t PROVINCIAAL WEGENPLAN. Tweede Blad. Moreele Drankjes en Pillen. Ra, ra, waar is dat? En waar is dit? RAAD VAN HELDER. Plaatselijk Nieuws. KORTE BERICHTEN. Woensdag 1 Maart 1928. 71ste Jaargang. No. 8216 4i 7. TWEE RAADSELS. Een plaats, welvarend, En ook, (in trouw!) Den vreeind'ling treffend Door mooien bouw Van menig woonhuis En meen'ge straat, Als die zoo droomend In 't zonlicht baadt, Doch aan veel fraaiheid Van arcb'tectuur Paart zij geen rijkdom Van veel Natuur; Waar nochtans hééft Wat sier en tooi, Zoo hier en ginder. Van boornenmooit En bij de Hoeders Nu van dit schoon Kwam vaak een streven En zucht ten toon Om 't dus te leiden Dat deze schat Vooral zijn nut toch En zegen had! Ja, op die boomen Broeit sta&g hun brein, Dat ze' opvoedkundig Een weldaad zijn! Zoo vliegt gewapend Men zin de lurf, •Dat wekt de Jeugd op Tot moed en durf! Dan zaagt en hakt men Naar willekeur, (En breekt dus stoutweg Met d' ouden sleur), Waardoor ten leste Dus, boom na boom, Werd tot een grillig En vreemd phantoom! Zóó wekt, (wat vitzucht •Daar ook in zie,) Zoo wekt en voedt men De phantasie! Dies, weer geen knapen Uit uw plantsoen Maar laat ze dapper Daar 't zelfde doen; Dan kweek je- stellig, (Naar hun gedacht',) Insteê van suffers, Een kloek geslacht, Dat sterk van durf is En scheppingskracht! Ieder jaar wordt daar wellicht Eén vereenigin'g gesticht, Nu voor dit en dan voor dat, Elk weet op z'n tijd wel wat, Dat er nog zoowó,£r niet was En vindt medestanders ras, Die van oordeel zijn als hij: ,yZóó iets kon hier best nog bijl" Fluks de trom. dus wat geroerd, Straks het. woord dan oens gevoerd Voor een tien a twintig man En zoo goed en kwaad het kan 't Omniskenb'ro nut belicht Tot het zaakje wordt gesticht! Hoeveel 't ieder jaar wel kóst, Och, dat wordt niet opgelost, Zelfs al voelt reedsn 't Bestuur, Dat het 'Ding tóch op den duur Nooit zichzelf bedruipen kan, Trekt het iets zich daarvan &n? Och, weineen, 't ontvangt de rest Dan natuurlijk per request: Door den Raad wordt grif 't tekort In de schrale kas gestort En zoo ben je voor een jaar Dan alvast toch maar weer klaar! Loopt het eind'Iijk zelfs zóó kwaad, Dat, (wijl 't heelemóAl niet gaat,) 't Ondoordacht geschapen wicht Finantiëel op sterven ligt, Och, de Raad aanvaardt den strop, Voedt het verder zélf wel op, Doch vrind Sijmen is de man, Die 't maar weer betalen kan. Noorderkwartierders, spits uw brein, Ra, ra, waar kan dat zijn? j®J°r liet 'Bestuur der Vereeniging van Noordhol- Qsche Waterschappen, is het volgende adres ge- naen aan Gedeputeerde aten dezer Provincie, wuileiding van 'het rwinciaal Wegenplan. y. -" ^ons bekend, dat verschillende leden onzer woxn u/gm'8 kij Uw, College bezwaren tegen het ont- mfic£d®enPlan hebben ingediend. Wij hebben ge baren 0I*2er^ds omtrent de gegrondheid dier be ren niet in een beoqrdeeling te moeten treden, EXL1*1? onz:er leden overlatende zijne bijzondere tanda m te behartigen, wij volstaan met uwe «neen» vestiS0n °P 0611 bezwaar van meer alge-I ffennu dat naar onze meening aan het We- ffw18 verbonden. törf iï plan bij Statenbesluit van 18 October 5«i-v»este^' zijn wegen tot een totale lengte bond»? geplaatst. De Staten waren hierbij ge- Toor .i,u an d® 'grens, die de Minister van Waterstaat provincie had getrokken. Maar daardoor mag dan ook uit dit plan niet woitïen afgeleid, dat er in Noordholland geen andere wegen zouden zijn die een secundair karakter dragen; integendeel, uit het afdeelingsverslag van het onderzoek van Uw voor dracht tot vaststelling van een Provinciaal Wegen plan (zie blz. 12) blijkt, dat Uw College zelfs aanvan kelijk van oordeel was, dat een aanzienlijk groot er aantal wegen voor plaatsing op het Wegenplan in aanmerking kwam en het is te verwachten dat onder de beheerders, die zich met bezwaren tot, U hebben gewend, er velen zullen zijn, waartegen Uw College in beginsel niet afwijzend zal staan, maar waartegen nochtans wel een afwijzende houding 'zal moeten wor den aangenomen, omdat het aantal van 511.7 K.M., dat door den Minister van Waterstaat eenmaal was gesteld, reeds is overschreden. De vraag die wiji ons dan ook getsteld hebben is deze: op welke wijze kunnen de belangen dezer be heerders worden behartigd? Het zij ons vergund Uw College hieromtrent onze zienswijze mede te deeden. Het heeft onze aandacht getrokken, dat alle we gen welke bij de Provincie in beheer zijn geen en kele KM. uitgezonderd op het Wegenplan zijn ge plaatst. Deze wegen zijn bijna allen korten tijd gele den bij. de Prov. in beheer gekomen, niet .omdat zij, 'n secundair karakter droegen, maar omdat de beheer ders niet langer bij machte waren het onderhoud te dragen. Waar nu eenige tegenwoordige beheerders hunne wegen niet op het plan zagen opgenomen, rijst de vraag, of er voor de Provincie, als de meest draag krachtige wegbeheerster geene termen bestaan enkele harer wegen van het plan a f te voeren om daardoor te bereiken dat de verzoeken van minder draagkrach tige organen niet behoeven te worden afgewezen al leen op dezen grond, dat het maximum aantal KM. is bereikt? Het onderhoud der op dien grond afgevoerde wegen zou, waar de Provincie de beheerster is, evengoed gewaarborgd blijven; het al of niet op het Wegenplan voorkomen ia voor hun onderhoud van geen belang. Intuascben, indien op deze wijze niet aan alle ver zoeken der wegbeheerders zou kunnen worden vol daan, staat er een andere weg open om aan billijke verlangens tegemoet te komen. Wij verzoeken dan Uw College het daarheen te leiden, dat wanneer mocht blijken, dat een zeker aan tal KM. weg wegen3 zijn secundair karakter voor subsidie in aanmerking behoort te komen, doch we gens de voornoemde redenen daarvoor niet op het plan kan worden geplaatst, die wegen uit de Pro vinciale middelen voor een subsidie in aanmer king te doen komen tot een gelijk bedrag en onder dezelfde voorwaarden als waren zij op het Provinciaal Wegenplan vermeld. Het zij ons vergund d i t verzoek in Uwe b ij z o n- dere aandacht aan te bevelen. Het is onnoodig tc zeggen, dat hierdoor aan de wenschen van een groot aantal beheerders zou kunnen worden voldaan en dat do Provincie op deze wijze krachtdadig zou meewer ken om wegen, die ook voor doorgaand verkeer in aanmerking komen, in een goeden toestand te bren gen. Wij mogen er slechts op wijzen dat, waar het ons niet bekend is, dat tegen een dergelijk Statenbesluit wettelijke bezwaren zouden kunnen worden aange voerd, naar onze meening op deze wijze het algemeen (provinciaal) belang op uitnemende wijze zou wor den gediend. En het is dan ook met algeheelo instemming dat wij de vraag, welke blijkens het Algemeen Verslag der afdeelingen betreffende de begrooting van inkom sten en uitgaven van het Wegenfonds, dienst 1928, door verschillende leden der Staten werd gedaan, tw.: „of het mogelijk is en of Gedeputeerde Staten „het wenschelijk achten, hetzij uit het Provin ciaal Wegenfonds, hetzij uit andere middelen „steun te verleenen voor hot verbeteren of on derhouden van wegen, die niet op het Provin ciaal Wegenplan voorkomen, louter omdat „het door den Minister vastgesteld maximum „van 511 KM. zal zijn bereikt, doch waarvan „de noodzakelijkheid vaststaat" (zie blz. 3), dat wij die vraag naar voren brengen en U met aan drang verzoeken hare beantwoording niet te doen af hangen van voldoende ervaring, die volgens Uwe Me morie van Antwoord daaraan moet voorafgaan in ver band met den invloed welke door de werking dor Wegenbelastingwet op het geheelo vraagstuk van het het wegenbeheer wordt uitgeoefend, (zie bladz. 3),| doch reeds thans, aan de hand van de ingekomen be zwaarschriften, een voorstel bij de Staten in te dienen in den geest als wij hiervoren hebben aangegeven. Het Bestuur der Vereeniging van Noord-Hollandsche Waterschappen, w.g. RUTGER KAAN, Voorzitter. w.g. J. P. VAiNI AMSTEL, Secretaris. Kbegras, en weea w op, dat deze laatsten oneindig veel beter waren. Vooral den toestand van den Ruijghweg is erbarmelijk slecht en spr. wilde, dat B. en W. eens deskundige wegenbouwers zouden vragen op welke wijze dezen weg en ook de andere buitenwegen, in behoorlijken toestand gebracht kon den worden. Bovendien stelde spr. voor de aange vraagde f 3000.-— voor spiramiex niet toe te staan, het geen wethouder van Breda echter bestreed, door er den nadruk op te leggen, dat die apraimex juist noo- dig was voor den Duinweg, die speciaal daarop was aangelegd. Uitvoerig werd hierover nog gerede twist, en de heer Biersteker trok tenslotte zijn voor stel in. Ook het bouwen van een kas met verwarmings ketel voor f1500, vond in den heer Biersteker een bestrijder, doch ten slotte werd na eenige discussie, waarbij genoemd lid vast wilde gelegd zien, dat z.i. de kosten van verwarming heel wat hooger zouden worden, dan men dacht, ook zijn voorstel om dezen post te schrappen, door den voorsteller ingetrok ken, waarop ook dit hoofdstuk z. h. s. werd aange nomen. Na een paar opmerkingen en een technische be schouwing door den heer De Zwart werd het hoofd stuk Grondbedrijf eveneens z. h. s. aangenomen. Hierna kwam aan de orde het hoofdstuk van den Ophaal- en Stortingsdiaast, waarbij allereerst wethouder Bok zijn voorstel om dezen dienst op te heffen uitvoerig verdedigde, waar door z.i. een bezuiniging van f4500 zou worden ver kregen. Spr. verklaarde dat de stortingsdienBt niet populair meer is, en toonde dit aan, doordat 2 jaar geleden 3700 deelnemers stonden ingeschreven, te gen thans slechts 2185 deelnemers. De heer De Zwart bestreed dit wethouderlijk betoog, en meende dat lang geen f 4500 zou bezuinigd worden, terwijl deze wijze van belastinginning, z.i. de juiste was en van gunstigen invloed op de binnenkomende gelden. Het voorstel 'tot opheffing zal z.i. meer schade dan voor- déél opleveren. Een ander geluid deed de heen Kjjlders hooren, die zich voorstander verklaarde, en daartoe ook eenige motieven naar voren bracht, waarna de heer Grunwald betoogde den dienst lie ver nog een paar jaar te laten doorwerken. Spr. sprak aanvankelijk van doorzieken (tot groot ver maak der afschaffers), haar rectificeerde dit tijdig, De heer De Boer voelde er het meest voor deze zaak ter bestudeering naar de Fin. Commissie te zenden, waarmee ook de heer Smits het eens was. De heer Bok repliceerde nog, waarop nog dupliek van de zijde der heeren Grunwald en de Zwart voigda, welke laatste verzekerde, dat er van bezuiniging in deze de eerste tien jaren geen sprake zou kun nen zijlij in verband met de wachtgeldregeling. Het voorstel van den wethouder werd vervolgens verworpen met 813 sternen, waarbij voor stemden de leden: v. d. Veer, van Os, Eijlders, van Dam, Biersteker, mevr. Dekker, Woud en Bok. Het voorstel do Boer om de zaak te verwijzen naar cle Fin. Commissie werd hierop z. h'. s. goed gekeurd, waarna de vergadering werd verdaagd tot den volgenden avond. Vergadering van Dinsdag 6 Maart 1928. In voltallige zitting werd de behandeling der be- grooting voortgezet, en achtte de heer Biersteker het overbodig, dat buiten de Directeuren van Gem. Werken en Reiniging en den wethouder ook nog de Commissieleden van de Reiniging waren uitgenoo- digd om naar Hengelo op reis te gaan ter bezich tiging van den bunker voor bet storthuis, hetgeen door weth. Verstegen nader werd uiteengezet. De heer Van Dam drong in deze op spoed aan, daar het reinigingsschip eiken dag veel geld kost. Na een uitvoerig debat tusschen de heeren de Zwart en Bok over de bij de Centrale Boekhouding in gebruik zijnde adresseenpacbine, werd dit hoofd stuk zonder stemming aangenomen, evenals de be grooting van bet Zwembad. Bij het volgende hoofdstuk, de begrooting van Gemeentewerken, vroeg de heer v. Dam of er ook een bepaald plan bestond voor de herstrating van straten, terwijl ook de heer Biersteker vond, dat de Raad recht had in deze meer te weten, waarbij deze er tegenop kwam dat de van Galenstraat van een tegeltrottoir werd voorzien, betgeen z.i. absoluut onnoodig was. Spr. wees er verder op, dat het tekort ad f25.000 op den bouw van het nieuw Raadhuis nergens in deze be grooting verantwoord1 is en vroeg inlichtingen hier omtrent. Wethouder van Breda deelde hierop mee, dat deze post kon verminderd worden met f 1310.door het terugnemen van het voorgestelde tegeltrottoir langs de Loodsgracht. De f25.000 door den heer Bierste ker bedoeld zullen op een suppletoire begrooting komen. De heer Grunwald vroeg inlichtingen om trent de verhouding van den brugwachter-subont vanger van de Willemsbrug, en vond, dat deze amb tenaar onder het ressort van den Wethouder van Financiën viel. Verschillonde leden wezen nog op enkele minder belangrijke punten, waarna de heer Biersteker voorstelde dezen post te verminderen met rond f5050, welk voorstel werd verworpen met 813 stemmen. Voor stemden de heeren: Grunwald, v. d. Veer, van Loo, Biersteker, de Boer, Woud, Bok en mievr. Dekker-Klik. Bij hetzelfde hoofdstuk 'bestreed de heer Biersteker de door de Gemeente 'gehouden spramex-proeven en vergeleek de buitenwegen, die door de gemeente worden onderhouden, met die van den polder het BILJARTEN. Maandag 5 Maart jl. had in het koffiehuis „de Posthoorn" van den heer J. Peetoom de kampioens wedstrijd van de Ver. „Holl. Noorderkwartier" 2de klasse voor 1928 plaats. En hoewel zich daarvoor haddon opgegeven 11 deelnemers, waren opgekomen 8 heeren, die volgens rooster ieder 7 partijen van 50 caramboles cadre moesten spelen. 's Morgens 10.30 uur begon de le partij en met ijver doorspelende en mat onderling de meeste belangstel ling en een gezellige atmosfeer werd de laatste partij ongeveer 's avonds 10 uur beëindigd. Menig span nende partij werd te zien gegeven en wel 't meest hoe meer het einde naderde, en vooral de laatste partij, die om de door „HolL Noorder Kw." uitge loofde kampioensmedaille ging en die ton deel zou vallen aan hem die de meeste partijlen had gewon nen. Uitslag gewonnon partijen: de heer J. Kuiper 5, P. Quant 5, W. Boogeboom 4, Jb. Swan 4, G. S oven huizen 2, allen to Warmenhuizen, W. Jonker, Oud- kanapel 4, A. Rot, W'waard 3, en L. Dekker, Noord- scharwoude 1. De spannende eind part ij: ging dus tusschen de heeren J. Kuiper en P. Quant en werd de heer J. Kuiper kampioen voor 1928. Als bestuurs lid van „Holl. Noorderkwartier" sloot de heer J. Peetoom met eenige toepasselijke woorden van waar deering voor de spelers en de bi Ij art spoot en den bloei van de vereeniging deze interessante en gezel lige wedstrijden. POLITIK. Gevonden, t an wagerunoer; een duimstok. Verloren: een dop van oen auto-benzlnereservolr. GEMEENTE 8CHAGEN, Geboren: Jobannes Wilhelmus, zoon van Johannea Cornells de Wit en Catharina Veronica Bakker. Overleden: Jan Maats, oud 77 jaren, echtgenoot van Pletertje van der Sluis. 22UN ZOONS DOODGESTOKEN, Wolfif1 meldt uit Sóhopfheim, dat daar een zijn beide zoons, die dronkenthuis 'kwamen, dood gestoken fhieeft. Do één was dadelijk dood, de andere overleed na weinige ©ogenblikken. DE NOOD IN DE ENGELSCHEI M3JNBEiD(RlJVENl De Celtic-mijn bij! Maestegg in Wales wordt over 14 dagen gesloten, waardoor in Zuid-Wales nog 1,100 arbeiders meer_ werkloos Kuilen worden. Gisteren zijn de aankondigingen aan de poorten aangeplakt. K OLENDAMPVEIRGIFTIGING TE VLESSlNGEINw Mlaandagmojlgen zijn in een woning aan de Mo lenstraat te Vilissingen een vader en zoon bewusteloos aangetroffen. Het bleek dat men niet de gevollgen van 'kolendampvergiftiging te doen had. De beide bewustelooze personen zijn naar het ziekenhuis overgebracht. ambulances voor dronkaards. Het presidium van den sowjet van Moskou heeft het voorstel van het volkscommissariaat voor gezondheids wezen goedgekeurd, om in alle districten van Moskou ambulances op te richten, waar zwaar beschonkenen kunnen worden opgenomen. De inrichtingen zullen van baden en installaties voor het inblazen van zuurstof worden voorzien. De patiënten zullen er 24 uur worden gehouden en moeten daarvoor 2 tot 5 roebel betalen. Als dezelfde persoon meermalen in dien toestand opge pakt wordt, zal hij naar een speciaal ziekenhuis worden gebracht de gewezen kroonprins verkoopt grond. Een Berlijnsch Ochtendblad meldt dat de gewezen kroonprins al het akkerland van het landgoed Oels gaat verkoopen. De crisis in den landbouw, die maakt dat deze grond niet meer productief ia, heeft hem tot dit besluit bewogen. De te verkoopen grond Ia ongeveer 10.000 morgen en daarvan zijn reeds 8000 morgen overgedaan aan den landeigenaar baron von SchreikNostix, die 360 M. per morgen heeft betaald- De gewezen kroonprins zal slecht» het kasteel en de 10.000 morgen daarbij gelegen boschgrond in eigen be heer houden. WEER EEN RUBBERFABRIEK TjB SINGAPORE afgebrand. Te Singapore la weer een rubberfabriek afgebrand, waarbij tweehonderd ton ter waarde van 250.000 dollars zijn te loor gegaan. Het la de tweede brand van dien aard ln vier dagen geweest treinaanslag bu managua. Om politieke redenen. Op 24 K.M. ten westen van Managua heeft een poging plaata gehad om den specialen trein te doen veronge lukken, waarin zich de nicaraguaansche minister van Buitenlandsche Zaken, Cuadra Pasos bevond. De trein ontspoorde, waardoor vele leden van het Congres, die op weg waren naar de hoofdstad, de reis slechts met groote vertraging konden voortzetten. Dit heeft tenge volge gehad, dat de openingszitting van het Congres moest worden uitgesteld, waar de wet betreffende het toezicht der V. S. op de verkiezingen zou worden bespro ken. ZEVEN ARBEIDERS GEWOND- Bij het doen springen van een oude muur op terrei nen ln de Silezische Straat te Berlijn ontplofte het krult te vroeg, zoodat twee arbeiders onder vallende steenen bedolven werden en zwaar gewond naar een ziekenhuis gebracht moesten worden. Vijf andero arbeiders werden licht gewond. een ongeluk bij een ongeluk. Verleden week hebben inbrekers een bezoek gebracht aan de vrijstaande villa van de weduwe Gallotini in de viale Lombardia te Milaan. Terwijl de familie beneden aan tafel zat hebben zij op de eerste verdieping op de slaapkamer van mevrouw voor een waarde van 250.000 lire aan juweelen gestolen. Door een toeval had deze vergeten haar andere juweelen, ter waarde van 000.000 lire ln baar bijouteriekistje te bergen. Zij lagen in een open lade, doch de dieven hebben ze over het hoofd ge zien. assistent door koetjes aangevallen. Medan. Op de onderneming Tan ah Itam Oelah, van de gelijknamige Oliepalmcultuurmaatschappij hebben zes koelies den assistent Barth aangevallen. Zij kapten hem een hand af en brachten hem een hoofdwond toe. Aanleiding tot hun optreden Is een door den assistent toegediende klap. Enkele maanden geleden was Barth, wegens zijn ongewenscht optreden tegenover de koelies, met een opzeggingstermijn van vier maanden ontsla gen. lawiNe-ongeluk op de orbler. Een gids en vier soldaten, die levensmiddelen ver voerden voor de Schaubach Alpenhut op den Orbler, zijn door een lawine overvallen en bedolven., De gids wist zich spoedig te bevrijden en het gelukte hem ook de vier soldaten achtereenvolgens uit te graven. Er la hulp uit Innsbrück gezonden, want twee soldaten zijn bewuste loos en de levensmidelen zijn verloren gegaan. f HET GROOTE ENGELSCHE VLIEGTUIG BEPROEFD. De Beardmore Rolla Royce Inflexlble, het grootste vliegtuig dat ooit in Engeland gebouwd is, heeft er- gisteren op het proefstation van hat luchtministerie te Martlesham Heath zijn eersten tocht gedaan. Het is een geheel metalen eendekker met vleugels met een vlucht van 50 M. en een gewicht van ruim 16 ton. De proeftochten zijn volkomen geslaagd. Het vliegtuig wordt voortbewogen door drie motoren mot een gezamenlijk vermogen van 2100 P.K. TREIN OVERVAL IN MEXICO. Bandieten dooden drie passagiers en ver wonden er tien. Bij Jalapa hebben bandieten een trein aangevallen. Zij doodden drie passagiers en verwondden er tien en ver dwenen, nadat zij do bagagewagen geplunderd hadden. VERPLICHTE WINKELSLUITING IN ENGELAND. Minister Joynson Hicks heeft aan een deputatie uit middenstandskringen en personeel-organisatles ver klaard, dat de regeering van plan is het ontwerp op de verplichte winkelaluiüng voor het geheele land nog in deze zitting aan het Lagerhuis voor ie leggen. De oorspronkelijke bepaling, dat winkeliers-eigenaars ook in den tijd van sluiting zelf hun winkel zouden mogen openhouden, was na rijp beraad weer ingetrokken. Een amendement tot verplichte Zondagssluiting voor bar biers, ook die ln hotels hun bedrijf uitoefenen, wordt opgenomen. In het algemeen zijn de uitzonderingen nog meer beperkt dubbele moord. Twee oude boerenmenschen te St. Martin-Lestra bij St Etieane, belden de zeventig gepasseerd en met de reputatie wat geld te hebben, zijn Zondag in hun hoeve vermoord gevonden. Toen een kleindochter de oudjes- kwam bezoeken vond zij het lijk van haar grootmoeder ln den hof liggen, het hoofd door een revolverkogel doorboord. In huis lag de oude man en het leek alsof zijn hoofd verpletterd was door trappen, met een genar gelden schoen toegebracht dak van een tribune ingestort. Bij een voetbalwedstrijd te Neupest is Zondag het dak van een tribune ingestort, die vol menschen zat Een en vijftig menschen werden licht gewond. EEN FAMILIETWIST. In de streek van Luogosano ln de provincie Avelino in de Campanla hadden de gebroeders Paolo, Crecenzo en Vlncenzo Ricca met hun neef Antonlo Ricca een twist over grondbezit, die al herhaaldelijk tot vechtpar tijen had geleid. Verleden week kreeg het viertal het weer te kwaad met elkaar. Antonlo Ricca werd bijge staan door zijn 17-jarlgen zoon en zijn vrouw. De drie broers bedienden zich bij het gevecht van bijlen. Een hunner spleet daarmee zijn neef den schedel, waardoor de man bijna op slag dood was. Zijn vrouw en zoon werden ernstig gewond en zijn naar het ziekenhuis te Napels overgebracht De drie broers zijn voortvluchtig. DE GEWEZEN DUITS CUE KROONPRINS IN ITALIë. Volgens de Mattino vertoeft de gewezen Dultsche kroonprins met een talrijk gevolg ln streng incognito ln de villa Filangieri bij Torre AnnunziatL DE iv fii^üiKLUmfi JAPANSCHE FAMILIE. Thans wordt uit Tokio gemeld, dat de Keizer weer bijna geheel hersteld is, al moet hij nog het bed houden. Echter baart de toestand van het prinsesje nog onge rustheid. LANBOUWVERLOF. Eenige jaren geleden werd het landbouwverlof, neer gelegd in de Leerplichtwet, teruggebracht van 6 op 2 weken. De R.-K. Diocesane Tuindersbond heeft nu be sloten, zich tot de regeering te wenden met het verzoek, om bedoeld verlof weer te brengen op 4 weken en dan alleen voor de kinderen der hoogste klassen. NEKKRAMP. Te Harkemaopeinde In Friesland la bij een 15-jarig jongmensch nekkramp geconstateerd. ERGERLIJKE BALDADIGHEDEN TE ROOSENDAAL Auto In brand gestoken. Maandagavond hebben een paar opgeschoten-kwajon gens te Roozendaal met opzet en uit baldadigheid een brandende lucifer geworpen in een plas benzine, onder een vrachtauto der fa. Asselbergs, Electr. Waschlnrich- ting te Bergen op Zoom, waardoor de auto weldra ln lichtelaaie stond. De brandweer bluschte met een paar stralen op de waterleiding het vuur, doch kon niet verhinderen, dat de auto geheel vernield werd. AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Twee inzltenden gewond. Door het onklaar worden van de stuurinrichting ls Maandag een auto uit Groningen, waarin gezeten waren de tandarts Blins en de tandtechniker Jetses met hun dames te Harendermolen tegen een boom gereden. De beide heeren kregen een hoofdwonde, terwijl de heer B. een pols brak. De overige Inzittenden kwamen met den schrik vrij. Dr. Hemmes tilt Haren verleende medische hulp. gedood door een vallenden boom. De heer Boks, boterdlrecteur ts Staphorst, dis on langs op zijn motor rijdend door een vallenden boom werd getroffen, en naar het ziekenhuis te Zwolle werd getransporteerd, ls aldaar overleden.

Schager Courant | 1928 | | pagina 5