blauwe Aardappelen. een jarige Voerbieten ta Koop, FLESSCHEN HARING Profiteert Nachtelijke vechtpartij in de hoofdstad. Automobiel "over den kop. Jongen door de Haagsche politie doodgeschoten. Blnnenlandsch Nieuws. Een smokkelaarsdrama. Advertentiën. De Cursus In Houtsnijwerken Fröbelarbeid Eigenheimers Huishoudster. tevens BIETENROOIERS gevraagd, Deze week de M. HOEP, alt het Terleden, die roor de nfdeellng en het onder wijs hun beste krachten hadden gegeven, en in het bijzonder uit den tegenwoordige» tijd de heer K. fichoorl van Baraingerhorn. De heer Schoorl tooh, sinds 1883 lid der afdeellng, la sinds 1801 haar secretaris, jaren lang reeds haar penningmeester en een onver moeid propagandist voor aideeling en N.O.G. Een hartelijk applaus dankte spreker voor zijn mooie rede. De voorzitter van het N.O.G. zeide dat hij het jammer zou vinden, als de rede alleen voor dezen feestelijken avond zou zijn. Hij hoopte dat het School blad aanleiding zou vinden, gedeelten uit de rede op te nemen, opdat ook anderen iets zouden hooren van het vroegere leven der Schager organisatie. Dit beaamde de voorzitter der afdeellng, die evenals tot den heer Bon, tot den heer Visser het verzoek richtten even tueel daartoe te gelegener tijd zijne medewerking te wil len verleenen. Da heer Visser zegde dit gaarne toe. Applaus. En nu volgde ean zeer te loven uitvoering van het tooneelstukje <rDe Sollicitante", later een sohitterend ge danst menuet door een achttal damos met muzikale begeleiding van mej. IgesB, verdienstelijke zang van een koortje, onder leiding van den heer Wardenaar van Kolhorn, een hoogst gezellig souper, gekruid met geestige toespraken, toepasselijke liederen, enz., enz. Ook aan dansen geen gebrek. Om ruim 0 uur Zondag morgen gingen de laatste feestelijken wel voldaan naar huis. Het eerste resultaat van dezen feestavond? Vijf nieuwe leden traden tijdens de bijeenkomst tot de a£- deeling toe. Mej. Schoorl van Baraingerhorn deed dit op origineels wijze. In een mooi vera huldigde zij af deellng en Genootschap en eindigde met zich op te ge ven als lid. Langdurig applaus. Het 100-jarlg feest van de onderwijzersorganisatie alhier zal ongetwijfeld velen nog lang in vriendelijke herinnering blijven. SLAPTE IN ZAKEN. De Timmerfabriek Weatfriesland alhier heeft zich, wegens onvoldoende werk, genoodzaakt gezien een tiental werknemers ontslag te geven. OVERGEPLAATST. In de plaats van den heer S. Meijer, ls als maohinist bij de Nederl. Spoorwegen naar Behagen overgeplaatst de heer T. de Jager van Alkmaar. SLUITING WINKELWEEK. De officieels sluiting van de Winkelweek zal plaats hebben op Donderdag 11 October, des avonds 8 uur, in het Noordihollandsch Koffiehuis van de fa. L. Zwaag Zonen. Als vorige jaren zal dit op feestelijke wijze geschie den, terwijl tevens dien avond de prijzen gewonnen bij de étalage-attractie, zullen worden uitgereikt. Winnaars van deze prijzen krijgen hiervan een be richtkaart met uitnoodiging. Deelnemende winkeliers en verdere leden van de Schager Handeldrijvende en Industrieel© Midden- standsvereeniging, de vereeniging Algemeen Belang en de ajfd. Schagen van de vereeniging De Hanze, worden dringend uifcgenoodigd op dezen feestavond aanwezig te zijn. „SPARTA". Sparta I speelde Zondag jl. 'haar eerst thuiswed strijd voor de oom.pt. tegen Heilo I en al ie deze wedstrijd in een verdiende 20 zege voor önze plaatsgenoóten geëindigd, toch kutnnen we over het vertoonde spel qua elftal niet tevreden zijn. Werd er individueel zelfs zeer goed werk verricht, de combinatie vlotte niet altijd even goed, wat in hoofdzaak te wijten is aan te weinig training van de spelers met elkander. Hlierin moet verbetering komen, Spartanen! Van den aftrap gaat Sp. ten aanval over, doch deze wordt door Heiloo afgeslagen; er volgt nu een periode waarbijl beide elftallen beurtelings in het offensief zijn, doch door niet goed afwerken van de aanvallen en door krachtig ingrijpen van de resp. achterhoeden blijft de score voorloopig blank. Nadat plusminus 25 min. gespeeld is, combineert de Sp.-voorhoede schitterend, het leder belandt bij Biersteker en met een keiharde kogel laat hij de Sp. aanhang juichen. Tot de rust komt geen veranderipg. Nd de rust is Sp. direct in de meerderheid en geeft vooral de voorhoede keurig spel te zien, wat dan ook door Watertor in een goed doelpunt tot uiting komt. (20). Heiloo tracht nu door wat forscher op' te treden, het spel te verplaatsen, wat haar slechta ten deeie gelukt. Legio vrije trappen moeten er worden gegeven wegens ongeoorloofd aanvallen etc., waardoor de wedstrijd veel van zijn aantrekkelijkheid verliest. De tijd verstrijkt zonder dat er meer gedoelpunt wordt, zoodat Sp. haar eerste puntjes binnen heeft. Scheidsrechter Dol kweet zich zeer goed van zijn moeilijke taak. Sparta 2 was de gast van Wieringerw^ard I en wist in een meer dan forsöhen wedstrijd met 32 te winnen. Sparta 3 speelde om 12 uur tegen Succes 2 van Wieringen en moest dank zij haar onvolledigheid de Wieringers met 1 de overwinning laten. Sp. 3 doet steeds om 'den anderen wedstrijd ver liezen en winnen, zoodat de volgende tegenstander zich hierop kan prepareeren. HUISVLIJT. Wij verwijzen naar een In dit nummer voorko mende advertentie, waarin wordt aangekondigd een.' cursus in houtsnijwerk en fröbelarbeid. Voor jon gens die hun avonduren nuttig en aangenaam wil len besteden, zeer zeker aan te bevelen. HENGELEN. Begunstigd door prachtig weer hield, „de Baars" rijm sluitingewedstrijd, waaraan door 28 Leden werd deelgenomen. Om 9 uur' 's morgens werd afgemar cheerd vanaf café Bontes naar Valkkoog en van daar naar Groenveld, waar om circa 10 uur de wedstrijd aanving. Er werd met veel animo en spanning gevischt, maar zeer weinig gevangen. Om 1 uur werd weer ingepakt en na Van Schoorl goe den dag gewenscht te hebben, arriveerde de ploeg om bij twee weer in Schagen. Om 5 uur 's avonds had de prijsuitreiking plaats door den voorzitter, den heer C. v. Stralen, die met een gepast woord de prijswinnaars feliciteerde en niet-prijswinnaars moed insprak bij een volgenden wedstrijd. Er heerschte een gezellige en sportieve clubgeest onder de leden. De uitslag was: le prijs 'H. Roggeveen met wis sel-beker; 2e prijs C. Bontes; 3e prijs J. Holzt; 4e prijs J. de Graaf; 5e prijs P. Stammes; 6e prijs A. de Jongh; 7e prijs J. Lutjehanms; 8e prijs J. Struif; 0e prijs C. v. Stralen; 10 prijs Jac. de Jong; 11e prijs C. Boonacker; 12e prijs C. Grootes, POLITIE. Verloren: Een muts; een rijwielplaatjo. Gevonden: een krot van een boerenwagen. Panneaheide. Hij kenndt van pijn; riep luide om bulpr -lfr»5v wa». Benige agenten gingen er heen en trachtten en om water. B. ,die door een paar revolverschoten zwaar den man te kalmeeren. Aanvankelijk gelukte dit, maar gewond was, was door zijn medesmokkelaars uit den na korten tijd kwam de vrouw van S. weer bij de politie auto gezet en langs den weg gelegd, zonder dat men zich assistentie vragen. Wederom gingen twee agenten naar verder om hem bekommerde. Na hevig lijden is B., al- de woning van S., maar nu met minder sucoes dan den duB de „Msb." Donderdag in het ziekenhuis overleden, vorigen keer. S. begon de agenten uit te echelden en De auto kon bij gelegenertijd door dë beambten worden maakte het hun zoo lastig, dat zij S. meenamen naar opgespoord, doch de smokkelaars konden tot nu toe niet het politieposthuls. Onder hevig verzet werd S. overge- worden gearresteerd, daar B. bleef weigeren, de namen te bracht. noemen van zijn kameraden, die hem zelf in den steek Toen verscheen de 18-jarige schoorsteenveger B. ten hadden gelaten. TUSSCHEN TWEE BEWONERS VAN KATTENBURG EN TWEE AGENTEN. Tenslotte de revolver getrokken. tooneele, die met eenige vrienden in de stad was ge weest. B. had vermoedelijk nog al veel gedronken en be moeide zlcb met de overbrenging van S. Ondertusschen waren er nog twee agenten bijgekomen. Drie namen S. mee, terwijl de vierde politieman op de fietsen bleef passen. B. keerde zich toen tegen dezen agent, J. genaamd. In een dreigende houding liep hij om hem heen. Een der omstanders trachtte den jongen nog tegen te houden, Öp de Oostenburgerwacht is in den nacht van Zater- maar stoorde er zich niet aan. dag op Zondag een slag geleverd tusschen twee bewoners gaf den agent J. een klap in het gezicht, welke erg van Kattenburg gebroeders die bij de politie geen on- j^j-d jg aangekomen. De agent duizelde een oogenblik bekenden zijn en twee agenten. en trok zijn revolver. Hij richtte op de beenen van zijn De gebroeders keerden omstreeks half twee in beschon- aanvaller, maar wellicht tengevolge van de duizeling ken toestand huiswaarts, en kregen, op de Oostenburger- hij niet nauwkeurig, en de kogel trof den jongen gracht gekomen, samen twist. Zoo hoog liep de ruzie dat in den onderbuik. ten slotte den een den ander door een winkelruit gooide. jongen kromp in elkaar, maar richtte zich direct Het verschijnen van een politle-agent die door het la- weer Qp. De agent loste toen voor de tweede maal een waai op het geval opmerkzaam was gemaakt bracht ver- schot> dat B. in de hartstreek trof. Dit schot is doode- zoening onder de strijdenden, die zich nu tezamen tegen ijjjj geweest. Tusschen het eerste en het tweede schot zijn den politieman wendden en hem eenige klappen toedien- giechts enkele seconden verloopen. Direct daarna schoot den. Een tweede politieagent kwam zijn bedreigde col- de agent ten derde male, maar nu in de lucht. Vervol- lega te hulp en samen arresteerden zij een der broeder- ggnS leidde de agent den Jongen, die op straat in elkaar lijke vechtersbazen. gezakt was, naar het trottoir. Even later bracht de De nog vrij rondloopende broeder trok daarop van geneeskundige dienst hem naar het ziekenhuis. Het lijk leer; de pootlge baas wist een der agenten mee te sleu- js door de justitie in beslag genomen. De agent is bul- ren naar het waalgat bij de sluis op de grens tusschen ten dlenBt ge8teidi Het voorgevallene heeft hem zoo- Oostenburger- en Wittenburgerbracht, waar hij hem van danig aangegrepen, dat hij het bed moet houden. Ook het trapje naar boneden wierp om daarna te trachten j^aagt hij nog over zware pijnen in het hoofd, hem van den muur in het water te gooien. De andere agent liet daarop zijn arrestant los en schoot zijn kameraad te hulp. De vechtpartij tegen de woeste- -- 11 U J t 3* lingen werd nu bij de sluis voortgezet. Toen het ten slotte fjg C0li6Ctl6V6 uOOrUuOuSUldSCllQ SÜZÖIÏuiïl? de politieagenten onmogelijk werd de tierende gebroe- i ders, dl. ste.ds bleven opdringen te overmeesteren, we. qq (Jg tUifiDOUWteiltOOHStelhnf' te UtTeCnt. ren zij gedwongen met hun revolvers te dreigen. Niets r- hielp, het tweetal wilde de politiemannen in het water gooien. Een der agenten loste daarop een schot, dat de eene vechter in de maagstreek trof. Zijn broer kon daarop gearresteerd worden en in het politiebureau Kattenburg rukkelijk mooi, 't vriendelijk zonnetje scheen zoo hei- worden opgesloten heden is hij ter beschikking van de der en reeds waren we per telefoon op de hoogte justitie gesteld. De getroffene is in hachelijken toestand gebracht, Noord-Holland had daar in Utrecht een J.l. Donderdag togen we in opgewekte stemming naar de aloude bisschopstad Utrecht, 't Weer was zoo ver- naar een der ziekenhuizen overgebracht. GEEN DER INZITENBEN EENIG LETSEL BEKOMEN. schitterend figuur gemaakt. Is het wonder, dat men dan in opgewekte stemming reist? j Daar te Utrecht Was daags te voren de tentoonstel- Iing* geopend door den Minister van Blnnenlandsche Zaken, in de avondbladen hadden we reeds een en an- der gelezen. De Tuinderij had al reeds een foto gepu bliceerd van het prachtige veilingsgebouw aan de Croeselaan. Mooi is dat gebouwencomplex gelegen, buiten de stad en toch in de onmiddellijke nabijheid er van. Onder Overschie is Zaterdagnacht omstreeks halftwee de auto van den Hongaarschen gezant, waarin behalve deze, twee dames en een heer zaten, waarschijnlijk door onbekendheid met den weg, even door een bocht over De weg naar het tentoonstellingsterrein maakte reeds den berm van den Rotterdamscheweg gereden en over door de talrijke vlaggen en vlaggetjes een feestelijken den kop in de sloot terecht gekomen. De gezant, noch de indruk en dra zagen we, nadat we de nieuwe moderne inzittenden hebben letsel bekomen. Met een bus hebben veemarkt waren gepasseerd, het doel van onzen tocht zij de reis naar Den Haag vervolgd. De zwaar bescha- voor ons, het nieuwe veilingsgebouw voor groenten en digde auto is met behulp van een kraan gelicht en weg-fruit waarin do tentoonstelling werd gehouden, gesleept BIJ EEN RELLETJE. Het publiek wil den agent te lijf. Welk een gebouw! In de groote hal, die we op zeker een HA. opper vlakte schatten en waar straks de groenten en fruit uit 't Sticht voor den verkoop zullen worden uitgestald, I was nu een keur van producten van 't edelste, wat de tuinbouw voortbrengt geëxposeerd. Daar zagen we de collectieve inzending uit Noord- Holland en één blik op 't totaal geworpen was reeds in staat, ons stil te dpen staan, verbaasd en verwon- derd over zoo'n imponeerend geheeL Zaterdagavond is in een café aan den Noordwester- Daar vóór den stand troffen wé de mannen, wier buitensingel bij de Westerstraat te Den Haag een relle- namen een goeden klank hebben in ons gewest Zij tje ontstaan, waarbij opgeschoten jongens het te kwaad, hebben zich tot taak gesteld, te toonen wat onze pro hebben gekregen met een agent. Door een vrouw uit de vincie op tuinbouwgebied vermag. buurt werden andere agenten gewaarschuwd, zoodat er DóAr voor de collectieve Noord-Hollandsche inzending spoedig drie ter plaatse waren, die trachtten de onrust- troffen we den Voorzitter van de Prov. Commissie, den verwekkers mede te nemen. heer P. Slot met den Secretaris, den heer W. Balk. De Een der jongens kwam zijn makkers te hulp en gaf laatste was 'druk in de weer, telkena en telkens weer een agent een klap ln zijn gezicht Daar het verzet van werd zijn advies ingewonnen: „wat is dat voor groen de zjjde van het publiek dreigende afmetingen aannam, te, hoe heet die soort?" en onvermoeid staat hij allen ut en gaven den meest massa! en indruk, breed e zoomen van krijtwitte bloemkoolen kondt ge bewonderen naast de dunne lijn, getrokken met donkerrocde tomaten; de druif werd als decoratiemiddel gebezigd, als wilde men daarmede aantoonen, dat deze edele vrucht nog maar spaarzamelijk in 't koue Noorden voorkomt. Misschien hebben zijn trouwe helpers, kenners van oiis gewest bij uitnemendheid, den etaleur dezogedachten wel overgebracht en hij dat gegeven aldus en daarnaar uitgebeeld. Stel u, lezers, den arbeid vooral niet licht voor. Op tentoonstellingen wordt gewerkt in zenuwsloo. pend t©mpo, aan een bepaalden arbeidstijd wordt nlot gedacht. Op tijd alles klaar, en uw vertegenwoordigd EH. tuinders op de tentoonstelling, hebben dag en nacht gewerkt En toen op den ochtend van den 3den October de laatste hand aan 't werk was gelegd, 's morgens om half negen toen was hun eerste gedachte, die ooV in de daad ls omgezet: nu slapen. on Ze waren bekaf zooals we dat zoo platweg ZWAARGEWONDE SMOKKELAAR AAN ZIJN LOT OVERGELATEN. In dén zomer van het vorig jaar reed gedurende een moolon zomernacht een auto, bij de ambtenaren als een emokkolaarsauto bekend, langs de grens van Kerkrade. Ondanks dat do ambtenaren die uit hun schuilhoek te voorschijn waron gekomen, herhaaldelijk den chauffeur eon „halt" toeriepen, reed de auto met versnelde vaart door. De beambten losten verschillende schoten en den volgenden dag bleek, dat enkele inzittenden aangescho ten waren. Langs den weg werd door voorbijgangers gevonden de mijnwerker H. B., uit het aangrenzende trok" een van de agenten zijn revolver en loste twee schoten. Een dier schoten heeft den jongen getroffen, die naar het ziekenhuis aan den Zuldwal overgebracht, aldaar aan zijn wonden is overleden. Het geval verwekte in de volksbuurt groote beroering. Het publiek wilde den agent te lijf, doch deze kon zich tijdig terugtrekken. Nadere bijzonderheden. Omtrent het geval wordt nog nader gemeld: 's Zaterdagsavonds is het in de omgeving van 'den Noord-West-Bultensingel dikwijls nog al rumoerig, en de politie moet dan wel eens optreden tegen personen, die in een café te veel gedronken hebben en de buurt op stelten zetten. Een der meest bekende Zaterdagavonddruktemakers is een zekere Sch.. in de buurt meer bekend onder den naam van 't Mosje. Zaterdagavond had Mosje weer té veel gedronken, en eenige agenten vonden het maar het beste, hem mee te nemen naar het politie-bureau. Mosje weigerde echter beslist mee te gaan en het gelukte den agenten slechts met veel moeite, hem voort -te krijgen. Tegen kwart vóór elf kwam een troepje opgeschoten jongens uit de binnenstad, die allen in die buurt woon den. Een van hen, de 19-jarige B., die ook onder Invloed van drank verkeerde, bemoeide zich met het geval en verzocht aan de politie, Mosje los te laten. Hij zou hem dan wel naar huis brengen. De agenten stoorden zich echter niet aan den jongen en namen Mosje mee. Een van hen bleef achter om het publiek op een afstand te houden. De jongen sprak dien agent aan en verzocht hem nogmaals, den arrestant te laten gaan. De agent ant woordde hem niet. Toen begon de jongen lastig te wor den >en nam een dreigende houding aan. Eensklaps gaf hij den agent een harden klap tegen het oog. Toen trok de agent zijn revolver en schoot op den jongen. Hij werd door een kogel in de borst getroffen en zakte dadelijk in elkaar. Toen hij op den grond lag, draaide hij zich nog even om, en toen schoot de agent voor de tweede maal. Nü werd d;e jongen in den rug ge raakt. Bewusteloos bleef hij op het trottoir, vlak Voor een café op den Noord-West-Buitensingel, liggen. Het is nog niet opgehelderd, waarom de politie-agent dadelijk op den jongen geschoten heeft. Naar de ver klaringen van sommige ooggetuigen heeft hij in het ge heel niet gesommeerd en ook niet met zijn revolver ge dreigd, doch er dadelijk op los geschoten. Hij stond slechts ongeveer een meter van den jongen af. De geneeskundige dienst vervoerde den jongen naar het ziekenhuis, waar hij na korten tijd is overleden. Begrijpelijker wijze verwekte het gebeurde in de buurt van den Noord-West-Buitensingel groote ontsteltenis. Overal zag men groepjes menschen het voorgevallene bespreken en dreigementen werden tegen den agent geuit. Tijdens het schieten op den Jongen is nog een andere agent zijn collega to hulp gekomen. Hij loste eon schot ln de lucht om hot publiek angst aan te jagen. Do jongen woonde eerst sedert kort bij zijn tante in de Van .Boeropstraat. Hij waa schoorsteenveger van be roep en stond bokond, als een kalme, bedaarde jongen. Hij zou Zondag zijn 19den verjaardag gevierd hebben. De lezing van de politie. Van palitie-zijde is thans het volgende meegedeeld: De grondwerker S. maakte Zaterdagavond hoogloopen- de ruzie met zijn vrouw. Dit werd zoo erg, dat een 8-jarig dochtertje aan het politieposthuis aan het Weat- einde de hulp van eenige agenten kwam inroepen om haar moeder beschermen, daar vader wees zoo dros te woord. En wie iets naders weten wil, krijgt 'n brochure, waarin staat wat in Noordholland verbouwd wordt, hoe groot de vellingsomzetten zijn, enz. enz. Daar vonden we de heeren S. de Boer en C. Spaan van de Langendijker Groentencentrale, J. Ootjers van den Noordermarktbond, M. Roosjes uit de Streek, be kenden van Twisk, Heerhugowaard, Purmerend en tal van andere plaatsen. Allen opgetogen vóór dé collectieve Noord-Holland sche inzending. j. Noemden we reeds namen, één moet ér nog bij, van den heer Velders van Scheveningen, de ontwerper van den stand. We zijn daar in Utrecht nog èens te meer overtuigd van de waarheid, dat werkelijke kunstzin wel is te cultiveeren, maar niet is bij te brengen. Wat de heer Velders daar In Utrecht heeft gemaakt, tentoongesteld met simpele hulpmiddelen in den vorm van bodemproducten, is niets minder dan een kunst werk. Zoo Iets leert men niet, men kén ontwerpen of men kan 't niet. Het geheel was een kunststuk; een staaltje van etaleerkunst van den eersten rang, blijk gevenc^van een gezicht op en gevoel voor symetrie in lijnen en harmonie in kleuren, zooals dat aan slechts enkele bevoorrechte menschen is gegeven. In dien pracht van groente en fruit, in die lijnen en kleuren kon de opmerkzame toeschouwer toch zien een werkelijk en juist en niet geflatteerd beeld van den Noord-Hollandschen tuinbouw. Kende de ontwerper ons gewest? Wist hij Iets van de verhoudingen af tusschen volle-grond»-, kas- en fruitcultuur? Men moet het, gezien zijn schepping, wel aannemen. Immers, bloemkool, sluitkool, wortelen en Is het wonder, dat zij, die zoo hard hebben gewerkt] nu met voldoening op den prachtstadn neerzien? Vol waardeering en bewondering staarden op dien keur van 't edelste gewas vele eersten uit den lande Daar stonden ZJS. Minister Kan, de Commissaris der Koningin in de Provincie Utrecht, de Burgemeestér van Utrecht, Staten- en Raadsleden. Daar stonden ook kunstenaars, met name schilders, wier oog werd geboeid door de natuurpracht, daar uitgestald. Daar kwamen de fotografen van tal van dag-, week en geïllustreerde bladen. Die inzending moesten ze allen nemen. En, last not least, daar was ook de jury, die crltisch ziet en vergelijkingen moet maken. Haar oordeel zagen we op een keurig uitgevoerde kaart, vlak voor den stand. Eerste prijs Eereprijs en Verguld zilveren medaille van H. M. de Koningin- Moeder dat stond er op. Het publiek, dat een en al bewondering, zich al maar om de Noord-Hollandsche inzending ophoopte, wsb het met dat oordeel volkomen eens. De Inzending is een groot succes, een reclame van zeldzaam vertoonde kracht voor het Noord-Hollandsche j product geweest I De Stand. 1 Achter in de hal, uitnemend belicht, kwam de inzen- j ding prachtig uit. Niet tegen den achtermuur, waar j bevriende concurrenten een plaatsje vonden, die even- j eens 't beste beentje hadden voorgezet. Men moet zich den stand voorstellen, rustend op een stellage, aan de achterzijde pl.m. 1.50—1.80 M. hoog, die naar voren en naar 't midden een zacht hellend talud vertoont; ln 't midden is een open ruimte gelaten. Het gemakkelijkst kan men zich 't geheel voorstellen als een groot hoefijzer met breede takken; aan de voorzijde rustend op een verhooging, met de takken op den bodem. Zoo is verkregen een geraamte, waarop de goederen kunnen uitgestald, waarbij elke soort tot zijn recht komt In 't midden prijkt het meest imponeerende beeld van den stand, het wapen van Noord-Holland. Prachtig komt het dubbele leeuwen-embleem uit, alleen dit stuk heeft 14 uur werken gekost. Links is de leeuwenfiguur met gouden ondergrond verkregen met donkerroode tomaten, de nagels zijn verkregen door figuren van blauwe druif. De leeuwenfiguur rechts is gevormd uit het rozige rood van fijne keukenpeen, op een veld van blauwe druif; druifje voor druifje is opgespeld. De om lijsting, gelegd op mos, bestaat uit een dubbele rand, van blauwe druif en krijtwitte prachtbloemkooL Onder de leeuwenfiguur, binnen den rand, maken schaaltjes met verleidelijk uitziende perziken het beeld compleet Aan den voet vormen op èen bed van zaagsel dé roode tomaten-1 etters de woorden Noord-Holland. Boven t wapen ligt een ruit van roode prachckool, en ter weerszijden op 't hoogste punt van de stellage ligt aan elke zijde een volgeladen schuitje met wité kool. De breede takken van het hoefijzer, (niet heelemaal juist, want de zijlijnen zijn recht) zijn in gelijke drie hoeken verdeeld, aan beide zijden ziet men dezelfde producten uitgestald. Zoo ziet men aan beide zijden twee vlaggen, welks stokken, keurig door stroogele uien voorgesteld, elkaar kruisen'. Het als 't ware door den wind bewogen doek wordt verkregen uit een band van tomaten, een veldje van hagelwitte bloemkool en de blauwe baan is uit druif verkregen, Heel mooi doen onder de als 't ware wapperende vlag het de mooie groene veldjes van keu rige spruiten. Dan gaat de verdeeling der zijtakken over in drie hoeken, gevormd door de witte lijnen van Groote- broeks helderste en mooiste bloemkoolen en roode, gele of witte lijnen van koolsoorten van den Langendijk. In de driehoeken zijn weer cirkels aangebracht, af scheidingen tusschen dé diverse producten, en daar voor bezigde men boswortelen, andijvie en boerenkool In de opgaande driehoeken, die. in één punt eindigen, stelle men zich dus halve cirkels voor, wier middelpunt ligt in het toppunt der driehoeken. Zoo ontstaan af dee lingen, waarin de vele producten zijn uitgestald. Daar vindt men de ufen, gesorteerd In de hier ge bruikelijke grootten, peen, zooals dit artikel ln de vel lingen wordt verkocht, Purmerend heeft naast een deel der benoodigde druivenstelling de augurken be schikbaar gesteld. We zagen een gezelschap van pl.m. 60 Purmerenders, inzonderheid van dit product noti tie nemen. Meer naar beneden vindt men andijvie, postelein, salade en andere bladgroenten, alsmede de aardappel- soorten. De ondgrzijde wordt ingenomen door een keur van edel fruit uit Noord-Hollend. Zeer is op prijs gesteld, dat de etaleurs de namen van het fruit hebben vermeld. Geen artikel, dat in Noordholland wordt geteeld en thans is te verkrijgen, ontbrak. zai d.d. 10 October, 's avonds 6.30 uur, een aanvang ne men In de Consistoriekamer Evange- Ilsatiegebouw .BETHEL". Toegang en deelname voor Jongens van 10 Jaar en ouder. DE COMMISSIE. TE KOOP: een partij puike en blauwe Aardappelen (niet afkoken), bij H. DE WIT, Lutje- jewlnkel. TE KOOP! 20 W.I. Loopeenden (fleschmode!) en 6 W.I. Fokwoerden, broed 1928, bij 0, DE VRIES, West- lrteachedljlt 38. Schoorldara. Te koop gevraagd: een partij beste C. BREGMAN, Smidstraat 28, Den Helder. Te koop gevraagd te leveren aan het Balgzandkanaal, tusschen Van Ewijcksluis en de Kooij. Offerten Hotel DE HAAN, Hippo- lytushoef, Wieringen. Huishoudster gevraagd, om zoo spoedig mogelijk In dienst te treden, door K. Brccbaart Ji. te Win kel, Qroetpolder. Ter dekking bl) A, VAN STIPRIAAN, Schorweg, Breezand, bij C. KONING, Tjallewal, Schagen. Hi« roor overl nhe ïaan woori le hi Jeend Hei Hie tater Kol aan lekei belaa vod Sch Hie larte wijze: ien 1 Jjden Uwe )o Biedt zich aan: een Chauffeur, (ongeh.), dir. in diensttr. BrievfJ onder letter B.R. Bur. van dit bl» van de gelegenheidl van 18 stuks voor 90 cent. Beleefd aanbevelend, me

Schager Courant | 1928 | | pagina 2