KjkükHEï PUROL PUROL Gemengd Nieuws. De brand in het Noorsche visschersdorp Het banditisme in Chicago. Brand in de Hamburgsche haven. Een werkende vulkaan. Brand in een Venetiaansch badhuis. nlnMlJJt Bestuit mn Ï8 Mét J.l0 wx 18, houdende goedkeuring van het raadsbesluit van 28 Maart j.1. tot vaststelling van den heffingsfactor voor het be- lastingj&ar 1928/29. k. Missive van Ged, Staten, d.<3L 25 April JA, no. 148, ten geleide van het goedgekeurd reglement voor het Burgerlijk Armbestuur, vastgesteld ter raadsver gadering van 28 Maart J.1. 1. Missive van Ged. Staten, dd. 20 Juni j.1., no. 137, ten geleide van de vastgestelde gemeentereke ning, dienst 1920. Al deze stukken worden voor kennisgeving aange nomen. 2. Concept besluit tot wijziging der begrooting, dienst 1927. Een wijziging der begrooting, dienst 1927, tot een bedrag van f10824, wordt na toelichting van den Voorzitter, goedgekeurd. 3. 'Concept-besluit tot wijziging der begrooting, dienst 1927. Ten aanzien van deze voordracht wordt door den Voorzitter medegedeeld, dat B. en W. voorstellen om aan de afdeeling Nieuwe Niedorp van de Noordhol- landsohe Vereeniging „Het Witte Kruis", die een verloting heeft georganiseerd voor do stichting van een nieuw wijkgebouw, een bijdrage te verleenen van f40.—. Overeenkomstig dit voorstel wordt door den Raad besloten. De bon wad vieze» van den Bond „Heem schut" B. en W, stellen voorts den Raad voor, als dona trice toe te treden tot den Bond „Heemschut", waar voor is uitgetrokken een bedrag van f 25.—. De heer Bakker ia van oordeel, dat, gehoord de klachten die do personen, die willen bouwen, over den Bond „Heemschut" hebben, men een beetje voor zichtig dient te zijn met toetreding. Spr. zou liever voor onze bouwverordening zien, dat „Heemschut" van het tooneel verdween, en waar spr. er niet mee sympathiseert, zou hfi] geen 126.— beschikbaar wil len stellen. De Voorzitter zegt, dat over de waarde ven advje- sen velschillend kan worden geoordeeld. In werke lijk tochnische kringen wordt instemming betuigd met het werk van „Heemschut". De werkzaamheden worden door „Heemschut" gratis verricht, maar het spreekt vanzelf dat de Bond toch verschillende kos ten (reiskosten, enz.) moet maken en nu gaat het naar het oordeel van B. en W. niet aan, daarvoor steeds te speculeeren op een andersmians portomon- naie. Spr. begrijpt uit de woorden van den neer Bak ker, dat deze liever geen gebruik wil maken van de adviezen van „Heemschut", Maar spr. wijst op de strooming onder de vaklieden op het platteland' iets te gaan bouwen, wat men niet bij machte is goed te bouwen. Men tracht fraai te bouwen en door wat na- aping van de stad verkrijgt men gebouwen die niet bij de landelijke omgeving passen. Spr. gelooft, dat de klachten, waar de heer Bakker over spreekt, overdreven zijn. Het eindresultaat is steeds dat de Bond en degene die wil bouwen, tot elkaar komen, het is nooit tot conflict gekomen. „Heemschut" stelt eischen, maar wil ook wel eens wat laten vallen. Het is spr. opgevallen dat de teekeningen van vak lieden dikwijls een gebrek aan aeethetlca verraden, de gebouwen dienen goed van lijn te zijn. Spr. oor deelt dat de klachten misplaatst zijn en zegt dat er ook in andere gemeenten wel is geklaagd, maar men later met het werk van „Heemschut" ingenomen was. Spr. acht het In het belang der gemeente „Heem schut" te steunen. De heer Van Zoonen kan niet anders dan het voorstel van B. en W. bij1 den Raad aanbevelen. Spr. heeft zelf ten deze eenlgo ondervinding opgedaan en zegt dat het huis dat voor hem gebouwd is, verbe terd is door de aanwijzingen van „Heemschut". De medewerking was heel goed. De hoor Tromp was een oogenlblikje dezelfde ge dachte toegedaan als de heer Bakker, maar spr. denkt, dat de klachten die de bouwers hadden, niet behandeld zijn waar ze behandeld behoorden te wor den. Spr. heeft zelf ondervonden, dat wel tot overeen stemming wordt arekomon en men goed met „Heem schut" kan samenwerken. De Voorzitter zegt, dat hot al bijzonder treft dat 2 raadsleden met den Bond „Heemschut" in contact zijn geweest en nu hun sympathie betuigen. De heer Bakker zal niet twijfelen aan de hoogere capaciteiten, maar er wordt geklaagd over het lang durige werken. Misschien dat het nu echter wat be ter gaat De Voorzitter moet protest aamteekenen als zou het met „Heemschut" een langdurig proces zijn. Als een teekening wordt heengezonden, is ze binnen een week terug en zoo noodig is, na een telefoontje, iemand den volgenden dag hier. Maar spr. weet uit ervaring dat wanneer hier een teekening wordt ge bracht, deze gauw terug wordt verlangd, wan de gene die de teekening heeft moeten maken, heeft reeds lang genoeg werk gehad. Maar mlen vergeet dat de teekening dan eerst aan „Heemschut" moet worden toegezonden en de gemeenteopzichter haar moet toetsen aan da bouwverordening. De heer Kriller vraagt, of alle bouwaanvragen voor woningen in de kom van het dorp om advies aan „Heemschut" worden toegezonden. De Voorzitter antwoordt bevestigend. De-heer Ligthart verklaart zich er niet voor, voor dit doel f25 uit te geven. Hiet voorstel van B. en W. wordt vervolgens aange nomen met 5 tegen 2 stemmen; tegen stemden cie heeren Ligthart en Bakker. b. en W. stellen vqor om aan te sluiten bij het Centraal Archief en Inlichtingenbureau voor Maat schappelijk Hulpbetoon in Nederland, De kosten be dragen f 5.—. Wordt goedgevonden. De behsrdihg van den Oude Niedorper- weg. 4. Voorstel inzake beharding van het verbreede gedeelte van den Oude Niedorperweg vanaf de grens scheiding Nieuwe Niedorp-Oude Niedorp tot aan de z.g. steenen pijp. Aan de leden is een schriftelijke voordracht toe gezonden en de Voorzitter licht toe, dat B. en W. in principe voor een sproeiphaltmiortelbeharding zijn, voor zoover de buizen in den weg geen bezwaar op leveren. Met het oog op het verleggen van buizen kunnen B. en W. nog niet met een kostenberekening komen en zij stellen nu voor, om wanneer de kosten van een sproeiphaltmortelbeharding niet hooger zijn dan die van een klinkerbeharding, een sproeiphalt mortelbeharding te doen maken. De heer Van Zoonen vraagt, of het noodzakelijk is dat de ondergrondsche electrische geleiding ver legd moet worden. De Voorzitter zal dit nader onderzoeken. De heer Van Zoonen vraagt verder of het niet moge lijk is dat de electrische kabel tot het bruggetje wordt doorgetrokken en wel mot hot oog op even- tueele aansluiting door Nieuwe Niedorp. öo Voorzitter acht dit niet zoo noodzakelijk. Als de gemeente Nieuwe Niedorp de kabel wil laten leg gen, moet zij toestemming vragen en dan kan de voorwaarde worden gesteld, dat het zooveel moge lijk aan den buitenkant geschiedt. De heer Kiriller zou graag zien, dat de breedte van de te maken beharding 5 meter in plaats van 450 meter werd. Spr. wijst er op, dat het verkeer langs den Oude Niedorperweg drukker iö dan langs den Reidersweg. Die Voorzitter geeft zelf ook de voorkeur aan een breedte van 5 meter, maar waar de Reidersweg een behardingsbreedte van 4.50 meter krijgt, kunnen we geen uitzondering maken met den Oude Niedorper- eg. De heer Tromp deelt mede, dat büj een breedte van 4.50 meter 2 van de breedste hier rijdende autobus-1 sen elkaar kunnen passeeren zonder op de bermen 1 te komen. De heer Kriller zegt, dat ze dan toch op den kant van de beharding zullen komen en juist met het oog op het schoonhouden van den weg acht spr. een flinke breede beharding gewenscht De Voorzitter ziet in de kom van het dorp omi die reden graag een breede weg. De hoor Van Zoonon zou van B. en W. graag een berkening zien van het verschil In kosten, 450 of 5 meter breedte. De Voorzitter berekent dat het verschil ongeveer f720 zal bedragen. De heer Liefhebber vindt dat wel een tamelijk be-1 drag, maar acht het wel van groot belang als 2 bussen elkaar kunnen passeeren, zonder op de bermen van den weg te komen. Het voorstel-Kriller, om de behardingsbreedte op 5 meter te stellen, wordt met 4 tegen 3 stemmen ver worpen, voor stemden de heeren Kriller, Liefhebber en Van Zoonen. Het voorstel van B. en W. wordt nu geacht te zijn aangenomen. De vsldwachterswoning te buuf. 5. Voordracht tot verhuring dor veldwachters wo ning te Oude Niedorp. Ook deze voordracht is den leden schriftelijk toe gezonden. j De heer Van Zoonen zag liever dat B. en. W. po gingen aanwendden om de woning te verkoopen. Als f 182 huur per jaar wordt gemaakt, zal er na aftrek van de onderhoudskosten een zeer gering overschot i zijn. De Voorzitter zegt, dat dit ook de bedoeling was van B. en W. en met dat doel dan ook een adver tentie is geplaatst. Maar geen enkele kooper meld le Bewaar steeds de zakken. Album „Planten enz." In bewerking. zich aan. Mocht de heer Van Zoonen echter een koo per weten, dan wordt de kwestie anders. De heer Van Zoonen vindt het ook jammer dat B. en W. in hun voordracht een bepaalde huursom noemen. De mogelijkheid bestaat, dat voor f350 per week de woning niet verhuurd kan worden en dat de woning dan onbewoond blijft staan. Het lijkt spr. daarom/ beter het bedrag van f 182 uit de voordracht te schrappen. De Voorzitter zegt, dat dit niet mag, dat zou een verboden delegatie van macht zijn. B. en W. meenden dat de huur niet minder mocht zijn dan f 182. Mocht de Raad oen ander bedrag willen bepalen, dan is dat natuurlijk mogelijk, maar dan wordt de woning te goedkoop verhuurt. Dst wethouder heb zijn huissleutel strooit Temidden van deze verhuringskwestie komt de werkman van wethouder Liefhebber binnen en vraagt of zijn baas mischion de hulssleutel strooit heb, want hij heeft een sleutel op straat gevonden en de huisdeur was gesloten. Onder gelach om dit intermezzo, wat de Voorzitter de landelijke gemoedelijkheid noemt, neemt de heer Liefhebber weer bezit van zijn sleutel. De heer Kriller zegt, dat de huurder van do wo ning ook verplicht is de waag en het arrestantenlo- kaal schoon te houden en om die reden zou spr. een huur van f 3.— per week voldoende achten. De Voorzitter zegt, dat oorspronkelijk de bedoeling was de huur te bepalen op f3.50 kosten waterlei ding. Dat laatste hebben (B. en W. echter al laten val len. Het schoonhouden van waag en arrestantenlo kaal zijn geringe werkzaamheden. De heer Wit dacht dat f3.— per week voldoende was. De heer Van Zoonen wil ook do huur op f 3.— per week bepalen en B. en W. dan de vrijheid geven zoo «mogelijk de woning voor f 8.50 per week te verhuren. Het voorstel-Wit om de huur op f3.— te bepalen, wordt aangenomen met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren Ligthart en Tromp. 7. Voorstel tot oninbaar-verklaring van een poi voor hondenbelasting, ten name van P. Korver wel tot een bedrag van f 1.—. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. woi besloten. 8. Voorstel tot onteigening van grond van W. Smits, Nijmegen, in verband met de verbreeding v den Oude Niedorperweg, ter grootte van 2300 M', De Raad verleent zonder bespreking math iging a B. en W. tot het in orde maken van de ontoigonin stukken. 9. Rondvraag. De heer Wit vraagt hoe het staat met de straatv» lichting van Zijdewind naar Blokhuizen en de aa sluiting van den Zwarteweg. De Voorzitter zegt dat dit is uitgesteld totdat uitbreiding van'de straatverlichting te Oude Niedo plaats vindt. In Augustus zal dat gebeuren en sj zal er het P.E.N. op wijzen. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergad ring door den Voorzitter gesloten. 45 HUIZEN, HET POSTKANTOOR EN EEN BAN VERWOEST. Het verrichten van veldarbeid schoolkinderen. door Naar uit Tromsoe wordt gemeld, heeft de hevij brand in het Noorsche visschersdorp Berlevaag; huizen, het postkantoor en een bank verwoest. De brandweer van Tromsoe en Vardoe trachtte tevergeefs het vuur te blusschen, meer dan 400 pei sonen zijn dakloos. BEN ARBEIDSLEXDER MET EEN MACHINE GEWEER BESCHOTEN. De ongebreideldheid van de bandieten in Chicag openbaart zich telkens weer, en neemt steeds onbi grijpelijker afmetingen aan. Nu weer wordt gemel dat in het hart van de stad, in een der rustige aristo cratische buurten, de arbeidsleider Big Tim Murphj is vermoord. De man werd naar buiten geroepen c toen hij op de stoep van zijn huls verscheen, wej hij bewerkt met kogels uit een machinegeweer, aanvallers hadden de zaak technisch goed georga niseerd. Toen iMurphy zijn deur uitkwam werd hel krachtige zoeklicht van een auto op 500 M. afstand op hem gericht. De man was dus een duidelijke schijt en en wem r. D« geforceerden lach, „Maar die arme koopman Ifl toevallig een goede bekende van mij. Je hoeft hem heuaoh geen kwaad te doen." „Wat zeg je?* riep Woei uit „Dat schurftige indivi du..." „Hij ia niet schurftig," antwoordde Nick. „En hij heeft me verschillende diensten bewezen en zai dtt naar ik hoop in de toekomst blijven doen." „Je wilt me toöh niet vertellen, dat je dat soort njen- sohon vertrouwt" protesteerde Noel. „Dat kun je een voudig niet doen, kerel. Het is krankzinnigheid. Et rijn allemaal even ge men." Nick lachte. „Dergelijke eigenschappen kunnen dik wijls ook hun nut hebben," verklaarde hij. „Maak Je maar niet zoo druk, Noel. Ik heb me meer dan eens op dun ijs begeven, zonder dat ik er doorzakte." Hij was verdwenen, terwijl hij een vroolijk liedje neu riede. „Hij zal er zoo lang mee doorgaan, totdat a« het een of ander gebeurt" mompelde NoeL „Bestaat er inderdaad eenlg gevaar?" vroeg Olga angstig. „Volgens mij wel," antwoordde hij, „maar Of dealt dat ik een groote ezel ben en nleta bogrijp." „Oh, Noel, Nick bedoelde het volstrekt niet Op die manier." Hij keek haar aan. „HU !a heuüah niet de eenlge, die me zoo beschouwt Olga." Zo legde haar handje op zijn arm. „Noel, Je veronder stelt toch niet dat ik ook op een dergelijke manier over Je zou denken T" Er kwam een hartstochtelijke blik In rijn oogea ea de Jonge man schoof zijn stoel dichter bij dien ven het Jonge meisje. „Olga" zei hij op gesmoorden toon. ,Jk verwijt Jou niets... J0 kon het niet helpen. Het iz ver moedelijk het Noodlot... Maar... ik weet zeker, dat ik je gewonnen sou hebben, wanneer ik je het eerst had ontmoet" Hij hield thans haar beide handen omvat en Olga wendde geen pogingen aan zich uit zijn greep los te makon. Evenmin sprak se hem tegen, want <se wizt dat hij gelijk had. „Het spijt me zoo voor Je," stamelde ze verlegen. „JU kon het niet helpen," herhaalde hij heftig. ,JCn elk geval ben je gelukkig, dus moest ik meer dan te vreden zijn. Ik zou dat ook inderdaad wezen, wanneer ik er niet diep in mijn hart van overtuigd was, dat Ik Jo gelukkiger had kunnen maken. Misschien is het heel verkeerd van me je dit te zeggen, maar lk kan er niets aan doen." Hij hield op en zuchtte. Ze legde opnieuw haar handje op zijn arm. „Beste Noel, ik vind het prettig, dat ja me dit gezegd hebt," «el se. „Ik weet, dat ik je liefde vol strekt niet verdien...'Maar toch ben lk dankbaar, dat Doorzitten Stakloopen Zonnebrand en Smetten fl. Voordracht tot vaststellen eener verordening als bedoeld bij art. 1' der Leerplichtwet Op 14 Juni 1926 is door den Raad een verordening vastgesteld, waarbij het tijdvak voor het verleenen van vergunning tot het verrichten van veldarbeid op 2 maanden is bepaald, 15 Juni15 Augustus. Dit is evenwel in strijd met de leerplichtwet, omdat het tijd vak niet langer dan 4 weken mag zijn. Om die reden stellen B. en W. voor oen verordoning als bedoeld bij art 15 der Leerplichtwet vast te stellen en het tijd vak te bepalen van 1 Juni tot. 1 Juli. De hoor ©akker vindt dat tijdvak minder geschikt cn wil met het oog op het bewerken van zilveruien, nep enz., het tijdvak stellen op 1 Juli1 Augustus. De Voorzitter zegt, dat hem juist was verteld dat het tijdvak 15 Juni15 Augustus wat laat was. De heer Kriller meent ook, dat voor het aangeven van koolplanten de maand Juni noodig is. De heer Van Zoonen wijst er op, dat wanneer de Juli-maand wordt genomen, de zomervacantie er bij zal aansluiten en het onderwijs dan een onderbre king van 7 weken krijgt. Het is juist de bedoeling van de wet dat te verhinderen. Het voorstelJBakker wordt niet ondersteund, waar na het voorstel van B. en W. geacht wordt te zijn aangenomen. Nadat de Raad hieraan zijn goedkeuring heeft ge hecht, worden nog een tweetal junten aan de agenda toegevoegd, n.1.: OLIE LOODSEN IN VLAMMEN OPOEGAAN. Woensdagavond kwam in een loods aan den Rei herstiog, welke aan de minerale-oliefabrieken val Albrecht en Co. behoort, vermoedelijk door ontbran ding, een olietank tot ontploffing, waardoor 'n groot/ brand ontstond. Door den heerschenden storm sloegen de vlammen op nabijgelegen loodsen, welke eveneens olie bevat/ ten, over. De brandweer rukte met acht rijdende en vier drij vende brandspuiten uit en bestreed het vuur met 25 stralen. Het gelukte het hoofdgebouw en de groote! machinekamer te redden en het gevaar van de na burige oliebedrijven af to wonden. Was dit niet ge* lukt, dan zou vermoedelijk het geheele havendistrict Grasbrook oen prooi der vlammen zijn geworden. -< ROOKZUILEN VAN MEER DAN 600 METER HOOGTE. •Naar Reuter uit Wellington meldt, is een vulkaan op White Island opnieuw heftig in actie. Zware rook zuilen verheffen zich tot een hoogte van meer dan zeshonderd meter. PANIEK ONDER DE BADERS, MEEST VROUWEN, Een hevige brand heeft gewoed in het badhuis vai i het Li do té Venetië. Bijna duizend baders; meesl vrouwen, werden door een paniek beyangen en vluch- jten, waarbij velen hun kleeren moesten achterlaten i Binnen een uur was het badhuis totaal verwoest. Ten gevolge van een hevigen wind viel er aan blusschei niet te denken. je van me houdt,... Dat weet Je zelf toch ook, is het niet? En lk... ik zou graag met je willen trouwen... wanneer... mijn hart..." Hij lachte sarcastisch, „Ik begrijp het heel goed, Olga, Dat is Juist het ellendige van het geval. Het leven kan toch zoo afschuwelijk zijn." Met een ruk kwam hij over eind en trok zijn breede schouders op. ,Je moet me ver giffenis schenken, Olga, dat 11c me op deze manier te genover Je geuit heb. Ik ben een ellendige egoïst. Ver geet alsjeblieft, wat er zooeven la voorgevallen. Beloof me alleen, dat Je, indien Je ooit een vriend noodig mocht hebben, die je met raad en daad kan bijstaan, aan mij zult denken." „Dat beloof lk Je," zei ze ernstig. Hij hield haar handje in de zijne en liet het daarna plotseling los. Er lag een ameekende uitdrukking in haar blauwe oogen, toen ze vroeg: „Noel... wil Je ter wille van mij weer goede vrienden met Max zijn?" Even keek hij peinzend voor zich uit, om hierop te zeggen: „Uitstekend, ik zal het probeeren." Ze begreep heel goed, dat het onverstandig van haar zou zijn er op aan te dringen haar zijn belofte te goven en zo kon zich niet verhelen, dat het een bittere teleur stelling voor haar was, dat hij zich op deze manier ge droeg. Ze had verwacht, dat Noel grooter zou zijn. Het verdere gedeelte van den avond danste ze onaf gebroken en toen ze met Max naar huis reed, was se zoo vermoeid, dat het haar bijna te veel was oen woord te zeggon. Toen se echter Nlck's bungalow bereikt hadden, zei ze opgewekt glimlachend tot Max: „Dit la de gelukkigste avond van mijn leven geweeat" „Ia dat Inderdaad zoo?" vroeg Max. Ze ontdeed zich van haar avondmantel en ging dicht bi) hem «taan. Er lag oulk oen heerlijke glans in haar oogen, dat een groot gevoel van geluk zich van Max meester maakte. Ze legde haar handen op rijn schou ders en hief haar geriohtja naar hem op, „Ik ben bang dat het voor jou erg saai la geweest," zei ze haporend, „en lk hoop, dat je Je niet te veel ver veeld hebt" „Oh volstrekt niet" Er lag een cynische klank in rijn stam, terwijl hij deze laatste woorden eel en hij schoon er niet de min ste notitie van te nemen, dat haar armen nog steeds om rijn schouders geslagen waren. „Max... Je bent er toch niet boos om, dat ik al die dansen aan Noel gaf? Je begreep het toch?" Hij begon te glimlachen, «Ja, Ik begreep het, kind." „Weet Je dat wel heel zeker?" vroeg ze «enigszins angstig. Hij aam haar gezichtje trachea rijn handen. „Xk heb je toch altijd begrepen, kindje." „Ik kan het heusch niet helpen, dat ik medelijden met hem heb," zei ze op ernstigen, bijna bedroefden toon. Hij boog zich tot haar over en kuste haar. „Dat is volkomen overbodig, Olga. Ik maak er echter totaal geen bezwaar tegen, hoor." Mij is veel beter en aardiger dan Jij eigenlijk wel weet," pleitte ze. Hij begon te lachen. „Ik heb hem vanaf zijn geboorte gekend, en hU Is een echte Wyndham, beste kind. In ze ker opzicht zijn ze aantrekkelijk, maar daartegenover bezitten ze eigenschappen, die buitengewoon hinderlijk zijn." „Oh, Max!" proteateorde ze. „Ik ben een uitzondering," ging hij voort, „daar lk noch aardig, noch slecht ben. Nu moet Je gauw maken, dat Je naar bed komt, kleintje. Wil je misschien eerst nog Iets gebruiken?" Ze leunde weer met haar hoofdje tegen zijn schou der. „Nee, ik heb nergens behoefte aan. Het komt me voor, alsof ik veel en veel te veel gehad heb. Ik heb ook nog geen lust om nu al naar bed te gaan, Max," „Er komen nog zooveel dagen, kindje," zei hij. „Ik heb het gevoel alsof het morgen weer hoel iets anders zal rijn. En de tijd vliegt om. Hot zal al niet eens zoo lang meer duren, of Jij zult moeten vertrekken," „St Jan is niet ver meer af," glimlachte Max. Eensklaps begon ze te rillen, alsof ze het koud had. „Oh, er kan nog zooveel voor dien tijd gebeuren." Hij sloeg zijn armen om haar heen on drukte haar hartstochtelijk tegen zich aan, doch hij antwoordde niet op haar laatste opmerking. Tjmpiam maakte rij zich uit zijn omhelzing loa „Nu dan zal lk Je maar goedennacht wenscheou Weet je be slist, dat Je nleta meer noodig hebt?" „Heel zeker," antwoordde hij. „Goedennacht" Als een klein kindje kroop ze In rijn armen. „Ik begrijp er niets van, dat Nick nog niet terug ia." zei ze even later, „Zou hij misschien al in zijn bed lig gen?" heb er geen flauw idee van," antwoordde Max. „Het wordt nu heusch meer dan tijd, dat Jij gaat rusten, Olga. Goedennacht beste kind." Met zijn arm om haar heengeslagen, liep hij met haar de kamer uit Voordat ze haar slaapkamer binnenging, wierp hem nog een kushapd toe. Max schonk zich een glas whlsky-and-soda in en begon rijn pijp te vullen, waarna hij ln een leunstoel op de veranda plaats nam. Vanuit de wildernis drongen alle mogelijke geluiden tot hem door, doch in rijn onmiddellijke nabijheid was allee Ln diepe rust gehuld. Peinzend zat hij eenlgen tijd voor steh uit te kijken en zoo nu en dan vertoonde rijn bekende sarcastische glimlach zich om zijn lippen. De minuten gingen voorbij... Zijn pijp was uitgegaan en hij had zijn glas whisky nog niet aangeraakt. Aller lei droombeelden verrezen er voor zijn geest. Eensklaps werd hij door een licht gerulsch uit zijn gepeins opgeschrikt Onwillekeurig dacht hij aan den tijger, welken hij den vorigen dag te Khantali had neer geschoten. Hij kon zich echter moeilijk voorstellen, dal een dergelijk beest zich zoo dicht in de nabijheid van een huls zou durven wagen... HU onderscheidde thani duldelUk het zachte geritsel van bladeren, die opzU werj den geschoven. Vaag vroeg hU rich af, of de indringer} ham in de duisternis zou kunnen zien... Het was mlij schlen dwaas van hem daar kalm te blUven ritten, doel het kwam hem voor, alsof hU aan zUn stoel genageld, was. Seconden verliepen er, zonder dat er leta bUzon* ders plaats vond. Hot geluid klonk hoe langer hoe ver der af, om ten slotte geheel en al te zwUgen. Kon hel een jakhals geweest zU»» vroeg Max zich af?" HU stond op cn trachtte mot zUn blikken de duisternif te doorboren. Nlck's kamer bevond zich aan do achter zUde van de bungalow en de nachtelUke bezoeker scheen rich in do richting te hebben gewend. Op zUn teenea sloop hU hem na HU bereikte den hoek van het hult De schemerlamp brandde eri het venster was goopend HU stond oven stil en keek naar binnen. Om het bed heen was een bamboe scherm geplaatst TerwUi Max voor het raam stond kwam een donker gedaante met een tulband om het hoofd vanachter h« scherm te voorscbUn. Het was de gestalte van een ouder man, met lange, grijze haren, gehuld in «on wit, in disch gewaad. Voor een kort oogenblik bleef de man onboweeglU staan, stapte toen op het venster toe on sloot dit D geschiedde zoo geruischlooa en zoo geheel onverwach dat Max voor een oogenblik geheel en al uit het vel geslagen was. HU had er geen flauw begrip van, zUn aanwezigheid was opgemerkt geworden. Op dezelfde, vlugge, geruischlooze wUze werden thai de jaloezieën neergelaten. Nog steeds denkende aan d< geheimzlnnigen bezoeker op het erf, wendde Max zi< om en keerde naar de veranda terug. Toon hU den ho< had bereikt, stond hU stil en luisterde. Overal hcersch evenwel diepe rust HU wachtto nog eenlgo mlnute doch slechts het geluid van den wind liet zich hoort HU had rich dit alles maar verbeeld of had hU droornd, vroeg hU rich vaag af?" KlaarblUkelUk had zijn gasheer zioh reeds ter ma begeven, en had zUn lijf jongen alles voor den nacht gereedheid gebracht HU sloot de vensters en begaf naar zijn kamer. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1928 | | pagina 6