Blnnenlandsch Nieuws. Moordaanslag te Den Bosch. De onregelmatigheden te Wijdenes. Langs Rotterdams straten. De Tenniste 15000 gulden bij de H.TJÜ Zonen van één volk. Mr. Duys weer hersteld. Het gat in den linkerdijk der Bolksbeek gedicht Verkeersongevallen in de groote stad. Boerderij te Susteren afgebrand. Plaatselijk Nieuws. KORTE BERICHTE! feit, dat tolf la den nacht rem S Juli Tan dia Icermla komende, onder de gemeente Anna Paulowna rij dende, niet run rijwiel eenski a/p* Tan link» naar rechte le over»eetoken met gevolg dat hij; in botsing ie gekomen met een auto en daardoor de veiligheid vaii het verkeer in gevaar bracht. •Verdachte is verpleegd geworden in het Marine- hospitaal van de door de aanrijding veroorzaakte schedelbreuk. Verdachte is in hoogejvberoep geko men en wordt verdedigd) door mr. Belonje, voocr het eerst in strafzaken ale -pleiter optredend). In deze tzaak worden gehoord 7 getuigen, in de eerste plaats de chauffeur Borst, die de autobus be stuurde, waarmede de aanrijding plaats vond'. Den chauffeur trof geen schuld, 'Hij' reed behoorlijk rechts. De verdachte zegt, niet beschonken te zijn geweest, wat er feitelijk gebeurd is. kan hij zich niet herinneren. Uit de getuigenverklaringen blijkt, dat verdachte niet alleen de schuld droeg'. Misschien droeg het sterke licht wel iets bij tot de carambole. Getuige Nieuwland zegt, dat verdachte vroolijk was. (Natuurlijk vóór de aanrijding). De Officier, niet begrijpende waarom verdachte®, die slechts tot f 10 boete of 10 dagen veroordeeld is, in hooger beroep is gekomen, vraagt bevestiging van het vonnis. Spreker wijst er op, dat het hier de fietsrijder ia, die de schuld draagt Mr. Belonje doet uitkomen, dat verdachte levens lang de gevolgen van het gebeurde zal dragen door een chronische doofheid. Voorts ia pleiter niet over tuigd of verdachte wel de «chuld draagt van het ge beurde. Verdachte is geschrokken door de autobus, die zeer enel naderde en naar rechts over gestoken, waar hij behoorde. Voorts wijst pleiter op den toe stand van den weg, waaromtent de dijkgraaf pleiter heeft ingelicht. Voorts vestigt pleiter de aandacht op het snelle rijden van de autobus, die na de aan rijding zeer beschadigd was. De fiets van verdachte was vernield en lag achter de auto. Uit dit allee blijkt, dat dó aanrijding hevig was. Pleiter concludeert ontslag van rechtsvervolging. De Officier repliceert op «enige punten, waarop de verdediger dupliek geeft. BEDREIGING MET DOODSLAG, OF ZWARE MISHANDELING. De 31-jarige Urker viascher Jacob v. S., dn natio naal costuum aanwezig, heeft izidh op 24 December te Enkhuizen schuldig gemaakt aan bedreiging van den agent Ubbels, wien hij zijn sabel had ontwron gen en hem daarmede bedreigde. Door Ubbels werd een anderen beschonken Urker opgebracht naar de boot, wat verdachte wilde beletten. Nog, meerdere Urkers hebben zich) bij die gelegenheid tegen Ubbels gekeerd. Verdachte ontkent de bedreiging geuit te hebben. Hij heeft wel de sabel afgenomen, doch het wapen direct weggetvorpen. De Officier keurt de houding der Urkers in 't al gemeen af, doch is van meening, dat de verdachte hier sympathiek optreedt en vraagt vrijspraak we gens gebrek aan bewijs. (VERZET IN HOOGER BEROEP, De chauffeur J. A. J. D. te Amsterdam is wegens aanrijding met zijn motor met een ander motor rijwiel op den Nieuwenweg te Hoorn, door den kan tonrechter te Hoorn veroordeeld. Hijl kwam van dit vonnis in hooger beroep, doch was bijl de behande ling niet aanwezig. Het vonnis da toen bijl verstek bekrachtigd, doch thans was de appelllant in verzet gekomen, en moest de zaak nogmaals behandeld worden. De getuigen, drie in getal, verklaren ala bij de vorige behandeling. De schadevergoeding ds vol daan. Eisch bevestiging van het vonnis. Verdachte vraagt behoud van, rijbewijs, dat voor hem zijn brood winning beduidt. Sluiting. GESTOORDE CARNAVALS VREUGDE. B. en W. zich van rechtskundige hulp U verrekeren. Htt lichaam fprak een schuldig uit op grond van een rapport waarvan B, en W. niet behoorlijk kennla hadden kunnen nemen en nog wel terwijl de burge meester met ziekteverlof we». weer uit Geleen verleende assistentie en met geza menlijke krachten kon het woonhuis behouden wor den. De echade wordt door versekerlng gedekt Tc VHertogenbosch is d© carnavalsvreugde ver stoord, doordat op den Vugterdijk in den nacht van Dinsdag op Woensdag omstreeks kwart voor een een gecostumeerd meisje door een Pierrot werd aan gevallen. Hij bracht een zware wonde toe in de zijde en nam toen dadelijk de vlucht, achtervolgd door politie en burgers. Gistermorgen heeft de politie, doordat alle toe gangswegen tot de gemeente Vught waren afgezet, den dader, een 19-jarigen jongeman, aangehouden. Hij had tijd gehad van kleeren te verwisselen en gaf zich bij arrestatie zonder verzet over. ^De toestand van het meisje is zeer ernstig, meldt Verder ontstond er op het St. Pietersplein een vechtpartij tusschen dorpelingen uit de omgeving van de Maaskamp. Een agent, die daar surveilleerde, werd door bur gers gewaarschuwd. Toen hij ter plaatse verscheen, stormden de- vechtenden onmiddellijk gezamenlijk op hem af. De agent moest van zijn sabel gebruik ma ken. Enkele Bosschenaren uit de zeer vele toeschou wers trokken partij voor hem en slaagden er in den aangevallene een oogenblik te ontzetten, eoodat de agent gelegenheid kreeg om op zijn alarmfluit te bla zen. Intusschen was ook het hoofdbureau van poli tie gewaarschuwd en aanstonds kwam een groep agenten per fiets te hulp. Met getrokken sabel werd het terrein ontruimd. De voornaamste belhamels zijn gearresteerd. VOORTVARENDHEID VAN DE COMMISSIE VAN ONDERZOEK. Naar aanleiding van het bericht in het blad van Zaterdagochtend j.1. over vermoedelijk gepleegde mal versaties door den gemeenteveldwachter te Wijdenes, deelt men aan het Hdbld. van bevoegde zijde mede, dat de zaak zich eenigermate anders heeft toegedra gen, dan uit het verloop van de raadszitting zou kun nen worden afgeleid. In 1926 had de burgemeester reeds gemerkt, dat er zoo weinig begrafenisrechten in de boeken van den ontvanger waren verantwoord. Hij vroeg den veld wachter of deze de gelden niet had overgedragen. De veldwachter zeide geen moeilijkheden te willen hebben en, als er een tekort was, dit te willen bijpas sen. Nadat hem was gezegd, dat hij geen geld in de gemeentekas mocht storten als hij overtuigd was het reeds eerder te hebben gedaan, trok hij zijn bereid verklaring in. De burgemeester heeft daarna zoowel den ontvan ger als den veldwachter aan een verhoor onderwor pen. B. en W. stelden zich op het standpunt, dat volgens £rt. 113 van de gemeentewet de ontvanger er ver antwoordelijk voor is, dat de gelden in de gemeente kas komen en dat de ontvanger zoo noodig het bedrag op den veldwachter zou kunnen verhalen. De bur gemeester lichtte den raad in en het college wenschte een commissie van onderzoek. Deze commissie is benoemd en kwam Woensdag 15 dezer met haar rap port, waarin het schuldig over den veldwachter werd uitgesproken. Tevens vroegen ©enige raadsleden ©en spoedverga dering aan tegen Vrijdag 17 Februari. B. en W. had den derhalve geen gelegenheid het rapport behoorlijk te bestudeeren. In de vergadering van Vrijdag weigerde de Raad HET FEILLOOZE OOG. DE BANKLOOPER HAD ZE NIET VEREOREN, MAAR v ÜHDUISTK kTX Een dezer nachten surveilleerden eenige agenten in de binnenstad van Rotterdam, lezen we in de Msb.; zij liepen Q.a. langs Gerzon waar een der Her mandad mannen klaarblijkelijk niet ongevoelig voor modesnufjes zich verdiepte in de aanschouwing van eenige pull-overs welke in een étalagekastje smaakvol te pronk waren gesteld. Wellicht ont waakte in hem) het verlangen, dit mannelijk Ame- rikaansch jurkje nog eens zelf te mogen bezitten. Later in den nacht, wederom langs Gerzon komen de, zag de man der wet, dat de ruit van het kastje was ingedrukt en de wolletjes er uit verdwenen wa ren. Dit was te half vijf in den morgen. Hij ging zijn bevinding rapporteeren en daarna weer de straat op, spiedend naar eventueele daders. Op de Leuve- ha-ven kwamen vijif It&liaansche zeelui aan, onbe ducht voor de kille nachtlucht, lekker in eon col- hertje, handen in de broekzakken. De man der wet kreeg argwaan, een der zeelui droeg een pull-over! Het feilloos oog, van Hermandad'® knecht glinster de toen het waarnam dat deze overgooier in kien- renatèlling. kwaliteit en pasvorm, gansch gelijk was aan het eenige uren geleden met persoonlijke inte resse waargenomen kleedingstuk achter de toen nog gave ruit. De arrestatie volgde, de nanacht werd door den Italiaan in een cel genoten. Weldra volgde de ontknooping. De eigenaar van de pull-overs werd geconfronteerd met het den Ita liaan uitgetrokken jurkje, doch herkende het niet. De Italiaan bezwoer in ateenkolen-Engelsch dat het truitje hem was aangesmeerd door een Arabier in Cairo en kreeg hierin steun van een zijner kamera den, die destijds bij den koop was geweest. Het feilloos oog verdonkerde. De Italiaan passagiert weer met z'n handen in z'n broekzakken op de Leuvehaven en grijnst heimelijk als een diender nadert. EEN FEESTELIJKE DAG MET EEN MIN OF MEER TRAGISCH EINDE. Hoe aangenaam{?) heit is in den vreemde landge- nooten te ontmoeten, blijkt uit het volgende, dat wo in de Msb. lazen: De Deensche slager E. H. L. uit Kopenhagen was voor zaken naar ons land gekomen en wilde ook de Maasstad bezoeken. Op het station D, P. uit den trein gestapt zocht hij Maandag vruchteloos naar den uitgang en werd toen aangesproken door drie landslui, die hem niet alleen den weg wezen, naar het onvolprezen sta tionsplein maar ook verder begeleidden. Het werd een kostelijke middag, de vrienden we zen hem geestdriftig op het stadhuis, waarbij ver geleken dat van Kopenhagen kinderwerk is en troon den hem mee naar danspaleizen en feestlokalen, waar ieder welkom is, zoolang ie nog geld heeft voor wat men in de eerste klas gelegenheden mert de derde klas prijzen „een lampie licht" pleegt te noemen. Da avond was gevallen, de dorst toegenomen. Was het wonder, dat de vier Scandinaviërs tenslotte moe werden en dat drie hunner een kamer wisten» waar het goed rusten zou zijn? Zoo belandde de sLager des avonds laat met zijn kornuiten op een kamjer, waar de pils rijkelijk vloeide, de jeneverflesch klokte en de gramophoon onvermoeibaar was. Toen de Kopenhagenaar in den nanacht wakker werd, stond hjj in een onbekende straat, zonder city bag. Hij tastte Haar zijn portefeuille, die was mager en slap, naar z'n portemonnaie, dito. Een agent ontfermde zich over hem. Op het poli tiebureau kwam de ontstellende zekerheid: beroofd op een onbekende kamer, in een onbekende straat, door onbekende landslui, city-bag weg, 300 Deensche Kronen) en 40 Hollandsche guldens overgegaan in de handen van landgenooten! Er is dezer dagen nieuw licht gekomen in de zaak van den gewezen banklooper bij de Haagsche Tram wegmaatschappij A. C. O. G., te 'r.-Gravenhage, die op 27 September j.1. f 20.000 voor genoemde maat schappij afhaalde bij de bank van Oppenheim en v. Till in de Parkstraat, doch later beweerde f 15000 ver loren te hebben. Vermoed werd direct, dat het geld was verduisterd, doch na een 4-tal dagen in hechtenis te hebben doorgebracht, werd de banklooper op vrije voeten gesteld wegens gebrek aan bewijs. Daarmede was de zaak natuurlijk niet uit. Hij werd door de po litie in de gaten gehouden en het trok zeer de aan dacht, dat G. bezoek kreeg en omging met verschil lende van de meest beruchte individuen o.a. de ge broeders R., broeders van H. R., die onlangs door de rechtbank te 's-Gravenhage tot 20 jaar gevangenis straf is veroordeeld wegens den aanslag op den in specteur van politie Paul. Des te meer trokken deze connecties van G. de aandacht, omdat men het in die kringen naar de politie wist reeds lang ge munt had op de wekelijksche geldtransporten van de H. T. M. G. kwam uit eigen beweging naar de politie, toen hij een dreigbrief had ontvangen om een deel van de 15000 gld, die hij. zooals dat in de 'boeventaal heet, „achterovergedrukt" zou hebben, af te geven. Er kwa men intussohen bij de politie inlichtingen binnen, die haar zachtjesaan op de hoogte deden komen van de geheele zaak. De banklooper, die kort na het gebeurde een auto- zaak was begonnen, vertelde bij zijn bekentenis, dat twee gebroeders, oude schoolvrienden, die, wetende dat hij de beschikking had over groote sommen, hem aan het lijntje hielden. Deze heeren schijnen veel pressie op hem te hebben uitgeoefend en hielden ook andere bankloopera van de H.T-M. op het oog. Op den 27sten September, 's ochtends tusschen 10 en 11 had de man f20.000 ontvangen bij Oppenheim en Van Till. Hij is met dit bedrag geloopen naar iMeyen- del, waar hij f 15000 verstopte in de buurt van het radiostation. Daarop liep hij door naar Leiden. Dade lijk nadat bekend werd, dat er f 15000 verdwenen was, werd de banklooper aangeklampt door zijn oude 1 schoolvrienden, maar nu weigerde hij te zeggen, waar hij het geld gelaten had. Deze gebroeders zorgden er voor, dat de man het geld niet kon terughalen. Ten slotte is de banklooper, door angst gedreven, het geld gaan halen. Niet alleen de broeders, maar ook hun kornuiten hebben van het geld ontvangen en dat werd hun gegeven, omdat ze ieder op hun beurt dreigden met chantage. Van het bedrag van f 15000 had de man thans nog f 2 a f 300 over. De handlangers van den man zijn ook gearresteerd; de politie meent met deze arrestatie tevens de meest beruchte inbrekers van Den Haag in handen te heb ben. Een negende verdachte in deze zaak is een der- genen, die zich in voorloopig arrest bevindt, verdacht van den inbraak 'bij een juwelier te Schevenlngen, Allen zullen deze week ter beschikking van de justitie worden gesteld. In verband met de wegenplannen wordt nog bespreking gehouden over het gaan van de wi door of langs Sohagen. Er worut op aangedroj dat vsrsocht zal worden den weg uit de richting maar naar de Stolpen niet o m Schagen heen t» gen, maar dit verkeer d o o r de plaats te leiden aat deze doorgaande straten daarvoor zoo uitsta geschikt gemaakt zijn en dit in het belang van winkelstand is. Anderen zijn hiervoor weer hu rig, omdat zij dan verplaatsing van de markt vr% Besloten wordt, dit onderwerp tot later aan ve den. Vervolgens wordt een uitgebreide gedachten» seling gehouden over de winkelweek 1928. Ken] commissieleden klaagt over de onvoldoende m( werking der winkeliers wat liet extra étaleeren treft en de moeite die het heeft gekost met iets gelijks voor den dag te komen. Het doel wordt dus niet bereikt,' hij dringt er op aan, dat ment winkeliers-zelf in de commissie zitting nemen. Het idee komt naar voren, meer te streven een soort ..jaarbeuisje in 't klein", met daarne? winkeiversiering en feestelijkheden. Hoofdzaak echter blijven te toonen wat Schagen presteen gebied van handel. De vorig jaar gehouden tent; stelingen waren een succes en hebben aangetos dat telkens naar iets nieuws moet worden gestra Door voorzitter wordt imet nadruk opgewekt t teder jaar de winkelweek te houden, in welken vt dan ook, en doet een beroep op de vorige com» sie met frisschen moed ds zaak weer onder 0 ogen te zien. Besloten wordt, zich weer in verbinding len met de Hanze en met Algemeen Belang het vormen der Winkelweekcommissie. Overgaande tot benoeming van drie leden i„ commissie, zijn echter de heeren M. Wissekerkï A. M. Kossen niet meer bereid de taak op zich fc men, zij zijn van meening dat er eens nieuwe k« ten in moeten komen. De heer Buiskool verklaart zich bereid wetri ting te nemen. Nadat alle pogingen om de heeren op hun bti te doen terugkomen, hebben gefaald, wordt beels 1 in eene volgende vergadering de commis9ieleik benoemen. De heer A. Keesman wordt als lid aangenomen Goedgevonden wordt, dat het Bestuur blijk va: langstelling geeft bij de herdenking van het 75 rig bestaan van de Kamer van Koophandel to maar, op 1 Mei a.s. Hierna de rondvraag nieti leverende, sluit de voorzitter met woorden van d voor de opkomst en de geanimeerde, prettige sprekingen, de vergadering. POLITIE. Verloren: een étui met inhouid. GISTER WEER VOOR HET EERST EEN KAMER ZITTING BIJGEWOOND. De heer mr. Duys heeft gister voor het eerst na zijn ziekte weer de zitting der Tweede Kamer bijge woond. HET WATER IN DE RIVIER GEZAKT. Dinsdag zijn de arbeiders van het waterschap de Berkel er in geslaagd, het gat in den linkerdijk der Bolksbeek nabij Geesteren (zie onze fotopagina in het nummer van gisteren) met zandzakken te dichten. De noodbekisting is verwijderd. Het water in de rivier is de laatste 48 uur 1.10 Meter gevallen, terwijl langs eit ten Z.W. der Bolksbeek water afvloeit naar de Berkel, waardoor de meeste wegen thans begaanbaar zijn geworden. UITKIJKEN VOOR GE DE STRAAT OVERSTEEKT. Gisterochtend is op de Mauritskade bij het Kolo niaal Instituut te Amsterdam, een 61-jarige vrouw, toen ze de straat over wilde steken, door een auto aangereden en zoodanig gevallen dat zij per auto van den G. G. D. naar een der ziekenhuizen moest wor den overgebracht; het bleek daar dat ze een hersen schudding had gekregen en een sleutelbeen had ge broken. Het is «en der verkeersongelukken van de reeks die dagelijks in de groote stad gebeuren en die slechts door grootere voorzichtigheid van het loopende of rij dende publiek kunnen worden voorkomen. DE GEHEEEE VEESTAPEL, WAARONDER <2 KOEIEN, IN DE VLAHHEN OMGEKOMEN. Dinsdagavond omstreeks half acht is brand uitge broken in de kapitale boerderij, toebehoorende aan baron Barbou De Roosteren en bewoond door den landbouwers Kusters to Susteren. Het vuur greep snel om zich heen en schuren en stallen stonden weldra in lichtelaaie. Ondank» da poging*, d.r brandweer- lieden kwamen tt koeien, Mn aantal varkens an da geheele pluimvewtapel in da vlammen om. Da taand- ONZE MUZIEKTUIN. Het was Woensdagmiddag een- mooie, zonnige middag, die uitnoodde tot het bespieden van de komst der lente aan heesters en boomen in onzen muiziektuin. Ei'lacie dezelve was imet slot en hek gesloten, Alleen kleine kinderen konden binnenko men door onder het heki door te kruipen. Daar werd Aan ook gebruik van gemaakt, want het was wfct mooi, om te klimmen in de overgebleven stammen van de onttakte boomien en hier en daar met het mes wat t« helpen afsnoeien van wat er nog te toe snijden is overgebleven. We «tonden voor het hek en dachten: de tuiin is te laat gesloten: kleine kinde ren tooh kunnen nooit zooveel bederven ale groote menschen. Of mag na de openbaring in onze courant de tuin niet meer gezien worden? SCHAGER MIDDENSTANDSVEREENIGING. Woensdagavond j.1. werd de jaarvergadering ge houden van de Söhager Handeldrijvende- en Indu strieel© Middenstandsvereeniging, in het lokaal „Cé- res". waar 22 leden aanwezig waren. Nadat de voorzitter, de heer Schmalz, de vergade ring met een welkomstwoord had geopend en de no tulen van den 2en secretaris, den heer M. C. Tuin man, waren goedgekeurd, deed de voorzitter enkele mededeelingen, o.a. dat thans van Regeeringsweg^ eene commissie is ingesteld, voor een onderzoek naar het cadeau-stelsel; en dat, volgens een schrijven van den curator, den heer Mr. De Groot, thans spoe dig de afwikkeling van het faillissement-Vlaming zal komen. Verder geeft voorzitter uitvoerige inlich tingen, later nog herhaald en aangevuld door Mr. Buiskool, over de bestaande regeling van de benoe ming van curatoren en van de commissie van cre diteuren in faillissementen. Aan den Middenstandsbond is het praedicaat: „Ko ninklijk" toegekend, Ingekomen is een schrijven van het Hoofdbestuur "inzake het wetsontwerp nieuwe Drankwet. Er zal door het IIB een actie worden gevoerd ter bescher ming van hierbij betrokken belangen van midden standers.' Op een ingekomen verzoek van de commissie voor huisvlijt alhier om een bijdrage wordt na eenige be spreking met 16 tegen 6 stemmen gunstig beschikt en de bijdrage op f5 bepaald. Vervolgens brengt de le secretaris, de heer J. H Schene, een van opgewekt leven getuigend jaarver slag uit. De vereeniging verkeert in actie ven staat, hare instellingen, als Handelsavondschool en Pui- glas-verzekering bloeien, met de verhuur der mii- den9tandswoningen gaat het thans goed, de winkel week 1927 was een succes. De vereeniging loopt reeds naar haar 25-jarig bestaan, maatregelen wor den genomen om dit heugelijk feit feestelijk te her denken. Onder applaus der vergadering wordt dit jaarverslag goedgekeurd. De heer A. M. Kossen doet als penningmeester re kening en verantwoording. Het batig saldo is geste gen van f150 tot ongeveer f200 (waarin is begre pen de reserve van f75 voor het a.s. jubileum). Een commissie van 3 leden onderzocht de reke ning, brengt een alleszins gunstig rapport uit en ad viseert tot goedkeuring der rekening, waartoe de vergadering besluit. Behalve een bezit van f200 saldo heeft de vereeni ging nog een obligatie van f 200 in de middenstands- woningen. Penningmeester en commissie wordt dank gebracht voor hun werk. Inmiddels heeft de bestuursverkiezing plaats ge had- De aftredende bestuursleden, de heeren Joh. Rotgans, G- Koning en M. C. Tuinman worden met nagenoeg algemeene stemmen herkozen en ne- mjen de functie weer aan. Hierna is aan de orde: bespreking actie wegenplan. De bedoeling was geweest onze vergadering eerder te houden. Daar inmiddels de vergadering inzake de te voeren actie heeft plaats gehad, verwijst voorzit ter naar het verslag daarover in de Schager Courant. Hij wijst op het gunstig verloop dier vergadering en deelt mede, dat Vrijdag de commissie opnieuw ver gadert om de verdere etappen te doen. EEN GEVECHT MET MESSEN. Omstreeks 11 uur Dinsdagavond hebben twee 1 gangers te Spekholzerhelde (L.) twist gekregen messen werden getrokken en de een bracht den a Driessen genaamd, oen twintigtal messteken toe. Dn sen werd naar het ziekenhuis te Kerkrade overgebr» De dader, een Dultscher, werd gearresteerd. DOOR EEN TREIN OVERREDEN EN GEDOtt Op het atationsemplacement te Nuth is tijden» 1 rangeeren de spoorwegarbeider J. S„ doordat xjjnt in de rails bleef steken, door een trein overreden. Zn j gewond werd hij onder den wagen vandaan gehuld! I stierf binnen enkele minuten. De man was gehwl vader van een kind. GASCORRUPTIE TE KLUNDERT. De gemeenteraad van Klundert heeft in antwoodi een verzoek van den directeur van do gasfabriek li om een onderzoek in te «tellen naar de beweerd» 8 ruptie in het bedrijf, zijn volle vertrouwen ultgeiprcl inden directeur van de gasfabriek en h$t verzoet EEN MOOI SUCCES. Achtduizend gulden heeft de bazaar opgebracht onlangs door de Amsterdamsche Vereeniging voor i zondheids- en Vacantiekolonies in hotel 1'Europei ter stede werd gehouden. Achtduizend gulden zijn het ijverige bestuur getto nadat alle onkosten waren betaald! Een mooi succes en... een zonnig perspectief voer bleekneusjes die in het verbouwde Zandvoortsche I loniehuls levenskracht en levenslust zullen vinden. OVERREDEN. De zevenjarige W. R. uit de Kipstraat te Rottei is in die straat, toen het kind spelende den rijwej liep, overreden door een auto, bestuurd door woner uit de Mathenesserlaan. Het kind is hevig bloedende naar het zieke) Coolsingel vervoerd, doch bleek na aankomst r#4 zijn overleden. EEN GIFT. De weesinrichting te Neerbosch ontving van ees bekende een gift van duizend gulden. EEN AUTO-ONGELUK IN LUXEMBURG. Twee dw Een personenauto is met groote snelheid tegoo boom gereden, over den kop geslagen, in een J gestort en volkomen vernield. Twee der Inzittenden werden gedood, een derde f gewond. DE MIJNRAMP IN PENNSYLVANIA Elf slachtcflj Tengevolge van de ontploffing in de mijn bij Kensington (Pennsylvania) konden elf arbeiders di pervlakte niet meer bereiken. De lijken van drie ner konden gister geborgen worden. ReddingspM trachten de andere slachtoffers te bereiken. EEN DAK INGESTORT. Een doode, drie gewta Te Leipzig is bij den bouw van een tentoonstel hal naast het gedenkteeken voor den Volkerenslag gisteren elen betonnen dak, waarop drie arbeiders1 het werk waren, ingestort De drie mannen vlelö M. diep. Een in de hal werkzame arbeider werd' betonbrokken getroffen. Van de drie arbeiders is y gedood en de andere drie zijn zwaar gewond. VALSCHE MUNTERS IN ROEMEN» - Z\j veranderden vijf-dollar in viffw® Boekarest De politie heeft te Kisjinef een v vervalschera van bankbiljetten ontmaskerd, die van dollarbiljetten, bankbiljetten van vijftig dollar digden. Het vervalschte bankpapier zou aan deJ in omloop worden gebracht. Vier arrestaties o plaats gehad en cliché's en drukinkt zijn ln besW nomen. MASSATERECHTSTELLING TE HANKAjT 20 Communisten zouden ter dood zijn gew» Naar uit Hankau gemeld wordt, zijn daar 26 leden van de communistische partij terechts*" DRIE KINDEREN OVERREDEN. Tweo?^ Bij Pünachen in de kreits Stargard rijn drie* meisjes door een goederentrein aangereden. Tw den op slag gedood, het derde is dodelijk gewond- DE WERKELOOSHEID IN DE VEB. Reuter meldt uit Weahlngton, dat taat DeeW®» lid va» het Hul» van Afvaardigden RelUr aldaat Ceolldg. op kaaft aandrongen, - len aettea aekt« alle opwsbar. werken, door

Schager Courant | 1928 | | pagina 2