n..^Me Zenuwen Dinsdag 3 Juli 1928. 7Ssite Jaargang No. 8^80. Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN &Co., Schagen. Eerste Blad. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Feuilleton. Bij Scheren Binnenlandsch Nieuws. De Nederlandsche Spoorwegen. Hijschkraan gebroken. Vliegongeluk te Koegras. SGHAEER AlitEcei Nitiïs- COURANT. ilimtuiit- LaÉiillil Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zoterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiön nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden 11.05. Losse nummers 0 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel moer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. Zitting van Vrijdag 20 Juni 1928. IN TWIJFEL ONTHOUDT UI De voortgezette behandeling van de izaak contra den heer J. C, W., Bioscooptheater-ondernemer te Alkmaar, welke heer verdacht werd de politie verordening betreffende standplaats van motorrij tuigen te hebben overtreden, heeft tot dusver nog geen) volledig licht op het gebeurde geworpen. Ver balisant Wijnberg persisteert, ook wat datum betreft en uur bij zijn proces-verbaal. De twee getuigen decharge, de heeren de Jong en v. d. Wulp verkla ren, dat de heer W. reeds omstreeks 10.30 voorin, in zijn Fiat-tweezitter is vertrokken. De heer Inspecteur Zoll, nog staande de zitting als getuige opgeroepen, sluit zich wel volkomen aan bij het relaas van Wijnberg, doch kan niet pertinent verklaren, dat het feit op Maandag 11 Mei is ge pleegd. De heer W. toont nog nader aan, dat hij1 op dien dag, toen de Bioscoopbond feest vierde, beslist om 12.10 zich met zijn wagen in Amsterdam bevond. De toezichthouder op zijn auto, zekere H. J. Bier man, izal zulks eveneens kunnen verklaren. Con clusies worden alzoo niet genomen, maar het on derzoek wordt voortgezet en zal de zaak op 13 Juli1 nogmaals op de rol worden gebracht. ONBETROUWBARE AUTOBUS. De chauffeur B. S„ in dienst van de firma v. M., .autobusdienst AlkmaarBergen, heeft zich te ver antwoorden voor het weinig vertrouwen gevende feit, dat op 13 Mei nochi hand- noch voetrem van de door hem bestuurde bus behoorlijk function- neerde, zooals door den heer Wijnberg, de politie agent, speciaal belast met de controle op deze ver keersmiddelen, proefondervindelijk is geconstateerd. Volgens dezen specialiteit is deze dienst verreweg de slechtste. De concessie is dan ook niet vernieuwd, doch de ondernemer is in beroep bij de kroon. Met het oog op de ernst van het feit. dat groot gevaar kan opleveren voor de inzittenden, Indien oogen- blikikelijke stilstand van het voertuig noodzakelijk is, wordt f 75 boete subs. 30 dagen opgelegd. NADEIREi BEVESTIGING GEWENSOHT. De motorrijder C. J. K. uit Heerhugowaard zou volgens oproeping op 17 Mei met zijn machine te Liinmen 45 kilometer hebben gereden. De verdachte taxeerde die snelheid evenwel slechts op 25 30 Kilometer, wat geen overtreding oplevert. Gewenscht is dus den» verbalisant en snelheidsmeter v. d. Sanden te hooren, dus uitstel tot a.s. week. IN GEPEINS VERZONKEN. De smid Corn. V. te Alkmaar, die op 23 Mei in diepe gedachten verzonken een handkar in de ver keerde richting over het Luttik Oudorp voortduw de, werd op onaangename wijze uit zij ngepeins op geschrikt door een politie-agent, die hem een be keuring beteekende. Elen ambtshandeling, waarvan het resultaat heden f 2 boete of 2 dagen was. door Ethel M. Dell 60. HOOFDSTUK XFV. NAWEE ëN „Het^ is hier nooit bepaald, een model-Staat ge weest, gaf Majoor Hunt-Goring te kennen, terwijl hij' in een ligstoel lag uitgestrekt en naar Daisy keek, <11© druk bezig was aan een jurk voor Peggy. „Ik veronderstel, dat onze vriend Nicholas Ratcliffe den toestand wel een weinig verbeterd zal hebben. Die kleine Nick is bepaald een genie." „Hij1 is de beste vriend van mijn man en.... van mij," antwoordde Daisy. .„Inderdaad?" Hunt-Goring liet een spottend' lachje hooren. „Weet U wel, mevrouw Musgrave, dat dit de vijfde maal is, dat U binnen een half uur den naam van Uw echtgenoot heeft genoemd? Als ik me goed herinner, scheen U vroeger op een heel andere manier over hem te denken." D'aisy keek even van haar werk op. „En nu is hij geen oogenblik uit mijn gedachten," zei ze kalm. „Inderdaad?" zei Hunt-Goring opnieuw. Hij) nam haar eenige, oogenbli'kken met half-gesloten oogen °P- j.Dat lijkt me heel aangenaam voor U beiden toe,merkte hij op. „Het is een waar genot een vrouw te ontmoeten, die zoowel gelukkig, als deugd zaam is." Daisy werkte zwijgend voort Ze zat zich vol be wondering af te vragen, hoe hét mogelijk was, dat zij ooit op intiemen voet had kunnen staan met dezen man tegenover haar en voor de zooveelste maal betreurde zijl de groots dwaasheid van haar jeugd. „Is U nog naar Engeland geweest, sinds ik het genoegen had U voor het het laatst te zien? Hoevele jaien is dat al niet geleden." .he* 'aar daarop naar Engeland," zei Daisy. „Wij dachtenwij hoopten., dat het voor de gezondheid van ons zoontje goed1 zou kun nen zijn DE AUTOUS GING ZWEMMEN. Op 28 Mei, den 2en Pinksterdag J.I., had op den Bergerweg nabij het voormalige tol een aanrijding plaats tusschen 2 autobussen dor firma van Mul- iem, met gevolg dat een van die bussen, waarin zich een aantal passagiers bevonden, in de weg sloot terecht kwam. De inzittenden kwamen met den schrik en een nat pak vrij1, maar leden echter heel wat schade aan hun beste kleederen, welke schade door de betreffende verzekeringsmaatschap pij zeer onvoldoende schijnt te zijn geregeld. De chauffeur van de bus, die het ongeval had veroorzaakt, door de voorgaande bus roekeloos en onvoorzichtig te willen voorbijrijden, Gerrit K. ge naamd, wonende te Schoorl, stond heden terecht wegens overtreding der motor- en rijwielwet. Hoe wel hij echter alle schuld ontkende en het gebeur de toeschreef aan het elkander verkeerd begrijpen, bleek echter uit het verhoor der getuigen duidelijk dat de chauffeur hier werkelijk1 op onverantwoor delijke wijze de veiligheid van het verkeer in gevaar had gebracht en werd hij. al mocht hij dan ook als een kalm en voorzichtig bestuurder bekend staan tot dusver, op grond van het ernstige feit, veroordeeld tot f 50 boete of 25 dagen en ontzegging van rijbevoegdheid rvoor den tijd van 6 maanden. ALLE! EENDIJE® ZJWIEtMMEN IN' 'T WATER. Kon tot voor korten tijd deze leus te Broek op Langendïjk gehuldigd worden, thans is aan de eendenhouders bij verordening geboden, bun kwa kende gemeentereiniging vast te houden. Een vier tal eendenhouders, Simon S., J. K., P. J. S. en A. G., die zich niet aan dit artikel hadden gestoord moesten heden terecht staan en werden, ondanks protesten en klachten over het ten gronde richten van hun broodwinning, elk tot f 8 boete of 4 dagen veroordeeld. Door de betrokken eendenhouders werd ontkend, dat schade van eenige beteekenis werd aangericht, Zelfs zijn vrijelijk rondzwemmende eenden nuttig voor malaria-bestrijding. De kantonrechter vermaande hen, de eenden vast te houden of op te ruimen. Wanneer zij zich 'benadeeld achten, moeten zijl zich wenden tot den gemeenteraad en trachten de betreffende verorde ning ingetrokken te krijgen. De kantonrechter is echter gehouden de wet te handhaven en do over treders te straffen. (HET LICHT, DAT VERDWEEN. De bewoner van Alkmaar J. K., bereed op den 'Achterweg aldaar in het avondlijk duister een rij wiel, dat niet voorzien was van de voorgeschreven helder naar voren uitstralend licht gevende lan taarn, welke nalatigheid) hem heden werd berekend op f 3 boete of 3 dagen. D(E1 SPOELING IS AL DUN GENOEG. Speculeerende op de nog steeds uitblijvende zo merwarmte hebben niet minder dan 48 tobbende burgers van Alkmaar zich in laten schrijven als officiële leveranciers van IJsco aan bet verfrissching „Oh, heeft U een zoontje?" vroeg Hunt-Goring zonder eenige belangstelling. „Hij is gestorven." zei Daisy kortaf. Er verscheen een trek van verveling op Hunt- Goring's gelaat en bet gesprek stokte. Op dat oogenblik1 kwam Peggy huppelend op haar moeder toe. Ze sloeg baar armpjes om Daisy*s hals en drukte haar zachte wang tegen de hare, „Mams, Noel komt me vanmorgen afhalen om me te leeren rijden. IkJ mag toch met hem meegaan, is het niet?" „Lievelingl" riep Daisy' verschrikt uit „HU heeft er mij geen woord van verteld. Peggy lachte ondeugend. „Hiji heeft het beloofd, mams.'" „Maar kindje," 'protesteerde Daisy", je kunt toch onmogelijk Noel's paard berijden. Je zou bang worden en mams zoui geen oogenblik rust hebben." Peggy liet opnieuw een triomfantelijk lachje hoo ren. „Noel zou me nooit laten schrikken", zei ze vol vertrouwen. „Wie is Noel?" informeerde 'Hunt-Goring. Peggy keek hem aan. Ze was er niet bepaald zeker van. of zij den vriend van haar moeder aardig vond en dit was ook duidelijk aan de uit drukking; van haar gezichtje te zien. „Noel is een officier," zei ze vol trots. „Hij: is de knapste officier van het heele regiment en ik houd van hem." jHa. ha," lachte Hunt-Goring. ,Je schijnt je moe ders smaak te hebben geërfd, mijn kind." Daarna nam hij' Daisy onderzoekend op. „Je moeder was ook altijd bijzonder op knappe mannen gesteld." „Ik ben nu wijzer geworden" zei Daisy, zonder hem aan te zien. 'Hij1 lachte weer en rekte zich' uit. „Wat is er van dien knappen neef van U geworden, die U in den goeden, ouden tijd zoo dikwijls placht te her zoeken?" „Bedoelt U Blade Grange?" Daisy's stem klonk plotseling zoo koud en hautain dat 'Peggy haar moeder met groote verbaasde oogen aanzag. „Ja, zoo heette hij*. Hij werd' indertijd in Wara tegelijk met Generaal Roscoe en. Nick Ratcliffe in een valstrik gelokt. Wat gebeurde er met hem? Werd bij gedood? „Nee, toen niet." Langzamerhand hief Daisy haar oogen op en zachtjes ging ze voort: „Het volgend jaarin Engeland ..gaf hij) zijn leven om eenigo schipbreukelingen te redden." „Heeft hij dat werkelijk gedaan? Dat is dapper." Hunt-Goring bleef Daisy aankijken. „Was U bij deze heldendaad tegenwoordig?" „Ja." Het antwoord klonk koud, maar er lag een géén Pijn en naschrljnen o( stukgaan der huid, indien men v66r het inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met Doos 30, Tube 80 ct. PUROL zoekende publiek. Met deze IJsco-gang is het na tuurlijk buitengesloten, dat handelaars buiten de gemeente wonende, nog vergunning kunnen ver krijgen en werd een. concurrent uit Bergen, J. H. L,. die met zij-n klingelend karretje een standplaats in nam zonder vergunning, on den bon gekwakt en heden tot -f 2 boete of 2 dagen veroordeeld. NA' GEDtANEN ARBEID IS HET ZOET RUSTEN. De chauffeur eener bierbottelarij uit Alkmaar, J. S„ stond terecht omdat hij' op 23 Juni na slui tingstijd had vertoefd in het café van den heer Th. Z. te Bergen genaamd ,De rustende jager". Ver dachte erkende zulks, maar ontkende daar als be zoeker aanwezig te zijn geweest. Hijl had de bierlei ding nagezien en zat nu wat uit te rusten. Aanhouden tot a.s. week teneinde den verbali sant Tambach te hooren. DE „RUSTENDE JAGER" WAS NIET RUSTIG GENOEG. Daarop stond terecht de caféhouder uit de Rus tende Jager zelf, de heer Th. Z. Hem was ten laste gelegd, de aanwezigheid van een aantal per sonen na sluitingstijd in den nacht van 23 Juni. De kantonrechter verklaart, dat hij' tegen den café houder meer welwillend staat, dan tegenover de bezoekers, omdat het den1 kastelein niet altijd mo gelijk is, zijn cliënten tijidig uit zijn localiteit te verwijderen. De caféhouder beweert dan ook zijn bezoekers meermalen te hebben aangemaand tot vertrek, doch' zij talmden zoodanig met het consumeeren van het laatste gelagjo dat ten slotte de politie optrad en proces-verbaal opmaakte. Ook deze zaak wordt aan gehouden tot de zitting, van 6 Juli. teneinde den (ver balisant als getuige te hooren. verkeer, die, voor zoover zij niet door de tariefsver laging zelve in het leven geroepen is, voortge vloeid is uit eenige verdere verbetering van den al- gemeenen economischen toestand, de invoering van den electrischen dienst op de spoorwegen Amster dam—Rotterdam en HaarlemlJmuiden en gesloten water in de laatste weken van het jaar. De in 1922 aangevangen vermindering van de op brengsten uit het relzigersvervoer kwam in hei mid den van het verslagjaar tot staan en ging in ver meerdering over. De achteruitgang in de opbreng sten van dit vervoer bedroeg dientengevolge in 1927 minder dan de helft van dien in een der vijf voor afgaande jaren. De opbrengsten uit het goederenvervoer namen iets toe, ondanks de invoering op 1 Juli 1927 van I een nieuw veetarief met aanzienlijk verlaagde I vrachtprijzen en het sterk terugloopen van het ver- voer van Duitsche kolen, dat in 1926 in verband met de staking in de Engelsche kolenmijnen een buitengewone hoogte bereikt had. De exploitatiekosten izijn slechts f 143.665.43# lager, Met de groote besparingen op exploitatiekosten is het dus gedaan. Zelfs dient bij de toeneming van verkeer, welke wij rotogen vaststellen, op stijging van kosten gerekend te worden, al blijft ons streven op een zoo economisch mogelijk beheer gericht. Voorzoover thans reeds een oordeel kan worden uitgesproken, kan verklaard worden, dat de elec- trificatie Amsterdam-Rotterdam zoowel technisch als geldelijk geheel aan de verwachtingen beant- i woord. In het verslagjaar kon eindelijk worden overge gaan tot oprichting van de Algemeene Transport- Onderneming, die in nauwe samenwerking met ons in het algemeen het transportbedrijf -en hetgeen daarbij behoort, zal uitoefenen en meer in het bij zonder autobus- en vraohtautodiensten, garages en rijwielbewaarplaatsen zal exploiteeren. Over 1927 kan 5 dividend worden uitgekeerd, zoowel op aandeelen Holl. Spoor als aandeelen Staatsspoor. RESULTATEN IN 1927 GUNSTIG. dividend. Aan het jaarverslag over 1927 onfcieenen wij het volgende: In niet mindere mate dan de uitkomsten van 1926 gedaan hebben stemmen die van het achter ons lig gende jaar tot tevredenheid. Wel zijn de opbreng sten in het eerste halfjaar onder den invloed van de op 1 Juli 1926 doorgevoerde tariefsveriagig belang rijk teruggeloopen en is de daardoor ontstane ach terstand in het tweede halfjaar slechts ten deele ingehaald, doch het van de tariefsverlaging ook voor 1927 gevreesde gevolg: een door den Staat aan te zuiveren tekort, is uitgebleven. Dit goede resul taat danken wij: zoowel aan verlichting van op het bedrijf rustende losten, als aan toeneming van het EEN WERKMAN OVERLEDEN. Zaterdagmorgen waren de werklieden Van der Meulen, vader en twee zoons, Dietrich en Fokke, in dienst bij den heer J. C. Kooyman, aannemer, te Harlingen, m'efc een op den wal staande hijschkraan bezig eenige werkzaamheden te verrichten. Plotse ling brak, naar het V. D.-bureau meldt, de kraan en de drie werklieden geraakten te water. De beide zoons raakten onder de kraan. Fokke werd spoedig uit het water gered, doch hij was reeds bewuste loos. Dietrich, 18 jaar, werd na eenig zoeken ge vonden, Bij hem bleken de levensgeesten reeds ge weken te zijn. De vader is gered. GEEN PERSOONLIJKE ONGELUKKEN. Zaterdagmorgen moest het vliegtuig „S 8", thuis behoorende op het vliegkamp „De Kooi" en bemand met den korporaal-vliegtuigmaker Van Ommen, ten gevolge van een motordefect een noodlanding doen in een weiland te Koegras. Door het aanwezig zijn van diepe kuilen sloeg het toestel over den kop. tragische blik in haar mooie oogen. „Oh," zei Hunt-Goring zacht. ,JEn dit alles heeft .waarschijnlijk een groot verschil biji U te weeg gebracht" Ze antwoordde niet doch leunde met haar wang tegen Peggy's blond hoofdje.. „U heeft de 'dingen altijd veel te ernstig in het leven opgenomen," vervolgde hij even later. Ze zuchtte en nam) haar werk weer ter hand. „Volgens mij is het leven werkelijk) heel ernstig," zei ze met een eenigszins geforceerd glimlachje. „Dat is onzin," merkte Hunt-Goring op. „Is U het niet met me eens?" (Daisy keek niet op, terwijl zijl deze vraag deed, doch borduurde ijverig verder, met het kind tegen haar knie geleund'. „Iki moet U eerlijk bekennen, dat het me soms wel eens zoo toelijkt.op dagen, d'at de boel niet loopt, zooals ik het gaarne zou wenschen. Maar over het algemeen genomen kan het me bitter wei nig schelenIk denk. dat ik een zeer opper: vlakkig mensch ben," voegde hij er aan toe. „Is U er nooit bang voor om oud te worden?" vroeg Daisy. Hij liet een zelfvoldaan lachje hooren. „Ik vrees, dat ik me van dergelijke sombere dingen op het oogenblik nog totaal niets aantrek." „Denkt U er nooit over om te trouwen?' vroeg Daisy verder. Zijn glimlach verdween en er verscheen een bit tere trek om' zijn lippen. „Bij elk mensch komt zoo nu en dan het verlangen naar een huwelijk op", be kende hij. „Maar ik voor mij geloof, dat ik aller minst geschikt zou zijn de schoone rol van echt genoot te spelen." „Voelt U zich niet dikwijls eenzaam?" „Ik ben zoo goed als nooit alleen, mijn beste me vrouw Musgravè." Ze gaf een andere wending aan het gesprek. „Waar heeift U gewoond, sinds U Uw ontslag uit ien dienst nam?" „Ik kocht een buiten in EngelandHet huis ziet er niet onaardig uit en er ia een prachtig jachtter- •ein in de buurt." „Waar ligt Uw landgoed?" „Ongeveer twee mijlen verwijderd van een plaatsje Weir, geheten". H/unt-Goring sprak op onverschilli gen toon, terwijl hij droomerig voor zich uitkeek. „WeirDaar wonen de RatcliffesJim en 01- ga. Wist U, dat Olga met Nick mee naar, Indië is gekomen?" Hunt-Goring knikte bevestigend. „Ja, dat is irv'j bekend. Ik ken Jim Ratcliffe, dat grimmige, oude monster, Nick van „Redlands" en eveneens de be- I zadigde mevrouw Nick. En ten slotteheb ik ook het genoegen Olga ontmoet te hebben." I Hij sprak op spottenden toon en er lag een onaan- I gename uitdrukking in zijn oogen. „Ik had er geen flauw vermoeden van, dat U in I dat gedeelte van Engeland woonde", zei Daisy ver baasd. I ,Ik was de horzel in den bijenkorf", merkte Hunt- Goring lachend op. „Weir is een achteraf gelegen gat, ofschoon ik mijn buiten „De Konijnenberg" nog met zoo kwaad vond. Als U wilt, kunt U echter aan I Olga zeggen, dat ik er mijn intrek niet meer zal I nemen." I „Zij1 en Nick dineeren hier vanavond", vertelde I Daisy hem. „U zult dus de gelegenheid hebben het haar zelf over te brengen.* „Wét? En weten ze, dat ze mij ontmoeten zullen?" Het was thans zijn beurt omJ verbaasd te zijn. „U heeft mijn naam toch zeker niet genoemd?" Daisy keek hem eenige seconden strak aan. „Be staat er een enkele reden, waarom U hen niet zou zien?" vroeg ze. „Oh, nee, geenerlei", zei Hunt-Goring, terwijl hij zijin schouders ophaalde. „Het zal me zelfs een bui tengewoon groot genoegen zijn haar weer eens te spreken". Op dit oogenbliki werd hun gesprek) verstoord door de plotselinge verschijning van Noel. Hij was op zijn gewone zelfbewuste manier de veranda komen ■binnenstappen en werd dadelijk door Peggy met juichkreten begroet. Hij zette haar op zijn schouders. „Nu, kleine lief ste, gaan we rijden? Wat heeft mams er van ge zegd?" Hij keek Daisy lachend aan, Daisy kon onwillekeurig een glimlach niet weer houden. „Oh, Noel, je bent eenvoudig onverbeterlijk. Ik geloof niet, dat ik Peggy aan jou zal durven toe vertrouwen. Waarom wil je toch altijd zulke onbe zonnen dingen doen?" ,Maar mijn beste mevrouw Musgrave", protesteer de hij', „is Peggy ooit iets overkomen, terwijl zij' bij' mij was? U weet heel goed, dat ik mijn leven voor haar veil heb." „Ja, dat weet ik wèl", glimlachte Daisy. „Maar acht je dit feit een onomstootelijk .bewijs van vei ligheid? Je bent zoo roekeloos. Tusschen twee haakjesmag ik je even aan Majoor Hunt-Go ring een oude vriend voorstellen? Mijnheer Wyndham!" Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1928 | | pagina 1