llmiti Nieuws- Mrattii- Lnllmllii DE BR0EKER VEILING. Dinsdag 24 Juli 1928. 71ste Jaargang No. 8292. Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN &Co., Schagen. Eerste Blad. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Feuilleton. SCHAGGR COURANT. Uit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentien nog zooveel mogelijk in het eerstuitlcomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden fl.05. Losse nummers 0 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. OEEN RUIMTE GEGEVEN OM VOORBIJ TE RIJ DEN. De autobuschauffeur Corn. S. uit Wognum, moest tlch verantwoorden op grond van de omstandigheid, dat hij, met zijn bus rijdende op den Ringdijk onder Heer-Hugowaard een hem achterop komende luxe auto bestuurd door den constructeur Lange uit Blokker, geen gelegenheid had gegeven om voorbij te rijden, zoodat de beer L. verplicht was geweest, pljru 20 minuten ach ter de bus aan te sukkelen. Verdachte pruttelde, dat hij tot tweemaal toe die gelegenheid had aangeboden, door naar rechts uit te wijken, maar hij kon zulks he laas niet op meer overtuigende wijze aantoonen, zoo dat hij tegenover de onder eede afgelegde getuigenis van den heer Lange en diens echtgenoote aan het kort ste eind trok en tot f 20 boete of 10 dagen werd ver oordeeld. ZWAKKE VERLICHTING. De door den chauffeur bestuurde autobus van de firma v. M., rijdende van Alkmaar op Schoorl, ver toonde in den avond van 27 Mei een zoo treurige ver lichting, dat deze door de Alkmaarsche politie onvol doende werd geacht en gezegde chauffeur heden terecht (tond met het onvoordeellge resultaat, dat hij werd ver- oordeeld tot 2 X f 5 boete of 2 X 8 dagen hechtenis. DE LINKSCHE VERORDENING AAN DE LANGE- DIJKEN. Groentenboer Joh. B. stond voor den wijzen kadi als verdachte, aangezien hij te Zuldscharwoude aan den linkerkant van den weg had gereden met zijn aan gespannen groentenkar. Ik moet daar links staan, repliceerde Jan, dat Is politieverordening. Ja... stMn, maar niet rijden, merkte mr. Buys Tack, de ambtenaar van het O. M., op. Ik reed niet, reposteerde Jan weer og zijn beurt, lk aardebeien af te wegen Op 27 Juli voortzetting, teneinde den verbalisant te hcoren en uit te maken of Jan zioh ln rijdende of ln aardbeien-wegende positie bevond. DE STUURKRANS VAN HET WIE DRAAIDE FORD JE? In den namiddag van 8 April werd te Alkmaar op den Stationsweg een fietsrijder, een .loodgieter, van achter aangereden door een Ford-touring, waarin zich een drietal vroolijke heeren bevonden. De wielrijder maakte een salto-mortale, smakte tegen de planeet aan, bezeerde zich echter niet, doch leed eenige schade aan zijn rijwiel. De heeren in de Ford maakten zich met hun sardinesblikje uit de voeten, doch het num mer was genoteerd en de eigenaar stond aanvankelijk ook terecht als bestuurder en werd bij verstek veroor deeld tot f 25 boete of 12 dagon hechtenis, alsmede ontzegging van rijbevoegdheid voor den tijd van 4 maan den. De veroordeelde kwam ln verzet en wees alsnu aan als bestuurder den caféhouder Th. Z., thans te Ber gen, welke delegatie van schuld het resultaat had, dat hij werd vrijgesproken en een vervolging werd ingesteld tegen den nieuwen verdachte Z., die thans voor bedoeld feit terecht stond. De heer Z. erkende heden wel den lurder te zijn geweest, doch beweerde de aanrijding niet te hebben opgemerkt. Voorts ontkende hij onder den invloed van sterken drank te zijn geweest. De ambtenaar hield een scherp requisitoir en vroeg door Ethel M. Dell Olga kon ternauwernood een rilling weerhouden. «Nooit", zei ze. „Nee, nooit". „Nooit?" vroeg Hunt-Goring. Hij boog zich dicht over haar heen en legde zijn handen op haar schou ders. „Waarom zeg je dat toch? Je hebt dien rood- narigen dokter toch voor goed weggestuurd, is het met?" „Hij is weggegaan... Ja," antwoordde ze kortaf. ,/Maar je schijnt toch nog wel iets om hem te ge- 'enzei Hunt-Goring spottend. „Nu, luister dan jjns goed naar me. Ik heb de toekomst van dien man J mijn handen, en ik kan hem volkomen te gronde Achten.... of toegevendheid tegenover hem betrach ten. Zooals je weet ben ik niet bijster op hem gesteld, öizou het me daarom veel aangenamer zijn, als ik het eerste kon doen. Wat heb je hierop te zeggen? Ik ben ne zwaardvechter, die midden in de arena staat. Het jangt nu geheel en al van jou af, of ik dooden of... •paren zal". Ze beefde thans van het hoofd tot de voeten „Ik.... ?*grijp het niet", stamelde ze. „U kunt niet anders... «et zijn allemaal praatjes. U kunt niets bewijzen" laatste woorden klonken tartend. „Zoo, veronderstel je dat inderdaad? Je hebt geen jzonder hoog idee van mijn intellect, is het wel? Jwjionei Campion ik denk, dat je hem wel kent ai het er heusch niet bij laten, wanneer dergelijke 1^°*, n.^em doordringen. En wat de bewijzen ireft, die kan ik ten allen tijde verschaffen. Je illoV ?iet ver8et?n, dat de oude juffrouw Briggs bij es tegenwoordig is geweest. Haar getuigenis kan grootste belang wezen. En verder heb ik nog het ?-~Zeer—etrouwbare bronnen- denk niet, dat veroordeeling van verdachte tot f 60 boete of 60 dagen, plua ontzegging van rijbevoegdheid voor den tijd van 5 maanden. Uitspraak 3 Augustus. LETTERKNECHTERU. De landbouwer Willem L. uit de Schermer, die al tal van jaren lid ls van den A.N.W.B. en 8 Juli met zijn motor voor 'n oogenblik gebruik maakte van het rijwielpad, teneinde den rotslechten Schermerweg, be- hard met keien zoo groot als commissiekazen, werd al heel gauw door een politieman opgemerkt en ontving een epoedconvocatle, om als verdachte voor den kan tonrechter te verschijnen. De kantonrechter nam hem de overtreding niet zoo heel erg kwalijk en legde slechts f 2 boete of 2 dagen op. NOODLOTTIGE SAMENLOOP VAN OMSTANDIG HEDEN. De timmermanspatroon en machinale houtbewerker J. C. D. te Alkmaar, was in den middag van Zaterdag 11 Juli nog druk bezig met een machine en werd voor een moment van zijn arbeid afgeroepen door een be zoeker. Hij verzuimde de machine af te zetten en zijn zoon, die ook bij vader in de leer is, meende goed te doen, het werkstuk, dat onderhanden was, even af te maken. Doch of de duvel er mee speelde, juist op dat moment verschenen een paar controleurs van den ar beid en snapten het jongmensch, bezig met verboden arbeid. Aldus het relaas van den timmerman, die he den wegens de overtreding terecht stond. De kantonrechter vond het jammer, dat hij dit ver weer niet aan de politie had opgegeven, was het overl- Ziet gij ouder uit dan gij zijt? Slechte spijsverte ring. verstopping, maagkwalen enz., werken nadeelig op uw humeur en ge stel. Folter's Maag- pillen zijn een zacht- werkend laxeermid del. dat uw kwaaJ doet verdwijnen. Foster's Maagpillen Alom verkrijgbaar f 0.65 per flacon. gens volmaakt eens met den vader, dat het heel wat nuttiger was voor den knaap, om zijn vader te assis- teeren, dan noodgedwongen te loopen lanterfanten, maar aangezien de wet nu eenmaal dezen belachelijken toestand heeft geschapen, was hij tot straffen ver plicht en veroordeelde hij mitsdien den timmerman tot f 2 boete of 2 dagen. DE OPROEPING NIET OVEREENKOMSTIG DE FEITEN. De chauffeur Abram KL verscheen als verdachte naar aanleiding van het hem bij oproeping ten laste gelegde feit, dat hij op 18 Juli bij de bekende bocht te Ber gen ter hoogte van „Vrouwtje in 't duin" naar Schoorl, met zijn vierwielig motorrijtuig links van den weg zou hebben gereden. De verdachte ging echter niet accoord erg Prettig voor je zou zdjn, indien je vriend Max voor de rechtbank moest verschijnen, beschuldigd van moord". Hoewol ze niets zei, was hot toch, alsof er een snik in haar keel klonk. „Dat dacht ik wel", zei Hunt-Goring even later. „Het zou buitengewoon pijnlijk voor je wezen, on hot spreekt vanzelf, dat jij als getuige zou moeten ver schijnen. Zie je den toestand wel heel duidelijk onder de oogen? Geloof je nu ook niet, dat het 't beste is om maar toe te geven.... teneinde verdere moeilijkhe den te voorkomen?" Ze zweeg nog steeds en het leek, alsof ze ternauwer nood ademde. Eenige oogenblikken bleef Hunt-Goring peinzend naar haar bleek gezichtje kijken. „Kom.... ik ben niet van plan langer de rol van boosdoener te spelen. Kun je me niet iets beters laten doen! Ik dans toch altijd naar je pijpen." Eindelijk bracht ze uit: „Ga weg.... Oh, ga toch alsjeblieft weg". „Weggaan?" vroeg hij verbaasd „Ja, ga weg." Ze hief haar oogen naar hem op en voor een kort oogenblik lag er een smeekende uit drukking in. „Ik... kan nu niet met U praten... ik kan zelfs niet goed denken... Ik zal U later wel zien." „Wanneer?" vroeg hij. „Op het bal... Donderdag". „Beloof je me, dat je me daar je antwoord zult ge ven?" „Ja". Hij glimlachte weer op zijn gewone, wreede wijze. „Je moet eerst zeker Nick raadplegen? Nee, mijn beste kind, dat kan niet gebeuren. Wij zullen dit zaakje nog even geheim houden en ik sta er op, dat je me nu je antwoord geeft." „Dat kan niet", klonk het op wanhopigen toon. „Ik kan het niet.... U moet me een poosje tijd laten... Ik zal er niet met Nick of anderen over spreken. Het eenige, wat ik verlang, is rustig te mogen nadenken." „Is dat werkelijk zoo?" „Ja, het is de waarheid". Ze hield haar handen stijf tegen haar borst gedrukt, zoodat hij haar niet meer tegen zich aan zou kunnen klemmen. „Oh, U kunt me dit toch niet weigeren", riep ze verdrietig uit. „Het is maar zoo weinig, wat ik vraag. Ik moet... moet bij mezelf trachten uit te vinden... of ik het zal kunnen doen". „Je zult me niet weer ontloopen?" „Nee, nee... Waar zou ik heen moeten gaan?" „En je geeft me je woord van eer, dat je er met geen sterveling over zult praten... voordat we elkaar weer ontmoeten?" „Ik geef er mijn woord van eer op", zei ze kalm. „Uitstekend. Tot Donderdag dan". Hij stond op het punt zich om te draaien, toen hij haar plotseling ge heel onverwacht in zijn armen greep. „Ik moet" in elk geval dien éénen kus hebben", zei hij hartstoch telijk. „Als loon voor mijn goed gedrag.... Kom, ver zet je nu niet langer." Ze verweerde zich ook niet meer, en ze bood hem zelfs haar lippen aan, maar haar geheele, tengere lichaam trilde. Hunt-Goring had even goed een leven- looze vrouw in zijn armen kunnen hebben. „Zoo is het in orde. Ga nu maar weer zitten. Ik zal je alleen laten om aan het idee te wennen. Ik reken er dus op, dat ik Donderdag mijn antwoord krijg en dan zullen wij wel beslissen, wat ons ver der te doen staat. Ik kan je echter wel vooruit zeg gen, dat ik geen lust heb lang op je te wachten. Het is al meer dan voldoende geweest". Ze antwoordde hem niet, noch bewoog zich. Ze staarde recht voor zich uit en haar handen lagen sa mengevouwen in haar schoot. Hij boog zich over haar heen. „Wat is er aan de hand? Ik heb je toch niet bezeerd? Voel je je niet in orde?" „iMij mankeert niets", zei ze, zonder zich te verroe ren. Hij liet weer zijn afschuwelijken, wreeden lach hoo- ren. „Lieve hemel, je zult aardig wat goed te maken heb ben, wanneer de tijd hiervoor gekomen is. Je hebt me waarachtig behandeld, alsof ik de een of andere kwa jongen was". „Wilt U alsjeblieft heengaan?" vroeg Olga ver moeid, zonder hem aan te zien. „Ja, ik zal verdwijnen. Denk er echter vooral om, dat je slechts één enkele uitweg overblijft. En hoe eer je toegeeft, hoe beter het voor je is". „Ik zal U Donderdag spreken", herhaalde ze dof. „Ja, en je moet eenige dansen voor mij bewaren. We zullen een gezellig, rustig hoekje opzoeken en van eikaars gezelschap genieten. Tot Donderdag dus. Adieu." „Adieu". Geruimen tijd, nadat hij verdwenen was, zat Olga nog neinzend voor zich uit te kijken. Een eekhoorntje ging zich niet ver van haar- verwijderd tevreden zit met de oproeping en beweerde, dat die bocht met het geval nleta te maken bad. Hij moest uitwijken voor een auto, die op den weg stond en had daarover direct met den verbalisant Btrooker reeds verschil van meo- ning gehad. Daar de rijksveldwachter niet aanwezig is, wordt besloten de volgende week de zaak voort te zetten. SCHRIFTELIJK VONNIS. Abram O., veehouder te Oterleek, (overtreding der Vleeschkeuringswet, niet strafbaar, ontslagen van rechtsvervolging. Geëlscht was t 25 boete subs. 25 dogen hechtenis. Verminderde aanvoeren van aardappelen, tegen stationnalre <LL onbevredigende prij zen. Wortelen lager ln prijs, geringe aan voeren. Goede prijzen voor bloemkool. Tomaten als op het eind der vorige week. Roode kool aanvankelijk lage, later veel be tere prijzen. Voor het eerst aanvoer van witte kooL Moge het aantal producten, dat de laatste week aan onze groenteveiling werd aangevoerd, al grooter worden, de aardappelen zijn het toch nog steeds, die het karak ter der markt bepalen. Wel was de aanvoer van dit pro duct kleiner dan de vorige week en verwacht mag wor den, dat die verminderde aanvoer zich zal voortzetten in de volgende weken; toch ls een aantal spoorwagons van 115 nog een belangrijk quantum. Behalve Schofc- scbe muizen, werden schoolmeesters en blauwe eigen heimers aangevoerd. Het hoofdproduct vormen intus- schen de Schotsche muizen. Van de prijzen hiervan hangt alles af. Helaas moest ook deze week weer worden vastgesteld, dat de vraag van uit het buitenland zeer gering is. De Belgische vroege aardappelen blijken een geduchte concurrent voor de Hollandsche te zijn, waar door de prijzen in hooge mate worden gedrukt Het ls dan ook klagen zonder end. Het Inkuilen begint nu pro porties aan te nemen die de vraag wettigen, of dat niet Verkeerd gaat loopen. Eerstens ten aanzien van het ge vaar, dat straks de markt overstroomd wordt met poot- goed (dit inkuilen schijnt vooral te geschieden in de hoop de ingekuilde aardappels als poters te verkoopen, en tweedens ten aanzien van een ander gevaar, dat poot- go ed, van onze vroege aardappelsoort nu ia ruime mats uitgeplant zal kunnen worden, ook in vele andere stre ken. Als er nu het volgend Jaar maar nog niet minde* om de Hollandsche schotten wordt gevraagd. De prijzen der Schotsche muizen sloten zioh bij die van de tweede helft der vorige week. Ze lagen tusschen de f 8.50 en f 7.40. Die hoogste prijs werd ook nu alleen betaald bij hooge uitzondering voor mooie, puike aard appelen. Veel ging weg voor export tegen f 8.50—160. Bedenkt men daarbij, dat het beschot niet bijzonder groot ia en men gaat dan eens de exploitatiekosten be rekenen, dan zal men de tuinbouwers moeten gelijk ge ven, als ze beweren, dat het voor de huidige prijzen niet kan. Schoolmeesters waren heel wat goedkooper dan de vorige week. Toen kon gemiddeld nog tusschen de f 6.60 en f 7 worden gemaakt, nu was dit meer dan een daalder minder. Eigenheimers golden van t 100—7, Voor drielingen werd van f 2.80i betaald. De aangevoerde zllvernep bracht redelijke prijzen op, ofschoon deze in het laatst der week lager waren dan in 't begin. Aanvankelijk f 15.70, later f 1110—18.40. Voor zilverdrielingen werd f 5.60 betaald. Wortelen konden de prijzen van de vorige week niet handhaven. In 't begin werd f 5—7 besteed, Woensdag f 2.80—5.70, Vrijdag f 5.30—0.40. Er worden ruim 22000 bossen aangevoerd. Voor bloemkool was de stemming weer goed te noe men, ofschoon geen abnormale prijzen werden besteed. ten wasschen, en vanuit de verte drong het schrille geluid van een papegaal tot haar door. Eensklaps kwam er een nevel voor Olga's oogen en terwijl ze met een verlangend gebaar haar handen uit strekte, klonk het gesmoord: „Oh, Max... Max... Max." Dit was voor het eerst sinds langen tijd, dat ze schreide, doch ze barstte ook thans In zulk een wan hopig gesnik los, dat het haar toescheen, alsof ze nooit -met huilen zou kunnen ophouden. Ongeveer een kwartier later kwam Nick thuis en toen hij de gebogen gedaante op de veranda zag, liep hij onmiddellijk op het jonge meisje toe en knielde naast haar neer. „Olga mia.... kindje, wat is er aan de hand?" Hij sloeg zijn eenen arm om haar heen, zoodat ze weer evenals vroeger als een kind aan zijn borst lag. Ze was zoo doodmoe van het schreien, dat ze zich eigenlijk niet eens over zijn onverwachte komst ver- baasde. Ze drukte zich hartstochtelijk tegen hem aan en bracht fluisterend uit: „Oh, Nick, ben je eindelijk j weer teruggekomen?" „Natuurlijk, kindje, wat dacht je dan? Heb je je ongerust over me gemaakt? Ik heb 'je toch een bood schap doen toekomen". „Dat weet ik wel, maar ik.... ik kon het niet helpen, dat ik zoo angstig was". „Wat ben je toch een dwaas, klein kindje", zei hij teeder. „Heb je alleen daarom zitten huilen?" Ze zweeg. „Je moet niet meer schreien, lieveling", vervolgde hü. „De oude Reggie zal gauw hier zijn. Hij zal ver onderstellen, dat ik je mishandeld of afgesnauwd heb. Heb je hier den heelen morgen alleen gezeten? Waar om ben je niet naar Daisy Musgrave gegaan". „Ik had er geen lust in, Nick. Het kan me totaal niets schelen alleeen te zijn... Vertel me liever eens, waar jij aldoor gezeten hebt". „Ik?" vroeg Nick. „Ik heb mijn tijd hoofdzakelijk doorgebracht met luisteren en observeeren. Is de post al binnen? Zullen we samen even mijn brieven le zen?" Ze was blij, dat hij er niet verder op aandrong de oorzaak van hhar verdriet te vernemen. Hij nam dicht bij haar plaats en begon de voor hem gekomen cor respondentie door te zien. Kort daarop nam ze haar werk weer ter hand. Ze had haar zelfbeheersching herkregen, ofschoon ze doodmoe was. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1928 | | pagina 1