Droevig ongeluk te Broek op Langendijk. Grieksch marine-officier te Amsterdam gearresteerd. Nekkramp in de kazerne te Groningen? Man door een trein vermorzeld. Twee branden te Roermond. Huiselijk drama in Den Haag. Drie bonden vechten om een been~ Een hotel-avontuur in Berlijn. Het geval-Haazevoet. Haar minnaar doodgeschoten. C „Hooge" heeren. Gemengd Nieuws. „Oud papier is ond papier." Gevaarlijke haarverf. Geschil om het Bouvet-eiland. Stortzee over een passagiersschip. Muiterij in een Engelsch-Indischs gevangenis. strekt, vroeg de voorritter naar het Jaarverslag, het welk —niet gegeven kon worden, wijl ter vorige ver gadering besloten was inpiaats van elk half Jaar, ééns per jaar een verslag uit te brengen, en dien aangaande de secretaris der vereeniging de meening was toegedaan, dat zulks op de hierop volgende zo mervergadering verwacht werd, Na eenigo discussies hieromtrent werd goedgekeurd dit met het oog op de afsluiting van ieder boekjaar, aan het einde daar van, dus eerstvolgend tot na 31 Dec. 1928 te bepalen. Thans volgt rekening en verantwoording van den penningmeester, welke ter controle werd nagezien door de heeren F. Aïbenes en J. Kamper en in volko men orde bevonden werden. Hierna werd overgegaan tot* verkiezing van 3 vol gens rooster aftredende bestuursleden, en wel de heeren Betlem, Delver en Mors, welke allen worden herkozen en weder met hunne functies genoegen namen. Daar er geene mededeelingen ter convocatie ston den volgt rondvraag. De heer P. Visser verzoekt om voortaan geen namen van verpleegden meer in de dagbladen te doen opnemen, waartoe echter reeds in een voorgaande bestuursvergadering was beslo ten. De heer J. Kamper vraagt naar aanleiding van het verslag van den penningmeester, o.a vermel dend onder inkomen de post «root I 40. zijnde sub sidie van de gemeente over 1927, of ddt dan niet 50 cent per lid bedraagt, zooals hij meende te weten. Hierop moest worden geantwoord dat de hier bedoel de subsidie voor ieder jaar opnieuw in-oeet worden aangevraagd en deswege ook ieder jaar opnieuw door den gemeenteraad werd bepaald en zulks voor 192? op 25 cent per lid en voor 160 leden was be paald. Daar verder slechts eenige huishoudelijke zaken te bespreken vielen, sloot voorzitter de vergadering onder dankzegging voor het vlotte en gezellige ver loop dezer vergadering. 'Wijl verzoeken den inzender van dit bericht een volgenden keer de co-pi© wat eerder te zenden, daar deze anders voor plaatsing, niet in aanmerking kan komen. Red. NOORDSCHARWOUDE. Bij het examen „iMercurius" Engelsche Handels correspondentie, slaagde de heer N. Waal alhier. NOORDSCHARWOUDE. De bekende tooneelvereeniging „Het Kleine Too- neel" alhier, besloot in het a.s. winterseizoen een tooneelwedstrijd te houden in Concordia, waarvoor een 5-tal «roede tooneelvereenigingen zullen worden uitgenoodigd. ZUIDSCHARWOUDE. Ds. J. J. van Meurs, predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, heeft de gemeente meegedeeld, dat hij 'met April zijn ambt neerlegt en naar Ned. Oost- Indië hoopt te vertrekken. ZUIDSCHARWOUDE. Een autobus van de firma Kok en Tuinman reed bij 'het uitwijken tegen een goot van een der tegen de straat staande huizen, waardoor schade werd aangericht. Een der ruiten van de 'bus werd stuk gereden. De inzittenden bekwamen geen letsel. ZUIDSCHARWOUDE. Dte koolhandelaar N. T. alhier, 'had het ongeluk een portefeuille met een inhoud van f 400 aan bankpapier te verliezen. ST. MAARTENSBRUG. Door onbekende oorzaak ia 'Zondagmorgen onge veer 5 uur het burgerwoonhuis met veestalling in den Ruigenweg, eigendom van den heer A. Mul tot den grond toe afgebrand. Gelukkig kon het vee ge red worden. Huisraad, en inboedel zijn verbrand.De motorspuit. die spoedig ter plaatse was. kon het perceel niet redden. BURGERBRUG. Tot onderwijzeres aan de R.K. school alhier, is benoemd Mej. J. B. P. Zomerdijk te WormenJhuizen. zulks met ingang van 1 Februari 1928. -— V EENHUIZEN, Voor een flink opgekomen publiek gaf de rede rijkerskamer alhier een uitvoering. Met aandacht werd het spel gevolgd en menig gulle lach klonk door de zaal. De stukken werden goed en vlot op gevoerd en de verschillende spelers maakten er een goed geheel van. Het was én voor het publiek èn voor de kas der vereeniging een goed geslaagde avond. NIEUWE NIEtDORP. Zaterdag j.1. werd in een Bestuursvergadering voorzien in de vacatures van voorzitter en secreta ris bij- het fanfarecorps „Excelsior" alhier. Bij stem ming werden gekozen: de heer C. Groot tot voor zitter en de 'heer S. G. Wit tot secretaris, die hun benoeming aannamen, terwijl tot plaatsvervangers werden benoemd de heeren Jn. Hart, voorzitter en P. Strijder, secretaris. NIEUWE NIEDORP. Zaterdagmorgen jl. hield de heer Tromp, wet houder te Oude Niedorp, voor het Gemeentehuis alhier in t bijizijn van Burgemeester Visser en se cretaris Haringhuizen, en mede enkele burgers, een kleirfe demonstratie met zijn tot brancard inge richte auto. Bij nadere beschouwing is gebleken, dat de auto heel goed aan de gestelde eischen zal vol doen. Het lijkt ons van den 'heer Tromp een heel goed idéé, zijn auto als zoodanig te hebben laten inrichten, waar bij eventueel voorkomen, het ver voer van patiënten uit de gemeenten Oude Nieuwe Niedorp, toch veelal plaats vindt met een minder doelruj. ige auto, wat nu niet meer noodig ia SCHIPPERSKNECHT OVER BOORD GERAAKT EN VERDRONKEN. Zaterdag 21 Januari j.1., 's morgens omstreeks half twaalf, had alhier een droevig ongeluk plaats, Toen schipper Kaper van Kolhorn uit Alkmaar kwam, met op sleeptouw een vlet, welke te Broek op Lan gendijk moest zijn, zou de 22-jarige knecht J. Mo lenaar van Alkmaar hij 'het passeeren van de brug over de Ringsloot alhier, deze vlet losgooien, waar bij hiji -het evenwicht verloor, over boord- sloeg en in de diepte wegzonk. Op het hulpgeroep van den heer P. Bregman, die dienst doet bij de overhaal en den drenkeling een lijn toewierp, welke te kort bleek te zijn, schoot de in de nabijheid werkzaam zijinde T. Hovenier ijlings toe, welke zich te water begaf, maar helaas niet 'het genoegen mocht sma ken den drenkeling te redden. Even daarna opge haald zijnde, werd nog kunstmatige ademhaling toe gepast, maar het mocht niet meer baten, de levens geesten waren reeds geweken. Het lijk werd naar het lijkenhuisje vervoerd, ter wijl in den loop van den middag een rouw-auto uit Alkmaar het naar de ouderlijke woning vervoerde, VOORTVLUCHTIG MET 3 MOEIDEN DRACHMEN In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Am sterdam door de Rótterdamsehe politie, in samen werking met de centrafle recherche aldaar, gear resteerd een Grieklschen marine-officier, die ziohl eenigen tijd geleden een bedrag van drie millioen drachmen (ongeveer f 100.000) bad toegeëigend, be- #temd voor Tan soldij aan matrozen. Hii was nagereisd door een Griekachen politie-olficier, die zijn spoor naar Nederland vond. De aangehou dene hield zich sinds eenige dagen onder een ande ren naaim te Amsterdam op en stond op het punt izich naar Zuid-Amerika in te schepen. Hij is ter beschikking van de Justitie gesteld. Bijfconderheden omtrent de aanhouding vermeiden nog, dat de Atheensche politie vermoedde, dat de vluchteling naar Nederland was uitgeweken. Zij nam in verband daarmee baar maatregelen. Zij zond een inspecteur van haar corps naar ons land. De Griek begon zijn onderzoek in Den Haag en hij ont dekte. dat de" officier inderdaad in de residentie verblijf had gehouden, maar de gezochte was, vóór de politie tot arrestatie kon overgaan, naar Rot terdam vertrokken. Hij is daar waarschijnlijk maar •heel kort geweest. Na Rotterdam vestigde hij zich in de hoofdstad. De Grieksche inspecteur die inmid dels de medewerking 'had verkregen van een Rot- terdamsche rechercheur, reisde den vlchteling ach terna. In de' hoofdstad stelden de Grieksche en de Rotterdaimsche politiemannen zich in verbinding met den vreemdelingendienst van de Centrale recherche Zaterdagavond dus vond men den officier in de ka mer, welke hij. sinds kort had gehuurd. De politie geleidde hem naar het hoofdbureau, waar het on derzoek is voortgezet. De Grieksche rechercheur herkende in den gehoudene den vluchteling, die trouwens oen volle dige bekentenis aflegde. De officier bleek in het bezit te zijn van nog slechte f 28. Hij- zeide het overige geld te hebben gebruikt om oude echulden af- te lossen. 'MP'1 Hij. zal worden vastgehouden totdat een verzoek tot uitlevering is ontvangen. Mochtdat niet epoedig afkomen', dan zal hij over de grens worden gezet als vreemdeling zonder behoorlijke papieren. Hij is in het bezit van een valsche pas. De aangehoudene is ongeveer 30 jaar oud. De Grieksche politie vermoedde, dat hiji van plan was om van Nederland uit naar Zuid-Amerika te vertrekken In verhand daarmee was groote epoed achter het opeporingewerk gesat. BACTERIOLOGISCH NOG NIET VASTGESTELD. In de kazerne te Groningen heeft zich een ziekte geval voorgedaan, waarvan de verschijnselen aan nekkramp doen denken. Ofschoon het bacteriologisch onderzoek nog niet met zekerheid heeft aangetoond, dat het inderdaad een geval van nekkramp is, heeft in overleg met den hygiënist der landmacht, dr. H. Peeters te Utrecht, de waarnemende chef van den militairen geneeskundigen dienst te Groningen, dr. M. van de Reis, toch alle maatregelen getroffen om eventueele uitbreiding van deze ziekte te voorkomen. OP DEN ONBEWAAKTEN OVERWEG BIJ STEENWIJK. Zondagavond heeft de laatste trein van Meppel na bij Steenwijk op een onbewaakten overweg in den rijksweg bij Steenwijk, Jakob Wind, uit Giethoorn, overreden en vermorzeld. BIJNA VIER KINDEREN GESTIKT. Zondagavond omstreeks 8 uur brak, naar „Het Volk" meedeelt, brand uit in de boerderij, tevens café, van den heer Rolberds te Horn bij Roermond. In een oogwenk stond het huis in lichte laaie. Het huis brandde tot den grond toe af. Er kon weinig van den inboedel gered worden. Een tegenoverliggend huis werd eveneens ernstig beschadigd. De oorzaak is tot nog toe onbekend. Door onbekende oorzaak ontstond Zondagmorgen brand in de woning van den arbeider H. Janssen, Ge- broekMaasniel. De arbeider en zijn vrouw waren niet thuis. Vier kinderen sliepen echter in het bran dende huis. Het gelukte de buren met groote moeite de kinderen uit het vertrek, dat geheel met rook ge vuld was, in veiligheid te brengen. Een van de beide jongste kinderen verkeert in vrij ernstigen toestand. EEN BESCHONKENE SCHIET OP ZIJN VROUW. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft zich het volgende huiselijke drama te Den Haag afge speeld. De 42-jarige blikslager W., wonende in de Rijswijk- schestraat in Den Haag, leefde al sedert eenigen tijd in onmin met zijn 36-jarige vrouw. Zoo nu en dan, vooral wanneer de man een glaasje gedronken had, kwam het tot meer of minder ernstige kibbelpartijen. Zoo ook in den nacht van Zaterdag op Zondag j.1., toen W. in eenigszins beschonken toestand thuis kwam. Maar ditmaal was de oneenigheid van den NA DE AFRANSELING BEMERKTEN ZE, DAT ZE DEN VERKEERDE TE PAKKEN HADDEN. De boerenknecht G. G. uit de buurtschap Esvcld te Barneveld heeft verkeering met een meisje uit de buurt schap Essen, hetgeen bij de jongelingschap in laatstge noemd buurtschap blijkbaar in hevige jaloezie heeft op gewekt. Vrijdagavond toen G. zijn meisje wilde thuis brengen, sprong eensklaps een van een knuppel voor ziene jongen uit de struiken te voorschijn en sloeg G. hiermede op het hoofd. De aangevallene liet zich niet ongestraft mishandelen, sloeg op den aanvaller toe, ont- ruket hem den knuppel en sloeg hem er mede tegen den grond. Deze begon' nu erbarmelijk te gillen, waar op plotseling een aantal, eveneens met knuppels gewa pende jongelui uit de struiken sprongen om hun vriend (den aanvaller) te hul-p te komen. Iemand op den grond ziende liggen, meenden zij dat het de boerenknecht G. was en sloeg hem bont en blauw. Eindelijk bemerkten ze dat ze hun eigen vriend aan het afranselen waren. G. had inmiddels de plaat gepoetst met het meisje. TWEE NEDERLANDERS BIJNA DE SLACHT- OFFERS VAN EEN BERUCHTEN HOTELDIEF, Twee bewoners uit Rotterdam, die in een hotel te Berlijn bijna de slachtoffers werden van een be luchten hotel-dief, geven aan de N.R.Ct. het vol gende verhaal van hun avontuur. Op een avond omstreeks 7 uur terugkeerende van hun beslommeringen, begaven de beide Rotterdam mers zich naar -hun kamers. Een familielid, dat zich in de hal van het hotel bevond, verzocht den jongste bij hem te komen, maar deze antwoordde, dat hij zijn handen zoo vol had met post. een por tefeuille eruz., dat bij eerst mee moest naar hun kamers. Daar gekomen, verzocht bij den oom de deur te openen, omdat hij geen hand vrij had. De deur bleek niet-op slot te zijn en toen het licht was opgedraaid, zagen zij midden in de kamer een keurig gekleed heer staan met lakschoenen, slob kousen, glacé bandschoenen enz., die den heeren goeden middag; zeide en den oom vroeg, of deze mister Smith uit Londen was. „Ich warte schoD eine halbe Stunde." Neen, mister Smith was het niet. Welke kamer moet u hebben? Nummer 215 zei de gast. Dit is 202, antwoordde de oom. Entschuldigen Sie, zei de def tige meneer, dan ben ik blijkbaar in de ver keerde kamer.' En daarmede wilde de relatie van unster Smith heengaan. De jongste Rotterdammer had intusschen be merkt, dat (zijn koffers niet meer op hun plaats stonden en hij beduidde den ongenooden gast, dat deze toch beter even kon wachten. Wie heeft u in deze kamer gelaten, was de vraag. Het kamer meisje, luidde 'het 'antwoord. 'Geroepen, ontkende deze dit echter ten stelligste. De huisknecht bleek evenmin den meneer te 'hebben binnengelaten en deze maakte opnieuw aanstalten om het terrein te verlaten. Weer verhinderde de neef dit. Het kamermeisje 'had den huisinspecteur gewaar schuwd en deze nam den man mee naar een andere kamer. Bij onderzoek bleek de nécessaire van den neef, waarin zich o.m. een parel, een gouden pot lood, enz. bevonden, verdwenen. Het kamermeisje 'had getzicn, dat de man op den gang aan zijn slobkouson knutselde en het gesto len© werd teruggevonden onder den gangloop er. De politie was gewaarschuwd. De agent die kwam haalde zijn revolver te voorschijn en gelastte: han den op. Biji fouilleering vond men op den dief geen wapens, waarvoor ieder bang was geweest, vooral omdat de man steeds de handen in zijn zakken hield. Het -personeel had zich dan ook steeds ach ter den man opgesteld. Maar uit eiken zak kwam een souvenir: een breekijzer, loopers, een dieven lantaarn, een gouden horloge, nog een gouden hor loge, enz., enz., benevens een looper. waarmede alle kamers te openen bleken. De betreffende politiecommissaris betuigde den volgenden dag don beiden Nederlanders zijn dank. en meende dat zij van geluk mochten spreken, te zamen boven t.e zijn gekomen. Was de oom, een man op leeftijd, alleen gekomen, dan zou de dief hem ongetwijfeld b,v. met het groote breekijlzer. 'dat men den volgenden dag nog onder den ganglooper vond, 'hebben neergeslagen. Want deze 'hoteldief, die het in verband met 'het uiterlijk van den neef niet geraden scheen te 'hebben gevonden, een vechtpartij te beginen. was een recidivist, hoofd van een inbrekorsbende, een man dien men zocht, al® verdacht van ongeveer twintig inbraken. De Berlijnsche relaties Van „jmister Smith ufi't Londen" zal men, indien men ze toevallig in zijn kamer vindt, met eenig wantrouwen moeten bejege nen. „GEEN PLAATS MEER". Naar onlangs werd meegedeeld, is de heer Haaze- schijnt te rusten, Eenige weken geleden bood iemand, het Prtthj,! sche staatsarchief een collectie autogrammen vaj historische personen aan. Onder de ruim duizend stukken waren 42 met de handteekening van Frede>* rik den Groote, heele stapels kabinetsorders vaj diens opvolgers Frederik Wilhelm II en III, ver. scheidene brieven van de hand van Bismarck en ven bekende politici uit de achttiende en negentiend» eeuw. De man vroeg 50.000 Mark voor de verzon* ling, een 'bescheiden prijs dus. Natuurlijk informeerde de archivaris belangstel, lend naar de herkomst van de bescheiden. Het bleek, dat de arbeider ze ten verkoop had gekregen van den gevangenbewaarder, dien we in den aanhej noemden. Toen men dezen aan de tand voelde, ver telde hij, dat het Pruisische ministerie van financiën elke maand twee a drie ton oude papieren ter ver- nietiging aan de gevangenis zond, waar de bewas* der in dienst is. Hij snuffelde wel eens in de papi* ren en ontdekte toen autogrammen, die zijn aan dacht trokken. Toen hij daarop geregeld de stapelj ging sorteeren, merkte hij welke schatten hier ve* scholen lagen. Voor hij ze trachtte te verkoopen had hij nog zijn»-— chefs op de hoogte gesteld van zijn vondst, maar w&jL i afgescheept met den dooddoener: „oud papier is omi' papier". f Niettemin is er een vervolging tegen hem ing>j steld wegens diefstal en voor de Berlijnsche recht bank i» dit opmerkelijke proces begonnen. Nadat dil beklaagde het gebeurde omstandig had verteld i» Dl de behandeling verdaagd om deskundigen te kuna«| hooren. VRIJGESPROKEN DOOR HET FRANSCHB GERECHTSHOF. De bekende Fransche advocaat, Mero-Giafferi, reed» voor menigen moordenaar vrijspraak hl verkregen, heeft een nieuw succes te boeken. Tanfit volge van 2ijn pleidooi is het Corsicaansche meiaii Aiba Bianchi, die haar verloofde had doodgc-schotw [K Vrijdag door de jury van het assisenhof te Boucha des-Rhóne vrijgesproken. Na de woorden van den rechter „Aiba Bianchi, g< !P zijt vrij", verloor het meisje haar bewustzijn en vi..<! oe| op den grond, voor haar bewakers haar hadden1 kunnen tegenhouden: 'te Alba Bianchi was uit Corsica naar Frankrijk g^( komen om te studeeren voor een universitair exs- ef? men. Al spoedig werd ze verliefd op haar leeraar in de philosofie. Het schijnt, -dat de jonge leeraar be- M »IDt. kant van den man van ernstiger aard. Eerst loste 'hij-voet, lid van de Eerste Kamer en Directeur van de in een vertrek, grenzende aan de kamer, waar zijn Nederlandsche Spaarverzekering voor Katholieken, vrouw in bed lag, een schot met een revolver en daarna loste hij een tweede schot, in' de slaapkamer. De revolver was met scherp geladen, maar de man ontkent, dat hij schietende het wapen op zijn vrouw gericht heeft. Deze is niet getroffen en moet aan de politie hebben verklaard, niet te weten of haar man het wapen al dan niet op haar heeft gericht. De vrouw, angstig geworden door het schieten, vluchtte Zaterdagnacht omstreeks 2 uur naar de bu ren, haar kind in bed achter latende. De politie werd gewaarschuwd en vond bij haar komst in de woning van W. dezen slapende in bed naast het kind; aan het voeteneinde lag de nog met enkele patronen geladen revolver. Behoedzaam werd allereerst het wapen weggenomen en daarna het kind bij de buren naar de moeder gebracht. W. had daarvan in zijn slaap niets gemerkt, en toen de po litie hem later wakker schudde, ging de man ge weldig te keer. Hij werd naar het hoofdbureau van politie overgebracht en daar in voorloopige politiebe- waring gesteld, in afwachting van het onderzoek, dat naar zijn handelwijze wordt ingesteld. Het politie-onderzoek heeft uitgewezen, dat de ko gel door den man afgeschoten, door den vloer is ge drongen. Tegen W. is proces-verbaal opgemaakt terzake be dreiging van het leven. DIE TENSLOTTE OPLICHTERS BLEKEN TE ZIJN. Te Zeist vervoegde zich bij een der ingezetenen een drietal personen, van wie er een beweerde adjudant in buitengewonen dienst te zijn van het Ministerie van Oorlog, daarvan een aanstelling toonende. Door onverwachte uitgaven, zoo heette het, was het gezel schap niet meer in het bezit van voldoende reisgeld naar den Haag. Daar een der heeren evenwel een familielid; van den ingezetene goed kende, had men de vrijheid genomen hem even f25 ter leen te vra gen. De Zeistenaar gaf ze. De zaak echter niet vertrou wende, deelde hij aanstonds de politie het geval mede. Deze trok onmiddellijk op onderzoek uit en spoor- loofd heeft, haar te trouwen, maar zijn liefde wai over een tijdje plotseling bekoeld. c* Aan vrienden van haar deed hij ter verklarli daarvan, verhalen, die het meisje ernstig com.pi mitbeerden. Alba wachtte den man ov een avond, toen G. huif111 waarts keerde, op en vroeg hem om een verklaring11' voor zijn beleedigende woorden. De vroegere min naar liep luchtigjes over de zaak heen en vroeg la- n> chend of ze van plan was zelfmoord te plegen, 'toner- ze een revolver te voorschijn haalde. M'aur !i :e{ meisje, vastbesloten richtte bet wapen op herrv cl' er of hem doodelijk Op zijn doodsbed heeft hij 'haar n vergeven. In den loop van het proces bleek, dat Alba in ili ®re gevangenis gezegd had, dat op Corsica een moord :e' niet oneervol^was. De jury had haar beslissing: oiv tv in welke laatste kwaliteit hem in het rapport der Verzekeringskamer zeer ernstige zaken ten laste wor den gelegd als de publicatie van een valsche balans en het doen van onjuiste mededeelingen. zoodat fei telijk voor hem in de Eerste Kamer „geen plaats nieer" was. Verschillende bladen deden uitkomen, dat goede parlementaire zede zijn aanblijven niet gedoogt en spraken de hoop uit dat men weldra zou mogen ver nemen, dat het'bestuur der R. K. Staatspartij er in was geslaagd den betrokkene te beduiden, dat hij moest heengaan. Ook in katholieke bladen is de vraag gesteld: „Wat doet de R. K Staatspartij?" De „Tijd" kan thans mededeel en, dat er van eenig verzuim in dezen bij het bestuur der Katholieke par- ti' geen'sprake is. Het aangewezen orgaan, dat in dit geval handelend diende op te treden, is de katho lieke fractie van de Provinciale Staten in Noord-Hol land, die den heer Haazevoet naar de Eerste Kamer heeft afgevaardigd. Maanden geleden heeft deze fractie, zooal niet op aansporing van, dan toch in overleg met den voorzitter der R. K. Staatspartij, aan den 'betrokkene te kennen ggegeven, dat het ge beurde voor hem een aanleiding moest zijn als lid van de Eerste Kamer te bedanken. Aan dit uitdruk kelijk verlangen is tot nu toe geen gevolg gegeven. Het bestuur der Katholieke partij noch de Katho lieke Statenfractie beschikken over eenig middel om den betrokkene te dwingen heen te gaan. MAAR DAT TENSLOTTE GROOTE WAARDE BLIJKT TE BEZITTEN. De woorden „vodje papier", hebben sedert den we reldoorlog een slechten roep, vooral in Duitschland, waar Bethman Hollweg er, in nog altijd omstreden de het drietal in een dér hotels te Zeist op. Het bleek verband, het Belgische neutraliteitsverdrag mee dat men met oplichters te doen had, die alles ver- 'aanduidde, schrijft de Berlijnsche corr. van de N. R. zonnen hadden en van valsche papieren hadden ge- Ct bruik gemaakt Een gevangeniabewaardor te Berlijn heeft thans Het drietal werd in arrest gesteld, weer ervaren, dat er op vodjes papier een vloek schuldig na drie minuten genomen. »DE RECHTER SPRAK EEN WIJS WOORDw" Voor een Londensche rechter is gisteren de behan deling begonnen van een actie om 33.13 sh. J devergoeding, die mevrouw Dora Cohen in heeft gt steld tegen een kapper die heur haar gitzwart zou - verven. Eerst zou een proef genomen worden een paar lokken, maar toen dat gebeurd was, ont .i waakte de dame den volgenden ochtend met «er ui brandend gevoel in den nek, die geheel gezwollij was. De deskundigen maakten uit dat het hoofdbf- v standdeel van het 'haarkleurmiddel paraphenyleeu diamino was. Sommige menschen hebben Hiervoor een bijzondere gevoeligheid, terwijl anderen or niet van weten. Een dokter gaf toe, dat ook menschen die een wone dosis kinine nemen, doodziek kifnnen worden Zulke idiosyncrasieën zijn iets gewoons. D'e rechter sprak een wijs woord toen 'hij: opmerk te, dat vrouwen, ondanks alle lessen, altijd hem haar zullen blijven verven. De behandeling van de zaak is nog niet afgeloo pen. TUSSCHEN ENGELAND EN NOORWEGEN. Dezer dagen Is op het ministerie van buitenlandaci zaken te Londen een nota van de Noorsche regeeriu ontvangen, waarin, deze kennis geeft, dat zij het In i Zuidelijke IJszee gelegen Bouvet-eiland in bezit hett genomen. Hierdoor ontstaat een eenigszins moeilijke positie, daar over dit en twee andere in de buurt gelegen ellafr den reeds meer dan 100 jaar geleden de Engelsche vla; is geheschen. Nog onlangs heeft de Engelsche regeering aan Noorsche firma concessie verleend voor het uitoefen» van de walvischvangst in de territoriale wateren vu het eiland. Uit Oslo wordt hierover nog gemeld: De Noorsche !t geering heeft gisteren officieel bekend gemaakt, dat li het in de Zuidelijke IJszee ten Z.W. van Kaap de Goeii Hoop gelegen eiland Bouvet heeft geannexeerd. Het eiland is op 1 December van verleden jaar dotr een Noorsche commissie in bezit genomen, die reeds den herfst uit Sandeford was vertrokken. Het ellaoi is voor de walvischvaart van groote beteekenis. Interessant is het feit, dat men eigenlijk nog niet of het om 1 of meer eilanden gaat Op de officieele D gelsche kaarten komen n.1. 3 eilanden voor, doch opd Noorsche kaarten slechts L DE ROOKSALON TAN HET DEK GESLAOEN. Vijl personen verdronken. De „B. Z. am Mittag" verneemt uit Kopenhagfl dat bij Mjovanaes (Faroer-eilanden) een geweld' stortzee zich op het passagiersstoomschip „Smii stortte en den rooksalon, welke zich bovendeks b* vónd, over boord sloeg. Degenen, die in den rooksalon zaten, drie dam# en twee heeren, verdronken. Door de stortzee W het schip bijna omgeslagen. DEN DIRECTEUR DE NEUS AFGE8NEDE2C» In de gevangenis te Allahabad zijn honderd gevang* nen Zaterdag aan het muiten geslagen Zij deden een val op den cipier en sneden den directeur zijn neui Andere bewaarders snelden te hulp en verstrooiden muiters, die daarop een toevlucht op het dak zoC^ Nadat zij hier tweemaal vergeefs gesommoord wan* om zich over te geven, vuurden de bewaarders. muiter werd gedood en zestien werden gewond. Ten slotte werd men den gevangenen baas, maar w eenig© bewaarders liepen kwetsuren op.

Schager Courant | 1928 | | pagina 6