Brabantsche brieven. BANNE HOOGWOUD. KORTE BERICHTEN. FEUILLETON- VERTELLINGEN. Sneeuw en ijs in het Buitenland. Daar zien zijn spiedende blikken een zich bewegend lichtje. Hij vermoedt onraad en epoedt zich naaT de politie. De agenten trekken onvervaard op den verdachten persoon los en nemen den booswicht gevangen. In het arrestantenlokaal volgt de ont knooping van het vreeaelijk plan. De schaduw bleek een jongeling te zijn. die mededeelt, -dat hij met het lichtje naar een onder een steen verborgen briefje had gezocht, waarin zijn meisje hem mede deelde, waar en wanneer hif haar spreken kon. De jongeling werd daarop in vrijheid gesteld. THEATER ROYAL. Voor de bioscoopbezoekers die 't Nieuwejaar met 'n temperamentvolle film willen inzetten, is „Valen cia". die deize week in Theater Royal draait, de aangewezene. Het is een S-paansche geschiedenis, waarbij bij de feestelijke ontvangst van den nieuwen gouverneur van Barcelona, Don Fernando, de plechtigheid gestoord wordt door een mooi jong meisje,, dat door de rijen soldaten, die de eere wacht vormen, tracht heen te breken. Als Felipe, een finke, jonge zeeman, welke deel van deze eere- wacht uitmaakt, haar probeert tegen te houden, maakt zij een hevige ruzie met hem, waardoor zij de aandacht trekt van Don Fernando. die Feline afsnauwt en haar vraagt, hoe zij heet. Zij zegt hem, dat haar naam Valencia is. Eenigen tijd daarna krijgt zif op de markt ruzie met een koopman, welke izij niet betaald heeft. Zij roent daar dan de hulp in van Felipe. welke toe vallig passeert en haalt hem ertoe over haar reke ning te betalen Zij- ontvlucht hem dan. maar, een beetje boos, volgt hij haar en ontdekt zoo, dat zi1 bh een circus als acrobate is. 's Avonds gaat hifi naar de circustent toe. en ziet hier ook Don Fer- nB-ndo. welke Valancia heeft doen weten, dat bil haar na de voorstelling zal wachten. Maar als zij naar hem toegaat, duikt onverwachts Felipe uit de duisternis op en maakt, niettegenstaande haar hevig protest, rechtsomkeert met haar. Ir ontstaat een diepe liefde tuwchen hen bel den en Valancia belooft hem ten slotte, dat zil met hem zal trouwen, voor dat het schip dienzelfden nacht zal uitzeilen. Maar intua9chen verschijnt Don Fernando met een mooie japon en inviteert haar voor een avondpartijtje, dat hij ter harer eere wil geven, en zif neemt deze uitnoodfeirar aan. Als Fe lipe dan ook terugkomt, om met haar te trouwen is zij erg onverschillig tegen hem en krijgen zij ten slotte een hevige ruzie. Het einde is. dat zij naar het partiHje eaat, hem wanhopig in haar kamer ach terlatende. Ot> het partiftje gaat het zeer vroollik toe en Valencia flirt hevig met den gouverneur, als zij plotseling het laatste fluitsignaal van een schip in de haven hoort Plotseling beseffend, wat dit voor haar beteekent, rent zij naar de dokken, doch slechts om het schip te zien wegvaren, waar Felipe zich op bevindt. (Bedroefd eaat zij; naar huis.en vindt daar Feline, welke van iziin schip gedeserteerd is. om harentwille. Dien geroerd omarmt zii hem met tra nen van vreugde in de oogen over zijn opofferende liefde. Maar Don Fernando is den desterteur op het snoor en als hfi' binnenkomt, verbergt Feline zich in de kamer. Fernando doet het voorkomen, alsof hii op zeer vertrouwelifken voet met Valencia staat. Hij probeert haar te omhelzen, doch zij verzet zich en bij een worsteling, welke- ontstaat, komt Felipe haar te hulp. Valencia houdt Felipe togen als hij on het punt staat Fernando te worgen en Felipe izlet in deze poging een beve; .iging van Fernando's uitingen, Hij ontvlucht en weet zich éenlge dagen sohuil te houden, doch dan keert hij naar de tent van Valencia terug Als zij: elkaar juist verzoenend omhelzen, wordt hij door politieagenten, welke Va lencia als een schaduw gevolgd hebben, ge-grepen, en verdenkt hij haar van verraad Valencia, die echter onschuldig door 'hem verdacht wordt, tracht hii Fernando genade voor hem te krijgen. Deze stemt, hierin toe. op voorwaarde evenwel, dat Felipe Rnanje dan voor goed zal verlaten en dat Valen cia de zijne zal worden. Met een- gebroken hart stemt zij hierin toe. maar zijl is izoo wanhopig en bedroefd, dat Fernando -haar ten slotte la,at gaaii, blij, haar kwijt te ziin. en haaT met een ironisch gebaar verlof geeft zich in te schenen op dezelfde boot als Feline. om dezelfde voorwaarden. De gelief den-ontmoeten elkaar on het schip en trekken zich van de gedwongen verbanning niets aan, als zij, gelukkig, wegzeilen. Fernando is spoedig over zijn teleurstelling, heen-,-met behulp van zijn adjudant.die hem dit keer een minder ontembaar vriendinnetje bezorgt. Dinsdagavond het aangrijpende drama: „Ziijin twee de moeder". POLDERVERKIEZING. De Banne Haringhuizen verkoos tot Hoofdingeland de heer C. Kooij te Schagen. „VADERTJE LANGBEEN". •De Vereeni'ging „V.V.V." alhier heeft voor'hare e.k. uitvoering in studie genomen: Vadertje Langbeen. KERKBESTUURDERS. Bij de Ned. Herv. Kerk alhier ei.jn tot Ouderling gekozen de heeren: A. de Wit en J. Zeeman en tot Diaken de heer M. Kant. BESTUURSVERKIEZING VOOR DEN POLDER. De polder en de banne Schagen verkoos tot lid van het Bestuur en Voorzitter, den heer D. Smit. KATHOLIEKE NIEUWJAARSUITDEELING. De Nieuwjaarslijst voor de mindergegoede Katholie ken alhier, bracht ongeveer f 285.op. Ulvenhout, 27 Dec. 1927. Menier, Ook de Kerseemis weer veurbij van 't jaar 27. En spoeien we naar 28. As ik onder m'n Friesche klok oew zit te schrijven en ik hoor zoo regelmatig tik-tik- tik, (ge wit, die dingen tikken as den tweeden Kamerveurzitteshamer zoo hard), dan is 't, nouw op 't end van t jaar of de leste oogenblikken van zeuven- en-twintig, tik-links, tik- ren weggeslingerd. En rechts, aan stukskes wor- of die klok, op deus mo menten mijn m'n jaren dubbel doet vuulen. Want as elke cent die binnenkomt w.w.z. in Trui d'r worst- vingerskes eerlijk, mee arbeid, verdient is, en as g'r van dieën arbeid dan goed en futsoendelijk kunt komen, as oew gezondheid bij die van de vèr- kens nie achterstaat, dan amico is het leven nog zoo kwaad nie en wilde 't hmpke liefst zoo lank meugelijk laten branden! En veurnaam onderdeel is dat g'oeuw leven leeft van eerlijken arbeid, Gin erfenisgeld gin wind handelgeld neeë; loon van den arbeid. Ik ben wa zwaar uitgevallen, zulde denken, maar da sltten nouw echt ln den ouwejaar en omda'k van denmergen dierèk las, na 'n paar dagen gin krant te hebben ontvangen, da Mis Greeson mee d'r-ge-wit-wel in 't water ia gevallen. Da's nouw zon -mensch die t geld is aangewaaid. Ga-dop eer sten Kerstdag, dag van nieuw leven, d'r eigen leven en dat van drie mannen, die windhandel de voorkeur •geven boven eerlijken arbeid, weggooien in de natte, kouwe zee! Zij om befoven te worren, die mannen om van 't werken af te komen. Dieë Lindberg heeft met z'n kwajongs-bravoer al heel wat op z'nen lever. As t er mergen bij jullie in de stad eenen van den grooten toren springt -en hij brikt deur 'n stom toe val z'nen nek nie en de kranten gaan 'm pottegra- feeren en huldigen, dan springen er méér af! En zukke lui kan mijn Friesche klók hoewel ze toch al vlug genogt opschiet naar mijnen zin, nie bijhouwen! D'eenige lichtzijde aan die Mis d'ren doodsprong isi, dat ze 't nie veur den derden keer kan doen. En verder: Da ze ruste in vrede. Ok mee de Kerstdagen 'n afgrijselijk ongeluk mee 'n auto. D'n direkteur van de Sjekladefabriek Bens dorp mee vrouw en dochters in de Ringvaart ge- rejen bij Halfweg. Drie van de vier nouw hee- le-maal weg. Eén dochter gered. Altij as ik die wefkes aan 't stuur zie zitten, smeer ik hem as ik zo'n auto tegenkom! En gin wonder. Geregeld maken ze de grotste ongelukken! Da z'er dan toch ok mee d'r vingers afblijven. Amico zoude gij kans zien 'n stuk in oew broek te zetten (letterlijk tenminste!) zonder in oew vingers te pieken mee de naald? Sjuust, da's vrouwenwerk! En omgekeerd -motten die vrummessen mee der fikken van ons werk afblijven. Da doe-d-aan gimlestiek en sport, fiks mee de broek aan, dat vloekt en drinkt, da ga-d-op stap, net groo- te kérels! mótte ongelukken van komen. D'een haalt d'r ongeluk aan de auto de ander aan d'n chauffeur, maar gepiept raken s'allema&L De kracht van t wefke rit in d'r vrouwelijkheid en nie in d'ren jongenskop, wa gij? 't Hee nie stil gestaan, de Kerstdagen. In Noord Spanje 'ne siekloon gewiest dat et allemaal daverde. As ze maar nie denken da Sindereklaas die meege bracht heeft van Holland, ergen9 uit d'n Achterhoek. Webben éénen keer mot gehad mee die kerels en da duurde toen tachetig jaren, bedankt veur zo'n twee de meeningsverschil. Alleen 'n zilvervlotje, daar zou k veur zijn! De rest: passen mee zo'n kaart. Me zijn d'r nog nie! In 't noorden van Sjiena is brand gewiest. Er is schade! Ja 125 muljoen gulden. Kan mijn nie ge beuren... In Middelburg twee trams op me karen geloo- pen. Verscheijen gewonden en in Amsterdam kerst rede van Albarda. Ziedaar in korte trekken het Kerstfeest zeuven-en- twintig! Daar is van 't jaar veul gebeurd, amico en de leste dagen doen -de deur dicht. Maar allee, 't is elk jaar en kab er al heel wa zien gaan en komen 't zelfde. Zoo ebben de kranlten teugeswoorig de ge woonte omop ouwejaarsdag de veurnaomste dooien nog 's te veurschijn te halen (de cliché's liggen er toch, niewaar) en dan stade te kijken zooveul beken de menschen er in één jaar gestorven zijn. Lot staan onbekenden, die doodgingen zooas ze kwamen: via dén ambtenaar van den burgerlijken stand. Ke/b er verleien week nie over willen reppen. Ik kon nie gel-ooven dat 't waar was. Omdat et van Amerika kwam. Nie omda ze daar èrgens te goed veur zijn, daar in Kauwgummika, maar om-dat het tè erg was en zonder persoonlijk te zijn, amico, de kranten nog wel 's overdrijven. En ik drijf nie graag over, ziede! Ge wit allank wa 'k bedoel. Da gevai van dieën kindermoord deur miister Hickman. 't Schijnt nouw toch wóAr te zijn. Die schurk ee da meske, Marie Parker gewurgd mee 'ne staaldraad en toen verder, zooas ge 'n konijn slacht en opdient, de beentjes d'r afgekapt en zóó 't lijk aan den vader gegeven veur'ne losprijs. Meneer Hickman had geld noodig om te studeeren. Overal gebeuren din gen die nie deur d'n beugel kunnen! Toegegeven! Zóó doe-d-er 'nen eed op dat oew vrouw 'n best wijf is en zóó worde -deur d'ren vriend opgeruimd Op 't leste menuutje van oew leven krijgde dan in de gaten dat -de verhouding mee oew toch niet dè,t was!Maar de afschuwelijkste, de onbegrensde misdaden, die komen van 't Lan-d waar de Dollar den afgod is! Geld en Reclame. De reclamezucht gaat nog verder dan den vliegenden zelfmoord van Mis Gree son. Nóg verder! Want ploert Hickman (Z.Ed^ is 17 jaren) heet 'r z'n eigen over beklaagd, dat er over zijn „geval" (da's 'n geval!) minder drukte wor ge mokt in de pers, dan indertijd mee 't geval Loeb ('n dito 16-jarig schurkske, zoontje van 'n mieljonnèr, die 'ne jongen vermoordde om de sensatie te onder vinden van: iemand te zien sterven!) Da gebeurt in Brillerika. Mee verwondering, mee verontwaaruiging las ik enkel weken geleden, toen President Koelidsj in 'n rede zou hebben gezeet da zijn land nouw zoo vér was, dat het de bewondering afdwong van de ouwe wereldlOmda ze w& geld méér hebben dan wijl Of omda ze zoo uitblinken in volledige immoraliteit? Neeë, gumknauwers, zondert dan van de ouwe we reld Ulvenhout alvast maar uit! Wij kunnen het land van moord en misdaad, illektrocusie en zelf moord, echtscheidingen en proef-huwelijken, geldwol ven en parvenu's nog steeds nie bewonderen! As ge die kleinigheden het afgeschaft, dan zullen wij hier beginnen mee nie meer van oeuw te walgen. Mis schien dat dan onze kinds-kinderen jullie as gelijken gaan beschouwen, maar bewonderen.wachten wij nog even mee, aanbidders van het gouwen kaif. Twee Landgenooten van ons ebben in Parijs den Kerssemis-prijs (Prie de Nowèl) gewonnen. Ferm! Vos mee 't zwemimen, Piet mee 't fietsen! Da frischt oew weer 's op, zukke namen n& die van Hickman en Loeb. De geleerden in Parijs (ze zijn overal net eender die perfeesers, hoor maar) ebben uitgemokt dat de vondsten in bet nest Glozel (waar ouwe gegraveerde steenen en ok beenderen gevonden zouwen zijn) be drog zijn. Enkele dingen zijn mischien goed. want zeggen ze in het rapport: „de kemissie zou onder'an dere dingen nog eenige stukken aanhouden, die met op het eerste gezicht valsche voorerpen lijken. Op het eerste gezicht! Wè zee U? Ze zijn al 'n jaar mee loeps en miekroskopen mee r'n allen op die dingen aan 't turen en da's allemaal nug „t eerste gezicht". De grappenmaker die zn drin i'»' la'en f'adderen ee mijn weer bewezen da wij veul \f ul antiekiteiten en documenten ebben waar ge be ter de Zuijerzee mee kunt dempen. Sjuust as de enorme hoeveelheid schilderijen die Rembrand', ee geschilderd. As z'allemaal echt zijn, die er zijn, dan ee Renibrsn-dt eiken dag tien doeken afgeleverd. Nie alleen in oe wieg, maar heel z'n leven lang! Kn zoo koom ik weer op het punt van mijnen af gang terug; windhandel! En daar het circeltje dus weer vol is, net als 't jaar zeuvenentwintig, daar wensch ik oew, amico, ok namens Trui 'n zalig uit einde en 'n goei begin. Ik hoop as da-d'oew kraiit nóg meer mag gedijen, tot leeringhe ende vermaak van ons lezers en dat het ons nog lang gegeven moge zijn gezellig mee mekaar te crispedeeren. Amico, veul heil en zegen van oewen toet a voe DRé. echter zijn de sneeuwbanken een groote hinderpaal voor alle mogelijke vervoer. Zelfs op olaatsen, waar de sneeuwploegen ruim baan hebben gemaakt, heeft zich door den wind weer sneeuw opgehoopt. In vele kleine dorpen, die door den sneeuwstorm geisoleerd zijn, als Dartmoor en de gehuchten van Devonhire dreigt een tekort aan voedsel. Nu de storm de sneeuw blijft op stuwen, neemt de bezorgdheid voor de geisoleerde men schen toe. Voor den omnibusdienst van Salisbury naar het mi litaire kamp te Tidworth is gisteren met tanks een weg gebaand. Tedworth was evenals vele kleine dorpen in de naburige graafschappen drie dagen lang afgesne den geweest. In Kent zijn tal van auto's ingesneeuwd en sommi ge kleine huizen schier onder sneeuw bedolven. Daarbij zijn in Kent nog overstroomingen gekomen. Er zijn maatregelen getroffen om de door het water uit hun huizen verdreven menschen in groote lokalen onder te brengen. Gisteren stroomde het water van den bovenloop van de Medway Meidstone binnen. De trams konden niet meer rijden en de electrische verlichting kon niet ont stoken worden, omdat de centrale overstroomd was. Op de spoorwegen is de toestand snel verbeterd en de dienst op -de meeste lijnen weer normaal. De weerberichten van Vrijdagmorgen meldden, dat men wat beter weer mag verwachten; uit vele plaatsen wordt gameid, hoe de menschen door de sneeuw pogen te worstelen om aan voedsel en brandstof te komen. De pogingen om de wegen weer begaanbaar te ma ken worden bemoeilijkt door de voret(, waardoor de sneeuw tot ijsklompen verhardt. Zelfs Londen werd be dreigd met gebrek aan voedsel en brandstof. De ko lenhandelaars konden per trein genoeg brandstof krij gen, maar door de bevroren straten is het moeilijk ze onder de bevolking te distribueeren. In Covent Garden is een gebrek aan groenten, die meest langs de wegen moeten aangevoerd worden. De melkaanvoer was ook gestremd, maar dien heeft men nu weex kunnen regelen. Keuter meldt nog dat er Donderdag vliegtuigen zijn gebruikt om Westerham en Andere dorpen in het graaf schap Kent, welker bewoners door de sneeuw zijn ge isoleerd, van levensmiddelen te voorzien. Daar de vliegtuigen niet vermochten te dalen, werden de le vensmiddelen in zakken gedaan, die men door middel van parachutes liet dalen. Parijs vreest voor overstroomlngen. Over den sneeuwstorm, die in het noorden van Frankrijk heeft gewoed, wordt gemeld, dat verschil lende plaatsen, o.m. Rijssel, Bailleul en Hazebrouck, met een dikke laag sneeuw zijn bedekt. Vele wegen zijn hier onbegaanbaar. De was van Marne, Maas en de Aisne blijft voortduren en gevreesd wordt, dat Pa- i rijs ten slotte last van de overstroomingen zal onder- vinden. In de hoofdstad was het weer vandaag fraai, maar koud. Te St. Malo zijn twee vrouwen tenge volge van de koude gestorven. In Italië. Uit Milaan wordt gemeld, dat de hevige 'Zuid- Oosterstorm in Venetië overstroomingen heeft veroor zaakt. Het San Marcoplein, de pier van Riva degli Sciavoni en andere deelen der stad staan blank. In het Canale Grande is het water zóó hoog gestegen, dat de voor het vervoer van personen bestemde booten niet meer onder de ijzeren brug bij de academie kun nen passeeren. In de lagunen geraakten verscheidene zeilschepen in nood. Voorts werd een vrachtschip door den storm op het kerkhof eiland San Michele geworpen; de be manning kon worden -gered. Vele slachtoffers ln PortugaL Draadloos wordt gemeld, dat op Madeira en in Por tugal door den storm en de overstroomingen groote schade is aangericht. In Portugal zijn vele menschen verdronken. In België. Uit Wallonië wordt gemeld, dat het Maaswater iets iets gedaald is, maar dat anderzijds de Sambre nog steeds stijgt In de Brusselsche omgeving is de Zenne nabij Halie buiten haar oevers getreden. In West-Vlaanderen is men nog steeds zeer ongerust over den waterstand van de Leie. Sneeuw- en regenval zijn Woensdag uitgebleven. Boven het Kanaal. Boven het Kanaal bereikte de storm bijna de sterkte van een orkaan, zoodat alle verkeer tusschen Enge land en het vasteland werd stilgelegd. De Noord-Oosteratorm, die Woensdag over het Ka naal gierde, was heviger dan hij in jaren ooit ge weest was. Verschrikkelijke zeeën slaan over de stoomschepen 1 heen. De loodsen kunnen niet aan boord komen of van boord gaan. De passagiersboot „Engaciine'van Bouiogne, naar Foikestone, had het geuurende den overtocht vreeaelijk te verantwoorden. Zij werd door de goiven van de boeg to het achterschip schoonge spoeld en soms leek het aisof het sonip door het over hellen geheel zou omsiaan. Iedere passagier aan boord was ziek en veien moesten bij aankomst aan land gedragen worden. Felle koude la Luxemburg. In Luxemburg is opnieuw strenge vorst ingetreden. De thermometer wijst 5 a 6 graden Ceisius vorst aan. In de Ardennen is veel sneeuw gevallen. De inter nationale treinenloop onuervindt belangrijke ver traging. Ds houdt la Scandinavië. De koude in Scandinavië duurt voort. Op sommige plaatsen in Denemarken is ue temperatuur gedaald tot 17 graden onuer het vrienspunt, in Zweden tot 22 graden en in Finland tot 2a graden onder het vriespunt. In het noordelijk gedeelte van het Katte- gat en in de Sond heeft ijsvorming plaats. De kleine scheepvaart wordt reeds ernstig bemoeilijkt ONGELUKÏG SCHOT Btf een te Kallenbroek, gemeente Barneveld, geho den drijfjacht, heeft een 74-jarige jager-jachtopzien bjj ongeluk een 20 jarigen drijver in het hcofd g8sch ten en tamelijk ernstig verwond. Ook de zich in de a bijheid van den drijver bevindende 41-jarige zoon vi den schutter werd door eenige hagelkorrels getroffei DE KONINGIN OP SCHAATSEN. i De koningin heeft Donderdag schaatsengereden het ijs langs het paleis in het bosch. De prinses ree op de Haagsche IJsclub. EEN 100-JARIGE TE BEVERWIJK. Onder zeer veel belangstelling heeft Woensdag B verwijk's oudste inwoner, de heer E. Daniëls, zijn ho J derdsten geboortedag gevierd. Des morgens werd door inwoners van de stichting De Westerburcht was I in de jubilaris woont, gehuldigd. Bij die gelegenhs werd hq tevens gecomplimenteerd en toegesproken do I burgemeester jhr. J. C. W. Strick van Linschoten, d hem namens het gemeentebestuur een bloemenmai offreerde. Tot slot van den dag werd hem des avond door twee muziekcorpsen een serrenade gebracht. DOOR EEN DRIJFRIEM GEGREPEN EN GEDOOlJ In de kolenwasscherij van de staatsmijn „Wilhelmina' werd in den afgeloopen nacht de losmeester T. Wisei. j mann, terwijl hij bezig was met het schoonmaken vaa een der machines, door een drijfriem gegrepen. Dt man werd ernstig verwond en stierf kort na "het o» geluk. Hij was gehuwd en vader van zee kinderen. gen vs eigens venbed sloten den. Ber< mede Noord. 9. E Vier 1 naar over 1 en w£ helft drage wordt hoofd* 10 het H tier d in bei 1928 3 Voo voor Al- j|&rw fdra fordt |gd. Bo-v srerd« aangf I Da EEN VERGimGINGSGEVAL. 12. De familie van den vroegeren waard Nader te Theiltaf Do heim in Duitschland, welke uit acht personen bestaat» gegai is na het gebruik van z.g. „Göttersnesse" ernstig zielii langs geworden. Er deden zich vergiftigingsverschijnselen' brenj voor. De 19-jarige zoon en 28-jarige dochter zyn reeds ge- storven. Men betwijfelt of men de andere leden van d» familie in het leven aal kunnen behouden. LUI LONDEN. De Evenlng Standaard vraagt of Londen luier wordt, Qisterochtend vertoonden het Strand en andere groot« verkeerswegen een beeld van wintersche verlatenheid. By'na alle klokken liepen verkeerd en in de portieken voor sommige winkels stonden mistroostige bedienden nog om tien uur te stampvoeten en te wachten tot een of andere superieur met de sleutels kwam opdagen. Er zijn niet genoeg menschen te krijgen voor het weg ruimen van sneeuw maar wie zal ook zijn steun- uitkeering voor een volle week in de waagschaal stel len ter wille van een paar uur loon? In de voorsteden merkte men ook niets van de kleine jongens, die zich anders aanbieden om op de stoep en de tuinpaden de sneeuw weg te ruimen, MALARIA OP DE BARBADOS. Op het eiland Barbados, waar het tot voor korten tijd geen malaria voorkwam, heerscht deze ziekte thans op kwaadaardige wijze, op zoo groote schaal, dat de overheid 4ich gedrongen ziet, tot stelselmatige bestrij ding ervan over te gaan. In October van dit jaar trad de malaria er voor het eerst op en eind November wa ren reeds meer dan drie honderd gevallen vastgesteld, waarvan een twintig een doodelyk verloop hadden. Bjj deskundig onderzoek bleek, dat in het moerassig ge deelte van Barbados vrij veel malariamuskieten voor kwamen. Thans worden krachtige pogingen gedaan om de verdere voortwoekering van de malaria tegen te gaan. EEN VECHTACHTIG PAIR. De graaf van Craven was gisteren gedagvaard om zich voor den politierechter te Barrstaple té verant woorden wegens het feit dat zijn auto zonder licht op' straat was aangetroffen. Hij was niet verschenen. In een brief deelde hij mede dat de lichten toen hy de auto verliet, gebrand hadden, maar, dat de batterij uif geput -geraakt was. Een a-gent verklaarde dat de graaf gezegd had: „je; zult mij hiervoor niet erbij lappen. Kom binnen, dan zullen wij een „vluggertje" uitvechten". De agent had voor deze uitnoodiging bedankt. De magistraat vond het ernstig dat de graaf het voor nemen had geuit om de politie te lyf te gaan en legde hem 3 boete op. HUIS INGESTORT. Twee personen werden gedood en drie gewond, toen de achtste verdieping van een huis te Buffalo door de zeven lagere verdiepingen naar beneden sloeg. Men zoekt nog naar meer slachtoffers. AANVARING IN DE ZEE VAN MARMORA. De Turksche overheid heeft de beide kapiteins van de Turksche schepen, die in de Zee van Marmora in aanvaring zyn gekomen, in hechtenis laten nemen. Naar men uit het geval met de Lotus weet, pleegt de Turksche justitie in dergelijke gevallen niet mak te zyn. Dat zal zij zeker niet tegenover haar eigen on derdanen, vooral niet nu bij de ramp een veertigtal men schen omgekomen zyn. SPAANSCHE TREILER GESTRAND. Een Spaansche treiler, die door den orkaan ontred derd, was, is op de kust van Noord-Afrika, by Rabat geworpen. Drie leden van de bemanning verdronken. WOLVEN IN ZEVENBERGEN. De honger en de felle vorst hebben de wolven in Ze venbergen naar de dorpen gedreven, waar zy groote slachtingen onder de sohapen aanrichten. OVER ENGELAND. Da sneeuw-ellende die ever Engeland gekomen ia, vormen daar nog steeds groote belemmeringen voor het verkeer en in het bijzonder in de dicht-bevolkte stre ken zooala ia en om Londen. Ook op de buitenwegen WARMWATERSTOOF GESPRONGEN. Gisteravond heeft de dienstbode van den heer B. Kruitwagen, wonende aan de West Kruiskade te Rot terdam in de keuken een gevulde warm waterstoof op het brandende gasfornuis gezet zonder dat zy de stop van de stoof had afgenomen. Na eenigen tyd is de stoof met een geweldigen slag uit elkaar gesprongen. Het fornuis werd geheel vernield. Twee ruiten zyn verbrij zeld eri er is een paneel uit de deur gevlogen. De dienst bode heeft lichte verwondingen gekregen aan haar oogen door den ontsnappenden stoom. OVERREDEN EN GEDOOD. Donderdagmiddag te ongeveer kwart over tweeën is aan den Bergerweg, naby de Ceintuurbaan te Rotter dam, een ernstig ongeluk gebeurd. De 35-jarige siga renmaker J. Kaptein, wonende in de Reuzenstraat, reed daar op een fiets. Ten gevolge van de gladheid slipte de man en geraakte onder een achter hem rydende auto. De chauffeur J. P. probeerde nog te remmen, doch slaagde daarin niet. De wielen gingen den ongelukkige over het hoofd. Hij was terstond dood. Het lijk is naar het ziekenhuis Mn den Cooltingel vervoerd. Vergadering van het college van dagelijksch bestuur en van hoofdingelanden van de banne Hoogwoud en Aartswoud, op Woensdag 28 December 1927, des voor- middags 10 uur, ten raadhuize. Tegenwoordig waren de heeren K. Slagter, voorzitter, C. Ursem en P. Donker Jz., leden van dagelijksch be stuur, A Zyp Cr., A. Rood Kz. en Jb. Helder, hoofdin gelanden, L. Glas, penningmeester, en J. Breebaart Dz., secretaris. 1. De voorzitter heet de heeren welkom en opent de vergadering. 2. Notulen der vorige vergadering worden gelezen en met dank aan den samensteller goedgekeurd. Naar aanleiding der notulen wordt medegedeeld door den voorzitter. 3. dat de rekening van G. Kuypers is voldaan; 4. dat op ver2oek van de wed. Jb. Smit om een dani te mogen leggen aan het Groene Paadje, gunstig is beschikt, mits onder den dam een pomp gelegd wordt voldoende aan de maten by de keur bepaald. Goedge vonden. 5. dat de wed. J. Vel te Blokker is aangeschreven on een duiker in een dam. in haar land aan te brengen, waaraan voldaan zal worden; 6. dat een der huurders, die niet op tyd gezorgd had voor opruimen der krooshoopen met f 2.50 is beboet. Voorzitter hoopt, dat dit een waarschuwing is voor an dere huurders om in het vervolg de krooshoopen op tyd weg te ruimen. Door den heer A. Rood Kz.wordtmedegedeeld 7. dat hy de overhlyfselen van het schut in de Tror weere heeft doen verwijderen en de sloot bij het schu' heeft laten ruimmaken. Ook de buis onder den Be* keiweg door bij de Bullestiek is ruim gemaakt. Voorzitter dankt den heer Rood voor zyne bemoei'' gem Als ingekomen stukken komen ter tafel: 8. Een schryven van den hoofdingenieur-directeur™? den Provincialen Waterstaat van Noord Holland, 21 November j.1. dossier 305 No. 4 over het keericj. bij J. Kooij Kz., aan de Langereis. Gevraagd wonJt dewerking te verleenen tot het spoedige tot stand

Schager Courant | 1927 | | pagina 14