ZIJPE. HARENKARSPEL. LANGENDIJK. WINKEL. WIERINGERWAARD. NIEUWE NIED0RP. EEN NIEUWE VLIEGTOCHT OVER DEN OCEAAN. In Wales geland. KORTE BERICHTEN, Eenige bestrijdingsmiddelen tegen mieren. Het Zuiderzeefonds. Gemengd Nieuws. Tribune ingestort. Ontploffing op een kanonneerboot. Vliegtuig brandend neergestort De gele koorts-epidemie te Rio de Janeiro. Opwindend tooneel te New York. Opnieuw dijkbreuk in de Vereen. Staten. Havenstaking te Antwerpen. Een stad op een stad. Politieke moordaanslag op Portorico. Op zoek naar Nobile en zijn makkers. De ontvangst der vliegers van de Bremen. ringen op Zondag 17 Juni gehouden, gehoord de be sprekingen, spreekt haar vertrouwen uit in de be sturen der samenwerkende organisaties; en draagt deze op alles te doen wat kan leiden tot inwilliging der gestelde eischen van arbeidsvoorwaarden en wekt de ongeorganiseerden op, zich bij den Bond aan te sluiten, om zoo noodig aan de te voeren actie kracht bij te zetten. Deze motie werd met algemeene stemmen aange nomen. Een der aanwezigen maakte nog gebruik van het stellen van vragen. Hierna sloot de voorzitter deze bijeenkomst met een woord van dank voor de zeer groote opkomst. Zondag j.1. speelde Succes I een bekerwedstrijd tegen Concordia voor de zomercompetitie. Om 2 uur komen de elftallen in 't veld. S. wint de toss en speelt voor den wind. De beide elftallen pakten da delijk flink aan, en de eerste aanval is voor C. Een zeer mooi voorgezette bal weet Gijzen op schitte rende wijze in te trappen. Een corner op het S.-doel levert niets op. Door eerst tweemaal tegen de lat te schieten, weet Jan tóch no. 2 in het touw te werken. De rust gaat zoodoende met 20 voor S. in. Na de rust gaat het spel steeds gelijk op en neer tot eindelijk een corner op het S.-doel komt, deze levert echter niets op. C. begint een weinig te ver zwakken, waar Gijzen zijn voordeel uit trekt en een goed gericht schot de C.-keeper het nakijken geeft Hierop valt C. nog eens flink aan, doch door goed optreden der S. achterhoede, wordt ze onderbroken. S. was gedurende den geheelen wedstrijd in de meerderheid en heeft dezen 'bekerwedstrijd dan ook verdiend gewonnen met 30. Scheidsrechter Reinders leidde het spel goed. SCHAGERBRUGL Mej. A. Koster, alhier, leerlinge Tan de Rijks kweekschool te AJlkmaar, is Zaterdag j.1, geslaagd voor het examen onderwijzeres. ZIJPEi Naar wij vernemen, «lult da door Regenten Tan het Algemeen Armbestuur vastgestelde rekening over 1927 van genoemde instelling, anet een voor de ©lig slot van f 3594.24, ZIJPEL B. en -W. dezer gemeente hebben het bouwen van een O.L.-sohool met lokaal voor lichamelijke oefe ning en onderwijlzerswoninjg te Oudeöluis, gegund aan den laagatem inschrijver, den heer J. Kes te IJmuiden. ZIJPEL Maandagmiddag is op den Rijkaweg tuseohen St Maartens- en Burgervlotbrug een luxe-auto over den kop geslagen. De chauffeur moest uitwijken voor een meisje, en kwam ongelukkigerwijs in een diepe grintkuil terecht, zooals die op regelmatige afstan den langs den weg voorkomen. Door den' geweldigen schok werd het stuur ont zet, de chauffeur was geen meester meer van aen auto en deze maakte een salto-mortale, zoodat ze met de wielen omhoog kwam te liggen. Deerlijk gehavend werd de wagen opgehaald door een reddingswagen uit Alkmaar. De chauffeur kwam met den schrik vriji; een tweede inzittende had slechts enkele geringe ver wondingen gekregen. Het is werkelijk een wonder, dat dit ongeluk voor de beide heeren zoo gelukkig Is afgeloopen. De auto is afkomstig uit Amsterdam. De grintkuilen langs het Noordhollandsch Kanaal eischen wel de grootste oplettendheid van de chauf feurs, ze zijn inderdaad een gevaar bij het uitwij ken. Vooral in het hooge gras, nu de diepe kuilen vrijwel onzichtbaar zijn, is een waarschuwing er tegen wel noodig, Het zou de veiligheid langs den weg zee'- ten goede komen, als de grintkuilen wat verder den berm op werden gemaakt. De ruimte is er wel voor! EEN MERKWAARDIG ONGELUK. Een paard in den ierkelder. 'Zaterdag was door de een of andere oorzaak de ierkelder van den heer J. in de Zijlpe open blijven staan. Het is niet zoo'n groote opening, maar toch geraakte de bruin met de achterpoot en er door en bleef in een zeer gevaarlijken toestand hangen. De val was blijkbaar nogal aangekomen, en voor het arme dier was de positie zoo benauwd, dat het al spoedig dood was. Maar daarmee was het ongeluk1 nog niet ten einde, want het paard zat nog steeds met zijn achterdeel in het gat en hoe men zich ook inspande, de situ atie verbeterde geen zier, integendeel. Toen werd gedacht aan den reddingswagen van Blaauboer en Kossen te Behagen en deze gereti reerd. Deze was spoedig ter plaatse en werd het „reddingswerk" aangevangen. 'Maar ook toen liep het nog niet gesmeerd. Wel was het paard van vo ren spoedig opgetakeld. maar het achtereind van het dier, dat als 't ware door het gat geperst was, zat muurvast. Na veel draaien en wringen gelukte het tenslotte het doode paard uit het ierkeldergat los te krijgen. De schadepost was, zooals te begrijpen, niet ge ring. DIRKSHORN. Onder begunstiging van vrij gunstig weder !s Vrijdag 15 dezer de jaarlijksche rijtoer met de leerlingen der Openbare School alhier gehouden. Het doel van de reis was, als gewoonlijk, de mooie duinstreek. Zoowel te Bergen als te Schoorl heeft de jeugd zich in den speeltuin en op het duin uitstekend vermaakt. Door de groote welwillendheid der gsheele burgerij, konden ruim 20 paarden en rljtuglen beschikbaar wor den gesteld, waardoor de rijtoer het oude, gezellige kar rakter heeft gehouden. Vooral in dezen tijd van auto en bus levert zoo'n lange file van bespannen rijtuigen een aardig en levendig ge- zich op. NOORDBGHARWOUDEL Op het Muziekconcours te Gastrlcum behaalde de vereen. Genot door Kunst den le prijs in de Eerste Afd. Fanfare met 363 punten. In deni marschwedstrijid behaalde ze den 2en prijs. BROEK OP LANGENDIJK, Mej. N. Buijze slaagde voor het examen onder wijzeres. OUDKAR1SPEL, Door j.1. Zondag met 6—0 van Z.F.C UV1 van Zaan dam te winnen, wist D.T.S. I beslag te leggen op het Gouden Kruis, omdat ook de vijf voorgaande wed strijden gewonnen waren. Het eigenaardige in deze wedstrijden is wel geweest, dat de eerste wedstrijden het zwaarst waren, terwijl de laatste wedstrijd door D.T.S. heel gemakkelijk) werd gewonnen. De Postduivenvereniging „Steeds 'Verder" hield Zondag 17 Juni een vlucht vanaf Mons. De vogeu» zijn om 7 uur losgelaten. Aankomst: 1. P. Kort 1127.2, P. Strobbe 11.28.—; 3. Th. de Pree 11,37.13; 4 Bl Raman 11.43.40; 5 A Raven 11.4657; 6 P. Strob be 11.50.4; 7. F. w. Kempen 11.53.3®; 8 L, Groenewoud 11.56.35; 9 P. Kort 11.56.4®; 10 A. Raven 11.57.8®, Volgende Zondag wordt gevlogen vanaf Noyon (Frankrijk). IW.F.C. IT (heeft Zondagmiddag te Anna Paulowna gespeeld tegen Kleineeluis II en mocht de ■voldoe ning smaken met een O-overwinning huiswaarts te keeren. Verduistering. Dó klerk de B., van den rijksontvanger alhier, die pas kort geleden uit Amsterdam naar het kantoor te Nieuwe Niedorp is overgeplaatst, is, naar men ons mededeelde, beschuldigd van verduistering. De Burgemeester, de heer Visser, heeft den verdachte een verhoor afgenomen. Het gevolg is geweest dat, nadat de B. in Nieuwe Niedorp wa9 opgesloten, hij vervolgens naar Alkmaar is overgebracht en daar in arrest is gesteld» DE EERSTE VROUW VOLBRENGT DE VLUGST. Reuter seint uit Londen 18 Junit De wPrtendihlp" le hedenmiddag UL40 te Llanelly (Wales) galand. Zondagmiddag rijn de vliegers Stuit* en miss Eerhart te Trepassey op New-Foundland voor deren tocht gestart De aankomst De „Friendship" daalde in de baal tusschen Burry- port en Llanelly, omdat de benzinevoorraad op was. De luchtvaarders werden geestdriftig door een groote menigte toegejuicht. De vliegers waren zichtbaar verheugd en allen, hoe wel vermoeid, uitstekend in conditie. Miss Éarhart zeide: „Ik ben erg blij, dat we den tocht gedaan heb been en heel gelukkig, dat we veilig landden, maar nu ben ik te vermoeid, om meer te spreken". Vlie ger Stultz zeide, dat ze heel slecht weer hadden ge had: zware mist en den geheelen dag door onophou delijk regenbuien. Ze werden gedwongen, hun plan nen te wijzigen, omdat ze gebrek aan brandstof kre gen. De indruk in Amerika. Het bericht van de geslaagde transatlantische vlucht trof Amerika als een bliksemstraal. Het ge- heele land is dol-verheugd, dat een Amerikoansch meisje de eerste vrouw is, die den overtocht heeft volbracht. Miss Earhart. Het begin van Miss Earhart's wenschen om over den Atlantischen Oceaan te vliegen dagteekent reeds van 1918, toen zij begon te vliegen te Glendale in Californië. Zij was verzot op de vliegerij en had slechts 10 uur instructie noodig om haar eerste solovlucht te maken. Van dat oogenblik af heeft zij naam gemlaakt in de luchtvaart, hóewei dit haar werk toch niet was: immers zij is secretaresse van de directie van Dennisaon House te Boston. 15 De cember 1021 legde ziji haar eerste vliegproeven voor het internationaal brevet te Los Angelos af. Het duurde tot 19 Mei 1923 eer zij, die natuurlijk niet altijd den tijd had oan weken achtereen te vlie gen, haar brevet inderdaad kreeg. Miss Earhart is geboren te Atchison in Kansas op 24 Juli 1898. Zij is dus bijna 30 jaren oud. Gedurende den oorlog is zij, verpleegster geweest. Wat haar aviatisdhe vorderingen betreft herinneren wij aan een hoogte record in 1920 gemaakt, een 'hoogterecord voor vrouwen. Zij' vloog toen 4700 M. ■hoogi Miss Earhart heeft nooit een vliegongeluk gehad. Aviateurs, die haar kennen, noemen dit geen ge luk, maar kennis. De concurrentie met de Miss Columbia. Toen het bericht van de landing van de Friend ship te Harbur Grace op Newfooindland bekend was geworden, verklaarde Mabel Boll, dat zij nu haar vliegtuig, de Miss Columbia, zou inschepen naar Southampton, om althans nog de eerste vrouw te worden, die den tocht in Oost-Westelijke richting heeft volbracht SLECHT WEER IN ROEMENIë. Sneeuw ln de Karpathen. In de buurt van SInaja viel een zwaar onweer. De aangerichte schade wordt op meer dan tien millloen lei geschat. Sedert twee dagen sneeuwt het in de Karpa then In de buurt van Sinaja. GEVAARLIJK KINDERSPEL. Een meisje doodgedrukt Gisteren is te Veenwouden een zes-jarig meisje tus schen de buffers van een goederenwagen van de Ned. Tramweg-Maatschappij en een stootblok doodgedrukt De wagen was door kinderen ln beweging gebracht Het radikaaJste middel is het opsporen en ver nietigen van het nest Men tracht dit te vinden door de z.g. Mierenloopen te volgen, maar dikwijls gelukt dit niet gemakkelijk. Is het gevonden, dan tracht men de uitgangen op te sporen. Des avonds of bijl regen, als alle mieren in het nest zijn, stopt men alle uitgangen op één na dicht en giet door die eene een hoeveelheid kokend water of een sterke oplossing van ijzervitriool, potasch of een degelijke bijitende stof. Ook kan men er een scheut zwavelkoolstof of benzine ingieten en direct daarna het gat sluiten; de dampen dooden dan de mieren. Heeft' ineni te doen met mieren, die hun nest in een groeten hoop maken, dan steke men in den hoop, ook weer als de mieren er in zijin, een aantal gaten en giet in elk gat een scheut benzine of zwavelkoolstof, waarna het gat wordt dichtgetrapt of met een kluit grond dichtgestopt. Om de uitwerking te ver beteren is het gewenscht den mierenhoop na de be werking met een vochtige zak te bedekken. Ook begieten van het nest met water, waarin per liter ongeveer 1H IX ons Perzisch (Kaukasisch of Dalmatisch) insectenpoeder is gemengd, zou hel pen. De begieting moet plaats hebben heel vroeg in den morgen, ala de mieren er nog in zijn, men zal eenige malen moeten ingieten, per, keer ie 1 k Z liter, haar gelang van de grootte van den hoop, voldoen de. Het eenvoudigste middel, dat ln huizen, kassen en derg. zeer veel succee geeft, bestaat ln het hier en daar neerleggen van halve citroenen, die spoedig gaan beschimmelen, waarna de mieren de nabijheid ervan vermijden. Boter e.d. moet men niet in de buurt der citroenen zetten, daar die stoffen er den smaak1 van gaan aannemen. Volgens sommige mededeelingen zou men ook stukjes komkommer o,p dezelfde wijze met «en gelijk resultaat kunnen aanwonden. Men ziet hier en daar op de plaatsen, waar de mieren zich, geregeld vertoonen, schoteltjes met wat honing, stroop of een sterke suikeroplossing, vermengd met gist, de mieren snoepen dan van die lekkernij, krijgen wat gist naar binnen en sterven als gevolg daarvan. Men1 maakt een sterke suikeroplossing (drie deelen op een cleel water) voegt daarbijl 1 natriumarseniet (Airsenas natricus) een oplosbaar vergif. In deze vergiftigde oplossing doopt men een stuk spons, dat men vervolgens stopt in een jampotje of zoo iets, met een deksel, waarin men een aantal gaatjes heeft geboord. Men zet dit potje in den mierenhoop, de mieren kruipen dan door de gaatjes er in en nemen wat van het vergiftigde voedstel mede voor de larven, die dan dus ook uitsterven. Met één potje zou men op die wijze een geheele kolonie kun nen uitroeien. De deksel op het potje zal worden aangeraden met het oog op het gevaar voor kinde ren en huisdieren. Naar het schijtnt. krijgen de mieren soms de lucht van het gevaar en beginnen het potje te vermijden, het zou. volgen» de Ameri- kaansche schrijvers, waaraan dit middel ontleend is, voldoende zijn het potje dan een eindje te ver- plaateen, om hen er weer op aan te zien vallen. In de Rotterdamache Diergaarde heeft .men niet veel succes op talrijke plaatsen 'e avonds bakje» neergezet, gevuld met een oplossing van Araenas na- tricus in suiker of honingwater, met het resultaat, dat weldra overal doode mieren worden gevonden. Een 20 oplossing van bruine suiker of honing in water, waarin ongeveer 5 Arsenaa natricus, bleek afdoende, mita men volhoudt. Mien dient met ddt «ware vergif groote voorzichtigheid te betrach ten en te zorgen, dat het buiten bereik van kinde ren em huisdieren blijft. Door het neerleggen van sponzen, die in suiker water zijn gedoopt, stukken been met vleeschresten eraan en dergelijke lekkernijen, kan men heel wat mieren vangen, eenige malen per dag, als het lok aas goed vol zit met mieren, gaat men er lange eni schudt de mieren «ruit in een emmer water met een scheutje petroleum erop gegoten. Wordt vervolgd DE BEHANDELING IN DE EERSTE KAMER. In een nota naar aanleiding van het eindverslag over het wetsontwerp tot vaststelling van de be grooting van het Zuiderzeefonds voor 1928 wijst de minister van Waterstaat erop, dat volledige toepas sing van de Zuiderzeesteunwet eerste sedert om streeks een half jaar plaats heeft, zoodat het niet wel mogelijk schijnt, reeds thans een volledig oor deel uit te spreken. De minister waagt dan ook de onderstelling, dat hetgeen thans tegen de wet wordt aangevoerd, eigenlijk niet de wijze van uitvoering van de wet betreft, doch veeleer een voortzetting is van de bezwaren, welke reeds tijdens de behande ling van het wetsontwerp te berde werden gebracht. Reeds toen is van regëeringswege er de aandacht op gevestigd, dat buiten toedoen van de regeering verwachtingen waren gewekt, waaraan niet zou kunnen worden voldaan. Het is dus niet te verwon deren. dat, wanneer die verwachtingen nochtans levendig zijn gebleven, de teleurstelling niet is ver dwenen, doch dit kan dan toch in billijkheid niet worden geweten aan de wijze, waarop de wet wordt uitgevoerd. Intussohen heeft de minister zich met de Generale Commissie te dezer zake in verbinding gesteld. 50 KINDEREN GEWOND. Reuter seint uit Pittsville (Pennsylvanië): Een groote tribune, waarop zich 600 kinderen be vonden, is op een kennisterrein ingestort. Meer dan 50 kinderen werden gewond. In buitengewonen angst snelden verscheidene ouders, die op een tri bune aan de overzijde zaten, hun kinderen te hulp. Tot nu toe zijn er geen menschenlevens te betreuren. 61 LEDEN DER BEMANNING VERMIST. Men vreest, dat se ziin omgekomen. Reuter seint uit Bogota (Columbia). De Columbi- aansche kanonneerboot „Hercules" is, tengevolge van een ketelontploffing, vernield. Tien leden der bemanning werden gedood en verschei dene gewond. De ramp had plaatB op de rivier de Mag- dal'ena nabij Sitio Nuevo. De commandant van de boot wordt vermist. Later wordt gemeld: Met betrekking tot de ontplof fing op de Columblaansche kanonneerboot „Hercules" wordt nog uit Bogota gemeld, dat totaal 51 leden der bemanning vermist worden. Men vreest dat zij zijn om gekomen. Eenige personen zouden de ramp overleefd hebben. 58 dooden. Officieus wordt medegedeeld, dat bij de ketelontplof fing op de kanonneerboot „Heroules" op de Magdale- narlvler 53 personen werden gedood an slechts eenigea ln het leven bleven. 2 DOODEN. Naar uit Boston gemeld wordt, is aldaar een met twee passagiers bezet vliegtuig brandend neerge stort De beide passagiers, de vroegere senator Mar cel Therriault, en een dame werden gedood 60 DOODEN IN DE AFGELOOPEN WEEK Volgens berichten uit Rio de Janeiro zijn aldaar in de afgeloopen week 60 personen aan de gele koorts overleden. MISDADIGER VERMOORD. Een opwindend tooneel heeft zich gisteren bil het Herald Square te New-York afgespeeld. Een bij de politie welbekend misdadiger, die in gezelschap van een jong meisje in een auto een toertje maakte, werd door 4 andere misdadigere doodgeschoten, voor de oogen der talrijke wandelaars, die zich daar bevond»n. De moord geschiedde op klaarlichten dag. De naam van het meisje is onbeksnd gsblsven. Zij ging, toen de daad gepleegd was, in ssn naburig restaurant, waar zij het Moed, waarmede zij' he spat was, afwlesch. Daarna wist zij onbemerkt ln de menigte te verdwijnen. DUIZEND GEZINNEN DAKLOOS DOOR OVER STROOMINGEN. Volgens berichten uit Sint Louis is de St. Fran- Qóisrivier ten gevolge van een dijkdoorbraak bui ten haar oevers getreden en heeft daardoor groote oppervlakten land overstroomd. Duizend gezinnen moesten hun woonplaatsen verlaten. Ook een dijkbreuk in Arkansas. Uit New York wordt gemeld, dat ten Noorden van Newport in den staat Arkansas een di.jiklbreuk heeft plaats gehad, tengevolge waarvan de Witte ri vier buiten haar oevers is getreden en een groote oppervlakte overstroomd heeft. Vier steden worden door deze overstrooming bedreigd. De bevolking van het bedreigde gebied tracht zich in veiligheid te stellen. GEVOLG VAN COMMUNISTISCHE AGITATIEL De communistische vakvereeniging van haven arbeiders te Antwerpen heeft gisterochtend een staking afgekondigd. Zij' eischt een loonsverhooging van tien francs per man per dag. De stakers hiel den een demonstratie en trachtten de workwillige arbeiders over te halen ook den arfaeid neer te leggen. De socialistische vakvereeniging heeft haar ledeni instructie gegeven het werk niet te verlaten. 856 VOET BOVEN DEN BEOANEN GROND. Een draadloos N. T A. bericht maakt melding van plannen tot het bouwen in Chlcago, boven de banen van de Illinois Central Rallraod, van een gebouw van 75 verdiepingen, dat 46 millioen dollar zal koeten en een stad op zichzelf zal worden. Het zal 856 voet bo ven den bèganen grond hoog worden, aldus 70 voet hooger zijn dan het Woolworthgebouw te New York en bijna zoo hoog worden als de Elffeltören. DE DADER NEERGESCHOTEN. San Joan (Porto Rlco.) Barcelo, de president van den Senaat van Porto Ricc^ Is door een man met een mes aangevallen, tijdens zijn ontvangst door een enthou siaste menigte bij zijn terugkeer uit New York. Zijn aan valler werd door de politie neergeschoten. Barcelo Is naar het ziekenhuis overgebracht, waar geen inlichtingen over zijn toestand werden verstrekt. NOBILE ZIET VLIEGTUIGEN, MAAR DE VLIEGERS ZEEN HEM NEET. De „Cltta di Milano" heeft het volgende telegram naar Rome gezonden: De vliegers Larsen en Holm zijn heden na een vlucht van eenige uren over het gebied, waar Nobile en zijn metgezellen zich moeten bevinden, naar de „Bragganza" teruggekeerd. Zij hebben evenwel, ondanks het feit, dat het zicht goed was, niets van Nobile gezien. Van Nobile is evenwel op de „Cltta di Milano" een draadloos telegram ontvangen, waarin hij meldt, een vliegtuig gezien te hebben en waarin hij vraagt hoe hij te handelen heeft, wanneer hij opnieuw vliegtuigen ziet. Nobilie gaf tevens zijn positie aan, die belangrijk ver schilde met die, welke drie dagen geleden werd opgege ven. Het door hem aangeduide punt ligt ongeveer 5 mij len ten Oosten van Poyn-eiland en ongeveer 8 mijlen van dat, hetwelk vroeger werd aangegeven. Deze nauwkeurige aanduidingen zullen het mogelijk maken, de groep Nobile bij nieuwe verkenningen te vinden. Uit de berichten door de vliegers meegedeeld blijkt, dat in de zone, waar de groep der drie naar land mar- cheerende Italianen zich moet bevinden, het ijs zeer ge schikt is voor den marsch. De twee dappere vliegers hebben een anderen motor ln één der toestellen gezet en zullen hun vlucht hervat ten, teneinde met behulp van hun meer perclese gege vens het kamp van Nobile op te zoeken, die meedeelt, dat de weers en ijsgesteldheid thans zeer gunstig zijn. Nobile vraagt verder om raad hoe zijn scheenbeenbreuk te behandelen. De drie mannen gevonden? Een draadloos bericht uit Berlijn houdt in: Volgens een bericht uit Oslo heeft een jager bij de Noordkaap van Noord-Oostland de drie leden van de bemanning der „Italla" gevonden, die 30 Mei afzonder lijk hun weg naar het land hebben gezocht. Het heet, dat zij op de „Hobby" naar Kingsbay worden gebracht. Het 1b zeker de derde maal, dat een bericht van dien aard wordt verspreid. Veel reden om er vertrouwen aan te heohten is er niet. EEN NIEUW GEVAAR. Een ontzettende stórm woedt boven het kamp, Volgens een bericht uit Kopenhagen heeft de „Cltta dl Milano" een nieuwe hulproep van Nobile ontvangen, waarin wordt medegedeeld dat er een geweldige storm woedt op de plaats waar de zes mannen zich bevinden en dat men vreest, dat het ijs zal barsten, met het ge volg, dat de bemanning van de „Italia" zou verdrinken. Een officieele bevestiging van dit bericht ontbreekt, docht het is reeds eerder gebleken, dat verontrustende mededeelingen van Nobile niet, of althans niet terstond uit Rome, waar men in draadloos contact met de „Cltta di Milano" staat, verspreid worden. GROOTE GEESTDRIFT. De Columbus van de Nord-Deutsche Lloyd is gister morgen te 5 uur te Bremershafen aangekomen. Het schip bleef eenige uren buitengaats om het program van ontvangst der vliegers van de Bremen niet in de war te sturen en slechts eenige persvertegenwoor digers werden tegen 9 uur toegelaten om het op- stoomen naar de groote kaaisluis bij te wonen. Het gerucht van de aankomst verspreidde zich niettemin met razende snelheid en om zeven uur was de Co lumbus reeds omringd door tal van particuliere mo torjachten die elk voor zich er het eerst bij wilde zijn om den vliegers het welkom op Duitschen bodem toe tt roepen.

Schager Courant | 1928 | | pagina 6