Schager Courant WOUDA's IKPAREL Blankai. HET MYSTERIE VAN MARY Derde Blad. Ingezonden Stukken. Gemengd Nieuws. Het politieschandaal te Londen. 'rovinciale Bond van Rundreefokrereeni- gingen in Noordholland. Machine, die een menschelijk wezen nabij komt. Nog geen vrede in Mexico. Sneeuw in de „zomermaand" Juni. Het Zuiden der Ver. Staten door stormen geteisterd. De „Graaf Zeppelin" spoedig gereed. Ernstige treinbotsing bij Napels. De opstand op de Salomons-eilanden. Onverkwikkelijke tooneelen in de Parijsche rechtszaal. Waanzinnige wouw werpt haar kinderen te water. Zaterdag 9 Juni 1928. 71ste Jaargang. No. 8267 Schagen, Juni 1928. Geachte Heer Redacteurl Het natuurschoon in onze gemeente in bescher- ning te nemen, blijkt al meer noodzakelijk te wor- en. Wij zeggon helaas jal 't Moest niet noodlg zijn, mar met vrome wensehen komt, men er niet. Er worden echter maatregelen onder de aandacht :ebracht, die m.i. niet doeltreffend, ja, veel tijds een igenoverge,stelde uitwerking zullen hebben. Mijne meening is, dat boeten in dit geval al en heel slecht gekozen medicijn is. Komt de strafrechter in 't geding, en dat moet als oen tot boete-oplegging wil komen, zit daar als van :elf meestijds een lichamelijke 'kastijding voor de deine booswicht aan vast. Ik zou den ernstigen raad willen geven, laten de mders de kinderen eerbied voor het mooie en schoone inder 't oog brengen, èn aanwakkeren! Maar óók en vooral, zouden wij de o nderwij- ers te hulp willen roepen. Deze paedagogen ken- ten de kleuters. Elk, min of meer naar aanleg en ge- c ardheid. Zij, de menschen, aan wien de kinderen al van jaren geheel en al worden toevertrouwd, en yat „meester" „mijnheer" niet mogelijk is, is aan le ouders veeltijds in nog mindere mate mogelijk. Dus huis en school één lijn. Dat is m.i. de oplossing) lichamelijke straf is 'het meest slecht gekozen mid- lel. Het is in diepere oorzaak wraak, door de ster- Ueren op de zwakkerén uitgeoefend, en waardoor do lucht, tot weerwraak wordt wakker geschud. Zooals men het. kind leert, het dier niet te plagen naar te beschermen, moet men ook het zoo ontvan- telijko kind, eveneens inprenten, liefde en eerbied ^oor de heerlijke mooie plantenwereld. Dit is m.i. do uiste weg! J. WILLEMSE. Laan D 6. de koeien, zeker wel een tamelijk grooten invloed hebben. Inzake de finantiën zij vermeld, dat door de 32 ver- eenigingen tezamen een bedrag van f31.205.11 werd uitgegeven, zoodat een volledige melklijst dus op een bedrag van f 4.82 komt. Over de bedrijfsomstandigheden moet gezegd worden dat 1927 niet behoorde tot de goede jaren, al was de uitkomst gunstiger dan 1026, het was toch onvoldoen de voor een goede bedrijfsuitkomst van onze boeren. Tot leden van het Bestuur werden benoemd de heeren K. Metselaar, Twisk; E. Dz, Govers, Alkmaar en A. Ruijter, 0.jBlokker. Bij acclamatie werden benoemd tot lid van de com missie voor het nazien van de rekening over 1928 de heeren E. Koster Cz., Hauwert; Js. van Kampen, Hoog- karspel en N. Hoornsman, Julianadorp, Koegras. Eveneens werden bij acclamatie tot gedelegeerde leden voor de najaarskeuringen benoemd de hooren C. Posch, Binnenwijzend, Jb. Bakker Az., Barsinger- hom; J. Koopman, Alkmaar; K, Kuiper, Oostwoud en P. Stapel Cz., Hooglcarspel. Bij de rondvraag werd door den heer Jb. Kaan, Wieringerwaard nog ter sprake gebracht of hot geen overweging zou verdienen het reglement van den Bond te wijzigen, zoodat ook leden niet veefokkers lid van het Bestuur kunnen worden, welk vraagpunt nogal eenige discussie uitlokte. Verder kwamen nog een paar huishoudelijke zaken ter sprake, waarna de voorzitter met een kort woord van dank voor de aan gename besprekingen deze bijeenkomst sloot. MISS SAVIDGE VOOR ®ET ONDERZOEKINGS TRIBUNAAL. Door den Provincialen Bond van Rundveefokver- j eenigingen in Noordholland werd op 30 Mei j.1. in het Parkhotel te Hoorn de 49e Algemeene Vergadering gehouden. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling aan deze ver gadering een feestelijk aanzien te geven, in verband met, het 25-jarig bestaan van den Bond. Door Prof. i Dr. D. L. Bakker te Wageningen zou een inleiding,' toegelicht met lichtbeelden, worden gehouden over de rundveefokkerij in de laatste 50 jaar. Door bijzon dere omstandigheden kon een <en ander geen doorgang vinden, zoodat besloten werd deze feestelijkheden uit te stellen. Op boven genoemden datum had nu dus alleen de 5ewone Algemeene Vergadering plaats, onder leiding van den heer B. C. Kleijn te Assendelft. In zijn ope-, «ningsrede memoreerde de voorzitter het overlijden van drie in onze provincie, op gebied van de rundvee-1 fokkerij bekende personen, n.1. de heeren R. D. .Kaan, J. Metselaar en Js. Ruijter. Verder wijst spreker op de verschillende gevallen van mond- en klauwzeer, die de laatste dagen weer uitbreken en zegt dat de boer wel optimistisch aangelegd moet wezen om aan alle te genslagen het hoofd te kunnen bieden. De notulen van de voorgaande vergadering werden voorgelezen en tkonden onveranderd worden vastge steld. Bij monde van den heer A. Brak te St. Maarten werd rapport over de rekeningen van den Bond en den Coöperatieven Aankoop uitgebracht. Besloten werd heide goed te keuren. Vervolgens werd door den secretaris verslag uitge- bracht van de werkzaamheden over 1927, waaraan wij' het volgende ontleenen: Over 1927 waren bij den Bond aangesloten 32 vereenigingen, welke tezamen 651 leden veefokkers en 72 leden niet-veefokkers telden. Inzake het meikondei^oek zij vermeld dat van 6468 dieren volledige melkstaten werden opgemaakt, hier bij waren 3013 dieren van wel erkende afstamming en 3455 dieren van niet erkende afstamming. In 1927 werden tezamen 314 dekstieren gebruikt. Tezamen werden in de vereenigingen 9967 dekkin- hen genoteerd. m In 1926 werden in (het geheel 8978 dekkingen geno- ■(eerd, tengevolge daarvan werden in het voorjaar en zomer van 1927 3598 kalveren geschetst, zoodat het aantal geschetste kalveren ten opzichte van de gere gistreerde dekkingen als 3598 tot 8978 als 10 tot 24.9 staat. Practisch gesproken zijn dus van de 25 dekkin gen in 1926, in het seizoen 1927 10 pasgeboren kalveren |geschetst. Deze uitkomst geeft een ongunstiger beeld lals de voorgaande jaren, waarvan het besmettelijk 'verwerpen en het niet bestand kunnen krijgen van VriJi bewerkt naar het Engelsch door R. J. SPTTZ. CNiadruk verboden). Mary was een ons kindermeisje, het' zeventiende sinds ons kindje was geboren, nu dertien maanden geleden. Maar nu hadden we een prachtstuk ge vonden. Mary was vindingrijk. Wat zij1 bedacht om ons kleintje te amuseeren, zou zelfs den meest ver- I fltokten pessimist doen glimlachen. Van dit vindingrijke pracht-oxenupilaar hadden we ons verzekerd voor zestien shilling per week. Maar dit bedrag zouden we na eon week al met het groot ste plezier tot een pond hebben verhoogd, indien ze or om gevraagd had. Maar 'Mary behoorde blijk baar niet tot het afpersers-type, integendeel ize was uiterst royaal en niet alleen voor zich zelf: minstens de helft van haar inkomen besteedde zé voor het ge- noegeiii van onze kleine lieveling. Ze gedroeg zich 1 als een Lady: Een rit per omnibus naar het park, omdat de baby het zoo heerlijk vond, was eon van baar speciale buitensporigheden. 'Ein genoemde baby hechtte zich zóó aan haar dat zelfs Mama op den achtergrond raakte. Mary ging veel uit. Ze was minstens de helft van den tijd weg, maar daar ons kleintje altijd vrool'ij'k van de uitgangetjes terugkwam, hadden we vrede pet deze eigenaardigheid van Mary, temeer daar bet do rust in huis ten goede kwam. Een ander ding dat zeer ten gunste van Mary pleitte, was dat ze er altijd zoo keurig uitzag, Het bevreemdde ons eigenlijk wel een beetje dat ze een Roede acht shilling kon besteden voor het genoegen De onrechtmatige en onbehoorlijke wijze, waarop zij ondervraagd werd* Zooals bekend, is er op last van de Engelsche re geering oen tribunaal gevormd, hetwelk een onder zoek zal instellen inzake de onbehoorlijke ondervra ging door politiebeambten van miiss Irene Savidge, die op 23 April van dit jaar met sir Leo Money in Hyde Park te Londen wegens beweerde onwelvoeg lijke gedragingen ten onrechte werd gearresteerd. Dit tribunaal nu is dezer dagen bijeengekomen en men denkt, dat het onderzoek weldra ten einde zal loopen. In herinnering zij gebraqht, dat de aanklacht te gen miss Savidge en haarfnetgezel op 2 Mei werd Ingetrokken en dat de politie tot de betaling der kos ten werd veroordeeld. Op 15 Mei daaraanvolgende echter werd miss Sa vidge uit haar betrekkinig weggehaald en naar Scotland Yard gebracht, waar zij gedurende vijf uren ondervraagd werd door „Ghief Inspector" Collina en „Detective-Sergeant" Clarke, zonder dat er een vrou welijke politiebeambte bij aanwezig was en zonder dat zij door een advocaat werd bijgestaan. Al verscheen zij; zoogenaamd „op verzoek" in Scot land Yard" zij werd daar in een auto heengevoerd voor haar kon dit „verzoek" niet anders dan een bevel beteekenen en, hoewel formeel in orde, waren het „verzoek" en het verhoor dus in werkelijkheid niets andei-s dan onrechtmatig, gelijk reeds door een Londensch correspondent werd opgemerkt. Uit de verdere voorgeschiedenis zij nog aangestipt dat het geval op 17 Mei in het parlement ter sprake werd gebracht, waar de secretaris van binnenland- sche zaken aankondigde, dat een officieel openbaar onderzoek zou worden ingesteld. Dit is Woensdag begonnen. bit de verklaringen van miss Savidge voor het on der zoekingstribunaal teekenen wij aan, dat zij naar Scotland Yard was mleegegaan, omdat zij bang was en meende tot meegaan verplicht te zijn. In den auto, waarmee zij uit haar betrekking was gehaald, zat een vrouwelijke politiebeambte. Deze kreeg echter de mededeeling, dart. ze heen kon gaan en gedurende vijf uren werd. miss Savidge door de twee genoemde politiebeambten verhoord. „Chief-Inspector" Collins, zeide haar, dat als zij niet de waarheid vertelde, dit haar zelf en sir Leo Money, duur te staan zou komen. Zijn wijze van op treden was zeer dreigend. Er werden een reeks ongeoorloofde vragen ge steld. De punten, die werden aangeroerd, betroffen o.a. haar verloofde, haar kleeding, haar dokter en haar betrekking tot sir Leo Money. Voorts bleek 'bij dit verhoor door het tribunaal, dat het proces-verbaal van het aan miss Savidge afgeno men verhoor in Scotland Yard zeer klein was in ver gelijking van den tijd, dat daar aan miss Savidge vragen war engesteld. De twee politiebeambten za gen dus blijkbaar wel degelijk in, dat ze over som mige van die vragen in hun proces-verbaal maar lie ver moesten zwijgen. H'et verhoor door „Inspector" Collins geschiedde derwijze, dat hij' 't eene o ogenblik met strengheid sprak, zijn gezicht vlak voor dat van miss Savidge houdend, een volgend oogenblik vriendelijk deed. en haar bij haar voornaam noemde. Op het thee-uurtje dronken zij samen thee. Alles bij elkaar genomen echter, bleek he theele op treden van de politiebeambten yen dien aard, dat miss 'Savidge het niet waagde, eenige objectie te maken tegen ongepaste Wagen en dat zij onder den invloed van haar angst op alles, wat men haar vroeg, antwoordde. Savidge krijgt een zenuwtoeval. Het verhoor door de commissie, welke benoemd ia naar aanleiding van de protesten in het Lagerhuis tegen de ondervraging van miss Savidge op Scot land Yard, werd Donderdag voortgezet met een kruisverhoor, dat uur duurde, Hot meisje, dat in do hoogo getuigenbank erg klein en jeugdig leek, was ten slotte zoo uitgeput, dat zfji bij' het verlaten van de bank een zenuwtoeval kreeg. Haar vader, die later als getuige verhoord werd, verklaarde, dat zij sinds het verhoor op Scotland Yard voortdurend zeer zenuwachtig ia geweest. 'De advocaat der beide inspecteurs ondervroeg miss Savidge voornamelijk met betrekking tot de zin sneden in het door haar op Scotland Yard onder- teekende rapport, welke volgons haar in strijd zijn met de waarheid. Ziji verklaarde, dat zijl op dat oogenblik alles geteekerwi zou hebben, om er maar van af te zijn. Bovendien hadden de inspecteurs haar gezegd, dat het volstrekt geen kwaad kon, dat niemand het rapport te lezen zoui krijgen enz. De vader van miss Savidge zeide, van het begin af geweten te hebben, dat zljtn dochter sir Leo Money kende. 'Het is (misschien verkeerd van mij geweest, zeide hij', maar ik was er trotsch op een dochter te hebben, die een gentleman als sir Leo interessee ren kon. De moeder verklaarde hoe opgewonden, uitge put en zenuwachtig het meisje was, toen zij na de ondervraging op Scotland Yard thuiskwam. Zij was doodsbang, omdat zij' den inspecteurs beloofd had, over de ondervraging te zullen zwijgen. nen bijwonen. Het gevolg ls vaak een ongehoord schan daal. Maar wat Woensdag gebeurd is, doet aar. de heftige tooneelen van een Dreyfus-prooes terugdenken. Toen da president van de rechtbank zij*; vrouw toegang wilde verschaffen tot de gereserveerde tribune, werd dit door een deel van het mondaine publiek als een bevoorrech ting beschouwd, die de afgunst ontketende. De ordedienst van het palels van justitie bleek wel dra maohteloos en dames en heeren raakten zoo ver goed, dat men zich' niet ontzag de echtgenoot® van den president van de rechtbank haar collier af te trekken, terwijl In het handgemeen aan een zoon van een der rechterB de portefeuille werd ontroofd. Sommige dames vielen in zwijm en moesten weggedragen worden. De politiewachten en een aantal advocaten slaagden er mot groote moeite In, de ordo te herstellen, i In de rechtszaal zelf was de menigte zoo opgedron gen, dat de opgewondenheid niet kon uitblijven en toen do verdedigers van den moordenaar en van de civiele I partij het ook geducht met elkander aan den stok kre- gen, was de wanorde werkelijk onbeschrijflijk. Het publiek was zoo opgewonden, dat het don gang van het tragisch debat wilde beheerschen. Treuriger staaltje van beschavlngsgebrek la werke lijk niet geven 1 AANVAL OP EEN TREIN AFGESLAGEN. Uit Grafico wordt gemeld, dat tweehonderd rebellen bij Montelogo een trein tot ontsporing hebben gebracht en aangevallen. Gedurende een half uur werd er he vig op den trein geschoten, waardoor drie soldaten en. een passagier werden gedood. Ten slotte arriveer de een hulptrein met federale soldaten, die de opstan delingen op de Ylucht dreven. IN OOST-PRUISEN PRIJKT DE NATUUR MET EEN WITTE WADE. BEDIENT KLANTEN EN HERHAALT ZINNEN. Naar Reuter uit New York meldt, heeft de Reming- ton Arms Company een nieuwe sprekende, automa tische machine geconstrueerd, welke een menschelijk wezen nabij komt, klanten kan bedienen in winkels en zelfs zinnen kan herhalen. Er heeft zich een maat schappij gevormd met een kapitaal van 25 millioen dollar, met; het doel, de machine op de markt te brengen. Een Wolff-telegram uit Berlijn meldt: Hevige sneeuwbuien zijn in het geh^ele gebied der Romintensohe heide waar te nemen. De weiden, boomen, en struiken wekken don In druk van een wintersch landschap. Het is een eigenaardig schouwspel in de „zomer maand" Juni de in lentepracht prijkende natuur on der een sneeuwdek begraven te zien. Uit verschillende plaatsen van Oost-Pruisen wor den sneeuwbuien gemeld. ZES PERSONEN OM HET LEVEN GEKOMEN. BINNENKORT PROEFVLUCHTEN. Volgens een bericht uit Atlanta (Georgia) zijn gedu rende vier dagen zuidelijk Alabama, Mississippi, Louisiana en Georgia geteisterd door hevige stormen en zwaren regenval. Zes personen zijn hierdoor om het leven gekomen, terwijl op tal van plaatsen ge bouwen werden beschadigd en boomen ontworteld. In het district Crenshaw in Alabama zijn honderden menschen dakloos. TOT NU TOE NEGENTIEN ERNSTIG GEWONDEN. Uit Friedrichtshafen wordt gemeld: Het nieuwe luchtschip „Graaf Zeppelin" zal bin nen ongeveer een maand met de proefvluchten aan vangen. Dit is het eerste luchtschip, waarover Duitschland na den oorlog vrij' kan beschikken. Het luchtschip blijft voorloopig eigendom van de Zeppe- linwerf. Over de definitieve bestemming is nog geen be slissing -genomen, daar de desbetreffende onder handelingen met Spanje en Argentinië en even eens met de Vereenigde Staten voor de opening van een luchtvaartverkeer over den Oceaan nog tot geen resultaat hébben geleid. Welke vluchten het luchtschip zal ondernemen is nog evenmin bekend, daar de vluchten zeer kost baar zijn en de financieel© positie van de Zeppelin- maatschappiji niet zeer rooskleurig is. Wel heeft de ©ckener-S,pende een bedrag van 2.6 millioen mark opgeleverd, doch desniettegenstaande is er op het oogenblik een tekort van IK (millioen mark. V.-D. meldt uit Rome: Woensdag heeft 'bij het station Mergellince (nabij Napels) een ernstig spoorwegongeluk plaats gehad. Korten tijd na het vertrek uit het station bemerkte de machinist, dat de trein ten gevolge van verkeerden wisselstand op dood spoor liep. Hij kon de snelheid van den trein verminderen, doch kon niet meer ver hinderen, dat de trein tegen den aan het einde van het doode spoor staanden muur reed. De locomotief werd verwoest en verscheidene wagens werden zwaar beschadigd. Tot nu toe werden negentien ernstig ge won dn onder de wrakstukken van den trein gevon den. ZEVEN DOODVONNISSEN UITGESPROKEN. Reuter meldt uit Tulagi (Salomons-E'ilanden): Het proces tegen de inboorlingen, beschuldigd van medeplichtigheid aan de vermoording, vorig jaar, van commissaris Bell, kadet Lillies en vijftien leden der bemanning van het s.s. Auks, is dezer da gen beëindigd. Zeven verdachten werden ter dood veroordeeld, drie kregen levenslange gevangenis straf, terwijH dertien anderen werden veroordeeld tot gevangenisstraffen van tien tot twintig jaar. Vijftig bevrijde gevangenen zullen naar het Maltita-eiland terugkeeren. BIJ HET SENSATIE WEKKENDE PROCES— MESTORINO. Onbeschrijfelijke wanorde. voor onzen schat en toch ,zoo smaakvol voor den dag kon komen. We waren nog zoo heerlijk' naïef in die dagen! Maar ondanks detze naïviteit, begonnen we ten slotte toch te vreezen dat ze schulden maakte of hier of daar geld opnam, zoodat we vonden dat we haar loon maar moesten verhoogen. 0:p een keer zag. ik Mary uit een (bank komen. Ik dacht natuurlijk dat ze geprobeerd had' da%r geld te leenen, het was een klein kantoor, en daar ik den eigenaar daarvan wel eens ontmoet had, be sloot ik op informatie uit te gaan. Ik vernam echter tot mijn verbazing dat Mary niet kwam om. geld te leenen, maar om geld te .brengen. Ze was een vaste klant en bracht wel acht tien pond in de week. Mijn vrouw en ik praatten lang en breed over het geval, want het was nu waarlijk een mysterie ge worden. Hoe kon iemand van een loon van zestien shillings pier week betrekkelijk' buitensporige uitga ven doen en dan nog acht tien pond per week overhouden? Het was buitengewoon geheimzinnig! Toch was er geen reden ons .prachtstuk van oneer lijkheid te verdonken. Wij tenminste misten tot nu toe niets. We lieten het maar mysterie en eindigden onze beschouwingen met de conclusie, dat Mary om duizend redenen het schitterendste kindermeisje was, dat we ooit haddien gehad of zouden krijgen, zoodat we haar onder geen voorwaarden zouden ontslaan, ja. zelfs als dat noodig was, haar loon tot twee pond in de week zouden verhoogen.... al zouden de andere hoofdstukken van ons budget daardoor wel wat in de verdrukking komen. Maar het was dan ook maar bij: wijze van spreken.... Dus bleef Mary haar gewone programma volgen. Hoe lang we haar gehouden «ouden hebben.... Het sensatie-wekkende proces van den moordenaar Mestorino heeft voor de Parijsche jury weer dezelfde tooneelen teweeggebracht, als waartegen reeds zooveel jaren is geprotesteerd. Een deel van het mondaine publiek, dat de rechtszit tingen voor de juiy van de Seine als een zeer passion- neerende vermakelijkheid beschouwt, neemt alle midde len te baat om de zitting van het gezworenhof te kun- ZIJ ZELF WORDT VAN ZELFMOORD TERUGGEHOUDEN. Ook de kinderen weer gered. Een schokkend tooneel heeft zich Woensdagavond op de Grünstrassebrücke in de buurt van de Spitelmarkt te Berlijn afgespeeld. Een vrouw van ongeveer 30 jaar j met 2 kleine kinderen op den arm betrad de brug, be- i gaf zich naar de leuning en wierp, voordat iemand het want ondanks onze heiligste voornemens, lezer, is ze ten slotte toch vertrokken! Maar hoe dat in zijn werk is gegaan? D'at raadt u in geen honderd jaar! Het toeval speelt een groote rol in 's menschen leven en dat blinde, onbarmhartige toeval was het dat ons er toe bracht ons (pronkjuweel op te offeren. Eön zakelijke boodschap voerde mij; naar het Oos ten van Londen, waar ik' zelden pleeg te komen.. Ik was vriji vlug klaar en ging weer op weg naar kantoor toen ik mijn vriend Jenkins tegenkwam. Jenkins is een groot liefhebber van alles wat maar iets met circus of dierendressuur heeft uit te staan Nu zfin er in deze buurt allerlei attracties van der- gelijken aard. „Hallo kerel", iep Jenkins van de andere zhdi van de straat: „wacht eens even!" Ik wachtte en Jenkins kwam op mij toe. jZegT', begon hij, „er is hier in de buurt een van de beste artisten, die ik ooit gezien heb." „Wat voor soort?", informeerde ik. „Wilde-beesten-temmer. Hiji trekt geweldig veel pu bliek. Ga mee, kerel, vooral de middagvoorstelling is interessant, dan heeft hij een speciaal nummer". Ik liet me bepraten en wij kwamen bij een groote tent. In de arena was een groote, met een ijzeren hek afgesloten ruimte. Jenkins had vrij goede plaatsen gekregen en we hoefden niet lang te wachten. De temmer verscheen in de groote kooi en de diverse nummers van het programma werden afgewerkt. Tij gers, luipaarden en leeuwen traden achtereenvolgens op en vertoonden hun kunsten en ten slotte kwam een reusachtige leeuw naast zijn meester staan. „Nu krijgen we het succesnummer", fluisterde Jen kins mij in 't oor. De temmer kwam naar voren en opende een ijze ren raampje in de kooi. Hij begon een soort toespraak. „Is er onder de aanwezige dames ook iemand die mij voor een oogenblik haar baby wil afstaan? Dan zal ik u laten zien dat Leo het 'kindje in zijn muil neemt, zoo teeder en voorzichtig als de moeder zelf het in haar armen doet. Vertrouw mij, moeders, uw lieveling zal geen haar op 't hoofd gekrenkt worden!" „We moeten nog even wachten", zei Jenkins, toen ik aanstalten maakte om voor het begin van deze af grijselijke vertooning heen te gaan en hij hield mij bij mijn mouw terug. „Er is een jonge vrouw in het publiek, die mij iederen middag haar baby geeft. En Torelli, de eige naar betaalt haar twee pond voor iedere voorstel ling", ging de temmer voort. „Afschuwelijk", riep ik uit En op hetzelfde oogenblik stond een jonge vrouw, die op een van de voorste banken zat, op en ging met het kindje in haar armen op de kooi toe. In óén ondeelbaar oogenblik drong het met een verstij ven den schrik tot me door: de vrouw was Mary en het kindje was het onze! Ik had al mijn kracht noodig om de arena te be reiken, maar de man die voor de heele Afrikaansche wildernis niet bang was, schrok van mijn blik. Maar ik pakte mijn jongen uit de armen van Mary met óón haastigen greep. Het pronkjuweel zocht haar heil in een overhaaste vlucht! Zonder twijfel „werkt" zij thans in een andere stad waar Torelli met zijn tent staat. Mijn vrouw is thans haar eigen kindermeisje. Dat is v/el zoo veilig voor de levenskansen van onzen jongen. We denkon er sterk over hem Daniël te noemen. Kenners van de Bijbelsche geschiedenis zullen begrijpen waarom

Schager Courant | 1928 | | pagina 9