ScfaagerCourant RAAD NIEUWE NIEDORP. DE BROEKER VEILING. Tweede Blad. Gemengd Nieuws. Brand aan de Theems. Wraakplannen. Ernstig ongeluk bij Potsdam. De Belgische automobiel-raid dwars door Afrika. Aaneengegroeide tweelingen. Het straatlawaai te Parijs. Van bokser tot miUionair- Een orkaan boven New-York. Het bezoek van den prins van Wales aan de slagvelden. BILLY BOO. Dinsdag 14 Augustus 1928 71ste Jaargang. No. 8304. onder een temperatuur en in een etmoefeer -naar ven tilatie hoog noodig la Voorzitter zegt, dat (hem de macht ontbreekt om hier regelend op te treden. Spr. heeft daar niet» over te zeggen. De heer Wit oordeelt dat zeer jammer, en hoopt dat voorzitter nog eens zal denken over een voorschrift dat 'hierin verbetering kan brengen. Voorzitter zegt dat toe. Hierna sluiting. Vergadering op Zaterdag 11 Augustus 1928, des avonds half 9 uur. Voorzitter do heer A. Visser, Burgemeester, secre- aris de heer P. Haringhuizen. Aanwezig alle leden van den Raad en de Regenten JU n Weesmeesters op één na. Voorzitter opent met een welkom de vergadering, !ia'ii yaarna lezing en goedkeuring der notulen volgt. eëf* Meegedeeld wordt, dat door Ged. Staten zijn goed- rekeurd de Gemeenterekening van 1926; het besluit GE ot wijziging der begrooting 1927 en dito tot het doen ran af- en overschrijvingen op dezelfde begrooting. Is ingekomen het proces-verbaal van kasverificatie >ver het tweede kwartaal 1928, aangevende dat in ;as aanwezig was en moest zijn de som van 454.75y2. Is een dankbetuiging ingekomen voor de gift van (ad {f 10 voor de cultureele en economische propa ganda ter gelegenheid der Olympische spelen, p tef" Alles voor kennisgeving aangenomen. Armenvader en -Moeder. B. en W. doen het voorstel om eervol ontslag te !Cr{iverleenen aan den Armenvader en -Moeder, den heer S. de Boer en echtgenoote, met ingang van een lader te bepalen datum. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. Voorzitter brengt hen beiden dank voor aldatgene wat zij in de 11 jaar dat zij in functie zijn als Armenvader en -Moeder hebben ge- laan. En ihet spijt ons allen, zegt spr., dat zij ons nu gaan verlaten. Volgt nu de benoeming van een nieuwen Armen-! rader en -Moeder, voorloopig voor den tijd van één aar, op een jaarwedde van f 850.met uitzicht op i lu verhooging bij herbenoeming met f 50.per jaar, tot een maximum van f 900 plus de gewone emolumen- en. Het tijdstip der indiensttreding pader vast te stellen. Voorzitter zegt, dat in een drietal bladen een op roeping is gedaan voor sollicitanten. In le instantie is gevraagd een vrouw alleen voor de huishouding en een man -envrouw voor het bedrijf. Toen kwamen |er geen voldoende liefhebsters voor de functie van vrouw alleen. Toen is over de andere sollicitanten tnet regenten een bespreking gehouden en is naar de 8 sollicitan- lUten zoowel langs officieelen als officieusen weg in- lichtingen gevraagd. In een nieuwe vergadering met regenten zijn een 4-t'al sollicitanten overgebleven, waarnaar opnieuw met ernst is geïnformeerd. Het volgende tweetal is door regenten opgemaakt, nl: '1. P. Spijker en echtgenoote te Oostwoud; 2._ G. de ;Vries en echtgenoote te Werversihoof. Tot stemming overgaande, wordt de heer P. Spijker en echtgenoote met algemeene stemmen benoemd. Voorzitter hoopt, dat een goede keuze is gedaan, wat op dit oogen'blik nog niet is te zeggen, niet ge- maJk'kelij'k als de keuze was met het oog op het be kijf. Wij hopen echter, dat over een jaar een iherbe- loeining zal volgen. Rekening Ned. Herv. Weezenadministratie. Volgt vaststelling van 'bovengenoemde rekening. De ijl heer Pluister zegt, dat deze rekening in volkomen orde is. Er blijkt verder uit, dat zooals elk jaar, er weer een finantieele vooruitgang is te constateeren, dit jaar van f 1270.53. Bij een matige schatting is het Hu de el Ai Jkl bezit f 150.100.31, zeer 'belangrijk dus. De twee weezen lT hebben gekost f 1619.73, terwijl aan diverse subsidies is uitgegeven f2081.40. ,evr Ook zijn nog aangekocht voor f 198.50 muziekinstru menten, die echter, al mag de Harmonie ze gebruiken, het eigendom der administratie blijven. Spr. brengt1 dank aan de administratie voor alles wat ze heeft willen doen in het algemeen belang en hoopt dat op dezen weg zal worden voortgegaan. jfi Nadat de rekening met algemeene stemmen is |(J [goedgekeurd, brengt ook voorzitter nog eenige woor den van dank: Rekening Algemeen© Armenadministratie. jt Voorzitter deelt mee, dat deze rekening op de se cretarie is nagezien en ook hier alles in orde is be- vonden. De ontvangsten bedroegen f 13481.92, de uit- gaven f 13183.52, met een batig saldo dus van f 298.40. gil Aan onderhoudskosten is betaald' f5474.75, aan on- |B derhoud, lasten enz. i 1332.27, aan geneeskundige be- handeling f 1303.52, rente en aflossing f 2145.04., aan salarissen, kosten van beheer enz. f 1810.65. Met alge- i ,l*lmeene stemmen goedgekeurd, waarna voorzitter dank brengt aan den boekhouder en de regenten. De prijzen der aardappelen blijven stati- onnalr. Wortelen laag aan prijs bij ge ringe aanvoeren. Bloemkool goede prij zen voor eerste soort; tweede soort laag. Roode kool is duur, ook gele en vooral witte. Voor nep worden beste prijzen betaald, oveneens voor drielingen. Slo» boonen vrij duur. Ook bleten brengen goede prijzen op. Uitstekende prijzon voor tomaten. Een bonte reeks van allerlei producten was het, die de laatste week aan de Broeker -Veiling werden aan gevoerd. Van de aardappelen zagen we: Schotsche muizen, Schoolmeesters, Graafjes, Eigenheimers, Blauwe, Ideaal en Duken. Dan kregen we verder de verschillende vroege koolsoorten als witte, gele en roode; de wortelen en de bloemkool. Van de uien- soorten zagen we zilvernep, uien, gele nep, drielingen. Verder slaboonen, bleten en de verschillende soorten tomaten. Te kust en te keur worden dus de Langen- i dijker tuinbouwproducten aan het groot aantal koop- i lieden en exporteurs te koop aangeboden. Als men dan weet, dat de Langendijker tuinders zich als om strijd beijveren, om het beste aan te voeren, van wat de tuinbouw oplevert, dan Is het begrijpelijk, dat tegen woordig aan de velling van de L.G.C. de polsslag van den tuinbouw weer krachtiger slaat dan ooit. Zoo is ook de tomatenveillng een succes gebleken, ook in dien zin, dat op deze veiling de hoogste prijzen worden besteed, welke aan de diverse tomatenveilingen wor- i den gemaakt De aardappelenaanvoer begint vanzelf af te nemen: de vordering van het seizoen leidt daartoe. De uit- komsten zullen ongetwijfeld niet schitterend zijn, daar j de concurrentie uit andere landen grooten afbreuk J aan een redelijke financieele uitkomst heeft gedaan, j De tuinbouwers zijn nu in de weer, om het pootgoed onder zoodanige voorwaarden te bewaien, dat men ver- zekerd is van uitnemende poters. Zoo wordt ook hierbij gestreefd naar de volmaaktheid, noodzakelijk- als dit is, om „bij" te blijven en niet onder de Yoet te worden geloopen. De aardappelenprijzen bleven deze week ongeveer dezelfde. Aardappelen voor export bestemd golden van f 4 tot f 4.70, de andere f 5f 6.50. Voor Schoolmeesters werd ongeveer f 5.50 betaald, voor Eigenheimers f3.70 tot f 5.60. Duken golden van f 3.70 tot f 5, drielingen van f 8f4.50, Blauwe werden betaald met f 2.001 f 4.10, terwijl graafjes f 4.70 opbrachten. Ideaal werden voor f 4f 4.10 verkocht. De totaal-aanvoer beliep j 48 spoorwagens. Met de wortelen ging het deze week niet best. Ge- j aniddeld werd nog geen f 4.50 gemaakt. Woensdag was de prijs van f 3.90 tot f 4.20. De bloemkool was weer goed aan prijs, althans voor eerste soort, ofschoon in 't laatst der week een daling Intrad. Werd Maandag f 18.90f 27.40 besteed, Zater dag was dit f 12.80 tot f 21.70. Tweede soort bracht j ruim f 3 op. Er was deze week nogal wat van deze i laatste soort. De aanvoer beliep ongeveer 70.000 stuks. De vroege koolsoorten waren weer duur, ofschoon er voor de gele en roode kool in 't laatst der week aan merkelijk lagere prijzen werden betaald. Zoo werd in den aanvang der week nog gemiddeld f 11 voor roode kool besteed, doch Zaterdag was de noteering f 8.80 f 8.90. Wel is dit nog een beste prijs, doch de sterke verlaging doet toch onaangenaam aan. Van roode kool werden er nog 36 spoorwagens geveild. Met de gele ging het evenzoo. Maandag werd van f 12.70 tot f 13.40 betaald, Vrijdag f 11.20—12.80, doch Zaterdag f 6.9010.90. Van deze koolsoort werden on geveer 13 spoorwagens aangevoerd. De witte, vroege kool hield zich beter. Zeer hooge prijzen werden hiervoor betaald: gemiddeld f 13.50 per 100 K.G. Vaak kwam het voor, dat één kool op 50 cent kwam te staan. We vernamen zelfs, dat de opbrengst soms gelijk staat met den koopprijs van het land. De aanvoer beliep 16 spoorwagens. Ook de zilvernep was hoog in prijs, n.1. van f 21 f 24.60. Drielingen golden gemiddeld f 8, gele nep ge middeld f 20, uien van f 6.609.30. Voor slaboonen werden beste prijzen besteed, n.1. ge middeld ruim f 20. Ook voor de bleten werden zeer bevredigende prij zen betaald: van f 5.407.80. Tomaten waren ook duur. Voor A-soort Hepen de prijzen tot ongeveer f 28, B-kwaliteit ongeveer f 27, C f 24—27, CC f 8.70—12.90. Over de financieele resultaten kunnen de bouwer» dus zeer tevreden zijn. denken, dat re fluiten oa de reiger» op het perron te waarschuwen. Het fluiten i» een ritu». Waarom fluit 's nacht» een rangeerende goederentrein hevig, zoodat men hem op een mijl afstand hoort, als er een conducteur een sein met een trompet geeft? Nergens om. Waarom fluiten treinen nachts als ze een brug naderen? Evenals de Italianen en de Spanjaarden, zegt het Journal des Débat», zijn de Franschen een luidruch tig rns en daarom zouden wij geen voorschriften moeten hebben, maar een wei-bestudeerd, volledig handvest tegen het kabaal, samengaande met een opvoedingscampagne door middel van aanplakbil jetten in de garages. EEN SCHEEPSWERF VERBRAND. Reutor seint uit Londen dxi. 11 Aug.: Een groote brand brak Zaterdagmorgen uit op den cever van de Theems ibij Kingston. Een groote houten stelling van een scheepswerf werd verwoest, terwijl ver der vernield werden verscheidene vaartuigen en een tweetal huisjes. Do vlammen verspreidden zich snel. Verscheldeno ge zinnen kondon ternauwernood zich redden. De brug van Kingston was een oogenblik bedreigd, doch bleef, dank zij het draaien van don wind, behouden SERVISCHE KOMITADZJI WILLEN DEN MOORD OP DEN JOURNALIST RISTOWITSJ WREKEN. De „Neue Freie Presse" verneemt uit Agram: De politie aldaar Is er door den prefect van Belgrado van op de hoogte gesteld, dat de vroegere Servische komitadzjl-aanvoerder Katometsj zich met 3 van zijn aanhanger» naar Agram heeft begeven om den moord op den Servlschen journalist Rlstowitsj door daden van terreur te wreken. DE HOEVEELHEID BENZINE VAN EEN MOTORBOOT ONTPLOFT. Twee personen verdronken, twee anderen doodelijk gewond. Wolff meldt uit Berlijn: Vrijdagavond heeft op de Templlner See bij Potsdam niet ver van de luchtschiphaven, een ernstig ongeluk plaats gehad. Er werden proeven met de nieuwgebouwde Fransche vllegboot genomen, welke bij het neerstrijken op het wa ter plotseling omsloeg. Het ongeval werd van den oever bemerkt en de chef van de luchtscheepvaartwerf, Lehrle, snelde oogenfclJkkelijk met drie man inet een motorboot naar de plaats van de ramp. In het midden van het meer, ongeveer 100 meter voor de plaats van de ramp,, vloog de motor van de motor boot door onbekende oorzaak plotseling ln brand. Daar door ontplofte de aanwezige benzine-voorraad en vlogen huizenhooge vlammen op. Door den geweldigen lucht druk werden twee man uit de boot geslingerd en kwa men in het water terecht. Andere booten snelden direct toe en trachtten hulp te verleenen. Door de geweldige vlammenzee was het het eerste oogenblik evenwed niet mogelijk tot de iboot door te dringen. Eerst na gerulmen tijd kon men de chef van de luchtschiphaven en zijn begeleider uit de brandende boot redden. Ook de twee in het water gestortte man nen werden opgehaald. Bij Lohman en den piloot konden de levensgeesten niet meer opgewekt worden. De beide anderen haddenv ernstige brandwonden aan het geheele lichaam en wer den, na het aanleggen van een noodverband, in hope- loozen toestand naar het ziekenhuis vervoerd. VEEL TEGENSPOED. MEN HOUDT ER DEN MOED IN. Het doel zoo goed als bereikt. EEN VAN DE TWEE GAAT TROUWEN. Plan om ze door operatie te scheiden. Twee regentessen. Volgt voorstel tot wijziging van 'het reglement op Je Algemeene Armenadministratie in dier voege, dat «et Bestuur komt te bestaan uit twee regentessen en vier regenten. Na een bespreking met regenten, zegt Voorzitter, komen B. en W. met dit voorstel. Tot dusver waren er alleen regenter., maar het kwam ons allen ver standig voor om voor het toezicht op de huishouding een paar dames in het bestuur te benoemen. Als dit voorstel wordt aangenomen, zal over een 14 dagen een voordracht komen voor de benoeming. De heer Gaijaard zegt, dat in een vergadering alles uitvoerig is besproken en dit voorstel er het resultaat van is geweest, zoodat verdere bespreking onnoodig is. Met algemeene stemmen aangenomen. De rondvraag: De heer Gaijaard had op dit convocatiebiljet het I-voorstel verwacht: waterleiding Langereis. I voorzitter zegt, dat dit over 14 dagen komt, nadat l v005P*ter nog 't een en ander met den heer Gaijaard l «eelt besproken. De heer Wit herinnert aan het door hem gedane voorstel om een zitbank te plaatsen aan de Moerbeek, nat is hem toegezegd, maar er komt niets van. voorzitter weet er niemendal van, maar heeft het aan blijkbaar vergeten. De heer Kooi weet ook nergens van en betwijfelt n °i €r ,ov?r gesproken is. ue heer Wit zegt van ja en zou gaarne willen dat r spoed werd betracht, daar aanstonds het seizoen om is. Voorzitter zegt spoedige afwikkeling toe. Uw °P 0611 artikel in de Bouw- en voS?Mnf-ve^0rdenin^' waarin voor de cafè's de noodige nuiatie is voorgeschreven. Spr. zou gaarne willen, i niet alleen de ventilatie was voorgeschreven, aar tevens dat ze moet worden gebruikt. °pr. wijst op de bals, die altijd worden gehouden Reuter seint uit New York: Gemsld wordt, dat de zoogenaamde „Slameesche tweelingen" (meisjes) in Amerika, die 17 jaar oud zijn, geopereerd zullen worden. Men zal ze namelijk van elkaar trachten te Echeiden, daar één der tweelingen, ln het huwelijk wenscht te treden. De tweelingen zijn aan den onderkant van den rug- gegraat met elkaar vergroeid. De geneesheeren zeggen, dat het een wonder zal zijn, wanneer de meisjes de operatie overleven, daar zij één en denzelfden bloedsomloop hebben, maar toch schijnt de operatie te zullen worden doorgezet DE FRANSCHEN EEN LUIDRUCHTIG RAS. Onlangs hebben wij reeds gemeld, dat de prefect van politie te Parijs een streng voorschrift had uit gevaardigd ter beperking van het auto-getoeter ge durende den nacht Van één uur 's nachts af tot zes uur in den morgen moet de snelheid, waarmede auto's rijden, aldus zijn, dat het gebruik van den atuohoorn onnoodig wordt. Het. Journaal des Débats juicht deze beschikking van den politieprefect toe, maar spreekt tevens de verwachting uit, dat zij een begin i3 van een reeks maatregelen. Het nachtelijk kabaal, zegt het blad, was een geesel geworden, waarvoor te Parijs vertoe vende vreemdelingen soms het veld ruimden. Het kabaal overdag is. echter niet minder wreed voor onze zenuwen. H(et is aan twee oorzaken toe te schrijven en wel vooreerst aan het gebruik van auto-toeters, die het schelle geluid van trompetten hebben; zij zijn trouwens door de voorschriften voor den weg verboden. De tweede oorzaak is de ge woonte of de manie, van alle bestuurders om er bij alle hoeken op overdreven wijze maar op los te toeteren. Zelfs als er op den weg niets is te zien, wordt er getoeterd, ongetwijfeld om het genoegen van het leven maken. Waarom, vraagt de Débats, fluiten de Métro-trei nen bij hun vertrek 7 Bij aankomst kan men nog De Belgische automobiel-expeditie had de modder wegen van Engelsch Nigeria achter zich gelaten, om den tocht door Fransch Equatoriaal Afrika voort te zetten. Sedert dien heeft zij een flinken weg afgelegd. Achtereenvolgens heeft zij Fort Archambeault, Fort Lamy, Fort Sibut gepasseerd en bereikte, na aankomst aan de grens van de Belgisch Kongo Buta over den koninklijken weg naar Nyangara en het Albert meer. Gedurende eenigen tijd werd van de expeditie geen nieuws ontvangen voor de aankomst te Nairobi en de Kenia Kolonie. Na Nairobi verlaten te hebben, wordt de expeditie door het ongeluk vervolgd. Een der wagens stort bij Arusha in een ravijn, tengevolge waarvan een tientfü dagen voorbijgaan vooraleer de wagen weer in staat ia den tocht voort te zetten. Eenige honderden Kilometer» verder, tusschen Iringa en Malangali In het voormalige Kameroen wordt de expeditie midden in het tropische struikgewas ver rast door brand, die gedurende het seizoen van groote droogte dikwijls voorkomt De wagen van Luitenant Lamarche wordt met veel moeite gered doch het voertuig van Lt Fabry wordt een prooi der vlammen De bestuurders, Fabry en Crou- quet hebben nog juist den tijd udt het vuur te ontsnappen alvorens de 2 benzine-reservoirs springen en het scheelde weinig of belden hadden er het leven bij in geboet. Van het materieel kon niets gered worden. De expeditie op deze wijze tot een wagen beperkt verloor echter den moed niet en de bemanning maakte de noodige schikkingen om de reis te samen in den Voor Allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatigen Stoelgang Mijn Mi]nhardt's Laxeertabietten onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct.. overblijvenden wagen tot Ellsabothvillo voort te zetten. Van daar uit meldt ons oen telogram hun gelukkige aankomst. Lamarche en Fabry zullen de Raid tot Kaapstad voortzetten, terwijl Carton de Wiart en Crouquet in EllsabethvIIIe blijven. Deze laatste etappe biedt geen groote hindernissen. Van Kaapstad zal de wagen naar EllsabethvIIIe terug- k8eren, waarna de bemanning Boma bereiken wil om zioh naar België in te schepen. De Belgische Raid is dus om zoo te zeggen ten ein de. Een enkele wagen zal naar huis terugkeeren, doch het programma der reis zal ten volle uitgevoerd zijn geworden. En wij zullen weldra de gelegenheid heb ben de ontwerpers en de uitvoerders der Expeditie met den gelukkigen afloop van hunne koene en inte ressante onderneming geluk te wensohen. TUNNEY VERLOOFD MET EEN VAN CARNEGEE. ACHTERNICHT Te New York gaat het gerucht, dat Gene Tunney, die onlangs zijn tegenstander Heeney in het wereld-boks kampioenschap versloeg, zal gaan trouwen met Miss Lauder uit Greenwich in den staat Connectlcut.. Deze daime Is de dochter van wijlen don heor Georgo Lauder, den staalmagnaat, die een neef was van Andrew Caav negle. Miss Lauder is 21 Jaar oud en men schat hot ver mogen, dat zij van haar vaider geërfd beeft, op 120 mil- lioen gulden. Tunney is Roomsch-Katholiek en Miss Lauder is lid van de Episcopale Kerk. Van de geruchten van het a.s. huwelijk hebben Journa listen aanvankelijk geen bevestiging kunnen krijgen bij Miss Lauder zelf. Tunney's manager Billy Gibson heeft verklaard, dat de geruchten waar zijn. Thans is ook de verloving van Tunney met Miss Lauder officieel bekend gemaakt, 16 Augustus zal Tunney naar Europa vertrek ken. Men gelooft, dat Miss Lauder enkele dagen later naar Europa zal oversteken en dat nog dezen zomer een huwelijk daar zal plaats hebben. DIE NA DE HITTEGOLF VERADEMING BRACHT. Naar schatting een veertig personen gedood. Reuter seint uit New-York d.d. 11 Aug.: De bladen mélden, dat gisteravond in den omtrek van New York drie personen door den bliksem werden ge dood gedurende een hevigen orkaan, die ondanks alles verademing bracht na de hittegolf. Omtrent deze orkaan vermeldt de United Press nog de volgende bijzonderheden: De hittegolf, waaronder het Oostelijk deel der Ver- eenigde Staten gedurende eenigen tijd heeft gezucht, is, zooals reeds kort gemeld, door geweldige stortregens en electrische stormen gevolgd, die den geheelen nacht over een uitgestrekt gebied van Midden- en Oost-Florida tot aan- de Golf van St. Laurens hebben gewoed. Naar schatting zijn er veertig dooden te beklagen, terwijl de schade op meer dan drie anillioen dollar wordt geschat, voornamelijk door den typhoon in Florida veroorzaakt. Voorts zijn in den staat Georgia uitgestrekte lande rijen overstroomd. Aan de kust van den Atlantlschen Oceaan heerscht een dichte mist, dio de scheepsver binding tusschen New York, Boston en Montreal onder broken en verschillende kleine ongevallen veroorzaakt heeft, Van de vorengenoemde sterfgevallen hebben er 29 plaats gehad in het noordwesten en het midden-westen Drie slachtoffers vielen te New "Work waar de plotseling opstekende hevige storm verscheidene huizen in Brook- lyn onder water zette, terwijl de electrische installaties in een groot deel der stad gestoord werden, zoodat men daar gedurende verscheidene uren in het duister zat. Verscheidene gebouwen werden voorts door den bliksem getroffen. Op den jongsten storm in Florida is een hevige regen val gevolgd, die thans het zuiden en het midden van Georgia teistert, waar in de afgeloopen zestien uur 8.5 inch tegen Is gevallen. Op verscheidene plaatsen zijn do c'-poorwegen beschadigd, ofschoon te voren waarschu wingen waren gepubliceerd, dat ovarsiroomingen zou den kunnen plaats hebben. In een voorstad van New York zijn door het derail- leeren van twee spoorwagens twintig monschen gewond. BU ZUN OUDEN KOSTBAAS. De prins van Wales heeft bij zijn bezoek vaa het Britsch legioen aan de slagvelden, waaraan hij zooals ge meld, heeft deelgenomen, ook een bezoek gebracht aan het dorp Wizernes, waar hij tijdens den oorlog ingekwar tiert geweest is. Hy stoitte met zijn auto voor den boer derij, die hem als kwartier gediend had. Toen de prins het erf opkwam, stond de boer in zijn hemdsmouwen aain de deur. De boerip kwam juist naar buiten, maar bleef verbaasd, stilstaan. „Kent u mij niet meer?" vroeg de prins, waarop de boerin uitriep: „Mon Dleu, mon Dieu, c'est monsieur." De goede vrouw werd zoo ontroerd, aat zij in tranen uitbarstte. Er had een allerhartelijkste begroeting plaats en de boerin stond er op, dat de prins een kopje koffie bleef drinken. En mot de fee in 't netje Is hij naar huis gegaan. Hij rende ais een hinde, De politie achter hem aan. Naai- boven liep hij haastig 'Smeet alles op den grond Paddestoel en feetje, Die hij in zijn netje vond. Maar daar op 't vloerkleed Lag 't feetje, 't scheon wel dood, Billy stond verlegen, Werd beurfc-lings bleek en rood. O, lieve help, ik ben verlegen, Ze is dood en' 't is mijn schuld, Hij krabde zich het hoofd wanhopig, En was van berouw vorvuld. Het kan voor Billy een onaangename geschledenl» worden, als hij inderdaad de fee gedood heeft

Schager Courant | 1928 | | pagina 5