HEERHUGOWAARD. WIERINGERWAARD. SINT PANCRAS. BARSINGERHORN. OUDE NIEDORP. HARENKARSPEL. ANNA PAULOWNA. ZIJPE. LANGENDIJK. HOOGWOUD. KOEGRAS. Binnenlandsch Nieuws. Inbraak te Alkmaar. Oud-Minister Colijn lid der Tweede Kamer. Inbraak te Krommenie. Van Lear Black weer op pad. Vliegtuig omlaag gestort De spoorlijn Velzen-Uitgeest en Haarlem- Zandvoort electrisch? Een aanrijding met doodélijk gevolg. Een veete uitgevochten. moeite «1 tutfwxalisg gretrooeten om dA tou boog mogelijk op te voeren en op groote echaal de aan dacht te trekken en Ingang te doen vinden, dan le wat belangstelling van den kant, waarvoor het in de eerste plaats wordt gedaan, niet te veel gevraagd. VEENHUIZEN. Voor de vacante betrekking Tan koster en kerk- knecht bij de Ned. Herv. Gemeente alhier hebben sich drie sollicitanten aangemeld. Polijtie. Verloren: een bruin lederen Ihand- taschje, inhoudende 2 zakdoeken, 2 foto's, poeder- doosje en een zwarte kaan. Alhier heeft zich een commissie gevormd, ten ein de het 30-jarig regeeringsjubileum der Koningin fees telijk te herdenken. Do 1ste Juli is voor den heer Van Kampen, kan toorhouder alhier, een dag geweest om nimlmer te vergeten. Op dien dag werd door hem hét feit her dacht, dat hij 25 jaar in dienst was geweest van Posterijen en Telegrafie, n.L eerst als brievenbestel ler te Anna Paulowna en na 't overlijden van zijn zwager P. Peereboom als kantoorhouder alhier. Dat hij hier zeer tot genoegen der burgerij is werkzaam geweest, is op ondubbelzinnige wijze gebleken bij zijn 25-jarig ambtsjubileum. Het begon reeds Zater dagavond toen ruim honderd kinderen hem in den tuin een toepasselijk lied hebben toegezongen. De jubilaris was toen al reeds zeer onder den indruk. Des avonds zijn er ook reeds zeer velen geweest om hem te complimenteeren. Des Zondags begon het al weer vroeg. Behalve familieleden, Postdirecteur, collega's van elders en vele vrienden kwamen in den loop van den dag nog vele burgers persoon lijk den geachten jubilaris feliciteeren. Zondag avond kwamen behalve den Postdirecteur alle kan toorhouders van de Langendijker gemeenten met de bestellers, zoodat het den geheelen dag weer zeer druk was. En dan de cadeaux. Behalve een zeer groot aantal bloemstukken, het eêne al mooier dan het andere, zagen we o.a. een Radio-aansluiting met loudspeaker, een dressoir, lampenkap, lessenaar, vulpen, van den Burgemeester, gemeenteraad en politie een pracht inktetel, van de schoolkinderen een stoeltje met bloemstuk. Verder nog een horloge prachtig schilderstuk, en nog vele kleine cadeautjes, w.o. een drietal enveloppes met inhoud. Uit dat al- los blijkt wel, dat de heer Van Kampen alhier een zeer gezien en geacht persoon is. Hij wordt in zijn functie dan ook nog trouw ter zijde gestaan door zijn echtgenoote, die, afkomstig zijnde uit een pos tale familie, ook steeds met de meeste welwillend heid het publiek ter wille is. We willen den heer Van Kampen toewenschen, dat hij nog vele jaren met dezelfde opgewektheid en humaniteit als tot dusver zijn functie moge vervullen. KOLHORN. Zondagmorgen werden aangevoerd 369 K.G. ansjo vis, Maandagmorgen iets meer. Hoewel de vangst te klein is, beloopt het toch! nog een weeklgeldje, daar de prijs hoog is. De laatste paar dagen wordt w 82 cent per K'g. besteed. Onze plaatsgenoot, de heer G. Ruiter, slaagde Vrij dag te Alkmaar, voor het examen handenarbeid. GEMEENTE OUDE NIEDORP. Ingeschreven gedurende de maand Juni 1928. Geboren: Cornelia Maria, dochter van Arie Bij waard en Christina Bout Overleden: Trijntje Zut, oud tachtig jaren, we duwe van Pieter Hoogeboom. Jan Nieuwpoort, oud 93 jaren, weduwnaar van Elisabeth Mol. Gerardus Stam,, oud"2 maanden, zoon van Simon Stom. Dieu- wertje Morsch, oud 65 jaren, echtgenoot© van Si mon Quax. Ondertrouwd en getrouwd: geene. De buscollecte alhier In deze gemeente gehouden, ten behoeve tan de alleen staande Winden te Wolf- hezen, beeft opgebracht f 55.22, Door iB. en W. zijn in de maand Juni de volgende bouwvergunnningen verleend: aan J. van Kecke, tot het bouwen van een woonhuis: aan A. Buij' tot het bouwen van twee dubbele woonhuizen; aan C. F. Jonge jan tot het verbouwen van een woon huis; aan J. van den Berg, tot het (bouwen van een verdieping op een bloembollenschuur; aan J. J. Zandbergen tot het bouwen van een pakplaats; aan A. Kouseband tot het bouwen van een echuur en aan H. C. Brouwer tot hlet bouwen yan een werk plaats. Het mond- en klauwzeer breidt zich ook In deze gemeente meer en (meer uit. Niet minder dan 21 gevallen werden geconstateerd. Politie. (Verloren, twee belaatingpftaai jee. De postduivenvereeniglng „Altijd Verder" hield Zondag 1 Juli wedvluchten vanuit Bergen op Zoom (pl.m. 158 K.M.) en Tours (pl.m. 679 K.M.). le vlucht: 1, 3, 4, 5, 7, 12 en 14 Gebr. van Steljn; 2 en 6 W. Blaauboer; 3, 9 en 11 W. de Vries; 10. R. Gerings; 13 T. Vroone. De duiven waren morgens 8 uur opgelaten; de eerste duif werd geconstateerd 10.40.48 uur; de laatste 10.43,43 u. v.rrn. 2e vlucht; 1, 2 en 5 W. Blaauboer; 3. R. v. d. Burg; 4en 9 Gebr. Hfogowoning; 6. Gebr. van Steijn; 7 en 8 Gebr. Spigt. Tijd van oplating 6.05 v.m.; Aankomst eerste duif 336.54; aankomst laatste duif 4.37.07 non. GEMEENTE ANNA PAULOWNAL Geboren: Maria Sophia Geertruida, dochter van Ti. de Vries en El A- Zwirs. Dieuwerfcje, dochter van P. Schilderman en van Ml Dekker. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Jan Kasten en StientTe Hooiveld. T Overleden: Helene Kruisheer, oud! 60 jaar, echt genoote van G. Th. Con Hn. BURGERBRTTO. 'Zondagmorgen werd t zoontje Tan den heer Jb. Swarthof, doordat hij wan de fiets viel, t welk ver oorzaakt word door een half over den weg ver spreid liggende hooirook, door een Juist passeerende 'auto gegrepen, zoodat hlf een beenfractuur opliep. Voor zoover ons bekend, treft den chauffeur geen schuld, Het ventje echter zal er toch minsten» wel een week of zes mee zoet zijn. SCHAGERBRUG, D»n 22 en 29en Juni 1.1. hsbbsn de leehlingsn der O. L. school te Sehagerbrug hunne Jaariykschs schoolreisjes gemaakt, resp. naar Bsrgen en Bergen a. Zee, vut Ou JmXmu XlmvMn urn junr AuMetdasi wat d. hoogste klassen aangaat. Beide keeren begunstigde mooi zomerweer de uit stapjes, waardoor zij uitstekend geslaagd zijn. De leerlingen der hoogste klaeeen bezochten de Neder- landsche luchthaven „Schiphol", het nieuwe Stadion en het Ameterdamache warenhuis „De Bijenkorf". Na de terugkomst in Schagen werden tl) in parti culiere uto'e, die door ingezetenen van Sehagerbrug belangeloos ter beschikking waren gesteld, naar huis gebracht. Een woord van dank aan allen, die door daadwerkelijken en flnancieelen ateun tot het welslagen van dit kinderfeest medewerkten, is hier zeer zeker op zijn plaats. ZIJPE. Tot dagelljksch opzichter bl) den schoolbouw te Oudesluis is benoemd de heer H. Kool te den Haag. OUDKARSPEU De opbrengst van de collecte voor „Zonnestraal" bedroef? in deze gemeente ruim f 62. NOORDS CHAKWOUDE. Het onderzoek der partijen CMlisalpeter en Kalk- salpeter door leden van „Tuinbotrwbelangf" betrok ken van de firma Haytema te Alkmaar, had den volgenden uitslag: Ghilisalpeter 1555 pet. en Kalk-, salpeter 15.7 pet. NOOBDöOTARWDTnXE. Aon den tooneelwedatrijd, welk» voor den komen den winter door het 'Kleine Tooneel in Concordia ie uitgeschreven, zullen medewerken: de Haagsche Tooneelvereeniging met: „De Distel" van Fabrici- us; HillegomLg Tooneelvereen. met ,JD'e Tante uit Indië" van H. van Wermeskerken; de Haagsche Di- lettantenvereen. met „Het Generaalsvrouwtje" van H. van 't Sas; Ürmenio te Anna Paulowna tmet rljke". De wedstrijd zal van October tot Februari worden gehouden. NOöRDStfHARWüUDEt. Onze markt geeft tot op heden nog geen pretti ge» indruk, zooals trouwens met alle tulnbouw- markten het geval is. De aanvoer bepaalde zich deze week nog alleen tot aardappelen en bloemkool en beide brengen een prijs op, die ver beneden de aanvankelijke verwachtingen ia. De toevoer ia be langrijk toegenomen, maar was nog slechts ten hoogste 18 wagons aardappelen per dag en een 1000 stuks bloemkool. De Söhotsche muizen daalden tot iets beneden de zes gulden. De drielingen brachten van 24 gulden op en de kriel bij de gulden, alles per 100 K.G. De beate bloemkool moest het de laat ste dagen met 6 a 8 ets. doen. ZUIDSGHARWOUDE. Aan den heer Joh. S. du Burck i» met ingang van 1 Juli een ziekteverlof van 2 maanden verleend. LANGENDIJK. Het Kleine Tooneel, de bekende tooneel vereeni ging, zal in den a.s. winter een tooneelwedstrijd organiseeren, waarbij een 4-tal vereenigingen op ver schillende tijdstippen in „Concordia" te Noordschar- woude zullen optreden. NOORDSCHARWOUDE. Geslaagd voor het diploma handenarbeid de heer Jb. Kliffen, alhier. NOORDSCHARWOUDE. De inzameling voor het te houden schoolfeest van de Openbare Lagere School heeft f426.44opge bracht. De reis is bepaald op Vrijdag 6 Juli. De oudsten gaan naar den Haag en Scheveningen, de jongeren naar Haarlem en omgeving. ZUIDSCHARWOUDE. Tot tijd. onderwijzer aan de openbare school is be noemd de heer G. de Ruijter te Huisduinen. BROEK OP LANGENDIJK. Het maken van- een bergplaats voor bascules, enz., bij de laadplaats voor rekening der LG.C., is gegund aan de Gebr. v. d. Plas alhier, voor de somma van f 813.Hoogste inschrijver was de heer Van Exter te Zuidscharwoude voor f 1083.-—. De begrooting was f1000.— BROEK OP LANGENDIJK. Alhier doen zich weer 2 gevallen van roodvonk voor. LANGENIDLIK. We vernemen dat de Vereeniging van Smedenpa troons in beginsel besloot zich tot de gemeenteraden te wenden met het verzoek, het daarheen te leiden, dat de beambten, in dienst van de Gemeenschappe lijke Lichtbedrijven, geen werkzaamheden voor par ticulieren mogen verrichten en dat de Lichtbedrijven zelf, geen gas- of electriciteitsartikelen meer aan par ticulieren of gemeentelijke instellingen leveren. Door de voetbalclub HIF.'C. alhier werden op Zon dag 1 Juli 1928 op het gemeentelijk sportterrein twee wedstrijden gehouden, namelijk: Door het eerste elftal tegen Andijk. Gewonnen door H.F.C. met 3—1 en door het tweede elftal tegen de voetbalclub van Opmeer. Ook deze laatste werd door H.F.C. gewonnen met 7—2. De wedstrijden had den respectievelijk plaats onder leiding van de heo- ren Mr. H. de Boer en R. NL C, de Boer, beiden al hier. Politie. - Ter secretarie zijn inlichtingen te be komen mtrent een gevonden rijwielplaatje. Vergadering van het College van dagelijkschi be stuur en van Hoofdingelanden van de Banne Hoog woud en Aartswoud op Maandag den 2 Juli 1928. Tegenwoordig waren de heeren K. Slagter, voorzit ter, C. Ursem, lid van dagelljksch bestuur, A. Zijp Cz,, A. Rood Kz., D. Koorn en Jb. Helder, hoofdin gelanden, L. Glaa, penningmeester en J. Breebaart Dz., secretaris. Afwezig met kennisgeving de heer P. Donker Jz, De Voorzitter heet de heeren welkom. De notu len der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd met dank aan den samensteller. Naar aanleiding der notulen worden medege deeld: a. Door Voorziter: Dat hij aan Joh. de Boer opdracht heeft gegeven het schut van gewapend beton te maken. Voorloo- pig heeft deze geen tüjid, maar zal het zoo spoedig mogelijk in orde brengen. b. Door den heer Bood: Dat Joh. Bijman inzake de pompen nog niet aan zijne verplichtingen heeft voldaan, zoodat na be spreking goedgevonden wordt, dat Voorzitter en de beer Rood deze aangelegenheid met Bijman zullen gaan bespreken en hem' op zijne verplichtingen wijzen. Dat het zinkput je in de Weere weder in orde is gemaakt. c. Door den Secretaris: Dat tegen het besluit inzake verhooging jaarwedde van den Voorzitter geen bezwaren zijn ingebracht. Het besluit zal ter goedkeuring worden gezonden aan Gedeputeerde Staten. Bovenstaande miededeelingen worden voor ken nisgeving aangenomen. Daarna stelt Voorzitter aan de orde: Verslag Rie- tenschouw. Behoudens een uitzondering zijn alle perceelen in orde bevonden. Den nalatigen huurder wordt f2 boete opgelegd. Aan enkele huurders is op hun verzoek toegestaan een gedeelte gras te laten «taan voor hun paarden, hetgeen algemeen goedgevon den wordt. Aangezien de rondvraag niets oplevert, volgt slui ting met dank voor de aangename besprekingen. - JULIANADORP. Algemesne vergadering van de Versenlglng tot Hulp bij' Ziekte en Ongevallen, te Koegras, gehouden Maandagavond 2 Juli in het café van den heer H. Veul. Volgent de presentielijst waren aanwezig 18 leden en 1 toehoorder. De voorzitter, de heer J. Kossen, opende de ver gadering en sprak zijn genoegen uit over de tame lijke opkomst, iets dat hier ter plaatse wel als een uitzondering mag beschouwd worden. Voorts roept hiji de medewerking in, om de bij'eenkom&t ordelijk te doen verlocxpen en verklaart de iveigadering voor geopend. De notulen worden vervolgens door den secreta ris gelezeru en onveranderd vastgesteld. Naar aanleiding van de notulen deelt de voor zitter mede, dat het vorige jaar nogal wat propa ganda is gemaakt om in Groote Keeten en Callants- oog leden te winnen, maar niettegenstaande al die pogingen ia het resultaat zeer (miniem te noemen. Slechts een zevental personen hebben zich toen als lid opgegeven, en het is thans de bedoeling, om in deze een afwachtende houding aan te nemen. Aan gaande deze mededeeling wordt door een lid nog eenige opheldering gevraagd, welke door den Voor zitter wordt beantwoord. Verder wordt medegedeeld, dat ln 1927 door den Veibandmeester bijl 238 patiënten 3414 bezoeken rijn afgelegd. Het ledental bedroeg op 1' Januari 1927 156, inge schreven' werden 47, afgeschreven 23, zoodat de winst 24 leden bedroeg en het ledental thans 180 ia Van deze zijn er 60 in de le en 114 in de 2e con- trübutieklasse. De raming der ontvangsten bedraagt aan contributie f 738, hetwelk vorig jaar f 048 was. Daarbij komt nog een subsidie van f 50 en een do nateur van 1 10. Volgt Rekening en en Verantwoording over 1927. Dioor de commissie was de rekening ten huize van den penningmeester nagezien en alles in volmaakte orde bevonden. De rapporteur, de heer H. J. Span jaard, deelt (hierover het volgende mede, dat de ontvangsten ln totaal hebben behagen f (888.06 en de uitgaven f 76850, overlatende een voordeelig saldo van f 11956. Door een lid wordt gevraagd, of alle gelden bin nen zijn, welke tot antwoord krijgt, dat er maar een zeer klein bedrag achterstallig is. Daarna ont vangt de penningmeester en de commissie den dank des voorzitters voor gehouden beheer en controle. Aan de orde is voorts de Bestuursverkiezing. Periodiek aftredend en herkiesbaar is de heer K. Bregman, welke onmiddellijk herkozen wordt. In de vacature door het bedanken van den ee- cretaris, wordt bij) de e2 vrije stemming, gekozen de heer J. Blaauboer, die deze benoeming, aanvaardt. Volgens de ten vorigen Jare aangenomen regle mentswijziging moesten thans ook nog 2 nieuwe leden aan het bestuur toegevoegd worden, waartoe wordt overgegaan. Na hiervoor een 5-tal stemmin gen te hebben gehouden, blijkt dat gekozen zijn de heeren J. Marees D'z. eni C, J. Vroom, welke béiden hunne benoemingen aanvaarden. Als lid van de Coman. tot nazien tvan de rekening was aan de beurt van aftreden de heer (S. P. van Nuland en niet herkiesbaar. Ini diens plaats werd' bij acclamatie benoemd' de heer J. de Graaf, die dit accepteert. Bij' de rondvraag wordt door een paar leden aanmerking gemaakt op het innen der contributie. De voorzitter zegt, dat zulks thans geregeld is en de heer A. Speur thans als bode fungeert. Door een- derde wordt gevraagd of de Bode ook een instructie heeft en meent dat hier groote laks heid van het Bestuur in het spel is. De discussie hierover wordt tenslotte zoo, dat als de vrager zijn harde woorden) niet intrekt, de voorzitter en de penningmeester voor hunne functies bedanken. In het heetst van den strijd komt echter een verdedi ger te voorschijn, waarop h'et bewuste lid zijn ge bezigde woorden terugneemt en verder deze zaak als afgehandeld' wordt beschouwd. De Bode zegt, te zullen trachten orou goedi werk! te leveren. (Elen ander lid meent, dat den penningmeester voor zijn gratis werk wel een klein douceurtje in deni vorm van een kistje sigaren toekomt, waarop een ander dit voor den secretaris vraagt. Beiden zullen te zijner tijd in het genot daarvan gesteld worden. De rondvraag; is hiermee beëindigd. Do voorzitter hoopt, dat in 1928 de vereeniging weer .zijn gewonen gang zal gaan, zegt dank voor de medewerking en dat de besprekingen gehouden zijft in 't belang van de Vereeniging en «luit hiermede de algemeene vergadering. In de onmiddellijk gehouden bestuursvergadering werd bij acclamatie benoemd tot vice-voorzitter de heer J. Blaauboer. Tot secretaris werd bijl 3e stem ming gekozen de heer C. J. Vroom. Beiden namen deze functies aan. Na nog de overdracht van de bescheiden van den oud- naar den thans gekozen secretaris te hebben geregeld, volgde ook sluiting van deze zitting. Zaterdagmiddag is ingebroken bij den landbouwer Groot aan den Westdijk te Alkmaar. Toen Groot na een afwezigheid van twee uur met zijn auto thuis kwam, ontdekte hij op het achteref een man, en ver moedend, dat het met dit bezoek niet pluis was, stel de hij dadelijk een onderzoek in en ontdekte, dat een ruit van het voorraam kapot was geslagen. (Hij liet daarom den man door zijn dochter volgen, die de politie waarschuwde. Uit een nader onderzoek bleek, dat er ingebroken was. Eenige vermiste voorwerpen, zooals een doos met patronen, een zakmes en een .gouden ringetje, werden in de rietschoot gevonden. Een gouden horloge, een ring met diamanten en een zilveren kinderrammelaar worden nog vermist. Ook bij den heer Kaandorp, aan de overzijde van het kanaal, is ingebroken; daar is een klein bedrag aan geld weggenomen. De politie te Alkmaar heeft den man, een schip persknecht uit Bergen op Zoom, die nog gepoogd heeft door de landerijen te ontvluchten, doch voor een breede «looi moest terugkeeren, aangehouden. In de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer J. G. Scheurer, is door het Centraal Stem bureau benoemd tot lid van de Tweede Kamer, de heer H. Colijn, te 's-Gravenhage. DE POLITIE BEDREIGD, MAAR LIET ZICH NIET OVERBLUFFEN. Zaterdagnacht heeft de politie der gemeente Krom menie twee inbrekers op heeterdaad betrapt, die be zig waren de brandkast in het kantoor der firma Gebr. Van Vliet, aan de Noorderhoofdstraat, te for- ceeren. Toen de agent van politie Zwart bedden naar het bureau had overgebracht, trok een hunner, ter wijl hij dekking zocht achter zijn kameraad, een browning, waarbij hij den agent gelastte de han den omhoog te steken. In plaats van dit te doen, trok de agent eveneen» rijn revolver en trof daasmril» den tweeden aangehoudene ln de rechter borst. Beide inbrekers, de Zaandammers Mulder en Stee- ding, zijn goede bekenden van de politie, De toe stand van den getroffene Mulder is niet levensge vaarlijk. Beiden waren in het bezit van een com- Sleet stel inbrekerswerktuigen. Op de browning van teeding zaten zes patronen. Met de aanhouding van dit tweetal heeft de poli tie een goede vangst gedaan, daar men vermoedt, dat zij' meer inbraken, aan de Zaanstreek gepleegd, op hun geweten hebben. De inbraken aan de Zaanstreek. Met de aanhouding te Krommenie van de Zaandam- I mers Mulder en .Steding meent de Zaansche politie de vermoedelijke daders in handen te hebben van een groot aantal in en om de Zaanstreek gepleegde in braken. Bij de te Zaandam, Zaandijk, Wormerveer en As sendelft gepleegde inbraken zijn de brandkasten al len op dezelfde wijze la sardine openge scheurd. Een door den commissaris van politie te Zaandam persoonlijk ingesteld onderzoek heeft uitgewezen, dat de op de inbrekers bevonden schaar (een groot model j blikopener) precies past in de scheuren van een te Zaandam geforceerde brandkast. Deze brandkast draagt de sporen, dat de schaar daarop gebroken j moet zijn. Vast is komen te staan, dat de schaar bij een smid te Amsterdam is gekocht en later gerepa- j reerd ia j In den loop van Zaterdag heeft de Zaandamsche po- 1 litie de te Zaandam wonende ouders van den te Wor- merveer aangehouden Mulder in arrest gesteld we- j gens vermoedelijke heling. Bij een huiszoeking werd in de lade van een trapnaaimachine een bedrag van f 160 gevonden, waaronder een tweetal gouden tien- tjes, die hetzelfde jaartal dragen als vorige week bij i een inbraak ten huize van den groentehandelaar De Rooy werden ontvreemd; ook de coupures van het bankpapier komen hiermede overeen. De politie ziet hierin een aanwijzing dat Mulder en Steding ook bij deze inbraak als de vermoedelijke daders moeten worden aangemerkt. Inbraak te Beverwijk. Ook is nu komen vast te staan, dat S. en M. de beide personen zijn, die onlangs hebben ingebroken in het station te Beverwijk, bij welk misdrijf, te oor- deelen naar de gevonden bloedsporen, een van hen zich vrij ernstig verwondde. De aanwijzingen tegen iS. zijn nu reeds van zoodani- gen aard, dat ontkennen hem niet veel zal baten. Hoe langer hoe meer blijkt dat een goede vangst is gedaan te Krommenie. De heer Van 'Lear Black is dezer dagen naar Ko penhagen gereisd met. het K.L.M.-vliegtuig H-NADR en is uit Kopenhagen na een vlucht van 3 uur te Ber lijn aangekomen, waar de groote nieuwe Rohrbach- vliegboot, werd bezichtigd. Heden gaat, de heer Van Lear (Black mot het K.L.M.- vliegtuig van Berlijn naar Londen. De bestuurders waren als gewoonlijk Goljsondorffor en Scholte. DOODELUK ONGELUK BIJ GRAVE. Toon het legervliegtuig 505, dat ln een weide aan de Maas te Velp onder Grave een noodlanding heeft moeten maken weerens panne, Maandagmiddag, na dat onderdeelen uit Soesterberg ter reparatie waren gebracht, was opgestegen, stortte 'het van ongeveer 30 Meter hoogte naar beneden. De beide inzittenden, de 27-jarige bestuurder ser geant W. van Lieshout en de luitenant leerling-vlie ger, de 26-jarige Bia, werden zwaar gewond uit het ernstig beschadigde vliegtuig gehaald. Geneeskundige en geestelijke hulp waren spoedig ter plaatse. Met een ziekenauto werden de gewonden naar het ziekenhuis te Nijmegen vervoerd. Nader vernemen wij nog, dat een uur na het onge val de 'bestuurder sergeant W. van Lieshout, na voor zien te zijn van de H.H. Sacramenten, aari de gevol- gep overleden is. Het stoffelijk overschot is naar Nij megen vervoerd, waarheen ook do zwaargewonde luitenant-leerling-vlieger Bia per ziekenauto "getrans porteerd is. Naar de Tel. verneemt, wordt ernstig overwogen de electrificatie onzer spoorwegen binnenkort voort te zetten. iHet eerst zijn aan de beurt de trajecten Vel zen-Uitgeest en Haarlem—Zandvoort. De electrifica tie heeft het vervoer sterk doen toenemen, zoodat men de regeering, die bij verdere plannen een beslissende stem heeft, daar die gunstige uitkomsten met vrucht kan verwijzen. Ten einde dit succes niet te verminde ren, heeft de Directie der 'Spoorwegen aan de dochter maatschappijen, die concurreerend de lijnen bediende, verboden haar tarieven te verlagen. Wat betreft het veelvuldig inslaan van den blik sem op de geleiddraden, wat algemeen aan het ge bruik van gelijkstroom wordt toegeschreven, zal men door bliksemafleiders en speciale schakelingen trach ten te voorkomen. Daarmede is men reeds flink op geschoten en hoopt men spoedig gereed te zijn. Bij de hevige stormen is gebleken, dat, het samenstel niet voldoende stevigheid (bezit. Daarom zullen op verschil lende plaatsen palen worden bijgeplaatst. Door een en ander zal de bedrijfszekerheid zeker vergroot wor den. Aan de Duivendrechtsche brug te Amsterdam heeft Zondag een ernstig ongeluk plaats gehad met doodé lijk gevolg. Een motorrijder kwam uit de richting Duivendrecht, terwijl uit Diemen een auto naderde. Juist aan de brug ontmoetten de twee voertuigen el kaar. De motorrijder reed tegen den auto op en werd van zijn motor geslingerd. 'Hij bleef bewusteloos lig gen. Met een ernstige schedelbreuk werd hij opgeno men en door den Geneeskundigen dienst naar het O. L. Vrouwe Gasthuis vervoerd. In den loop van den avond is hij daar aan de gevolgen overleden. OP EEN BRUILOFT. Op een feestpartij ter gelegenheid van een aan staande boerenbruiloft op het erf „Sandorink op Aust" te De Lutte bij Oldenzaal, speelde zich Zondag avond een bloedig drama af. De 28-jarige ongehuw de J. Haarman op Teusse werd na een korte woorden wisseling door een der gasten met een mes in het hart gestoken. (Hij overleed na eenige oogenbllkken. Twee doctoren en de marechaussee uit Oldenzaal wa ren spoedig ter plaatse. De dader, de 21-Jarige bak kersknecht H. K. uit De Lutte, i« gearresteerd en heeft bekend.

Schager Courant | 1928 | | pagina 6