Brabantsche brieven. Binnenlandsch Nieuws. Uitbreiding der Staatsbedrijven. Met de politie valt niet te spotten. Autoritair optreden in Noordholland. In een bak met kokend water gevallen. Brutale oplichting te Amsterdam. Het ongeval bij Etten en Leur (N.-Br.). Inbraak in de Ned. Herv. Kerk te Westwoud. Pijn in rug en lendenen Kloosterbalsem Arbeider in brand gevlogen. Staking bij de Scheepsbouw Mij. „Schelde". „Ik heb er genoeg van; pak me maar weer in. Het nieuwe motor- en rijwielreglement. KORTE BERICHTEN, geering en haar organen bestaande betrekkingen met Sowjet-Rusland zijn den sooiali.stiBchen leiders aJ lang bekend, want ze zijn begonnen in den tijd toen de so cialisten zelf ln de rijksregsering zaten... Als thans de socialisten deze betrekkingen voor „onthullingen" en aanvallen te baat nemen, dan dient zulks om deze be trekkingen te verbreken, ten einde de Engelsche im perialisten ln hun streven naar lsoleerlng van Sowjet- Rusland te helpen. Schamper merkt de Vorwarts op. „Eerst was het dus een vervalsching, daarna was alles „al lang bekend" en nu heet de Rote Fahne alles weer te liegen. Wie zoo hardnekkig liegt als de heer Pieck en de Rote Fahne, moest zich ten minste eens een beter geheugen aan schaffen." De polemiek tusschen de twee roode bladen werpt wèl een eigenaardig licht op de phosgeen-zaak. De vraag rijst of het ontplofte gas nu werkelijk uit oude oorlogsvoorraden kwam, dan wel of de firma Stoltzeu- berg, die zelf erkent jaarlijks 40 ton aan Amerikaansche fabrieken te leveren, het nog altijd vervaardigde. Nog zeventien nieuwe gevallen van pfcos- geengaa-vergiftiging. In het ziekenhuis van Hamburg zijn nog 17 gasver- giftigden opgenomen. De gezondheidstoestand van deze nieuwe zieken geeft evenwel op het oogenblik geen reden tot bezorgdheid. AJMONIAKBEREIDING DOOR HET STAATSMIJN- BEDRIJF. In haar Donderdag gehouden vergadering heeft de Tweede Kamer zonder hoofdelijke stemming goedge keurd de verhooging van de begrooting voor 1928 der Staatsmijnen in Limburg met 2Yz milldoen gul den, als eerste termijn voor den bouw van een fabriek voor de bereiding van synthetischen ammoniak. Volgens de plannen, die daartoe door de directie van de Staatsmijnen zijn ontworpen, zal, volgens een globale raming, voor de gebouwen, machinerieën, enz., 12y2 millioen gulden noodig zijn. Het voor de nieu we fabriek noodige kapitaal zal als obligatieschuld en niet als aandeelenkapitaal van de Staatsmijnen be schouwd worden. Naar vernomen wordt, zal deze fa briek hoogstwaarschijnlijk verrijzen in de nabijheid van de Staatsmijn „Maurits". VAN EEN LOOZE JONGELING, DIE DAT SPOEDIG AAN DE WEET KWAM. Een jongmensch uit Amsterdam, zonder vaste woonplaats, was eenige dagen in Den Haag geweest en moest toen weer naar Amsterdam terug. Zijn fi nanciën lieten echter niet toe een spoorkaartje te koopen. In wandelen had hij weinig zin, en dit zou hem ook te lang duren. Vrienden en kennissen, die hem 't benoodigde bedrag konden voorschieten, had'hij in Den Haag ook niet Goede raad was dus in zijn geval duur. Maar de jongeling bedacht het volgende, j ingenieuse plan: Hij begaf zich welgemoed naar het hoofdbureau van politie en beweerde daar dat hij gezocht werd ter zake van een in Amsterdam gepleegde verduistering, j Toen een der inspecteurs der Haagsche politie hem een voorloopig verhoor afnam, hield hij stijf en strak vol zich in Amsterdam aan ernstige verduistering te j hebben schuldig gemaakt en naar Den Haag gevlucht was. Hij had echter nu groot berouw over zijn daad, zoodat hij zich maar kwam aanmelden.. De politie besloot hem op transport te stellen naar Amsterdam. En zoo gebeurde het, dat de jongeling, vergezeld van een rechercheur naar Amsterdam werd overgebracht met den trein, waarvoor hi| zelf geen kaartje be hoefde te koopen. De jongeling was bijzonder opgeruimd toen hij in de hoofdstad aankwam. Zijn onschuld zou nu wel j spoedig Mijken en het eenigste wat men met hem kon doen was vrijlaten. 1 Maar de Amsterdamscbe politie dacht er anders over. Al spoedig bleek, dat van verduistering geen sprake kon zijn en men doorzag de looze bedoelingen van den jongeling. Toen besloot de politie hem voor beeldig te straffen. Aan verduistering had hij zich weliswaar niet schul dig gemaakt, maar wel van valsche aangifte bij de Haagsche politie. En zoo werd de jongeling tot zijn groote ontsteltenis weer, nu onder het geleide van een Amsterdamsche rechercheur, naar de residentie overgebracht, om zich daar voor de valsche aangifte te verantwoorden. Nadat tegen hem proces-verbaal was opgemaakt, liet do politie hem vrij. Hij was echter nog even ver als bij het begin van de uitvoering van zijn plan en is toen maar gaan wan delen. TEN OPZICHTE VAN DE UITBREIDINGS PLANNEN. Vragen van een Eerste Kamerlid. Het Eerste Kamerlid, de heer Reymer, heelt den minister van Arbeid, HL en NL de volgende vragen gesteld: Heeft de (minister kennis genomen van de volgende mededeeling van den hoofdinspecteur voor de volks huisvesting in het jaarverslag over 1927 (blz. 115): „Het valt 'moeilijk aan den indruk te ontkomen, dat deze commissie (namelijk de Vaste Com missie voor uitbreidingsplannen in de provincie Noord-Holland) ten opzichte van uitbreidingsplannen zeer autoritair optreedt. 'Meermalen staan de inzich ten der Vaste Commissie en die van de gemeente besturen en van de ontwerpers der plannen diame traal tegenover elkander." Ia de minister bereid, aan den' hoofdinspecteur voor de volkshuisvesting de feiten te vragen, woairv op vorenstaande mededeeling berust en deze feiten ter kennis van de Kamer te brengen? Ta de minister bovendien bereid, aan de Vaste Commissie voor uitbreidingapüannen in Noord-Hol land eveneens te vragen, welke haar ervaringen izijn in zake de bevordering der samenwerking van gemeenten om te komen tot aaneensluitende uit breidingsplannen en of ook! de in deze commissie vertegenwoordigde gemeenten den indruk hebben, dat van autoritair optreden mag worden gesproken, en voorts aan de Kamer mededeeling te doen van het bevinden der bedoelde commissie? bureau was binnengestapt: „Ik heb er genoeg van; pak me maar weer in," Gr. is Donderdagochtend naar Den Haag overge bracht en na door den commissaris van politie, den heer Kramer te zijn gehoord, weer naar de strafge vangenis gebracht, waar hij nog acht maanden moet doorbrengen. Bij zijn verhoor door den heer Kramer vertelde Gr., dat hij den avond van zijn ontvluchting met zijn ka meraad per auto naar Amsterdam was gegaan. Zij waren daar uit elkaar gegaan, en sindsdien had hij G. nog maar één keer gezien. Wat er van hem ge worden was, kon hij niet zeggen. De man zag er slecht uit. Men zal zich herinneren, dat Gr. met zijn kameraad G., beiden Amsterdammers, op een avond uit de ge vangenis te Scheveningen wisten te ontkomen, ver moedelijk met behulp van een hunner medegevange nen, die de gereedschappen, welke zij bii 'het forceeren van een deurslot gebruikt hadden, weer in de gereed schapsbak legde. Eerst eenige uren later bemerkte men hun ontvluchting en ondanks alle nasporingen gelukte het de politie niet de gevangenen weer in handen te krijgen. Bij het verhoor is echter gebleken, dat ze zich bij het uitslaan van het slot uit de deur, zich niet van een 'hamer hebben bediend. Gr. die meubelmaker van beroep is, heeft dit met zijn vuist uitgeslagen. Daar er zich juist boven een drukkerij bevond, overstemde het rumoer van deze drukkerij hun eveneens luid- ruchtigen arbeid. Wanneer er een bewaker in de buurt kwam, staakten zij hun arbeid. Hoe wisten jeui .dan, dat er een bewaker op komst was, vroeg commissaris Kramer. - Wij werden gewaarschuwd. Door wien? Dat doet er niet toe. Buiten de gevangenis gekomen, hebben zij eerst wat rondgedoold, daar zij als Amsterdammers vol strekt niet in deze buurt bekend waren. Eindelijk kwamen zij bij den watertoren, waarna zij den heelen Pompstationsweg zijn aigeloopen. Bij de Witte Brug aangekomen, besloten zij den stilleren Raamweg zon der tramverkeer te nemen, waar zij bijna geen merascib zijn tegengekomen. In de buurt van de Java straat, waar een kennis van Groeneveld woonde, heb ben zij zich snel verkleed. Vandaar wisten zij oen auto te nemen, die hen naar Amsterdam heeft ver voerd. De veronderstelling, dat zij zich van een fiets bediend zouden hebben, is dus niet bewaarheid. Bij het verhoor bleek, dat zij dezen auto niet konden be talen, zoadat de chauffeur eveneens tot den vrienden kring heeft moeten behooren. Wie het is geweest, wilde Groeneveld evenmin zeggen. Deze autotocht is hun eenige kans geweest, want zij begrepen heel goed, dat het station in Den Haag, zoowel als dat in Amsterdam streng door de politie bewaakt zou wor den. In de hoofdstad zijn zij voor goed van elkaar ge gaan. Heb je Gerber nog wel eens on-tmóet? vroeg commissaris Kramer. Nog eenmaal. Een week of vier geleden. Waar zit hij nu? Dat weet ik niet. Beiden voelden zich als Amsterdammers, die hun stad in alle hoekjes en gaatjes kenden, nog het vei ligst in de hoofdstad en er waren vrienden genoeg, die hun best deden hen uit de handen van de politie te houden. Op alle vragen over hen, die hen behulpzaam wa ren geweest, weigerde Groeneveld antwoord te ge- ven. MIJNHARDTS Staal-Tabletter» Maag-Tabletten.75 Zenuw-Tabletten Laxeer-Tabletten ,60« Hoofdpijn-Tabletten 60- Bli Apoth. ea Drogisten. ONGELUK OOP DE MELKFABRIEK TE PURMEHENDi. Donderdagmorgen hieJljp (de iari>eider Fflanke, werkzaa opi de melkfabriek V. A. M. I., te Pur- merend, biji het plaatsen van bussen melk in een bak voor sterilisatie. De man gleed, uit en had het ongeflulo voorover in den bak miet kokend water te vallen. Met ernstige brandwonden is hij' naar het gemeente-ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is zorgelijk. WILT U EVEN 1000 K.G. BETONIJZER DOEN BEZORGEN? Op 26 April J.l. werd de N. V. H. E. O. aan de Gel- derschekade te Amsterdam opgebeld en verzocht onge veer 1000 Kg. betonijzer te leveren en te doen bezorgen aan een langs den Dordtsche straatweg gelegen bouw terrein. Als besteller werd de naam opgegeven van een bij de N. V. bekende firma. De order werd uitgevoerd en toen de knechts der firma O. met hun vracht te bestemder plaatse arriveer den, troffen zij daar een jongeman aan, die hun ver zocht het betonijzer op den kant van den weg te lossen. Wijl er tevens een vrachtauto stond van de firma D. C., waaruit eveneens bestonstaven werden afgeladen, vermoedden de knechts niets kwaads en voldeden aan het verlangen van den jongeman. Toen nu eenige dagen geleden de firma O. over het haar toekomende bedrag liet disponeeren, bleek de zoo genaamde besteller van niets af to weten. Waarop de arm werd genomen, die op onderzoek uitging en als ge volg daarvan op oen bouwwerk te Hllllgeraberg heeft aangehouden den 21-jarigen A. D. K., die door de knechts der firma O herkend werd als de jongeman, die bun zoo vriendelijk had verzocht het betonijzer langs den weg te deponeeren. A. D. K. heeft een voQledlge bekentenis afgelegd. Te vens Js aan het licht gekomen, ,dat genoemde jongeman op ongeveer dezelfde wijze den houthandel v. Sch. aan de Admirallteitskade voor eenige, op 10 en 11 April J.l. afgfeleverde, partijen hout heeft gedupeerd. Het beton ijzer beweert K. onmiddellijk verkocht te hebben aan een passeerenden opkooper. afkondiging der wetten en algemeene maatregelen van bestuur. Men moet, wat dien algemeenen maatregel van bestuur betreft, zijn licht opsteken bij de Wet van 23 April 1832 Stbl. 02, waarin echter omtrent de wijze van afkondiging niets wordt gezegd. Nu gaat het er om of werkelijk overeenkomstig de M. en R. W8t de elschen zijn nagekomen en inderdaad Ged. Staten zijn gehoord. Blijkt dat voldoende dan is alle reden het Motor- en Rijwielreglement onverbindend te verklaren, vervallen. Spreker heeft geïnformeerd bij het Ministerie van Wa terstaat, dat hem berichtte, dat overeenkomstig de be paling van art. n der M. en R. wet Gedeputeerde Sta ten der provinciën zijn gehoord. Daarmede Is vol doende bewezen dat de formaliteiten in art H genoemd, zijn nagekomen en het M. en R.-reglement verbindend moet worden geacht. De waarnemend kantonrechter, mr. Landberg, ver- eenigde zich met de opvatting van den ambt, O. M. en veroordeelde verd. conform den eisch. VERMOEDELIJK DOOR EEN ACHTEROPRIJDEND VOERTUIG AANGEREDEN. Naar vernomen wordt, heeft het Donderdag ge houden gerechtelijke sectie-onderzoek door dr. Hulst uit Leiden', en dr. Houwen, uit Breda, naar de doods oorzaak van den op den Hoevenscheweg onder de ge meente Etten en Leur (N.-Br.) Maandagmiddag j.l. verongelukten koopman tot resultaat gehad, dat de vermoedelijke doodsoorzaak moet worden toegeschre ven aan een botsing tusschen het slachtoffer en een hem achterop rijdend voertuig. De justitie heeft verlof tot begraven gegeven. NIETS VAN EENIGE WAARDE VOOR DE INBREKERS TE VINDEN GEWEEST. In de consistoriekamer, grenzende aan de Ned. Herv. Kerk te Westwoud, is ingebroken. Een groote kast in de vergaderzaal was opengebroken; van een deur in een wand, die tot afsluiting diende van een tweede kast, waren de sloten geforceerd. Een deur van de derde kast droeg sporen van geweldpleging. Bij opening met den sleutel viel uit het slot de punt van een beitel. Meegenomen was er niets, waarschijn lijk omdat de kasten geen voorwerpen van waarde bevatten. Waarschijnlijk hebben de inbrekers zich toegang verschaft door een groot tuimelraam, dat ge makkelijk was te openen. Vrijdag j.l. was de koster voor het laatst in de kamer geweest. Holïaanders en Zwitsers, emmen vljf-en-twintlg-duu- zend guldens in de OJympIese kas gestopt as waarborg (waarborg, waarveur?) om te meugen filmen. Te weinig. Dan gin films! Maar ollee dan toch, wa zijn da veur Idee jen? De rljwielbanen gaan stuk veur stuk op de flesch om dat de fietsers zooveul centen motten emmen. Allemaal van wege de sport. Ik was vruuger ok lid van 'n voetbalklup. Wadden 'n grasveldje van den vader van één van de leden. Maar de koolpalen mochten nie blijven staan. Die moe- sen me Zondagsoh meebrengen in d'n grond pooten en na de mets afbreken. En as 't er is eenen deur d'n bal trapte of as je aan 'nen spijker bleef hangen van de koolpalen, dan was de klup finansjeel genekt! Bc waa penningmeester, maar in 't heele durp was glnnen schoenlapper te vinden, die 'n lapke op d'n bal naaide mee pekdraad, of 4k moes de centen veruit op tafel leggen. Ons pertretten stongen nooit ln de krant, maar me voetbalden, amico, teugen d'n dooien dood op. Den scheidsrechter was nog nie heilig-verklaard en as-ia 'n gemeene streek uithaalde, deejen we 'm uitgeleide mee 'n visi tekort je van de koeien, die er maar genogt waren op ons veld. Blijf daarmee toch niet lcopea. Akker'» Kloosterbalsem zal Uw Eljn onmiddellijk tot bedaren rengen, U snel behaaglijke ver- lichtisg, kalmte ea rust bezorgen. „Geen goud zoo goed" DOOR ONVOORZICHTIGHEID ZICH ZELF AANGESTOKEN. Een vreeselijk ongeluk heeft zich afgespeeld op de bli'kfabriek te Krommenie. De 20-jarige arbeider Hor net, werkzaam in de nachtploeg, was gaan zitten op een bus, waarin benzine zat. Ongeveer tien minuten later vroeg hij zijn mede arbeiders: „Zou het nog branden?" Deze waarschuw den hem, doch hij hield een lucifer bij zijn broek, die oogenblikkelijk in lichte laaie stond. In razende angst wilde hij naar buiten (hollen, doch raakte bekneld tusschen een aantal fietsen. Met groote moeite wist men hem te bevrijden; waarna 'hij zich buiten in een plas omrolde, zoodat de vlammen doofden. Zijn kleeren waren intusschen geheel verbrand. In deer- niswekkenden toestand is hij daarop naar het zieken huis vervoerd. Men vreest voor zijn leven. HET WERK NEERGELEGD DOOR 1750 ARBEIDERS. Donderdagavond waren te Vlissingen alle vakor ganisaties bijeen, ter bespreking van de loonactie bij de Scheepsbouw Mij. „Schelde", aldaar. Besloten werd de staking te proclameeren, zoodat met ingang van gister 1750 georganiseerde arbeiders niet aan het werk gegaan zijn. ■Met betrekking tot de bemiddelingspogingen van het Rijk, is ter conferentie gebleken, dat de directie van oordeel was, dat zij reeds het uiterste, dat moge lijk was, had toegezegd, terwijl de arbeidersorganisa ties slechts zeer weinig van haar eischen wilden la ten vallen. Onder die omstandigheden had de poging van den Rijksbemiddelaar tot tusschenkomst geen resultaat DE ONTVLUCHTING UIT DE GEVANGENIS TE SCHEVENINGEN. Een van het tweetal meldt zich weer bij dn politie aan, Woensdagavond laat kreeg de Haagsche politie uit Amsterdam bericht, dat zich daar aan het hoofdcom missariaat van politie had gemeld de meubelmaker C. Gr., die een paar maanden geleden met een kame raad, zekeren G., uit de strafgevangenis te Schevenin- gen is ontvlucht. Hij zei, toen hij het Amsterdamsche VERBINDEND OF NIET VERBINDEND? In aansluiting op het bericht in ons nummer van Don derdag, als zou het nieuwe motor- en rijwielreglement niet verbindend zijn, lezen we In het „Hsbl." nog het volgende, aan wie dit uit Zwolle gemeld wordt: Naar aanleiding van een kleine verkeersovertreding zoide de ambt. O. M. mr. Wassenberg o.m.: „De Kan tonrechter van Amsterdam heeft het geheele Motor- en Rljwielreglement onverbindend verklaard. Wanneer dit werkelijk opgaat zou deze verdachte niet gestraft kunnen worden. Dit is voorzoover uit de couranten verslagen la te lezen hierop gebaseerd dat art. II der M. en R. Wet bepaalt dat de Kroon bij algemeenen maatregel van bestuur regelen kan maken nadat Ged Staten der provincie zijn gehoord omtrent de regelen, die daarin opgenomen worden. Nu leest men ln het Motor- en Rijwielreglement dat alleen do Raad van State Is gehoord en niet Ged. Staten. Naar aanleiding daarvan oordeelt de kanton rechter van Amsterdam het reglement onverbindend. Spr. is van oordeel, dat de conclusie niet just is. Is- mera, bij art, 72 der Grondwet is geregeld de wijze van Ulvenhout, 22 Mei 1928. Menler, Gin krant kan 'k open slaan, gin weekblad, of 't is van onderen tot boven Olympiade. Alles is Olym piade! Olympladekoekskes, Olym piade-hoedjes en -petjes. Olympiade-dassen, Olympi ade-mode, Olymplade-zu», Olympiade-zoo en Ik heb nouw zoowa de Olympiade koorts. Eén ding ia 't er vrij van gebleven: de film. Maar da's toevallig. Da komt, om- da-d-onze fllmmenschen nie tot 'n akkoord konnen komen mee de Olympiade- en enschen. Da's vaatgeloopen. Vastgeloopen op 'n zuivere sportieve kwepsie! Op de centen!! Ja, amico, op de centen! Veur de p'ertretjes die de fottegraven op de Olym piade mengen maken motte ze zwaar schokken. Sport! Do film is nie deurgegaan omdat er „nie genogt geld op tafel kwam", zee de man van 't Olympies bestuur. Sport! De lol gaat er zoo wel 'n bletje-n-af, amico, vind-ok- nle? 't Is teugeswoorlg veul gemakkelijker om den bur gemeester of den rnonlster te spreken te krijgen, dan d'n veurzltter van 'n voetbalklup! Sport! En, amico, niks veur niks! As 'r 'nen voetbolmets ls waar duuzende menschen naar toe stroomen om tweeën twintig jongea te zien schuppon, dan brengt da duu- zenden guldens op! Waar 't blijft, wit glnmensch. Maar as 'gom de huur komt van oew land, waar ze de centen bij mekare ge- schupt ebben, dan mot er eerst 'n bestuursvergadering en zoo komen en die is veul gewichtiger en veul moei lijker te bereiken dan 'n gemeenteraadsvergadering! Da's gin sport meer, amico. Da's zakendoen op de ge- raffineerste manier. En as de sport vandaag of mergen uit de grasle go- rokt, waar t' tusschen twee hokskes naar toe lopt, dan brik ze den nek over de centen-kwepsie. Maar sport was er! Me gingen veur mekaar deur 't vuur en... da waren soms heeto vuurkes, amico! Keb er nog 'n paar lidtedkens van. En vandaag aan den dag zou ik nouw wel 's 'n eerste klas klup willen zien voet ballen teugen die Ulvenhouters van toen. Ze gingen d'rin, amico, tot d'r nekharen! Ze waren in 'n ketlerke tijd buiten asem en moesen weggedragen worren. Verstand van centen maken mee ons plezierspul had den me nie, maar van voetballen zooveul te meer! Onze voetbalpolltlek zat in ons beenen. Nie aan 'n gruune bestuurstafel mee geldmakers! Da's wa-d-ik deus week van de Sport te vertellen eb. En nog doe 'k aan sport. Mee pijl en boog. D'n blaauwe, onze kieper van vruuger, d'n boets, on ze mldveur van vruuger en ik-zee-de-gek, zitten ln de zelfde boogschuttepsklup Wullem Tel. Teugen dieën blaauwe is r.le te schieten. Hij ds dan ok al jaren „kei zer" As-ie éénen heul (16 schoten) schiet, dan schlet-le i as-le wil, zestien rozen. Hij schiet mee z'nen pijl grif 't hartje uit hartenaaa op dartig metera afstand. Maar daar za 'k oew nog wel 'a wa meer van vertellen bij 'n andere gelegenheid. Want, amico, daar zit nog heel wa d-in, in die boogschutterij. Veul moeilijker as mee 'n geweer. Maar gezellig! 'n Flescbke snaps achter ln oewen bilzak, (da d-eet d'n blaauwe nèt zoo hord noo dig as 'nen pijl om 'n roos te schieten!), 'nen boog die lekker van zwaarte ls, mee evenredige pijlen, kom maar af! j 'n Bietje boog mot 'n kilo of vijftien „trekken", dan vliegen die pijlen naar de roos as 'nen vrijer naar z'n meske! Maar genogt, ik koom daar nog 's op trug! (Op I die boogschutterij dan, altij). j Verlejen week schreef ik oew over da blaauwe pak en dieën sneehoed van van Lier Blek, witte wel? Of liever gezeet over den krantenschrijver, Reuter hlet ie die 't noodig vond om da pak en dieën hoed over de wereld te tdllegrafeerenl Laat ik nouw toch in een van ons groote kranten 'n heele fulliton gelezen emmen over de..., ik schaam me om te zeggen over de Heerenmode. En da sauwelt over kolbertjes mee één rij knoopen en twee rijen knoo- J pen as 'n wefke da naar 'nen man zuuki Witte overhemden en boorden harmonieëren niet met de mannelijke gelaatskleur, beweert dieën sijsjeslljmer. Amico, wa zegde van zoo'n preduct, zou 't 'n ver momd wijf zijn? „Onder hoeden ziet men nog veel beiges en tinten dl© I tusschen beige en lila ln liggen". De zinneke staat ln de rubriek Heerenmode. Zoude nie zeggen da 'k 't ge- baald eb uit 'n opstelleke van de naaischool? Dus zoover zijn me nouw gekomen ln deuze dagen van de SPORT da-d-onze TEINT 'nen rol gaat «peulen ln de kleur van ons hemmeke? Mijnen teint ls zoowa net as de teint van m'nen ak ker. Wa zou daar bij passen, amico? Hemelsblauw mee witte stipkes of zoo Iets? 't Is om wee te worren. Atleeten mee 'n Heerenmodekrantje In d'ren zak! Mannen mee spierballen mee 'n poelerdonske ln d'r vesje! Om te Kaa oo tee es ee en!! Dan de wefkes! Zoo lees ik as dat die, na 'nen wed strijd om 't golfkampioenschap (gin permenente haar- golf horre!) ln Hutstanton ('n nest in Engeland) na d'n wedstrijd naar 't klupgebouw gongen moe 'n sie- j gretje ln d'r mondje en daar 'nen whisky mee spultr i water bestelden veur de kouw! Kunde-gij er mee oew pet bij, amico? 't Wor mijn te geleerd. Maar ik gaal I langzamerhand m'n fertuin zuuken bij de wefkes, die zijn heel wa man-scher aan geleed as ons atleeten! En zo'nen kwaaien ruil ls da nog nie, want 'nen mensch is ten slotte ginnen érepel! Maar 'nen vent mee „De Heerenmode" in z'nen zak, nimme nie kwalijk, amico, daar pas Ik veur, mee 'n vies gezicht. Al ls 't ie kam pioen van de Olympiade! j Ontvang, as altij veul groeten van Trui en gin hork© minder van oewen, toet a voe DRA STRUIKROVERS HOUDEN EEN AUTO AAN. Zij ontvoeren twee Inzittenden. Wolff seint uit Belgrado: Naar de „Prawida" bericht, werd op' den weg BH- toljaResna een auto met vier inzittenden door roovens oven'allen, die twee der inzittenden in he# gebergte ontvoerden. 'Zij weigeren de gevangenen vrij te laten, tenzij er een losprijs voor hen betaald wordt. VERNIETIGING VAN HET PHOSGEENGAS BIJ WEEN1ENL 'Van gezaghebbende zijde wordt verklaard, dat de vernietiging van de nog aanwezige vooriaden phoegeengas bij! Weenon einde Juni voltooid kan zijn. Er ie echter geen aanleiding voor bezorgdheid, daar het gas zich bevindt in absoluut intacte cyüin- dera met geringen inhoud. DRAMA OP BE STRAAT. Uit Wolfonbüttel wordt gemeldi: 'Donderdagmiddag "hoeft, een Belg! op straat zijn geb liefde doodgeschoten, nadat zij een woordentwist hadden gehad. Vervolgen® joeg hij zichzelf ec® kogel door 'het hoofd. MIJNONGELUK IN HET DONETSBEKKEN MSoskou. Bij een mijnongeluk in het Donetabak ken is een arbeider gedood en zijn twee gekwetst. EEN GROOTE BRAND EN EGYPTEL Uit Kalro wordt gemeld dat bij een brand in dorp bij Tamta vijfhonderd woningen in de asch zij»

Schager Courant | 1928 | | pagina 2