Alienetn Nieiwi- Mmtntit- LuilniHil laad St. Maarten. Hypotheek op Landerijen a 4'|2 °|0 rente. M. KLERCQ, Zaterdag 2A Maart 1926. 71ste Jaargang No. 8226. Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN &Co., Schagen. Eerste Blad. Voor de Schoonmaak VLOERKLEEDEN fc KAASC0NTR6LESTATI0N „NOORD-HOLLAND" KORTE BERICHTEN. VAN PUTTEN OORTMEIJER ALKMAAR U WEET WEL een RIJWIEL kunt koopen G. ANNEVELDT, Dorpen, Laan, Schagen. m SCHAEER COURANT. K blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder- d, ig en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- Btlën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 8 maanden f 1.08. Losse nummers 0 cent. ADVEBTEN- TIöN van 1 tot 8 regels 11.10, iedere regel meer 20 cent (bewljsno. Inbegrepen). Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADEN. Bezoekt onze speciale afdeellnfl Karpetten, Vloerzeilen en Vitrage. CQtlhaipia Belige, Bouclé, Simirna, A'xminster, eiLZ 3 en doekfl kleeden, in meer dan 200 dessins, w.o. de nieuwste patronen. Al onze Vloerzeilen, Traploopers en Linoleum», worden gratis gelegd. Beslist laagste prijzen. eei Groote keuze in Salon-, Woon- en Slaapkamer- eïlpoorstr. 32-34, Tel. 206, Helder. Vergadering van den raad op Vrijdag 23 Maart, des orgens10 uur. Voorzitter, de heer A, Klerk, burgemeester, tevens se- ttaria. Alle leden zijn aanwezig. De voorzitter opent de vergadering, en heet de le en hartelijk welkom ln deze eerste vergadering In 28. Spr. hoopt dat alle zaken der gemeente op een ngename en zakelijke wijze zullen worden behandeld, heet voorts welkom de vertegenwoordigers van de n8 ve notulen worden gelezen en onveranderd vastge- iei üd. EK :;ul' Meubelen. Divan- en Tafelkleeden. Bodden-, matrassen- en Meubelfabriek Ingekomen stukken- De Firma MEIJER PELS, Administrateurs-Rentmeesters te ALKMAAR, hebben gelden beschikbaar voor le hypotheken op landerijen vanat IV* rente en op hnlzen vanal 4% rente. Sluiten alle verzekeringen. Houden eiken Donderdag van 9—UV2 nnr zitting ln Cali „Cérii" te SCHAGEN. Van den heer J. Schoorl is bericht Ingekomen dat hij Is raadslid met 1 April a_s. bedankt wegens vertrek «ar Heiloo. De Koninklijke goedkeuring is ontvangen, op de ver- tooging van de opcenten Personeele Belasting. Van Qed. Staten zijn goedgekeurd terug ontvangen bouw- en woningverordening, de aanvulling regle- lent burgerlijk armbestuur. Ingekomen is voorts van Ged. Staten de mededeeling it tot 1 Jan. 1930 vrijstelling is verleend tot het geven in onderwijs in de lichamelijke oefeningen volgens de r«t, echter met dien verstande, dat de vrije en orde- efeningen, zooals zij thans plaats hebben zullen door- aan. Van B. en W. van Harenkarspel is een gunstige be- Jhlkklng ontvangen op het verzoek om f 40 voor de Rondere school te Stroet voor het houden van een ont- likkcllngscursus, beschikbaar te stellen. Van den heer Jb. Strooper is ingekomen de mede deling dat hij zijn benoeming als armvoogd aanneemt D» gymnastiekvereniging W.I.K. te Stroet betuigt baar dank voor de toegestane subsidie. Van de commissie tot wering van schoolverzuim is M verslag ingekomen. Het rapport van de Kanaalcommlssie voor Weatfriea1, "id is eveneens Ingekomen. Van den directeur van de gasfabriek te Warmenhui- f!? 19 lnKekomen een schrijven waaruit blijkt dat in aan de gemeente is geleverd 42478 M3. gas Ontvangen is f 35.82 gewetensgeld wegens te kort be- «alde belasting. Van de vereen, van Ned. Gemeenten afd. N. EL is een antwoord ontvangen omtrent de eenmansscholen enz. vereenlging deelde mede dat er een staatscommissie r.j r gesteld die verschillende punten omtrent de L. O. af ai 1z'ging In studie heeft genomen. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangeno- Zen. Van de veren, van Ned. gemeenten is ingekomen een wief omtrent de nog niet aangesloten niet-rendabele Ifileelten, aan het Prov. Waterleidingbedrijf. De heer Glas zegt dat in den brief wordt gesproken 'er het snijden van een andermans leer, maar is van fw h"1 dat ■P' W^bedrijf van haar kant ook wel «eaeelten aansluiten die verlies afwerpen, aangezien wel gedekt zou kunnen worden door de winst van w andere wel rendabel zijnde gedeelten. "e Voorzitter deelt mede dat hU met den heer Bel tlhrf l °Ver aansluItln& van de waterleiding van het wje heeft gesproken, aangezien er ongeveer 97 pet. van de gemeente St. Maarten is aangesloten en daarom zou het overweging verdienen ook dat gedeelte aan te sluiten, al zou het voor het Prov. Waterbedrijf geen winst afwerpen. Spr. zou het dan ook wenschelijk vin den dat in deze richting pogingen ln het werk gesteld worden. De heer Brak merkt op, dat dit al geschied. Goedgekeurd is terug-ontvangen de rekening van de keuringsdienst voro waren dienst 1926, benevens de be grooting 1928 van genoemden keurlngsdlent, zijnde f 223.47 tegen f 228.99 in 1927. Medegedeeld wordt dat de verpachting van het gras gewas aan den Westfrieschendijk heeft opgebracht f 1448, terwijl 4 perceelen nog onverhuurd zijn. Van Ged. Staten is bericht ontvangen dat het Sluis- wegje is opgenomen in den suppletoirs ligger. Voor kennisgeving aangenomen. Voorzitter deelde mede dat de vervroeging van den wet- telijken tijd van 15 Mei tot 7 October zal plaats hebben. Van den Minister van Onderwijs is bericht ontvangen dat er geen termen zijn om een buitengewone subsidie te verleenen- Van het hoofd der school te Eenigenburg is de me dedeeling ontvangen dat de cursus geëindigd Is en wel met 12 leerlingen. Van het hoofd der school met den bijbel is gelijke mededeeling ontvangen, deze cursus wérd begonnen met 18 en is geëindigd met 12 leerlingen. De heer Stoop merkt op dat er dus nog geen bericht is gekomen van de hoofden der andere scholen, alwaar de ontwikkelingscursussen ook al geëindigd zijn. Van de Ned. Technische fabriek is. een brief inge komen met verzoek aansluiting aan de destructor. Wordt afwijzend op beschikt. De concept-regeling voor den keuringsdienst met stichting noodslachtplaats en verwerkingsinrichting, voor vee en vleesch, kring Barslngerhorn, wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Van de besturen der Bijz. scholen ln een verzoek om een voorschot ingekomen. De voorzitter deelt mede dat de Vasten van het on derwijs f 19.45 per leerling zullen be li igen, zoodat dus voor de school te de Stroet een voorschot kan worden verleend van 73X19.45 X 0.80, is afgerond f 1140.—, plus f 160,— voor vakonderwijs. Voor de school te 't Rflpje die 41 leerlingen telt, is het 41X19.45X0.80, Is rond f 640 plus f 160 voor vakonderwijs. Van den heer P. Dekker is een verzoek ingekomen om vergunning tot het bouwen van een autobergplaats van schraalhout. Een tweede schrijven over hetzelfde onderwerp is eveneens ingekomen. B. en W. advlseeren om afwijzend op het verzoek te beschikken, aangezien de heer Dek ker niet bereid is een betonnen of steenen vloer voor de boet te maken. B. en W. zijn van meening dat beide brieven gelijkluidend zijn en zijn van meening, dat het tweede schrijven niet als bezwaarschrift is bedoeld. De heer Stoop is van oordeel dat het tweede schrij ven wel als bezwaarschrift kan zijn bedoeld en is van meening dat als men een houten vloer in een boet wil leggen men dit zelf moet weten, alhoewel spr. erkent dat dit het gebouwde niet ten goede komt en een be tonnen vloer veel beter is. De heer Gootjes vindt het advies van B. en W. goed en is van meening dat B. en W. opvoedend werk in de ze verrichten. De heeren K. Wit en J. Schoorl zijn het volkomen met den heer Gootjes eens. Na stemming wordt het advies van B. en W. aange nomen met 6 tegen 1 stem, die van den heer Stoop. B. en W. 'stellen voor tot het aangaan van een kas- geldleening van f 5000, rentende ten hoogste 5 pet. bij de Boerenleenbank. Wordt algemeen goedgevonden. Voor de begrooting zijn eenige ontvangstposten met f 824.64 overschreden, de uitgaven met f 1155.44, zoodat er een verschil is van f 320.80. Goedgevonden wordt de begrooting als zoodanig te wijzigen.. De heer Schoorl deelt mede dat dit de laatste verga dering is die spr. bijwoont voor zijn vertrek naar Heiloo en dankt den Voorzitter en de leden van den Raad voor de wijze waarop zij hem steeds terzijde hebben gestaan en hoopt dat de gemeente mag groeien en bloeien. De voorzitter dankt den heer Schoorl voor de gespro ken woorden en drukt er zijn spijt over uit, dat de hr. Schoorl al zoo spoedig de gemeente gaat verlaten. De bewoners van Eenigenburg zullen ook wel hun spijt er over uitdrukken dat zij thans een vertegenwoordiger in den gemeenteraad moeten missen. Ik hoop, dat gij nog vele Jaren van uw rust zult mogen genieten. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. mt£iri*xm Algemeen© vergadering van het Kaaacontrolestation „NoordhoUand" op Vrijdag1 23 Maart 1928, de® mid dag» 2 uur ln het Landbourwhuis te Ailkmaar. De Voorzitter, de heer G. Nobel, Lutjewinkel, opent de vergadering, waarna de secretarie, de hèer Ir. D. C. de Waal de notulen leest, die onveranderd worden vastgesteld. Mededeellngen. Ledental. Op 1 Januari 1927 bedroeg het ledental 715; nl. 50 kaas- en boterfabrieken. 57 kaasfabrieken en 608 zelf kazende boeren. In den loop van 1927 traden nog 31 nieuwe leden toe, nl. 28 zelfkazende boeren, 2 kaasfabrieken en 1 kaas- en boterfabriek, terwijl 32 leden uittraden, nl. 29 zelfkazende boeren, 2 kaas fabrieken en 1 kaas- en boterfabriek. Verder wer den 5 kaasfabrieken nog omgezet in kaas- en boter fabrieken. Het ledental op 31 December 1927 be droeg dus 714, nl. 55 kaas- en boterfabrieken, 52 kaasfabrieken en 607 zelfkazende boeren. Verkiezing van een beslunrsüd. Op 1 Januari 1929 treedt af de heer J. Koopman Jr. te Beemater, die uit en door de leden gekozen is en die zich niet meer herkiesbaar stelt De Voorzitter, danklt den heer Koopman voor de samenwerking, die steeds van hem is ondervonden. Als candidaten worden genoemd de heeren J, van Baar. Beemater en H, Bavelaar, Btomipetoren. De stemming heeft tot uitslag, daJt 48 stemmen worden uitgebracht op den hee rK. 'Laan, 91 stem men op den heer Bavelaar, 66 stemmen opi den heer Van Baar, P. de Boer 19 «temmen, zoadat een tweede vrije stemming volgt. Be heer Van Baar wordt nu gekozen met 117 stemmen, die de 'benoeming.aanneemt Da exploitatierekening en da balans. De exploitatnerekening over 1927 sluit tot een be drag van f 65665.80, met een voordeelig saldo van f 10576.73. Onder de baten is een post boeten tot een bedrag van f 5216.25 en aan entreegelden 11879. Voorts was door de leden bijgedragen 146007.45, De accountant rapporteerde dat alles in de beste orde was bevonden en de boeken steeds regelmatig zeurig en jour bijgehouden worden. De finantieele commissie adviseerde tot goedkeu ring en verklaarde ook accoord te kunnen gaan met de begrooting voor 102& Het Bestuur stelt voor, aan de leden te restitu eer en 15 pet. van den door hen over 1927 betaalde contributie. Be heer KaU wil, geaien het batig saldo. SSOI pet ros- tiitueeren. De Voorzitter zegt, dat het Bestuur de reserve af gescheiden houdt van dit voorstel en het liever 15 pet. wil gerestitueerd zien. Be begroeting houdt weer verband met de'rekening. Hel Bestuur wil schommeling in de heffing (zooweel (mogelijk voor komen. De heer Kadji wlfst nog op de reserve van 1 12000, terwijil de heer 'Ham een buitengewone reserve niet noodig oordeelt, maar een gewone reserve van f 10.000 voldoende acht. De Voorzitter wijst op het belang van het hebben van een buitengewone reserve, wat het algeloopen jaar gebleken is, toen iemand van hét personeel we- Een spannend boek voor jou, Die fraaie püp voor mil Wie BAAI-TAGAlt van GRUNO rookt Dfejsrljgt zeerqratïby! J.GRUMO's ECHTE fRIESCHE AAI-TABAK r /eb buitengewoons ftgen zeerhgenp/yx kaaacontrolestation is om zich met deze zaak te be moeien, en spr. wordt in dit oordeel gesteund, doordat de heer de Ruiter als zijn meening kenbaar maakt, dat de weiders niet buiten de markt kunnen. De heer Kaij meent dat het telegram verzonden kan worden, uit naam van de zuivelfabrieken, en antwoordt den heer De Ruiter dat de weiders de koelen bij den boer aan huis kunnen koopen. De Voorzitter blijft het ontraden dat het station zich met deze zaak bemoeit en wijst er óp, dat blijkens de aanvulling van den heer Kaij, deze den verkeerden kant uitgaat Het bestuur wil zich dan ook van inmen ging onthouden. De vergadering blijkt het met het oordeel van het Bestuur eens te zijn. De heer Miltenburg geeft nog Sn overweging voor taan de vergaderingen van Boter- en "Kaaacontrolesto tlona onmiddellijk achter elkaar te doen houden. Hierna sluiting. HEEP ALEN TB AMSTERDAM GESTOLEN, tilt het Amstelkanaal te Amsterdam zijn 88 heipalen te waarde van f 532 ontvreemd. hebben een groote voorraad van zoo goed als nieuwe SCHRIJFMACHINES UITSLUITEND IN EERSTE QUALITEITEN, ONDER VOLLE GARANTIE. Oltver f80.Remington No. 10 1100.—Roy»l Standard No. 10 f115.—; Underwood f125.—; Demountable f135.—; Underwood, óuitanti e-wagea f175Underwood No. 5 fl8ÉL—j (laatste uitvoering) fS£&~ Remington No. 12, allerlaatste model 122&—<- Reismaehine Royal INRUILEN. PAYOLOP IA UNDBRWOOD-AOENTEN. VERBUREN. gen® ongesteldheid een geheel jaar buiten functie was. Het bestuursvoorstel, een restitutie van 15 pet., wordt aangenomen, 24 stemmen tegen. De rekening wordt daarna goedgekeurd. De begrooting voor 1928. De begrooting voor 1928 sluit tot een bedrag van f 57.675.61, waarvan als voornaamste post genoemd kan worden die der salarissen van f36.500. Een be drag van f 3675.61 komt als deel van het batig saldo 1927, op de begrooting voor. De heer Veldstra merkt op dat voor pensioen- en on gevallenverzekering 10 pet van het bedrag dat aan sa larissen wordt besteed, is uitgetrokken. De secretaris deelt mede hoe de regeling is en de Voorzitter zegt toe, dat de regeling in het jaarverslag zal worden opgenomen. De heer Kaij wil de contributie voor de vakschool voor kaasmakers van f 5 op f 100 brengen. De heer Veldstra meent dat dan nog wel enkele an dere Instellingen zullen zijn die geld kunnen gebruiken. De Voorzitter deelt mede dat de f5 zijn de contribu tie aan de vereeniging van Oudleerlingen van de vak school voor kaasmakers. Het bestuur zal het idee van den heer Kaij onder de oogen zien. De begrooting wordt hierna goedgekeurd. Het eontributiesehema voor 1928. Volgens de begrooting zullen de leden over 1928 bijdragen f45000. Er kan contributie worden gehe ven over een totale productie van 19.328.480 K.G., verdeeld over 541 leden. In verband met art. 4 van het huishoudelijk re glement volgt hieruit dan voor 1928 hetzelfde eon tributiesehema als voor 1927 heeft gegolden, nl.: le klasse 55 cent per 100 Kg. kaas, 2e klasse 33 cent, 3e klasse 27.5 cent, 4e klasse 22 cent, 5e klasse 19.25 cent, 6e klasse 16.5 cent, 7e klasse 13.75 cent, 8e en hoogere klassen il cent. De heer Veldstra geeft in overweging het aantal klas sen uit te breiden. De voorzitter zegt toe. dat het bestuur dit zal over wegen. Het contributieschema wordt overeenkomstig het voorstel van het Bestuur, goedgekeurd. Het mond- en klauwzeer. Bij de rondvraag brengt de heer Kaij ter sprake het heerschen van mond- en klauwzeer en het antwoord, dat Minister Kan aan den Bond van Melkveehouders heeft gezonden. Spr. had gewild dat 14 dagen geleden alle markten waren gesloten, want spr. meent dat van uit Leeuwarden via de markt Purmerend de besmetting plaats heeft Spr. geeft dus in overweging om aan de regeering een telegram te zenden met verzoek alle mark ten te stuiten. Wel worden darbij anderen gedupeerd, n.1. de handel, maar laat die dan ook maar eens tong- blaar hebben. De voorzitter oordeelt dat het niet de taak van het GEEN NIEUWE CANDIDATUÜR VAN COOOLIDGE. Definitieve verklaring van den president. Volgens een draadloos bericht uit Wahington heeft president Coolidge thans definitief doen verklaren, dat hij geen candidatuur voor het presidentschap meer wenscht te aanvaarden. DE SALONBOOT „ZUTOERZEE" WEER VLOT. Paa Woensdagavond om 10 uur, nadat de wind was gaan liggen en het zeewater weer gestegen was, mocht het de salonboot „Zuiderzee", die te Lemmer ten ge volge van den lagen waterstand, in de nabijheid van de haven aan den grond was geloopen, gelukken weer vlot te komen. VERBRAND. Donderdagavond had de 5%-Jarige Gerritje van Wa- mel, te Amersfoort, het ongeluk, te dicht bij een bran dende kachel te komen. Haar kleertjes geraakten in vlam, en met ernstige brandwonden is de kleine naar het ziekenhuis overgebracht. Vrijdagochtend is zij aan de verwondingen overleden. waar U in SCHAGEN, het goedkoopst en het best en niet voor anderen behoeft te betalen. Prijzen beneden elke concurrentie. RIJWIELEN met torpedonaaf vanaf f 55.—. Niet te overtreffen. Gebruikte Heeren- en Damesrijwielen, waaronde zeer goede merken, vanaf f 5- AUTO'S TE WATER GEREDEN. Donderdagmiddag is tusschen Schipluiden en Maas land de heer K. uit Den Haag met zijn auto van den hoogen dijk gereden door het defect raken van het stuur en in de sloot terecht gekomen. De heer K. werd door het zijportier geslingerd en aan hoofd en handen verwond. De auto werd beschadigd. Op den Schipluldschen weg onder Delft is een vracht auto van den heer Roodenburg uit Rotterdam in de Vlaardingsche vaart gereden, doordat de bestuurder verblind werd door de verlichting van een auto, die van de tegenovergestelde zijde kwam. De chauffeur en iemand die naast hem zat, geraakten .mede te water. Zij wisten zichzelve te redden. DE OVERWEGEN. Een waarschuwingstoestel Woensdagmorgen zijn op de spoorlijn „Nuth-Staats- mijn Emma wederom proeven genomen met het toestel van de heeren Ringelberg en Puthman. Dit toestel was het vorig jaar reeds beproefd. Thans was de bel, die aan den overweg moet waarschuwen, grooter en het lichtsignaal duidelijker. De locomotief reed een keer of vier over het toestel, dat naast de rails gemonteerd werd. en eiken keer werkten de signalen uitmuntend.

Schager Courant | 1928 | | pagina 1