RAAD PETTEN. [OT. 'AK Ijlt! is 'i F Binnenlandsch Nieuws. fis Ong Br» waarvan een exemplaar aan elk der leden is toegezon den komen B. en W. tot de volgende bemerkingen: Artikel 1. De gemeente Barsingerhorn als centrum gemeente te behouden, wordt niet geheel juist geacht, hoewel men door verandering daarvan niet gaarne de tegenwoordige ambtenaren sou verlieten. Schagen is het centrum. Artikel 2. De functie van adjunct-directeur wordt overbodig geacht. Voorzitter wijst er op, hoe dexe adjunct-directeur alleen Winkel, Nieuwe Niedorp en Oude Niedorp zal keuren. En waar voor de hulpkeurmeesters een kleine auto zal worden gekocht en zij de cadavers van klein vee direct mee zullen nemen naar de verwerkingsin richting, zal dat met een adjunct-directeur niet gebeu ren. Dat zal later geschieden en brengt dat meerdere kosten met zich. Artikel 3. De betrekking van ..ecretaris en penning meester dient gecombineerd te worden en bekleed door iemand die bij het bedrijf woont. Bij eventueele vaca ture in het tegenwoordige personeel dient men die rich ting uit te gaan. Voorloopig kan dat zoo blijven, maar in de toekomst moeten de posities vereenigd. Artikel 9. Het benoemen van een plaatsvervangend lid dient verplichtend te zijn en dit lid moet de verga deringen kunnen bijwonen en een adviseerende stem hebben. Artikel 21. De duur der regeling wordt te lang ge acht en die door Gedeputeerde Staten voorgesteld, te kort; wenschelijker is het een duur van 25 jaren met stilzwijgende verlenging telkens voor 5 jaren. Raming van uitgaven. De annuiteitsleening 'wordt lang geacht vcor 50 ja ren en 40 jaar beter. Afschrijving machines in 14 jaar wordt te lang ge acht, waar 10 jaar een meer normale tijd is. Omtrent de "kosten der vervoermiddelen zijn de mee ningen verschillend, deze zijn te laag geraamd. Verzekering in het 'algemeen wordt te laag geacht. Exploitatie woningen. Eèn gelijke huur voor hulpkeurmeester en vaste knecht aclht men met het oog op het verschil in salaris niet juist, dit moet zijn 16 en 15. Ontvangsten. De vraag wordt gesteld vanwaar de invoer van vleesch moet komen, nu Schagen tot den kring zal toetreden en is met de gemeenten, die buiten den kring zijn ge legen, geen overeenkomst aan te gaan. Bedoeld wordt, om evenals te Midwoud, met andere gemeenten buiten den kring een overeenkomst te sluiten voor het vernietigen der cadavers. Toevoeging van 45000 K.G. te verwerken vleesch wordt hoog geacht. De vrees bestaat, dat de opzet van te verwerken vleesch over de centrale noodslachtplaats te hoog is. Vermoedelijk is de dekking der uitgaven te hoog op gezet om een sluitende begrooting te krijgen, verwacht dient echter te worden, dat de eerste jaren eenig ver lies zullen opleveren, doch de zaak is belangrijk genoeg te achten om er iets aan bij te dragen. Te hoog wordt ook geacht dat 60 van de nood- slachtingen in de centrale noodslachtplaats zullen plaats hebben. Dwingend voorschrift daarvoor gaat thans nog te ver, maar is voor de toekomst gewenscht. Aan de hand van deze -bemerkingen, welke bij aan- nem.ng ter kennis der commissie zullen worden ge bracht, stellen B. en W. voor een beslissing aan te hou den, totdat op deze bemerkingen is bericht. Voorzitter licht nog toe, dat naar zijn oordeel de eerste jaren met verlies zal worden gewerkt. Dat had de commissie behooren neer te schrijven, opdat elke gemeente dat wete. Toch is het plan spr. zeer sympathiek en uit een oogpunt van de volkshygiëne zeer aan te bevelen. De heer Kamp vraag inlichtingen over den verte genwoordiger der gemeente Winkel in de vleesch- keüringscommissie en wijst op zijn verschillende hou dingen in die commissie en hier als wethouder. Spr. noemt een paar speciale punten. De heer -Spaans zegt, dat in B. en W. de régel ing nog eens ernstig is overwogen en daaruit hun advies is gekomen. Sp.r. wijst er op, hoe in de vergadering der Vleeschkeuringscommissie het niet zoetsappig is toegegaan. Het slot is dat de zaak spr. zoo sympathiek is, dat hij gaarne wil'dat Winkel toetreedt, inaf wachting van wat verder wordt besloten. En wat nu de kring Barsingerhorn betreft, dat'heeft spr. goed gevonden om de ambtenaren die voor deze zaak zoo ontzettend veel hebben gedaan, niet voor het hoofd te stooten. Beter was Schagen, maar dat zal in de toekomst wel komen. Nadat de heer Kamp blijft aandringen en wijzen op het verschil van meening bij den vertegenwoordiger der gemeente Winkel, zegr voorzitter, dat hij het beter acht dat men zich tot dé concept-regeling bepaalt en daarop zijn op- en aanmerkingen geeft. Het gaat niet aan om den vertegenwoordiger der gemeente als 't ware te examineeren. 'De zaak is in de commissie en B. en W. besproken en daaruit moet het beste ge zocht worden. Het is beter driemaal te overdenken dan éénmaal verkeerd te besluiten. De heer Dekker gaat met B. en W. accoord. maar spr. vraagt of. één vaste knech? "oldoende is. Hij wijst ook op het vreemde dat bij t n combinatie van 10 gemeenten- gesproken wordt van, 140.000 KG. ver werkt vleesch en in een vroeger rapport over 14 ge meenten 130.000 KG. Dat was zeker om het maar kloppend te krijgen. De producten, is er terrein voor afzet voor ,de geraamde prijzen. Is Midwoud daarvoor geraad pleegd? zouden het samen kunnen doen ik ben overtuigd, dat wij het zouden kunnen indien wij indien wjj hem slechts konden vinden 1" Zonder ademhalen waren de woorden haar oVer de lippen géstroomd. Het scheen als was zij geheel onver hoeds gestuit op de oplossing van het vraagstuk dat haar zoozeer kwelde. Thans vroeg zij zich verbaasd af, waarom zij zulk en werkeloosheid ten opzichte van Guy had kunnen dulden. Het kwam haar ongelooflijk voor, dat zij zoo spoedig met alles genoegen had genomen. Het leek haar bijna alsof zij op dat oogenblik de stem van Guy zeer dicht in haar nabijheid hoorde, haar roe pende om hulp. En toen, zoo snel als het weerlicht en haar treffende tot diep in de ziel, gaf zij zich rekenschap dat Burke strak naar haar zat te kijken met oogen, die zij niet kon niet durfde aanzien. Zij drukte zijn arm vaster. Zij trilde van het hoofd tot de voeten. Wij zouden het gezamenlijk kunnen doen," herhaalde zy zacht. „Zou het niet de moeite loonen? O, zou het niet de moeite loonen?" Doch Burke sprak geen woord. Hij zat stokstijf, haar aanziende. Een gevoel van kilheid overviel haar een derge lijk Q-evoel als zij op haar huwelijksdag onder het boo mengeraamte ondervonden had; de kilte die voortvloeit uit het dreigen van een storm. Langzaam maakte zij haar greep om zjjn arm losser. Haar tranen waren ge droogd, doch zij voelde zich alsof zij stikte, geheel on gelijk aan zich zelve, eigenaardig machteloos. „Zullen wij terugkeeren?" stelde zij voor. Zij deed alsof zij wilde opstaan, doch hij hield haar met een gebaar tegen, en haar zwakheid deed haar toegeven. „Je hebt hem dus vergiffenis geschonken!" zeide hij. Zijn toon was afgemeten. Hij slingerde de woorden als het ware de ruimte in. Zij vermande zich, werktuigelijk de naderende ont snapping voorgevoelende. Doch zij antwoordde hem rustig. „Men kan niet boos blijven op iemand, wanneer men nameloos medelijden met hem gevoelt." „Dat is te begrijpen. En je houdt mij voor een groot deel verantwoordelijk voor zijn val? En dat moet ik goedmaken, niet?" Hij had zjjn stem niet verheven, doch er lag iet# in De Voonzitter zogt, dat daar de cijfer» vandaan komen. De heer Spaans meent, dat het salaris van den vasten knecht verhoogd dient te worden. De afzet van producten is de commissie van verzekerd. Het aantal te verwerken Kilogrammen steunt op het ad vies van den Keuringsveearts. De Voorzitter ziet ook vele werkzaamheden aan dien vasten knecht opgedragen, wel is waar zal een hulpkeurmeester in de inrichting aanwezig zijh, doch er kan voor beiden tegelijk werk zijn. De heer Spaans zegt, dat de heer De Boer ©ich daarover niet ongerust maakte. De heer Kriek ziet in de door den heer Dekker genoemde cijfers ook iets eigenaardigs, met 14 ge meenten 130.000 KG. en nu zonder 4 belangrijke veerijke gemeenten 140.000 K.G., wat zit daar tus- sohen Voorziening door middel van welwater keurt spreker ten zeerste af. hier moeten de gemeenten voorgaan en- alleen al uit een hygiënisch oogpunt waterleiding verlangen. Wat de huur der woningen betreft, kan spreker zich niet vereenigen» met een gelijike huur voor hulpkeurmeesters en vaste knecht van f 5 per week. De huur voor 'het „Manusje van alles" is tegenover de anderen te hoog. De Voorzitter is het met spreker eens, dat de huur dient te worden herzien. Aanleg van water leiding komt hem eveneens noodig voor en waar die leiding van uit Schagen moet worden gelegd, zal daar bij" de begrooting rekening mede ©ij® te houden. De heer Honingh acht leidingwater zeer gewenscht hoewel gebruik van welwater vrij wat voordeeliger zal zijn. De heer Spaans merkt op, dat nog blijken moet of het welwater geschikt zal ^zijn en- voorts zegt spreker, dat de exploitatie der woningen niet door de commissie is behandeld, doch later aan het rap port is toegevoegd. De heer Brugman zegt, gehoord te hebben van een terrein aan den Lagendijk en acht dit zeer on gunstig gelegen, heeft de Commissie wel rekening gehouden met vervoer per spoor of vaarwater? De heer Spaans zegt. dat er voorloopig reeds te Barsingerhorn een perceel was gekocht, doch dit kon niet doorgaan. Toen Schagen er bi) gekomen is, eou Sohagen naar een terrein uitzien, het ter rein is gelegen aan den tram en aan het geprojec teerde kanaal. De kleine Commissie stond zeer op timistisch tegenover het gebruik van den tram. Autovervoer vanaf station Schagen- is ook niet zoo bezwaarlijk. Enkele leden der Commissie vonden een plaats in Schagen ook beter, met het oog op de VriJbank. doch het schijnt niet mogelijk te zijn. De Voorzitter gelooft wel, dat het maken van ver binding met den tram van invloed is op de exploi tatierekening. Komt het kanalenplan tot stand hetgeen spreker hoopt dan ia dit het eerste ge deelte dat ondernomen wordt. De heer Brugman zou niet graag de verplichting zien opgelegd van de centrale slachtplaats gebruik te moeten maken. De heer Sbaans zegt, dat dit ook niet noodig is. als dan de gemeente zelf maar een goede nood slachtplaats heeft. De Voorzitter wijst op een uitgetrokken bedrag van f 1000 om- in de hand te werken, dat kada vers die men anders begraaft, er heen te brengen, en zoo moet het ook gaan, men (moet naar de in richting gaan, omdat met daar het meest voor de noodslachting zal ontvangen. De heer Meurs vraagt, of een hoer dus vrif is. De Voorzitter zegt van ja, voor goedgekeurd vleesch, doch afgekeurde bouten worden niet meer begraven, maar -moeten naar de inrichting. De heer Kriek komt terug op art 1. der regeling en vindt het verkeerd den naam Barsingerhorn voor jaren vast te leggen, ter wijl] het Schagen moest zijn en de Commissie moet verzocht worden, daarin ver andering te brengen. De heer Spaans acht dit van ondergeschikt belang. De heer Kamp gaat het'niet om den naam, maar waar de inrichting te Schagen komt, moet daar ook het secretariaat zijn. De plaats daarvan te Barsingerhorn zal moeilykheden medebrengen, geen secretariaat het bedrijf, geen goeden gang van zaken. De voorzitter is het er volkomen mede eens. De heer Brugman verwacht dat in het plan toch ge rekend is op kantoorlokalen. De voorziter zegt, zeker, en de administratie is daar op ziin plaats. De her Spaans deelt mede, dat de commissie dit ook voelt, doch wil het tegenwoordig personeel niet missen. De voorzitter is er ook voor de tegenwoordige amb tenaren, die er veel voor gedaan hebben, te houden en het schemert al door dat er in den loop der tijd wel ver andering zal komen, er moet een tijd komen dat er bij het bedrijf een hoofd gevestigd is. De hoeren Kriek en Kamp zijn van meening, dat de zaak goed opgezet moet worden, en dit mag niet af hangen van het behoud van -twee menschen. We zullen die voor hun werk erkentelijk zijn, kunnen er voor schadeloos gesteld worden,'maar 't is nu de tijd om hen te zeggen, dat het zoo niet blijven kan. Ten slotte wordt goedgevonden deze opmerkingen ter kennis van de commissie voor de vleeschkeuring te brengén, en daarbij uit te laten komen, dat de Lagen dijk een zeer ongeschikte plaats is en met alle midde len getracht moet worden een geschikte plaats te vin den. Het goedkeuren der overeenkomst wordt goedgevon den. wat haar deed ineenkrimpen. Met angstige oogen zag zij hem aan. „Neen, neen! Natuurlijk niet natuurlijk niet! Com pagnon, zie mij alsjeblieft niet op die wijze aan! Wat heb ik gedaan?" Hij wendde de oogen eensklaps van haar verschrikt gelaat af, en er volgde zulk een drukkende stilte, dat zij dacht dat hij zelfs niet ademhaalde. Toen sprak hij zeer zacht: „Je hebt Kain wakker ge maakt Zij rilde. Er heerschte iets verschrikkelijks in de at mosfeer. Sprakeloos wachtte zü af, begriipende dat te genwerpingen de zaak slechts erger zouden maken. Eindelijk wendde hij zich van haar af, en ging met zijn kin in zijn handen naar de stralen der ondergaande zon zitten staren. Toen hij ten laatste sprak, was de harde klank uit zijn stem verdwenen. „Denk je dat het je leven in eenig opzicht gemakkelijker zal maken, wanneer die jonge deugniet terugkomt?" „Daaraan heb ik niet gedacht," zeide zij. „Het was slechts..." Zij weifelde. „Slechts?" herhaalde Burke zonder zich om te wen den. Zij antwoordde hem met moeite. „Slechts dat jij en ik de eenige menschen op de wereld zijn die iets kun nen doen om hem te helpen. En dus acht ik het min of meer onzen plicht." Dit werd door Burke zwijgend geslikt. Toen vroeg hij: „En wat zul je met hem aanvangen wanneer hij boven water gekomen is?" Weder aarzelde zij, doch slechts een kort oogenblik. „Ik zou je vragen mij te helpen, compagnon," zeide zij, zich op hem beroepende. Hij maakte een lichte beweging, die verder onopge merkt bleef. „Je zou kunnen vinden dat ik je in den weg stond alvorens je daarmee gereed bent," zeide hij. „Je weigert dus mij te helpen?" vroeg zij met kwa lijk, verborgen teleurstelling in haaj: stem. Hij keerde zich tot haar. Zijn gelaat stond streng, doch het verried geen toorn. „Je hebt iets ontzettend moeilijks van mij gevraagd," sprak hij. „Doch ja. Ik zal je helpen.* „Zul je?" Zij stak hem de hand toe. „O. compagnon, wat bea ik je innig dankbaar!" Oninbaar verklaring van aanslagen school geld en hondenbelasting. B. en W. stellen voor oninbaar te verklaren de vol gende aanslagen: L. van der Welle, schoolgeld f 1.54, abusief aange slagen; K. Appel, hondenbelasting f 2,—, onvermogen; P. Fijnheer, hondenbelasting, f 2.—, onvermogen; J. Boogaard, hondenbelasting x 2.—, ten onrechte aange slagen. Aldus wordt besloten. Rondvraag. De heer Honingh wijst er op dat bij de heerschende mazelen, gebleken is, dat er een bepaling in de poli tieverordening voorkomt, dat als één kind in een gezin mazelen heeft, de anderen kinderen niet naar school mo gen. Blijkens geneeskundige meening heeft dit geen zin en spreker vraagt dit in te trekken. De voorzitter deelt mede dat omtrent wijziging dier bepaling, inlichtingen zullen worden ingewonnen. De bestaande bepaling is ook op geneeskundig advies destijds in de verordening opgenomen. De heer Honingh zegt, voorts tegen toeslag aan ge organiseerde werkloozen te hebben gestemd, omdat de geest tot organisatie zoo zwak is. Blijkt men in 't al gemeen te organiseeren, dan zal sp.reker er anders te genover staan. Verschillende vragen worden voorts nog gesteld ten- opzichte der wegen- en straatverlichting, welke allen nader onder het og zullen worden gjezien en voor zoo ver noodig een punt van behandeling in de vergadering van B. en W. zullen uitmaken. Aan het slot der vergadering spreekt de voorzitter zijn voldoening uit over de aangename en sympathieke wijze, waarop in het afgeioopen tijdperk de zaken zijn behandeld en hoopt, dat allen een jaar tegemoet gaan van heil en voorspoed. Daarna sluiting. Openbare vergadering van den Raad op 27 Decem ber 1927. Aanwezig alle leden, met uitzondering van de heeren Nottelman en de Graaff. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken. Een proces-verbaal van kasopneming van 22 Nov. 1927. De ontvangsten hebben bedragen f 34537.05, de uitgaven f 34324,45, in kas f212.60. Alles in orde be vonden. Door Gedeputeerde Staten is goedgekeurd: de re kening over 1925; de wijziging begrooting 1926; het raadsbesluit tot onderhandsche verhuring; van de onderwijzerswoning aan het Hoofd der school: Voorts is ingekomen van Ged. Staten een besluit tot verdaging van hunne beslissing op den pensioens- verhaalverordening. Alles voor kennisgeving aan genomen. De rekening van het electriciteitsbedrljf 3e kw. 1927, levert een batig slot op van f 50.87. De straat verlichting heeft gekost f 01.32, Over de eerste drie kwartalen 1927 is er gevormd een batig slot van f205.04. De straatverlichting heeft over dat tijdvak gekost f 171.68. Na eenige bespreking over het al of met rendabel zijn van een eventueele uitbreiding van het net, waarvoor het batig saldo is bestemd, wordt ook dit voor kennisgeving aangenomen. Van den Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen is bericht ingekomen, dat de over 1924 ingehouden pensioensbijdrage van de onderwij zers ad. f556.90, nog moet worden afgedragen. Zal 'ng oh ouden worden. Naar aanleiding van een schrijven van den Pen sioenraad worden enkele pensioensgrondslagen vast gesteld. De gemeente is voorts aan den Pensioenraad nog schuldig f 1987.90 plus rente en aan inkoop f230.49. Het restant der leening van f14000 zal daar voor gebruikt worden. Lichamelijke oefeningen. B. en W. stellen voor, om met het oog op de groote kosten aan de invoering verbonden, ontheffing te vragen van de verplichting tot het geven van on derwijs in lichamelijke oefeningen. De Voorzitter doet mededeeling omtrent het hier over gesprokene in de té Barsingerhorn gehouden vergadering van de vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen ra het kanton Schagen. Overeen komstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. Emigratie naar Canada. Door den Minister van Arbeid, Handel en Nijver heid is medegedeeld, dat het Rijk bij emigratie van on- en minvermogenden naar Canada een belang rijke bijdrage verstrekt in de zeepassagekostcn, als ook de gemeente daarin een gering bedrag bijdraagt. B. en W. stellen voor, in een eventueel voorkomend geval bij te dragen. Aldus wordt besloten. Verschillende ingekomen verslagen wonden over gelegd en zullen circuleeren. Hy klemde haar hand stevig. „Op één voorwaarde," het hij volgen. „Zoo? Welke?" Zij schrikte even en haar gelaat be trok. Hij knelde haar vingers met meedoogenlooze kracht. „Geen andere dan deze dat je tegenover mü open kaart zult spelen," zeide hij met nadruk. Haar gelaat verhelderde zich plotseling. „Die!" riep zij. „Maar dat is natuurlijk dat spreekt immers van zelf! Ik speel altijd open kaart" „Het is dus een koop?" zeide hij. Haar heldere oogen ontmoetten de zijne. „Ja, een koop. Doch hoe kunnen wij hem ooit vinden?" Hij* bewaarde een oogenblik het stilzwijgen, en het was haar alsof die staalgrijze oogen wan hem tot op den bodem van haar ziel wilden lezen. „Dat", zeide hij eindelijk, „zal niet bizonder moeilijk blijken." „Weet j\j dan waar hij is?" vroeg zij nieuwsgierig. „Ja, Merston verbelde het mij vandaag." „O, Burke!" De brandende nieuwsgierigheid in haar blik deed haar er stralend uitzien. „Waar is hij dan? Wat voert hij uit?" Hij" hield zijn ondoorgrondelijken blik op haar ge vestigd, doch iedere aandoening was van zijn gelaat geweken. ,JKj bedient in een bar in een mijnwerkers- kamp bij Brennerstadt" „Ha!" Zij stond snel op ten einde de plotselinge smart te verbergen, die zijn woorden haar veroorzaakt hadden. „Doch wü kunnen hem spoedig daar vandaan krijgen. Je 1je zult hem vandaar weghalen com pagnon?" .Ook hij was opgerezen. De zon was onder gegaan, en slechts een violette glans gloorde na. Naar dezen scheen hij te kijken, terwijl hij haar antwoordde. „Ik zal mijn best doen." „Je bent goed," zeide ze met grooten ernst „Ik zou gaarne willen weten of je een flauw begrip hebt, hoe hoogst dankbaar ik je ben." „Dat kan ik wel nagaan," zeide hij eenigszins ge dwongen. Zij stond iet» hooger dan hij. Zij legde een hand op zijn schouder. „En nu zul je het niet zoo verschrikkelijk erg vin den?" drong zü zacht aan. „Het ie voor een goede zaak niet waar?" „Dat wü ik hopen", ga* hij ten antwoord. Keuring van vee en vl„ Voorgelegd wordt de ontwerp-overienkomst y\ een keuringsdienst in den kring Barsingerhorn nevens een raming der exploitatie van een te stl ten centrale noodslachtplaats met venverking richting. B. en W. «tellen voor, op dext voorwi den in te gaan. De heer Hollander vindt het eigenaardig dat kring Barsingerhorn 'is, hoewel de inrichting Schagen komt; z.i. dient de administratie te zj daar waar de inrichting gevestigd is. De heer Blom is ook die meening toegedaan. De Voorzitter meent ook, dat de administratie het gebouw behoort. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wdj besloten. Benoeming Benoemd worden: tot lid van het Burgerlijk Ar bestuur de heer P. Hollander (herbenoeming)-, lid der commissie tot wering van schoolverzuim heer H. S. Eriks, in de vacature-H. Bijlsma. Tol 1, der commissie van toezicht op het lager onderyi de heer J. P. Geensen (herbenoeming). Rondvraag levert niets op. Met een woord van dank voor de aangename menwerking in het bijna afgeioopen jaar en met!e beste wenschen voor het nieuwe jaar, sluit voorzitter de vergadering. tan ve »r tf»1 Lijnde de TE f dern ii Broo ke wo iï H-J Bchikb Te b Makel straat. Ond de da zal ve en hc voor gebiei ning PETTEN. Tot geneeskundige, belast met de doodschouw in d« gemeente, is voor 1928 door Burgemeester en Wethc ders benoemd, de heer H. Heringa, arts te Schoorl.1 PETTEN. Aan den dienstplichtige der lichting 1926 *uit d< gemeente M. Doorn, ia door den Minister yan Oorlap vrijstelling verleend wegens persoonlijke onjniabaaj heid voor den tijd van één jaar, me; ingang 1 Maart 1Ö28. -- WIERINGEN. Algemeene vergadering van de Visschersvereenigk .JD.E.T.E."^ op Maandag 26 December 1927, des nanii dags 2 uur in het hotel Veerdig te Hippolytushoef. Aanwezig waren 62 leden. Voorzitter, de heer J. Tijsen Jzn., opent met een hart< lijk welkom de vergadering en spreekt zijn genoege er over uit dat ondanks het slechte weer zoovele zij opgekomen. Hierna worden door den secretaris de heer Jb. Lor Dzn., de notulen der vorige vergadering voorgeleza \yeike onveranderd worden goedgekeurd. Tevens wok voorgelezen een brief welke gezonden was naar den ra nister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, waaii de verschilelnde bezwaren der visschers vervat wan om steun te verkrijgen inzake de droogmaking van Zuiderzee daar de toestanden voor de visschers er ei op verbeterden, maar daarentegen slechter worden. Van den Minister had men thans een schrijven on> vangen dat de belanghebbende visschers zich om stei moesten wenden tot de Generale Commissie inzake Zuiderzeesteunwet te Amsterdam, daar dit lichaai hierover beschikt. Voorzitter zegt, dat het antwoord van den Ministi niet al te bevredigend is, maar de vergadering la toch zien dat het bestuur alles in het werk stelt om visschers terwille te zijn. Verder leest de secretaris nog Voor een uitgebre verslag over de verschillende bijzonderheden en resu taten welke bereikt zijn door de vereeniging daar h thans 10 jaar geleden is dat de vereeniging werd opg richt. Vele belangrijke verbeteringen voor de visschei zyn toch tot stand gekomen en dit toch door eendrac! tig samen te werken. Met veel waardeering spreekt de secretaris over öi voorzitter, den heer J. Tijsen Jzn., die toch als alt| de steunpilaar voor de vereeniging is geweest en hooj daarom ook dat bij de aanstaande stemming voor vooi zitter hij gekozen mag worden. Voorzitter dankt den secretaris voor zyn vriendelijk woorden tot hem gericht maar wil niet de eer allee hebben, daar toch zoo hij zegt de secretaris er een groc aandeel in heeft, en we aan hem te danken hebben dl zooveel tot stand is gekomen. Hierna brengt de heer L. Wigbout verslag uit ove zijn bezoek aan den heer Duys. Hierover kunnen we kor zijn, daar toch by den heer Duys de bezwaren der vil schers naar voren zijn gebracht welke bekend zyn. D heer Duys heeft echter gezegd de belangen der visschei in de Tweede Kamer te zullen behartigen hetgeen f een goed teeken is. Tevens wordt door de vergaderin besloten den heer Duys eens over te laten komen oi voor de visschers te spreken. Door de heeren Jb. Smit, S. Wagemaker en E. Rot gans wordt hierna de rekening en verantwoording nl gezien welke in orde werd bevonden. Er bleek te r1 een batig saldo van f 442.27, welk geld belegd is bij Boerenleenbank. Voorzitter dankt den penningmeester voor zijn keun beheer. Volgt bestuursverkiezing wegens aftreden van de heeren J. Tysen Jzn., voorzitter, Jb. Lont secretari en M. Kooij, bestuurslid. Alle heeren worden met bijna algemeene stemme herkozen en nemen hunne benoeming wederom aan. By de rondvraag voerden nog verschillende heere het woord over de eventueelen schadeloosstelling, waa na de voorzitter de vergadering sluit. J. Aanli Hy scheen de hand op zijn schouder niet op te mer- ken. Daar om drukte zij deze een weinig. ,3urke." „Ja?" Nog bleef hij staan, zonder haar aan te ziea. Zij sprak gejaagd. „Ik ik zal nooit vergetefl dat ik getrouwd ben. Je je behoeft je niet beangft te maken voor iets van dien aard." Met een onwillekeurig gebaar zag hij op. „Ik meenfli dat je dat wilde vergeten dat je het vergeten hsfl voor goed." Zijn stem had heesch, gedempt geklonken. Hij spra* bijna alsof het hem pijn veroorzaakte. Zij trachtte te 'glimlachen hoewel haar hart heftn bonsde. „Neen, dat heb ik niet. En thans zal ik dat ook nimmer. Zoo is het dus goed, niet waar? Zeg dat het zoo goed is." ,Er lag meer aandrang in haar stem dan zy vermoed de. Een warm gevoel doorstraalde Burke. Hij kneep zijn handen samen om het te onderdrukken. „Ja, zó' is het goed, kleine makker, zoo is het goed," zeide 11 Zyn stem had iets gesmoords gehad; zij trof l eigenaardig. Met een plotselinge opwellende beweging sloeg een arm om zijn hals, en één -ondeelbaar oogenbl raakten haar lippen zijn wang aan. Het volgende oo] blik had zy hem losgelaten en huppelde zij als een zelle van rotsblok tot rotsblok omlaag. Eerst aan den voet van het kopje hield zij stil wachtte. Hy was vlak achter haar en bewoog zich groote, veerkrachtige stappen, waar zij gesprongen Met jongensachtige vlugheid keerde zij zich tot h< „Op een goeden dag zullen wij samen eens geheel i aan den top klimmen, compagnon, doch eerst moet my daarvoor trainen. En voorts, wij zijn reeds veel laat voor het avondeten." „Ik kan wel wachten," zeide Burke. Zij haakte haar pink in den zijne, en zwaaide ae» achteloos. In haar daad lag een volmaakt vertrourt alleen vermeden haar oogen de zijne. „Je bent merkwaardig goed voor mij," zeide zy. „3<i tijds vraag ik mij wel eens af, waarom". „Dat zul je ééns weteny" merkte Burke zeer bed# Wordt ver irrtK1

Schager Courant | 1927 | | pagina 6