KOEGRAS. WIERINGEN. LANGENDIJK. SINT PANCRAS. KOEDIJK. Ruwe Huid PUROL Ontploffing op een Russische nj Binnenlandsch Nieuws, Visschersbootje behouden. De kindermoord te Breda. Gemengd Nieuws. Onder Amerikaansche fabrikanten. Hoe een afperser in den ral liep. Een „vodje papier" kan ook als chèque dienst doen. Wat de rijwielbelasting opbren Twee jeugdige avonturiers. De vergiftigde gebakjes. deelip" saldo f 63.09; T.B.C.«betrtri|dlnff: omtv. f 2074.74, uitg. f 2148.41, nadeelig saWO f 77.67. Verder zijn alle bescheiden betreffende de rekening in de volmaakste orde bevonden en stelt de heer Meijer aan de vergadering voor, den secretaris vol komen te dechargeeren. Onder dank voor het accu raat beheer wordt hierna de rekening goedgekeurd. Onder toelichting van' verschillende bedragen dOor den secretaris, geeft deze een prachtoverzicht van de begrooting over 1928. "De eindcijfers luiden als volgt: Witte Kruis: ontv. f 1716.14, uitg. f 1716.14; Wijkverpleging: ontv. f 1774.56, uitg. fi 837.65, na- déelig saldo f 63.09; T.B.C.-bestrijding: ontv. f 163841, uatg. f 1638.41. Voor het vele werk en de nauwgezet heid, waarmede deze begrooting is samengesteld, wordtdoor den voorzitter namens de vergadering een woord van dank gebracht aan den secretaris. Oo-k de begrooting wordt goedgekeurd. Naar aanleiding van het ontvangen bedrag aan contributie, meent Dr. Maats, dat f 1.per lid veel te laag is, zou dit willen opvoeren in dien vorm, om rekening te houden inet het inkomen van 't lid. Na bespieking wordt besloten. hierva_ een voorstel te maken voor de volgende vergadering. Thans volgt het rapport der algeirfèeie vergadering, welke vergadering is bezocht door de heeren Visser en Pluister. De lieer Visser zal hieromtrent rap*, port uitbrengen. De heer Visser zegt, dat dit eigen lijk een heel moeilijke zaak Ja. AJs ik n-1. verslag moest uitbrengen van hetgeen' ik van het gespro kene heb verstaan, zou dit heel gauw klaar zijn, want dat is ongeveer niets. Waar de spreker der vergadering er maar wat in ombabbelde en kletste, en daarbij heel onduidelijk sprak. Gelukkig heb ik. van hetgeen nog. vermeldenswaardig was, een ver slag ontvangen van dén secretaris. Hieruit geeft de heer Visser een zoo goed mogelijk verloop der verga dering weer. Ook komt weer de feestvergadering te Alkmaar ter sprake. Het salaris van den secretaris as f 2250 gebleven, terwijl het salaris van den pen ningmeester is gebracht op f 2000 per jaar. Een woord van dank door voo'zitter aan den heer Vie- aer voor het uitgebrachte- rapport, wat in dit geval zoo moeilijk waa weer te geven, is wel op zijn pla&ta. Hierna volgt bespreking over het voorstel van het Bestuur, om over te gaan tot de stichting van een wijkgebouw, bestemd tot woning van de wijkver pleegster en magazijn voor bewaring van het ver- pi egingsmateriaalDe heer Pluister geeft een over zicht van de financieele kosten. De grootste kwestie is toch wel het geld. De bouw werd1 geschat op f 4000, hoewel dit wel belangrijik hooger zal worden. De •Weezen-administratie is bereid hypotheek te verstrekken a 4 pet rente, dus .zou ons nog resten f 1-000, indien de f 4000 niet overschreden zouden wor den. Biji nader inzien werd het echter voorzichtiger geacht, een hypotheek te sluiten van f 3500. Aan kos ten hypotheek, rente enz., moet het Witte Kruis na stichting opbrengen f 230 per jaar. Hier gaat f 70 af. als vergoeding van den magazijnmeester, waar de zuster ook deze werkzaamheden voor hare reke ning neemt, blijft al-zoo f 160, dus ongeveer slechts f 3 per week. Daarbij komt nog. dat het tegenwoor dige magazijn niet aan de eischen voldoet. Voorzitter is van meening, wanneer er sympathie voor is, zal het bedrag boven de f 3500 wel bijelkaar komen, izonder dat er eenige kosten voor -het Witte Kiuis zullen komen. I-Iet gebouw zal dan met toe stemming van het Gemeentebestuur a f 1 erfpacht per jaar op het Zaagmolenpad worden geplaatst. Als we de sympathie van Oude en Nieuwe Ndedorp maar mee hebben, is er wat de kosten betreft, op de een of andere manier wel wat op te vinden Hierna gaat de teekening rond. De heer Borst is misschien wel wat pessimistisch, maar meent, dat de kosten wel f 2000 hooger kun nen worden geraamd. Timmerman Dekker wil er echter voor f 4500 mor gen wel aan beginnen. Dat doet Dekker niet, is het protest der andere vak lieden, en meenen dat Dekker zich wel zal beden ken. Voorzitter vraagt, of ieder met stichting en nypotheek a f 3>00 accoord gaat, meent nogmaals dat het overige geld' wel is los te krijgen, onver schillig hoeveel dit is. De heer Strijbis vraagt of het zoo zeker is, of de beide gemeenten bij elkaar verbonden blijven. Het wordt niet verwacht, dat een afzondering zal plaata vinden. De heer Toornstra vraagt of het noodig is op deze manier in woning en -magazijn te voorzien, kan het niet op een andere manier. Als we b.v. een zuster kriv-- - die er niet in wil wonen, is 't een- strop. Voorzitter zegt: dan gaan we het huis verhuren voor f 3 per week, dus is er geen verlies. Zuster Kok zegt. geen sollicitanten op die ma nier te moeten aannemen. De heer Haringhuizen vindt, dat zuster iets voor uitloopt, we zouden in dat geval soms een zuster met heel'goede capaciteiten niet kunnen aannemen, en zulks is niet wenschelijk. We kunnen de woning geschikt verhuren voor f 3. De heer Schermer vindt, dat het gebouw op die plaats wel mooi maar niet practisch staat en dn dien zin ook niet direct verhuurd zal worden, wat door voorzitter wordt weerlegd. De heer Groot vindt het doel te juichen, maar 1 vindt het niet goed, dat de cijfers altijd zoo laag word engenoemd, waarom komt men niet royaal voor den dag, op deze manier valt het altijd tegen. Voorzitter meent, daar we steeds van ons doel af dwalen, te moeten overgaan tot stemmen over het voorstel (stichting Wijkgebouw en aangaan geldlee- ning van f 3500 a 4 .pet). Voor overige kosten zal op andere wijze worden- voorzien. De heer Keetman vraagt, alvorens tot stemming over te gaan. de cijfers der begrooting bekend te maken. Het wordt echter niet wenschelijk gevon den, dat nu rebds te doen. Het is gebleken, dat de definitieve bouwplannen nog niet zijn vastgesteld. Voorzitter m-eent, dat we toch wat moeten aan durven. Thans moet de vergadering nog uitspraak doen, alleen over de vraag, neemt de vergadering >de risico van de geldleening van f 3500 op zich? iVoo:zitter zegt, dat hij voor zich er zeker in gaat, dat 't restant gemakkelijk kan worden verkregen, uit vrijwillige bijdragen en andere middelen, die er zijn om voor dit doel geld bij elkaar te krijgen. Hij gaat er zeker in, mits allen die hier zijn, ten volle hunne" medewerking zullen verleenen. Thans wordt tot stemming overgegaan. Het voor stel wo: dt aangenomen met 30 stemmen voor, 8 blan co, terwijl tegenstemmen de heeren O. Strijbis, A. Sanders en C. Groot. (Het deed ons voorkomen, dat leden welke eerst in oppositie verkeerden, thans vooistemden). De heer van Trienen zou het gebouw partieel en niet in massa willen aanbesteden. Dit zal door het bestuur uitgemaakt worden. Thans worden de gezondheidsbelangen besproken. Het hoofdpunt hieromtrent zijn de schoolbaden. Voorzitter licht toe, dat noch in deze gemeente, noch in de gemeente Oude Niedorp in een der scho len een geschikte gelegenheid aanwezig is, zonder dat de inrichting met belangrijke kosten gepaard gaat. Nu echter 'het magazijngebouwtje leeg komt te staan, (de goederen) zullen tijdelijk geborgen worden op den zolder van het Tehuis voor Ouden van Dagen), is er thans een gelegenheid) om een proef te nemen, om in het gebouwtje een douche- toestel te plaatsen. Een dusdanig toestel is reeds te krijgen voor een schappelijken prijs. Een en ander kan de goedkeuring der vergadering wegdragen. Nadat de heer Borst nog een paar klachten in ver band met de gezondheidsbelangen heeft geuit, sluit voorzitter met toepasselijke woorden van dank deze vergadering. JULIANADORP. Algemeene vergadering van de Afd. Helder van de H. Mij. van Landbouw, gehouden Woensdag avond jl., in het café „de Blauwe Keet" Yan den heer J. Marees Dz. Volgens de presentielijst waren in het geheel to- genwoordig 48 personen, waaronder 22 leden. Staande de vergadering wijzigde zich het leden tal door toetreding van 9 nieuwe leden, zoodat er toen 31 leden en 17 toehoorders aanwezig waren. De voorzitter, de heer J. J. Verfaille, heet de aan wezigen welko-m, en het doet 'hem genoegen, dat de opkomst zoo groot is, wel een bewijs, zegt spre ker, dat het behandelde op den vorigen avond is in geslagen, en niet heeft nagelaten, in deze zijn werk te doen en cok anderen 'heeft opgewekt hedenavond tegenwoordig te zijn. Spr. noemt het dan ook wel een heugelijke gebeurtenis dat zoovelen hun sym pathie betuigen met het streven van uw bestuur om aoor het organiseeren van deze avonden, eenige meerdere kennis op te doen in het belang van ons allen. En ook als de belangstelling der leden zich in de toekomst zoo aan ons voordoet, zal dat een spoor slag voor ons zijn, om op den thans ingeslagen weg met het houden van lezingen of voorlichting over een of ander onderwerp door te gaan. Spr. heet in 't bijzonder welkom den heer J. H. Velders. leer aar san de RX.W. school te Schagen, die het de vorige week door hem uiteengezette onderwerp „Kalktoe- standen van zandgronden in verband met bemes ting", hedenavond zal verduidelijken met een serie lichtbeelden. De notulen van de vorige vergadering worden ge lezen door den heer D. Bakker Hz. en met een paar kleine wijzigingen onveranderd goedgekeurd. De secretaris ontving den dank des voorzitters voor de goede weergave van het behandelde. De opwekking om als lid der afd. toe te treden, had een gunstig resultaat, de winst was 9 nieuwe leden. Het woord was daarna aan den heer Velders, welke het een genoegen deed ook dezen avond hier te mo gen doorbrengen. De vorige week zijn door mij eeni- Tan Handen en Beleef verrecht «n genemt men zeer spoedig met Doos 30, Tnbo 80 et tot nadere bespreking daarvan. Ook met het oog op een aan te leggen proefveld. Door een lid waren een 4-tal monsters reeds naar Groningen gezonden, en de analyses daarvan aan wezig, welke werden medegedeeld en alle een gun-j stig beeld gaven wat betreft don kalktoestand. Het begon toen reeds laat in den avond te wor-1 den en aan de discussies scheen nu wol geen eind te kunnen komen, maar er is een tijd van komen en van gaan. Ook ten deze opzichte, alhoewel deze avonden leerzaam zijn en veel bijdragen tot de ken nis van den bodem en aan te wenden bemesting. Ten slotte werd er door een lid nog op aangedron gen om alhier een landbouwcursus te krijgen, en daarvoor do noodige stappen te doen Verder niets meer aan de orde zijnde, sprak de voorzitter rijn dank uit aan den heer Velders voor zim uitvoerige toelichtingen, en hoopte dat hij nog meerdere malen ons op een dergelijken avond van dienst zal willen zijn. Ook aan den heer List brengt spr. dank en aan de aanwezigen voor hunne betoonde belangstelling. Daarna elutiaff. Yvonne Negre wilde zich in een casino aan tafel zetten, toen zij bemerkte dat zij haar <-] boek niet bij zich had en dus niet kon spelen. (L ter toch te kunnen meedoen, nam zij een stuk l papier en schreef dit uit als een chèque ovtr francs op een Parijsche bank. De bank, welker cliënt zij was, weigerde ech „vodje papier" te accepteeren en het bedrag qj| talen, pmdat het niet geadviseerd was. Mme. Negre maakte zich boos over dit wanti< en stelde een eisch tot schadevergoeding tegi bank in. De rechtbank stelde haar in het gel de overweging, dat een chèque best op oi« peld papier kan worden uitgeschreven en dat dt dus onjuist heeft gehandeld uitbetaling te weii Zij had haar cliënt 500 francs schadevergoetü te keeren. VIER PERSONEN GEDOOD. Dat onze gedupeerde visschers het meer en meer op de pluimveefokkerij en' houderij gaan toeleggen, blijkt uit het feit, dat de Gebrs. Koorn te dfen Haukes alhier twee groote broedcentrales gaan bouwen elk met een capaciteit van 3000 eieren. De eerste centrale moot nog voltooid worden, en er zijn nu al reeds twee broedsels van alk 8000 kipp«nk*uk»ns verkocht. Het blijkt dus dat deze inrichting in oen behoeft* zal voorzien. Wij wenochen Gebrs. Koorn dan ook veel ouoces. Verschillende keetbazen zijn met hun bezinnen en pol- ge belangrijke punten naar voren gebracht, waar- derjongens (grondwerkers) van den Oever naar Harlin- van ik mij ontslagen acht, om daar nader op in te gen verhuisd. Daar de grondwerken ln den slulsput ge reed zijn gekomen. Men ziet met verlangen naar den sluizenbouw uit. Daar dan vele ambachtslieden e.a. te werk zullen kunnen worden gesteld. gaan, door de uitgebreide notulen van den secre taris en de afgedrukte verslagen in de plaatselijke bladen. Op een paar punten wenscht spr. echter alsnog een nadere verklaring te geven en wel lo. wat er gebeurt met de zure meststoffen, wanneer deze in den bodem gebracht worden. Spr. noemt de zwavel zure ammoniak, deze is een stikstof, aan een zwaar zuur gebonden. De planten nemen hiervan de stik stof en de zuurresten blijven in den grond achter. den heer D' Bakker, aldaar. 2o. noemt spr. de chili-salpeter, welke tot de alka lische meststoffen behoort. Nadat hieruit door de planten de stikstof* is opgebruikt, blijft over het .ïatrium, hetwelk door zijn loogachtige afscheiding den bovenkant van den grond koistig maakt. Kalum en calcium zijn tegenover het natium de zwakkere substanties, en worden dan ook door het laatste uit hun verbindingen gejaagd, zoodat men de Chili- salpeter ook wel een drijvende meststof noemt, waar mede men bij een al te ruim gebruik daarvan z.g.n Volgens de Sovjet-bladen heeft op de Roetschïti mijn bij Stalino, de grootste en best Ingerichte a het Dongebled, vroeger het eigendom van een F« Belgische maatschappij, oen ernstige ontploffing gevonden. Daar Verricht de Dultseh* firma Thyeeen th«i gaaro heden voor het zinken van ean nieuwe schacht, waartoe zij eigen personeel naar Ruel*&j gestuurd. Het ongeluk ie het gevolg van de onv« tigheid van den Duttschen opzichter, die een kj vroren dynamiet met een breekijzer trachtte te 5 waarschijnlijk niet wetend dat het in bevroren to zeer labiel ls en door een stoot van een stuk {ju ploffen kan. Bij de ontploffing, die boven den plaats vond, zijn de opzichter en de leidende ing benevens nog een Duitsch arbeider, omgekomen j der eenige tientallen Russische arbeiders. IN VLIEGEND STORMWEER VOOR DE BELG KUST. De muziekvereeniging „Apollo" te den Oever zal deel nemen aan het nationaal muziekconcours te Enkhuizen. De bouw van een burgerwoonhuis voor rekening van den heer C. Verfaille te den Oever ls opgedragen aan ZUIDSCHARWOUDE. De inventarisatie der tuinbouwvereeniging „de Toekomst" per 15 Februari, wees de volgende cij fers aan Roode kool 35 wagons, gele kool 55 wagons. Deen- sche witte kool 64 wagons, uien 4 wagons, peen 1>5 roofbouw pleegt. Als een voorbeeld van de- plaatse- wagon, totaal 159V* wagon. lijke verheffing van den bodemstoestand nam spr. de oppervlakte van 1 H.A. 1 d.M. (liep 1.000.000 d.M3. Deze werd bemest met 500 K.G. Thomasslak- kenmsel, welke per 100 K.G. 40 K.G. werkzame kalk bevat, of totaal 200 K.G. werkzame kalk. De verhou ding hiervan is 500 1 en kan toch zeer goed mede werken aan de verheffing van de bodemgesteldheid. Nadat spr. nog heeft aangeroerd „de Veenkoloniale ziekte", „de Hoogholensche ziekte" en „Ontginnings ziekte" en de verschillende bestrijdingsmiddelen daarvoor heeft opgenoemd, wordt overgegaan tot vertooning van een serie plaatjes, welke allen be- 15 December 1927 was dit: Roode kool 84 wagons, gele kool 92 wagons, Deensche witte kool 87 wa gons, uien 14 wagon9, peen 12 wagons, totaal 289 wagons. SINT PANCRAS. et woon- en winkelhuls van den hoer S. Hes ls door bemiddeling van den Makelaar P. N. Doering1 Gz. te Oudorp verkocht aan den heer N. Admiraal te Haarlem. trekking hadden op het behandelde onderwerp. De De heer S. Hes is voornemona een woonhuis te bouwen heer Velders gaf biji deze plaatjes, die zeer duidelijk op een terrein naast bet nu verkochte gelegen en daar üen toestand van de gewassen demonstreerden, nog 1 uitsluitend het metselaarsbedrijf uit te oefenen, een korte toelichting. 1 Vol belangstelling werd een en ander door de aan wezigen gevolgd. Na de vertooning der plaatjes zei spr., dat als men in de toekomst alsnu een proef veld wenscht aan te leggen, men daarvoor dient te nemen een perceel land dat in slechte conditie is, opdat de verschillende aan te brengen verbeterings- proeven alsdan het best den toestand weergeven. Overigens hoopt spr., dat de plaatjes zullen hebben medegewerkt tot verbetering van den kalktoestand der gronden. Daarna werd even gepauseerd, en vervolgens een SINT PANCRAS GEM. KOEDIJK. Het bouwersbedrijf voorheen eigendom van den heer J. Bleeker aldaar is door bemiddeling van P. N. Lee ring Gz., makelaar te Oudorp, vetkocht aan den heer J. Smit Kz., eveneens aldaar. KOEDIJK. De heer A. Hoogland alhier heeft aangekocht van den Schipper J. Erasmus, van Breskens, was onlan| de „Br. 30", een open, houten vaartuig van 11 lengte, waarin een 15 pk. Kromhout motor g«) is, ter hoogte van Ostende, om een lading van oa 3000 Kg. haring, welke hij tusschen Duinkerken lais had gevischt, ter markt te brengen, en wert ochtenduren door vliegend stormweer overvall» boord waren de schipper met zijn beide zoontjes jongen, te Ostende thuis gehoorende. Door de l Ujkheid der lading welke begon te schuiven, ga! mus last zooveel mogolijk van de lading over b werpen Het vaartuig nam echter zooveel bruiswati dkt de toestand bedenkelijk werd, temeer nog d lenapomp door het schuiven der lading verstopt ge Op lijfsbehoud bedacht, meende Erasmus daaroi beter te kunnen doen dan het vaartuig recht strand af te sturen. Zijn eenige hoop was op den gevestigd, doch hij zag den toestand zoo kritiek I hij zijn belde zoontjes er op voorbereidde, dat zij schijnlijk het land niet levend zouden bereiken, schen had het vaartuig zooveel water overgenon er nog slechts ongeveer 50 c.M. boord overbleef, klg echter hield de motor zich goed; ofschoon dan witte damp uit het pijpje van den uitlaat bleef hij draalen. Meer en meer naderde het v het land. tot ten slotte twee achter elkaar aam golven het scheepje op het strand wierpen en t draaiende schoef zich lm- het zand woelde, v de motor stopte. Schipper Erasmus kon met de tot aan de lenden door het water gaande, het gelegen strand bereiken en was behouden. Den volgeneden dag, aldus het Hsbl., nadat hf kalmer was geworden en het water gevallen, k( en ander eens bekend worden. Van de lading wi slechts 50 Kg. aanwezig en de visch had zich tu alle beweegbare deelen van den motor vastgea carter waarin de krukas draait bleek tot de heli zeewater gevuld te zijn. Nadat een en ander 1 was schoongemaakt, kon het vaartuig spoedig strand worden afgebracht en kon de motor den aangezet. de aan mej. wed. G. Dbrink aldaar. kalkmeter van Passon onder de aanwezige leden Makelaar P. N. Leering Gz. te Oudorp een dubbel woon- verloot, welke ten deel viel aan den heer J. Hoog- en winkelhuis te Sint Pancras, ln eigendom toebehooren- schagen Az. -,J Verder hoopte spr. dat het behandelde onderwerp reeds dezen zomer tot uiting zou komen, en spoor-' de den leden aan tot het nemen van kleine proefjes. Spr zal steeds gaarne bereid rijn in deze mede te werken, maar heeft daarvoor wederkeerig ook den steun der leden noodig. Theorie en pr act Ijk. DE HOEDER TOT 12 JAAR VEROORDEE EEN SCHADEVERGOEDING, DIE IN DE MILLIOENEN LOOPT. Verder merkte spr. op, dat men wel eens zegt, aan al die theorie heeft men niet veel, maar om te be wijzen dat de theorie ook niet gemist kan worden, is spr. zoo vrij geweest om ook eens een man van de practijk aan het woord te laten komen, en daarvoor! r* u «1 „n mede te brengen den -hoer Th. List te Zijrpe..die door DeK G*. P" H*ske11 te Boston had tegen practische ervaringen, u een en ander zal mede- n boedel van wijlen den Amenkaanschen „ta- deelen. bakskoning" James B. Duke een eisch tot schadever- De heer List zei, dat hij tot onderzoek was overge- 8oeain8 ingeuiend, op grond vyi de bewering dat jv-i Imb-o hom in -rolron had hpHr.icron pn rtflarnnor l.nt. gaan door het telen van een misgewas. Hij had in 1926 een stuk land bezaaid met duivenboonen. De be mesting was 800 K.G. superfosfaat, 400 K.G. kalizout 40 en 100 K.G. norge-salpeter. Het land dat voor het 3e jaar bouwland was, bracht slechts 14 H.L. boonen op. Een volkomen mislukking dus. Daarna werd de Duke hem in zaken had bedrogen en daardoor lot ten reusachtig bedrag benadeeld. Haskell had maar even 45.000.000 dollar gevraagd. Na een geding, dat 37 dagen heeft geduurd, is aen eischer 8000.000 dollar toegekend. Het is nog moge lijk dat dit bedrag verdriedubbeld wordt, want in- kalktoestand onderzocht en bleek het dat deze 17 j dien opzettelijk -bedrog ka.n worden bewezen, staat was. de wet toe, dat dé toegebrachte benadeeling verdrie- Het plan was om het volgende jaar het perceeldubbeld' wordt, groen te maken, doch naderhand werd besloten om 1 advokaat van Haskell -doet nu moeite óm de daar gerst -te zaaien. Het land werd toen bemest met reeds toegestane 8.000.000 dollar verhoogd te krijgen 150 K.G. kalksalpeter, op de slechtste plaatsen het tot 24.000.000 dollar, meest, doch de groei was niet erg bevredigend, daar na werd nog 150 K.G. chilisalpeter gegeven en nog binnen 14 dagen kwam er een wijziging in den toe stand, die tot een gunstig resultaat leidde, want van de 3 H.A. werd geoogst 196 H.L. gerst. Dit was een van de vele voorbeelden, door den heer List uit ervaring opgedaan, -maar die een uiter mate duidelijk beeld" vertoonden, dat men wel dege lijk op de hoogte dient te zijn van den toestand van den bodem. De kosten verbonden aan het onderzoek van een grondmonster, vallen dan ook geheel in het niet tegenover de voordeelen daaruit voortvloeiende. De practische mededeelingen werden met instem ming begroet. De heer Velders zei daarop, dat men vroeger be weerde, dat als iemand nergens voor deugde, hij dan maar boer moest worden. Dat is echter thans anders, en is het wel degelijk geworden een vak van betee- kenis. Naar aanleiding van het gesprokene werden toen door diverse personen nog vragen gesteld en door den spr. beantwoord. Het onderzoek van grondmonsters zal toegepast worden. Daarvoor werden reeds 70 formulieren aan gevraagd. De monsters zullen op Dinsdag 21 Febr. a.s. in „de Blauwe Keet" door het bestuur in ont vangst genomen worden ter gezamenlijke opzending, nn„,nnnn naar Groningen. De onkosten ad f2.50 bij inlevering HET WORDT TENMINSTE DOOR DE FRANSCHE, van het monster te voldoen. De zitting wordt gehou-1 RECHTBANK ERKEND, den van 9—12 uur dea voorm. De heer Velders gaf de noodige toelichtingen voor De eerste kamer van de civiele rechtbank te Pa- de monsterneming. Ais de analyses binnen rijn, wil rijs heeft dezer dagen een vonnis geveld, dat in raken- •pr. zich nog gaarne een avond beschikbaar stellen kringen belangsteUing heeft gewekt Een zekere Mme. HET PAKJE MARK-BILJETTEN IN ANILINE- VERF GEDRENKT. Te Passau in Beieren is een afperser op eigenaar dige manier in den val geloopen. Hij had aan een vermogend ingezetene een dreigbrief geschreven met den eisch 's avonds op een bepaalde plaats aan den spoorweg een pakje met 5000 Mark uit den trein te gooien. In overleg met de politie deed de bedreigde dit ook, maar het pakje was in aniline-verf gedrenkt, zoodat de afperser blauwe vingers kreeg, die on danks wasschen en poetsen blauw bleven. Toen de po litie hom arresteerde, viel hij ook al gauw door de mand. T I De arrondissementsrechtbank te Breda hee vrouw uit Zevenbergen, die op 7 November j kind van haar ongehuwde dochter tijdens boorte in een kleedingstuk verstikte, verw overeenkomstig den eisch, tot 12 jaar geval straf. De fabrieksarbeider, die op aandringen v a.s. schoonmoeder het kinderlijkje in een schu begraven, werd veroordeeld tot een gevangei van twee maanden voorwaardelijk, met een pi van een jaar. IN DE MAAND JANUARI RUIM VIER MILI De Rijwielbelasting heeft in de afgeloopen f4.304.755.00 opgebracht. In Januari 1927 bedl opbrengst f 1.965.452.40. DOOR EEN SCHIPPER OP DE EEMS OPöfl Deze week heeft schipper K. met zijn schip „S Gloria" een tweetal jeugdige personen aangel afkomstig uit de gemeente Bieram. Zij waren pikt op de Eems, waar zij met een z.g. scho nood verkeerden. Met genoemd primitief va waren zij voornemens een visschersschip te bei dat in de onmiddellijke nabijheid van de 'kust was met visschen. Hun vaartuig was door den stroom gegrepen en bevond zich in zinkende stand. Een hunner had reeds drie keer buiten gelegen, doch hij was telkens weer door zijn gered. Beiden waren druipnat. EEN NAUWKEURIG ONDERZOEK W0BJ INGESTELD. Wee den dader. De burgemeester van Workum heeft met do l che uit Almelo, te Amsterdam en andere P' een onderzoek ingesteld in verband met. het van vergiftigde gebakjes uit Almelo aan defl feur Reekers te Workum. Huiszoekingen etc. plaats gehad en al heeft men den vormoedeu der nog niet kunnen arresteeren, er tyestaat al dat de misdadiger zijn straf niet zal ontgaan. Reekers ja thans geheel hersteld, hetgeen te ia aan het fait. dat hii slecht» aen zeer klelfl' xoomUArt heeft gebruikt Me© vermoedt etryehiaeverfiftigine

Schager Courant | 1928 | | pagina 10