BARSINGERHORN.- HEERHUGOWAARD. PETTEN. SÏNT MAARTEN. OUDE, NIED0RP. WARMENHUIZEN. f Dranksmokkelarij in Amerika. Een historisch gebeuren. Een avontuur bij een tandarts. Binnenlandsch Nieuws. Treinbotsing in Polen. Gelukkig Dirkslasdi Postvliegtuig naar beneden gevallen. In een vlaag van waanzin gehandeld? Verduistering bij de H.TJL Een ducht over den Stillen Oceaan. De heide- en boschbranden te Ede. Uit onze Omgeving. Zich op het recht gewroken. Olympische Spelen. Motorrijwiel over den kop. Een autobus op hoL De sluiswerken te IJmuiden. Een Wedana te Batavia gearresteerd. het bureau ontvangen, terwijl de menigte bulten niet ophield om hem te roepen. Toen hij weer verscheen, had de politie alle moeite voor hem een weg door de geestdriftige cmenlgte te banen, Hij werd hartelijk toe gejuicht en de kreet „Leve Gustavl" was niet van de luoht. Op den bok staande dankte hij daarvoor door het afnemen van zijn hoogen hoed. Daarop ging het naar het studentenkwartier, waar hem een diner aangeboden werd. Hij blijft hier een week. Gedurende deze dagen zal hij de gast zijn van de Dultsche kolonie. Daarna onder neemt hij op dezelfde manier den terugtocht. Naar men weet voorziet hij in zijn onderhoud door den verkoop van prentkaarten. Deze rit geeft den schrijver „In t verloren hoeksken" van Het Laatste Nieuws aanleiding tot de volgende op merkingen: Drie Duitsöhers zijn, zoo schrijven de Fransche bla den sympathiek, op 2 April uit Berlijn vertrokken naar Parijs: de oudste koetsier van de Duitsche hoofdstad, waar hij drie-en-veertig jaren lang over de kelen ketste; zijn oud paard voorgespannen ia zijn oud rijtuig N. 129, versierd inet Duitsche en Fransche vlaggen; een journalist van de „Berliner Morgenpost". Zij zijn aangekomen, van de oevers der Spree, aan de oevers der Seine, gisteren, precies op den negen-en-zes- tigsten verjaardag van den koetsier. Onderweg hebben overal de menschen hen feestelijk begroet Proficiat! De oude koeteier heeft aldus zija loopbaan willen slui ten: een rit, met zijn oude hart, zijn oud paard, de jon ge drlestige autovaarten langs, door scheeve regens en rechte zon, naar Frankrijk; de langste en schoonste rit van zijn leven, naar het land waar zijn eigen land eens zoo leelijk ging doen. Als een rit van verzoening. De verzoening van de simpele menschen en de dieren, met de simpele menschen en de dieren: allen broeders ln den arbeid en in den gang van de kermis, die de jeugd ls, naar het kault dat de ouderdom la de bln~ nenlandsche en de bultenlandsehe kleuren op den da- gelljkachen slameurwagen. Ik vind het schoon vanwege dien Duitschen koetsier, Ik vind het schoon vanwege dat Duitsche paard. Ik vind het schoon vanwege de Fransohe menschen, die hen hebben gevierd, die hen goede reis hebben ge- wensoht. En ik ben blijde, dat daar een Duitsch journalist bij was, die het allemaal zal kunneo vertellen, van die goede reis, de goede wegen, de goede menschen en de goede woorden. En er dus, ginder aan de Spree, geen stijfkoppen zul len zijn, om te zeggen: Ea ist nicht wahr... Een missie, die oude Duitsche koetsier, dat oude Duitsche paard „nach Paris", met het oude rijtuig N. 120: een missie van jongen, vroolljken vrede? VEER/TEEN AMTENAREN GESCHORST. Het Amerikaansche departement van financiën, waaronder.de douanedienst ressorteert, heeft veer tien New Yorksche douane-amhtenaren geschorst en hen formeel in staat van beschuldiging gesteld wegens medeplichtigheid: wat betreft het binnen smokkelen van sterken drank' van transatlantische passagiers in New York. Men verwacht dat nog twee-en-twintig andere douane-ambtenaren even eens geschorst zullen worden. De actie van het de partement van Justitie is het gevolg van de bewe ring in het congres veertien dagen geleden door Fiorella la Guardia, die New York in het Represen- tantenhiuls vertegenwoordigt, dat elke week voor miilioenen dollars sterke drank in New York wordt binnengebracht oogluikend door de douane-ambte naren toegelaten. Twee speciale agenten, die een onderzoek instelden, zouden hebben vastgesteld dat de douane-ambtenaren omkoopgelden van tien dol lars en meer per kist ge smokkelden drank ont vingen. EEN NIEUW PROGRAM VAN COMMUNISTISCHE ACTIE, „Laten de heerschende klassen sidderen." Het nieuwe program der communistische internatio nale verklaart dat sinds 1914 vele socialistische vakver- eenigingen ontaard zijn in „bourgeois-vaikvereenigln- gen", zoodat de eenlge mogelijkheid voor het proletari aat om zijn „historische zending" d.i. het imperialisme onder den voet te loopen en de vestiging van de dicta tuur van het proletariaat is een strijd op leven en dood tegen de sociaal democratie anders gezegd: sociaal im perialisme. Voorts wordt verklaard, dat „de communistische in ternationale... is gekant tegen en vormt een tegenstel ling met de opportunistische tweede internationale, die verworden is tot een imperialistisch blok in de rangen der arbeiders. De groote Chineesche revolutie is niets dan een reusachtige bres in het imperialistisch front, terwijl de voortdurende revolutionnaire agitatie onder de honderden miilioenen Indische arbeiders en boeren de overheersching van deze citadel van imperialisme het Britsohe rijk dreigt te vernietigen." Het sovjet-systeem ls de democratie van het proleta riaat tegen de uitbuitende klassen. De sovjetstaat eisoht de algeheele ontwapening van de bourgeoisie en de con centratie van wapenen in handen van het proletariaat. Het is de staat van het gewapend proletariaat. De dictatuur van het proletariaat in haar overgang van kapitalisme naar socialisme wordt omschreven als een „meedoogenlooze, bloedige en bloedelooze, militaire en economische, aministratieve en paedagogische strijd, tegen alle vijandige klassen en ideeën, godsdienst, trar dlties en principen, waarvan de dragers of wel moe ten uitgeroeid of onderdrukt" De sovjetpers noemt dit nieuwe program „een histo risch gebeuren van het grootste gewicht" en voegt daar aan toe: „Laten de heersohende klassen sidderen." Een leidend blad schrijft in een hoofdartikel, dat dit program „niet om mee te lachen ls" en dat het moge lijk is geworden „onze messen te wetten om het met succes te gebruiken tegen alle vijanden" waaronder het blad o.m. noemt het geloof in Ford en in de Apocalyps. „Dit programma ls de doodsteek voor de kapitalistische orde". Het zet de communisten agitatie te voeren voor den 7-uren-dag in het Westen en den 8-uren-da« in de koloniën. Oia, is het de taak der communisten, de inlanders aan te zetten dat zij zloh ontworstelen aan de onderdrukking der missionarissen." OPGESLOTEN EN VERGETEN. Elen accoutant. Eugène Baji&n had kiespijn ging een dezer dagen naar een tandarts in de Rue de la Roquette te Parijs. 'Hij werd in de wachtkamer gelaten, waar hij geruimen tijd moest wachten. Na ongeveer twee uur werd hem het wachten te har en besloot hiji den bediende van den tandarts aan zijn aanwezigheid te herinneren. Hij wilde de deur open doen, maar deze was gesloten..* Zoowel de be diende als de tandart» hadden benx vergeten »a hadden het huis verlaten. De patiënt, die hoe lan ger hoe meer pijn had gekregen, en de kamer niet door de deur kon verlaten, schoof het raam open en riep om hulp. De omwonsr» hielden hem voor een inbreker en de politie en de smid werden door de conciërge gehaald. Toen deze binnen kwamen werd de gevangene tegen wil en dank door de po litie meegenomen en naar het bureau gebracht waar hij een naar uur moest blijven tot zijn onschuld be wezen was. 22 PERSONEN GEWOND, VAN WIE TWEE ZWAAR. Wolff seint uit Warschau: Zondagochtend is in de nabijheid van Grodno ten gevolge van verkeerden wisselstand een personentrein met een goederentrein in botsing gekomen. Hierbij zijn 22 personen gewond, van wie twee zwaar. Ver scheidene wagons werden vernield. RUIM EEN MTT.TJOEN AAN LEGATEN ONTVANGEN. OP DE LLJN WARSCHAU—PARIJS. Het postvliegtuig WarschauPraag—Parijs is gis terochtend tusschen Landshut en Liebau, een 600 M. van de DHiitsch-Tsjechoalowaaksche grens gevallen. De bestuurder werd gedood, de mecanicien zwaar gewond uit de wrakstukken te voorschijn gehaald. FAMILIEDRAMA OP OURAQAO. Ben familiedrama heeft zich eenige weken geleden op Curacao afgespeeld. Op 'Paaschzondag vond men in de deuropening van een woning op Scharloo het lijk hangen van een vrouw, terwijl in de slaapkamer het in verregaanden staat van ontbinding verkeeren- de lijk van een man werd aangetroffen. Deze was blijkbaar op bed doodgestoken. Op tafel vond men een bedrag van honderd gulden met een papiertje, waarop stond geschreven: „Voor het graf van mijn man". In de woning was alles keurig in orde en werd, behalve de honderd gulden, nog een aanzien lijk bedrag aan geld gevonden. Men vermoedt, dat de vrouw in een vlaag ivan jalouzie haar echtgenoot heeft vermoord en daarna de hand aan zichzelf heeft geslagen. Mevrouw P. M. van Weel, geboren te Dirksland en oiverleden te Gravenhage, heeft gelegateerd, vrij van successierechten en kosten aan de gemeente Dirksland en de 'Diaconie der Ned. Herv. Kerk al daar geaaanenlijk: a. f 100.000 voor de stichting en instandhouding van een naai- en breischool aldaar voor inwoners van Dirksland: b. f 1.000.000-voor de stichting en instandhouding van een ziekenhuis aldaar, dat den naam zal dragen Van Weel-ziekonhuis en waarvan de gemeente-ge neesheer diiecteur zal zijn, onder de voorwaarden, dat alleen inwoners van Dirksland, Sommelsdijk, Melissant en Kralingen mogen worden opgenomen, en on- en minvermogenden daar gratis verpleging zullen genieten; c. een perceel grond om bovengenoemde gebou wen aldaar te stichten, gelegen aan den Stationsweg; d. aan de gemeente Dirksland alleen een som van f 50.000 voor den bouw en de exploitatie van een badhuis ten behoeve der schoolkinderen; e. f35.000. waarvan de rente moet worden benut voor de viering van bet St. Nicolaasfeest voor alle schoolkinderen; aan de diaconie der Ned. Herv, Kerk te Somimels* 'k. een legaat van f 50.000; aan de diaconie der Ned. Herv. Kerk te Stellen dam f 100C0; aan de diaconie der Ned. Herv. Ke<k te Melisaant f10000 en aan de gemeente Melissant f25,000 voor stichting en instandhouding van een bewaarschool voor kinderen van alle gezindten. De Ver, „Remb?andt" tot behoud en vermeerdering van kunstschatten in Nederland heeft verder een legaat gekregen tot een bedrag van f 200.000. f30.000. De aangehoudene wa» sedert jaren belast met de regeling der particuliere geldzaken tusschen bedevaartgangers en hun op Java achtergebleven familieleden. Deze transacties liepen vaak over geld zendingen en geldontvangsten tot belangrijke bedra gen. De leiding van den dienst koesterde sedert lang verdenking tegen gearresteerde. Bij onderzoek van de kantoorkas werd een tekort van f300 geconsta teerd, waarop de betrokken ambtenaar onmiddellijk in zijn functie geschorst en aan de politie overgele verd werd. Daarna werd van verschillende kanten bewijsmateriaal aangevoerd betreffende door hem ontvangen, maar niet verantwoorde particuliere be dragen van Mekkagangers. Voorloopig blijft de ver dachte drie dagen in verzekerde bewaring, waarna de raad van Justitie of de Landraad zullen uitma ken of het arrest gehandhaafd blijft. Haroen Al Rasjid had reeds vijf en twintig dienstjaren. Vroeger waa hij ambtenaar bij het Binnenlandsch Bestuur, eerst te Bandoeng en daarna te Tasik Malaja. La ter was hij als secretaris toegevoegd aan den Neder- landschen Consul te Djiddah. EK jaar geleden kwam bij in dienst bij. het Kantoor van Inlandsche Zaken, Hij is vrij gefortuneerd, bezit huizen en een auto, waarop thans beslag gelegd is. Reeds bekende hij zijn schuld in verband met het geconstateerde tekort in de kantoorkas. ZWARE STRATFEN VOOR DE HEJJIRS EN DEN STEUR. DE „SOUTHERN CROSS* OP DE TIDSJE- EILANDEN AANGEKOMEN. 3138 mijl gevlogen. Het Corr.-Bur. te '^-Gravenhage meldt: De rechtbank alhier heeft gister uitspraak gedaan in de zaken, welke betrekking hebben op de in Sep tember j.1. gepleegde verduistering van. f 15.000 ten naüeele van de EL T. M. en de daarop gevoede heling. De gewezen kantoorbediende der H. T» M„ A. C, <0. G., werd ter zake van verduistering ln dienst betrekking veroordeeld tot twee jaar gevangenis- j staf. Tegen heim waa drie jaar geëischt. n i J CV 1 i A i J I Ter zöke van heling, werden door de rechtbank "6 oerooving op don DingOi t6 AmStSrdEID. veroordeeld de koopman Chr. J. K. tot twee jaar gevangenisstraf; de koopman J. H. R. tot drie jaar gevangenisstraf; de koopman P. A R. tot één jaar en zes maanden gevangenisstraf; de arbeider J. W. A. R. tot ééri jaar gevangenisstraf; de caféhouder A. F. M. tot twee laar gevangenisstraf en de koop man L. F. K. tot één. jaar en zes maanden gevan genisstraf. Vrijgesproken werd de eveneens van heling beschuldigde koopman S. v d. E. DE DADERS TOT ZWARE STRAFFEN VEROORDEELD. Reuter seint uit Suva d.d. 5 Juni: Het vliegtuig Southern Cross is hier hedenochtend 3 u. 20 m. Greenwiöhtijd aangekomen. (Het tijds verschil tusschen Suva en Londen is ongeveer 12 u.) (ISuva ligt aan de Zuidkust van het grootste eiland van den Fidsji-archipel, Viti-Levu.) Het vliegtuig heeft thans de grootste Oceaanvlucht (3138 mijl) afgelegd, waarbij slechts eenmaal over land werd gevlogen, nl. over het Phoen-eiland. Bij de landing kwamen honderden inboorlingen toegeloopen. Zij stonden eerst stom van verwonde ring toe te kijken, doch daarna uitten zij hun vreug de op luidruchtige wijze. De burgemeester begroette de vliegers als „de vier bekwaamste en dapperste vliegers, die de wereld had voortgebracht." De vliegers deelden mede, dat de motoren van het vliegtuig (een Fokker) schitterend hadden geloopen. Te kampen met een tropischen orkaan. Na een stilzwijgen van vier uren is een draadloos bericht van de Southern Cross ontvangen, waarin medegedeeld werd, dart het vliegtuig zich op vierhon derd mijlen van Suva bevond. De vliegers hadden te kampen rüet een hevigen tropischen orkaan. Gister deed de Vierde Kamer der rechtbank te Amsterdam, uitspraak in de strafzaak betreffende de berooving van oen 78-jarigen banklooper op den Singel, in den morgen van 15 Februari 1.1., welken banklooper, een tasch, inhoudende f 15.000, aan geld en een aantal effecten werd ontrukt. De rechtbank verklaarde de beide verdachten, den 28-jarigen H. v. K., en den 30-jarigen P. V., beiden uit Amsterdam, schuldig aan het ten laste gelegde. Overwegende dat van K. en V. 4een ernstig feit op brutale wijze hebben gepleegd, en voorts, dat zij: eenige weken te voren plannen hebben gemaakt voor het plegen van een soortgelijk misdrijf, legde zij van K. 3 jaar en 9 maanden en V. vier jaar ge vangenisstraf op. Het O.M. had veroordeeling van beide verdachten tot ieder drie jaar gevangenisstraf gevorderd. AAN KWAADWILLIGHEID TE WIJTEN. EEN RECHTERLIJK AMBTENAAR OP ZIJN BUREAU VERMOORD. Te Milaan heeft een zonderling, die een aanklacht kwam indienen bij den officier van justitie, dezen in zijn bureau k bout portant neergeschoten. Vella, zoo heette de moordenaar, lag steeds met iedereen en vooral met hospita's en portiersters overhoop en liep dan naar den rechter om zijn beklag te doen. Deze, die al spoedig in de gaten had gekregen, dat de man niet geheel normaal was, praatte wat met hem mee, waarop die welgemoed placht weg te gaan. In het hoofd van den zonderling scheen zich echter het idee gevormd te hebben, dat de officier een van zijn' vijandinnen zou aanhouden. Toefi dit niet geschied de, heeft hij' besloten „zich op het recht te wreken", door den officier te vermoorden, hetgeen maar al te wel gelukt is. In de wachtkamer, grenzende aan do spreekka mer van den officier vertoefden op het oogenblik van den moord een veldwachter en een burger, die dadelijk den moordenaar ontwapenden. De bode, die zich op de gang had bevonden, snelde dadelijk de spreekkamer binnen, waar hij nog juist zijn meester dood ter aarde zag storten. Het schot had den offi cier in de rechterborst getroffen en de long eh de aorta doorboord. I Men meldt uit Ede: Het blijkt thans dat de groote heide- en bosch- brand op het landgoed van den 'heer Kröller, welke Zondag hebben plaats gehad, aan kwaadwilligheid is te wijten. Op verschillende plaatsen zijn brand glazen tusschen de bosschen opgesteld gevonden. Ruimi 500 H.A. heide en jonge dennen zijn verbrand. De heer Kröler heeft f300 uitgeloofd voor het op sporen van en dader. Nieuwe bosch- en heidebranden in Noord- Brabant. Maandagmiddag heeft een groote bosch- en heide brand gewoed op de Regteheide tusschen Riel en Goirle (N.-Br.). Het vuur werd ontdekt in de om geving van het Rielsche Hoefke en plantte zich met groote snelheid voort, tot het boschrijke landgoed I „De Golf", op Nieuwkerk, onder de gemeente Goirle. Dank zij het krachtdadig optreden van den heer E. van Puyenbroek, die met vijftig fabrieksarbeiders het vuur kwam bestrijden, en de hulp ook vafh den burgemeester van Goirle, kon men er na hardnek- kigen arbeid in slagen de kostbare bosschen in de ze streek te behouden. Van de Regteheide, goed deels eigendom van de gemeenten Tilburg en Goirle, gingen circa 250 ha. verloren. KOLHDRNi De ansjovisvangst was Dinsdagmorgen heel ver schillend. De laagste 30 K.G., de hoogste 298 K.G. Er werd besteed 75 cent per K.G. -r- VEENHUIZEN» Door de waakzaamheid der politie ls alhier een slechte daad verijdeld geworden. Terwijl de heer C. Bart van den Scbapenweg avonds met zym ge- heele gezin oan de koffie wa® eni er zich dus niemand in de woning bevond, bemerkte de politie, die zich daar om een of andere reden verdekt had opgesteld, te middernacht, dat een man, gewapend met een hos at roe, enz., zich toegang, tot het perceel wist te verschaffen. Met (verklaarbare nieuwsgierigheid en belangstelling de handelingen van den onbekende volgonde, bemerkten de dienaren van den Heiligen 'Hermandad, dat woldra dit licht ontvlambare ma teriaal in de woning lustig brandde. Nu1 was het tijd omi in te grijpen. De dader, een zekere Chr. M., uit Heerhugowaard, werd in zijn schuldig, bedrijf gestoord en in verzekerde bewaring genomen. De redenen, welke tot deizen daad gevoerd hebben, zullen o.i. later wel aan het licht komen. NEDERLAND SLAAT BELGIë MET 3—1. Gisteren is te Rotterdam een voetbalwedstrijd ge speeld tusschen België en Nederland, waarin met 31 de Belgen werden geklopt. In dezen mooien, vlot ge- soeelden wedstrijd was ons elftal over alle linies ster ker dan het Belgische. Zelfs onze voorhoede heeft dit maal uitstekend werk geleverd. Bij deze gelegenheid werd tevens Harry Denis, de Hollandsche aanvoerder, die zijn vijftigsten inter landwedstrijd speelde, gehuldigd. BESTUURDER OVERLEDEN. WAANZINNIGEN RIT DOOR BERLIJN. Aangstlgo ooganblikken voor de passagiers. In da Potsdam.iMratra.s3a te BeHtto hebben de passagiers van een autobus Maandagavond eenige awtetige oogeniblikken beleefd. Plotseling bleek n.1. dat de remmen van bet in ivolle vaart zijnde voer tuig niet meer -werkten, zoodat de wagen niet tot staan kon worden gebracht. De bestuurder moest de geheel bezette bus in het snelle tempo tusschen het drukke verkeer door laveeren, tot het hem eindelijk gelukte het gevaarte stil te doon staan. Tijdens dezen woesten rit waren verschillende pas sagiers van het voertuig gesprongen, waarbij' allon min of meer gewond werden. Een dame, die pas geopereerd was, moest in zorgeillken toestand uit de bus worden gedragen, daar haar wonde in het vreeseltlk' godrang wae opengegaan. De politie heeft de bus later in beelag genomen, om de oonzaekl van het onverklaarbare gebeuren na te gaan Alleen aan de tegenwoordigheid van geest van den busbestuurder is het te danken, dat de dolle rit be trekkelijk goed afliep. Een zeer gelukkig toeval was het, dat op de kruisingen, welke de remlooze bus voorbijvloog, geen andere voertuigen passeer den. De afstand, welke da bus op deze wijze aflegde, bedroeg minstens 800 M, Een caféhouder uit Alphen aan den Rijn is Maan dagavond te Rijpweterlng, toen hij op zijn motorrij wiel wilde uitwijken voor een meisje, tengevolge van -het krachtige remmen over den kop geslagen, waardoor hij een ernstige schedelfractuur opliep. In het Elisabethgesticht te Leiden, waarheen hij werd vervoerd, ls hij aan de gevolgen overledon.' DE LAATSTE SLUISDEUR TE WATER GELATEN. Bij de N. V. Burgerhout's Machinefabriek en Scheepswerf, aan den Kreekweg te Rotterdam, is gis termorgen de derde en laatste sluisdeur voor de sluis te IJomuiden met goed gevolg te water gelaten. On middellijk na de te waterlating hebben vier sleep- booten van den Ned. Stoomsleepdienst v.h. P. Smit Jr. hot gevaarte naar het gemeentedok gesleept. On middellijk na aankomst is de deur in het dok ge bracht en daar zal de bekisting worden weggenomen. Zaterdag a.s. hoopt het Bureau Wijsmuller de deur naar haar plaats van bestemming te brengen. VERDUISTERING VAN 130.000? Aneta seint uit Batavia: Raden Haroen Al Rasjid wedana aan het kantoor van den adviseur voor Inlandsche Zaken, is gear resteerd in verband met de verduistering van ruim GEMIESENTB PEPTEN. Ingeschreven gedurende de maand Mei 1928. Geboren: Geene. Gehuwd: Jacobus Nioolaas de Moei. 29 jaar en Josina Everdina Maria Bireed, 21 jaar. Overleden: Teunis Smit, 83 jaar, weduwnaar van Aagje Bakker. GEMEENTE SINT MAARTENi. ïngeschieven gedurende de maand Mei 1928. Geboren: Jantje, dochter van Teunia de Geua en Trijntje Schui'jt. Johanna Maria, dochter van Ge- rardu.s Borst en Katharina Meereboer. Johanna Hu- bertha, dochter van Cornelis van der 'Stoop en Aga- tha Snijders. Anna Maigaretha, dochter van Johan- nes van Schagen en Aaltje iBruan. Cornelis. zoon van Jacob Rus en Jantje Visser. Ondertrouwd en getrouwd: Aria Wiedij'k, oud 25 jaren, te aBrsingerhorn en Elisabeth' pan der Ham, oud 2 4jaren, alhier. Otto 'Koedijk, oud 23 jaren, te Broek op Langendijik en Cornelia Rus, oud 22 jaren, alhier. Overleden: Johannes Molenaar, oud 70 jaren, we duwnaar van Maria Praat (overleden te Alkimaar). Hendrik Buit, oud 3 jaren, zoon van Gerrit Buit en Grietje Gevers. GEMEENTE OUDE NJBDORP. Ingeschreven gedurende de maand Mei 1928. Geboren: Nicolaas Cornelis, zoon van G. PortegJJi en Maria Jong. Nicolaas, zoon van L. van Diepen en A. Terra. Ondertrouwd: 'Dirk Rotgans, te Schagen en Elisa beth Koning, alhier. Nicolaas Gelder, alhier en Aafje Liefhebber te Heerhugowaard. 'Getrouwd: Johannes Stam te Schoort en Grietje Roozendaal, alhier. Pieter Wit en Maria Cecilift Hoedjes, beiden alhier. 'Simon Johannes de Jong te Oudkarspel en Trijntje Wachendorff van Rijn, alhier. Dirk' Rotgans te Schagen en Elisabeth Koning, al» hier. Nicolaas Gelder, alhier en Aafje Liefhebber te H eer hugowaard. Overleden: Bernardua Andreas Wijnker en Anna Ruiter, oud 2 jaar. G EMEENTE W ARMENHUIZEN» Ingeschreven gedurende de maand Mei 1928. Geboren: Eva, dochter van C. Dekker en A. A Reinders. Maria Johanna, dochter van J. Nannes en C. IJgthart. Nicolaas Johannes, zoon van F. fcltiker- man en C. Wiering. Frederik Simon, zoon van J. Masteling en G. Zijfp. Lucia Johanna. dochter va» J. Dekker en Tr. Wiering. Anna Wilhelmma, doch ter van P. Goudsblom en J. Meijer. Wilhelmina, doch ter van N. Tes&elaar en C. Berkhout. Catharina Mor ria, dochter van P. de Mbel en M. Graadonk. Ondertrouwd: Dirk Bakker, oud 20 Jaar. te Bwa* Dl BK ugc ,403 i) I fcug Wij« Ü6 V, SLÏ M 6 Hew 3 sec de, 'deel bor? Wn M tje 1 iw&l iren 25 liter W, tok Bore Bee len ttiUU rii s in e ;-H|ö #6rle Wdn jari 'Ml Utel t'iiir M

Schager Courant | 1928 | | pagina 2