Schager Courant c Spotkoopjes Wollen Dekens NIEUWJAARSGROETEN WIE ie we xar A. yn nd )TGI ts RS L. BOLTE, Schagen 50 cent tan Derde Blad. mde es. GRATIS. Gemengd Nieuws. De dreigende laag benzine in de haren van LiverpooL OR Kil na t 'ERV\ Vreeselijke ramp te Quebec. Uf DE STILTE DER VERLATENHEID. Een Berliinsche inbrekersbende gerat Engelsche zijdesmokkelaars. Het kleinste pasgeboren kind van de wereld. Dat liep in de papieren. Brand in een Engelsche mijn. Dure Russische vakvereenigingen. Zaterdag 17 December 1927 70ste Jaargang. No. 8171. van 1| ort 53o, h en Z' Ujn s van t ada, ïagen. inkelie ZICH MET INGANQ VAN 1 JANUARI 1928 OPGEEFT ALS LEZER VAN DE ONTVANGT DE NOG VERSCHIJ NENDE NUMMERS VAN DEC. eem, <AZE 6 'den laa Oen 1 potp irhan orn. UITGEBREIDE VEttlGHEIDSMAATREGEXEN Het brandgevaar in de haven van Liverpool ten gevol.ee van de stranding van het tankschip „Se- pnole" op de Plucking-ton Bank. is nog steeds oiet voorbij.. Een dunne benzine-laag blijft de ge- beele rivier bedekken en het getiji is van weinig of geen belang voor het wegvloeien. Men verwachtte, dat in een paar dagende benr rine vervluchtigd zou zijn, doch in plaats dat men mild weer kreeg, is er een hevige sneeuwstorm los gebroken, waardoor de vervluchtiging vertraagd 'ordt. Honderden kokmeeuwen zijn door de ben zinedampen om het leven gekomen en drijven op bet water. (Do vierde stuurman van het gestrande schip, die In een roeiboot op wacht was bij het tankschip, werd Aldoor do benzinedampen bedwelmd en in bewuste- ^loozen toestand naar het ziekenhuis vervoerd. Hij is aan de beterhand. Een tweede man, die bij hem in de boot zat, geraakte ook buiten kennis, doch was er nie't zoo erg aan toe. Er zijn, zooals gemeld uitgebreide voorzorgsmaatregelen genomen.: Rooken en open lichten bij de rivier zijn verboden. Locomo bielen mogen niet op de veerbooten vervoerd woor den wegens het vonkgevaar. Sleephooten mogen niet in de nabijheid van de tankboot komen en de schepen moeten op een mijl afstand blijven. Rond om de haven staat een bijna ononderbroken cordon van brandweerlieden. Twee dravende brandspuiten liegen bij. het landingshoofd klaar om in geval van brand in te grijpen. Uit voorzorg zijn de bergingswerkzaamheden aan de ..Seminole" voorlooplg gestaakt. Er zijn slechts drie man aan boord gebleven, n.1. de kapitein, de Wste officier en de loods. Het achterschip is niet gebroken. Bijl het stran den zijn eenige platen vernield, waardoor een lek is ontstaan. Terstond na het ongeval liet de kapi tein de dynamo stilzetten en alle voorzorgsmaat regelen nemen tegen de geringste mogelijkheid van brand. BRAND IN EEN KINDERHUIS. Naar Reuter uit Quebec (Canada) meldt, heeft aldaar een vreeselijke ramp plaats gehad. Woens dagavond 19 namelijk het kinderhuis Saint Charles afgebrand, waarbij hot aantal dooden naar sphat- ting honderd bedraagt. Reeds zouden zestig kinder lijkjes geborgen zijn. In het gebouw, dat vier verdiepingen telde, be- VBtl® zein :nd«d AiW»- T.ï. f iHAG erkda —3 uut. n 9-10 Naar het Engelsch. (Nadruk verboden). I. Het rustelooze „tik, tik, tik" van een hamer, die schilfers van een wit marmeren beeld afsloeg, klonk door de zwoele stilte van den zomernamiddag. In de groote, koele kamer boven het atelier lag een jonge vrouw loom op een divan, toegedekt met een prachtig Oostersch zijden kleed. Ongeduldig gooide zy het boek, waarin zij had liggen lezen, in een hoek van de kamer, en met een uiterst-ontevreden uitdrukking op haar knap gezichtje stond ze op, strekte haar armen wyd uit en gaapte. j Lieve Hemel 1 riep ze uit. Wat een leven! Wat jeen leven! En daarvoor heb ik mijn eigen zalige vrij heid opgegeven! Voor dit leven! Eenzaam verwaarloosd, iet is afschuwelijk! Zij lachte schril en ging naar de leur. Maar hij moet nu maar eens met mij uitgaan, k kan het zoo niet uithouden en ik zal het hem ver tellen ook. Met vlugge treden ging ze de trap af naar beneden, en kwam in de koele, betegelde hall. voor de deur van het atelier bleef ze stilstaan. En oen ket „tik, tik, tik" weer opklonk, verdween alle aarzeling en ze deed 'n paar passen de kamer in, ter- wyl ze den deurknop in haar hand hield. „."""Herbert! zei ze op zachten, smeekenden toon. steeds als ze binnenkwam, keek hij op en glimlachte, maar vandaag was hij te zeer verdiept in zijn werk. 'Herbert! weerklonk de stem van de jonge vrouw i!j)or. fküle kamer, ditmaal met een ongeduldigen Klank er in. Maar de man scheen haar niet te hooren, want de hamer ging onverstoorbaar: tik, tik, tik. Rlotsehng kwam er een felle uitdrukking in haar oogen. Ze staarde en staarde naar de beeld-in-wording, aat zoo verheven-geheimzinnig uit het koude marmer te voorschyn getooverd was. Ze had dikwijls met be wondering gekeken naar het werk van den beeldhou wer; dat was vóór haar huwelijk geweest. Dit was het eerste werk sedert hun huwelijk dat zij van een ruwen Klomp marmer had zien groeien tot het wonder van schoonheid dat nu haast voltooid was. vlaag van jalousie vloog in haar omhoog. Ze aad hem geroepen met liefde in haar stem en hij, haar man, had haar niet gehoord. Hy was alleen maar ver heid op zijn beeld, zijn beitel en hamer. Hy was zich niet_ bewust, dat zij in de kamer was; v m18*" z^' eenzaam was en zich ongelukkig «oelcle, of... Een plotselinge windvlaag, die van den «nu van de rivier kwam, rukte den deurknop uit haar zoodat de deur met een smak dichtvloog en K f clcn P'otselingen, onverwachten schok gleed de eite! in de. hand van den beeldhouwer uit op het mar- ««ea gezicht. vonden zich op het ooflenblik. dat dt brandt uit brak, ongeveer 500 kinderen en veertig nonnen. Volgen» het eene bericht rou de brand uitgebroken, zijn op de tweede verdieping, terwijl een ander be richt spreekt van den kelder, van waaruit het vuur zich snel naar de slaapzalen voortplantte,- waar de nonnon met heldenmoed vele kinderen trachtten te redden. ZJJi slaagden or in tal van kindoren te redden langs ladders; anderen werden uit do ven sters van het in lichtelaaie staande gebouw in net ten geworpen, welke beneden werden opgehouden. Niettemin staat het vast. dat een groot aantal slachtoffer» in de vlammen ie omgekomen. Spra ken de berichten aanvankuiijik van zevontion kinde ren en een non, later bleek het. dat nog tal van kinderen vermist worden, zoodat men redon heeft om te vreczen, dat er minstons vijlftion levens to be treuren zij». Urenlang woedde de brand voort; om drie uur 's morgens was het gebouw nog een vuurzee. Po gingen om' het te behouden mochton niet baton; het brandde tot op den grond, af. Niader wordt nog uit Quebec gemeld, dat maar weinig slachtoffers van hot ongeluk teekenen ver- toondon, dat zij verbrand zouden zijn. toen zo on der de puinhoopen werden uitgehaald. Men gelooft, dat een groot aantal door gasverstikking het leven, heeft gelaten. I-Iet gebouw van het kinderhuis was 140 jaar oud. 'Be doktoren ondervonden groote ■moeilijkheden bij! het toepassen van kunstmatige ademhaling,, daar de lichamen der slachtoffers met een ijslaag bedekt waren, waarschijnlijk doordat het water van de brandspuiten bevroren was. Een bericht uit .New-York1 deelt mee. dat do brand niet in een weeshuis, doch in het 'St. Charles Zieken huis gewoed. Waarschijn!ijl zijn 26 kinderen en een pleegzuster om het leven gekomen. Er worden nog 33 kinderen vermist. In den vuurgloed begaven zich plotseling de vloeren, zoodat do patiënten in het brandende gebouw werden opgesloten. EEN ORIGINEELE MANIER VAN WERKEN. Een goedgeorganiseerde bende, die het op de etala ges in alle gedeelten van Berlijn voorzien had, is de zer dagen onschadelijk gemaakt. Zij bestond uit ne gen man, op één na allen goede bekenden der politic. De negende is een 20-ja.rige oud-gymnasiast, die ter herinnering aan zijn schooltijd den naam Caesar had aangenomen. (Het merkwaardigste lid van de bende was een knappe, slanke jongeman van 1.9-jarigen leeftijd, die den weiluidenden bijnaam Pipel droeg. Hij had tot taak door de luchtkleppen in de winkels te krui pen.d aar het verbrijzelen der ruiten te gevaarlijk was. Hij maakte pakjes van zijn buit en liét die aan een touwtje naar buiten zakken, waar de makkers 7.e in ontvangst namen. De bende werkte steeds in 'kleine troepjes. Voor het wegbrengen van den buit werden ook wel twee vriendinnen meegenomen, die alles snol in een rugzak pakten en met een doodonschuldig ge- Filiaal Gebr. Blschoff. Zie onze speciale Etalage. zicht wegwandelden. Zoo werd voorkomen, dat do fijngOkleedo hoeren (zij droegen pelsjassen, akten- tasschen en wandelstokken) met groote pakken tc veel aandacht zouden trekken. Do boude was niet kieskeurig en nam alles wat zij to pakken icon krij gen. Op zekeren nacht had Pipel een groot pakket zoetig heden uit oen banketwlnkol gohaald en tegelijkertijd de cassa geplunderd. Terwijl het gezelschap in eon café het golu opmaakte, werd hot paik door een an deren gast gostolen. Zij gingen toen cxm 5 uur dos morgens nogmaals op stap voor een nieuwen oogst. Toen Pipel weer naar buiten wilde komen, schoot de stoel, op welken hij naar de luchtklep wilde klimmen, onder zijn voeten uit en hij viel op zijn rug in de pralines. I-Iij werd woedend en wierp alles wat er nog lag naar buiten. Zijn handlangers konden het niet vlug genoog oprapen en daarom kwamen andere matineuze voorbij gangers hen helpen, zonder te vra gen, wat de oorzaak van die bonbonregen was. Ach tereenvolgens wist de politie de laatste dagen de le den der bende te arresteeren en gisteren is de leider gepakt. GROOTE BENADEELING VAN DE SCHATKIST. Een groep Londenache kapitaalkrachtige zakenlieden verdacht De hooge invoerrechten, die de Britache regeering van zijde en zijden goederen heft, hebben volgens de „Daily News", die eon harer verslaggevers op onder zoek heeft uitgezonden, tot gevolg gehad, dat zich op de Zuidkust van Engeland, vooral onder de kust van Sussex, een levendige smokkelhandel in zijde heeft ontwikkeld. Boulogne zou een centrum zijn, waar de geldelijke transacties plaats hebben en waar de „runs" met groote zorgvuldigheid en zeer in het geheim worden voorbereid. De Engelsche autoriteiten zijn volkomen op de hoogte van het bestaan van den smokkelhandel, doch zijn er totnogtoe niet in ge slaagd van de Engelschen, die zich schuldig maken aan het ontduiken van de wet. er ook maar een aan i houden, of te ontdekken. Zij hebben de overtuiging dat het niet het kustvolk is, dat. zich met den ongeoorloofden handel ophoudt, doch een groep kapitaalkrachtige Londensche zaken lieden. De heeren smokkelaars zouden er een geheime code op na houden, door middel waarvan zij den tijd In ons blad, dat ZATERDAG 31 DECEM BER verschijnt, bestaat gelegenheid tot het plaatsen van een NIEUWJAARS GROET aan Begunstigers,Familie,Vrien den enz. tegen CONTANTE BETALING van (mits niet grooter dan 3 regels). Elke regel meer 15 oent. Opgaven s.v.pl. spoedig aan ons bureau of aan H.H. Kantoorhouders en Boek handelaars. De Uitgevers. Met een -woedende schreeuw draaide hij zich om; zijn gezicht donker van kwaadheid. Hoe... hoe... waag je het om zoo de kamer bin nen te komen, Preda! Heb ik je niet gezegd dat het minste krasje het werk van maanden bederven kan? En je komt binnen en slaat de deur als een furie ach ter je dicht! Je zou kalm mijn meesterwerk vernielen! H« keerde zich weer naar zijn beeld toe en onderzocht nauwkeurig of er niets gekrast was. Je werk! viel de jonge vtduw uit. Het is altijd hetzelfde liedje; alleen je werk boeit je, die blokken steen! Hoe durfde jij, met je beelden er. je .verlangen naar eenzaamheid, een jong meisje hierheen brengen? O, het is monsterachtig van je! Tranen van zelfmede lijden liepen over haar wangen, en bij het gezicht hier van bedaarde zijn woede. Bedaar wat; je overdrijft vreeselijk. Bedaren? Ik kan niet bedaard zijn als ik dag in dag uit niemand zie. Ik mag niet eens hier zijn als je werkt. Je weet wel dat ik veel te veel afgeleid wordt, als ik iemand bij mij heb. Maar wat wou je mij eigen lijk komen vertellen? Zijn toon was nu rustig, maar zijn gezicht zag bleek; hij wilde haar niet laten merken, hoe haar woorden hem pijn gedaan hadden; Wat komt het er op aan wat ik wilde zeggen? Herbert Henderson trachtte te glimlachen. Hij pakte haar liefkozend bij den schouder en zei: Nu zet ik je uit de kamer en stuur je haar boven om je te klee- den en dan zullen we ons de buitensporige luxe van een taxi veroorloven om naar Hampstead te rijden en je nicht, mrs. Grifferton, op te zoeken. Hoe vind je dat? Ze draaide zich vlug om en sloeg haar armen om zijn hals. Herhert, dat wilde ik je juist komen vragen! Je bent toch eigenlijk een schat! Hoe laat ben je klaar? Herbert, die zijn gereedschap weer opgenomen had, keek verbaasd om. Ik, lieveling? O, bedoel je, dat jij niet meegaat? Lieve schat, wees nu redelijk. Deze marmeren dame moet morgenvroeg naar Weenen gestuurd wor den. Vannacht komt ze gereed en dan moet ik by het inpakken zijn. Dus je ziet toch zelf wel dat ik geen tijd heb. Zoo? Freda's stem klonk ijzig kalm. Je schijnt nogal vertrouwen in je werk te hebben. Ze liep het atelier door en kwam naast hem staan. Ik heb er alle verwachting van. Het is myn mees terwerk; ik heb mijn ziel er in gelegd. Het is my'lu eigen schepping, Freda... mijn eigen idee! En in opge togen bewondering keek hij naar het beeld. Zoo herhaalde Freda. Dan hoop je er Het zoo veel van als ik van mijn huwelijk gehoopt heb de vervulling van iederen gelukkigen droom, van iedere heerlijke gedachte. En hoe heet het beeld?. De Stilte der Verlatenheid. Ja, net als mijn huwelijk i» het ook de stilte der verlatenheid! Wel, als het beeld voor jou is, wat het huwelijk voor mij was, dan is de titel goed geko zen! Freda! riep hij. De smak van de dichtslaande deur was het antwoord. Hij keek weer naar het beeld en zag duidelijker dan ooit te voren de droeve smeekbede op het marmeren gelaat en in de lokkende teederheid van de uitgespreide armen. Met een half onderdrukten snik sloeg hij zijn armen om den voet van het blok en legde zijn voorhoofd tegen de koele knieen van het beeld. Al» zij niet meer van mij houdt, wat is alle -roem van de wereld mij dan waard? O, Vrouwe der Verlatenheid, breng mij roem; maar geef mij vóór alles haar liefde weer! H. De klok van de kleine oude kerk in Chelsea had juist twaalf heldere slagen laten hooren. Een donkere ge stalte liep de stoep van het huis van Herbert Hender son op en stak den sleutel in het slot. Toen Freda de deur voorzichtig adhter zich gesloten had, bleef ze een oogenblik in de hall stil staan en luisterde. Maar er was geen geluid. Ze streek een lucifer af, zocht op de tafel in de hall en zij was blij dat zij geen telegram zag liggen. Dus hij had het gekregen I Ja, hij had het tegen elven moe ten hebben, met de boodschap dat hy onmiddellijk naar Hampstead moest komen, omdat zij niet goed geworden was. Ze tastte in het donker naar de deur van het ate lier en ging binnen. Aan het eind van het vertrek stond het beeld, het afgodsbeeld van haar man dat levenlooze blok stëen, dat haar van zijn liefde beroofd had. De jaloesie had haar beet in wilden greep. Ze ging naar het piëdestal en rukte woest ze voelde de zware massa trillen. Wéér rukte' zij... Toen volgde een vreeselijke bons die haar hart deed inkrimpen. De schok scheen haar wakker uit een soort verdooving te maken. Myn God, wat heb ik gedaan! hijgde zy, ter wijl zy terugstrompelde en haar gezicht met de han den bedekte. Ze kroop naar de deur en wankelde de hall in. Opeens werd er geheld. Een kreet ontsnapte haar en als in een droom opende ze de voordeur. Bij het licht van een straatlantaarn herkende zy den huis dokter. Hij liep vlug de liall binnen. i— Wel, bent u in het donker? Hy knipte het licht aan en bekeek haar critisdh, U lijkt zelf wel ziek. Dat gaat niet hoor! Zullen we maar direct naar bo ven gaan? Een vreeselijke angst bekroop Freda dat er iets tra gisch gebeurd moest zijn. Zy volgde den geneesheer. Dokter, ik hen net thuis. Is... Herhert ziek? Ze greep met kille handen de balustrade vast. De dokter keek verschrikt om. Maar beste kind, weet je er niets van! riep hy uit. Neen, niets! Je moet niet schrikken, maar Herbert stond van middag toe te ikyken toen ze een blok steen binnen brachten cn toen brak een touw. Hij stond er vlak bij en het viel op hem. Hij is heelemaal niet goed, maar ik haal hem er wel door! en plaat» der landing v&u dt geamofekelde partijen zijde imededeelen, en zouden zich kort voor de aan komst als gewone reizigers te Folkestone, Dover of Hastings ophouden, vanwaar zij met snelrijdende auto's de goederen na de landing meestal op donke ren nacht naar Londen brengen. De autoriteiten zijn er van overtuigd, dat de smok kelaars op deze wijze de Engelsche schatkist voor ge weldige sommen henadeelen. Zij maken van de gelegenheid ook gebruik om alco hol, wijn. tabak en andere aan rochton onderhevige goederen het land binnen te «mokkelen, NOG LANG GEEN POND. To Caerphilly bij Cardiff is Woensdag een kind go- boren, dut slechts 12 Engelscho onsen of 330 gram bleek to wegen, dus nog lang geen pond. Men vreest dat het niet lang in leven zal blijven en beschouwt het al» het kleinste pasgeboren- 'kind van de we reld. In April had een Londensch vader -gedacht dut zijn kindje, dat 415 graan woog, het record in licht gewicht had geslagen. Alle 'kinderen die buitengewoon licht wegen, behoe ven echter niet jong te sterven. Dat bewees het geval van een kindje te Ghristchurch (Nieuw Zeeland) dat 406 gram woog en met behulp van een druppolstaafje gevoed moest worden. Het is nu 15 jaar. PROCES OM EEN VLOERKLEED; KOSTEN- 16000. Bij een proces voor het graafschapshol van Barnet kwam Dinsdag ter sprake dat bij een actie voor het hooggerechtshof over een vloerkleed een vrouw 6000 gulden aan koeten van het proce» had te betalen, terwijl zij het om betaling van 3000 gulden als vergoeding begonnen was. Rechter Crawford noemde het betreurenswaardig, dat zulke dingen in Engeland imogelij'k waren. Het is, zeide hij, een ernstige smet op ons stelsel van rechts pleging dat de 'kosten zoo in de papieren kunnen loo- pen. Ik vermoed dat het eene schandaal op het an dere zal blijven volgen, tot iemand sterk en vorstan- dig genoeg is, om er een einde aan te maken. Ik hoop dat die arme vrouw zidh nooit meer aan een actie zal wagen. Bij het debat in het Hoogerhuis over de landheer- en pachterswet is verleden week ook kritiek geoeiend op de hooge gerechtelijke kosten. Lord Summier verzocht het Huis toen, om zich niet te laten beguichelen door het drogbeeld van goedkoop recht. In Engeland was het recht nooit goedkoop. En het was al moeilijk genoeg om het ook maar te krij gen. VIER MIJNWERKERS OMGEKOMEN. Vier mijnwerkers hebben den dood -gevonden als gevolg van een explosie in een kolenmijn te White- haven (Norfhuinberland). De ontploffing had in het onderzeesche gedeelte en op 5 K.M. afstand van de schacht plaats. Een 340-tal arbeiders had juist de schacht verlaten en 190 anderen waren op weg om aan den arbeid te gaan. De brand, die net gevolg was van de explosie, woedt nog voort. ORITIEK VAN HET CENTRAAL BESTUUR. In een rondschrijven aan alle Russische vakvereeni gingen, door Tomski onderteekend, becritiseert het centrale vakvereenidngsbestuur o.a. den financieëlen toestand der organisaties. De inkomsten der vakver eenigingen zijn gestegen van 40 millioen in 1925 tot 97 millioen roebel in 1927. De uitgaven voor beambten en andere onkosten der vakvereenigingen zijn echter eveneens onevenredig gestegen. Kostten deze bestuursleden en beambten elk lid in 1924 56 kopeken per Jaar, thans is dit ge stegen tot 70 kopiekon zoodat de uitgaven voor het bestuur jaarlijks ruim. 6 millioen roebel bedragen. De centrale schrijft voor, dat deze uitgaven in 1927 met 15 pet. verminderd moeten worden, en het vrij komende bedrag voor verhooging der werkloozenuit- keeringen en voor cultureele doeleinden moet wor den aangewend. Ze wist niet hoe ze de slaapkamer 'bereikte en als vastgenageld bleef zij staan. Freda 1 Een zwakke stem drong tot haar door. Herbert... begon ze, maar ze kon niets meer zeg gen. Zy kon alleen maar naast hem neerknielen en zyn hand vasthouden. 't Is niet veel meer, he? hijgde Hij zwakjes. O, Herbert ga niet heen; blijf bij my. Ik heb je zoo lief, ik houd zoo veel van je; ik was gek om ja- loerseh te zijn op... Zjj hield op en begroef haar ge zicht in het kussen naast hem. Ik weet het wel, mompelde hij zacht. Maar kun je nu nog van my' houden; ik kan misschien nooit meer werken en mijn hand gebruiken. Maar mijn mees terwerk is af en het zal de wereld ingaan en my roem brengen. En als ik beter wordt gaan we samen naar Weenen om het te zien. Je zult trotsdh op het beeld zyn, omdat het mijn werk is en omdat jij het was lieveling die mij iedere .seconde dat 'k er aan ge werkt heb inspireerde, ook als was je niet bij my. Mor gen komen ze het beeld halen. Zal je goed toezien? Ja, ja, ik zal er goed op passen 1 zei Freda met droge, brandende lippen. Langen tijd bleef ze naast hem geknield terwijl hij sliep. Toen hij 's morgens wakker werd was Freda by hem. «Het beeld? vroeg hy. Het is... in orde, antwoordde ze zwak. -Ga nog eens kyken; ik wil het goed weten, drong hij aan, en op-een bïik van den dokter ging zy. Trillend op haar beenen ging zij het atelier binnen. Ze had het gevoel alsof daar iemand vermoord lag. Onder een stoel naast de tafel zag ze een oranjekleuri ge enveloppe van een telegram liggen, ongeopend. Ze 'bukte zich mechanisch, raapte het papier op en stopte het in haar japon weg. Het was klaarblijkelijk vergeten door het ongeluk. Met brandend zelfverwijt in het hart keek zij de ka mer rond en naar de rommel op den vloer. Met een schreeuwf vloog zy' er op af. (Dat was geen marmer, dat waren de overblijfselen van een leeuw in kleil Werkte haar hersens niet goed of bedrogen haar oogen haar? Ze durfde haast niet te hopen dat zij zich den vori- gen avond vergist zou kunnen hebben 1 Ze qam het doek van een ander beeld af en daar... daar... Freda kon een vreugdekreet niet onderdrukken, want zij keek in de zachte, droevige oogen van haar mans meester werk. Als in antwoord op die uitgestrekte armen strek te ze ook de hare uit en tranen van verrukking, van opluchting en van oneindige dankbaarheid sprongen in naar oogen. O, mijn lieve vrouw der verlatenheid, wat heb ik zwaar gezondigd en wat heb ik een diep berou"wl O, wonder van oneindige eibarming; allen die lijden, moe ten je liefde zien en hun bedroefde harten moeten ge troost worden door jouw begrijpende glimlach, niet van verlatenheid, maar van Oppermachtige Liefde I Het rosige licht van den vroegen morgen lichtte zacht over het lieflijke blanke gelaat van het beeld en over het van geluk-stralende .gezicht van het jong* •"Touwtje.

Schager Courant | 1927 | | pagina 9