f3 boete of 1 week tuchtschool H., idem, zonder toepassing van straf aan zijn ouders teruggegeven; J. B., idem, f4 en fl boete, of 2 weken tuchtschool. Wij Breien de Aller Fijnste Wollen Kousen zeer netjes voor U aan. JAAP SNOR, Zuidstraat 15, Helder Eenige oogenblikken later gaf de komst van de oude kaffervrouw een andere richting aan haar gedachten- gang. Zü vond Mary Ahn een belangwekkend studie onderwerp, daar zü' de eerste van haar ras was, met wie zij in nauwe aanraking gekomen was. Zij was zeer forsdh en onbevallig. Zij bewoog zich met olifantach tige logheid, doch haar ijver om te behagen was zóó groot, en trad zóó duidelijk aan het licht, dat Sylvia haar niet geheel als zonder lieftalligheid zijnde kon beschouwen. Haar aanhankelijkheid, gelijk aan die van een hond, deed haar leelijkheid vergeten. Zij vond het eenigszins moeilijk, het spreektaaltje van Mary Ann te begrijpen, want het geleek meer op het ge- krijsch van een aap den op een menschelijk geluid, en aangezien zjj zeer vermoeid was, moedigde zij haar niet tot spreken aan. Er was zooveel om over te denken, en eenige oogen blikken draaide haar vermoeide hersenen heen om Guy en alles wat zijn vertrek voor haar beteekende. Zij trachtte zich een practische voorstelling van den toe stand te maken, een houvast te krijgen in de moeilijk heden die haar omringden. Bestond er de geringste kans voor zijn terugkeer? En zelfs indien hij terug keerde, wat zouden dan daarvan voor haar de gevol gen zijn? Zou het haar op eenigerlei wijze helpen? Het wns onmogelijk het antwoord op deze vraag te ontwijken.Hy had haar thans volkomen in den steek gelaten. Zij was gestrand in een vreemd land, en slechts by haar eigen pogingen kon zij thans baat vinden. Zij vroeg eich af of Burke zou aandringen dat zij naar het huis haars vaders terugkeerde. Zoo ja, dan zou hij zijn zin niet hebben. Liever zag zij alles onder de oogen dan dat. Voor werken was zij niet bevreesd. Zy op de een of andere wijze zelve haar brood weten te verdienen, al moest zy met de Kaffervrouw werk op het land verrichten. Zy wilde onafhankelijk zyn of in een poging daartoe sterven. En goed beschouwd, over woog zy trooSteloos, zou het niemand veel kunnen schelen of zy het leven er bij liet of niet. Zij stonjd en viel alleen. Ten slotte werd haar gedachten gang onsamenhan gender, tot zy eindelijk geheel bevangen werd door de nevelen van den slaap. Zjj lag stil op het smalle bed en sliep lang en vast. Zy moest verscheidene uren geslapen hebben, toen haar droom tot haar kwam. Deze rees op uit een zee van vergetelheid een ongeroepen, volkomen onver wacht visioen. Zij zag Burke Ranger langs den rand van een droog en steenachtig ravijn galoppeeren, waar in 'het water stellig onstuimig bruistte wanneer de regentijd daar was. Hy had zich in den zadel diep voor over gebogen, terwijl zyn donker gelaat naar voren ge strekt was om het pad dat voor hem lag, beter te kun nen afzien. Met ademlooze belangstelling sloeg zij hem gade, en het donderen van de hoeven van zyn paard hamerde in haar hersens. Eensklaps haar oogen la tende gaan langs het pad dat hij volgde, zag zij met afgrijzen om een kromming heen, die hy niet kon zien. Zij aanschouwde een anderen ruiter, die van de tegen overgestelde rijde kwam aaagaloppeeren, Het gelaat DE NED. SPOORWEGEN MOGELIJK IS. Bij het lezen van bovenstaand opschrift zal men i en terecht het hoofd schudden en zeggen, dat zooiets niet mogelijk is. En toch is dat wel het ge val en wel bij de Nederlandsche Spoorwegen. Dit ontdekten wij op de zitting van hedenmorgen. Hiet betreft hier de zaak van het O. M. contra Elizabeth V., overwegwachteres Mi de Spoorwegen op den Post bij Keinsmerbrug. In den morgen van den 17den Augustus waren namelijk de spoorwegboomen niet gesloten toen de trein van 6.34 passeerde. Te harer verdediging had verdachte indertijd de zaak is reeds eerder voor geweest, maar was voor het hoo- ren van een spoorwegautoriteit, tot vandaag uitge steld aangevoerd, dat op haar dienstrooster stond aangegeven, dat ze eerst 6.37 in dienst moest zijn. Natuurlijk is dit verschil van 3 minuten te belache lijk om het verkeer aan het groote gevaar van on gesloten spoorwegoverboomen bloot te stollen, en ver dachte had zich aan dat verschil dan ook tevoren nooit gestoord de wijziging was namelijk al met 1 Juli ingegaan. Nu zij, echter door een verzuim de boomen vergeten heeft te sluiten maakt zij van haar goed recht gebruik en verdedigt zich op grond van haar dienstrooster. Neen, zeggen de Ned. Spoorwegen, bij monde van een chef de bureau dier maatschappij, die heden morgen gehoord wordt, zoo'n dienstrooster Is niet maatgevend. Aan de hand van verschillende artike len, welke met elkaar een vrij dubbelzinnig geheel vormen, tracht getuige daarna te bewijzen, dat de uitvoering van 'n dergelijiken dienstrooster practisch onmogelijk is en dat de betrokken wachteres zich had moeten houden aan een dienstregeling, welke in eiken post is opgehangen. Wanneer er dus een vóórtrein loopt, moet zij dienst doen. Maar, vraagt de kantonrechter, waarom schaft de Ned. S-poorwegen dien dienstrooster dan niet af, wan neer de employé's zich er toch niet aan moeten houden? Getuige antwoordt, dat de dienstrooster niets an ders is dan een overzicht van de verdeeling der vroege en late diensten en voegt er aan toe, dat een wachter of wachteres niet eerder van zijn of haar post mag wegloopen, of de aflosser moet er zijn. Kantonrechter: Maar dan heeft de rooster ook ab soluut geen waarde, wanneer de hand er toch niet aan gehouden wordt. M.L is de regeling op deze manier niet zuiver gesteld en kan zij uitgelegd wor den zoowel in het belang van verdachte als van de Ned. Spoorwegen. Op een desbetreffende vraag van den kantonrech ter, zegt getuige, dat aan verdachte reeds een disci plinaire straf van f 1.20 dagloon door de maat schappij is opgelegd. Het O.M. zegt, dat door het hooren van dezen ge tuige geen verzachtende omstandigheden voor ver dachte zijn aangebracht. HU acht het gepleegde feit wettig en overtuigend bewezen en eischt f 25 boete of 25 dagen hechtenis. De uitspraak wordt bepaald op heden over 14 dagen. Een klein verschil van meening dreigt nog te ontstaan, wanneer getuige reiskosten en tijdsverzuim vergoed wil hebben, waaruit volgt, dat de Ned. Spoorwegmaatschappij in zoo'n geval nóch vrij rei zen, nóch het salaris van haar employé's dóór laat gaan. die re op uitgestuurd zijn, om hare belangen te verdedigen. ZICH NIET AAN DE LEERPLICHTWET GESTOORD. De volgende verdachte, Nic. N., een 47-jarige land bouwer te Harenkarspel, staat terzake van over treding van de Leerplichtwet terecht. Hem wordt ten laste gelegd, dat hij zijn leerplichtig kind, dat de RK. bijzondere school te 't Waarland bezoekt, opzet telijk heeft laten verzuimen. Verdachte bekent dit, doch voert ter zijner verdediging aan, te hebben ge meend, dat het kind reeds vrij was, hetgeen met het van dezen ruiter was van haar afgewend, doch het was voor haar onnoodig het te zien. Zy wist, zooals men in droomen altijd zonder den germgsten twijfel weet, dat dit Guy was. Zy herkende zijn gemakkelyken zit in den zadel, de achtelooze bevalligheid van zyn houding. Hy rende recht voorwaarts zonder eenige gedachte aan gevaar, en hoewel de kromming door hem gezien moest zyn toen hy haar naderde, deed hij geen poging het dier dat hy bereed, in te houden. Hy scheen het eer der nog vuriger voorwaarts te dryven. En ook dit don derend hoefgetrappel daverde haar in de hersens. Met gespannen aandacht wachtte zy, in een span ning die haar geheele lichaam deed trillen. Guy be reikte de bocht het eerst. Op dien smallen richel was slechts ruimte voor één. Hy* nam de bocht met het volle vertrouwen van iemand die verwacht dat de baan vry is. En toen op het uiterste randje van den af grond kreeg hy den ruiter in het oog, die hem in galop naderde. Hy trok de teugels in. Hij hief één hand op, toen zyn paard onder hem steigerde, en stiet een waarschuwing uit. Door het hoergetrappel verdoofde ieder ander geluid. Sylvia's hart stond stil alsof het nooit weer zou gaan kloppen. Haar blik schoot naar Burke Ranger. Hy ga loppeerde nog steeds een wilden galop. Toen. hy nader gekomen was, kon zy één blik op zyn gelaat wer pen, en zij wist, dat hy den man die van de andere zyde kwam, gezien had, want het stond verwrongen en verschrikkelijk het gelaat van een duivel. Het volgende oogenblik hoorde zy een geweldigen schok van een botsing. Er heerschte een onbeschrijf lijke verwarring, daar op dien uitersten rand van het ravyn. Het eene paard werd met zyn ruiter hals over kop langs dien muur van steenen geslingerd. De an dere ruiter drukte zyn sporen in de flanken van zijn eigen paard, en reed in galop langs den smallen weg naar den mond van het ravyn, zonder een blik achter waarts te werpen. Zy stond van den schrik vastgenageld in een aan groeiende duisternis die tot in het diepst van haar ziel scheen door te dringen. Welke van de twee was vry weggegaloppeerd? Welke lag daar verpletterd, diep beneden haar in een afgrond, waar reeds duisternis heersdhte In haar doodsangst wilde zy weten, doch de duister nis onttrok alles aan haar oog. Eindelijk scheurde zij deze vaneen als ware zy een gordijn geweest. Zy daalde naar die diepgelegen plek af. Zjj strompelde door een troosteloos verlaten vallei, tot zjj kwam by datgene wat zjj zocht een gevallen paard, een rui ter, de glasachtige oogen ten hemel geslagen. Doch de hand des doods had ieder herkenningstee- ken uitgewischt. Was het Guy? Was het Burke? Zjj wist het niet Met een onuitsprekelyken angst wendde zij zich van het schouwspel af. Zij verliet die verdoem de plek met den doodsangst van volslagen verlatenheid in de zieL Zy was van alles beroofd. Zjj zwierf alleen in een land van vreemden. Wordt vervolgd. oog op 'den leeftijd niet het geval is. Zulks gaat eerst het volgend jaar Mei in. Behalve dit, zegt verdachte echter nog, dat dit rijn laatste kind is, dat, ofschoon het niet goed kon leeren, de eerste jaren toch steeds overgegaan was. In de vijfde klasse was het echter driemaal achter elkaar blijven zitten en, zegt ver dachte.. nu weet het nog minder 'dan voor drie Ja ren terug. Door bekentenis van verdachte acht de Ambt. van het O. M. het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en eischt f 5 boete of 5 dagen hechtenis te gen hem. De uitspraak is f4 of 4 dagen. VRIJSPRAAK TEGEN VEERTIEN OVERTREDERS VAN DE MOTOR- EN RIJWIELWET. Hadden moeten verschijnen een veertiental verdachten, die voor eenigen tijd terug, door de Schager politie wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet verbaliseerd zijn geworden. Geen van hen het waren König, Deutekom, Schenk, Kaal, Kees man, P. v. Eeten, Kater, Modder, Broekhuizen, v. d. Meijst, Schagen, Sleutel, Kant en Pastood was verschenen. Het betreft hier overtreding van Art. 12, sub 3, dat bepaalt, dat elk motorrijtuig van een plaatje moet voorzien zijn, waarin verschillende gegevens, van den motor, henevens de naam van den eigenaar iftoet gegraveerd zijn. De kantonrechter zegt, dat hem niet goed duide lijk is, waarvoor deze gegevens moeten dienen. De bepaling was reeds in de oude wet opgenomen, maar toen werd er nooit voor bekeurd. Nu zij echter door de nieuwe wet is overgenomen, scheen de Schager politie er over gevallen te zijn en heeft nadien een ware razzia uitgevoerd. De oogst was inderdaad zeer groot, waaruit hij meent te moeten opmaken, dat vooraf geen waarschuwingen zijn gegeven. Het wil den kantonrechter echter voorkomen, dat hier wat meer menschkundig had moeten worden opge treden en hij zal dan ook niet nalaten om gebruik te maken van zijn recht om artikel 398 van het W. v. S. toe te passen en de verdachten van alle straf kwijt te schelden. De kantonrechter wenscht er nog eens uitdrukkelijk op te wijzen, dat voor hetzelfde artikel in de oude wet nooit een vervolgingwerd ingesteld. Tegen alle veertien verdachten werd dus vrijspraak gevraagd. De eisch was voor ieder van hen f2 boete of 2 dagen hechtenis. MAAR NIET ALTIJD. Het was in den vroegen morgen van den 7den De cember j J., dat de boeren zich met hun melk naar de kaasfabriek „De Loet" op weg begaven, geen oogen blik denkende aan hetgeen hen dezen morgen te wachten stond. Het ritje van dien morgen, dat steeds in donker wordt uitgevoerd, zou hun eóhter nooi- lottig worden. De politie schijnt er tenmlinste do lucht van te (hebben gekregen en verbaliseerde ach tereenvolgens op den hoek van den Molenweg Bel lis, Borst, Watertor, Schouten, De Graaf, Geel, Rood en Jimmink, wegens het rijden zonder lioht. Zij wierden vandaag en bloc veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen hechtenis, behalve Rood en Jimmink, die ook geen achterlicht hadden, dus 2 m. f 5 of 2 m. 5 dagen kregen en Geel, omdat hij ter terechtzitting verschenen was, die 2 m. f3 of 2 m. 3 dagen kreeg. Over het algemeen heeft de mogenstond goud in den mond, mlaar in dit geval zal er misschien wel wat bijmoeten. VOETGANGERS MOETEN OOK WAT HEBBEN. De 19-jarige arbeider Joh. Sch. uit Veenhuizen was den 19den September al fietsende de Nieuwe Streek te KoLhorn doorgetrokken. Voor hen die daar wonen, is zooiets onbegrijpelijk, maar voor degenen, die dat niet weten, staat er een groot bord, waarbij zooiets wordt verboden. En Johannes wist het niet, en hij nad het bord ook niet gezien, totdat de veldwachter hem van het een en ander op de hoogte bracht. De kantonrechter vindt, dat „de voetgangers ook wat moeten hebben" en veroordeelt hem tot f 3 boete of 3 dagen hechtenis. De eisch was f 5 of 5 dagen. EEN HONDENKAR IN DE VERDRUKKING. Adolf Sch., autobusondernemer te Bergen,,, moet terecht staan, omdat hij op den middag van den 11 October op den Westfrieschen dijk bij Krabbendam met zijn autobus een hondenwagen zou hebben aan gereden. Verdachte ontkent dit. De eigenaar van den hondenwagen, Jan Grootea, koopman te Burgerbrug, zat naast zijn wagen, in het gras, zijn pijpje te stoppen, Zijn honden had hij, zoo als hij vertelde, goed vast gezet, zoodat ze heen nog w)eer konden. Naast 'hem zat een college uit Alk maar, Hendricus Ruiter. Eensklaps had de laatste een lichten slag gehoord, toen de autobus Bergen- Alkmaar passeerde en kijkende, kwamen ze tot de ontdekking, dat de hondenwagen in de verdrukking was geweest, en daaruit met een kapotte as te voor schijn was gekomen. De auto, welke ze beiden als één van den dienst Bergen—Alkmaar herkend had den, was doorgereden. Verdachte Sch. 'doet thans de verrassende mede- deeling, dat hij niets gevoeld heeft en zelfs geen hon denwagen op den weg heeft zien staan. Op zijn vraag of de getuigen ook uiterlijke kenteekenen aan zijn wagen hebben ontdekt, antwoorden dezen .ontken nend. Verdachte zegt dan, dat vóór op zijn wagen een geel-witte wimpel was bevestigd- De ambtenaar eischt, waar door de, onder eede, afgelegde verklaringen van getuigen het wettig en overtuigend bewijs geleverd is, terwijl verdachte niet definitief kan bewijzen, dat hij het niet geweest is, die de kar heeft aangereden, een geldboete van f15 of 15 dagen hechtenis. De uitspraak is f10 of 5 dagen. GEEN LOONLIJST BIJGEHOUDEN. Jan H., broodhakker te N. Niedorp, is niet ver schenen. Hij had de loonlijst voor zijn 13-jarige leer ling niet bijgehouden en moet deswege terecht staan. Deze laatste verschijnt thans een knecht van nog geen drie turen hoog om het een en ander te ge tuigen. H. wordt tot f7 boete of 4 dagen hechtenis verooftieeld. De eisch was f 10 of 10 dagen. „HAD JE ZELF MOETEN OPDRINKEN". Willem W., logementhouder te Schagen, had er niets geen kwaad in gezien om één van zijn gasten, die een droge keel had, een fleschje bier te geven, hetgeen ook zeer terecht geweest was, wanneer hij daartoe verlof bezat. Dit laatste had verdachte ech ter niet, maar hij geloofde als logementhouder dit niet verplicht te zijn. Tevens had hij bij de overna me van het logement ook een kistje met nog 23 flesohjes bier overgenomen., hetgeen hem in zijn ge loof gesterkt had. Kantonrechter: „Dat had je zelf op moeten drin ken!" Dt tifcb li roer «ooiete niet gering en bedraagt f20 boete of 20 dagen hechtenis, maar met de b«. lofte, xich in den vervolge van verdere tapperij ti onthouden, wordt verdachte tot f6 boete of 6 dagen hechtenis veroordeeld. WEER „LOSGELATÊN". Door een fout in de administratie is de volgende verdachte in het verkeerde kanton gedagvaard, zoo dat hiji weer, benevens de beide getuigen, na dat deze laatsten behoorlijk zijn uitbetaald, weer „losgei.v ten" worden. EEN BOERENWAGEN ZONDER ILLUMINATIE. De 21-jarige landbouwer Jan Sch. uit Barsinger- hora had in den avond van den 5den No-vember niet een onverlichten boerenwagen door Schagen gere- uen, waarmee hij zich een proces-verbaal op den hals gehaald had. Er zat voor- noch achterlicht op den wagen. Nadat de kantonrechter hem met het een en ander van de nieuwe Hijwlelwet op de hoogt» gebracht had, werd Sch. veroordeeld tot twee geld boeten van f 4 en f 1 of 4 en 1 dag hechtenia OVERTREDERS VAN DE IJKWET. Marcus v. d. KL, kruidenier te Barsingerhnrn, ha maten en gewichten met het afkeuringsmerk er oj in huis, toen hij- 'n bezoek van de betrokken contro leurs kreeg. Verdachte bekent het en zegt, dat hij zeLjQQjg maar had moeten verkoopen. Dit verzuim komt hem^ duur te staan, want hip wordt veroordeeld tot f geldboeten van 2 m, f 2 en 3 m. f 5 met verbeurdver klaring van de in beslag genomen maten en gewich ten. De eisch was 2 m. f 2 en 3 m. f 6. Iets dergelijks had de caféhouder S. K. te Kolhoru, aan de hand, die zegt te goeder trouw te hebben ge handeld, omdat zijn voorganger gezegd had, dat de maten in orde waren». Hiji wordt veroordeeld tot 3 m. f 5 boete ot 3 m. 3 dagen hechtenis, met verbeurd verklaring van de in beslag genomen maten. De eisch was 3m. f6 of 3 m. 3 dageu. ronds 8 pnd, d( vrij. Jeren b ide het Hel F te OOK EEN TILBURY MOET MET EEN SPIEGELTJE ZIJN UITGERUST. Laurens B., landbouwer te Barsingerhorn, moet terecht staan terzake, dat hij geen spiegeltje in zijn tilbury had. Door brigadier bij de rijksveldwacht, Holema, uit de Zijpe, was verdachte op den West- frieschend. aangehouden. De laatste voert ter zijner verdediging aan, dat hij achter een spiegeltje in de kap van zijn wagen heeft, waardoor hij wel 500 me ter achter zich kan zien, waarop de kantonrechter wel wat verbaasd opkijkt, totdat hij door brigadier Holema nader wordt ingelicht, die verklaart, dat verdachte 'hiermede het ronde glaasje bedoeld, dat in de kap van alle dichte wagens is aangebracht. Nu is het pleit gauw beslist en verdachte, die uog opmerkte, dat hij in de dagvaarding werd beleedigd, omdat ei" o.a. staat „in kennelijken staat van dron kenschap", hetgeen, echter abusievelijk vergeten was door te halen, wordt tot f 2 boete of 2 dagen hechte nis veroordeeld. GEEN „ACHlTERLICHIE". De melkrijder M. Kn. uit Heerhugowaard had zon der „achterlichie" gereden. Het was door den wind uitgegaan en hij had er geen erg in gehad. Mèt zijn „lichie" waait hem echter vandaag tevens nog een „knaak" uit zijn zak. Zond In de iseld en 7 j Lu O f 0.6: 4a di geven Zon Igewiss PIE, e 50 c et N te 1 de T Le inda OOK AL IN HET DONKER. De 18-jarige Cath. Christh. P. uit de Zijpe wat ook ronder lioht op de fiets uitgetrokken, en zulks, waar het groote daglicht reeds lang uit was en de ver lichting verder bij de wet geregeld wordt Met I 2 g boete of 2 dagen hechtenis moeit ze dit tochtje in den Moi maneschijn bekoopen. I Ook zij viel over de niet doorgehaalde clausule in n06 de dagvaarding „in kennelijken, staat van dronken, f Bchap met dien verstande, dat ze dacht, dat nu het loonei proces-verbaal wel vernietigd zou worden, maar ffes 10' dan was ze toch wel een beetje verkeerd ingelicht. Wegens niet verschijnen worden bij verstek ver. oordeeld; Voor overtreding van het Motor- en Rijwielregie- ment: Corn. M. ft of 4 d.Dieuwertje Gr. fJ of 8 dd.; v. B. f4 of 4 d.; BI. f4 of 4 d. Voor overtreding van de Arbeidswet: J. G. N. f7 of 4 d» r Voor overtreding van de IJkwet: T. K., 2 m. f2 of m. 2 d., met verbeurdverklaring van de in beslat genomen maten en gewichten; J. D„ f2 of 2 d. mei verbeurdverklaring. P., overtr. Visscherijwet f5 of 3 d.; P. K., overtr. Vogel wet, 2 m. f6 of 2 m. 3 d„ met verbeurdverkla ring van de in beslag genomen lijmstengels; P. K, openbare ordeverstoring, f6 of 6 d.; R., overtr. po- litieverordening Schagen, f3 of 3 d. NA Ha g neelv van jgevoe ANTI-GODSDIENSTIGE ACTIE IN RUSLAND. Naar de Roel meldt, heeft de sovjet-regeering, in vertand met het naderende kerstfeest, besloten tot een verscherping der anti-godsdienstige agitatie. Het ligt o.m. in de bedeoeling, straat-demonstraties te organi- seeren en voorts 's avonds op pleinen en in hoofdstra ten op aan muren bevestigde doeken films te projec teeren van anti-godsdienstige richting. Tot de commu nistische jeugdbeweging is een oproep gericht, om dl regeering by het voeren -van deze campagne zooveel mogelijk te steunen. MOORD EN ZELFMOORD. Toen een kellner te Stralsund gistermorgen vioef naar huis terugkeerde Vond hij zijn jonge vrouw een 20-jarige huisknecht uit het hotel waar hij werkzaam was, dood op den grond liggen. De hi knecht heeft eerst de vrouw, waarschijnlijk tegen hi wil, en daarna zichzelf gedood. EDELGESTEENTEN ON STRAAT GEGOOID. Een van de bewaarplaatsen van de trust voor Oe: steenen in Jekaterinenhurg werd door het stadsbestui opgeëischt om er een nieuw gebouw neer te zetten. Daar het trustbestuur geen kans zag de voorraden er gens anders op te slaan, verkocht het die aan de stad als steenslag voor de wegen en voor fundamenten, e: ontving daaiVoor 160 roebel. Er waren groote partijfl wit marmer bij en topazen, die 5 roebel per Kg. kof ten. De gansche voorraad van eenige honderdduiw den roebels waarde, is reddeloos verloren, gelyk f bleken is uit een onderzoek, door de kunstacademie I gesteld. De handwerkers uit de stad zoeken nu d" steenen op uit den rivierdijk, die er mee gestort* EEN GEVAARLIJKE ITAUAANSCHE BANüff- Santo Pollastro, een gevaarlijke Italiaansche diet, was in Frankrijk gekomen nadat hij aan hetflB? van 1925 te Milaan tal van moorden had gepleegi Parijs maakte hy zich schuldig aan een brutale inbtaj* in een jtfwelierswinkel in de Avenue de 1'Opera. tijdlang is Pollastro toen voor dood gehouden, in Augustus van dit jaar is hij te Parijs in den m*"0 aangehouden. Eergisteren heeft het Hof van gezworenen der eein hem tot acht jaar dwangarbeid veroordeeld. ORIGINEEL PROTEST TEGEN HOOGE ELECTRICITEITSTARIEVEN. Verschillende vereenigingen op allerlei gebied ben reeds in vele toonaarden by den raad van Kozi dam geprotesteerd tegen de hooge electriciteitsta (ven. De winkeliers van den Nieuwen Binnenweg ne nu een nieuw origineel protest bedacht Zy besi» ni. Vrijdagavond van 7 tot 9 uur hun étalaff te ven toe met een tweetal kaareen. oonee c Entr Avonc A

Schager Courant | 1927 | | pagina 6