WIERINGERWAARD. ZIJPE. BARSINGERHORN. LANGENDIJK. ANNA PAUL0WNA. WINKEL. WIERINGEN. HARENKARSPEL. WAT ZAL ER NU GEBEUREN??? ta( Uit onze Omgeving. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Het zoeken naar Amundsen. Een zonnige zomer in Engeland. Zware brand op Malakka. Typhus te Bonn. De onlusten in Britsch-Indië. Mislukte aanslag op een D-trein. Huiselijk drama' bij Berlijn. BILLY BOO. Zondag 2 Sept. speelde W.F.C. na langen tijd rust te Hoogwoud op de seriewedstrijden van H.F.C. Eerst werd tegen H.F.C, gespeeld met als eindresul taat 8—2 voor H.F.C. Hierna kwam W.F.C. In het veld tegen een Hollan- dia-combinatie van Hoorn. De uitslag van dezen wed strijd was 8—0 voor W.F.C. Deze beide wedstrijden vormen voor W.F.C. een goede training, met het oog op de aanstaande competitie, terwijl tevens duidelijk is gebleken, dat de vier inval lers, waarmee W.F.C. in het veld kwam, goede reserves voor ons eerste elftal vormen. Algem. vergadering van afd. der Holl. Mij. r. Land bouw, op Dinsdag 4 Sept 1928, 's avonds 8 uur, ten huize van den heer H. van der woude. Voorzitter, de heer P. J. Visscher, opent met een woord van welkom de vergadering en verzoekt den se cretaris, den heer D. Sleutel, de notulen te iezen. Deze worden onder dankzegging onveranderd vastgesteld. Voorzitter doet enkele mededeelingen over de proef velden bij H. K. Koster, D. Kaan en Sleutel. Na onder zoek kan hij mededeelen, dat de stikstofverdeeling wel aan de elschen voldoet Velledig kan hij nog geen ver slag uitbrengen, omdat het hooi eerst nog op het per centage droge stof moet worden onderzocht Ook licht voorz. toe, dat de Heide-Mij. een proef zal nemen, om in ons polderwater zeelt en karper te planten, om bij gunstigen uitslag volgend jaar de proef op grooter schaal te herhalen. De heer P. Visser Az., verklaart, dat hij bij zijn besluit blijft, om op zijn land proeven te doen nemen met mol-' drainage. Van de gelegenheid tot deelneming van gezamenlijke aankoop van verschillende artikelen, is zoo goed als geen gebruik gemaakt Ingekomen stukken. Van de afdeeling Medemblik een versoek tot beschik baarstelling van een medaille voor de tentoonstelling. Dit wordt voor kennisgeving aangenomen. Verder eenige verslagen, welke ter Inzage zijn voor de leden. Ook is nog ingekomen een verzoek tot opgave van het tarief voor het Inenten van dieren. Hieraan zal worden voldaan. Voor lid van het hoofdbestuur zal de candidatuur B. van Blesheuvel worden gesteund. Voor lid van de Technische Commissie zal de afge vaardigde naar de Alg. vergadering zijn stem op den heer G. Nobel uitbrengen. Aan de orde verkiezing 2 bestuursleden. Gekozen de heeren P. Visser Az., en K. Zijp. De beschrijvingsbrief voor de Alg. Verg. wordt voor gelezen. Den afgevaardigde wordt vrij mandaat gegeven De heer K. Zijp zou 't goed vinden, om tij de rond vraag op de Alg. Verg. ter sprake te brengen, dat ln de Beemster 4 veehouders zijn bekeurd, omdat hun vee links van den weg liep. Dit gaat volgens spr. toch te ver. Voorzitter zegt dat de heer Van 't Hoen lezingen houdt over Runderhorzelbestrijding, en h*J vraagt, of 't zijn nut kan hebben, ook hier die lezing te houden. Men kan dit punt aanhouden tot het winterseizoen. Verder wil Voorz. de leden wijzen op de gzoote voor- deelen van stiketofbemesting op weiland, desnoods door middel van circulaire. Hierna volgt het verslag der vorige algemeene ver gadering, der Holl. Mij. door den Voorzitter. De heer P. Visser Az., acht het van belang, ln verband met 't kalkvraagstuk, dezen winter hier een lezing te houden. Voorzitter zou 't zeer op prijs stellen, maar acht het beter een lezing in Schagen te houden, omdat het hem zou spijten, als er weinig publiek was. Nu volgt het verslag van Holl. Noorderkwartier op 23 Mei te Winkel, door den heer P. Visser Az. Voorz. dankt den heer Visser voor zijn verslag, en wijst nog eens op de belangrijkheid van kalkbemestlng op kleigronden, omdat vooral op dezen grond nog vaak te weinig aandacht wordt besteed aan kalk, tor verbetering van den grondstructuur. Hierna volgt rondvraag en sluiting. ST. MAARTENSBRUG. Naar ons werd medegedeeld, zal onze vroegere plaatsgenoot, de heer Rikus Grin, concertmeester bij de „H.O.V." te EÖaarlem, op Zondag 15 dezer een matinée geven in het Kerkgebouw van de Ned. Herv. Gom. alhier. Bovendien zal de zangvereeniging „Kunst en Vriendschap" van St. Maarten eenige nummertjes ten beste geven. Nadere bijzonderheden zullen per advertentie in dit blad worden bekend gemaakt. Afgaande op het groote succes, dat de heer Grin bij zijn vorig optreden, zoowel hier als elders heeft lngeoogst, twijfelen wij niet, of velen zullen deze buitengewone gelegenheid, om hier op het gebied van vioolmuziek iets moois te hooren, niet laten voorbijgaan. Donderdag 80 Augustus gaf de Gemengde Zangver eeniging „Caecilla" een concert ter gelegenheid van het afscheid van haren directeur, den heer J. de Groot. Omstreeks half negen was de zaal van den heer De Graaf goed gevuld en bood met haar bloemetjes een feestelijken aanblik. Voor het concert een aanvang nam, vroeg de voor zitter, de heer A. Wiedtjk, de aandacht van de aanwe zigen. Hij riep hen een hartelijk welkom toe, speciaal den heer Burgemeester en diens echtgenoote en de fa milie De Groot. In korte trekken memoriseerde hij den levensloop van „Caecilia" en wees op de successen, die ieder Jaar geboekt werden. „Caecilia" stond steeds op een hoog peil en de eer hiervan komt den volijverigen en bekwamen dirigent grootendeels toe. Het spijt spreker ten zeerste, dat de heer De Groot thans afscheid neemt. Wij kunnen hem noode missen. Namens de vereeniging biedt spreker den heer De Groot een prachtige foto aan van „Caecilia". Mevrouw De Groot werden door de vereeniging bloemen aangeboden. Vervolgens toad de heer J. Schenk naar voren, die, in zijn kwaliteit als eere-lid, den heer De Groot ook prees voor de tact en ijver waarmede hij steeds de re petities leiïde. Hij £ankt den heer De Groot hartelijk voor zijn arbeid voor „Caecilla" gedaan en biedt hem een mandje bloemen aan. Hierna nam het concert een aanvang. Alle nummers zonder onderscheid, waren tot in de puntjes afgewerkt en werden dan ook schitterend ten gehoore gebracht Het was alsof „Caecilla" het er op gezet had, de laatste maal onder leiding van den heer De Groot het beste te zingen. Na ieder nummer bewees het warme ap plaus, dat het publiek het ten gehoore gebrachte ten zeerste apprecieerde. Na afloop van het concert naam de heer De Groot zichtbaar ontroerd het woord. Hij dankte allen hartelijk voor hunne belangstelling. Het speet hem „Caecilia" te moeten verlaten, maar er is een tijd van komen en een tijd van gaan. Die tijd van gaan ls nu gekomen. Hij hoopte, dat het „Caecilla" in de toekomst uitste kend mag gaan. Met denzelfden ijver van de zijde der leden als tot nu toe, was spreker er niet bang voor. Dat „Caecilla" ter goeder naam en faam bekend mag blijven is sprekers Innige wensch. (Applaus). Het bal, dat nu een aanvang nam, hield de aanwe zigen nog langen tijd gezellig bijeen. Menig glas werd er geledigd op het welzijn van de familie De Groot en zoo was het al ongemerkt zeer laat geworden, eer de laatste „C&eeillanen" huiswaarts togen. GEMEENTE BARSINGERHORN, Ingeschreven gedurende de maand Augustus 1928. Geboren: Pleternella Agatha, dochter van SImon Scha- ger en van Grietje Stark. Albert, zoon van Albert Jan Bergman en van Trijntje Wit Jan, zoon van Pieter Dirk Jan Wardenaar en van Aagje Moeliker. Jan, zoon van Pieter Bloem en van Cornella Molenaar. Ondertrouwd: Pieter Grin, oud 26 jaren, landman en Maria Blaauboer, oud 27 jaren, zonder beroep, belden wonende te B&rslngerhorn. Reijer Wit, oud 22 Jaren, slager, wonende te Den Helder en Dieuwertje Dirkmaat, oud 23 jaren, zonder beroep, wonende te Barsingerhorn. Maarten Reek, oud 61 jaren, veldarbelder en Lammer- tje van Slooten, oud 39 jaren, zonder beroep, beiden wonende te Barsingerhorn. Getrouwd: Leo Jozefus Antonius Plelage en Guurtje Cornella Koomen. Pieter Grin en Maria Blaauboer. Overleden: Jacob Jonker, oud 49 jaren, echtgenoot van Neeltje Kreijger. Dirk Blaauboer, oud 83 jaren, weduw naar van Cornella van der Oort Hendrik Schrieken, oud 63 jaren, echtgenoot van Geertje Smit NOORDSCHARWOUDE. Maandagmiddag werden ter gelegenheid van de ker mis in „Concordla" wedstrijden gehouden, waarvan de uitslagen als volgt zijn: Hardloopen op muilen, Dames: 1ste prijs A. Dekker, 2e prijs G. Keppel, 8de prijs A. Pranger, 4e prijs M. van Die. Idem, Heeren: 1ste prijs S. Wormsbecker, 2e prijs U. Kaan, 3e prijs K. Sljpheer, 4e prijs R. Groot Koekhappen voor schoolkinderen: 1ste prijs N. Ludeke, Se prijs P. Blokker, 3e prijs K. Peijs, 4e prijs H. Bouwena 's Avonds werd door „Het Kleine Tooneel" opgevoerd „Maskers en Wijn", tooneelspel in drie bedrijven van A. van Waasdijk en J. H. Speenhoff. Een geheel bezette zaal volgde dit dramatische tooneelstuk, waarin de naweeën van maskers en van wijn scherp iu het licht werden gesteld. Weer eens iets anders dan wat men 'n „kermisstuk" noemt Het spel was tlp-top, zooals „Hat Kleine Tooneel" dit kan. ZUEDSCHARWOUDE. De heer J. Koopman heeft den kruidenierswinkel Van den heer E. Waal te Noordscharwoude overgeno men. - ZUIDSCHARWOUDE, e Gisteravond werd de winkelweek, die hier gedurende 9 dagen ondër groote belangstelling uit den heelen Langendijk en andere gemeenten ls gehouden, officieel gesloten. Bijna de heele tooneelzaal van den heer Kra mer was gevuld met nieuwsgierigen naar den uitslag Van de verloting, waarbij niet minder dan 190 prijzen beschikbaar waren gesteld. De trekking had plaats on- j der toezicht van den gemeenteraad. Uit een groote j ton, waarin ongeveer 20.000 bonnen waren gedeponeerd, Vertegenwoordigende alzoo een inkoopsbedrag van f 10.000 (f 0.50 per bon), werden de bonnen getrokken I waarop de namen van de betrokken koopers was ver meld. Vol spanning wachtte de zaal den uitslag af, en I daverde somwijlen van het gelach, als een bijzonder j grappige situatie werd geschapen. De heer K. Stam vertelde als voorzitter van de plaat- i selijke Wlnkeliersvereeniging R(eclame) ï(s) O(ns) i B elang) van de vele moeiten, de zich opstapelende i werkzaamheden, die aan een en ander verbonden wa ren. doch kon tevens met vreugde oonstateeren, de gulle mede- en samenwerking, welke van allen kant aan de uitvoerders ten deel viel. Bij de uitreiking der prij zen, die waren ten deel gevallen aan de deelnemers der gehouden wedstrijden, bleek de heer Stam als geknipt om iedere winner in een gepaste toespraak in de ge- wenschte stemming te brengen en de herinnering op te wekken aan de warmte en den palm der overwinning weg te dragen. Ook de prijswinners ln den etalagewed strijd kregen een bijzonder pluimpje en bovendien een cadeau, dat eensdeels in de rubriek der nuttige voor werpen kon worden ondergebracht (b.v. het bij nie mand onbekende en voor niemand onmisbare ronde voorwerp, dat ln een nachtkastje behoort),, gelukkige prijswlnner de heer J. Jonker, anderdeels herinneringen opwekte aan de kleine-kinderjaren (rammelaar, geluk kige mededinger de heer W. C. Bouman) enz. Dat er gelachen is, is duidelijk: de zaal daverde. Verder zij nog meegedeeld, dat 4 goede oplossers der puzzle waren ingekomen, n.1. van Mej. Tr. Kliffen Kd., en de heeren M. Benschop, C. de Boer Wz. en J. Deu- tekom. De winnaars van den etalagewedstrijd waren: A. Beemsterboer en J. Paarlberg, iedere een lsten prijs; J. de Bakker en W. C. Bouman, elk een tweeden prijs: J. Jonker, 3de prijs. De eerste prijs ln de verloting viel ten deel aan den heer D. van Kleef, de tweede prijs aan den heer M. Benschop. Het zou ons te ver voeren, alles te memo- reeren, wat de Winkelweek-attractie aan merkwaar digs en leuks heeft meegebracht. We volstaan met als eindresultaat vast te stellen, dat de winkeliers eer van hun werk hebben, dat gebleken ls, dat ook in Zuld- scharwoude door eensgezindheid en onderlinge samen werking veel is tot stand te brengen. GEMEENTE BROEK OP LANGENDIJK. Ingeschreven gedurende de maand Augustus 1928. Geboren: Maart je Catharina, dochter van A. Boon en van C. Bleek. Jan, zoon van K. Kansen en van A. Blom. Antje, dochter van H. Wagenaar en van A. Glas. Lambertus Johannes, zoon van C. Balder en van IJ. Prins. Pieter, zoon van J. van Heerde en van T. Dekker. Arle, zoon van J. Vreeken en van S. van Her wijnen. Anna, dochter van J. Slot en van T. Balder. Overleden, Ondertrouwd en Getrouwd: Geene." Geslaagd. Dezer dagen slaagde te Haarlem voor de Hoofdacte de Eerw. Zuster Magdala te Bergen, ln de wereld Mej. C. i Komen, vroeger onderwijzeres aan de RK School alhier. Verbocht De woning aan de Molenvaart toebehoorenae aan den heer C. Süjkerman, is verkocht aan den heer Pronk, GEMEENTE HARENKARêPEL. Ingeschreven gedurende de maand Augustus 1928. Geboren: Tekela Agatha, dochter van Matthias Blan- kendaal en Chriatina Cornella de Wit. Catharina Geer- truida Johannes Cornelis, dochter van Jan Pankras en Grietje Nanne. Gerardus Jacobus, zoon van Jacob Spaans en Catharina Zoon. Gerardus Cernelis, zoon van Theodorus Entes en Trijntje Veldman. Petrus Johan nes, zoon van Nicolaas Bleeker en Anna Cornella Spaans Veronika Sigberta, dochter van Pieter Danenberg en Sigberta Jong. Alida Catharina, dochter van Jan Stoop en Af ra Geertrulda Klaver. Jan, zoon van Jan Kater en Femmetje Smit Johannes, zoon van Nicolaas Jo hannes Zutt en Maria Stoop. Gerardus, zoon van Mar- tinus Broersen en Cornella Veldman. Johapnes, zoon van Slmon Petrus de Jong en Neeltje Pankras. Corne lis Johannes, zoon van Johannes Stoop en Hillegonda Cornelia Kager. Ondertrouwd: Krijn Pluister en Arlaantje Grin. Gehuwd: Dirk Bruin, weduwnaar van M. G. Kramer, en Elisabeth Hendrika Verholt Krijn Pluister en Arl aantje Grin. Overleden: Maart je Faber, oud 82 jaren, weduwe van Jan Filmer. Jacob Kuiper, oud 68 jaren, echtgenoot van Aaltje Heijmans. Levenloos aangegeven kind van Gerrit Kamper en Anna Jongejan. Verlengde Kleiweg. De Postduivenvereeniglng „Steeds Verder" alhier, hield Zondag 2 Sept. een vlucht vanaf Eijsden met oude i en jonge duiven. De vogels waren 8 uur losgelaten, j Aankomst: 1 Th. de Pree 11.55.48 2 N. Wijn 11.58.20; 3 F. van Kempen 12.07.52 4 N. Wijn 12.15.—; 5 A. Ra ven 12.30.22; 6 A. Raven 12.30.40 7 Th. de Pree 12.44.22; 8 A. Raven 14.40.12; 9 A. Raven 14.40.22; 10 D. A. de Bruin 14.40.50. De heer M. Tijsen, Rijksopzichter te Den Cever, heeft als zoodanig ontslag aangevraagd, en heeft dit eervol verkregen, om met pensioen dezen dienst te verlaten. Maandag j.1. had de leider van de dorschmachine, de heer P. Tesselaar van de Coöperatieve Tuinbouwver- eeniging „Samenwerking" alhier, het ongeluk om met zijn hand beklemd te raken in de tractor, zoodat de middelvinger van zijn rechterhand zoo geed als afge knepen werd. De heer T. werd direct overgebracht naar het ziekenhuis te Alkmaar, doch de vinger werd geam puteerd, en na verbonden te zijn, kon hij weder naar buis WINKELWEEK EN FANCY FAIR Na afloop van de öp 23 Sept. 'te houden wieler wedstrijden zullen des avonds aan de Markt op een op het Kerkplateaü aan te brengen plankier een achttal artisten eenige kunatnumraers ten beste ge ven. Wanneer wij in dit verband eens lezen wat op de alom verspreide groote aankondigingsbiljetten betreffende deze openlucht attractie staat vermeld, dan komen wij reeds direct tot de conclusie dat hier blijkbaar iets zeer bijizonders zal worden geboden. Wij zijn ten deze ons licht eens gaan opsteken en zijn tot de overtuiging gekomen dat wij hier inder daad te doen zullen hebben met eerste klasse artis ten, die elk in hun genre in staat *ijn tot het ver richten van buitengewoon gedurfde prestaties. Waar bet weinig voorkomt dat vertooningen van boog gehalte als hier geboden geheel gratis worden ten beste gegeven, zal ongetwijfeld deze attractie het publiek in grooten getale tot zich trekken. EEN NIEUWE ZAAK. In onze advertentiekolommen hebben onze leze ressen en lezers reeds kunnen zien, dat de heer F. B. H. Schone zijn heerenmodezaak heeft overgedaan en deze finale uitverkoop hield, terwijl daarna zijn opvolger, de heer J. S. Böttger, reeds miededeeling deed van de a.s. heropening dezer zaak. Op diens verzoek zijn we gisteravond een kijkje gaan nemen en hoewel alles nog niet op zijn plaats stónd of 'hing, we kunnen toch gerust zeggen dat de heer Böttger er uitstekend in geslaagd is om de be staande zaak een vriendelijk aanzien te geven. De geheel© winkel is opnieuw geschilderd, in eiken houten kleur, de étalagekast heeft mede een derge lijke vernieuwingskjiur ondergaan, is voorzien van moderne electrische lampen, en van nieuwe bron zen opstanden. In den winkel vinden we naast rui me bergkasten enz. een zoogenaamde Engelsche étalage, oftewel een verlichte vitrine, die het met haar mooien inhoud al bijzonder aardig doet en voorts een paar étalage-opstanden. Achter den win kel vonden we een ruime maat- en confectiekamer smaakvol gemeubileerd- Zoowel in de étalage als in den winkel zagen we een zeer fraaie collectie heerenmode-artikelen, hoeden, petten en confectie- costuums en wanneer we dan nog weten dat de heer Böttger zich voor de afdeeling kleeding naar maat verzekerd heeft van den bijstand van een le klas Amsterdamschen coupeur, dan twijfelen we niet of het succes is verzekerd. Zoo zijl het. Als vervolg op ons bericht van gister kan nog worden meegedeeld, dat a.s. Zaterdagavond raadsver gadering zal worden gehouden en daar de beslissing zal vallen over het nieuwe en oude gashuis. Naar wij vernamen, hebben B. en W. een confe rentie gehad met den laagsten inschrijver, den heer Knüwer, maar zijn niet tot overeenstemming kun nen komen. Wel hoorden wij dat de begrooting door den gemeente-opzichter voor den nieuw-bouw opge maakt, is vergeleken met die van den laagsten in schrijver en deze begrootingen klopten vrijwel, die van den gemeente-opzichter was zelfs op verschillen de punten nog wat hooger. Alleen sloten de beide eindcijfers niet, maar voor de oplossing van dit ver schil werd geen gelegenheid gegeven. Waar in de aannemerswereld zooveel verontwaar diging schijnt te heersohen over wat in onzen Raad is gezegd en gebeurd, zou het ons zeer gewenscht voorkomen, om eens precies uit te maken in hoe verre de dddr geuite beschuldigingen over opzet enz. juist zijn of niet. Als men zich verontwaardigd toont over zoo iets, is de eenige goede verdediging, dat men geheel open kaart speelt. Een commissie bijv., aan wie alle cijfers van beide partijen worden overgelegd, kan in het openhaar zijn oordeel uitspreken. Wij gelooven dat de begrooting van den gemeente- opzichter voor zulk een commissie disponibel zal zijn en als nu ook van den anderen kant de becijferingen worden overgelegd, dan zijn wij er, en kan eens wor den uitgemaakt wie in deze het recht heeft om ver ontwaardigd te zijn. Wellicht dat de heer C. Blaauboer ook in deze net initiatief wil nemen. DE DRIJVER VAN DE „LATHAM" GEÏDENTIFICEERD. Een bericht van het Noorsche Telegraafbureau uit Tromsö meldt, dat admiraal Herr van de „Strass- bourg" verklaard heeft, dat de gevonden drijver de bakboordsdrijver (dus do linksche) van de Latham is. Geconstateerd is, dat de drijver tenminste twee maanden in zee is geweest. Het op den drijver be- vestigde stuk strookt met de juiste maten van Bergen waar de herstelling is verricht. Het zoeken met schepen heeft geen nut meer. Een Wolff-bericht uit Moskou meldt, dat de vlieger Tsjoeknowski aan een specialen correspondent van het telegraaf agentschap der Sovjet-unie verklaard heeft, dat schepen thans niets kunnen uitrichten bij de navorschingen in het Poolgebied en dat het voor-j naamste werk thans op de vliegtuigen neerkomt. Gisteravond heeft de „Krassin" de Koningsbaai ver laten om een vliegbasis bij de Zeven Eilanden voor te bereiden, waarheen Tsjoeknowski zich met zijn vlieg tuig van de Koningsbaai uit begeven zal. SEDERT 1911 NIET ZOO'N ZOMER GEHAD. Engeland heeft dit iaar den zonnigaten zomer «e- dert 1911 gehad. Te Londen werden 702 zonneachijn-uren in de afge- loopen drie maanden opgeteekend tegen 460 in de overeenkomstige maanden van het vorige jaar. HONDERD WINKELS EN HUIZEN VERNIELD, Achthonderd menschen dakloos. Naar Reuter uit Singapore meldt, zijn er honderd winkels en huizen verwoest en achthonderd perso nen dakloos 'geworden door een-grooten brand, die Maandag uitbrak bij de Australische goudmijnconcea- sies te Raub. De mijninstallatie is echter onbescha digd gebleven. Eén Chinees kwam om. MEER DAN 100 VERDACHTE GEVALLEN. V.D. verneemt uit Keulen: Het aantal typhusgevallen te Bonn breidt zich uit Meer dan honderd verdachte patiënten zijn opgeno men. Twaalf gevallen van typhus zijn reeds vastge steld. Vijf der patiënten zijn reeds overleden. IN RUIM TWEE JAAR 149 PERSONEN GEDOOD EN 1345 GEWOND. Reuter sen't uit Simla: In een zitting van do wet gevende vergadering, die heden bijeenkwamen, vee- klaarde een lid van den executieven raad in ant woord op een vraag, dat 149 personen zijn gedood en 1345 gewond bij onlusten, die sedert begin 1926 hebben plaats gehad. Bevestigd wordt, dat 11 personen zijn gedood en 34 gewond bij de onlusten, die Zondag te Kharagpoer plaats hadden, nadat hommen in een Sikh-tempel waren geworpen. In verscheidene huizen hebben huiszoekingen plaats gehad. In een huis werden de lijken gevonden van vier vermoorde Mohammeda nen, waaronder een meisje van 18 jaar. De dag van gisteren is betrekkelijk kalm verloo- pen, maar in het district, waar de wanordelijkheden plaats hadden, zijn de lijken gevonden van drie per sonen, die blijkbaar in den nacht zijn vermoord- Voorzorgen zijn genomen ten einde herhaling der onlusten te voorkomen. EEN HOOP STEENEN OP DE RAILS GELEGD. Volgens de mededeeling van de persaideeling van de spoorwegdirectie afdeeling Koningsbergen zijn Maandag op het traject. Insterburg—Matheninken bij kilometer paal 426.5 drie hoopen steenen op de bui tenste rails van het spoor gelegd even voor de D- trein 56, die te 8.17 uur van Koningsbergen was ver trokken, deze plaats moest passeeren. De trein reed evenwel over de hindernis heen en verbrijzelde de steenen. Er is geen schade veroorzaakt. Voor het aanhouden van den dader heeft de spoorwegdirectie een belooning van 300 mark uitgeloofd. ZIJN STIEFZOON NEERGESCHOTEN EN DAARNA ZELFMOORD GEPLEEGD. Te Brltz bij Berlijn, heeft gisterochtend een 50-jarige smid zijn 26-jarlge stiefzoon met drie revolverschoten zwaar gewond en vervolgens zelfmoord gepleegd. De smid, die van zijn vrouw gescheiden leefde en als een dronkaard bekend stond, was door de rechtbank ver oordeeld om te voorzien in het levensonderhoud van zijn vrouw, hetgeen hem zoozeer ontstemd had dat hij besloot de vrouw uit den weg te ruimen. Dat het ook ln zijn bedoeling lag tevens een einde te maken aan zijn eigen leven is waarschijnlijk, wijl hij eergisteren ontslag uit de fabriek had genomen waar hij ainds eenigen tijd orke; DAV mL\ HAM DAV PAR DAV HUI HIL HIL HAI BRl DA\ KON HIL! BCK over: paal J HUL de HIL &ER HL'' BUI Daai HIL DAV PAR DOL/ LAN kesl BEF HIL"" reau DAV BEF BER: DA! hil Trio da! hil hil pa1 DA^ laï hui hu] hu ha KA1 hil Trlc hu PAJ DA iel. hu DA |.|*H A «///f - Erg vervelend, vond hij het wachten Op zijn kleeren, 't duurde hem te lang, „Kom," zelde hij, „Ik ga een tochtje maken. Want ik ben heelemaal niet bang." En Billy ging zijn tocht aanvaarden, Sloop toen op zijn teenen rond, Tot hij plot'sling, midden in 't groen, Iets zwarts, wat een hol bleek, vond. bwnlWf/d'A - Billy wilde nieuwsgierig neuzen In het hol, maar wat een schrik: Een draak lag daar te slapen. Heel erg lang en heel erg dik. Rook en vuur kwamen uit den Ingang, Waar de draak te slapen scheen En hevige donderslagen klonken, Gingen hem door merg en been. Je moet eigenlijk stijf van schrik rijn, «Ie Je monster ziet. We zullen zien, wat Billy deed. woeft

Schager Courant | 1928 | | pagina 2