ihagerCourant Vierde Blad. Binnenlandsch Nieuws. De verkoop van de Alkmaarsche Cadettenschool. Poging tot vergiftiging. Een felle brand te Bennebroek bij Haarlem. Gascorruptie te Doetinchem. De verduistering bij het centraal bureau voor de statistiek. De diefstal met geweldpleging in den Noorder-IJpolder. Schrale huid De Culemborgsche moordzaak. Katwoude geeft de voorkeur aan slootwater. Waarom electrische bemaling van den Schermerpolder? Reclame». HET WATER WAARSCHUWT U. Verlaging van de Rij De aardverschuiving te Eygelshoven. Tragisch ongluk op de Schouwljesbrug te Haarlem. De verdeeling der1 Zuiderzeegronden. Plaatselijk Nieuws. Zaterdag 31 December 1927. 70ste Jaargang. No. 8178 DOOR DE EERSTE KAMER GOEDGEKEURD. [Zonder hoofdelijke stemming heeft de Eerste Ka per het wetsontwerp aangenomen tot goedkeuring wan den onderhandsohen verkoop aan de gemeente ipukmaar van de voormalige Cadettenschool aldaar. VERMOEDELIJK WRAAKNEMING DE OORZAAK. Te Hattem is door de politie aangehouden zekere J. B., die verdacht wordt van poging tot vergiftiging van den 21-jarigen Bysterveld, die met hem in het zelfde kosthuis verbleef. De verdachte zou op het brood van 'Bysterveld loodwit gesmeerd hebben. Deze heeft van het brood gegeten en kreeg daarop last van brakingen, doch men hoopt dat verdere gevolgen zul len uitblijven. De aanleiding van het geval zou moe ten gezocht worden in verwijten die Bysterveld heeft gericht oveir een brand, die in de woning van laatst genoemde eenige maanden geleden had plaats ge had. Toen het slachtoffer, dat al meermalen een eigen- aardigen smaak aan verschillende spijzen, dranken had opgemerkt, op zijn werk het meegenomen brood nauwkeurig bekeek, bemerkte hij tusschen het brood en de worst iets, dat deed denken aan een laagje stof. Apothekers ter plaatse vermoedden, dat er lood wit op het brood was gestrooid. De vader van het slachtoffer diende daarop een klacht bij de politie in. Maandagmorgen werd de verdachte gearresteerd. Men hoopt het slachtoffer in het leven te kunnen houden. DE BEWONERS NAUWELIJKS AAN DEN DOOD IN DE VLAMMEN ONTKOMEN. In den nacht van Woensdag op Donderdag, ruim 1 uur, is een brand uitgebroken in het café de Nieuwe Geleerde Man te Bennebroek. De brandweer tastte het vuur spoedig met 4 stralen op de waterlei ding aan. Het pand wordt in dezen tijd alleen be woond door een jonge vrouw met kindje, die door het blaffen van een hond, die ook in het huis ver bleef, werden gewekt Zij snelde met haar kind naar een achteruitgang, wierp haar kind over een schut ting en sprong daarna zelf ook over de schutting. Beiden waren toen ongedeerd en in veiligheid. De brand liet zich steeds ernstiger aanzien. Het vuur greep snel om zich heen en er werd gevreesd dat het belendende perceel van den heer Vermeer ook zou worden aangetast Daarom werd de hulp van do brandweer uit Heemstede per telefoon inge roepen, die na korten tijd met een motorspuit ver scheen. Toen kon met meer succes worden opgetre den. Om 5 uur des morgens was de brandweer den brand meester. Het café is voor de helft gespaard.De belendende perceelen kregen geen noemenswaardige schade. De eig6naan van de 'zaak, de heer B. Bakker, die '8 nachts niet in het pand aanwezig is, omdat hij ook een café in Haarlem heeft, werd gewaarschuwd en kwam tegen den morgen te Bennebroek. De oorzaak is tot nu toe onbekend. Vermoedelijk is de brand in de woonkamer ontstaan. De hond, die eerst door zijn geblaf de bewoners gewekt heeft, is ten slotte in de vlammen omgekomen. Verzekering dekt de schade. DE DIRECTEUR SLOEG OP DE VLUCHT VOOR VAN DER STEL EN NÖTHORN. Zooals indertijd is meegedeeld, heeft de Raad der 'gemeente Doetinchem eenige weken terug besloten, een commissie van onderzoek in te stellen naar mogelijke corruptie in alle gemeentebedrijven. Deze commissie heeft zich de heeren Van der Stel en Nothorn als deskundigen geassumeerd. In de nu Donderdag gehouden vergadering van deze commissie, naar wordt gemeld, gebleken, dat de gemeente is benadeeld in het gasbedrijf. Men noem de een bedrag van eenige duizenden. De directeur der gasfabriek werd uitgenoodi'gd in de commissie te verschijnen, na te zijn voorgesteld aan de heeren Van der Stel en Nothorn, heeft hij onmiddellijk de zaal verlaten. De commissie heeft zich daarna tot den burgemeester gewend met het verzoek den directeur te schorsen en hem te gelasten, nog dcnzelfden avond voor de commissie te verschijnen en alle ge vraagde inlichtingen te verstrekken. B. en W., in spoedHschende vergadering bijeen, hebben op grond van art. 123 van de gemeentewet beslist dat er geen termen aanwezig zijn den directeur onmiddellijk te schorsen. De commissie, hiervan in kennis gesteld, heelt besloten daarmee geen genoegen te nemen en onmiddellijk een nog dit jaar te houden spoedver gadering van den Raad gevraagd. HET TEKORT ONGEVEER 25 k 30 DUIZEND GULDEN. Omtrent de verduistering, gepleegd aan het Cenl traal Bureau voor de Statistiek, kan nog worden me degedeeld, dat de politie tot arrestatie van den re ferendaris-titulair, K, overgegaan is, zooals reeds bereids in ons nummer van. Donderdag is meege deeld. Door eenige rechercheurs is K. uit zijn wo- ning gehaald en naar het hoofdbureau overgebracht Donderdagochtend is hij aan een streng verhoor onderworpen. V'at de verduisteringen zelve betreft, deze zullen iet meer dan 25 a 30 duizend gulden bedragen. \d*e aan '^et hoofd der afdeeling Comp- stond en in die kwaliteit het beheer over de n van Bureau voor de Statistiek had, ?uc* en bekleedde sinds 1924 bovengenoem de betrekking. Gedurende de laatste jaren zou hij zich aan verduisteringen hebben schuldig gemaakt. ham* i welke hij onder zijn beheer had, wend- /i ei#en bate aan, er echter zorg voor dragen- ne, aat hij aan de loopende verplichtingen van het Bureau kon voldoen. waren volmaakt in orde,zoodat bij het a8®n van den dienst er een tekort was van onge/eer vijf-en-twintig duizend gulden. Naar awiiliyftMl.it wtci, Irak 4a lava—wga» raat dan haar X. da Randaaht run kaanliaan «n man den, daar hij altijd zeer royaal was en meer geld verteerde dan zijn inkomsten toelieten. ZH JAAR GEVANGENISSTRAF GEëlSCHT. Wij hebben indertijd melding gemaakt van de straf zaak tegen, den 21-jarigen boerenarbeider, die op een i nacht bij een bejaarden landbouwer in den Noorder IJpolder inbrak, diefstal pleegde, den bewoner in de i bedstede opsloot, na hem met een stuk hout gesla gen en hem de petroleumlamp naar het hoofd ge slingerd te hebben, en die vervolgens den boel in brand stak. Gelukkig wist de landbouwer na het vertrek van den inbreker zich te bevrijden en den brand te blusschen. Na dezen inbraak schijnt de dader zich nog aan verschillende andere' nachtelijke inbraken te 'hebben schuldig gemaakt. Een onderzoek naar de geestver mogens van verdachte heeft aangetoond, dat de be staande psychopatische constitutie van hem be schouwd moet worden als een reden om een ver minderde toerekeningsvatbaarheid aan te nemen, 't gewelddadig optreden achtte dr. Overbeek een gevolg van den angst voor ontdekking bij verdachte. Het O. M., mr. Reiling, rekening houdende met bet rapport, eischte 234 jaar gevangenisstraf ter zake van diefstal met geweldpleging. en gesprongen handen genezen direct en blijven I 1 heerlijk zacht en lenig met/ AKKER's KLOOSTERBALSEM i bijt niet! „Geen goud ioo goed DE SMALE ERKENT TE HEBBEN GELOGEN. In verband met de invrijheidstelling van de beide verdachten in de Clulmbórgsche moordzaak heeft de procureur-generaal biji het gerechtshof te Arn hem, mr. A. A. Cnopius, het volgende medegedeeld: In deze moordzaak berustte het bewijs in hoofd zaak op twee getuigenverklaringen, waarmee men in dit geval met nog meer voorzichtigheid moest tewerk gaan dan gewoonlijk, met die van andere ge tuigen geschiedt. Het overige bewijsmateriaal was toch in vergelijking met de krachtige verklaringen van mej. Haveman en De Smale zeer zwak.. Daar om is dan ook een deskundig onderzoek gelast naar de geloofwaardigheid van die beide getuigen. Dit onderzoek heeft nu plaats gehad. Het is evenwel nog niet geëindigd. Tijdens dit onderzoek heeft De Smale erkend, zijn geheele verklaring ten nadeel© van verdachte Sweria te hebben gelogen. V Wat de Smale verklaarde. f li. de Smale heeft zooals men zich zal herinne ren tijdens de zitting van het Hof op 29 Sep tember jll. aka getuige verklaard, dat met hem, als knecht van Sweeris. door Sweeris en Haveman een afspraak was gemaakt, dat beiden biji de Van j Wiggens zouden inbreken en dat hifi zelf op den j uitkijk zou staan. Bij de besprekingen zou Have- man's vrouw tweemaal tegenwoordig zijn geweest. Kort daarop is de getuige aangehouden en toen de moord gepleegd werd, was hiji in hechtenis. In het begin van het voorjaar, izoo luidden zijn verklarin gen veTder, was. hij weer vrijl en ontmoette hiji Sweeris. Die heeft hem toen bij de keel gegrepen en gezegd: „Die stemi zal je niet lang meer hooren, ik! zal: met je afrekenen". Getuige zeide daarop, dat hij meer wist van de moordzaak, waarop Sweeris schrok, hem losliet, maar toch dreigde: „Als je er iets van zegt, zal ik je koud maken". Smale verklaarde tevens voor het Ho(, dat Haver man zijn vrouw onder eedë had laten heioven, dat zij niets uit zou laten en dat Haveman ook gezegd had, dat commissaris Blok alles wist en dat, als er iets van kwam, Blok hem met het onderzoek zou belasten. Ook gaf hij: inlichtingen over het contact, dat had bestaan tusschen Sweeris en Vroege. Na verschillende vragen te hebben gesteld, deed de verdediger, mr. van Goes van Naters, toen aan het Hof het verzoek, De Smale te vervolgen wegens meineed. Na beraadslaagd t hebben, deelde de pre sident echter mede, dat er geen termen waren, om tot vervolging wegens meineed over te gaan. Een nieuwe behandeling tot Februari uit gesteld. De gevolgen van deze mededeeling liggen voor de hand. Het geheele verloop van het proces staat afgescheiden van het standpunt der verdedigers, die betoogd hadden, dat de beide Collé's de schuldigen zijn. Wat hiervan waar is, is nog niet bekend. Dit zal nog onderzocht moeten worden. Op een vraag of de mogelijkheid bestaat, dat de verdachten, die sedert Maart 1926 in hechtenis heb ben doorgebracht, schadeloos kunnen worden ge steld, antwoordde de procureur-generaal, dat deze zaak aanvankelijk ia behandeld volgens de bepalin gen van het nieuwe wetboek van strafvordering, maar na het bestaande arrest van den Hoogen Raad heeft de verdere behandeling plaats gehad volgens het oude wetboek van strafvordering. De mogelijkheid bestaat dus, dat de verdediger schade loosstelling zou kunnen vragen voor den tijd, door de verdachten in voorloopige hechtenis doorge bracht. onder de bepalingen van het nieuwe wet boek. Dit zou dan zijn de tijd1 voorafgaande aan de behandeling van de zaak voor de Tielsche recht bank. Verder werd medegedeeld, dat de hieuw© behan deling van de zaak door het gerechtshof plaats zal vinden in een der eerste zittingen gedurende de maand Februari. veigea&a bariotot, 4aft wï? fa Am mTeLT mm la bet Êorpje Katwoude U gebeurd: Neen, het ie er niet van gekomen! zegt dan dat blad. Na een diepzinnige raadsvergadering, opge luisterd door zeven vroede Katwoudsche vaderen, is besloten, dat de bouwverordening deze gemeente niet zal worden gewijzigd, weshalve de aanleg van een waterleiding is verijdeld. Vier van de zeven Kat woudsche volksvertegenwoordigers bleken tegen standers van deze moderne vinding, die blijkbaar strijdt met alle gemeentelijke tradities. Eén hunner onthulde dat hij „zoo'n mooi slootje had om er op te boenen", en boenen op een slootje gaat volgens dezen Kat woudenaar zooveel mooier dan met een beetje water uit een kraantje! Het scheen dezen parlementariër niet te hinderen, dat „boenen op een slootje" bij, politieverordening is verboden.... Een tweede verklaarde dat een waterleiding veel te duur zou worden voor menschen met groote kamers. Hijzelf hééft zoo'n groote kamer, en dus.... De derde had er van hooren spreken, dat iemand in Zuiderwoude zulk bar slecht leidingwater moest hebben, weshalve ook hij' het maar bij de slootea, wilde houdenEn de vierde merkte nuchter op: „als jij een goeie nortonpomp had, was je d'r ook niet voor" Welnu, hiji hèd een goede norton-pomp, en dusZeven min vier is drie, izelfs in Kat woude. Zoodat de bouwverordening niet wordt ge wijzigd en de vroede Katwoudenaren tot in lengte van dagen op hun slootjes kunnen boenen.... WAARDOOR DE MOLENS GEDOEMD ZIJN TE VERDWIJNEN. Gedeputeerde Staten hebben hun besluit tot goed keuring van de vervanging der windibemaling in de Schermeer door electrische bemaling in hoofdzaak gegrond op de volgende overwegingen. De ervaring opgedaan met de electrische bemaling van polder II, welke geheel aan de verwachting •heeft beantwoord, wettigt de verdere uitvoering van het besluit, ttot electrische bemaling, uit een water staatkundig oogpunt gezien volkomen, waarom de bozwaren van mechanischen, waterstaatkundigen en economischen aard Ged. Staten dan ook onge grond voorkomen. Onder de gegeven omstandigheden bestaat h.1. geen aanleiding de beslissing uit te stellen, omdat wel vaststaat, dat de mogelijkheid om, met behoud der molens, een even groote zekerheid van beheersching van den waterstaat te versohaffen, uitgesloten is te achten. Dit uitstel zou bovendien belangrijk nadeel meebrengen, in verband met de kostbare herstellin gen. welke talrijke molens zouden moeten onder gaan, indien zij nog een drietal jaren in gebruik zouden moeten blijven. Voor een bijdrage uit de pu blieke kassen aan het waterschap achten Gedepu teerden geen termen aanwezig. Het college ziet de bij het behoud der windmolens, in hoofdzaak aan het landschapsschoon ontleende belangen niet over het hoofd, maar is van meening, dat zij tegenover het zeer groote belang van het wa terschap bij een verbetering der beheersching van zijn waterstand, niet in die mate op den voorgrond treden, dat goedkeuring aan de thans ingezonden plannen zou moeten worden onthouden. Als gij last hebt van een brandende, smartelijke pijn bij1 de loozing, of de urine dik is en troebel, met een scherpen geur, zanderig of met bloeddeel- tjes bestaat er geen twijfel of uw nieren zijn ver zwakt. Neem Foster'is Rugpijn Nieren Pillen, want uw nieren hebben behoefte aan een specifieek nier middel. Let ook op de hoeveelheid geloosde urine. Als gij zeer groote of izeer kleine hoeveelheden loost, als gij te vaak of te weinig aandrang krijgt wijkt dit vriji zeker op nierzwakte. En dat is ernstig genoeg: er bestaat gevaar voor bloedvergiftiging en de schade lijke gevolgen op iedere zenuw, sipier of weefsel van uw lichaam Stel het niet uit neem Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Verwaarloozing kan ernstige gevolgen met zich brengen. Foster's Pillen worden in Holland sinds vele jaren gebruikt en zijn alom bekend om hun goede resultaten. Men kent geen beter middel tegen nierzwakte, blaas- en urinestoornissen, rug pijn, spit, waterzuchtige izwellingen, rheumatiek, en andere gevolgen van schadelijke stoffen, die bij trage werking der nieren in het bloed achterblijven. Laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u gezond ma ken en houden. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1.75 per flacon. WARS VAN ALLE WATERLEIDING. Wij herinneren ons nog best den tijd, dat bij de voorziening van leidingwater in de provincie Noord- Holland er in menigen gemeenteraad een hartig woordje gesproken is over het al of niet aansluiten bij' het Provinciaal Waterleiding Bedrijf en de vele veroordeelingen door den kantonrechter getuigden meer dan genoeg, dat menig bewoner van het plat teland' zich noode bij! de gedwongen aansluiting! neerlag. Dat deze tijd nog niet voorbijl is, bewijst wel het HET WETSONTWERP IN DE EERSTE KAMER GOEDGEKEURD. Donderdagmiddag heeft de Eerste Kamer het wets ontwerp betreffende verlaging der Rijwielbelasting tot f2.50 zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Bi) de behandeling van het wetsontwerp wees het sociaal-democratisch Kamerlid, Wibaut, er op, dat de rijwielbelasting de slechtste en meest dwaze be lasting was, die wij in Holland kennen, een belasting, die tot stand gekomen is onder hoogen druk, nl. toen de gulden gered moest wordén. Volgens het in zicht van den heer Wibaut had de Regeering deze belasting thans moeten afschaffen, nu de geldmid delen ruimer vloeien. Door minister De Geer werd dit inzicht bestreden, omdat aanzienlijke bedragen gemoeid zijn met den aanleg van fietspaden en de verbetering van wegen, welke ook den wielrijders ten goede komt. WEKEN ZAL HET DUREN, ALVORENS DE SCHADE HERSTELD IS. Van de aardverschuiving op de mijn „Julia' te Eygelshoven in Zuid-Limburg geeft de corr. van de N.R.Crt., die een bezoek aan de onheilsplek ge bracht heeft, de volgende beschrijving: De zandverschuiving, die in den Dinsdagvoormid- dag tegen 8 uur plaats vond, en groote materieele schade heeft veroorzaakt, had een catastrophalen omvang kunnen aannemen. Tot goed begrip van een en ander moge het vol gende dienen: Onder het terrein van het mijnempla- cement stroomt de z.g. Anselderbeek, van zuidelijk naar noordelijke richting, door een viaduct; buiten het terein volgt de snelvlietende beek, die veel ver val heeft en mede gevoed wordt door het mijnwater der Laura, haar natuurlijken loop. De beek loopt door leemgronden, die, ten behoeve van het emplace ment der Julia met zand en gesteente is aangevuld. Op dit emplacement bevonden zich spoorlijnen voor den rangeerdienst, een opslagplaats van steenkool, van de Laura, en veel mijnhout. Het was in dat ge deelte, dat Dinsdag de zandverschuiving plaats vond, die door niemand vermoed kon worden en naar welker oorzaken men nog tevergeefs zoekt. Den heelen vroegen ochtend was er reeds gerangeerd. Tegen 8 uur, toen de locomotief met 6 met hout en steenkool geladen wagens, over de uiterste lijn reed, zakte plotseling een groot stuk terrein de diepte in, of liever gezegd, werd met razende vaart 60 70 M. ver weg geslingerd. Het machinepersoneel had zich tijdig kunnen redden. In enkele minuten tijds steeg Dinsdag het water en stroomde in kelders en woningen. De spoorwegrails zweven nu als boven een afgrond, De materieele schade bepaalt zich voornamelijk tot de schade aan de locomotief en de grootendeels ver nielde wagons, en tot het arbeidsloon, hetwelk op 40 50.000 gulden geschat wordt. Het zal weken en weken duren eer alles weer nor maal is. MEISJE ACHTEROVER VAN DE TRAM IN HET WATER GEVALLEN EN VERDRONKEN. Donderdagmorgen heeft op de Schouwtjesbrug te ■Haarlem een tragisch ongeval plaats gehad, dat aan een 2(Vjarig meisje het leven gekost heeft. Dien morgen gingen, zooals gewoonlijk, de gezus ters Beusekom, wonende te Haarlem, en beiden te Amsterdam in betrekking, naar de halte van de E.S.M. aan de Schouwtjesbrug om met de tram naar Amsterdam te gaan. Zij waren blijkbaar wat laat, want toen de tram al in beweging was,, wilden zij er nog op springen. Een hunner, de 20-jarige mejuf frouw H. H. H. Beusekom had het ongeluk uit te glijden en te vallen, waarnaar zij tegen een ijzeren mast van de tram terecht kwam en door den schok van de wal op het ijs gleed. Het meisje zakte er door en verdween dadelijk in de diepte. Dit gebeurde alles zoo bliksemsnel, dat haar zuster, die nog om de tram heen moest loopen om te kunnen instappen, niet wist of haar zuster in de tram zat of door het ijs geraakt was. Zij liep dadelijk naar den portier der E.S.M. op het remiseterrein aan de Leid- schevaart om hulp te halen. Helaas zijn juist de te lefoontoestellen in de perceelen aan den Leidsche- vaartweg defect, zoodat niet telefonisch hulp gevraagd kon worden. Bij de plaats, waar het meisje van den walkant was gegleden, zag men een damestaschje op het ijs liggen. Nog kon men niet vermoederen dat het meisje door het ijs gezakt was, want men zag bij het taschje slechts een klein gat in het ijs. Iemand spoedde zich toen met een fiets de tram achterna om te vragen of het meisje erin zat. Hier bleek dat dit niet het geval was. Een politieagent had inmiddels geprobeerd het meisje, dat blijkbaar rechtstandig door het ijs gezakt was, met een reddingshaak te vinden, maar dit mocht niet gelukken. Daarna gingen twee politieagenten met dreggen aan het werk. Aan hen gelukte het om het meisje, dat ongeveer zeven meter ver onder het ijs weggeschoven was, op te halen. Zij had toen reeds oen uur in het water gelegen en was overleden. EE ADRES, WAARIN DE UITGIFTE VAN HEEL KLEINE BEDRIJVEN BEPLEIT WORDT. Wanneer straks de Zuiderzee droog zal komen te liggen, zal het een groot vraagstuk worden, hoe de uitgestrekte gronden te verdeelen? Eenlg definitief besluit hieromtrent is nog nimmer genomen, en wan neer het zoover is, dan is te verwachten, dat menig landbouwspecialiteit hierover zijn licht zal laten schijnen. Inmiddels is reeds iets dergelijks geschied. De heer C Verweij te Santpoort namelijk, heeft aan de regeeringscommissie, wel'ke een onderzoek zal in stellen naar de beste wijze, waarop de ingepolderde Zuiderzeegronden zullen worden uitgegeven, een uit voerig adres gezonden, waarin de uitgifte der gron den bepleit wordt aan boeren, die zonder loonarbei ders, maar uitsluitend mot eigen gezinskrachten, wer ken. Bij een gemiddelde grootte van 5 H.A., zullen in de Zuiderzeeprovincie 40.000 gezinshoeven kunnen worden gevestigd, welk getal bij tuinbouw nog aan merkelijk zal kunnen stijgen. De heer Verweij wenscht uitgifte in pacht, waardoor de gronden het eigendom blijven van den Nederlandschen Staat, welke aan de pachters ook credieten zal moeten ver- leenen voor opstallen en oogst. Adressant acht zijn systeem van gezinshoeven verder zeer goed vereenig- baar met het vestigen van landelijke arbeidsgemeen schappen of productieve arbeidscooperaties, voor zoo ver de aard der bebouwing daarvoor gunstig is en bekwame leiders te vinden zijn. WIERINGERWAARD. De voetbalvereeniging W.F.C. heeft Donderdag avond in de keurig versierde zaal van den heer Van der Woude op een reuzen manier feest gevierd. Na dat de ongeveer 200 aanwezigen hadden plaats ge nomen werd door den heer William Kaan de bijeen komst met een hartelijk welkom en een toepasselijk woord geopend. Spr. memoreert hoe of het plan was vorig jaar reeds feest te vieren, toen ken het niet, thans zijn er de middelen. Spr. herinnert er aan, hoe op initiatief van G. Schröder en R. Blaauboer op 3 Juli 1920 de club is opgericht. Twee jaar geleden hadden we 40, thans 100 donateurs. En toen ging het scherm op en kregen wij een lan ge reeks van alles en nog wat, te veel om hier alle maal apart te noemen. Het programma telde meer dan twintig nummers en alles liep perfect. En toen het na twee uur liep, was er nog meer. Teén vond het bestuur het toch. tijd om het officieels gedeelte te sluiten. De heer Kaan deed dit met een woord van hartelii- ken dank aan B. en W. voor de toestemming tot hit houden eener verloting en verder aan allen die heb ben meegewerkt om dezen avond zoo goed te doen slagen. Vermelden we nog, dat in de pauzen gelegenheid was om te dansen, dat de heer Jb. Waiboer Hz. de eerste prijs, een rijwiel, heeft gewonnen en dat het geheel werd opgeluisterd door prachtige, opgewekte muziek des heeren Kos, dan kan men zoo eenigszins wel nagaan, dat het een reuzenavond is geweest. IGESZ BIOSCOOP. [Wegens succes en op veelvuldig verlangen heoft de Directie van de Igesz Bioscoop besloten het mooie filmwerk „De Schipper van de Anne Marie" nogmaals op te voeren en wel op Zaterdag, Zon dag en Maandag, ajs. De heer Maurits Vigeveno heeft zich weder belast met de explicatie en de Zangnummers terwijl hij tevens nog iets extra's ten beste zal geven. Wi.1i behoeven hieraan weinig toe te vbegen. Het publiek heeft met de Kerstdagen volop genoten van het prachtige spel van Mevrouw de Boer—van Rijk en Emmy Arbous, om niet te ver geten het spel der overige altisten wat door de duidelijke en gevoelvolle explicatie, en de mooie zangnummers nog intensiever werd gemaakt. Het succes was dan ook ten volle verdiend. HET GEHEXMZTNN1NGE LICHT OF DE VERLIEFDE JONGELING» (Historisch). Dramatische klucht in één bedrijf. De familie was op bezoek en ook de dienstbode had avondpermissie. En langs de stille straten van Schagen sloop een geheimzinnige schaduw naar het eenzame huis. Ook een eerzaam burger maakte op dien donkeren avond een wandeling langs dat huis.

Schager Courant | 1927 | | pagina 13